Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) salapp válasza TCr (#53493) üzenetére


salapp
addikt

Aki most VA paneles jó tévét keres, annak ez az ajánlat olyan, mint a kipcsak tanács soros ülése: kihagyhatatlan.

TCr: nem készleten maradt, mert bőven idei gyártási dátumok vannak rajtuk, ahogy innen is jelzik tagok.
Amúgy szerintem egy csomót mi "adtunk el", innen, a topikból.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53502) kbyte1024 válasza TCr (#53499) üzenetére


kbyte1024
addikt

Oké világos köszönöm :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#53503) stickermajom válasza Celtis (#53500) üzenetére


stickermajom
addikt

Szintén. 65-ösben nyúzom, nagyon elégedett vagyok.

Bár tegyük, hozzá, hogy a plusz 3 év garival már 280 környékére érkezünk, 200-as kerettől jó messze van.

(#53504) Tegla80 válasza stickermajom (#53503) üzenetére


Tegla80
addikt

Viszont nem kotelezo azt is hozza venni... persze En is ajanlom,h van ,mint lehetoseg,de spec 2 Sony tv (W82b) elte mar tul nalunk az 5evet es csak 2 ev alap gari volt rajtuk.Mig cimbinel megallt a tipusra,napra es boltbol is egy helyrol szarmazo es neki pl volt hozza a gyerek miatt az En ajanlasomra.(de nem az selejtezte le 2ev utan hanem egy vihar......)
Ilyen ez a kulon gari tema.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53505) Piftuka válasza kbyte1024 (#53498) üzenetére


Piftuka
veterán

A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az IPS panel technológiával "by default" nincsen semmi probléma.

Saját tapasztalatból, és ismeretségi körömből is tudok nagyon sok remek IPS paneles készüléket sorolni, és az évek során teszteltem ilyeneket. (SONY palettáján is volt pár jól sikerült darab.)

Az általad kiválasztott készülék, a SONY jelenleg elérhető modellei között jó áron van, és ha ennyi a pénzed (semmi gond nincs ezzel; ott kezdődik a vásárlás, hogy elhatározod mennyit vagy képes és hajlandó szánni a célra), és még kedveled is az IPS paneles tévét, megfelelő lehet.

Ám, amennyiben főleg filmeket nézel rajta, és szereted jó kontrasztot is, akkor most nem ez a legjobb vétel. Viszont a 65 colos méretről sem kell lemondanod.

Ugyanis még jóval olcsóbban is ilyen készüléket vásárolhatsz most:
Hisense 65A7500F - 179.989 forint

Panasonic 65GX700E - 179.989 forint

Ezen a linken pedig meg tudod nézni a fent említett 3 tévé minden paraméterét egymás mellett: [Comparison]
(A Hisense hangszabványokat hiányosan ismerteti. A tévé támogatja a "Dolby Atmos"-t is.)

Felszereltségben, és általános képminőségben, figyelembe véve mindent ez a két tévé jobb vétel lehet. (Még úgy is, hogy amúgy az XG7xxx SONY is megkapta a Triluminos panelt.)

Magas natív kontrasztarány, jó feketeszint jellemzi őket; a Pana színhűsége a beszámolók szerint szokásosan példás.

Az jó, hogy a jelek szerint kiköszörülték azt a csorbát, amit az elmúlt évi, botrányosan gyengére sikerült IPS paneles tévéikkel szerzett. "Rétegtermék" a Pana LCD továbbra is, de a fellelhető info-k alapján ismét a megszokott, jó képminőséget adó VA paneleket használják, és ezeknek a 700-as és 800-as szériás tévéik a jelenlegi akciós áron kifejezetten jó vételnek számítanak.

Amúgy ezek közül mindhárom tévé 60Hz-es panelt kapott; mozgásmegjelenítésben a SONY jó általában, de ebben az esetben ő van a sor végén.)

Felszereltségben, "tudásban" pedig összességében kb. a Hisense nyert.

A sokat ajánlott SONY 55FX9005 tényleg jó vétel, de az én véleményem szerint egy IPS paneles tévéről a fent említett (vagy azokkal megegyező minőségű) VA paneles tévére továbblépve is nagy lesz a pozitív változás a látott képi élményben.

