Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) Piftuka válasza B.Junior (#54337) üzenetére


Piftuka
veterán

Fogós kérdés. Nagyon "egyivású" készülékek ha összeségében nézzük azt, milyen képi élményt adnak.

Kontrasztban nagyon hasonlóak, de fekete szintben a Samu jobb. Sokkal több dimming zóna, és agresszívebb algoritmus. Emiatt az árnyékrészletességeket ugyan "levágja", cserébe sokkal jobb fekete szintet produkál összességében. (Én személy szerint ezt preferálom.)

Mozgásmegjelenítésben a SONY nyer, hiszen abban rég óta piacvezető. Natív 24p tartalmakkal nincsen különbség, csak ott, ahol esetleg finomhangolni kell a BFI-vel, vagy az interpoláción. Ám a beszámolók alapján ebben mindkét tévé jó alapvetően.

Színhűségben talán a SONY jobb egy fokkal, a Samu QLED paneljeinek színpalettája viszont versenyre kel a SONY féle Triluminos panellal.

A "sallangok", felszereltség tekintetében a SONY áll kicsit jobban. A Samu nem támogatja a "Dolby Vision" szabványt. (Ez akkor számít, ha kifejezetten ilyen HDR tartalmakat néznél rajta.)

Szvsz baromi jó tévék... a fentiek alapján, bármelyiket is találod szimpatikusnak, ha még lehet kapni, és amíg lehet kapni őket, érdemes nem sokat várni a megvásárlásával.

Legutóbb már ~350.000 forint körül volt a 65 colos példány mindegyikből.

(A Samu QR sorozatából már csak hírmondók maradtak az ország egy-egy Euronics üzletében, és az XF9005-ből sincsen sokkal több elérhető példány országosan.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#54402) Piftuka válasza TCr (#54363) üzenetére


Piftuka
veterán

Így van. Ez "szappanopera effekt kimaxolva". :DDD

(Én sem kedvelem... nem tudnám megszokni, hogy így nézzek filmeket.Fluid mozgás ide, vagy oda...)

"Aquila non captat muscas."

(#54403) gellei


gellei
aktív tag

Tv nézéshez, főleg meccs, mkv nézés főleg este, 43 coll Ezekkel a parméterekkel szeretnék tv t venni 130k körül.
43xg7077
43wf665
Ezek a kiszmeltek. Ki melyiket ajánlaná? A fekete lenne fontos, meg a mozgás. Ha jól tudom ebben a méretben csak a samu va panel. Ips en gyenge a fekete. Sony felé hajlanék, nem muszáj 4k. Pus7805 nekem szürke volt, mrg nagyon bevilágított

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54404) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Használ valaki Külsö vinyot felvételekhez?Van 1 Tb os Verbatim vinyom,ami müködik más tvn,de a XH9077 en nem tudom felvételre birni.Hiába formázom a tv vel és regisztrálom,nem jatszik fel semmit.Sem idözitve,sem pedig azonnali felvételt nem tudok csinálni.
Amit észrevettem,hogy a fejlesztöi beállitásokban az Usb beállitásoknál nem tudom kiválasztani az MTP protocolt,csak a töltés jelenik meg állandoan.Gyári visszaállitás volt már.Szombaton még müködött.Valami tipp?Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#54405) Piftuka válasza wrathchild (#54382) üzenetére


Piftuka
veterán

"Megkérdezném, a Te priorításaidat figyelembe véve (kontraszt, fekete) mi az, ami miatt nem felel meg az XG95?"

Tisztelettel megjegyzem, hogy én az általad idézett hozzászólásomban is éppen azt írtam, hogy az XG9505-öt tartom jobb vételnek. :)

Tehát ez a kérdés helyesen feltéve úgy kell hangozzon, "mi az, ami miatt nem felel meg az XH95"?

A válasz továbbra is az, amit ott írtam. Annyira kicsi a különbség tudásban a kettő között, hogy a nagy árkülönbség miatt a tavalyi modell jobb vétel szerintem.

És közben felmerült még egy aspektus: "rainbow effect". A bal felső sarokban tessék nézni ettől a résztől...

