Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) mano42


mano42
aktív tag

Úgy néz ki sajnos egy csomó tv nem kapja meg az Android 9-et, köztük az x900f sem. https://www.reddit.com/r/bravia/comments/e7she1/android_tv_on_most_20182019_bravias_end_of_live/

(#49352) Thomas19


Thomas19
tag

Köszönöm szépen a tippeket, akkor megpróbálkozom ezzel a kábellel. Ennek már elég baráti ára van, és ami meggyőzött, hogy a PCX-en írják kommentben, hogy viszi a 4K 60Hz-et (döbbenet, hogy itt mennyivel olcsóbb).
Jó lenne az az Alzás is, csak azt nem találok 3 méteresben, és 2.1-esre amúgy sincs szükség.
A Tescóba érdemes benézni, hátha van még ilyen Technika, ha ez olyan jó vétel?

(#49353) Thomas19


Thomas19
tag

A régi kábelemet lemértem, 5 méteres, de az biztos, hogy van benne 1-2 méter felesleg. Talán a 3 méter is elég lesz, de azt nem tudom kiszámolni, hogy teljesen lefektethető lesz-e a földre, vagy feszülni fog valahol.

(#49354) Joshi válasza mano42 (#49351) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond a Sonynál, hogy nagyon gyenge határesetes SoC-al szereli a tévéit. Nem is csoda hogy nem merik rátenni a frissebb Androidot. Egyszerűen nem úgy tervezik a hardvert a tévé alá, hogy legyen benne tartalék. Szégyenletes. :(((

(#49355) mano42 válasza Joshi (#49354) üzenetére


mano42
aktív tag

Paradox módon a kilences gyorsabb, optimizaltabb régi hardverre is.

(#49356) ArGab válasza Joshi (#49354) üzenetére


ArGab
őstag

A legnagyobb gond nem is ezzel van. Eddig is jobban optimalizált és gyorsabb volt a tévéken minden új verzió, ráadásul pont a 9-es lenne elvileg ahol pont erre fókuszáltak.
A tényleges probléma állítólag az, hogy nincs MediaTek driver frissebb, 4-es kernelhez, anélkül meg nincsen Android 9, mert nem éri el a minimum verziót és nem certifikálja a Google.

[ Szerkesztve ]

(#49357) Celtis válasza Thomas19 (#49352) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a Technika kábel régi, a felirata szerint sima high speed. Esetleg működhet, de felesleges lenne ezt keresni.

(#49358) GSP válasza ArGab (#49356) üzenetére


GSP
aktív tag

Felháborító. :((

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#49359) Celtis válasza ArGab (#49356) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem akkor sem lenne újabb android ha nem lennének ilyen technikai problémák. A szoftver támogatás költséges.

(#49360) ArGab válasza Celtis (#49359) üzenetére


ArGab
őstag

Alapvetően ezt sem tartom technikai problémának, inkább üzletpolitikainak. A Sony döntése volt hogy ezt a hulladék SOC-ot rakja a tévéibe és az ő döntése volt úgy szerződni a beszállítójával, hogy nem biztosította a támogatást.
Azzal meg szerintem erősen megsértik a Google Android TV megállapodásukat is, hogyha nem adnak ki frissítéseket (ha jól tudom kettő főverzióra elvileg vállalásuk lenne). A 2018-as tévékre így 1 főverzió jutott csak, a 2019-esek egy részére meg egy sem, ami nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#49361) icemad válasza ArGab (#49360) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem csak a telefonos/tabletes androidra vonatkozik?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49362) ArGab válasza icemad (#49361) üzenetére


ArGab
őstag

Nem, Android TV-re elvileg még szigorúbb is volt: nem is kettő, hanem három főverzió frissítés volt az elvárás. Kettőre elvileg csak most, a 10-essel csökkent le.

(#49363) icemad válasza ArGab (#49362) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na ezt nem tudtam. Érdekes. Egyébként kerestem custom romot, de nem nagyon találtam. Ilyesmit nem próbált még senki?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49364) Maload


Maload
újonc

Sziasztok!
Most rendeltem egy 55fx9005 tévét, de itt olvasom ,hogy elég küzdelmes az android rendszere. Tényleg ennyire gáz? Nem szeretnék a tévével vergődni szórakozás helyett. Biztos ,hogy a kép minősége végett egy nagyon jó készülék ,de ha állandóan lelket kell bele verni az úgy nem igazi. :((

(#49365) Celtis válasza Maload (#49364) üzenetére


Celtis
veterán

Nem gáz. USB-ről frissítsd a legfrissebbre aztán kész. Ha a kép miatt veszed és nem azért, hogy egész álló nap a menüben turkálj, akkor elégedett leszel.

