Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) AL válasza Imi1981 (#41948) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az idei Sonyk ettől sokkal drágábbak. Ez a tavalyi 49XE7005 van csak a Te árszinteden. IPS kijelzős, nem Androidos. Itt láthatod a két készülék adatait. [link]
Azt, hogy melyik jobb, csak megtekintve, próbálgatva lehet eldönteni.
[link]
[link]
Az Általad jelölt 50MU6102, 6122 és ez a Sony is 2017 - es modell.
Bármelyiket veszed érdemes + garanciát venni hozzá. Ha a Sonyt választod, ahhoz a márkaboltokban 1 éven belül ezt megteheted. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41952) Imi1981 válasza AL (#41951) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz a választ! Após veszi és neki nem számít a smart része meg, hogy 2017-es. Nekem va paneles Samsung 48h6400-as van az tetszik neki de az akciósan is drágább volt (165 ezer) 3 éve de ő max 155 ezret áldoz rá. Az ips lehet fel se tünne neki. Utána nézek ennek a Sony tévének.

(#41953) #98221312 válasza PpenoO (#41942) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszönöm, de ahogy próbálgattam, ezt a jelenséget 3 dolog befolyásolja..

1: Háttérfény
2: Kontraszt
3: Film üzemmód.. :K

Ezek csökkentésével/kikapcsolásával minimalizálható a probléma. Meg persze valamelyik Motionflow-al, csak ugye filmekre nem igazán jó az interpoláció, (24p, az legyen 24p):) így marad a True cinema.

A háttérfényt levettem 2.-re, a kontraszt 85, a film üzemmódot kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#41954) katonatom90


katonatom90
csendes tag

Sziasztok. Sony kd49xf9005-ös tulajodonosoktól kérdezném hogy esetleg tudnak-e írni saját tapasztalatokat a tv-ről, árukeresőn csak kettő vélemény van róla nagyon érdekelne mert nagyon szemezek vele karácsonyi időszakban talán beruházok rá ha lesz nagyobb akció.

(#41955) pulffy


pulffy
őstag

Sziasztok. Kd-55xe7005 típusú tv-ről vélmenyétek? [link] ps4 lenne rajta használva.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#41956) sting2 válasza katonatom90 (#41954) üzenetére


sting2
addikt

A tavalyi elődjéből vettünk elég sokan itt, az egy jó darab nagyon.
Az XF egy- két ponton még változott is jobb irányba, de ezek nüanszok szerintem.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#41957) bj13


bj13
tag

Sziasztok!

Androidos tv (KD49XE8005) nem látja a számítógép (Win10) megosztott mappáit.
Egyéb androidos (HiMedia) lejátszó sem.
Ugyanakkor más rendszerű készülék (Popcorn A500Pro) tökéletesen lát mindant.
Mi lehet a hiba?

(#41958) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sony 7077, 7005 között mi a különbség? Egyébként ajánlott típus?

(#41959) kenwood


kenwood
veterán

Egyebkent a W sorozat azert dragabb az X-nel,mert kevesebb helyen aruljak,kisebb a piaci verseny,afazas, vagy azert,mert jobb minoseguek ?

#41958 :
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41960) AL válasza kenwood (#41959) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A W sorozat FHD , az XD 4K és 2016 - os , az XE 4K és 2017 - es modell . Üdv.

(#41961) kenwood válasza AL (#41960) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom,de nem ez volt a kerdes.
Hanem az,hogy miert dragabb a FHD,mint az UHD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41962) pinnacle válasza kenwood (#41961) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az lesz, amit írtál, hogy a 4K piacon nagyobb a verseny, mint FHD-n. Ráadásul azt mondják, hogy évek óta nincs már ajánlott FHD-s TV. Nekem 43"-as FHD is elég lenne, de fényérzékelő is kellene, ami nincs semelyik gyártó (kivéve a Panasonicot) FHD-s modelljében, most látom, hogy a 4K-s 7077, 7005-ben sincs. Azért lehet kipróbálom a SONY KDL-43WE750-et, ha akcióban lesz a jövő héten. Mi a véleményetek erről a TV-ről? Szerintem talán ez a legjobb FHD-s TV, a Triluminos miatt. Ebben sincs környezeti érzékelő, de talán nem annyira zavaró a profilok között váltani. Nem tudom mennyi kell, 3-4? Erre volt jó az érzékelő, hogy magától állította.