Számomra baromi zavaró! Ez bizony nappal, napsütéses szobában, vagy villanyfénynél több szögből nagyon látszik.

Egy fórumtársunk a Samsung Q90T tévéjéről küldött nekem fotót erről a jelenségről. Borzalmas, nézhetetlen volt a tévé. Vissza is küldte. (Én pedig megértem.)

Őszintén szólva kiábrándító, hogy a sok, "VA panel" és "kis betekintési szög" miatt rinyáló User-nek felültek a gyártók, és belerakták az új felső kategóriás tévéjükbe ezeket az "Ultra Wide Viewing angle" rétegeket...

Ez az eredménye. Meg a harmad/negyed akkora kontraszt, és fekete szint, mint a 2-3 évvel ezelőtti "előd" modellekben.

Az "XG9505" az elérhető info-k alapján nem ugyanezt a réteget kapta, ezért azon nem jelentkezik a "szivárványosodás".

Az "XH9505" esetében viszont sajnos minden méretben!

Én egyébként lassan ott tartok, hogy annyira tele lett a hócipőm a gyártókkal, a gyenge minőségű OLED panelekből, a fentebb említett, elcseszett prémium LCD-kből, hogy megunom, aztán veszek egy ilyen tévét: Hisense H65U8B

Valószínű, hogy az újabb modellek, és az U8QF miatt ezt már senki nem veszi, mert folyamatosan megy lefelé az ára. Ennyiért lassan már a "bargain sale" kategóriában van.

VIncent Teoh tesztelte... az alapján az egyetlen említhető probléma vele a nem tökéletes színhűség, és színpaletta.
A mozgásmegjelenítés remek, a kontraszt remek, a fekete szint remek. Mi kell még? :)

Ha tényleg nem lesz miből választani a prémium vonalon idén, vagy tavasszal, akkor marad ez. Pár évig megvan a minden HDR szabványt ismerő, 4K tévé, olcsón...

Közben kijönnek az új "Mini LED" háttérvilágítású tévék, remélhetőleg a SONY is összekapja magát, a Samsung sem butítja tovább a QLED szériáját, és efelejtik ezeket az elcseszet bevonatokat, és még a TCL és Hisense vonalon is megérkezik, amit vártunk...

Aztán lehet tovább váltani új, 75-85-100 colos Dual Cell, Mini LED, QD-OLED tévére, kinek-kinek belátása, pénztárcája és ízlése szerint. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#54406) PrinceHerceg válasza Steelheart2 (#54404) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

TöbbX is formázd le a TV-vel nekem se kajázta be elsőre!

(#54409) TCr válasza Piftuka (#54405) üzenetére


TCr
veterán

Vegyél, és ha azt mondod, hogy igenis bevállalható, akkor szerintem többen követjük is a példád. Én legalábbis mindenképp. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54410) TCr válasza Piftuka (#54405) üzenetére


TCr
veterán

Mondjuk edge LED + local dimming, hát nem tudom. :F

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54414) gellei válasza Piftuka (#54405) üzenetére


gellei
aktív tag

Wf665 43 collban is jó választás lehet?

Köszi

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54415) PrinceHerceg válasza Steelheart2 (#54408) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Emlékszem anno mi is szenvedtünk vele, de a felvételrögzítő oldalon (XG7077S TV) szintén felajánlotta az eszköz regisztrációt és utána már működött! (Y)

(#54416) Celtis válasza Piftuka (#54405) üzenetére


Celtis
veterán

Erről a szivárvány problémáról még nem hallottam. A videó alapján rettenetesen durva hiba, Nem is értem, hogy aki csinál egy ilyen újítást, az nem nézi meg valóságban a végeredményt?

Ugye, a jó kis xf9005-ön illyesmi nincs, és ha minden igaz megkapja a 9-es droidot is. :C

(#54417) ozzy711 válasza Celtis (#54416) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerencsére az XH-90-en sincs.