(#49366) Thomas19


Thomas19
tag

Érdekes, annál a típusnál, amit rendeltem, itt írja a 9-es Androidot is, de akkor erre sincs? Vagy erre már megcsinálták? Mert a reddites link sem ír róla.

[ Szerkesztve ]

(#49367) Hyena válasza Thomas19 (#49322) üzenetére


Hyena
senior tag

Kabel ugyben ha meg aktualis akkor ajanlom az alabbi linken talalhato kabelt.
En egy 10 meterest vettem ugy , hogy elotte probaltam magyarorszagrol rendelheto mas kabelt amit HDMI 2.0a-nak mondtak tehat elvileg tudni kellett volna a 4K 60hz HDr-t de valojaban fel percenkent eldobta vele a kapcsolatot a tv egy szamitogep es egy PS4 Pro is viszonylataban is.
Az alabbi kabellel nincs ilyen gond.
De ahogy Joshi is emlitette ez a problema filmnezesnel nem fordul elo, hacsak nem a fent emlitett 4K 60hz HDR filmekrol van szo. (pl a telefonnal lehet ilyet felvenni)
Erdekessegkent annyi, hogy 2 meter tavolsagra egy sima HDMi 2.0 kabel is elviszi a 4K 60hz HDR jelet (azaz elvileg a specifikaciojan felul teljesit), de ugyanennek a gyartonak a 2.0 kabele mar 10 meter tavolsagnal megbukik ezzel. (nem is elvarhato ez amugy tole)

https://www.amazon.de/gp/product/B01FXRN074/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#49368) szasza0608 válasza Quqesz (#49280) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Próbáltam de nem segített az sem. Felhívtam a Sony-t és azt javasolták, h formázzam le, de hiába, megint megállt a film. Holnap megint hívom őket, mert ez elég bosszantó, h filmet nem lehet nézni rajta , csak tv-t.

(#49369) Celtis válasza szasza0608 (#49368) üzenetére


Celtis
veterán

A gyári lejátszó egy rakás f.s Ugye a napokban néztem a demo videókat az akadozás miatt. Az LG demo visszatekerés után már nem indult el... De ez a lejátszó már ilyen volt, amikor anno először mentem be egy boltba teszt videókkal TV-t válogatni. Minden Tv megküzdött az anyagokkal, kivéve az androidos Sony-t.

Ugyanakkor, ha a Kodival sem jó a lejátszás, felmerül, hogy a film sem százas... Esetleg lehet tudni, hogy milyen filmről van szó?

(#49370) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Voltam ma az mm-be megnéztem minden típust amit akartam és hát vegyesek voltak a tapasztalataim. Őszintén megvalva az XF9005-től nem voltam elájúlva igaz az 65 colos verzióba volt, sajna az 55 pont nem volt bekapcsolva. Az LG Oledjétől se estem hanyatt, tény a fekete valami brutál. Viszont a samu Qledje (Q70) az mindent vitt legalább is a gyári demo video valami bődületes szép volt rajta és még a feketéje is nagyon ott volt.

Viszont így, hogy nem ugyanaz a demo megy a tv-knek össze sem lehet jól hasonlítani őket hiába megy el az ember mmegnézni élőbe. :U

(#49371) Joshi válasza SzlobiG (#49370) üzenetére


Joshi
titán

A Samu QLED otthon már elvérzik, mozgásban is. OLED brutál, de csak otthoni környezetben, mert annak meg nincs meg a kellő fényereje áruházi körülményekhez. Persze otthon sötét szobában nincs párja az OLED-nek. Ha mozira vennél tévét akkor egyértelműen OLED, ha vegyes használatra akkor vagy Samu Q vagy Sony esetleg a későbbiekben TCL ha tényleg elérhető lesz a sok ezer ledes háttérvilágítású példány.

