Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) mjani1172 válasza avlisz80 (#53049) üzenetére


mjani1172
addikt

53017

(#53052) avlisz80 válasza mjani1172 (#53051) üzenetére


avlisz80
tag

Gyááá és tényleg!Át állítottam az időt és egyből jó lett... :R :R :R
THANKS...

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#53053) Derron


Derron
aktív tag

Szia,

Én még sajnos nem láttam élőben, de valószínűleg ilyet fogok venni.
Vagy XH90 vagy XH95, nekem annyira nem fontos a játék teljesítmény, bár van otthon PS4, de 1 év alatt kb 100 órát tettem bele. Inkább majd az dönt, hogy annyival szebb képe van e az XH95 nek mint amennyivel többe kerül. 65" ban nézelődök.
Egyébként XH95 van már kiállítva valahol?

(#53054) salapp válasza Derron (#53053) üzenetére


salapp
addikt

Engem is majd az XH95 érdekel, elsősorban azért, mert az oled mellett olyan béndzsa, hogy oldalról fakóbb a kép. Ugyanakkor azt mondják, az X-wide angle miatt a kontraszt is gyengébb valamivel az XH90-éhez képest.
Jó lesz, ha már meg lehet nézni valahol, és el is jutok oda.
Amúgy meg érdemes várni az első három hónap fogyasztói visszajelzéseire, ha nem sürgős, hogy kiderüljön, a széria lett-e elcseszve, vagy csak véletlen, hogy avs fórumon vagy YT-on több bekrepáló XH90-ről jelennek meg panaszok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53055) Derron


Derron
aktív tag

Nekem még bőven ráér :)
Majd karácsony tájékán, vagy tavasszal, ha kijönnek a 2021 es típusok és esetleg az olimpia és a foci EB miatt leáraznak.

(#53056) ginola


ginola
addikt

Nem értem, hogy XF9005-nél miért van blooming, ha az ezer éves NX710-en nincs.....

(#53057) ada19 válasza stickermajom (#52519) üzenetére


ada19
senior tag

Azóta sikerült egy kis időt töltenem a TV-vel, és kiírja rendesen ha ténylegesen 24p a forrás. "1080/24p" amit látnod kell.

Mégsenem

(#53058) Celtis válasza ginola (#53056) üzenetére


Celtis
veterán

Talán mert abban nincs full array local dimming és a csúcs fényereje az XF9005-hez képest a negyede vagy még kevesebb?

[ Szerkesztve ]

(#53059) rainman72


rainman72
nagyúr

Akinek esetleg outletes tv is megfelel,olcsóbban [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53060) ginola válasza rainman72 (#53059) üzenetére


ginola
addikt

Erre milyen garancia van?

(#53061) Piftuka válasza Celtis (#53058) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

"Aquila non captat muscas."

(#53062) Piftuka válasza ginola (#53060) üzenetére


Piftuka
veterán

"A gyári csomagolás bontott, a termék sérülés- és karcmentes. A készülék üzembe helyezett, kipróbált. 18 hónap kellékszavatosság."

A jótállás tehát ugrott.

"Aquila non captat muscas."

(#53063) salapp válasza ginola (#53060) üzenetére


salapp
addikt

Küszöb.
Na nem, de erősen korlátozott.
Íme:
Jótállás, kellékszavatosság: 18 hónap kellékszavatosság.
A termékre a 60 napos visszavét feltételei nem érvényesek!
A termékre cseregarancia nem biztosított!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53064) chakany válasza salapp (#53063) üzenetére


chakany
tag

Igen, de az írja, hogy:
"Termék állapota: A gyári csomagolás bontott, a termék sérülés- és karcmentes. A készülék üzembe helyezett, kipróbált. A doboz alja egy kicsit el van ázva."
Az ÁSZF-ben pedig azt írják erre, hogy
"1.BCsomagolássérült használt termék: üzembehelyezett termék és csomagolása sérült vagy hiányos vagy teljes mértékben hiányzik - jótállás nem érvényes rá - 18 hónap kellékszavatosság érvényes rá"

Ez nem túl biztató... Anno az Edigitálnál néztem ki ilyen tv-t, ott 1 év jótállást adtak a 2 év helyett. Felhívtam a Sony-t és azt mondták, hogy náluk erre is meg lehet kötni a +3évet.

(#53065) papppapa


papppapa
csendes tag

Sziasztok !

Ma kicsomagoltam a 49 xg 9005-öst amit szinte azonnal vissza is csomagoltam .egy kis beállítási próbálkozás után
A w809c -hez képest tompa kontrasztalan fakó képe van .

