Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Ezkijez válasza salapp (#54890) üzenetére


Ezkijez
csendes tag

Nekem is inkább arra fájna a fogam, mivel játék nem érdekel, de az még mindig stabilan 400e fölött van...

Mit gondoltok, legjobb esetben milyen XH95 akciók várhatóak még idén (Black Friday, karácsony)? Én nem látom, hogy 350e alá menne, az pedig nem vetekszik ezzel a 250 ezres árral, úgyhogy nehéz ellenállni.

(#54902) erahurka válasza TCr (#54887) üzenetére


erahurka
félisten

Szia! Vannak vele tapasztalatok? Jó készüléknek számít? DisplaySpecifications oldalán nem találtam meg :(

(#54903) kolosszus87 válasza TCr (#54899) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem tudom, indie címeknél előfordulhat...de oda meg megint csak minek....stabil 60fps is untig elég egy ilyen címnél is. PS5-öt előrendeltem, de én inkább venném XH95-öt még játékra is ha nem lenne a nagy ár difi, mert nálam a játék és a film kb. egyformáén fontos a tv-nél. Félreértés ne essék az XH90-es is egy marha jó tv lett, nagyon jó képminőséggel, de azért az XH95 szintjét nem éri el általános képminőségben, a HDR képességekben meg főleg nem. Viszont jelenleg meg óriási a difi árban a 2 modell között, amyennyivel meg már nem ér többet az XH95. Kíváncsi leszek itt az egyre inkább beinduló black friday akciókra melyik modellnek meddig esik be az ára. TV-t mindenképp vennem kell, mert a lassan 8 éves Pana plazmámat nemrég attam el és mindenképp XH90 vagy 95 lesz az utód, lehetőleg 65-ös méretben.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54904) kolosszus87 válasza Ezkijez (#54901) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Biztosan esni fog az ára minden modellnek november folyamán, a kérdés melyiknek mennyivel, érdemes lesz most szinte minden nap ránézni az árakra, akciókra.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54905) balint82 válasza TCr (#54887) üzenetére


balint82
senior tag

:C

Google Pixel 4a

(#54906) TCr válasza erahurka (#54902) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Van már itt olyan fórumtárs, akinek ilyen tévéje van, tapasztalatot csak ő tudnak írni.
Itt van a displayspecs-en, XH9005-ként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54907) ozzy711 válasza kolosszus87 (#54903) üzenetére


ozzy711
őstag

Azt nem tudom, hogy általános képminőségben eléri-e, ( az xf9005-nél természetesebb az egész képmegjelenítés a szubjektív véleményem szerint ), de ahogy utánanéztem, egyre jobban az a véleményem, hogy ez egy energiatakarékos tv lett, mivel "A" kategóriás, ami együtt jár pl. a fényerő maximalizálásával. ( ami így sem kevés, de pl. elmarad az xf9005-től )
Az xh 95-nek nagyobb a fényereje, cserébe többet is fogyaszt.
( egy 85-ösnél: 318 w vs. 417 w )
Az usernek feldobták a labdát, mennyire fontos neki pl. a fogyasztás.
Megfigyelhető, hogy a nagyobb fényerejű készülékek elviekben arányosan többet is fogyasztanak. ( engem mondjuk nem érdekel, de van akinek ez is fontos lehet ).

[ Szerkesztve ]

(#54908) PrinceHerceg válasza #68216320 (#54877) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Random nekem is, igaz ritkán, de elő elő fordul ilyen egy XE9305 TV-n! Az okára még nem jöttem rá, de inkább valamiféle szoftveres butaságra gondolnék mintsem hardwares gondra! :K

De tudod mit teszteljük le az internet népnek okosságát:

Home->settings->channel settings->infobar->off

Jelezz vissza, h neked műkszik-e! :C

[ Szerkesztve ]

(#54909) avlisz80


avlisz80
tag

Sziasztok!Tegnap meghozta a szervíz az XH9005!Elsőre nagyon szép képe van XF8577 után!A menü is mintha fürgébb lenne!Valaki esetleg egy képbeállítási videót nem tud ahonnan puskáznék? :R

[ Szerkesztve ]

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#54910) Csandi válasza avlisz80 (#54909) üzenetére