(#49372) snecy20 válasza SzlobiG (#49370) üzenetére


snecy20
veterán

Őszintén megvalva az XF9005-től nem voltam elájúlva

Pedig ha az ember otthon rászán egy fél órát a bekonfigolásra, finomhangolásra, akkor bizony de, elájulós kategória - nyilván az LCD-k viszonylatában. :) Valószínű valamelyik gyári preset-re volt csak állítva, nagyon messze a maximális tudásától.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49373) SzlobiG válasza Joshi (#49371) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igazából vegyes használat, sima tv műsorok, meg filmezés. A Qlednek a feketéje egyértelműen jobb volt mint a sonyé ezt többször is csekkoltam. Az LG-ken amúgy nagyon hitvány demo ment mérges is voltam, hogy ilyen egy szar demot minek raknak ki rá. :((

(#49372) snecy20 A mostani is be van állítva 828B anno sok időt szántam rá, szóval ez nem probléma, de valahogy a samu nagyon ott volt. Ezért mondtam, hogy a saját gyár általi demók mentek, nem ugyanaz, így meg nehéz összehasonlítani. Ami még számomra a sony ellen szól az az Android rendszer, nem igazán jön be nyomkodtam ott.

Apropó euronics levette már az akciót 55xf-re már nincs 260-ért. :(

Agyalok még rajta, de most jó áron tudnék Q70-et szerezni, kicsit dőlök afelé.

[ Szerkesztve ]

(#49374) snecy20 válasza SzlobiG (#49373) üzenetére


snecy20
veterán

Ami még számomra a sony ellen szól az az Android rendszer, nem igazán jön be nyomkodtam ott.

Az tényleg szörnyű benne, én sem szeretem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49375) salapp válasza SzlobiG (#49373) üzenetére


salapp
addikt

Bátyámnak van 65Q60R, valami pusztulatosan fostos az a menü, brr. Az "okos" kiherélt távról már nem is beszélve. Karácsonyra keresek neki egy rendesebb, gombos butatávot.
Mozgás tényleg nem valami acélos, illetve egyértelműen látszik, hogy a Sony algoritmusai sokkal kifinomultabbak. (Mondjuk nálam a qled már a mozgásmegjelenítésével levesbe kategória, de te tudod, vedd, ami tetszik.)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#49376) mano42 válasza snecy20 (#49372) üzenetére


mano42
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#49377) icemad válasza Joshi (#49371) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A Samsungot nem b@sszák még meg a qled elnevezés miatt? Nem kicsit hajaz az oledre, pedig közelebb van az lcd-hez...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49378) mano42 válasza SzlobiG (#49373) üzenetére


mano42
aktív tag

Érdekes, engem pont a Sony győzött meg ilyen téren pedig egy Samu qledet voltam ott megvenni. Egymás mellett volt a két tv ugyanazzal a tartalommal és nyilvánvaló volt a különbség.

(#49379) junior11 válasza icemad (#49377) üzenetére


junior11
veterán

Az LG már felszólalt ellene...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49380) Joshi válasza icemad (#49377) üzenetére


Joshi
titán

A Q betű nem O betű, nincs itt gond. :DDD

(#49381) icemad válasza Joshi (#49380) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ja... Múltkor láttam a piacon speeder-man-os legot is... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49382) Joshi válasza icemad (#49381) üzenetére


Joshi
titán

Én azt mondom hogy nincs ezzel gond, ahogy a gagyi HDMI kábelekkel sincs gond. ;] Az a lényeg hogy mindent el lehet adni. :C :DD

ui.: mielőtt megkapnám leírom én magam. Ily módon el lehet adni a méregdrága HDMI kábeleket is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49383) nismoka


nismoka
addikt

Tessék nektek fullos HDMI kábel. ;] [link]

(#49384) Celtis válasza SzlobiG (#49373) üzenetére


Celtis
veterán

A tv fekete szintjét áruházban nemigen látod. Amit feketének látsz ott az inkább a reflexió (hiánya) és ebben a qled kétségtelenül a legjobb.

Próbálni meg úgy érdemes, hogy viszel magaddal valamilyen ismert anyagot USB-n, a tv-t pedig nem kiemelt módban nézed. Olyanok ezek a tv-k a boltban mint megannyi páva kakas, aki a legszinesebb tollakkal akarja elnyerni a tojó (vevő) választását.