És szerintem a váltásban a 65 col ismerve a fenti kategória képességeit, összességében többet ad, mint az 55 col, de "rprémium" LCD szintre váltás. Mert annyival nem rosszabb tévék ezek felhasználó élmény szempontjából, mint amennyivel olcsóbbak, és nagyobbak.

Ha 50-55 colról váltasz, akkor is. Ha pedig annál kisebb az LG tévéd, akkor pláne. :K

(Ha pedig feljebb mész még a szükséges ~50.000 forinttal árban, akkor ott azért újabb versenyzők is bejönnek a lehetőségek közé, már FALD-os QLED, VA panellel. Például: HISENSE 65U7QF / FALD nélkül: Panasonic 65GX830E )

Summa summarum:

Szerintem gondold át kétszer, mielőtt könnyen lemondasz a 65 colról! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53506) kbyte1024 válasza Piftuka (#53505) üzenetére


kbyte1024
addikt

Mély tisztelettel és alázattal köszönöm a részletes tájékoztatást :R igazából volna pénzem a drágábbikra is csak ha nem muszáj nem költenék többet :) Pont az MM oldalát nézem és a panát olvasom.Net része annyira nem mozgat néha youtube. Sokat filmezek a képminőség a lényegesebb.Mostt egy 2 éves LG van 55col.Ha veszek akkor nyilván nagyobbat :) Minden segítséget szívesen olvasok!!!!! Még egy kérdés volna. Van egy Nano cell LG is igaz csak 55 col az is. Sokkal jobb a nano cell?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#53507) Bugarov


Bugarov
aktív tag

En elhiszem hogy az xf900 nagyszeru es ertem h papíron miert jobb mint az xg7096 de 65"ban majdnem kétszer annyiba kerul es azért nem hiszem h ketszer olyan jo lenne. Van itt olyan akinek xg7096a van es nem csak a technikai paraméterek alapján tud nyilatkozni rola?

(#53508) ginola válasza TCr (#53497) üzenetére


ginola
addikt

A kis betekintési szög alatt mit értesz.
A mostani NX 710 ebből a szempontból nagyon jó volt.

(#53509) Piftuka válasza ozzy711 (#53450) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az rtings nem győzött meg."

Nem is szabad "készpénznek venni", amit írnak. Ők lelkesek, a tesztjeik részletesek, és nagyon sok hasznos info-t (is) tartalmaznak, de sokszor a saját teszjeikkel szemben is ellentmondásosak, és nem tárgyilagosak.

Ebben a videóban elég szemléletesen ismerteti "Quantum TV" a lényeget.

Az már az én személyes véleményem, hogy a betekintési szögeket is helytelenül ítélik meg. Szerencsére ott az általuk készített felvétel, amely alapján el tudja bárki dönteni, hogy az adott típusnak tényleg annyira rosszak-e a betekintési szögei, mint ahogyan azt ők látják.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53510) Piftuka válasza ozzy711 (#53459) üzenetére


Piftuka
veterán

:Y

"I envy you..." :P :DDD

:C

Kívánom, hogy nagyon sok örömöded leld az új készülékben is! ;) És kérlek, mindenképpen írd meg a tapasztalataidat! :K

Még a végén lehet, hogy elcsábulok, és egy 85 colos SONY tévé lesz a következő vétel nekem is! ;] :D

"Aquila non captat muscas."

(#53511) Joshi válasza ozzy711 (#53470) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi: Értem, bár a filmek jó részében kevés az ilyen jelenet. Ilyet leginkább az Rtings teszteken lehet látni, azzal letesztelem."
Abszolút nem, pont az ilyen dolgokért fikázzák az LCD-t. Bizonyos jeleneteknél nagyon zavaró tud lenni a sötét háttérben egy világos jelenet nem oda illő fény glóriával. De elég megemlíteni egy sötét jelenetnél a fehér felirat körüli fényglóriát. Sokszor illúzió romboló tud lenni.

