Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) sszemtelen válasza Muerte68 (#14249) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszi mindenkinek :)
Berendelődött a SEL35f18, portrézni meg jó lesz a Helios, illetve a Jupiter37A :)

(#14252) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#14236) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hmm fura, én az lr cc-t 1tb clouddal 13 euroért látom, ha legördítem. oO 13 euróért két verziót látok, photoshop meg lr 20gb-al vagy csak cc lightroom 1tb-al. mindkettő egy áron van. Capture one nekem am talán egy napig volt a gépen, vhogy nem állt kézre semmi benne, le is töröltem. Bár lehet azért, mert 2015 óta mióta fotózok csak lr-t használtam ps meg nekem a kétezres évek elejére nyúlik vissza. Lehet nagyon megszoktam már.

.mf

Hát kíváncsi leszek rá, elsőre az árától eltekintve szimpatikus objektív. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#14253) mikrofon válasza D-LAN|FuRioN (#14252) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen van egy ilyen opció, de arra figyelni kell, mert az az online és mobil "butított" változat. Nem tartalmazza a Lightroom classic cc valtozatot, ami az asztali teljesértékű változatot. Ez ilyen új felfogás az Lightroom esetén...

Egyébként nekem a DXO 11 után teljesen kézre áll és megvan benne az ecset ami hiányzott a DXO-ból...

(#14254) .mf válasza D-LAN|FuRioN (#14252) üzenetére


.mf
veterán

Tetszeni nekem is tetszik az átfogás (bár egy 21-70-nek még jobban örülnék, ha létezne), a konstans f4, a stabi, az időjárás-állóság, a képek alapján a méret, remélhetőleg a tömeg is, és az állítólagos élesség is jól hangzik; na de 1300 USD, várhatóan több, mint 400k HUF? :Y
A Sigma 24-105 f4-esének is dicsérik az élességét, az is időjárás-álló, szintén stabis, és csak fele annyiba kerül...
Míg a vázak ára egy-két év alatt akár harmadával is csökkenhet, pár év múlva pedig akár féláron kiszórják, addig az obik ára csak lassan és kevéssel csökken. Ez az obi sosem lesz emberi árban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14255) McDuglas válasza .mf (#14254) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Inkább a Canon 24-105 f4 L II IS USM ellen van árazva

(#14256) D-LAN|FuRioN válasza mikrofon (#14253) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Azt hittem ez az online változat ugyanazt tudja. Nem olvastam még utána. Meglesem majd. :))

.mf

Igen a sigma tényleg olcsóbb, dxo-n 25mpx felbontással az 5dsr-en. Átlagos, viszont jobb mint a canon.

Obik tényleg nem sokat esnek árban, ennek teljesen egyszerű oka van, a vázak elavulnak és sorba jönnek sokkal jobbak és többet tudóak. Viszont egy jó optika 10 év múlva is jó optika lesz. :)

McDuglas

Valóban canon 24-105 -el van partiban árban. Viszont annál az obinál nem nehéz élesebbet csinálni. Értékeit végig nézve sima kit zoom. Sony tesztképeket nézegettem most 24-105-el és meglepően szép volt a kép, viszont főleg portrékat láttam. Ezért is vagyok kíváncsi, mit fog tudni.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#14257) p_adam válasza .mf (#14254) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs sok értelme hozzá hasonlítani, mivel az már egy ideje a piacon van, de nem működik szimultán módban a szenzorstabilizálással, videóban sem automatikusan korrigált a torzítás és vignettálás (ezeknél ez jelen van rendesen), az ára pedig biztos kevesebb lesz valamennyivel a távoli jövőben.

(#14258) grigo válasza mikrofon (#14241) üzenetére


grigo
őstag

Akkor bocsánat, elbeszéltem melletted. Nekem szegényesebb a menüsor, gondolom csak azért mert a sony-hoz járó express-t raktam fel nem vettem meg a pro-t. Gondolom ezek az alapba nincsenek belerakva. Viszont ez ilyen 22-es csapdája mert így nem is tudok túllendülni a LR megszokásokon, hogy váltsak pro-ra. Az egy hét próbaidőszak meg mondanom sem kell semmire sem elég.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14259) sszemtelen válasza Ibis (#14242) üzenetére


sszemtelen
őstag

Az eGlobal visszadobta a rendelésem Refund-ra, mert hirtelen emeltek 40 dollárt az objektív árán. GG.