Csandi
őstag

Ez a legjobb, SDR és HDR beállítas is. [link]

Itteniek is ezt ajánlották, redditen is ezt hozták ki a legjobbnak, és youtube kommentek is az ehhez hasonló videók közül ezt tartják a legjobbnak. Mióta megvan a TV ezt használjuk, nagyon jó :)

(Ha véletlen timestampes volt a link sorry, az elejétől nézd :D)

[ Szerkesztve ]

(#54911) vlevi válasza avlisz80 (#54909) üzenetére


vlevi
nagyúr

rtings-en vannak rá beállítások, de azt azért érdemes tudni, hogy az egyes kalibrálási beállítások készülékenként eltérhetnek.
[link]
Illetve, az, ami technikailag tökéletes beállításnak számít, az nem biztos, hogy a napi életben is jó. Ilyen volt pl. az XE85 normál színhőmérséklete, az én szememnek bántóan kékes volt.

(#54912) Csandi válasza vlevi (#54911) üzenetére


Csandi
őstag

Rtinges szerintem a közelébe sem ér annak a videónak amit linkeltem :) Azt is próbáltam.

(#54913) Gigicuci válasza Csandi (#54910) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszi. A sors úgy hozta, hogy most én is csatlakoztam hozzád, jól fog jönni ez a videó. :)

(#54914) erahurka válasza TCr (#54906) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi!

Sajnos nem fér el, pedig jó lenne. 100 Hz, VA panel, fentebb írtátok hogy az input lag is jó. :(

(#54915) Celtis válasza Sancho78 (#54900) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, hogy nem bírja vagy a hálózati/USB sebesség volt valahol korlátos. A YT-os 4k/60p-vel elbír, igaz határeset az xf9-en.

(#54916) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Sziasztok!

Új tévét szeretnék venni, 65-ös méretben, elsősorban esti tévézésre. A rászánt összeg kb. 300e forint, esetleg picit több ha indokolt. Többek között képbe került a 65XG8096 és a 65XF9005. Tudom nem egy kategória a kettő, de az előbbi képe tetszett élőben míg az utóbbit sajnos még nem sikerült élőben megnézni - viszont mindenhol csak jókat írnak róla.

Egyik ismerősöm mondta, hogy a közelükben van egy kiállított XF9005 300e forintért. Állítólag teljesen szép állapotban, körben és hátul még a fólia rajta van, kb. 3 hónapot ment napi 9 órát. Nyilván el fogok menni megnézni, de szerintetek megéri egy bemutató tévét megvenni?

(#54917) kolosszus87 válasza zsuri0 (#54916) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Biztos megéri ha nincs semmilyen baja, így 70 ezerrel olcsóbb mint az új, már ahol van még új, mert erősen kifutó modell ez már, nehezen beszerezhető főleg 65"-ban.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54918) Celtis válasza zsuri0 (#54916) üzenetére


Celtis
veterán

Ha van rá gyári garancia, akkor bátran.

(#54919) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Minden olyan feltételekkel megy, mintha teljesen új originál lenne.

(#54920) avlisz80 válasza Csandi (#54910) üzenetére


avlisz80
tag

Köszönöm!Megprobálom :R

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#54921) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Ha most megveszem ezt az XH90-et a MM-ben, akkor online utólag lehet rá 5 évre kiterjesztett garanciát kötni? Vagy hogyan legcélszerűbb intézni?
Köszi

(megérdeklődtem: online el kell küldeni a számlát és a gyári számot, ők kiállítják a kiterjesztett gari díját, átutalod és kész.)

[ Szerkesztve ]

(#54922) Sancho78 válasza Celtis (#54915) üzenetére


Sancho78
kezdő

NAS-ról meg gigabiten...
YT 4k/60, Netflix DV tökéletes.

(#54923) Celtis válasza Sancho78 (#54922) üzenetére


Celtis
veterán

A TV-n csak 100megás a LAN port. Próbáld 5Ghz-es wifin. Az jóval gyorsabb. A YT és netflix jóval kisebb sávszélesség igényű.