(#54418) novi68


novi68
tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni... Adott a Sony XH9505-ös tévéje,meg adott nekem egy jó minőségű DVD lejátszó. Szeretném használni is... Mivel,hogyan tudnám összekötni a kettőt? A DVD-n nincs HDMI kimenet,csak kompozit,komponens... Van erre valami megoldás? Köszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#54419) Joshi válasza novi68 (#54418) üzenetére


Joshi
titán

SCART / Kompozit RCA kábel kell. Gondolom a DVD lejátszón van Scart csatlakozó. A képminőség nem lesz a legjobb. Vagy esetleg nézz használtpiacon egy HDMI-s lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#54420) gellei


gellei
aktív tag

Xg7077s tv ről 43 coll ban vélemény, tapasztalat?
Mit jelent a triluminos kijelző, van gyakorlati pozitív hstása?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54421) Joshi válasza gellei (#54420) üzenetére


Joshi
titán

"Mit jelent a triluminos kijelző, van gyakorlati pozitív hatása?"
A Triluminos jelzőt kezdetekkor a Sony a Quantum-Dot kijelzőire használta, mára már ez azt jelenti, hogy magas színtérlefedettség. Szóval a 4K HDR képes tévéinél mindnél ezt használja.

(#54422) gellei válasza Joshi (#54421) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi az infót. Esetleg abban tudnál segíteni, hogy 43 collban wf665 v xg7077s? 4k nem fontos, tv sima, hd adás, foci. Fekete számít, ips nél isvan aránylah jó fekete? Va paneles 50 coll sokkal jobb képminőséggel rendelkezik?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54423) royal63


royal63
tag

Üdv .
Valamelyik nap beszélgettek a HDMI kábelről.
Nekem natúr mezei kábelen van , ha veszek olyat hogy 18gbit (remélem jól írom ) átviteli sebességű kábelt és berakom a régi helyett jobb lesz a kép a tv-n ( Telekom optikai kábeles ), javít az rajta valamit , vagy az csak játékkonzolhoz kell?

(#54424) Joshi válasza gellei (#54422) üzenetére


Joshi
titán

Az WF665 a teljesen belépő szintje a Sonynak, annál minden modell jobb. A kérdés, hogy mik az elvárások. Ha ilyen olcsó tévét akarsz venni, akkor menj el egy MM-be hasonlítsd össze a konkurenciával. Faternak anno egy 43WD650-et vettünk, ilyen kategóriában jobbnak tűnt. Ha 4K HDR tévét akarsz venni, akkor ne a legaljából válassz.

(#54425) Joshi válasza royal63 (#54423) üzenetére


Joshi
titán

Képminőségen nem javít, hacsak nem képhibáid vannak. Kábelre vezethető képhiba rendszerint szemcsésedés vagy néha elmegy a kép stb.

(#54426) gellei válasza Joshi (#54424) üzenetére


gellei
aktív tag

Sajnos nem tudok elmenni MM-ba, a közelben nincs, meg nagyon nagyobb üzlet sem, ahol élőben meg tudnám nézni. Nekem tv nézésre kellene 2. tv a hálóba, főleg meccs, meg mkv filmek, sorozatot, max full hd. Volt nálam egy 43PUS7805, de a feketéje nem tetszett, ettől jobb valamelyik Sony 43 collban, amiket leírtam. Többet nem igazán tudok rákölteni. Egy Samu régi LCD-t váltana. Xg7077 is belépő szint? Az sem jobb?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54427) royal63 válasza Joshi (#54425) üzenetére


royal63
tag

Köszi :R eddig még képhibát nem vettem észre ( kop- kop ) akkor marad a régi.

(#54428) Steelheart2 válasza PrinceHerceg (#54415) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Azt is probálltam már.Minden lehetséges verzuot kiprobálltam.De majd még este melo után teszek vele pár probát.Ha nem lessz jo,akkor kiprobálom pendriveval.Szerzek egy 32est vagy nagyobbat.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#54429) Piftuka válasza Joshi (#54396) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hozzáteszem nagyon messze vagyunk a 10.000 miniledtől is, már ahol ezt a marketinget használják."

A "TCL X10" jó irány volt. Abban (75 colos képátlójú méretnél) már ~25.200 Mini LED felel a háttérvilágításért.

