Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Chris82 válasza Celtis (#53750) üzenetére


Chris82
senior tag

Azt tudom hogy a DVD lejátszón van komponens, kompozit és scart is, de azthittem hogy komponensről megy erre a jack csatlakozóra.
Mostmár kiderült hogy a tv jack csatlakozója kompozit. :)

(#53752) ginola válasza Ra3 (#53727) üzenetére


ginola
addikt

Semmi sem történik, csak simán bekapcsol a tv.

(#53753) Ra3 válasza ginola (#53752) üzenetére


Ra3
őstag

Az fontos hogy mielőtt lekapcsolod a beállításokban kell lenni, és utána ezzel indítani.
Nekem azt hiszem úgy működött hogy a fogaskerekes androidos beállítások menübe mentem be, ha a képbeállításokat nézed az nem biztos hogy elég.

Ha nem megy otthon ránézek délután, elsőre nekem sem sikerült.

alul van egy számsor, az első mutatja hogy mennyi órát ment:

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#53754) ginola válasza Ra3 (#53753) üzenetére


ginola
addikt

Pl kép beállítások?
Köszi.
Ott hol fogom látni a bekapcsolások és üzemidő számát?

(#53755) hitchins


hitchins
őstag

Telekomos iptv-t neznek 55fx9005 keszuleken. Azt vettem eszre hogy oldaliranyu mozgasoknal szetesik a kep
Ez normalis? Ugy ertem azert van mert gyenge az adas minosege vagy esetleg valami mozgasmegjelenitesi beallitassa lehetne orvosolni?

(#53756) TCr válasza hitchins (#53755) üzenetére


TCr
veterán

A mozgás menüben tedd át MotionFlow-ra, vagy Tiszta 1-re, majd a Film módot magas értékre.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53757) HunChris válasza hitchins (#53755) üzenetére


HunChris
senior tag

Adás szar.

(#53758) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

TV vásárlás elött álok, kérem a segítségeteket a típus kiválasztásában. Költöztünk és a nappaliban L alakba van egy 3x3m földig érő teljes ablak, déli fekvésű a lakás egész nap fulba kapja oldalról vagy elölről a napot. A meglévő 60’ -os régi plazmánkat csak teljes sötétítés mellet lehet ilyen fény viszonyban nézni ami nem túl előnyös így a fény erő a legfontosabb szempont a választásnál. 65’ -os méretet keresünk a TV -n 90% -ba netflixet ,HBO GO, youtube, és HDMI kábellel a számítógépről nézünk filmeket, 5% TV és 5% PS4 megy rajta. A TV jelenlegi helyzete miatt wifin tud csak internetet kapni. maximum 900.000,- Ft ot szánok rá. Eddig Lg, samsung, Sony készülékeket nézegettem.De mint írtam a helyi fényviszonyok mellett a BIKA FÉNYERŐ a legfontosabb számomra. Az oled forumba probálkoztam elösször de miután átolvastam az oled Nits értékeket nem vagyok biztos benne nekem arra vagy szüskégem. Elég sokat forumozok most sokat olvasok USA sony oldalakat is érdekes hogy a jobb 4k master szériákat nem forgalmazzák itthon pl. XBR Z9F Series.

Ami még érdekes az alábbi idézet amihez nem találok adatot az itthon specifikációk között.

'Számomra nagy csalódás az, hogy az idei csúcs LCD-je (XH9505) a Sonynak nem kapja meg azt a támogatást 4K@120FPS, mint az egy osztállyal alatta lévő XH9005.'

Na szóval tudtok valami tuti befutót ajánlani.

Üdv, Lambi

(#53759) TCr válasza Lamberd (#53758) üzenetére


TCr
veterán

"Számomra nagy csalódás az, hogy az idei csúcs LCD-je (XH9505) a Sonynak nem kapja meg azt a támogatást 4K@120FPS, mint az egy osztállyal alatta lévő XH9005."

Az egy kifejezetten gamer tévé lett, azért kapta meg.
De megértem a csalódottságod, pont a PS5 küszöbén és pont a Sony...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53760) Talala válasza Talala (#53669) üzenetére


Talala
senior tag

Ma meg is jött a készülék. Körbe fóliás, a lábai ki sem voltak bontva, külsőleg hibátlan. Ami kicsit fura, nem tűnik valami stabilnak a lábain. Az androidot szokni kell kicsit. Kép színhelyes beállításához tudnátok adni tanácsot? Milyen képjavító és egyéb beállítási lehetőségeket érdemes kikapcsolni, illetve be?

(#53762) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

65XF8596-ban (androidos) ki lehet kapcsolni vhogy a Bluetooth felderíthetőséget anélkül, h a BT-t kikapcsolnám?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53764) szaszapi


szaszapi
őstag

XF9005....