(#54924) vonSux válasza erahurka (#54914) üzenetére


vonSux
őstag

Három hete vettem (és a mostani árhoz képest adtam oda ajándék 77eft-t ;] ) ezt a típust. Konzolra majd 19-én kötöm, eddig kb munkára használtam (ami editáló ablakokban való munkát jelent, erre tök jó). Egy oled tv mellett azért bőven szerényebbek a képi megjelenítés képességei, de meglepődtem, hogy azért egy dolby vision hdr tartalom azért egész csinos rajta. Bőven nem halnék bele ha ezen kellene filmet néznem. Ha számít, kezeli az air playt, nézhetsz rajta minden streaming szolgáltatót (apple tv+ is). A sarkaiban kicsit sötétedik a kép. Az oprendszer használható sebességű, de a teljes képhez hozzátartozik, hogy az android már legalább 4x kifagyott (majd újra bootol). Jó, hogy több (4) hdmi csati van rajta, ebből 2 hdmi2.1 LESZ, ha jön rendes frissítés. A hangsugárzói szarok, de számomra azok a magasabb kategóriájú tévéknél sem jönnek szóba.

szerk: 250-ér igen jó vétel (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#54925) Albigator válasza TCr (#54899) üzenetére


Albigator
őstag

Szia!

Én asztali géphez venném, nem konzollal játszok.
RTX 3080-am van (FTW3 ULTRA GAMING) úgyhogy szerintem jócskán több mint 60 (avg mondjuk 90-100) FPS-em lenne.
Szóval lenne értelme a 100 vagy 120 Hz-nek is.

Egyedül a VA panel aggaszt. Volt egy AOC Q27G2U monitorral tapasztalatom ott nagyon zavart a ghosting jelenség. Maradtam TN és IPS vonalon monitorok terén (IPS: LG 27GL83A-B 144 Hz, TN: ACER KG241P).

Szerintetek ez mennyire fellelhetó tv-nél is, mennyire zavarna?

[ Szerkesztve ]

(#54926) Sancho78 válasza Celtis (#54923) üzenetére


Sancho78
kezdő

Pedig direkt megkérdeztem az üzletben... :(((

(#54927) #16820480 válasza vonSux (#54924) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg kint van már a 4K120 firmware erre a tévére: [link]

(#54928) Csandi válasza #16820480 (#54927) üzenetére


Csandi
őstag

Jaja, működik is gond nélkül. Azthiszem VRR és ULL még nincs benne, az majd a kövi updateben.

(#54929) vonSux válasza #16820480 (#54927) üzenetére


vonSux
őstag

Ó valóban, és a 4k/120hz +Dolby Vision megoldást is tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#54930) kolosszus87 válasza Albigator (#54925) üzenetére


kolosszus87
senior tag

PC gamingre nem biztos, hogy tv-t választanék, inkább egy nagyobb, komolyabb monitort...de ha ragaszkodsz a tv-hez sem biztos, hogy ezt a modellt kellene, itt a VRR még mindig csak ígéret...míg más TV gyártóknál van kifejezetten Freesync és G-sync kompatibilitás is ami jobban passzol PC-s videókarihoz. Ez a TV Sony lévén inkább a konzol, PS5 gaminghez lesz párosítva.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54931) Celtis válasza Sancho78 (#54926) üzenetére


Celtis
veterán

Amenyire tudom még egy gyártó sem jött ki gigabit LAN-os TV-vel. Van kétsávos wifi routered? Mert akkor nincs különösebb gond.

(#54932) Sancho78 válasza Celtis (#54931) üzenetére


Sancho78
kezdő

Persze, csak elég furcsán működik.
A telefonon rendesen netezni tudsz, de az appok már nem tudnak kapcsolódni, stb.
Azért megpróbálom, köszönöm.

(#54933) Albigator válasza kolosszus87 (#54930) üzenetére


Albigator
őstag

Értem. Köszi. :R
Akkor ez a TV nem nekem való.
Monitorommal elégedett vagyok nagyjából (27colos WQHD LG 27GL83A-B 144 Hz) ennél nagyobbat sem akarok, ezért 4K-t se feltétlen. Inkább legyen kisebb felbontáson 144 körüli FPS-em. TV csak másodlagos lenne, pl Fifára stb.
Szerintem akkor maradok majd az amoled LG CX szériánál. Csak legyen valami akció rá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54934) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, mert úgy látszik bedöglött a Sony Tv-m..... :W :W :W

Az előbb próbáltam bekapcsolni, de nem indult el, hanem a led visszajelző lámpa elkezdett pirosan villogni. Kikapcsoltam, áramtalanítottam, vártam kb 5 percet, majd visszadugtam, de bekapcsolás után újra csak a led villog pirosan.