[ Szerkesztve ]

(#49385) SzlobiG válasza Celtis (#49384) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez azért eléggé körülményes sztem meg se engednék, hogy oda vigyek vmi anyagot ez mellé meg a tv-k nem is egymás mellett voltak, legalább is amik engem érdekeltek. :(

(#49386) Joshi válasza Celtis (#49384) üzenetére


Joshi
titán

"Olyanok ezek a tv-k a boltban mint megannyi páva kakas, aki a legszinesebb tollakkal akarja elnyerni a tojó (vevő) választását. "
Húúúú, ez nagyon jó hasonlat. :C :DD :R Ráadásul neked volt OLED tévéd is, szóval nincs mellé beszélés. Habár azóta is furcsának találom, hogy esti mozizáskor nem hiányzik az OLED. :U

[ Szerkesztve ]

(#49387) Celtis válasza SzlobiG (#49385) üzenetére


Celtis
veterán

Az MM-ben nem volt gond soha. Segítenek ha kérem (pl. odahozza a távirányítót), vagy csak simán rádugom a TV-re a pendrive-ot.
Azért kell egy kis idő, amíg a szem megszokja egy kalibrált közeli beállítást (a javasolt beállítást érdemes előre kinézni). Azt tudni kell, hogy otthoni körülmények között az áruházi csábító beállítás csak hegesztőpajzssal nézhető és súlyos ízléskárosodást okoz.

(#49388) Celtis válasza Joshi (#49386) üzenetére


Celtis
veterán

A helyzet az, hogy az xf9005 az alkalmi tv. Ritkán mozizunk, inkább csak sportközvetítést nézek a nagyon. Az mondjuk igaz, hogy amíg megvolt az OLED, minden este odaültünk nézni valamit.
Napi tv-zésre a W829B szolgál. Kiváló darab.

(#49389) Celtis válasza SzlobiG (#49385) üzenetére


Celtis
veterán

Mire akarod használni a TV-t? Ha TV-s sportközvetítés is benne van a kalapban, akkor óva intelek a samsungtól.

(#49390) SzlobiG válasza Celtis (#49389) üzenetére


SzlobiG
félisten

Általános tv adások, filmezés. Később talán konzol, de az most nincs és nem is érdekel. A mostani W828 helyét venné át.

(#49391) Celtis válasza SzlobiG (#49390) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem a KS7000-rel volt akadozás problémám tv adásnál. Mivel a következő évi Q8-nál is megvolt ez a hiba az avforums tesztje szerint, erős kétségeim vannak, hogy kijavították-e. Szerintem TV adáson kifejezetten sz@r a samsung, nem jó a deinterlacere, nem folyamatos a kép és néha durván megakadt. A sony egy álom ahhoz képest. Az tény, hogy a tavalyi modelleket nem volt módom tesztelni, illetve lehet más egyáltalán nem érzékeny rá vagy veszi észre ezeket az anomáliákat.

(#49392) icemad válasza Celtis (#49389) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk engem érdekelne, hogy ha csak és kizárólag xbox one x-hez keresnék tévét, akkor mi lenne az ajánlott?

A másik ami érdekelne, hogy pl egy xf9005 mitől jobb/másabb, mint pl egy b9 LG oled. Ha csak a one x a szempont.
Papíron az oled képe jobb, árban majdnem ugyanaz (nálunk, Hollandiában)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49393) PrinceHerceg válasza mano42 (#49351) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tragédia... :P

[ Szerkesztve ]

(#49394) Celtis válasza icemad (#49392) üzenetére


Celtis
veterán

Tulajdonképpen bármelyik. Nekem alapvetően mindegyik tv megfelelt volna, csak mindnek volt olyan hibája, amivel nem tudtam együtt élni. Az xf9005 végre mentes ilyentől. Semmiben sem kiemelkedően jó, sőt sok mindenben kifogásolható, de azért hoz egy elfogadható szintet.

(#49395) vlevi válasza Celtis (#49391) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem Samu 40C650 volt az XE8505 előtt.
Ezeket az akadozás problémákat olyan nagyon nem érzékeltem, pedig az is Samu volt (2010-es, még nem is LED, hanem CCFL háttérvilágítású), és azt kell mondjam, ahhoz viszonyítva nem vagyok olyan nagyon hű de elájulva a Sony képétől.Még a 4K BD anyagok sem.
Jó, tudom, ez nem 9005-ös, nincs többzónás háttérvilágítás, de az a Samu se egy csúcskészülék volt, hanem egy 6-s sorozatú Samu, igaz, szintén VA panellel, és azóta is visszaemlegetem a felhasználói felület egyszerű, de kényelmes kezelhetőségét, az androiddal szemben.