(#53066) TCr válasza papppapa (#53065) üzenetére


TCr
veterán

Csak pislogok ezen a hozzászóláson (tompa kontrasztalan fakó)
Pontosan miket állítgattál rajta?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53067) AL válasza papppapa (#53065) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nem szabad így elhamarkodni a dolgot. Ha türelmesen állítgatod a több tucat beállítási lehetőséget, akkor biztos jó lesz. Gyári beállításokkal eddig még csak 1 készüléket láttam, ami jó volt, egy Panasonic oled ( GZ950 ). A többi Tévéknél ugyanaz volt az első benyomásom, mint Neked. Mindegyiket elég sokat állítgatni kellett mire az ízlésemnek megfelelő lett. Próbálj a normál képmóddal kezdeni, szerintem azt a legegyszeűbb beállítani. Egy jóminőségű adásnál egyenként állítgatva mindent megtalálod a megfelelő beállítást. Sok sikert ! Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53068) hyperspace válasza Iparmágnás (#53045) üzenetére


hyperspace
őstag

Jelenleg nem Samsungot használsz? Ahhoz képest lehet fakó, mert azon könnyen át lehet esni a ló túloldalára.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#53069) sting2 válasza hyperspace (#53068) üzenetére


sting2
addikt

Pana EX780 után /mellett nekem is fakó volt elsőre az XE90.
Ami tök meglepő, mert alapból - élő szín, meleg profil és társaival kezd a készülék mikor bekapcsolod..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53070) PrinceHerceg válasza papppapa (#53065) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Erős user error-t feltételezek, pontosan hogy állítottad el? ;]

(#53071) vlevi válasza papppapa (#53065) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyors kérdés. Az automatikus fényerő szabályzást kikapcsoltad?
Nem tudom, hogy az XG9005-n hogyan működik, de az XE8505-n az automata fényerő beállítása ráhúz egy opálos fátyolt a képre, még akkor is, ha max fényerőn használom a TV-t.

(#53072) GSP válasza TCr (#53066) üzenetére


GSP
aktív tag

Hát erre feliratkoznék... :Y

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#53073) hyperspace válasza papppapa (#53065) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerencsésnek érzem magam, amiért anno W755-öt vettem W809 helyett, mert a mostani XF85 nem rosszabb a W755-nél. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#53074) Akkoss


Akkoss
csendes tag

Sziasztok!

A SONY tv-met tegnap aramtalanitottam. Es amiota visszadugtam, azt irja a wifi-hez, hogy connected, de no internet access. A laptop-al teloval van net ugyanazon a wifim. Kiprobaltam mas wifi-n is es ugyanazt irja. Kizarasos alapon a TV-vel van a problema.. Mar aramtalanitottam megint parszor de ugyanaz... az alkalmazasok nem mennek amihez net kell.. Amugy, ha bemegyek a TV-n belul a menuben, hogy tesztelje a kapcsolatot azt irja minden jo van internet. De ha kimegyek a fomenuban mar ott virit a no internet access..

Valakinek barmi otlete, hogy mi okozhatja? Tanacstalan vagyok

(#53075) ada19 válasza Akkoss (#53074) üzenetére


ada19
senior tag

Pont pár napja volt ugyanez a kérdés. Emlékeim szerint ott az volt a megoldás hogy a TV óráját be kellett állítani pontosan.

Mégsenem

(#53076) Akkoss válasza ada19 (#53075) üzenetére


Akkoss
csendes tag

Hat erre nem gondoltam volna. Pedig korabban volt aramtalanitva es nem volt ilyen problema. Na mind1. Ez megoldotta, koszi a segitseget!

(#53077) papppapa válasza PrinceHerceg (#53070) üzenetére


papppapa
csendes tag

Szia !
Nincs felhasználói hiba / elvégrre spreheinzi ungarishe jazik /, ez ahhoz képest amilyen szuper tv-nek lett itt beállítva egy kalap sz@r .4K képet nem nagy dolog szépen megjeleníteni , azonban a gyenge tartalmaknál ott zizeg a mozgó alakok körül az "aura"míg a w809 c-nél nem jellemző .
Nem állítottam el semmit a két tv egymás mellett van ugyanazon tartalommal a gyenge sd adásoknál a w809c nyomába sem érhet féleg gyors mozgásoknál látszik a szolgáltatói tömörítési hiba .