(#14260) madgie válasza sszemtelen (#14259) üzenetére


madgie
titán

Azaf@sza :(((

(#14261) mikrofon válasza madgie (#14260) üzenetére


mikrofon
addikt

tényleg te megkaptad már az obid?

(#14262) Ibis válasza sszemtelen (#14259) üzenetére


Ibis
csendes tag

Jah, visszadobták az enyémet is... úgy tűnik nem megbízható a cég.

(#14263) mikrofon válasza Ibis (#14262) üzenetére


mikrofon
addikt

A megbízhatatlanság nem itt kezdődik ezen a szürkeimportos piacon... Hiszen egyből visszaküldték a pénzt....
Tehát ez korrekt....

[ Szerkesztve ]

(#14264) sszemtelen válasza mikrofon (#14263) üzenetére


sszemtelen
őstag

egyből visszaküldték = talán majd esetleg 5-10 munkanapon belül. Talán. :)

(#14265) Ibis válasza mikrofon (#14263) üzenetére


Ibis
csendes tag

Legutóbb egy másik cégnél 30 napig volt zárolva a kártyámon a pénz, mire a paypal feloldotta.. (360e Ft-ra vártam 30 napot, mert a kedves eladó ebay-en eladta a cuccot ebay-en kívül és kifogyott a készletből...)
Most se számítok másra.

(#14266) mikrofon válasza sszemtelen (#14264) üzenetére


mikrofon
addikt

ha elindították, holnap rajta lesz a számládon... ill. max. két banki nap, attól függően, hogy a banki könyvelések hogy futnak le...
Nekem másnapra nálam volt a pénz ahhoz képest, mikor ők jelezték, hogy nincs ezért ha akarom visszaküldik a pénzt! Le is írtam pár napja....

De persze kockázat mindig van, ha valaki trükközik, ahelyett, hogy bemenne a boltba és raktárról megvenné a cuccot.....

(#14265) Ibis
Azért kellet várnod 30 napot a PayPal-ra, mert az eladó nem indított Refund-ot és nem is igazolta, hogy tényleg megkaptad.... Így a Paypal "megvédett"...

Esetleg beírhatnád a kereskedő nevét, nehogy valaki tőlük rendeljen....
Pontosan ez az ami megkülönbözteti a megbízható korrekt kereskedőket...

[ Szerkesztve ]

(#14267) madgie válasza mikrofon (#14261) üzenetére


madgie
titán

Ó, már mikor. Mondjuk a próbák alatt felb@szta az agyam... már nem az obi, hanem az, hogy a homogén kék ég szépen megmutatta, hogy az egyik X-T2-m szenzorával valami baj van. Valószínűleg lagzis lézer sütötte meg, ma küldtem el a szervizbe :(

(#14268) grigo


grigo
őstag

Nem volt ez akkro jó nap. Én az Edigital-os körömet futottam meg. Megkérdeztem, hogy az október 7-i rendelésemről még mindig nincs hír, ellenben felemelték a termék árát, ez azt jelenti-e, hogy nem fogják leszállítani és megvárják még én állok el magamtól.
Válasz: ó nem dehogy, ilyet nem lehet ez nem így működik. Azonban sajnálatos módon a sony nem igazolta vissza a megrendelésüket, nem jeleztek vissza és nem tudtak szállítani az edigitalnak így bizonytalan az egész. Az egyik megoldás természetesen, hogy elállok a vásárlástól, a másik hogy várok amíg valami nem történik...

Nagyon meglepődtem... :DDD Hihető, hogy a Sony nem tud nekik beszállítani ebből az objektívből.

Mostmár erősen gondolkodm az eglobal-on én is. Helyileg ők hol vannak?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14269) 80hun válasza grigo (#14268) üzenetére


80hun
addikt

Hongkong :D

(#14270) grigo válasza 80hun (#14269) üzenetére


grigo
őstag

Tehát áfa plusz vám...