Nagy kár, hogy furcsa módon ebből, és a natív 120 Hz-es panelből a gyártó csak olyan tévét tudott kihozni, amely még Blu-ray lemezről játszott filmek esetében is "dobálja a judder"-t! :(

"Aquila non captat muscas."

(#54430) sting2 válasza novi68 (#54418) üzenetére


sting2
addikt

HDmi s DVD lejátszót szerezz.
Azzal sem lesz mai szemmel top, de egy jobb player azért egész nézhető képet ad.
Pl : Pio DV696
Ennek olyan képe, hangja volt, hogy egy időben CD futóműnek is használtam egy DAC al..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#54431) Piftuka válasza TCr (#54410) üzenetére


Piftuka
veterán

Nincsen azzal baj. A "Local Dimming"-et legfeljebb nem kapcsolod be.

Egy jó, homogén Edge LED panel ad olyan jó fekete szintet és kontrasztot, mint napjaink FALD tévéi. :K (Elég csak a kiváló W8-as tévéinkre néznünk, nem igaz? ;) )

Azt mondod, hogy legyek én a "Béta" teszter? :P

"Aquila non captat muscas."

(#54432) novi68 válasza sting2 (#54430) üzenetére


novi68
tag

Köszönöm a válaszod. Sajnálnám a DVD playert,az mégiscsak egy Denon DV2200-as.... Még gondolkodom...

My name is White. Lumia White....

(#54433) novi68 válasza Joshi (#54419) üzenetére


novi68
tag

Köszönöm a segítséged,gondolkodnom kell még ezen... Írja a használati útmutató,hogy valami 3,5-ös jack csatival-aminek a másik végén 3 "dugó" van (komponens...?) össze lehet kötni lemezes cuccal a tévét...Ezena tévén sajnos nincs kompozit csati....

[ Szerkesztve ]

My name is White. Lumia White....

(#54434) Piftuka válasza gellei (#54414) üzenetére


Piftuka
veterán

Tisztelettel megjegyzem, hogy már itt válaszoltam neked korábban erre a kérdésre.

"Aquila non captat muscas."

(#54435) Piftuka válasza TCr (#54412) üzenetére


Piftuka
veterán

:N Nem panellottó. Mondom... a spéci réteg okozza.

"Known issue" a "SONY XH9505" és "Samsung Q90T" készülékeknél. (Sőt, elvileg a Q80T-nél és Q95T 4K változatánál is, mert ugyanazt a réteget kapták. A Q95T 8K változata kérdéses...)

Fórumtársunk engedélyével íme az általa készített fotó a visszaküldött Q90T-ről:

Ha a szobában csak a tévé az egyetlen fényforrás (tehát tényleg "dark room" a környezet), akkor nem látható.

Minden egyéb esetben a képen látható a végeredmény.

"Aquila non captat muscas."

(#54436) gellei válasza Piftuka (#54434) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi, igen. Akkor 50 coll ra megérné ráfizetni, az már va paneles, ugye?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54437) Piftuka válasza gellei (#54436) üzenetére


Piftuka
veterán

Hogy megéri-e, azt Neked kell megválaszolnod magadban. A 40WE665 azért sokkal olcsóbb. (A 40WE660-at nemrég egy fórumtársunk megvásárolta.) Persze ~15 cm-el kisebb a képátlója.

És igen, az 50WF665 VA paneles. Anno "Side by side" is teszteltem mindkettőt. Ha a 40WE660 képminőségét 100%-nak tekintem, akkor a 50WF665-re mondjuk 90%-ot adnék. Csak ennyi volt a különbség közöttük.

Ha egy "sallangmentes", nem Android-os, jó minőségű, Full HD tévét keresel, akkor tudd, hogy ez a típus volt az utolsó.

"Aquila non captat muscas."

(#54438) Joshi válasza novi68 (#54433) üzenetére


Joshi
titán

Van AV Composite IN, nézd meg a specifikációban. Annyi hogy nem az a fajta amit linkeltem, tehát nem RCA, hanem amit írtál is 3.5-es jackes megoldás. Annyi, hogy ehhez kell egy SCART - RCA átalakító is. Ha a DVD lejátszón van RCA bemenet, akkor még ez sem kell.