(#53512) ozzy711 válasza Piftuka (#53510) üzenetére


ozzy711
őstag

Már vissza is tolták 1m fölé az árát. :))
Az anyagiakat rendeztem, már csak a kiszállításra várok. Hívtak a Sonytól, hogy egy spec. futárszolgálat hozza a mérete miatt. ;]

(#53513) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

MM-ből XF9005-öt szeretnék rendelni, de nem lehetséges az áruházi átvétel, ilyennel nem találkoztam még.

(#53514) ozzy711 válasza Joshi (#53511) üzenetére


ozzy711
őstag

Tudom miről írsz, engem a jelenlegi Sonynál sem zavar, simán együtt tudok élni vele, fentebb írtam is róla.
Az Lg-nél láttam viszont olyat, hogy egy sötét jelenetnél egy lámpa világítása miatt, a képernyő aljától a tetejéig kb. 10 cm széles világos sáv jelent meg. Így volt zónákra osztva. Na az zavart.

Egyébként ha ez a "hibája" sem lenne ( a Sony lcd-nek ), akkor az Oled lehúzatná a rolót nem? Ennyire elnéző tudok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#53515) Piftuka válasza ozzy711 (#53512) üzenetére


Piftuka
veterán

"Már vissza is tolták 1m fölé az árát. "

Óh... :(

Én megvárom, amíg 500.000 alá tolják... :D

"Aquila non captat muscas."

(#53516) gabor9991 válasza ginola (#53513) üzenetére


gabor9991
őstag

Elképzelhető, hogy nincs minden üzletben készleten. [kép]

(#53517) ozzy711 válasza Piftuka (#53515) üzenetére


ozzy711
őstag

Rosszul emlékeztem, 10 k híján 1 m. :)

(#53518) Piftuka válasza ginola (#53513) üzenetére


Piftuka
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53519) ginola válasza Piftuka (#53518) üzenetére


ginola
addikt

Legközelebb 250 km-re van tőlem ilyen tv.
Ha viszont bemegyek egy áruházba és úgy veszem a tv-t, úgy már nincs 14 napos elállás.
Vagy az is netes rendelés, ha személyesen bemegyek egy áruházba és ott rendelik meg nekem és él a 14 nap?

Látom törölted a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#53520) hitchins


hitchins
őstag

50w808c tvmet cserelnem
55xf9005/xg9005 parost neztem.
Erdemes vajon xg-re kifizetni +20% ot?
Mivel nyujt annyival tobbet.

(#53521) Celtis válasza ginola (#53519) üzenetére


Celtis
veterán

Az a netes rendelés, ha neten rendeled meg. Az átvétel módja már nem számít, csak a vásárlásé.
Ha nincs bolti átvétellel, hát rendeld meg házhozszállítással.

(#53522) TCr válasza ginola (#53508) üzenetére


TCr
veterán

Kb. 20 foknál már elkezd elszíneződni.

(#53520) hitchins: nem, de javaslom, hogy inkább a 65"-ért add ki a plusz pénzt, mert azért annyival nem nyújt többet egyik sem képminőségben, hogy 5"-ért kifizess egy ilyen váltást, akkor meg már legalább méretben legyen jelentős előrelépés.
Saját tapasztalat / tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53523) ginola válasza TCr (#53522) üzenetére


ginola
addikt

Nálam 40 volt a méret, de 55 lesz.
Ez a talpkialakítás viszont nagyon nem tetszik.

(#53524) TCr válasza ginola (#53523) üzenetére


TCr
veterán

Az úgy korrekt, elsőre hatalmas lesz. :)
Tedd falra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53525) ginola válasza TCr (#53524) üzenetére


ginola
addikt

A közelben sehol nincs fal :D
Előtte középtalpas tv-m volt.