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14271) Bogyó bá' válasza grigo (#14270) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valamiből az államnak is élnie kell..... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14272) madgie válasza grigo (#14270) üzenetére


madgie
titán

Nem, mert EU raktárból küldik neked. Ettől függetlenül szürke, mert valószínű, hogy ők sumákolnak a dologgal... te viszont az EU-n belülről kapod meg, tehát se vám, sem áfa.

(#14273) 80hun válasza grigo (#14270) üzenetére


80hun
addikt

Nem mert az eu-n belülröl küldik.
Az eu oldalról kell rendelni.

(#14274) mikrofon válasza 80hun (#14273) üzenetére


mikrofon
addikt

:DDD
Annyira biztos voltam benne, hogy ez lesz a következő megállapítás, ha elolvassák a Hongkong válaszodat
:DDD

(#14275) grigo válasza mikrofon (#14274) üzenetére


grigo
őstag

Naheló. Az első az volt, hogy remélem a hongkongi szállít DDP fuvarparitással szállítja a nem uniós vámjogi státuszú árút és van egy uniós importőr akihez már szabadforgalomba bocsátva kerül a cucc így nekem csak fizetni kell.

Amúgy igen, nem kell itt hongkonggal riogatni a csóró magyar fogyasztót. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14276) 80hun válasza grigo (#14275) üzenetére


80hun
addikt

Te kérdezted hol van a cég :D

(#14277) grigo válasza 80hun (#14276) üzenetére


grigo
őstag

Troll vagy Gyula. Amúgy igazad volt az edigitallal. Arra trükkönek, hogy lemondjuk. Szerintem le sem adták a sony felé a rendelést.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14278) konyi79 válasza grigo (#14277) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom ilyenkor mennyire érné meg befenyíteni őket.
Nem lehetetlen elárazott, a termék pedig elérhető az importőrtől. Szóval köteles lenne kiszállítani az eladott áron, főleg, ha ül a pénzen.

(#14279) sszemtelen válasza sszemtelen (#14259) üzenetére


sszemtelen
őstag

Viszont így, lehet jobban megérné egy Sigma 30mm f/1.4? Árban majdnem hasonló.. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? :)

(#14280) mikrofon válasza grigo (#14277) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha kell az objektív akkor harcold ki magadnak. Hívd fel holnap őket. Kérdezz rá hogy felveszik-e a beszélgetést. Aztán kezdj bele. Mondd el megrendelted visszaigazolták, tehát teljesíteniük... Mondd hogy ez egyértelműen fogyasztó védelmi ügy... Hivatkozz, hogy nem hiánycikk még az előző beszélgetésekre stb... Feltehetően ha határozott vagy teljesíteni fogják, mert teljesíteniük kell... Csak egyszerűen arra játszanak, hogy elállj. A várakozás itt nem segít!

(#14281) grigo válasza mikrofon (#14280) üzenetére


grigo
őstag

El fogom engedni. Nem fizettem ki, sejtettem hogy ez lesz. Ők meg szerződést nem kötöttek velem, gondolom ilyenkor így megy hogy ne kelljen teljesíteni a megrendelést. Most jönnek a trükkök, hogy nem tud nekik a Sony szállítani stb.
Nem vagyok meglepődve, meg itt is beszéltük hogy ez lesz.
Megrendelem eglobalról vagy nézek használtat garanciával. Vagy ha 80hun meg tud fertőzni akkor vázra verem el a keretet.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14282) #31733248 válasza sszemtelen (#14279) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha a tapasztalat az obira vonatkozik, akkor igen, nekem van ilyenem. Sok gyerek és portréfotót lőttem vele, nyitva is megdöbbentően éles, a bokeh is szép. Ha nem kell a stabi, a helyedben azt venném, nem a 35-öst. Ami egyébként szintén jó, de nem ennyire.