[ Szerkesztve ]

(#41963) tretyak válasza pinnacle (#41962) üzenetére


tretyak
aktív tag

Nekem az első dolgom volt, hogy kikapcsoltam a fényérzékelőt, mert össze-vissza állítgatott, pedig egy elég világos nappaliban van a tv - biztos kell ez neked? :)

(#41964) pinnacle válasza tretyak (#41963) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Panasonicnál nagyon jól működik, de monitoromnál is. Nem is a fényerőt emeli, hanem talán a kontrasztot, háttérfényt, de amikor világos van a szobában, akkor is jó látható, amikor meg sötét, akkor nem égeti ki a szemem. Mi más megoldás van arra, hogy a különböző fényviszonyoknál lehessen TV-t nézni? Nekem nappali, meg esti profilt ajánlottak, de szerintem ennél jóval több helyzet lehet.
Legszívesebben FHD-s WE750 vagy WE633-at vennék, de a szabályozás hiánya tart vissza csak.

[ Szerkesztve ]

(#41965) blakey válasza pinnacle (#41964) üzenetére


blakey
titán

A háttérfényt igazítja és többnyire jól működik minden márkánál, de én sem szeretem ezért inkább úgy állítom be, hogy minden körülmények között jó legyen, legfőképpen sötétben.
A szabályozás hiánya ne tartson vissza, be lehet úgy állítani, hogy sötétben és nagy fényben is lehessen látni. Én sem szeretem ha kisüti a szememet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41966) pinnacle válasza blakey (#41965) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen beállítással lehet azt elérni, hogy sötétben és nagy fényben is lehessen látni? Pont az a gond, hogy, ami világosban jó, az este vakít. Ha meg a kettő közé állítom, akkor egyiknél sem lesz jó. :)
Nekem nagyon érzékeny a szemem, még a monitor fényerő 0% is zavaró, szerencsére EyeCare módban az alá tudok menni.

[ Szerkesztve ]

(#41967) blakey válasza pinnacle (#41966) üzenetére


blakey
titán

Így nem lehet megmondani, ha nem értesz a kalibráláshoz akkor szakember kell. Kalibrált beállításokkal nem lesz zavaró a fény, pont ez a lényege, erős fényben meg mit akarsz látni? A sötét résazleteket? - azon nem segít az érzékelő.
szerencsére EyeCare módban az alá tudok menni. - ezzel lőttek a jó beállításnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41968) pinnacle válasza blakey (#41967) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem nem a színhű kalibráció a fontos, hanem az, hogy ne zavarja a szememet. Azért beírhatnád, hogy neked milyen beállításod van, amivel nappal és este ugyanolyan jó. Tudom, hogy minden TV-hez más beállítás kell, de azért kíváncsi lennék rá.

Aki esetleg több profilt használ, azt is megkérném írja be, hogy mennyi profil kell.

[ Szerkesztve ]

(#41969) kenwood válasza blakey (#41967) üzenetére


kenwood
veterán

"Kalibrált beállításokkal nem lesz zavaró a fény"
Azt nem tudhatod. Nem vagyunk egyformak. En peldaul jol latok szemuveg nelku is,sose volt.
a fekete hatteru,feher szoveges weblapoktol viszont 1 percen belul elkezd golyozni a szemem.
Kerdeztem tobb ismerost is,hogy naluk is igy van-e ? nem is ertettek, mirol beszelek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41970) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A típusmegjelölésnél a "Bravia"szóval a gyártó utal valamilyen minőségi, vagy szolgáltatásbeli tulajdonságra? Ugyanis van ahol szerepel, van ahol nem. Pl.: a megcélzott TV esetén:
Sony Bravia KD-65XE8577, ill. Sony KD-65XE8577 . Ez szimpla anyagtakarék, vagy van jelentősége is?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#41971) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sonynál TV-re is lesz kedvezmény.

(#41972) PrinceHerceg válasza macera2 (#41970) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az ég világon :N

(#41973) AL válasza PrinceHerceg (#41972) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Érdeklődnék, hogy rendeződött e a szetvizes problémád ? ( felhő, karc ,) Üdv.

(#41974) PrinceHerceg válasza AL (#41973) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Hát nem nagyon... :(((

(#41975) AL válasza PrinceHerceg (#41974) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha az Ügyfélszolgálat nem intéz semmit, mondjad nekik, hogy kéred továbbítani ügyedet a panaszokkal foglalkozó részleghez. Két éve Én is ott kaptam Jogorvoslatot. A normál Ügyfélszolgálatosok csak sablon, betanult szöveget mondanak, írnak ( Ők sajnos úgy kezelnek minden ügyet, hogy az Ügyfél ügyetlen, szakmai analfabéta). Üdv.

(#41976) Zodiacus


Zodiacus
tag

Sony Bravia KDL-55EX725 tévéhez milyen aktív szemüveget kell vennem?