6-ot villog pirosan, majd kis szünet, aztán újra villog 6-ot és így tovább.
Gondolom ez valami hibakód lehet, esetleg tudja valaki mit jelent, vagy mit kellene csinálnom?

Amúgy a TV egy 5 éves készülék és KDL-65W857C típusú.

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#54935) Chesterfield válasza Pityke78 (#54934) üzenetére


Chesterfield
senior tag

kis google után háttérvilágítás hibája van

"6 BLINK ERROR CODE IS AN ISSUE WITH THE BACKLIGHT LED'S"

(#54936) #68216320 válasza PrinceHerceg (#54908) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nálam nem ilyen a menü és nem találok "infobar" pontot egyik menüpontban sem.

(Home->Setting->System settings-> és innéttől nagyon más)
[link] - user manual ezen oldalai

[ Szerkesztve ]

(#54937) Pityke78 válasza Chesterfield (#54935) üzenetére


Pityke78
őstag

Okay, köszi szépen! :R

"6 BLINK ERROR CODE IS AN ISSUE WITH THE BACKLIGHT LED'S"

Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy javítható a hiba, ha igen, milyen összeg lehet kb, illetve kivel érdemes megnézetni, megcsináltatni?

Köszi

(#54938) nightshadow válasza Pityke78 (#54937) üzenetére


nightshadow
veterán

Kb. 1 éve nekem volt egy 42-es LG tv-m amely nem kapcsolt be. A LED háttérvilágítást adó panel adta meg magát. Kicserélték a komplett LED panelt s ebben a méretben akkor volt 40,000Ft s az egy alsó-középkategóriás modell volt.

(#54939) AL válasza Gigicuci (#54921) üzenetére


AL
addikt

Szia. Tudtommal 1 éven belül bármelyik Sony márkaboltban megteheted.
Biztosítást is vehetsz hozzá. Tapasztalatom szerint üzletenként eltérnek az árak .
Hasonlítsad össze a kettőt : [link] , [link] . Kérdezd meg több helyen. Üdv.

(#54940) nightshadow


nightshadow
veterán

Én is gondolkodom az 55XH9096-on, de őszintén megmondom hogy nekem valami nem kóser ezen a 250k-s áron. Végignéztem pár nyugati árat, mindenhol 1000€ (365k) körüli árak vannak, UK-ban pedig 1000£ (400k). Nálunk is 350-400k körül volt eddig. Műszaki cuccon nincsen 100-150k-s különbség a beszerzési ár és az eladási ár között. Valami nem stimmel, 250k az mindössze 685€.

[ Szerkesztve ]

(#54941) #16820480 válasza nightshadow (#54940) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem pénteken hozzák ki, ha nem az lesz benne, akkor vihetik is vissza azzal a lendülettel :D De amúgy nem tudom milyen probléma lehet vele. Működjön jól, és az legyen, aminek reklámozták.

(#54942) kolosszus87 válasza nightshadow (#54940) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Külföldi és magyar árakat nem érdemes egy-egyben összevetni sztem, vannak országok ahol egyszerűen nagyobb haszonkulccsal dolgoznak...ez a tendencia az új autók árában is megfigyelhető, hogy pl. ugyanaz a kocsi azonos felszereltséggel nálunk kevesebbre jön ki, mint pl. németben. Mellesleg ha beindul ott is az akciózás ott is lejjebb fog menni az ár hamarosan. Épp ma este néztem, már a Sony center is levitte az árat 250-re, tehát csak nem kamu...ahogy haladunk bele az ünnepi időszakba és egyre több üzlet akciózik szépen esnek majd be az árak mindenfelé. Tavalyi modelleknél is ez volt novemberben.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54943) nightshadow válasza kolosszus87 (#54942) üzenetére


nightshadow
veterán

Én nem azt mondom hogy kamu. Lehet hogy volt egy sorozat amely nem 100%-osra sikeredett. Nem sok volt 250k-s áron mert mindkét helyen már el is fogyott. S azt se felejtsük el hogy nálunk van a legmagasabb ÁFA az egész EU-ban s ezzel együtt mindössze 685€. Sajnos túl rég élek ebben az országban hogy egyből gyanakodjak hogy ha valami túl szép hogy igaz legyen. Ez az óriási árkülönbség nekem gyanús, de lehet hogy ezzel egyedül vagyok itt a fórumon.