(#14283) sszemtelen válasza #31733248 (#14282) üzenetére


sszemtelen
őstag

Az esetek 90%-ában manual obi volt fent. A stabi egyáltalán nem létfontosságú. :)
Reméljük a fókusz is van olyan gyors minden változatban.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14284) Radomer válasza sszemtelen (#14279) üzenetére


Radomer
aktív tag

Én is a Sigmát vettem a natív helyett, és nagyon nem bántam meg. Tényleg minden helyzetben éles. Sötétben tovább tart a fókuszálás ez az egy hátránya. Csak jókat tudok róla mondani mint Econ. Mondjuk én jobb helyzetben vagyok a váz stabi miatt, de nem létfontosságú.

(#14285) sszemtelen válasza Radomer (#14284) üzenetére


sszemtelen
őstag

Bízom a PayPal-ban, és az eGlobal korrektségében. Berendelem most Magyarhonból, talán a héten ide is ér vele a futár. :)
Köszi!

(#14286) KawaBazsy válasza sszemtelen (#14283) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Valaki írta, h a fókusz nem olyan gyors, mint a natív.. engem a 30/f2.8 változaton inkább a követő fókusz gyengesége zavar.

(#14287) Neck válasza KawaBazsy (#14286) üzenetére


Neck
veterán

Fókusz szempontjából hogy viselkedik az alábbi 3?

SEL30F18 Sony
30mm F2.8 Sigma
30mm F1.4 Sigma

Gondolom a natív a király, a 2.8-asról meg hallottam, hogy nem minden fókuszpontot használ, és lassabb.
Milyenek ezek egymáshoz viszonyítva?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14288) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy kis kedvcsináló videó a Sony A7RIII-hez.
Megy egy magyar cikk még több videóval....

[ Szerkesztve ]

(#14289) pdave válasza KawaBazsy (#14286) üzenetére


pdave
aktív tag

Én csak a Sony 50 1.8-hoz tudom hasonlítani a Sigma 30 1.4-et (35-ös Sonym nincs), de kevés fénynél többször téveszt a Sigma, ezt leginkább beltéri fotózásnál vettem észre.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#14290) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!
Hétvégén ki szeretnék menni az expóra azzal a szándékkal, hogy kipróbálhatok egy A7RII-t. Szeretnék ehhez kártyát venni (CF nem megy bele :N ). Van valamilyen (méret, sebesség) korlát, amit figyelembe kell venni, szoftveresen nincs korlátozva a memóriakártya használat (méretre, sebességre, akármi)?
Illetve ha kifejezetten az eye af-re vagyok kíváncsi, és esetleg lehet objektívet választani (?), akkor az objektívek között van különbség? Egy 50/1.8 tökéletes lesz a tesztre, vagy erre -sarkítok - csak a 85/1.4 képes?
Nem számítok a standon szakértelemre, és nekem sincs nagyon :B

#14288) mikrofon: csak legyen pontos is az az eye af....nagyon kíváncsi vagyok az első tulajok véleményére. A promo meggyőző.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14291) 80hun válasza Terapeuta (#14290) üzenetére


80hun
addikt

36Mbájt-nál nem képes gyorsabban írni a gép úgyhogy kb olyat vigyél.
XAVC-S videóhz kell a min 64gb-os SDXC kártya.

Az 50/1.8 az FE objektív?

Meg sztem figyelj a záridőre. Portréhoz minimum sztem 1/125-1/160 vagy rövidebb záridő kell.