[ Szerkesztve ]

(#53078) papppapa válasza vlevi (#53071) üzenetére


papppapa
csendes tag

Igen ezt kikapcsoltam

(#53079) papppapa válasza AL (#53067) üzenetére


papppapa
csendes tag

Szia !
Minden jelforráshoz hozzáállítottam a kép paramétereket .Van amelyik elfogadható van amelyik továbbra sem .

[ Szerkesztve ]

(#53080) TCr


TCr
veterán

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53081) AL válasza papppapa (#53079) üzenetére


AL
addikt

Szia. A mozgás Nálam is néha akadozott némelyik beállításnál. Nálam a Normál és az Egyenletes vált be. Érdemes a képjavító funkciókkal is variálni.
Nekem 49XF8505 - ös van, nem volt gyors a beállítás, de stúdióadásoknál és Blu Ray filmek segítségével jól ( ízlésem szerint ) beállítottam.
A Te tévéd még jobb ( komolyabb ) készülék. Nem lehet, hogy egy kicsit szűkebb a betekintési szöge, mint a réginek és ez zavar ? Üdv.

(#53082) HunChris válasza papppapa (#53077) üzenetére


HunChris
senior tag

Nyugi én is csak visszafejlődést látok a képminőség, mozgáskorrekció szintjén. Valószínű, hogy túlélesíti hardveresen a képjavító és ezért látsz aurát. Nálam is jobban szerepel a W75c.

(#53083) Piftuka válasza hyperspace (#53073) üzenetére


Piftuka
veterán

"W755-öt vettem W809 helyett, mert a mostani XF85 nemrosszabb a W755-nél."

Minden tisztelettel, de tényleg ezt szeretted volna írni? :F

Csak mert így ebben a gondolatmenetben semmi logika nincsen...

"Aquila non captat muscas."

(#53084) Piftuka válasza HunChris (#53082) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért a SONY azzal a W7xxx/8xx sorozattal nagyon "magasra tette a lécet"! :K

Én is tartok kicsit attól, amikor majd le fogom cserélni a derék W809c televíziómat...

"Aquila non captat muscas."

(#53085) Gombinyó válasza Gombinyó (#52926) üzenetére


Gombinyó
őstag

Bevittem tegnap a tv-t a felhősödés miatt a márkaszervizbe, ezt kérte az ügyfélszolgálat. Másfél hét kb mire kapok választ mi legyen vele.
Azt tudjátok, ha esetleg csereutalványt kapok azt hogyan kell elképzelni? Gondolom a levásárolható összeg annyi lesz, amennyiért vettem az XE8505-öt, de csak ott költhetem el, ahol vettem eredetileg a tv-t (MM)? Azért remélem sikerül megoldaniuk, mert ahogy néztem az idei modellek közül nem igazán van épkézláb készülék normális áron (valódi 10bit, va panel, 120hz) :(

(#53086) chakany válasza Gombinyó (#53085) üzenetére


chakany
tag

Én anno a 43 colos tv-met a telekomnál vettem. Mikor pixelhibás lett akkor nagyobbat szerettem volna. Azt mondta szervíz h azt a telekommal intézhetem ráfizetéssel. Mivel addigra már nem volt nekik így megvásárolta tőlem a T a vásárolt értéken kb-ben. Esetleg kérdezd meg a médiát, hátha Ők is megveszik.

(#53087) AL válasza Gombinyó (#53085) üzenetére


AL
addikt

Szia . Ha Csereutalványt adnak az a vásárlás helyén váltható be ( MM). Ha akarsz vásárolni valamit,( nem muszály tévét ) akkor veszel, ha vásárlási - ajándékutalványt, vagy pénzt akarsz, akkor azt kapsz. Az MM rugalmas, nem kekeckedik.

Az is lehet, hogy a szerviz ad cserekészüléket.

Nekem a Sony márkaboltokba szólt a csereutalványom, még ott is rugalmasak voltak. Ha olcsóbb készüléket vettem a maradék pénzt visszaadták, de mondták, hogy bármit vehetek. Ott az egész összeget nem adhadták vissza, de nem is akartam. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53088) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Jól hangzik, köszi a válaszokat!

(#53089) PrinceHerceg válasza papppapa (#53077) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Fotón mutasd meg részletesen a beállításaidat pls! :U

(#53090) salapp válasza Piftuka (#53084) üzenetére


salapp
addikt

Muszáj lesz egyszer lecserélni, eddig bíztam az 55XH95-ben, hogy az méltó/túlmutató utód lesz.
Lehet, tévedtem. Tévézésre akkor sem fogok oledet betenni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53091) Celtis válasza AL (#53087) üzenetére


Celtis
veterán

A szerviz nem cserél. Az utalványt a vásárlás helyén lehet beváltani. Másik készülékre vagy pénzre.

