Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) xb12x


xb12x
tag

Helló,
Korábban volt szó erről a fórumban, de nem találtam a megoldást. Adott egy 65W857C, aminek (persze) lejárt persze két hónapja a garanciája. Létezik hogy bogarak másztak bele valahogy? Ezt lehet javítattni és az vajon mennyibe kerül? A jobb oldali egy hete a bal felső teljesen új. Bogarak ezek egyáltalán vagy pixelhiba és némi érzéki csalódás? Egy is zavaró volt, kettő már dühítő egy ilyen tv-nél. Folyamatos fekete pacák.
Köszi!



(#42252) AL válasza xb12x (#42251) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ilyenről már többen írtak más gyártmányoknál is. Ez egy gyártási hiba, mert nincs jól letömítve a kijelző.
Az előző hónapban itt írta egy Kolléga, hogy 1 hónapja lejárt a garancia amikor elromlott a Sony tévéje.
Bevitte a szervízbe, hogy megkérdezze mennyiért javítják, a szervízben azt mondták, hogy ingyen mert a 3. év még szavatossági idő . Nem tudták javítani, ezért újat kapott. Persze a papírok kellenek hozzá, remélhetőleg még megvan ! Üdv.

(#42253) xb12x válasza AL (#42252) üzenetére


xb12x
tag

Ez jól hangzik, remélem így járok én is. Kereső nekem csak évekkel ezelőtti hasonlót dobott ki.
Minden papír megvan, központiszalonos vásárlás volt annó.
Köszi!

(#42254) cujo69 válasza Orcsi (#42249) üzenetére


cujo69
tag

Igen a Logitechre ("ilyet"bocsi a helyesírási hibáért)

(#42255) AL válasza xb12x (#42253) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt a sztori : [link]
[link]
Üdv.

(#42256) Joshi válasza Orcsi (#42246) üzenetére


Joshi
titán

Tök ugyan ilyen billentyűzetem van a Sony A1-hez és hibátlanul működik. :K

(#42257) pvil válasza vlevi (#42245) üzenetére


pvil
tag

Én 303 - ért vettem a M. Marktban.... többször is volt hasonló áron. Az Euronicsban is volt tavasszal 299 is...

(#42258) Orcsi válasza cujo69 (#42254) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Koszi akkor patintok hozza en is egyet.

Same shit, different day!

(#42259) Orcsi válasza Joshi (#42256) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Na akkor ez eldolt!

Same shit, different day!

(#42260) TCr válasza kenwood (#42250) üzenetére


TCr
veterán

Egyébként sem lehet egy lapon említeni a 2 típust.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42261) theballa32


theballa32
tag

Ékezetes billentyűzet a Logitech K400?

(#42262) Joshi válasza theballa32 (#42261) üzenetére


Joshi
titán

Igen az enyém magyar billentyűzetes. Az Androidban át kell állítani hogy az ékezetes karakterek is működjenek.

(#42263) Andrew801 válasza Somi16v (#42231) üzenetére


Andrew801
tag

Ahogy más is ajánlotta Archos + codec hozzá a legjobb lejátszó Androidos TV-n véleményem szerint!

(#42264) silboy válasza Joshi (#42262) üzenetére


silboy
aktív tag

Kisebb méretben tudnátok ajánlani hasonlót? Elég lenne egy tablet méretű.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#42265) Joshi válasza silboy (#42264) üzenetére


Joshi
titán

Nem nagy ez a bill, 35x14cm kell ekkora ha szükséged van a tapipadra is. Meg az se jó ha túl kicsik a gombok.