2,5 m-ről szerintem épp elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53526) TCr válasza ginola (#53525) üzenetére


TCr
veterán

Akkor új bútor. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53527) Ra3 válasza TCr (#53522) üzenetére


Ra3
őstag

Én mielőtt megrendeltem kimondottan ezért bementem az MM-be, ahol egy csomó lejjebb pozícionált de árban hasonló tévé közé volt bepakolva, nem tudom a pontos típusokat, volt ott LG, Samsung meg Philips is, de a legtöbbnek siralmasak voltak a betekintési szögei az XF9005-höz képest.
Lehet hogy az áruházi beállítás is belejátszott, de meggyőző volt, laikusként nekem sokkal jobban tetszett mint a többi.
Lehet hogy nem láttam még igazán jó IPS paneles tv-t, de azoknál pl mindig zavart a glow, meg hogy a fekete inkább szürke.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#53528) TCr válasza Ra3 (#53527) üzenetére


TCr
veterán

"Lehet hogy nem láttam még igazán jó IPS paneles tv-t, de azoknál pl mindig zavart a glow, meg hogy a fekete inkább szürke."

+1, eddig egy 8000-as sorozatú IPS Sony-t láttam otthoni körülmények között, amire azt mondtam, hogy elfogadható, de a közelében sincs az X900-nak.
És egyébként az IPS sem garancia a jó betekintési szögre.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53529) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Uraim ismet üdv. Itt vagyok az MM-be és egy Sony XG 8096 BAEP tévét nézek. Vélemény?ez is belépő?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#53530) Piftuka válasza kbyte1024 (#53529) üzenetére


Piftuka
veterán

A képminőségét, technikai paramétereit illetően megegyezik az XG7xxx sorozattal, de kapott hangvezérlést, "Android OS"-t, és "Bluetooth" vezérlő is van rajta.

Mondjuk a 75 colos változata legalább VA paneles (Direct LED), ott tehát azért van nagyobb kontraszt, és jobb feketék. De feltételezem, nem azt a méretet nézted ki magadnak...

"Aquila non captat muscas."

(#53531) kbyte1024 válasza Piftuka (#53530) üzenetére


kbyte1024
addikt

Most egy 55colost nézek de szépek a színek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#53532) Piftuka válasza ginola (#53519) üzenetére


Piftuka
veterán

A "netes rendelés", avagy a "távollévők között kötött" szerződés (olvasnivaló a IV. fejezettől) nem az átvétel módjától, hanem a szerződéskötés módjától függő forma.

Ha személyesen az áruházban vásárolsz, akár úgy is, hogy ott "rendeled meg" a - készleten nem lévő -terméket, attól az még hagyományos vásárlás. Az elállás joga nem érvényes rá.

A Media Markt esetében speciális, hogy minden egyes szaküzletük, és a webáruház is egymástól függetlenül üzemeltetett, különálló gazdasági vállalkozás. (Ezért lehetséges, hogy a franchise rendszerű üzemeltetés ellenére, az adott lokációkban sok terméknek teljesen eltérő árai vannak.)

Ha a webáruházban vásárolsz, akkor csak oda kérhetsz áruházi átvételt, amely áruházra átvehetőnek jelzi a terméket. Ahogyan Gabor9991 is írta pár hozzászólással fentebb.

Sőt, tudtommal nem minden áruházban él "en bloc" a webes vásárlásunk áruházi átvételének lehetősége. (Nálunk sok éve megszüntette ezt a MM.)

Annyi plusz van a történetben, hogy a webáruházi vásárlástól történő elállást követően bármelyik, számodra szimpatikus MM áruházba is visszaviheted a terméket, és ott intézik számodra a "papírmunkát", és a termék vételárának visszafizetését. (Vagy cserét, ha megoldható. Bár inkább ők is a visszafizetést preferálják, az egyszerűség végett.)

"Aquila non captat muscas."

(#53533) Piftuka válasza kbyte1024 (#53531) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudod, mint mindig... Neked kell, hogy tetsszen! :) Te fogod használni.

Én annál többet a történethez nem tudok hozzátenni, mint amit tegnap írtam. Az továbbra is valid. Bár nem írtad, hogy a MM mennyiért adja most az 55-ös XG8-at.

Viszont mivel Neked Bluetooth-ra is szükséged van, ezért a Pana kiesik. Hogy Hisense 65A7500F, vagy SONY 55XG8086, vagy esetleg más tévé... a végső döntést neked kell meghoznod.