Számomra újdonság, mikor megvettem a tévét, Dolby Visionről szólt minden. HDR10-et azt hittem nem jelzi a tv, mintha írta is volna valaki, hogy az csak akkor látszik ha film alól menübe navigálunk és ott írja a HDR-t....

Tegnap vettem észre véletlenül, hogy minden HDR10 filmet jelez a tv csak olyan halvány hogy nem látni. Nálam médialejátszóról mennek a filmek és bal felső sarokban a HDMI3/ARC logó alatt halványan 1 pillanatra felugrik a HDR10 logó, de alig lehet kivenni. Fél éve van meg a tv és most vettem észre! :) Más gondolom kiszúrta ezt rajtam kívül! :D :DD

(#53765) szaszapi válasza szaszapi (#53764) üzenetére


szaszapi
őstag

Baromságot írtam, ezt a médialejátszó küldi ki..... csak idiótán nem láthatóan.... :)) :)) :DD

(#53767) Quqesz válasza Piftuka (#53749) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Merre fele laksz, hogy ilyen lenne a upvoda?
Netem még nagyobb lépés lett 5mega-->1000mega...... :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#53768) Joshi válasza Sony60 (#53766) üzenetére


Joshi
titán

Dolby Visionnél a képüzemmód vált át mondjuk Cinema Pro-ról Dolby Visionra, de érdemes bekapcsolni a DV értesítési ikont. Link.

(#53770) Joshi válasza Sony60 (#53769) üzenetére


Joshi
titán

Milyen tévéd van?

(#53772) Joshi válasza Sony60 (#53771) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Sony A1 van ami régebbi Androidos, de ott van a menüben.

(#53774) Joshi válasza Sony60 (#53773) üzenetére


Joshi
titán

Írj a Sony Supportnak. Alapvetően rugalmasak és készségesek, egy próbát megér.

Az viszont tuti biztos, hogy ha Dolby Vision-ra vált a tévé, akkor a Kép Üzemmód Dolby Visionra vált. Ezt az üzemmódot külön nem lehet kiválasztani, ez csak akkor lesz aktív, ha valóban ilyen képi információt kap a tévé.

(#53775) szaszapi válasza Joshi (#53774) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem ugye Oppo klón van, az küldi ki film elindításnál a jelet kb. ilyen 1 msp-re írja ki, de pont eltakarja a HDMI3/ARC felirat, így csak most vettem észre. Akkor nálad a rendes Oppo-n kiszúrtad ezt?

(#53776) Talala válasza Sony60 (#53763) üzenetére


Talala
senior tag

Épp ezért kérdeztem, mert nem tetszett a gyári, tul hidegnek találtam. Ezt már orvosoltam. Azert köszi :)

Más
Egyébként szerviz menüben az üzemidőt szokás (vagy egyáltalán lehetséges) nullázni? MM outletes, kipróbált/használt készülékként, full fóliás 0 perces készüléket kaptam:D

[ Szerkesztve ]

(#53777) TCr válasza Talala (#53776) üzenetére


TCr
veterán

Mázlista. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53778) Piftuka válasza Talala (#53776) üzenetére


Piftuka
veterán

A Media Markt Outlet nem csak elállásból visszaküldött, vagy "refurbished" termékeket forgalmaz, hanem olyat is, amelynek csak a csomagolása (és/vagy a burkolata) sérült, de soha nem volt beüzemelve.

"Aquila non captat muscas."

(#53779) Talala válasza Piftuka (#53778) üzenetére


Talala
senior tag

Akkor valóban mázlista vagyok. A leirassal ellentetben egy patika készüléket kaptam.
Köszi a válaszokat.

(#53781) Joshi válasza szaszapi (#53775) üzenetére


Joshi
titán

Én nem vettem észre soha hogy az Oppo kiírja a képernyőre a Dolby Vision jelet.

(#53782) Joshi válasza Sony60 (#53780) üzenetére


Joshi
titán

Akkor te ki tudod választani a kép üzemmódban a Dolby Visiont anélkül is, hogy DV film menne rajta?

(#53784) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!
Érdemes még ezt a tévét venni?
KD-49XG8096B
tudom ips, edge ledes panel. mennyire felhősödik sötét szobában sötét jeleneteknél?
Elég jó áron jutnék hozzá, bőven bolti ár alatt, azért kérdezem csak.
Vagy más tipust tudtok ajánlani helyette? max 130 ezer ft.
netflix, youtube, hbogo, android rendszer szimpi. meg ezen kivül tv adások és filmnézésre menne. mozgás megjelenítés nem tudom mennyire hatékony ebben a kategóriában. motionflow xr
[link]

(#53785) TCr válasza bikfic1 (#53784) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Ebben a kategóriában én inkább egy Samsungot vennék, pl. ezt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53786) MaidenFan válasza Joshi (#53772) üzenetére


MaidenFan
tag

Nekem sincs ilyen menüpont xg8377 :F
Nincs rendszerüzenet.