[mano42] : Hát, akkor ennyit erről, hogy majd az android TV tovább frissül, mint bármelyik másik okostv platform... :(
Igaz, ami igaz, számítani lehetett ilyenekre, mert a korábbi évjáratok se nagyon frissülgettek 8-as androidra, ha jól tudom.
Tulajdonképpen hagyni kéne a picsába az egész okostv platformot, legyen egy jó panel, sokaknak még TV tuner se kell bele, úgyis szolgáltatói STB-ot használnak, aki meg oksságokra vágyik, az majd castolja a telójáról a videót.
Korábbi TV-mről se nagyon hiányoztak az okos appok. Videót le tudott játszani, hálózat volt benne, ennyi elég volt, talán a YT az, amit gyakran használok a TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#49396) icemad válasza vlevi (#49395) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ne is mondd... Nekem is le37c650 volt, hát az alap Sony 55xf8096 sem sokkal jobb. Pedig eltelt 10 év...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#49397) salapp válasza vlevi (#49395) üzenetére


salapp
addikt

Anyukámnak van egy nyolc éves Samsung D5500 (amit a Samsung szakszerviz szerint három hónapja már kukázni kellett volna, fórumtárs 15-ért javította, sokadik ok, hogy messze elkerüljem a Samsungot is), még mindig igen jó képe van. Más idők voltak. Akkoriban volt még natív 100Hz és normális kontraszt arány az alsóbb szériákban is. Mára, ha normális képet akarsz, akkor XG95, Pananál nagyjából semmi (nevetséges, hogy egyetlen lcd tévéjük sem tud 100Hz-et pl.), Samsung Q70-től (bár mozgás és - szerintem - gány szerelési minőség...). De alapvetően igaz, hogy lehet akármilyen drága, mostanra úgy tűnik, bármelyik kaphat hulladék panelt, nem szűrik.
Ráadásul valamiért mára mindegyik LCD másodfunkciójának tekintik, hogy óriás sminktükör legyen, ehh.
Ha minőség kell, vegyen az ember oledet, és viselje a következményeit. Juli néni meg nézze Lucecitát meg a migránsoktól körülvett dübörgő borbásmarcsit a minőségéhez képes mindig drága, foltos, bevilágítós, IPS glow-s, tükrös, szürkehályogos, cincogó hangú LCD-n. De csak a gari lejártáig, utána lehetőleg vegyen újat nulltéháem tacskóban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#49398) mano42 válasza SzlobiG (#49246) üzenetére


mano42
aktív tag

Érdekes, Romániában is most akciós de itt 22000 forintal (330 lej) olcsóbb...

(#49399) mr.dana


mr.dana
aktív tag

Sziasztok !
Sony XF90 hangja nem megy át az erősítöre , Yamaha RX 810 ....
Először csak kicseréltem a Tv -ket ( pana G20 plazma -- Sony XF90 ) a kábeleket "ugyanoda" dugtam vissza - magyarul az erősítőben minden maradt .. előtte a pana hangja természetesem átment az erősítőbe pedig nem is ARC HDMI van rajta ..

na most az XF90 ARC HDMI - összekötve az erősítő ARC HDMI csatlakozóval nem volt hang .. aztán dugtam az erősítön másik HDMI - be , de így sincs hang .. gondolom a TV -n mindenképp az ARC HDMI -be kell lennie mert most a TV-n keresztül vinném a jelet ..
közben a PS4 -et is a TV -be kötöttem direktbe ..
De nem megy át a Tv hangja bármit állítok ..

előtte az erősítő úgy is átengedte a jelet a TV - be hogy be sem vollt kapcsolva
PS4 - erősítő - pana plazma .. ( természetesen ha akartam bekapcsoltam ha akartam nem - akkor csak a Tv szólt ) :U

(#49400) Bgray válasza hcs57 (#49177) üzenetére


Bgray
csendes tag

Sony XF8577 Tv készülékem van, nekem sem működött, de csináltam egy gyári állapot visszaállítását és utána már átvitte a videó állományt. Próbáld meg hátha nálad is megoldódik a probléma.
Nekem a nagyobb probléma a képernyő tükrözés funkció hibája az első oreo update óta fennáll a hiba és sajnos a mostani frissítés se oldotta meg. Próbáltam Samsung S7-től Note 10-ig és pár kisebb készülékkel is de mindhiába, pedig vásárlás időpontjában a Laptopommal és a telefonommal is teszteltem, mivel a laptopról szerettem volna képernyő tükrözést csinálni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.