Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) Foton4444 válasza a2d2 (#42750) üzenetére


Foton4444
csendes újonc

Bocs, hogy ilyen láma vagyok, de nem találom amiről írtál. A bementek menü alatt csak kiválasztani tudom amit nézni akarok ott állítási lehetőség nincs. A beállításoknál meg csak azt tudom megadni hogy melyik bemenetet jelenítse meg a menüben. (A tv menüjét néztem.) Nagyon hálás lennék a további infókért.

(#42752) WaterWave válasza a2d2 (#42749) üzenetére


WaterWave
veterán

hát ez elég tág lett. pontosabban?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42753) Foton4444 válasza a2d2 (#42750) üzenetére


Foton4444
csendes újonc

Ha erre gondolsz: Beállítások/Külsö bemenetek/HDMI jelformátum/Szabványos vagy javított, akkor ez sajna nem segít....Mindkettővel gáz PC-n és PS-en is.

(#42754) a2d2 válasza WaterWave (#42752) üzenetére


a2d2
addikt

Srácok nem tudok segíteni mert nem vagyok a TV előtt, de valahol ott van egyik almenüben.

@Foton4444: igen, azaz. Érdekes hogy így is jelvesztés van nálad. Vagy a kábelekkel vagy az erősítővel lesz akkor a gond. Erősítő milyen HDMI porttal rendelkezik? Én direktbe kötöttem a PC-t a TV-vel és a HDMI3-ason csak a hangprojektort kötöttem rá külön, pedig elvileg 2.0-át támogatja a hangprojektorom.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42755) looser


looser
addikt

Aki most vett Sony TV-t, az elméletileg kapott hozzá (lehet, hogy csak az Ediginél?) 2 hónap HBO Go-t. Ezt hogyan lehet aktiválni vagy van erről valamerre leírás? Az Edigi oldalán egy régebbi promóról van szó, de itt kiemelték a termék fotója alatt és a visszaigazolásban is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42756) FefeX


FefeX
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki KD-65XF8596B televíziót? Most szerintem jó áron van sony-éknál! Bár még a holnapot kivárom a vásárlással, de 360 ezerért jó vételnek tűnik! Ps pro-val használnám, tv adás nem nagyon menne rajta, laptoppal összekötve viszont annál inkább! Győzzetek meg, hogy nem bánom meg ennyiért.... :) Ha jól láttam 120hz-es ips panel van benne, ez az én felhasználásomnak megfelelő lehet?!

Köszi a válaszokat, szép napot!

(#42757) salapp válasza FefeX (#42756) üzenetére


salapp
addikt

Hú, tényleg IPS? Haveromnak ajánlottam volna, de akkor lehet, inkább hagyja veszni a natív 100Hz-et és rámegy a Philips 65PUS7303-ra, Telekom, 330K, 22 havi kamatmentes részletre, P5 képjavító, ambilight, VA panel.
Lehet, azon is érdemes lenne elgondolkodni.
Ha tudsz németül, nézd meg a német amazon igazolt vásárlók által írt hetven valahány véleményét, ajnározzák ár/érték arányban (is).

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42758) FefeX válasza salapp (#42757) üzenetére


FefeX
csendes tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha már ennyit kiadok egy tv-ért ( nekem ez már bőven sok kategória... ;] ), akkor az tudjon 100 Hz-et! Mostanság olvasgattam a fórumot és sokan ódzkodnak az IPS-től. Sötétben tényleg ennyire gáz a fekete megjelenítése? Nálunk a nappali nagyon világos, este meg ha filmezünk akkor is szokott lenni vmi enyhébb fényforrás! Holnap mindenesetre úgy is korán kelek, aztán hátha megőrülnek emagéknál vagy vhol és 400k-ért tudok venni idei, 100Hz-es, Va paneles,65"-os best buy készüléket. :K

(#42759) salapp válasza FefeX (#42758) üzenetére


salapp
addikt

Nem csak, mint fekete megjelenítés, de mint IPS glow, ami engem legalább annyira kiidegel, mint a VA pocsék látószöge.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42760) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Csak ellenőrzésképpen, ha nem kifejezetten a Sonynál (márkaüzlet) vásárolok (hanem pl az Edigital), akkor is lehet utólag 5 év extra garanciát venni rá a Sonynál? Ezt lehet online is, vagy személyesen kell intézni?
Előre is köszönöm a segítséget!