(#41977) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Van egy sony kdl48wd650es tv-m, szinte uj par honapos, viszont fogta magat kikapcsolt, bekapcsolas utan fel villant a led es semmi, azota se csinal semmit, aramot se kap, elvittem szerelohoz azt mondta alaplal cseres, ebben szeretnek segitseget kerni, hogy valaki esetleg nem tud vkit ahol kapnek hozza, vagy rendelnek ebayrol, visszont abban is kelenne segitseg hogy esetleg masik ilyen tv alaplapjaval kompatibilis e vagy csak a sajatja jo hozza. Keresgeltem mar talaltam is ami elvileg jo de nem vagyok benne biztos. Ha valaki tud segithetne akar privatban is. Koszi elore is.

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#41978) Geza26 válasza Csak.TnT (#41977) üzenetére


Geza26
senior tag

garancia?

Géza

(#41979) Zeki válasza Csak.TnT (#41977) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is értelek. Ha szinte új, miért nem ment már a szervizbe a tv?

(#41980) Csak.TnT válasza Zeki (#41979) üzenetére


Csak.TnT
tag

Sajnos 2x koltoztem es nem talalom a papirjait, doboza megvan de nincsennek benne a papirok :(

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#41981) AL válasza Csak.TnT (#41977) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha hozzányúl idegen szerelő, olyan aki, a garancialapon nem szerepel, akkor elvesztheted a garanciát. Ha márkaképviseleti szervizes mondta, akkor miért Te keresel alaplapot? Minden Sony tévéhez 2 év garancia jár. Egy alaplap árából már veszel egy másik tévét, de ez új, ezèrt a garancialevélen szereplő Sony márkakszervízeket kell felhívnod ! Ha tudod, hogy hol vetted, akkor a TV gyártási száma lapján tudjâk azonosítani és kapsz mellé egy új garancialevelet .Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#41982) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nemrég vettünk egy SONY KD-60XF8305BAEP TV-t.
Az androidos résznél kéri, hogy regisztrálja ma TVt a sonyentertaintnetworkon. Regelném, majd kiirja, hogy nem a területemhez tartozó készülék. WFT, média marktból vettük.
Neten rákerestem, többeknek többféle tipussal volt ilyen gondja, de ami megoldásokat ott leirtak, azt nem tudom megcsinálni, megfelelő menüpont hiányában.

Mi a teendő?

Másik, lanról néznének filmeket, sorozatokat a gyerekek. rajtam fel kodit, plaxet, és VLC-t. Valamiért a kodi a nagyobb bitrátás filmeknél állandóan bufferel, mintha szar lenne a hálózatom. Vezetékes, gigabiter routeről beszélünk, tehát furi volt a probléma. Onnastól meg, hogy a VLC hibátlanul viszi ugyanazt, már nem csak gyanús, de biztosan a kodival lesz a gond. Más hogy oldotta meg ezt a hibát? Kodi azért gyerekbarátabb lenne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41983) mjani1172 válasza bajnokpityu (#41982) üzenetére


mjani1172
addikt

Én nem regisztráltam.
Mi előny vagy hátrány származik belőle?

(#41984) bajnokpityu válasza mjani1172 (#41983) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2 gombnyomással kevesebbel jutok az android programjaimhoz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41985) Gombinyó válasza bajnokpityu (#41982) üzenetére


Gombinyó
őstag

A TV lanja 100 mbit/s, hiába van gigás hálózatod. Nagyobb bitrátás anyagnál simán előfordulhat bufferelés.

(#41986) peterk válasza Csak.TnT (#41980) üzenetére


peterk
senior tag

Arra csak emlékszel, hogy hol vetted? Normálisabb helyeken legalább 1 évig bármikor újra kérhető a blokk vagy számla a vásárolásról. Ha majdnem új, akkor egészen biztosan.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#41987) G_P válasza pinnacle (#41971) üzenetére


G_P
tag

A Mediakban is lesz 21%, konkrétan az A1-es és AF8-as oledekre, pl. az 55A1 megint 474.000 Ft lesz, és van ahol még van oorigi is belőle.

(#41988) bajnokpityu válasza Gombinyó (#41985) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vlc miért nem pufferel?
Nem ütközik még 100mbit limitbe

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41989) Gombinyó válasza bajnokpityu (#41988) üzenetére


Gombinyó
őstag

Passz. Viszonylag hamar feladtam a tvre telepített appokkal való próbálkozást. :) Ha jól emlékszem Plexel viszonylag jól mentek 4k, HDR filmek is, aminek nem volt kiugró bitrátája.

