Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) kantorcsaba válasza Krisz0630 (#53608) üzenetére


kantorcsaba
csendes tag

Szia! Én is a XH90 és XH95 között őrlődöm. (65XH9096B / 65XH9505B). A 95-ben nincs HDMI 2.1? Döntőszempont nálam is a PS5 de úgy emlékszem a leírásban mindkettőnél szerepelt. Szóval tuti csak a 90-esben van?

(#53653) ozzy711 válasza Rigormortiis (#53649) üzenetére


ozzy711
őstag

Néhány nap múlva felteszem a saját tapasztalatokat. :)

Kantorcsaba: furcsa, de a 95-ben tényleg nincs 2.1.

[ Szerkesztve ]

(#53655) Derron


Derron
aktív tag

Igen, viszont az XH95 csak az eARC előnyt tudja használni, a HDMI 2.1 es megoldások közül, VRR és 4K 120HZ támogatása sajnos nincs. (Nem is értem, hogy ezt miért így csinálták). :F
Ebben az XH90 a nyerő.

(#53656) Piftuka válasza cdl (#53637) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden évben frissült az OS, a szabványok (Bluetooth, HDR, miegymás), de kontrasztban, és általános képminőségben a 2017-es, legelső széria volt a legjobb. Annál egy hajszállal gyengébben értékelték a 2018-ast, majd az "R" szériát, és végül az ideit.

A panel kisebb színmélysége nem kérdéses hátrány. A széles betekintési szöget biztosító, és a tükröződésgátló réteg ára viszont a gyengébb fekete szint, és rosszabb kontraszt lettek.

"Aquila non captat muscas."

(#53657) Piftuka válasza Rigormortiis (#53649) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden attól függ, hogy mekkora képátlóban szeretnél új tévét, mert az XF9005 csak 55 és 65 colos változatban kapható.

Az XH ezekben a méretekben sokkal drágább, mint az XF, képminőségben viszont nincsen akkora különbség közöttük, hogy előbbi legyen a jó vétel.

Ha tehát ezeket nézzük, akkor az XF szvsz jobb választás.

Ám nem szabad "kivenni a képletből" az XG9505 készüléket sem! Ha csak és kizárólag 55 colos jöhet szóba, akkor is erős versenyző, bár ~40.000 forinttal drágább, mint az XF.

Ha viszont 65 col is, akkor megint az XF felé billen a mérleg, mert nem sokkal drágább az 55 colos XG-nél, és képminőségben szinte egy kategória. És most ~340.000 forintért megvásárolható.

Az Android OS olyan, amilyen. Sokan utáljuk, sok rajongója is van... ha el tudod fogadni a hibáit, akkor ez ne legyen szempont a vásárlásnál. (Ha nem tudod elfogadni, akkor viszont nem szabad Android OS-sel szerelt tévét venned.)

"Aquila non captat muscas."

(#53658) Rigormortiis válasza Piftuka (#53657) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszönöm :R

Pontosan mit kell elfogadni az android tv rendszert illetően? WebOS-hez vagyok szokva, és a rendszert illetően nem volt bajom vele.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#53659) Piftuka válasza Rigormortiis (#53658) üzenetére


Piftuka
veterán

Alapvető előnye a "modularitás". Számos, mindenféle programot telepíthetsz rá. Erről bővebben itt a többiek tudnak neked mesélni, mert én a tévémet három dologra használom: tévé adásokat nézek, gyári DVD és BD filmeket BD lejátszóval, és időnként Youtube videókat.

Ebből csak az utóbbihoz szükséges az OS.

Hátránya a lassúsága. Az egészen "prosztó" menürendszere, felülete (a kép és videó néző "mappa" funkció konkrétan egy rossz vicc), és a folyamatosan jelen lévő bug-ok.

Rejtélyes újraindulások, egyik felhasználónál tökéletesen működő, másiknál - ugyanazon típusú tévével és Android verzióval - lehetetlen frissítések, fagyások.

Én sokszor leírtam, hogy ezek miatt utálom, de a SONY W809c tévémnek annyira jó képe van, hogy mindezekkel együtt is nagyon örülök, hogy - immár közel 5 éve - megvásároltam.

(És ahogyan a helyzet kinéz tévé fronton, egyre sanszosabb, hogy egy 75/85 XG, vagy XH lesz a következő készülékem is. Legfeljebb majd morgok tovább a botrányos Android miatt. :) )

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#53660) TCr válasza Piftuka (#53659) üzenetére


TCr
veterán

Annyit azért hozzáfűznék kissé ellensúlyozva a negatívumokat, hogy nekem az ég világon semmi bajom az XE85-ön az Androiddal. Ok, nem olyan fluid, mint egy 4-6 GB RAM-mal rendelkező mobilon, de nálam sem bugok, sem újraindulások, fagyások meg pláne nincsenek.