Én hanyagolnám az analóg összeköttetést, inkább vennék egy használt minőségi de már HDMI DVD vagy Blu-ray lejátszót.

(#54439) Joshi válasza gellei (#54426) üzenetére


Joshi
titán

Faternak még a 40WD650-et vettük (korábban 43"-t írtam), de időközben (jó néhány éve) lecseréltem az akkori első 4K tévémet ami egy Sony 49X8505B készülék volt és odaadtam fateromnak. A WD650 VA paneles volt az X8505B IPS. Mondanom se kell hogy ég és föld a különbség az X8505B javára függetlenül hogy IPS paneles. Szerintem tévéadásra tökéletes az IPS is.

40WD650 és 49X8505B
Tudom nem egy liga a két tévé, de nem kell feltétlenül félni az IPS paneltől. Ma már nagyon olcsón lehet jó tévéket kapni.

(#54440) cdl válasza Piftuka (#54435) üzenetére


cdl
senior tag

Bár nem követem ezt a szálat, de a látható anomáliát ledes fényforrás okozta.
Lehet hogy ledszalag. Nem kell hozzá sötét szoba, hogy jó legyen. Ha ledes lámpával megvilágítod a képernyőt, akkor lesz ilyen. Egy Samu 82R-t teszteltem.

(#54441) gellei válasza Joshi (#54439) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi, lehet rámegyek az IPS-re, nem biztos hogy szeretnék nagyobbat. Viszont azt nem vágom melyik a jobb tv még mindig: WF665 vagy XG7077? Tudom egyik sem világbajnok, de ha már pénzt adok ki tv-ért, a legjobbat szeretném kihozni belőle. Sima adások esetén van olyan jó az XG mint a WF?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54442) butch3r válasza Piftuka (#54435) üzenetére


butch3r
senior tag

ez katasztrófa...
1 pillanatra elgondolkodtam xh95-ön, de maradok akkor egyelőre xh90-nél mint befutón...

(#54443) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sony 55XE8505-ön meg lehet valahogy oldani, hogy, ha kikapcsolom (készelétbe megy a droid), akkor elvegye az áramot az usb portoktól?

(#54444) Joshi válasza gellei (#54441) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem képminőségben tévécsatornáknál nincs érdemi különbség, ha viszont megnézel az XG7077-en egy 4K filmet az biztosan szebb lesz. Meg aztán ott van a nagyobb színtartomány az XG7077-en (Triluminos). Összegezve mindenképpen valamivel jobb tévé az XG7077 mint a WF665. A kérdés hogy melyiket tudod még megvásárolni ami nem kiállított vagy újracsomagolt darab.

WF665 és XG7077

(#54445) szlukacs válasza TCr (#54378) üzenetére


szlukacs
újonc

Köszi!
Ez valóban javít valamit.

a frissítés megoldotta a bekapcs problémát ?????“
Bár csak két napja frissült, de eddig igen.

(#54446) Buckey válasza Gombinyó (#54443) üzenetére


Buckey
senior tag

Meg, de akkor tényleg kikapcsolod!
A bekapcsolás és a gördülékeny menü a w808c-n kb. 1,5 perc, gondolom, a tiéden is kb. annyi lesz. Ha nem zavar, akkor a Button Mapper-t töltsd le a TV-re, és ott beállíthatsz a gombokra jó pár dolgot is, köztük a Kikapcsolást.

(#54447) gellei válasza Joshi (#54444) üzenetére


gellei
aktív tag

Nem tudom samukat ismered-e, még egy ilyet találtam. Tu8502. Erről olvastam néhány rossz hozzászólást, nem tudom. Xg már csak az alza nál van, attól tartok egy kicsit.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54448) gellei válasza Joshi (#54444) üzenetére


gellei
aktív tag

Xg7005 és xg7077 között mi a különbség?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#54449) Joshi válasza gellei (#54448) üzenetére


Joshi
titán

Az utolsó két számjegy mindig a külsőre utal, tehát szín talp dizájn stb. Ha jól tudom a 7005 fekete kávás a 7077 pedig ezüst. De nem vagyok benne biztos.

(#54450) gellei válasza Joshi (#54449) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.