;) - The Power of the Light Side

(#42761) TCr válasza salapp (#42759) üzenetére


TCr
veterán

Úgyvan. :K

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42762) looser válasza salapp (#42759) üzenetére


looser
addikt

Én kellemesen csalódtam a 49XF8505-ben a VA panel látószöge miatti para után. Egy zavaró dolog maradt, de ezen sem rugózok (edge ledes a cumó): a néha foltokban feltűnő kivilágosodás (ez a felhősödés?) amikor képváltás van (elsötétedik), de ez sem zavaró. A lassulás, illetve a legutolsó fw-ben tapasztalom, hogy ha belépek a Beállítások menübe, akkor a háttérben eltűnik a tv, Back-el nem lehet visszalépni, csak a TV gombra kattintva. Egyébként egy 32-es Samsungról áttérve gyönyörű és azt is szerettem. 2,5m-ről nézzük.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42763) salapp válasza Anonymus23 (#42760) üzenetére


salapp
addikt

Minden hivatalos forgalmazónál történt vásárlástól számított egy éven belül lehet gyári jótállást hosszabbíttatni. Online is lehet. Asszem, a soncity.hu-n és a sony központi szalonnál is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42764) salapp válasza looser (#42762) üzenetére


salapp
addikt

Ez volt elő-BF keretében múlt hét pénteken valami 197? Annyiért elég korrekt.
A felhőket állítólag kép beállítások segítségével elég jól el lehet tüntetni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42765) a2d2 válasza Anonymus23 (#42760) üzenetére


a2d2
addikt

Lehet, vagy személyesen vagy pedig elküldöd nekik emailben az adatokat és futárral küldik a papírokat (+900Ft).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42766) a2d2 válasza Foton4444 (#42753) üzenetére


a2d2
addikt

Nem csak PS4 pro-nál vannak gondok hanem pl Xbox one x-nél is.
Itt egyenesen azt tanácsolják hogy vigye vissza és cserélje ki LG9000-es modellre mert azzal nincs ez a probléma: [link]
Szóval úgy néz ki hogy hihetetlenül érzékeny valami miatt ez a TV a megfelelő kábelminőségre.

Volt itt egy fórumtárs aki PS4 pro tulaj is és új kábelt vett, talán beszámol majd hogy megoldotta-e a kábelcsere a dolgot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42767) Chris82 válasza a2d2 (#42766) üzenetére


Chris82
senior tag

Szia, még nem jött meg a kábel, amint megvan írok mi a tapasztalat :)

(#42768) blakey válasza salapp (#42759) üzenetére


blakey
titán

IPS glow, ami engem legalább annyira kiidegel, … - szerencsére vannak ettől mentes IPS panelek is, legalábbis nem zavaró a jelenlét, de ezt csak akkor tudod meg ha személyesen megnézed, egyébként nagyon zavaró tud lenni, én sem szeretem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42769) Drexler


Drexler
tag

Sziasztok! A Sony 40WE660 milyen paneles nem találok róla infót. Esetleg tapasztalata van vele valakinek. Jó anyámnak venném tv nézéshez lenne, ficsőrök nem lényegesek. Előre is THX.

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#42770) Anonymus23 válasza salapp (#42763) üzenetére


Anonymus23
veterán

+(#42765) a2d2

OK, köszönöm szépen az infót!

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42771) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van leírás arról, hogy a Motionflow beállításai mire valók? Én az Egyéni, Egyenletes, Normál között nem láttam különbséget, ezt a fájlt lelátszva. Tisztánál már sötétebb a kép, Truecinema, Ki már nem folyamatos. Tulajdonképpen fekete kockákat illesztenek, különböző mértékben? Tiszta olyan mintha PWM-es lenne. Ha gyorsan mozgatsz egy ceruzát ide-oda a képernyő előtt, a többinél sima a kép, a Tisztánál sötétebb csíkok is látszódnak.