Netflix, HBO GO, Youtube, Smart Youtube alkalmazásokat használom rendszeresen, amikre nincs szükségem eltávolítottam és nem telepítgetem tele minden szeméttel, mert egy tévé még mindig nem arra való. (Ez utóbbi sem neked szólt természetesen).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53661) cdl válasza Piftuka (#53656) üzenetére


cdl
senior tag

'A széles betekintési szöget biztosító, és a tükröződésgátló réteg ára viszont a gyengébb fekete szint, és rosszabb kontraszt lettek."
Ezt hibának vagy visszafejlődésnek beállítani elég fura.
Ez tulajdonság. Ha szeretnél tükröződéscsökkentést, ezzel jár.

(#53662) TCr válasza cdl (#53661) üzenetére


TCr
veterán

Próbáld másképp tekinteni, így logikusabb: ha ez a tulajdonság rontja az általános képminőséget, az bizony visszafejlődés.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53663) ozzy711 válasza Piftuka (#53657) üzenetére


ozzy711
őstag

Az Android OS olyan, amilyen. Sokan utáljuk, sok rajongója is van.

Én például a rajongója vagyok, mivel csak a tévézéshez-hez köthető ( no smart )funkciókat használom, az teljesen jó. ;]

Ma délután teszem a helyére a tv-t. :))

[ Szerkesztve ]

(#53664) ozzy711 válasza cdl (#53661) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez egyébként érdekes, mert az xf9005-nek kb. 6000-es kontrasztja van és sokkal jobbak a tükröződés adatai mint az XH-90-nek. A fene se érti ezt. :(
Egyébként én félig homályos és teljesen sötét szobában szoktam tévézni, ezért nem fontos számomra ez az adat.

(#53665) cdl válasza TCr (#53662) üzenetére


cdl
senior tag

Én ezt a választás lehetőségének tartom. Ha ez zavarna, lehet kapni bevonat nélküli modelleket is. Én hozzá szoktam, igénylem. Simán beáldozom a fekete szint egy részét.
Tudatosan. (még mindig csodálkozom a feketéjén a tv-nek, nagyon tetszik)

(#53668) ozzy711 válasza TCr (#53667) üzenetére


ozzy711
őstag

Azért van kivétel. Pl. ez a telefon csak telefonálásra való. ;]

(#53669) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem MM outletből egy Sony KD-49XG9005-öt (még nem érkezett meg). A tv üzemidejét hogyan tudom majd megnézni?
Illetve a kép kalibrálására egyedül Rtings-en találtam leírást. Esetleg tudtok tutibbat, vagy ez teljesen korrekt?

(#53670) TCr válasza Talala (#53669) üzenetére


TCr
veterán

Jónak tűnnek a beállítások, de a fehéregyensúlyhoz sztem ne nyúlj.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53671) ada19 válasza TCr (#53670) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem se, a kalibráció minden TV-nél egyedi lesz. Lehet hogy azokkal csak nagyobb kárt okozol a képminőségben.

Mégsenem

(#53672) vlevi válasza TCr (#53670) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy az XG9005 színkezelése milyen ez XE8505-hoz képest, de annak a normál színbeállítása nagyon hideg volt, nekem égette a szemem (szó szerint). Ezért át kellett állítanom meleg színbeállításra. Egy nagyon kis különbség van a kettő között, de így már nem zavarja a szemem.
Persze, az is lehet, hogy, ha belementem volt olyan mélységben a színhőmérséklet állítgatásba, mint ami az rtings-en szerepel, akkor normál színbeállítással is jó lenne, de ennyire nem kívántam állítgatni. Főleg, hogy ezt az átállítást minden forrásnál meg kell(ene) tenni.

(#53673) TCr válasza vlevi (#53672) üzenetére


TCr
veterán

Nálam a meleg (illetve a Cinema Pro és Home) nagyon melegek, a normál tűnik természetesnek. (Szintén XE85 ugye)
De ez nem a fehéregyensúly beállítás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53675) #16820480


#16820480
törölt tag

Most néztem, érdekes, hogy az XG85-nél a különböző méreteknél nem tartják a panel tulajdonságait, ha lehet hinni ennek az oldalnak: [link]
Kontraszt, fényerő kicsit gyengébb, colour gamut is gyengébb (DCI-P3 és rec.2020).

(#53676) pvil


pvil
tag

Szerintetek egy 49xe9005-t mennyiért lehet(ne) eladni, még kicsivel több mint két év garancia van rá?!

(#53677) AL válasza #16820480 (#53675) üzenetére


AL
addikt

Szia . Igen, ez csak a 49 es méretben VA paneles. A többi méret ( 43, 55, 65 ) IPS.
Így volt az előző évben is ( XF ). Más márkák is csinálnak ilyen csereberét. Üdv.