(#42266) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes problémában kérnék segítséget. Régebben, mikor vettem a TV-t, beszéltük, hogy 4K videó NAS-ról a 100-as LAN miatt nem megy át. Vettem egy új routert (TP-Link AC2600), majd a TV-t 5Ghz wifin csatlakoztattam. Az eredmény sokkal jobb lett, de továbbra is akad. Aztán itt jön a csavar. A NAS-t monitorozva csak 7Mb/sec megy felfelé. Gondoltam ennyi, nem tud többet a TV wifije. Csakhogy megrpóbáltam VLC-vel és még több progival is. A VLC-n kívül semmi nem jásza le akadásmentesen, az viszont tökéletesen. A NAS-t monitorozva 12 Mb/sec körül van az adatátvitel. Persze hogy ne legyen minden szép és jó, a HK erősítőm spidf csatlakozik a TV-hez, csak DD és DTS képes. A Kodit sikerült beállítani, hogy minden DD megy ki, így van legalább 5.1 hang. Viszont a VLC-t nem tudom belőni, mindig csak PCM-ként nyomja a hangot.

Kérdéseim:
Mi az oka, hogy csak a VLC játsza le tökeletesen a 4K filmet? Pufferel, esetleg a Kodi meg nem? Eddig tök gáz, de a 4K filmeket mindig vinyóra másolva és TV-re rádugva tudtam csak nézni, hálózatról nem tudtam behúzni.
Másik: DLNA vagy SMB megosztás lehet a gyorsabb, célszerűbb?
Továbbá a VLC is jo lenne nekem, ha a hanggal jutnék valamire...

Tudom, hogy külső box lenne a legjobb megoldás, de 60 ezret nem szánnék rá, plus még egy távirányító, eszköz...
Köszi a segítseget előre is!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42267) xb12x válasza hakos1987 (#42266) üzenetére


xb12x
tag

Kodi is bufferrel, elsőnek a méretet lehetne nagyobbra venni, hátha megoldja.
https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

[ Szerkesztve ]

(#42268) hakos1987 válasza xb12x (#42267) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi, próbálkozom

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42269) hakos1987 válasza xb12x (#42267) üzenetére


hakos1987
őstag

Sajnos nem lett jó, hiába... :((

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42270) hakos1987 válasza hakos1987 (#42269) üzenetére


hakos1987
őstag

Érdekes, smb-val akad, de DLNA-n keresztül jó lett! Már csak az a bajom, hogy a médiatárba nem tallózza be így a filmeket :(

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42271) Zeki válasza xb12x (#42267) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt lehet-e állítani, hogy a TV-n a Kodi jobban bufferelje be a HBO GO-t?
Sajnos nekem hétvégén esténként nagyon sűrűn állt le. Egyszerűen élvezhetetlen volt, le is mondtam az ingyenes próba alatt.

(#42272) mjani1172 válasza Zeki (#42271) üzenetére


mjani1172
addikt

Sajnos a tv-vel lesz gond, nem a hbo-val.
Úgy látom ezek a dolgok elég gyengén muzsikálnak itt a Sony-nál, nálam is akadozik a képenyőtükrözés (kb 3 mp után kilép) és a castolás is. A régi samsungal hibátlanul megy, itt még a fotók nézegetése sem megoldott, annyira akad hogy az szánalmas.A videorol nem is beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#42273) hegylako01 válasza mjani1172 (#42272) üzenetére


hegylako01
tag

Nekem a HBO GO + Kodi kombó tökéletesen megy. Tv-n még nem akadt meg. Tableten a hivatalos app már igen, okát a mai napig nem tudom.

(#42274) Zeki válasza mjani1172 (#42272) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam a tükrözés megy, ha sikerül.:)
A web video caster is csak idegesít a telómon, mert az RTL Most appból sehogy sem tudom kiadni vele tv-re a videót, aztán már a sima tükrözés sem akar menni, nem kapcsolódik a tv-hez.

Komolyan banyek, digitális szopatás megy, miközben mindenki nagyra veri magát, hogy ő aztán milyen univerzális platformos, meg egyszerű, meg jajj de baba!

A 4 évvel ezelőtti okostv-mhez is ugyanúgy képernyőtükrözéssel tudom átlőni az appal elérhető videót a telefonról, mint most. Húderohadtsokatfejlődöttminden!

A HBO GO ott van az XBOX 360-on, hiába írja ki hogy milyen aktiváló kóddal aktiváljam a neten, a HBO GO érvénytelen kódnak veszi és csá.