(#53092) AL válasza Celtis (#53091) üzenetére


AL
addikt

Tévedsz, mert Nekem már volt náluk garanciális cserém. Felajánlottak egy azonosértékü készüléket, de Nekem az nem felelt meg, mert ismét VA kijelzőst akartam. Mondták hogy Belgiumban van egy garanciális csere raktár. Ilyenkor onnan hoznak cserekészüléket. Én nem fogadtam el, így csereutalványt kaptam. A Panasonic szervíz is cserél. Ez egy elfogadott, "mindennapos" dolog. Üdv.

(#53093) Celtis válasza AL (#53092) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, rendben. Nekem a samsunggal van eltérő tapasztalatom.

(#53094) Piftuka válasza Gombinyó (#53088) üzenetére


Piftuka
veterán

A lényeg, hogy a garanciális jogaid közül a "Javítást", "Cserét" kérheted első sorban. Amennyiben ezek nem tudnak teljesülni, akkor "Árleszállítást" (közös megegyezés szerint), vagy "Pénzvisszafizetést".

A Media Markt esetében - többek között - az a jó, hogy ők ezzel nagyon pontosan tisztában vannak, jogszabálykövetőek, szóval egészen elhanyagolható annak az esélye, hogy bármilyen problémád lenne a garanciális ügyintézés során.

Ráadásul - ahogyan AL is említi -, ha van rá módjuk, rugalmasak.

"Aquila non captat muscas."

(#53095) Gombinyó válasza Piftuka (#53094) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem a médiába vittem vissza, hanem a legközelebb eső hivatalos Sony szervizbe, ami a Sony weboldalán fent volt. Ott felvették a problémám és elkérték a számlát meg garancia levelet. Médiába akkor tudok menni max, ha csereutalványt kapok.

(#53096) Piftuka válasza salapp (#53090) üzenetére


Piftuka
veterán

Igazából nekem még nincsen 4K BD filmem, és a Blu-ray lejátszóm is csak Full HD, tehát a Full HD tartalom számomra még elég.

A képméret (55 col), amely miatt szeretnék "továbblépni" a nem túl távoli jövőben. Örülnék egy ~80-90 col körüli példánynak.

Ám tény, hogy én sem sürgetem, mert... A W809c képminősége az egészen parádés!

Komolyan mondom, hogy minden nap tud valami olyan élményt nyújtani, amelytől széles mosolyra görbül a szám. :K

A minap (sok-sok eltelt hónap után) még hangoltam kicsit a fényerő és kontraszt beállításokon, és még jobb lett.

Bizonyos, megfelelően jó minőségű képtartalomnál, bizonyos jeleneteknél, időről-időre jelentkezik az a bizonyos "3D hatás"; annyira jók a kontúrok.

Igen, ehhez jó kontraszt kell, de számomra ez a jó tévé egyik ismérve.

És ugyan tartalmi szempontból a legkisebb jelentősége sincsen, de van most a különféle kereskedelmi csatornák reklámblokkjában egy új Schweppes hirdetés.

No, amikor éppen "elcsípem", az vizuális orgazmust nyújt. :DDD

Egyébként komolyan... ha valaki nem tudná, milyen tévém van, és belépne a szobába, amikor az a reklám fut, azt gondolná, hogy OLED tévém van.

Szóval, bármi is lesz az utódja... QLED, QD-OLED, vagy QNED... az biztos, hogy nem lesz egyszerű dolga a "kihívónak". :N

"Aquila non captat muscas."

(#53097) papppapa


papppapa
csendes tag

Sziasztok !

W 809C -hez milyen fali tartót javasoltok mert ahogy nézegetem a hátulja lépcsős

(#53098) salapp válasza papppapa (#53097) üzenetére


salapp
addikt

Ilyen aldisra dobtuk fel, tökéletes, masszív, de jól forgatható, húzható-tolható. És occó.
Kérdés, a dobozban a tévéhez kapott két fém távtartód megvan-e, mert azok természetesen kelleni fognak.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53099) rainman72 válasza salapp (#53098) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szia
Hány cm-re lehet max a faltól kihuzni ami még stabil?
Neked ilyen van?
Másik topicban keresnek hasonlót,ezt ajánlottam,engedelmeddel :D

Köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53100) salapp válasza rainman72 (#53099) üzenetére


salapp
addikt

Teljesen kihúzva is stabil. Akkor 44 centire van a faltól.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.