Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) kolobel


kolobel
csendes tag

A nézési távolsághoz kapcsolódva.

Tesztben olvastam, hogy az SD minőségű TV adásokat nagyon szépen felskálázza az XF 9005:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

Tehát a felskálázott SD adást is lehet mondjuk 65" TV-ről nézni 3,6 m távolságból?

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Nagyon fontos lenne nekem.

A boltokban csak hülyítik a vásárlót.

(#42902) Geza26 válasza salapp (#42898) üzenetére


Geza26
senior tag

Talán amazonon csak azért nincs szó betekintési szögről, mert ott "csak" átlag felhasználók írnak akiknek fogalma sincs, hogy milyen panel lehet egy tv-ben? Na meg a legtöbben enm a hibát keresik elsőre a tv-ben, mint mi! :)

[ Szerkesztve ]

Géza

(#42903) Zeki válasza Geza26 (#42902) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont! :)

Amilyen leszólások mennek itt tv-kre, azt a legeslegnagyobb többség észre sem veszi és egyszerűen csak nézi a tv-t. :)

(#42904) semetka


semetka
őstag

Nekem is a régi 32w4000-nek jobb volt a betekintési szöge mint a mostani 55xe8505-nek.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42905) looser


looser
addikt

Még valami. Android rendszerről beszélünk, tehát elméletben ha átváltunk valamiről (pl. youtube-ról tévére), attól még a yt a háttérben marad, nem? Arra van a távirányítón vagy a tévé menüben gomb, hogy az ember lássa a megnyitott alkalmazásokat, mint a telefonokon/tabletek a dedikált gomb?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42906) Interceptor válasza Interceptor (#42889) üzenetére


Interceptor
addikt

Senkinek semmi erre a kérdésre? :F

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42907) salapp válasza kolobel (#42900) üzenetére


salapp
addikt

#42902 Geza26: Bár igazad lenne! De a botrányosan szar látószög nem olyan dolog, amit kukacos vájtszemű júzer keresgélve talál az említett VA-paneles tévéken (vagy akár a tavalyi ász Pana EX780-akon), az konkrétan pofánb@ssza azt, aki látja és jobb kijelzőkhöz szokott.

A tapasztalatok a W80C széria 55"-os változatára vonatkoznak.
Az volt két éve a FHD csúcsa, akkor X-Reality Pro procival, natív "100Hz"-cel, 3D-vel. Akkor még éppen csak a 4K szériában indult a Triluminos, de nagyjából a mostani XF85 (EU-n kívül és tesztekre kereséshez X85F) széria felel meg neki. Panel betekintési szög szempontjából viszont nagyjából ugyanazt lehet várni tőlük.

Az XF9005 a tavalyi XE9005 hullámain evez és többet ígér (X-Reality X1 proci helyett X1 Extreme mellett még finomabb mozgásjavítást), rondább talppal és gagyibb kivitel érzetével.
Vannak olyan vélemények, hogy az XF90-esek rosszabb látószöggel rendelkeznek, mint az XE90-esek, de ez akár a panellottónak (a Sony az azonos széria és méret esetén sem minden tévébe ugyanazt a panelt szereli, van, amelyikbe vacakabbat, van, amelyikbe jobbat) is betudható.

65"-ös képátlóval egy agyontömörített SD tévéadás szerintem még a legjobb Sony képfeldolgozás mellett is meh-kategória 4 méter alatti távolságról, 720p talán a "szódával", 1080p jó, a 4K meg pazar közelebbről is, legalábbis, amiket eddig láttam otthoni körülmények között (Sony-kat az elmúlt három évből).

LG B8-nál ugye a 300 sorra korlátozott mozgásmegjelenítés, a panel inhomogenitás, a beégési hajlam, a "fűtőtest"-jelleg, ami visszatarthat.
Sony, bár LG panellel szerelt, jobb elektronikákkal jobb képet ér el (sokak szerint), Panasonic meg elvileg kalibrálás előtt is a legjobb színhelyességet tudja.
Én adnék még pár évet az OLED technológiának, mielőtt ilyen árakon vennék. Ha pedig kiakaszt a gyakorlatban majd a VA-panelek nem szemből történő nézése, akkor legfeljebb egy legolcsóbb LG-csóróoleddel húzd ki majd azt a kb. 4 évet, mire remélhetőleg lesznek normálisabb OLED-ek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42908) Geza26 válasza salapp (#42907) üzenetére


Geza26
senior tag

Néha már olyan érzésem van, hogy a VA paneles tv-t már két ember nem is nézheti, mert csak egy tud teljesen szembe ülni! :))

A "milyen tv-t vegyek" topikban 10-ből 9 ember mégis a VA panelt ajánlja! :)

Komolyan már nagyon várom a tv-t, péntek este rendeltem, talán jövő hét végén itt lesz!