[ Szerkesztve ]

(#53788) bikfic1 válasza TCr (#53785) üzenetére


bikfic1
tag

köszi.

sajna a tizen rendszer miatt kihagyom.
kellenének azok az appok , tizen nem tudja mindegyiket sajnos.
webos vagy android ami szóba jöhet.

(#53789) Piftuka válasza bikfic1 (#53788) üzenetére


Piftuka
veterán

Esetleg ez a MM Outlet-es tévé? --> HISENSE Outlet H55U7B 55" UHD VIDAA Smart ULED Televízió, 138 cm

"Aquila non captat muscas."

(#53791) Piftuka válasza Sony60 (#53790) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen komolyan gondolom. Ami a tudását illeti, komolyabb darab a fent említett kettőnél.

Egyébként pedig lehet, hogy soha be nem kapcsolt példány, mint amit Talala fórumtársunk fogott ki...

"Aquila non captat muscas."

(#53793) TanczosGabor


TanczosGabor
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy SONY KDL-55W808C tipusú TV

3 napja költöztünk, az új helyre amikor elhoztam a TV-t kb 1 órás pihentetés után beállítottam a helyére, csak sima tápkábel lett beledugva és nem kapcsolt be.

Netes olvasgatás, húzza, ki 30mp -ig a hátulján nyomva tartottam a kikapcsoló gombot, majd újra bedug és újabb 10mp -ig nyomva tartottam a hátuljánál a bekapcsoló gombot.

Utána minden rendben működött.

Ma kicsit meg kellett mozgatnom a TV-t, hogy bedugjam az antenna kábelt, TV kikapcs.

Azóta semmi, semmire sem reagál. Piros LED nem világit, se sárga se zöld.

Fázis ceruzával végig néztem, a táp előtt is kap áramot, illetve a betápnál is világit a fázis ceruza.

Köszi előre is.

(#53794) Celtis válasza TanczosGabor (#53793) üzenetére


Celtis
veterán

Külső tápkockás vagy a 220-as kábel megy a TV-be?

(#53795) TanczosGabor válasza Celtis (#53794) üzenetére


TanczosGabor
csendes tag

Külső tápkockás.
Ponotsan ez a tipus
[link]

(#53796) Celtis válasza TanczosGabor (#53795) üzenetére


Celtis
veterán

Jó esetben az döglött meg. Meg kéne mérni. Ha üresjáratban van is rajta feszültség, még terhelve lehet rossz. Műszer hiányában egy 24V-os vagy két sorbakötött 12V-os izzóval lehet ellenőrizni.

(#53797) BigfootZ750 válasza Piftuka (#53708) üzenetére


BigfootZ750
csendes tag

Köszi szépen a leírást! :R Igaz így is nehéz volt a döntés és rendelés után is voltak bennem olyan gondolatok, hogy a másikat kellett volna, de ez majd elmúlik, a 75XG8096 lett végül, mivel talán tényleg a nagyobb kép ami elsőre megfogja az embert, és annyira nagyon rossz nem lehet a képe azért, hogy ne lehessen nézni. Eddig egy nem smartos, nagyon régi alap 40"-os samu volt a fő tv, ez után ez elég nagy ugrás lesz, úgy érzem.. :) Elvileg holnap jön meg, bár még ki kell találni, hogy helyezem el, mert a régi tv állvány kicsi lesz ennek sajnos, az új pedig csak később készül el, de valami ideiglenes megoldást találok majd, ez legyen a legnagyobb gondom.. :D

[ Szerkesztve ]

(#53798) Joshi válasza MaidenFan (#53786) üzenetére


Joshi
titán

Te ne is keress ilyen funkciót, mert szerintem Sonynál a Dolby Vision 2019-ben (XG) csak 85-ös sorozattól elérhető. Alatta nem támogatott HDR formátum a DV. Viszont idén 2020-ban (XH) már a 80-as is megkapta a DV-t.

[ Szerkesztve ]

(#53799) MaidenFan válasza Joshi (#53798) üzenetére


MaidenFan
tag

Értem, köszi szépen.
Jól gondolom hogy akkor nem is tudja kezelni a DV-t?

(#53800) Joshi válasza MaidenFan (#53799) üzenetére


Joshi
titán

Jól gondolod, de ez miatt nem kell bánkódni. A Sony eleve félmegoldással kezeli a Dolby Visiont még a méregdrága felső kategóriás tévéinél is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.