[ Szerkesztve ]

(#42772) a2d2 válasza pinnacle (#42771) üzenetére


a2d2
addikt

Nem olvastam utána, de szerintem:
A Trucinema nem csinál semmit csak 24p-re állítja a TV-t. Így kadenciahelyes lejátszásod lesz.
Tiszta - ez csinálja a black frame insertiont
Normál és egyenletes - ezek interpolációt végeznek gondolom különböző mértékben.
Egyéni - itt be tudod állítani hogy interpoláljon és/vagy black frame insertion legyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42773) TCr válasza a2d2 (#42772) üzenetére


TCr
veterán

Továbbá ott van a film mód (ki / alacsony / közepes / magas), amitől már közepes beállításon szappanopera lesz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42774) pinnacle válasza a2d2 (#42772) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a2d2, TCr! Akkor nincsen semmi ajánlás, hogy mikor melyiket, hanem kinek mi tettszik. Szemnek melyik a legrosszabb, a Tiszta? Egyébként 100Hz-es TV-ken is kell is mozgásjavítás, azt hittem ebben is jobb az 50Hz-nél. pl. foci vagy tenisz meccsen.

(#42775) TCr válasza pinnacle (#42774) üzenetére


TCr
veterán

Bár nem nézek sportot, de szerintem focira az egyik legjobb beállítás ez lehet:

Motionflow: normál, vagy egyenletes
Film mód: közepes

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42776) fairi válasza pinnacle (#42774) üzenetére


fairi
addikt

100 hz kb azt jelenti hogy a kijelző másodpercenként százszor frissül.
oké ez jól hangzik, de mi történik ha Tv műsot amit nézel 50i Az másodpercenként 50-szer frissül csak. Sőt valszeg 1080/50i az adás vagyis interlaced.
Most a Tv-nek ezt kell valahogy okosan meg kell oldani.
interlace ne legyen zavaró ezen a CineMotion próbál segíteni.
az 50-es frameraten meg MotionFlow akar okoskodni. adott képet kétszer kell megjeleniteni (off állásban ez történik), vagy azt is csinálhatja két képkocka átlagából generál valamit. igy valami folyamatosságot fog létrehozni.
ez gyakran szapanopera érzést ad.
Offra nyomod akkor majd pl 24p anyagnál minden képkocka ötször (120 hz panelnál) lesz leadva.

egész sztoriba még a pwm is bezavar, meg az adott lcd válaszideje...Lassú válaszidő elmosodást okoz, igy a 24 p anyagok "hebegése" se fog kialakulni
led flickerje meg röviditi a statikus kép láthatóságát.

TV-től függ ez mennyire sikerül vagy mily lesz az eredmény.

(#42777) pinnacle válasza TCr (#42775) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi TCr, fairi! Ráadásul 1080i/25Hz a TV. Lehet ez a 100Hz csak marketing? Nekem mindenhol csak húzták a szájukat az eladók. Mi a valódi előnye?
60Hz-es monitorommal semmi gond, pedig 50cm-ről nézem. Lehet a 25, 50 fps-es fevételeket is kevésbé alakítja át a 60Hz-es TV. Egyébként ez, hogy is van, az 50Hz-es TV, TV adásra 50Hz, HDMI-n keresztül meg 60Hz, a 100Hz TV meg 120Hz-es HDMI-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#42778) a2d2 válasza TCr (#42773) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem nem. Én ez alapján állítottam be és a film üzemmódra Magas beállítást állítottam. Nincs szappanopera. Ellenben ha elkezdem felnyomni a simaságot akkor aztán indul a szappanopera.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42779) fairi válasza pinnacle (#42777) üzenetére


fairi
addikt

" Lehet ez a 100Hz csak marketing? "
az lehet maga a panel képes másodpercenként 100-szor frissülni, de kapott anyag amit neki meg kell jeleníteni csak másodpercenként 25 félkockát tartalmaz.
magyarul kb minden félkocka négyszer lesz megjelenítve. Motionflow cuccok ahelyett hogy mindet négyszer mutatnának,próbálnak új kockákat alkotni videóval bemutatva a működés

"Egyébként ez, hogy is van, az 50Hz-es TV, TV adásra 50Hz, HDMI-n keresztül meg 60Hz, a 100Hz TV meg 120Hz-es HDMI-n keresztül?"

Készüléknél a Hz azt mutatja maga a panel hányszor fog frissülni/mp, egy TV adásnál azt mutatja másodpercenként hány képkockát fog adni csatorna.