(#53678) salapp válasza pvil (#53676) üzenetére


salapp
addikt

Van beárazás topik. 49-es méretben a felsőbb kategóriás márkás lcd-ket nem nagyon keresik (esetleg hardcore-abb gamer, aki monitornak keres valami az újaknál olcsóbb, de jó minőséget) mert aki már ennyit költ, inkább 55-ös és feletti átlót keres, használtan is erre lehet számítani.
Jó tévé, szerintem talán 160 körül lenne érdemes elkezdeni hirdetni, a fennmaradó (Sony?) gari sokat segíthet a gyorsabb eladásban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53679) #16820480 válasza AL (#53677) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az világos, hogy egyes méreteknél más típusú panelt van, csak itt most kimondottan az 55 -s 65-ös méretet néztem, mindkettő IPS, azt hittem azok akkor már azonos tulajdonságúak lesznek, de ezek szerint még az sem, az 55-ös jobb.

(#53680) ginola


ginola
addikt

Sziasztok.
XF9005 esetén mire ajánlott állítania a(z):
-automatikus helyi képhalványítást
-x-tended dynamic range-t
-motionflow-t
- film üzemmódot?
- véletlenszerű képzaj csökkentést
-digitális zajcsökkentést?

(#53681) ozzy711 válasza ozzy711 (#53663) üzenetére


ozzy711
őstag

Sikerült, de nem volt egyszerű. A konzolt teljesen át kellett rakni a 65-ös után, mert túl magasan lett volna. Most a földtől kb. 55 cm-re van az alja, így majdnem középen van a szemmagasság. ( nem akartam alacsonyabbra, mert a hifi teteje belelógott volna az aljába ).

Hogy is mondjam, valami űber-brutál a képméret. Hogy konkrétumot is mondjak.
A fényerő kb. a 9005-ös szint kábel tv-n ( hdr-ben nem próbáltam, még nincs összerakva a pc. ). A sportközvetítés mozgásmegjelenítése ( számomra ) tökéletes.
Sd adásnál segít a digitális zajcsökkentő ( azt hiszem több fokozatú, de a legalacsonyabb beállítás ) + nem zavar be a hd adásba sem.
Ilyenkor teljesen élvezhető az sd adás is.
A "blooming" kb. ugyanaz mint a 9005-nél ( számomra elfogadható ). A fekete szint/kontraszt tökéletes ( persze nem egy oled, de nagyon korrekt ). Banding, tinting:0. Fél órát néztem egy focimecset, ( nem terveztem végig nézni, de nem tudtam átkapcsolni annyira megfogott ) valami fantasztikus volt.
A ld pl. csatorna váltásnál agy pillanatra kikapcsol, mint a 9005, de az adás megjelenésekor azonnal aktív. Ugyanezt tapasztaltam akkor, amikor előfizetéses csatornánál az információs felirat megjelenik. ( pl. a csatorna kódolt stb. )

A smart részt nem igazán néztem még ( de nagyon nem is érdekel ), de a droid teljesen megfelelő. A digitális csatornák hangolása ( 161 csatorna ) kb. 2 perc volt, ami nekem kissé meglepő volt. Még a 9005-nek is kellet kb. 10 perc ( ha jól emlékszem ).

A nézési távolság 3,5 méter, innen teljesen belátom a képernyőt, nem kell mozgatnom a fejem közben. A szoba egyébként 3,8 m. széles. ;]

A hdmi bemenetet ( pc-ről egy Gt 1030-al ) ha minden igaz ma tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#53682) ozzy711 válasza ginola (#53680) üzenetére


ozzy711
őstag

A véletlenszerű zajcsökkentést felejtsd el, a digitális nálam a legkisebben van ( főleg sd adásnál jótékony ).
Automatikus helyi képhalványítás alacsony vagy közepes, x-tended d. range-et én kikapcsoltam, nagyon rikító lett vele a világos, főleg a fehér szín.
Motinflow vagy ki vagy a legkisebb.
Film üzemmód: helyette a prof 1. -et javaslom.

A fényerőt 10-20 között javaslom, a kontraszt 85-90 körül oké. Van még egy őr beállítás, ezeket majd menet közben, később megbeszéljük.

(#53683) Celtis válasza ginola (#53680) üzenetére


Celtis
veterán

kép üzemmód: egyéni
zajcsökkentések: ki
dynamic range: ki
helyi halványítás: közepes
'Motionflow': 'True Cinema' és 'Film mód' : 'Magas!' Ezzel a beállítással nem interpolál, de biztosítja a kadenicahelyes és juddermentes lejátszást pl Netflix-en vagy egyéb alkalmazásból.

[ Szerkesztve ]

(#53684) ginola válasza Celtis (#53683) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm a javaslatokat nektek!