Géza

(#42909) semetka


semetka
őstag

Felraktam a legutóbbi update-e 55xe8505-re. Jelenleg elég pörgősnek tűnik még a képbeállítások is. Betűstíluson nem változtattak?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42910) leslien válasza Geza26 (#42908) üzenetére


leslien
nagyúr

nem fogsz csalódni max kellemesen.. most raktam össze tegnap havernak 49xf 8505.. és azt kell mondjam h majdnem h jobb a képe. mint ami nekem itthon van.. 55xe8505

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42911) fairi válasza pinnacle (#42895) üzenetére


fairi
addikt

Minél nagyobb egy panel, annál könnyebben látható meg egy torzulás.
Uj sony ZF9 VA-t használ, de betekintési szög jó lett, valami spéci réteget vittek fel rá. cserébe a kontraszt eléggé csökkent (1730 : 1), amit 500 zonás lokal dimminggel javítanak.
Máskülönben XE90-ben jobb volt a panel,mind szín és komtraszt stabilabb,és hasonló az xe93 is.
Legdrágább QLED-es samsungokban is maga a szín stabilabb.
Különbségek pár fokok.

(#42912) salapp válasza Geza26 (#42908) üzenetére


salapp
addikt

VA-t ajánlunk, mert az IPS legtöbbünknek a vállalhatatlan kategóriája, VA-ból meg, ha kifogsz jobbat, lehetőleg felhők és bevilágítás nélkül, akkor annak nagyon lehet örülni.
Ha egyszer látsz egy jól beállított Sony VA-t, utána nehéz elképzelnem, hogy IPS-re válts, már ha nézel filmeket és a szuper kép fontos.
Nálunk konkrétan az volt a helyzet, hogy csak pont szemben ülve volt tökéletes a kép, ha kiültél a 0-10 fokos szögből, akkor - egy 400ezres tévétől számomra elfogadhatatlanul - torzultak a színek, sötét részletekre szürke kása cuppant rá a kép szélén.
Volt viszont olyan, aki jó panellel fogta ki ugyanazt a típust, ugyanabban a méretben (pl. haverom, akinek én ajánlottam a tévét), és nála jóval távolabbra ki kellett ülni, hogy a probléma jelentkezzen. Ha én is olyat kapok, a mai napig imádom, mert fantasztikus a Sony X-Pro proci is már, a színek, a mélység érzet, minden annyira mozis volt egy jó forrás esetén, és a UPC Direct is nézhető volt rajta.
A hangjuk az egyedüli, ami ugyanúgy pocsék, de én még az akkori androidot is kedveltem.
Tény, hogy voltak fagyások, gondok, amiken csak az újraindítás segített, illetve a távirányító szerintem tiszta őskövület, háttérvilágítás nélkül, brr.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42913) fairi válasza salapp (#42912) üzenetére


fairi
addikt

" és nála jóval távolabbra ki kellett ülni, hogy a probléma jelentkezzen."
nem inkább az van, hogy nála megfelelő magasságban van a Tv helyezve és ülőhely magassága is jó?

Torzulások akkor jelentkeznek ha te a Tv-vel szöget zársz be.

(#42914) pinnacle válasza fairi (#42911) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt hittem a mostani Sony, nem oled TV-k között van olyan VA paneles, aminek jobb a betekintési szöge.