Ám létezik nagy kamuzás a Hz-ekről. Amit írtam akkor igaz ha valódi a megadott érték. Ám rengeteg a kamu Hz-es Tv panelek esetén.
Ilyenkor a Hz nem a panel frissülésére vonatkozik, hanem a háttérvilágításra. Tv háttérvilágítása többször szkennelődik le, így magasabb frissülés illúzióját kelti..PWM-mel való játék. 50 Hz-es Tv+black frame insertion=100 Hz-es TV :)
Magyarul 50 Hz valódi frissülési ráta+TruMotion/MotionFlow/MotionBlahBlah= csillió Hz-es TV

Pár éve ezt a fake Hz-et imádták, de újabb TV-knél nem nyomják annyira.

(#42780) DeTomaso


DeTomaso
kezdő

Sziasztok! SOS tanácsra lenne szükség, mert holnap már be kéne vinnem: Megjött a Telekomtól az új Sony KD-43XF7596, amúgy nem lenne rossz, viszont csúnyán sípol a tápja, idegesítő.
Egyrészt csak számlám van, garijegy nincs (GLS hozta, originál dobozban persze nem volt). E nélkül van-e esélyem, illetve hova kéne mennem? Vihetem csak a tápot, vagy szerelhetem le a falikonzolról az egész TV-t?

Köszi:
Péter

(#42781) salapp válasza DeTomaso (#42780) üzenetére


salapp
addikt

Számlát elvileg emailben kaptál. Azt nyomtasd ki mellé esetleg.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42782) TCr válasza a2d2 (#42778) üzenetére


TCr
veterán

A kettő együtt jár.
"Simaság" film mód nélkül, illetve film mód "simaság" nélkül nincs szappanopera.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42783) Foton4444 válasza a2d2 (#42766) üzenetére


Foton4444
csendes újonc

Na besokaltam vissza vittem a csába tv-t. 14 napon belül voltam cserét kértem, adtak újat. ÉS EZ IS UGYANAZT CSINÁLJA!!! ÁÁÁÁÁÁÁ. Komolyan mindjárt sírok.... Mi a tötköm baja lehet?!?! A csere darab ráadásul dobálja a Wiwfit is. Szerintem holnap rendelek egy új Sony erősítőt is és kipróbálom hátha az a baj. Amúgy PC is tököl és sima PS4 nem Pro is. Milyen kábelt ajánlotok veszek azt is csak már legyen végre jó. Ahelyett, hogy örülnék az új cuccnak két hete küzdök vele. Nagyon elkeserítő...

(#42784) a2d2 válasza Foton4444 (#42783) üzenetére


a2d2
addikt

Magyarul FHD alatt is dobálja? Érdekes. Engem is nagyon bosszant ez az ügy, még mindig nem fizettem be a biztosítást emiatt, várom a kábelcserés tapasztalatokat első körben.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42785) pinnacle válasza fairi (#42779) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen ez a tesztben is mutatják, hogy milyen a 120Hz a 60Hz-hez képest. Ugye nálunk a TV 100Hz, HDMI-n keresztül meg 120Hz? És ez ráadásul "valódi". Egyébként akkor mi az előnye a 100Hz-es TV-nek? Szemkímélő? Monitorokra is azt mondják, hogy nyugodtabb, "simább" a képe a 120Hz-es monitornak. Én még nem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#42786) Foton4444 válasza a2d2 (#42784) üzenetére


Foton4444
csendes újonc

Igen FHD is szivat. Fent folyton megjelenik a sáv. :O

[ Szerkesztve ]

(#42787) Joshi válasza Foton4444 (#42783) üzenetére


Joshi
titán

HDMI CEC és ARC ki van kapcsolva minden eszközön? Minden eszközön! Mindenképpen próbáld meg úgy hogy minden eszközt kikerülsz a láncból és direktbe a tévére kötöd a PC-ét vagy konzolt.

Ma vettem át az Audioquest Pearl 3m-es kábelt, gondolom neked elég lenne rövidebb is. :D Nagyon puha hajlékony 6mm vastag kábel.