[ Szerkesztve ]

(#42275) mjani1172 válasza Zeki (#42274) üzenetére


mjani1172
addikt

Nálam sajnos már nem megy az sem. Pár napja még csatlakozott,most már nem is csatlakozik. Ma reggel kb 3 órát szórakoztam vele, egyszer csatlakozott, majd szétkapcsolt, és soha többet.
Újraindítottam, a telefont is, többször is , wifi direct ki - wifi direct be egyszerűen semmi.
Nem tudom mi lenne (persze nem hiszem, hogy ilyesmit csinálnék) ha azt mondanám ez így nem ok, ez a funkció nem valódi, kérem vissza a lóvét.
Lehet ,hogy másnak működik,de nekem nem.

[ Szerkesztve ]

(#42276) mitvisz


mitvisz
csendes tag

Na az alaplapcsere nem bírt ki két hetet . Tegnap TV nézés közben megint újraindult.

(#42277) WaterWave


WaterWave
veterán

Arról esetleg van valami hír, vagy bármi, hogy az idei modellek, mikor kapják meg az android 8-at?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42278) TCr válasza Hzsolt11 (#42196) üzenetére


TCr
veterán

Hogy áll az emag-os gariztatós ügyed?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42279) Hzsolt11 válasza TCr (#42278) üzenetére


Hzsolt11
tag

Helló
Bocsi hogy eddig nem írtam úgy néz ki visszakapom a pénzem. :C
Hétfőn kaptam tőlük egy email-t és abban már azt írták hogy ha akarom akkor egy másik az Emag forgalmazó által árult tv-k közül választhatok vagy ha szeretném akkor vissza utalják a pénz
A pénzt kértem tegnap megadtam nekik az IBAN számlaszámom de a pénz még nem jött meg
majd talán holnap :)
Úgy tűnik hatásos volt a fogyasztóvédőket megemlíteni

[ Szerkesztve ]

(#42280) TCr válasza Hzsolt11 (#42279) üzenetére


TCr
veterán

Ez nagyon jó hír.
Köv. kiszemelt?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42281) Hzsolt11 válasza TCr (#42280) üzenetére


Hzsolt11
tag

Még nincs. Van esetleg valami amit ajánlanál ?

(#42282) TCr válasza Hzsolt11 (#42281) üzenetére


TCr
veterán

A MM-ban most 350 a Sony 55XF9005, ár/érték bajnok, méltó utódja lenne az X850C-nek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42283) sting2


sting2
addikt

Nem most alakult ki ez a gondolatom, de valamiért nem hagy nyugodni, hogy miért ez az álltalános szetting világszerte :

Az miért van, hogy a Tv Cinema Pro Profillal, saját lejátszójával , "kevesebb " részletet mutat meg fényes objektumokból, mintha ugyanezt a beállítást a Normal profilra kapcsolom?..
Valahogy a fények tényleg impresszívebbek, de kicsit " túl is világít" itt, ott, ha lehet így fogalmazni.
Arról nem is beszélve, hogy míg az előbbi beállítással kap egy finom" barnás, sárgás, Vintage" fátyolt, az utóbbival meg azt érzem, hogy közelebb van a valósághoz, olyan természetesebb?

Fényerő 12
Kontraszt 90
Semleges szín
- 50 es értéken

Local D közép
XDR közép vagy alacsony

Motionflow egyéni
- 2 és 0 értékkel
Filmmód - alacsony

Illetve, ennek a margójára írnám még, hogy a szintén mindenhol leírt Expert 1 színprofil rendesen barna tónusú , szemben egy Semleges - Normal beállítással és még is ez az elterjedt, legyen az Film, vagy Game...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#42284) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata KD-55XF9005 típussal kapcsolatosan? Vásárlás előtt állok és ezt szemeltem ki.

Előre is köszi!