(#42915) salapp válasza fairi (#42913) üzenetére


salapp
addikt

Nem, nála szerencsétlenebbül lehetett megoldani, fali tartó döntésével.
Nálunk precízen, állványon éppen szemmagasságban van a mindenkori kijelző közepe.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42916) leslien


leslien
nagyúr

akinek 55 xe 8505 írja már meg pls. h milyen kép beállításokat használ.. :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42917) Geza26 válasza salapp (#42912) üzenetére


Geza26
senior tag

Értem! :R

Tudnál esetleg forrást ami segít majd beállítani a 49XF8505-öt? (Ha valaki más tud azt is elfogadom! :) )

Köszönöm!

Géza

(#42918) semetka válasza leslien (#42916) üzenetére


semetka
őstag

Fényerő: 35
Kontraszt: 90
Gamma: 0
Söt. részek fény.szintje: 51
Sötét részek: ki
Spec. Kontrasztjav: ki
Színtel: 50
Színárnyalat: 0
Színhőm: semleges
élő szín: közepes
Motionflow: ki

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42919) blakey válasza Geza26 (#42908) üzenetére


blakey
titán

Mert nagyon sok IPS-paneles TV gyengébb IPS-panelt kap és ott látványos a hiba, a jóminőségű IPS panelekkel semmi gond nincs, régi Panasonic LCD-kben kiváló IPS panel volt, mostanában csak a felsőbbkategóriás IPS-paneles TV-kben lehet ilyennel találkozni, nálam volt/van IPS-paneles TV aminek ilyen volt sötétben a feketéje és jól látható, hogy nincs bevilágítás, felhősödés, IPS-Glow. Sajnos abban a topikban de máshol is legtöbbször adatok alapján ajánlanak TV-t, én úgy nem merek semmilyen eszközt ajánlani, nem próbáltam ki nincs véleményem róla, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42920) vlevi válasza blakey (#42919) üzenetére


vlevi
nagyúr

" a jóminőségű IPS panelekkel semmi gond nincs"
Ez a VA-ra is igaz. Ahogy korábban előttem írták, régebben s-pva panelt használtak többféle TV-ben, és azokra nem volt ennyire jellemző a színtorzulás, ha nem szemből nézted.

(#42921) Zeki válasza vlevi (#42920) üzenetére


Zeki
nagyúr

A cégnél KDL-40R450-es VA paneles tv van, nincs gond a betekintési szöggel.

(#42922) blakey válasza vlevi (#42920) üzenetére


blakey
titán

Elcseszett egy világ, szándékosan csinálják ilyen rosszra, ez nem túl jó számunkra. :( VA-ban mindig is volt torzulás oldalról való nézés esetén de tény, hogy nem annyira amennyire manapság tapasztalható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42923) leslien válasza semetka (#42918) üzenetére


leslien
nagyúr

kép üzem mód?
automatikus kép üzemmód?
fényérzékelő?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42924) Joshi válasza blakey (#42919) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Sony 43XF8505 van és most próbálgatom beállítani, de bizony a fekete botrányos vagyis nincs fekete. Persze be lehet állítani olyanra hogy aránylag jó legyen mint pl a tiédet is, de akkor elvesznek a sötét részletek. Az AVSHD 709 referencia anyaggal ha beállítom a feketét és a fehéret, akkor ilyen lesz a fekete képnél a tévé. A lényeg hogy az ábrán minden árnyalat kivehető legyen. Ennél a modellnél pl az IPS-glow is erőteljes, habár csak teljesen sötét képnél feltűnő amúgy nem. A fekete képnél a jobb és bal felső saroknál lévő folt a glow, amerre mozogsz úgy változik a glow. Az ábra nem adja vissza a valós képet, mindenképpen élőben kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#42925) semetka válasza leslien (#42923) üzenetére


semetka
őstag

Fényérékelő kikapcsolva.
ps4 játék üzemmód
PC-nél is, mert zavar az input lag ha átrakom a PC képet, és látom mennyit késik az egér mozgás

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42926) semetka válasza Joshi (#42924) üzenetére


semetka
őstag

Eddig nem tudtam hogy pontosan mi az ips glow, de mostmár tudom mert az asus monitorom is ilyen. :D
Engem rohadtul zavarna ha a tv-m lenne ilyen. :(

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42927) Joshi válasza fairi (#42911) üzenetére


Joshi
titán

Sony ZD9 vs ZF9. Furcsa hogy az újabb ZF9-re csak 104 zónát ír, viszont a kontrasztja 3500.