[ Szerkesztve ]

(#42788) Morris


Morris
veterán

Van egy 50W805B tévém. Szeretném felrakni a falra.
Ezt néztem ki:
https://m.emag.hu/dontheto-teleszkopos-lcd-fali-konzol-55-ig-uch0198/pd/DGT6M7BBM/

Rendeltem az e-bay-ről egy csomag vesa adaptert is.
https://i.ebayimg.com/images/g/M8wAAOSweW5U31MZ/s-l640.jpg

Mi a véleményetek? Menni fog?

[ Szerkesztve ]

(#42789) Geza26 válasza Morris (#42788) üzenetére


Geza26
senior tag

Már megrendelted, majd kiderül! :U

Géza

(#42790) Joshi válasza Morris (#42788) üzenetére


Joshi
titán

Én vettem egy ilyen konzolt a HDMI kábellel együtt rendeltem, nagyon nehéz és erős. Még nem próbáltam ki de holnap estére lesz tapasztalatom.

ui.: minden csavart és tipliket tartalmazza a csomag, nem kell külön venni hozzá. Eléggé komoly csavarokat és tipliket adtak hozzá, nem gagyit.

Ezeket támogatja: VESA 100x100 VESA 200x100 VESA 200x200 VESA 300x300 VESA 400x200 VESA 400x400

(#42789) Geza26 szerintem a konzolt még nem rendelte meg csak a csavarokat.

[ Szerkesztve ]

(#42791) Morris válasza Geza26 (#42789) üzenetére


Morris
veterán

Csak az adaptert rendeltem meg.

(#42792) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt már látszódik, hogy az MM-ben is 180k lesz a 43XF8505. 43XF8596 csak a 1000 Motionflowban különbözik?
Joshi szerintem kérdezz rá az Edigitálnál. Persze lehet ott is ennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42793) Stiv830522


Stiv830522
újonc

Sziasztok!
Vettem egy Sony Bravia KD43XF7596BAEP UHD TV-t. A tévézéshez egy HDMI kábellel van összekötve egy Telekomos IPTV-s set-to-box-al. A tv-nek van adásfelvevő funkciója usb-re, ez HDMI-n keresztül nem működik. Mivel nem vagyok technikai guru milyen eszközre vagy eszközökre szükségem, hogy adást tudjak felvenni usb-re. :W Kérem szépen segítsetek!

(#42794) Joshi válasza pinnacle (#42792) üzenetére


Joshi
titán

Igen már láttam és meg is rendelem MM-től, éjfélig biztosan fent maradok holnap úgy is pihenős vagyok. :DD
Holnap rákérdezek Edigitáltól hogy odaadják-e 180k-ért, ha nem akkor MM-től veszem. :))

"43XF8596 csak a 1000 Motionflowban különbözik?"
Szerintem technikailag nem különbözik a 8596 és a 8505. :N

[ Szerkesztve ]

(#42795) fairi válasza pinnacle (#42785) üzenetére


fairi
addikt

Videót amit mutattál a válaszidőt mutatták be. Válaszidőtől függ milyen sebesen rajzolja újra a képet az LCD. lassú válaszidő utánahúzás lehet.

A 120 Hz mégis mire jó? Van egy 24p anyagot, ha azt 60 Hz Tv akarod nézni, akkor 1 sec alatt csak 2,5 tudod kirajzolni minden képkockát. (kivéve ha Tv tud 24 Hz-es módot, PC-re kötve megoldható) Ebből előbb judder alias kis csúszkálás lesz.
Másik 120 Hz Tv-n a mozgás simítás jobban kivitelezhető, motionflow jobban működik.

" "simább" a képe a 120Hz-es monitornak. "
ha 120p videóval megküldöd igen, valójában játékoknál előny.

Filmek, sorozatok max 60p-vel dolgoznak, nincs forgalomban max demovideó szinten 120p anyagok. és ezeket a HFR videókat TV többsége le se játssza.panel tudja a 120 Hz-et, de 120p videót a hardver nem tudja értelmezni.

"Ugye nálunk a TV 100Hz, HDMI-n keresztül meg 120Hz? "
ilyen variáció nincs, akkor Tv-d 120 Hz-es. Pár újabb Tv tud 1080p sőt 1440p 120Hz-en. és ezt a gamerek szeretik, mert videojátékoknál igenis ki lehet használni 120 Hz-es panel frissítés előnyeit.