(#14292) Terapeuta válasza 80hun (#14291) üzenetére


Terapeuta
őstag

Videózni biztos nem fogok...
Vennék egy sima "nemdrága" 32Gb-os karit....(mondjuk biztosan fog kelleni, ha lesz új gép, csak nem tudom, mikor...lerhet veszek inkább egy normálisat)
A jegyet megvettem, és remélem, hogy valamelyik standon lesz gép...nem tudom, hogy milyen lesz a felhozatal gép/üveg fronton. Kártyát lehet vinni, szóval gondolom odaadják a gépet...remélem lesz MC11, viszem a saját C üvegeim. Biztos nem egyedül leszek, kapkodás lesz....csak szeretnék támpontot...a lényeg akkor, hogy natív sony-val minden működni fog? Eladóktól olyat hallottam, hogy csak GM üvegekkel megy :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14293) mikrofon válasza 80hun (#14291) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából a Sony FE 50/1.8-nt pont nem ajánlják az a7rii-re. Kb. az egyetlen Sony obi... Két dolog miatt. Egyik a felbontás, a másik pedig az AF. Így ha kifejezetten az AF-et szeretnéd tesztelni, akkor mindenképpen másik obit válassz. Hangos, lassú és akadozik a fókusz....
Ha teheted akkor próbáld ki az 55-ös és 90-es Sony obikat... Ezeknek az egyik legjobb a képminősége ezen a vázon.... Egyébként a Sony 85/1.8 is elég jó lesz....

A mark III-t nem lehet kipróbálni?

(#14294) p_adam válasza Terapeuta (#14292) üzenetére


p_adam
addikt

Bármilyen SD kártya jó bele és bármelyik FE, vagyis full-frame E-mount obi eye-AF kompatibilis. (Azt hiszem az MC-11-el és Sigma ART objektívekkel is megy, de nem olyan meggyőző)

(#14295) mikrofon válasza Terapeuta (#14292) üzenetére


mikrofon
addikt

Mi megy csak a GM üvegekkel?
Ez kamu.... teli lenne a net a kritikával, meg ez a fórum is, ha így lenne......
Saját tapasztalatból is mondom... 35/1.4 sem GM és simán megy vele minden rendesen.....

Az a baj, hogy hétvégéig már nem jön meg ez. Pedig EZ vagy EZ nagyon jó árban van és kiszolgálja az a7rII-t....

Szerintem az egy kártya hely miatt 64Gb-ben gondolkozz.. A tömörítetlen RAW ~80MB míg a RAW+JPEG ~90MB

Az hogy kell a 64GB SDXC min. class10 azt úgy értsd, hogy bizonyos formátumokat nem tudsz kiválasztani, ha nem a meghatározott min gyorsaságú és méretű kártya van a gépben... Ellenőrzi a gép.....

[ Szerkesztve ]

(#14296) Terapeuta válasza mikrofon (#14293) üzenetére


Terapeuta
őstag

Már van magyar ára az A7III-nak...én most arra várok, hogy kicsit lemenjen a II ára (vagy megjelenjen a sima III).
Nem tudom, mi lesz, lehet hogy csak sony mobiltelefonok lesznek...nem tudom, csak reménykedem, hogy valahol kipróbálhatom ezt a mágikus sonyt.
Köszi a tippeket (#14295-t is).

p_adam. Köszönöm szépen. Ha eljutok az elhatározásig, akkor első körben a C üvegeket használnám, illetve egy natív "megfizethető" fix üveget gondolnék, portrézni a gyereket.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14297) mikrofon válasza Terapeuta (#14296) üzenetére


mikrofon
addikt

Reggel még nem volt meg az ára, amikor néztem....

(#14298) Terapeuta válasza mikrofon (#14295) üzenetére


Terapeuta
őstag

Pedig EZ vagy EZ nagyon jó árban van és kiszolgálja

Én most ezt néztem: 64GB SDXC Sandisk Extreme Pro CL10
A magyar árát le sem merem írni, na erre máskor figyelni fogok :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#14299) mikrofon válasza mikrofon (#14297) üzenetére


mikrofon
addikt

Megnéztem elég kemény az árkülönbség Amerika és Magyarország között. Szerintem még a repjegy is kijön a különbözetből...

(#14298) Terapeuta: amit néztél kártya valóban jó, csak ebbe a vázba felesleges, mert nem tudja gyorsabban kezelni az a7rii... sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#14300) belovary válasza mikrofon (#14299) üzenetére


belovary
senior tag

Sosem vásároltam Amerikából. Gondolom ha úgy rendeled, azért vám, meg sok minden rájön. Ha valaki éppen ott nyaral, és megveszi, az hazahozza csak úgy, vagy akkor is fizetni kell valamit?
Na meg garancia ugrik gondolom, magyar nyelv sincs gondolom, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.