(#42928) Joshi válasza semetka (#42926) üzenetére


Joshi
titán

Nekem a tévém egy A1, ez a monitorom. :DDD

(#42929) semetka válasza Joshi (#42928) üzenetére


semetka
őstag

Én kérek elnézést :C

szerk: tesztanyagban hol találom ezt a fekete/fehér sávos képet?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42930) pinnacle válasza Joshi (#42924) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ilyen bevilágítás nincs a 49XF8505-ön. Mi lesz, azért megtartod? Színek (piros) amúgy rendben? S-PVA monitoromon a képeden ilyen "olaj folt" szerűség van. Oldalról fotóztam, így fel van erősítve. Ez élőben is látszódik, vagy csak a monitorom torzít.

[ Szerkesztve ]

(#42931) Joshi válasza semetka (#42929) üzenetére


Joshi
titán

A feketét a Sötét részek fényerőszintje gombbal állítod, a fehéret pedig a kontraszttal. Addig lehessen látni a villogó sávokat ahol a referencia szöveg van.

(#42932) Joshi válasza pinnacle (#42930) üzenetére


Joshi
titán

Az nem bevilágítás hanem a glow. A háttérvilágítás meglepően homogén, ebből a szempontból pozitívan csalódtam. Persze minden szín rendben van, de majd bejáratás után (100-200 óra) úgy is bekalibrálom.

[ Szerkesztve ]

(#42933) pinnacle válasza Joshi (#42932) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor remélhetőleg jó lesz. Ezt tervezem a 49XF8505 helyett. Gondolom a betekintési szög is jó.

(#42934) K Norbi válasza Joshi (#42924) üzenetére


K Norbi
addikt

Star Wars Ébredő erő
Első 10 perc.
Ez a jó teszt ;]

[ Szerkesztve ]

(#42935) Joshi válasza pinnacle (#42933) üzenetére


Joshi
titán

Mivel IPS paneles így a betekintési szöggel nincs gond, a legtöbb monitor köztük nem egy csúcs gamer monitor is IPS paneles.

(#42936) blakey válasza Joshi (#42924) üzenetére


blakey
titán

Nálam minden árnyalat kivehető, IPS-Glow meg nincs azon a készüléken, ennyi, olyan mint amilyennek mutatom és látható a képen, látszik, hogy nem tökéletes fekete de az is, hogy IPS létére nagyon jó. 20 éve kalibrált kijelzők előtt ülök, van némi fogalmam arról, hogy milyennek kell lennie és nagyon sok ábrám van ahhoz, hogy lássam az esetleges hibákat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42937) semetka válasza Joshi (#42931) üzenetére


semetka
őstag

Melyik linken lévő cuccot kell letöltenem hogy tudjam tesztelni? Tesztképek alapján belőttem már de ki akarom próbálni igazi profi anyaggal is.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42938) Joshi válasza semetka (#42937) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ hogy mit akarsz kalibrálni. Ha külső lejátszót akkor iso-t töltsd le feltéve ha kezeli a lejátszó (AVCHD). Ha viszont a tévé belső lejátszóját akkor pl az mp4 verziót. Az a lényeg hogy mindig azt a bemenetre (HDMI) kötött eszközről kell beadni a referencia anyagot amelyikről nézed a filmeket. A TV csatornákat nem tudod így kalibrálni mert ahhoz a szolgáltatónak kellene beadni ezeket a képeket mondjuk egy külön csatornán.

(#42939) pinnacle válasza Joshi (#42935) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Hangja azért tűrhető? Most is szól a másik szobában a 49XF8505. Így még jobban kijön, milyen gyenge doboz hangja van. Se mély, se magas, olyan semmilyen. :D
Itt van egy cikk az IPS glowról. Alul 30 perces fekete videó. Lehet így jobban kijön, mintha állóképen néznénk. Ahogy látom inkább közelről látszódik. Talán 2-3 méterről nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#42940) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Szerintetek mikor legolcsóbb a tv-k? (Magyarországon)
Black fridaykor vagy karácsony előtt vagy után?