'Motionflow': 'True Cinema' és 'Film mód' : 'Magas!' Ezzel a beállítással nem interpolál, de biztosítja a kadenicahelyes és juddermentes lejátszást pl Netflix-en vagy egyéb alkalmazásból.

Ezen beállításnál a gyors mozgások "utóhúzásosak", zavaróan, nálad nem?

[ Szerkesztve ]

(#53685) sting2 válasza ginola (#53680) üzenetére


sting2
addikt

automatikus helyi képhalványítást - közép
-x-tended dynamic range-t - alacsony
-motionflow-t
- film üzemmódot? - kézi
Mozgás 2.
Tisztaság 1.
- véletlenszerű képzaj csökkentést- alacsony
-digitális zajcsökkentést? - off

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53686) sting2 válasza sting2 (#53685) üzenetére


sting2
addikt

... A film üzemmód meg vagy True Cinema vagy az alábbi Kézi beállítás.
Attól függ, hogy
TV - nálam egyéni profilra
Media - USB, - Cinema Home profilra
HDmi 2, 3.-Game - Game profilra
A szín minden esetben Semleges, 50 és, nincs élő szín.
Fényerő 8-10
Kontraszt 90
Kepellesseg - kézi 14.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53687) TCr válasza sting2 (#53686) üzenetére


TCr
veterán

Képélesség 14? A gyári 50 helyett? Miért jó az? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53688) sting2 válasza TCr (#53687) üzenetére


sting2
addikt

Kevertem a RC vel..
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53689) TCr válasza sting2 (#53688) üzenetére


TCr
veterán

:)

Azt érdemes bekapcsolni?
Én inkább OFF-ban hagyom, nálam eddig egyik forrásnál sem volt jó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53690) sting2 válasza TCr (#53689) üzenetére


sting2
addikt

Szerintem, ilyen finoman" ráengedett " mennyiségben, éllesit az amúgy Sony féle fátyolon.
A PS4 YouTube kliens fokepernyoen teszteltem, ott nagyon sok kis ábra /film ablak van egymás mellet.
Az auto állás, lehet jobb, de félek, hogy ilyenkor bele torzithat a képbe, az állandó" pásztázása" a jó eredményért..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53691) TCr válasza sting2 (#53690) üzenetére


TCr
veterán

Kipróbálom, köszi. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53692) Celtis válasza ginola (#53684) üzenetére


Celtis
veterán

Elvileg nem okozhat semmi ilyesmit. A film mód csak arra vonatkozik, hogy milyen típusú tartalmakba nézzen bele és korrigálja szükség szerint a képkocka sebesség egyenletességét.

Próbáld meg egyénire tenni, a két csúszkát nullára és a film módot magasra.

(#53693) ginola válasza Celtis (#53692) üzenetére


ginola
addikt

Megpróbálom, most normálon van, a film mód magason.
Így nincs a fenti probléma.

(#53694) Joshi válasza ozzy711 (#53681) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Tesztelhetnéd a feliratot is aránylag sötét jelenetnél, illetve érdekelne hogy az esetleges felhősödés milyen mértékű.

(#53695) ozzy711 válasza Joshi (#53694) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha pc-n lesz összekötve, leghamarabb holnap délután.
A felhősöödést gondolom ld nélkül érted.

(#53696) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Beelink Ft kingen keresztül XF 9005 képe néha teljesen kifehéredik a teljes képernyőn. Mit állítottam be rosszul.

(#53697) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Van egy KD-55XF7596 tv-m. Hónapokig jó volt a wifi rajta. Most is van de azt írja, hogy nincs internet elérés. Van rajta net mert a telefonok-laptop arról megy. Volt már kikapcsolás, áramtalanítás a tv-n rengetegszer. Routerben látszik az IP cím, az is volt áramtalanítva-újraindítva de így sem jó.
Van esetleg valami ötlet, hogy miként lehetne netet elérni rajta?

(#53698) ginola


ginola
addikt

A szerdán megérkezett a neten rendelt XF 9005- öt, végre beüzemeltem. Sajnos van rajta 1 db dead pixel a képernyő közepén. Küldjem vissza 1 pixel hiba miatt?

(#53699) kezo0 válasza Komi28 (#53697) üzenetére


kezo0
addikt

Az óra beállításával?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#53700) BigfootZ750


BigfootZ750
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, szerintetek mennyire látható a különbség a két tv között:

Sony Bravia KD-75XG8096B
Sony Bravia KD-65XF9005B

nem nagyon tudok dönteni.. örülnék a nagyobbnak méretben, de tudom, hogy a kisebb magasabb szinten van minőségben, csak azt nem tudom hogy mondjuk a 100/120 Hz vagy a FALD hiánya mennyire zavaró, látványos házi mozizásnál.. :/ médiában megnéztem a két tv-t, de sajnos más ment mindkettőn és elég messze voltak egymástól, így annyira nem tudtam összehasonlítani őket.. :/ köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.