(#41990) bajnokpityu válasza Gombinyó (#41989) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezek ilyen 5giga/40perc körüli sorozat fileok, nem túl nagy bitrátások.
anno ki voltam akadva, hogy az S905 nem vitte ezeket, mert papiron simán elég a 100Mbit. és ugyanaz a baja.

másnál jól ment, szóval ettől még lehet a hálózattal van valami, de akkor a VLC miért vitte hibátlanul?
plexnek ezek a fileok nem tetszenek, nemtom miért, meg se jeleniti.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41991) Boxi88 válasza bajnokpityu (#41990) üzenetére


Boxi88
őstag

Kodiban, milyen kapcsolattípust használsz?

(#41992) bajnokpityu válasza Boxi88 (#41991) üzenetére


bajnokpityu
félisten

smb.
de VLCben is :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41993) Boxi88 válasza bajnokpityu (#41992) üzenetére


Boxi88
őstag

Az akkor stimmel... van esetleg valami amit állítgattál?

(#41994) bajnokpityu válasza Boxi88 (#41993) üzenetére


bajnokpityu
félisten

semmi, minden default, de kodiban nem is találtam ilyen jellegű lehetőségeket.
amit látok, h elég rendesen tele van a TV 2gb ramja kodi alatt.
de elvileg túl sok ram nem kéne ehhez a feladathoz, nomeg, néha képes fél órán át is hibátlanul menni (ugyanolyan bitrátánál). Majd még azt kipróbálom, hogy egy hálózati eszközt kihagyok a buliból.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41995) sgg válasza bajnokpityu (#41994) üzenetére


sgg
tag

nem minden 4ks film megy rajta. Lehet, hogy pont a határon van, és pár fps-el jobban birja a vlc. Nekem is ez van. sajnos 100 as a kártya a tvben

(#41996) bajnokpityu válasza sgg (#41995) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sima fhd, 5GB, 50perc, nem túl nagy bitráta, és vlc hibátlanul viszi :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41997) blakey válasza bajnokpityu (#41996) üzenetére


blakey
titán

A Kodi nem túl jól optimalizált Androidra, mást kell használni, esetleg próbáld ki az SPMC-t, MrMC-t, WDMC-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41998) bajnokpityu válasza blakey (#41997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ok, köszi

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41999) sting2 válasza sting2 (#41460) üzenetére


sting2
addikt

Megkövetem magam és egyben javítom a "lelkendezésem".
65XE90 - PS4 Pro - Belkin Ultra High Speed HDMI - Furutech Tápkábel - 4K Játékok
Konzol Video Settings - minden Automatic

A Cinema Pro profilra lőtt szetting, túl fén.yesít, ezáltal például egy felhő csoport inkább válik egy világító pacává, vagy a napkorong bántóan válik egyetlen részletnélküli objektummá, de mondhatnám azt is , hogy kap egy jellegzetes filtert/szűrőt amit semmiképp nem neveznék optimálisnak - VIDEÓ JÁTÉKOKNÁL!
Ezért, inkább visszatértem a Game, de még inkább a Normal profilhoz.
A készülékemen pontosan azokat az anomáliákat vélem felfedezni, mint amiért már egyszer futottam egy kört a szervizben.
Röviden :
Az alább található beállításokkal , PL Horizon Zero Dawn kevésbé színes jeleneteinél a háttér teljes mértékben töredezett, márványos hatású. - Láthatóan, bántóan,
A színek rendben, a fényviszonyok rendben, az élesség, az összkép nagyon tuti, de a teljes háttér viszont olyan hatású, mintha azt külön töltötték volna le hozzá AVI-ban!...
:F :F

Kép üzemmód - Normal
Automatikus kép üzemmód - "Ki"
Színtelítettség - 50
Fényérzékelő - "Ki"
Fényerő - 10, 12
Kontraszt - 90
Gamma - 0
Sötét részek fényerő szintje - 49
Sötét részek beállítása - ki
Speciális kontrasztjavítás - "Ki"
Helyi képhalványítás - közép
XDR - közép
Színtelítettség - 50
Színárnyalat - 0
Színhőmérséklet - "Semleges"
Vörös erősítés -1
Élő szín - ki
Képélesség - 50
Reality Creation - "Automatikus"
Véletlenszerű képzaj csökkentés - ki
Digitális zajcsökkentés - ki
Sima átmenet - ki
Motionflow - egyéni
egyenleteség - 2
tisztaság - 0
Film üzemmód - "közép"
HDMI opciók - Auto

Szerintetek Reset vagy valami User okosság tudna ezen javítani?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#42000) Joshi válasza sting2 (#41999) üzenetére


Joshi
titán

A Vörös erősítéshez miért nyúltál? Van kalibráló eszközöd? Kalibráló eszköz nélkül nem célszerű belepiszkálni a színbeállításokba. :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.