(#42941) salapp válasza uszid94 (#42940) üzenetére


salapp
addikt

Általában a január-február a pangás, talán akkor, viszont november-decemberben szoktak a normálisabb gyártók 5 év kiterjesztett jótállást kínálni, ami azért szintén sokat számíthat.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42942) Joshi válasza blakey (#42936) üzenetére


Joshi
titán

IPS-hez képest jó a 49sj810 kontrasztja (1500:1), azt hiszem ez van neked. De ez nagyon messze van még a VA kontrasztjától is. Mondjuk én már hozzászoktam az OLED feketéjéhez, de a régi monitorom is IPS paneles volt szóval monitornak nekem teljesen megfelelt.

(#42943) blakey válasza Joshi (#42942) üzenetére


blakey
titán

Kalibrálva 1800:1-hezt mértünk, szóval igen jónak számít ebben a paneltípusban és igen, van ilyenem is. A lényeg, hogy manapság csak akkor kapsz tiszta képet egy adott típusról ha kipróbálod, nem garancia, hogy egy másik ugyanolyan típus ugyanazzal a panellel lesz szerelve és ez bosszantó. :(

(#42939) pinnacle
Ugyanolyan gyakorlatilag mindegyik Sony hangja, talán a felsőkategóriás, innovatív TV-k esetében jobb. Az LG H/K hangszórói elég korrektül szólnak, W775C-t "állva" hagyta az SJ810. Ha kell a jobb hang akkor egy Soundbar lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42944) semetka válasza Joshi (#42938) üzenetére


semetka
őstag

Ha PC-t akarok kalibrálni? Megnyitom egy lejátszóban az iso-t?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#42945) Joshi válasza semetka (#42944) üzenetére


Joshi
titán

Igen, lehetőleg azzal a lejátszóval nyisd meg amivel filmezni is fogsz.

(#42946) pinnacle válasza blakey (#42943) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Lehet inkább 2.0 aktív hangfalat veszek, talán szebben szól, mint a soundbar. Handfal fórumban mondták, ha a távval akarom szabályozni HDMI ARC adapter kell, lehet ezek is jók. Jacken keresztül gyengébb a hang mint optikán, (gondolom HDMI-n is), tehát mindenképpen kell ilyen adaptert vennem.

[ Szerkesztve ]

(#42947) fairi válasza Joshi (#42927) üzenetére


fairi
addikt

Akkor 100 zónás,spóroltak a zonákon. Kontraszt csökkenés oka valami réteget vittek fel, ami növelte a betekintési szög stabilitását, de rontja a kontrasztot.

2019 érdekes lesz, vagyis próbálnak továbblépni LCD tekintetében pl miniLED paneleket használnak majd világításban, vagy simán mindent átneveznik F-et G-re és jöjjön boldogság.

(#42948) fairi válasza Joshi (#42924) üzenetére


fairi
addikt

Jó ez. Teljesen átlagos IPS.
Rtingen sokkal rosszabbakat lehet látni. prohardvere is felkerült képeken is van rosszabb eredmény.
Ilyen Tv-t világosba nézel, nem fog a zavarni.
Ahogy mondanák: megszoksz vagy megszöksz

(#42949) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Tegnap az Euronics-nál vettem 270k-ért egy KD65XF7096-os tv-t. 3 szempontom volt: 65", ips, direkt led. Nagyon szép képe van, jó betekintési szöggel.
Egy LG 50LB671-et váltott le a nappaliban, aminek a lejátszóját elég jól kihasználtuk, hálózaton keresztül néztünk sokszor filmeket.

Ami még megoldásra vár:
Mivel az új nem androidos, a lejátszó használatával küzdök. Reklamál, hogy túl sok film van a NAS filmes könyvtárában. Nem találtam címre keresési lehetőséget. A hozzá vásárolt bt-os billentyűzet a médialejátszón belül nem hajlandó működni.

Ha lenne valakiknek tapasztalata a témában, kérem, segítsen.

Köszi előre is: Zsolt

(#42950) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv! Kérdésem, hogy a KD-49XF8505B készülék egy W805C-hez viszonyítva milyen képminőséget képvisel? Android mindig olyan lassú? Mozgásmegjelenítése ennek is van olyan jó, mint a 805C-nek? Tehát lehet egyszerre használni az interpolációt és a BFI-t? Triluminos panel mennyit ad hozzá?

There is a star

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.