(#42285) kenwood válasza sting2 (#42283) üzenetére


kenwood
veterán

Vannak iyen agyament default beallitasok.
A samsungnal a motion plus ilyen.
Akarhova megyek vendegsegbe,mindenhol azt latom,hogy a samsung tvken az emberek ugy mozognak,mint egy pantomimes robot.
Miutan kikapcsolom,ketfele reakcio szokott erkezni a tulajoktol :
-" basszus,miota megvettem,azota nem tetszett valami, de nem tudtam megfogalmazni"
- " nem latok semmi valtozast"

Olyannal meg nem talalkoztam, aki megkert volna,hogy kapcsoljam vissza,mert o vilag eleteben Charlie Chaplin fan volt :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42286) TCr válasza kenwood (#42285) üzenetére


TCr
veterán

Maxra tolt interpoláció, szappanopera.
Az áruházak is így demóznak.
Hányok tőle.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42287) WaterWave válasza Prophyte (#42284) üzenetére


WaterWave
veterán

Ilyenem van csak a 49-es... Sztem egyik legjobb tv a kategóriájában

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42288) Prophyte válasza WaterWave (#42287) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Köszi! Írtam neked privátot.

(#42289) WaterWave válasza Prophyte (#42288) üzenetére


WaterWave
veterán

Oké, válaszoltam

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42290) Hzsolt11 válasza TCr (#42282) üzenetére


Hzsolt11
tag

Köszönöm szépen én is erre a tipusra gondoltam de először még körülnézek a samsung tv-k között is.

(#42291) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Sony tv-t, típusa: KD-55xf9005b
Mi a véleményetek róla, van e valami tapasztalat?
Köszönöm előre is :R

Közben nézem, más is ezt nézte ki, most jó áron van

[ Szerkesztve ]

(#42292) Joshi válasza Chris82 (#42291) üzenetére


Joshi
titán

A jelenlegi legjobb ár/érték arányú LCD a piacon. Természetesen a mostani akcióban 350k-ért.

(#42293) Chris82 válasza Joshi (#42292) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi, egyébként esetleg érdemesebb egy olcsó oled-re gyűjteni vagy ez azért megbízhatóbb?

(#42294) kenwood válasza Chris82 (#42293) üzenetére


kenwood
veterán

Egy egesz korrekt helyi valasz : [link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42295) Joshi válasza Chris82 (#42293) üzenetére


Joshi
titán

Ha kiváló képminőség kell és tudsz kis kompromisszummal/odafigyeléssel tévézni, akkor mindenképpen OLED. Ha nem akarsz foglalkozni semmivel mint pl milyen logó mennyi ideig van a képernyőn, de hajlandó vagy bebukni a feketét, akkor ez a tévé.

ui.: én azért választottam az OLED-et, mert az LCD gyengébb feketéje még nem is lett volna akkora baj, de a háttérvilágításból adódó problémák egyértelműen az OLED felé billentették a mérleget.

[ Szerkesztve ]

(#42296) Chris82 válasza Joshi (#42295) üzenetére


Chris82
senior tag

A fekete miatt jó lenne az Oled, csak itthon napközben is elég sokat megy a tv, mese és youtube.
Ezért félek picit attól, hogy annyira nem tudnék rá figyelni. :U

(#42297) Joshi válasza Chris82 (#42296) üzenetére


Joshi
titán

Az XF9005 nagyon jó tévé, nem fogod megbánni.

(#42298) Joshi válasza kenwood (#42294) üzenetére


Joshi
titán

Ez egy nem korrekt sarkított cikk az OLED-ről, beégés csak azoknál fordult elő akik nem figyeltek a részletekre. Nem tökéletes technológia, de az kétségtelen hogy a jelenlegi legjobb képminőséget képviseli.

(#42299) Chris82 válasza Joshi (#42297) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi, ma egyébként meg is néztem élőben az MM-ben, tetszik, persze a demó gondolom a legjobbat hozza ki belőle :)
Otthoni használat során lesz az igazi, de a többi márkához képest is jobbnak tűnt a kép (LG, Samsung, Philips)

(#42300) kenwood válasza Chris82 (#42299) üzenetére


kenwood
veterán

Nyugodtan rakhatsz olyan videofilet is a telodra,pendrivera,amit mar lattal a sajat tvden, vagy tudod,hogy nez ki. Azt kirakod a kiszemeltekre,es konnyebb lesz a dontes.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.