[ Szerkesztve ]

(#42796) pinnacle válasza Joshi (#42794) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Miért nem a KD-43XF8596-ot rendeled inkább? Nem lehet, hogy az másban is jobb. pl. válogatott panel kerül bele? Képes a Sony +200Hz-ért külön TV-t gyártani?

(#42797) Joshi válasza pinnacle (#42796) üzenetére


Joshi
titán

Én pont azt próbálom elmagyarázni, hogy nincs Motionflowban különbség, mindegyik 1000Mhz-es. Amúgy sincs szerepe ennek. De én úgy tudom, hogy a Sony számozásának utolsó két karaktere csak a felszereltség és kinézetben térnek el egymástól. A lényeg az XF85, az mindegyikben ugyan az. De ha felmész a Sony honlapjára ott is XF85-öt ír, nem 8505 vagy 8596-ot. ;)

ui.: persze félrevezető, mert amíg a 43XF85 IPS paneles addig a 49XF85 VA. Na mind1 ebbe most ne menjünk bele, ez is megérne egy misét. ;]

[ Szerkesztve ]

(#42798) pinnacle válasza fairi (#42795) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Médialejátszónál 60fps a maximum. Mondjuk ez elég lesz egy ideig, Sonynál azt mondták talán majd csak most jönnek ki a 4K 60fps kamerák. Kadenciahelyes lejátszáshoz, eleve a képernyőhöz való szinkronizálás kikapcsolását ajánlják. Mondjuk nem tudom, hogy ennek ellenére a TV azért "felszorozza". Miként lehetne azt megnézni, hogy a TV milyen fps-el játssza le a felvételt? Van vakami teszt esetleg? Én nem vettem észre semmi, csak azt, hogy néha mozgó ember mögötti rész, mintha szaggatna. Lehet ez idáig is így volt, csak nem vettem észre. Nagy felületen jobban látszódik. Azért gondolom, hogy az 50Hz-es TV, 60Hz-en megy HDMI-n, mert a másik TV, talán ki is írta 1080p/60Hz, illetve PC-n is 60Hz-et jelez, média playerben is beállítható a 60fps.
Így lehet, hogy a 100Hz-es TV, HDMI-n keresztül tudja a 120Hz-ez. Nincs valakinek olyan VGA-ja, ami tud 120Hz, így meg lehetne nézni.

Joshi Sonynál is Motionflow különbséget jeleznek. Csak fura, hogy nincs más a 200Hz-en kívül. Sonynál azt mondták, hogy ez a modell csak náluk kapható hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#42799) Joshi válasza pinnacle (#42798) üzenetére


Joshi
titán

Szinte biztos hogy mindegyik modellben ugyan az a SoC van, csak szoftveresen korlátozták a nagy áruházi modelleket 1000-ről 800Mhz-re. Évekkel ezelőtt kitárgyaltuk, hogy az órajel adott szérián belül nem mérvadó főleg nem 800 vs 1000Mhz-nél. Nincs az az élőlény aki ezt a különbséget észre vegye. :DDD

Most rákerestem a régi 49X8505B tévém tesztjére, és az AVForumos tesztben nagyon jókat írtak ennek a modellnek a kontrasztjáról. A natív kontraszt Adv Contrast Enhancer (ACE) megoldással 2600:1 ami iszonyatosan jó. Ha rákerestek a nevemre ebben a fórumban, akkor láthattok képeket és mindenki azt írta hogy azért néznek ki így a képek mert olyan körülmények között fényképeztem. Pedig nem, tényleg brutál jó feketéje volt a tévének IPS-hez képest. Persze trükkel, és tök sötét szobában már nem volt olyan jó, de ott a VA se olyan jó. ;] Egyébként 2014-ben vettem ezt az IPS paneles tévét 350k-ért (49"-os), ennél csak jobb lehet a 43XF8505 mivel azonos széria de csak volt fejlődés a néhány év alatt.

(#42800) pinnacle válasza Joshi (#42799) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Betekintési szöggel sem lesz gond. :) Ha jól emlékszem 43XF8505 van a bal felső sarokban. Írtam, hogy 2 helyen is bordó volt az MM piros, kíváncsi vagyok majd, hogy mit hozol ki belőle kalibrálással. Középen jobb oldalon látható 49XF7005-nek nagyon szép, természetes pirosa volt, pedig ezek csak úgy kirakott, minden beállítás nélküli készülékek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.