Ám ha már úgyis ott vagy, és IPS paneles tévét szeretnél, akkor javaslom, nézd meg az LG SM8xxx, és 9xxx, valamint a NANO8xxx feletti készülékeket is! Hátha találsz olyat, ami tetszik.

"Aquila non captat muscas."

(#53534) gabor9991 válasza Piftuka (#53532) üzenetére


gabor9991
őstag

Békéscsabai mediamarktban jártam úgy, hogy a weben rendelt tévét amit áruházban vettem át és 14 napos elállás keretében visszavittem annak az árát ajándékkártyán akarták jóváírni :D
270 ezerről volt szó így azért ezt nem hagytam.
Rendesen meg volt győződve arról az ember, hogy nekem erre nincs lehetőségem ,hogy elálljak a vásárlástól, hiszen a tévét kibonthattam és megnézhettem volna a vásárlás előtt!
Persze elküldtem a picsába ,kértem az üzletvezetőt meg a vásárlók könyvét.Egyik sem lett meg.
Utána végül kinyögte ugyanaz a jómadár, hogy csak most csak nekem visszaadják a pénzemet de nem azért mert igazam van hanem azért mert jófejek.
Úgyhogy ilyen is van.

(#53535) troll81 válasza gabor9991 (#53534) üzenetére


troll81
addikt

Név cím eladó neve fogyasztó védelem azonnali bejelentés neten telefonon.ilyen egyszerű legközelebb próbáld így. :R

(#53536) hitchins válasza TCr (#53522) üzenetére


hitchins
őstag

koszi
Hat elgondolkodtam mar de szerintem eleg hulyen nezne ki ahoba tennem.
Kar hogy nincs 60 meret. :)

Esetleg azt nem tudjatok, hogy
Xf9005 tudja-e az airplayt?

[ Szerkesztve ]

(#53537) hyperspace válasza hitchins (#53536) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem tudja.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#53538) hitchins válasza hyperspace (#53537) üzenetére


hitchins
őstag

Koszonom

(#53539) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Sziasztok,

TV vásárlás előtt állok és nagyon a Sony felé húz a szívem. Egy 4 hónapja vett LG Nanocell IPS-t cserélek le, sajnos csalódtam benne.

Két modellt néztem ki:
49XH95
55XH90

Jelenleg 49-es tv-m van, kb. 2 méterről nézem.
Ez lenne az ideális méret, viszont sajnos az XH95-nek ebben a méretben, 99 cm a lába és állvány/komód az 100 cm, szóval épp hogy elférne. Falra rakás nem jöhet szóba.

Néztem az XH90-est, abban viszont 55 a legkisebb. Két méterről mennyire merjem bevállalni ezt a méretet?
Ugye hiába 55, de a lábát két pozícióban is fel lehet tenni és elférne az állványomon.

Ahogy néztem a tesztetek, az XH95-nek jobb a feketéje kicsit, jobb a betekintési szöge, HDR-ben is erősebb, viszont kontrasztban rosszabb és HDMI 2.1 sincs benne.

Elég nehezen tudok választani...

Van aki kb. két méterről néz 55-ös tv-t? :R

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#53540) Quqesz válasza Krisz0630 (#53539) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én megvenném a nagyobbat. 2 nap után kicsi lesz.... :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53541) TCr válasza Quqesz (#53540) üzenetére


TCr
veterán

+1 :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53542) Krisz0630 válasza TCr (#53541) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Szóval akkor ne parázzak, hogy túl kicsi a két méteres látótávolság, vagy hogy zavarni fogja a szememet, az 55 col?! :)

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#53543) Bugarov válasza Krisz0630 (#53542) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ahogy túl nagy mell, úgy túl nagy tv sincs.

(#53547) #16820480 válasza Krisz0630 (#53545) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem azért, de most vennél éppen egy 300+ ezres tévét, akkor azért beleférhet akár az is, hogy teszel alá egy megfelelő méretű komódot még néhány tízezerért :R

(#53550) Celtis válasza Krisz0630 (#53549) üzenetére


Celtis
veterán

Vannak ilyen megoldás is.
És még szebb is, mint a csirkelábak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.