(#54944) kolosszus87 válasza nightshadow (#54943) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Most néztem, valóban ki is ürült a MediaMarkt készlete, elkapkodták őket. Én ennyire nem vagyok gyanakvó, mert már bő egy éve tervezem a tv cserét és azóta rendszeresen figyelem, követem az engem érdeklő modellek árainak alakulását. Az XF9005 ami az XH90 elődjének tekinthető (hozzáteszem jobb tv is ha a képminőséget nézzük mint az utód) is már közel egy éve 240-280 ezer körül ingázik árban 55-ös méretben, holott az egy drágább modell volt nyitáskor mint most az XH. Ez a széria a 250k körüli árra fog majd beállni mindenfelé, erre merek fogadni is, de nem csak ez, a többi tv ára is fog esni vagy 20%-ot a november végig az akciók miatt.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54945) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok ! Eddig, egy PC-n PLEX szervert futott, de tönkrement és most nem tudom, hogy egy SONY KD-55XG9505B - TV--n hogyan lehetne valami hasonló felületen külső HDD-ről filmeket nézni. Érdemes kisérletezni van valami jo alkalmazás vagy erre gyenge TV- és jobb egy külsó szerver ?

(#54946) nightshadow válasza kolosszus87 (#54944) üzenetére


nightshadow
veterán

Meglátjuk. Most november 12-15 között lesznek a Joy-napok,utána pedig BF.

(#54947) kolosszus87 válasza nightshadow (#54946) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Igen, MediaMarktban most a héten lesz BF napok péntektől-vasárnapig. Ez az akciójuk ilyen előzetes volt kifejezetten erre az egy tv-re, meg ezen kívül még valami porszívó van náluk ilyen kedvcsináló akcióban, de péntektől lesz a többi.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54948) Piftuka válasza Pityke78 (#54937) üzenetére


Piftuka
veterán

Axlrose32 fórumtárs foglalkozik tévé javítással. Több fórumtársunknak segített már ilyen esetekben.

Kérdezd meg tőle, hogy tud-e neked is segíteni! :K

A háttérvilágítás cseréje általában nem olcsó. A képernyő méretétől függően több tízezer forinttól, bőven 100.000 feletti összegig bezárólag lehet kalkulálni. A szakszerviz (ha egyáltalán elvállalna ilyen régi tévét) biztosan nem olcsón dolgozik.

"Aquila non captat muscas."

(#54949) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használja közületek valaki szünetmentesre kötve a TV-jét? Lenne pár kérdésem.

Köszönöm :R

(#54950) Piftuka válasza nightshadow (#54943) üzenetére


Piftuka
veterán

Semmi gyanús nincsen benne. :N

A kezdetek óta, időről-időre alkalmaznak "vevőcsalogató", bizalom-, ill. márkaépítő akciókat. (Ez nem ritkaság a kereskedelemben.)

Ilyenkor bizonyos termékeket akár nagyon nagy mínuszban adnak, mert az akció hírével az üzletbe, vagy a internetes felületre "csábított" vásárlók költése sokszorosa annak, mint amennyi az akció hatására költségként megjelenik.

Nem tétel egy ilyen áruháznak ~10-20-30 tévét, 500 lézernyomtatót, vagy éppen 25 hűtőszerkényt akár -80-100%-os haszonkulccsal adni, és elkönyvelni pár millió forint extra költséget.

A tévéreklám a 10-szeresébe kerül, és kevésbé hatékony.

Emellett még az is lényeges, hogy a Media Markt rendelkezik a legnagyobb "álló" készlettel a hazai műszaki szaküzletek között. A webáruházának raktárára is igaz.

A megrendelések volumene miatt kiemelt (és első) helyen állnak a legtöbb hazai importőr partnerlistáján.

Az is lehet, hogy ők már kaptak egy "fülest", hogy melyik új, 2021-es terméknek kell helyet csinálni a raktárban. :)

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.