Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) pinnacle válasza K Norbi (#42650) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Vagyunk egypáran. :)

(#42652) Joshi válasza K Norbi (#42650) üzenetére


Joshi
titán

Aztán azt hogy és mikor? :Y Én rendeltem egy 43XF8505-öt, de 211-nél még sehol nem láttam olcsóbban. Persze nekem nem pálya a nagyobb, de azért durva hogy a gyökerek drágábban agyják mint a 49"-t. :O

(#42653) junior11 válasza K Norbi (#42650) üzenetére


junior11
veterán

Na, gratula hozzá. Hogy tetszik a masina?😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#42654) Makika15


Makika15
csendes tag

Sziasztok!

Van nekünk egy Sony 55X8507C tvnk és olyan gondom lenne, vagyis nem gond csak furcsa, hogy ha USB-n
külső HDD-t csatlakoztatunk filmnézésre és kikapcsoljuk a tv-t, a tv tovább pörgeti a vinyót egész éjszaka ami hangos is és idegesítő.
Ez mitől lehet? Van a családban több más gyártótól tv, de egyik se csinálja ezt, ha kikapcsolom akkor a HDD is kikapcsol!
Próbáltam vmi leválasztás félét keresni a menüben, de sehol semmi, még amire gondoltam, h ugye Androidos a cucc, és ha kikapcsoljuk a tv-t olyan mintha a telefont alvó módba tennénk.

Ötletek?

Köszi!

(#42655) K Norbi válasza Joshi (#42652) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt linkelte be valaki Péntek reggel, Extreme digitálnál volt BF akcióba [link]
Csak néztem mennyi! Figyelem egész évben az árát.
Ezt akartam venni mindenképp az ősöknek. :K

Mondom nincs vesztenivaló, ha nem lesz jó visszaküldöm.
Szar demó darabra számítottam, vagy valami visszaküldött tv-re de szerencsére nem.

Ma hozta a futár. :K
Csomagolása sértetlen nem volt összetaposva, vagy megnyomorítva a doboz.
Alul felül 1x leragasztva átlátszó szalaggal.
Minden bontatlan volt, szerviz menübe belenéztem 0Km es.

Aztán csináltam tesztképeket, nincs bevilágítás vagy halott pixel.
Fekete képnél viszont kicsi felhő van.
Csatornaváltásnál mikor full fekete a kép, szerencsére nem látszik, tv nézéskor se.
Nem is foglalkozok vele, mert vannak tőle sokkal rosszabbak.

Persze képminőségbe nem üti a
50W805C tv met [link]

Viszont az új tv-n [link] pörgősebb a net, meg az egész menü.

Összességében elégedett vagyok, ennyiért meg főleg.

(#42653) junior11 Teljesen rendben van, de a 50W805C nek durvább a kontrasztja.
Oldalról is jobb, menü, net sokkal lassabb.
Viszont nekem a régebbin a FHD-tvn SD csatornák jobbak, mint a 4K-n
HD nál is van minimális különbség.

[ Szerkesztve ]

(#42656) Joshi válasza K Norbi (#42655) üzenetére


Joshi
titán

Én is pénteken rendeltem de 211k az eddigi legjobb ár a 43XF8505-re úgy hogy IPS paneles. Nekem pont IPS kell, de azért érdekes.
Valaki azt az infót adta, hogy most pénteken a Sony lemegy 200k alá. Ha tényleg így lesz, akkor inkább onnan rendelem meg.

(#42657) K Norbi válasza Joshi (#42656) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a VA vagy Oled ;]
Kell a fekete, meg a kontraszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#42658) looser válasza vlevi (#42647) üzenetére


looser
addikt

Ugye mennyivel egyszerűbb volt? Tetszik amúgy, hogy van egy rakat alkalmazás, de azt szívem szerint jobban elkülöníteném, a gyári médialejátszót sem találom most. Az usb hdd csatlakoztatása után elindult (mappanézet nincs, egy új Philipsen láttam, hogy van, igen praktikus) és elkezdte beolvasni a mappákat, de tévére visszalépve sajna már nem tudom újból elindítani.

pinnacle: állati szép volt alapértelmezetten is, én kikapcsoltam a környezetérzékeny világítást és lejjebb vettem a fényerőt. Még az sd adások is sokkal szebbek, az egésznek olyan természetes hatása van. Egy Xperia XZ telót használok, ott ugyanezt éreztem Samsung amoled után, valahogy jobb érzés ránézni. Nézem ezt a motionflow dolgot, de ez nem egy alapértelmezett feature? Szóval a készülék automatikusan használja és nem lehet ki-be kapcsolgatni?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42659) Joshi válasza K Norbi (#42657) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy Sony OLED-em filmre, ez monitor/tévének lesz és én ragaszkodom a jó betekintési szöghöz. Amúgy is van mindig fény a hálóban. Én inkább félek az inhomogén háttérvilágítástól és felhősödéstől. Kíváncsi leszek.

(#42660) salapp válasza K Norbi (#42655) üzenetére


salapp
addikt

Melyik jobb oldalról? 809C vagy az új?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42661) K Norbi válasza salapp (#42660) üzenetére


K Norbi
addikt

809C :K

(#42662) mjani1172


mjani1172
addikt

Urak! Használ valaki kd-60xf8305-öt?
Kiváncsi lennék a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

(#42663) salapp válasza K Norbi (#42661) üzenetére


salapp
addikt

Az kemény. Nálunk szerintem panellottóból eredően egy nagyon gyatra látószöggel rendelkező, a széria vége felé gyártott 55W809C volt akkor. Pedig lehidaltam a proci tudásától és a színárnyalatoktól, sötétrészletektől. Lcd viszonylatban eszméletlen, amit az hozott.

mjani1172: na, arra én is

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42664) Tegla80 válasza salapp (#42663) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem egy meretrol beszeltek mert 50" es 55" es tudjuk,h sok esetben mas meretben tok mas panel van/lehet.(mint esetetekben is sztem)

Sony® & PlayStation®

(#42665) #42813184


#42813184
törölt tag

Szeretnék vezeték nélküli egeret a tv-m hez. csak androidos tv-vel komatibilis?nekem egy 4 éves tv-m van kdl828b

(#42666) Luissimo válasza #42813184 (#42665) üzenetére


Luissimo
veterán

Ezen a linken találsz választékot, de ha már egér, akkor miért nem egy teljesértékű billentyűzet.?
Én is használok az enyémhez, a billentyűzet része és a touch pad része is remekül működik, hangerő és egyéb funkciógombok is mennek, sokkal egyszerűbb, mint a távirányítóval írogatni.

Bár mostanában elkezdtem tesztelni a távirányító hangos kereső fonkcióját, ami youtube-on és egyéb streaming oldalon vagy a böngészőben elég jól funkcionál.

(#42667) Anonymus23 válasza K Norbi (#42655) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is szeretnék már csatlakozni, vettem én is a BF alkalmával, direkt bolti átvételt kértem mivel arra 1-5 napot írtak, most meg kiderül, hogy futárral már rég lehozták volna :W

Na mindegy addig olvasgatom a topikot ezzel a TV-vel kapcsolatban...

Egyébként a kábelvitához, én ezt fogom hozzá venni:
CLUB3D HDMI 2.1

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42668) #42813184 válasza Luissimo (#42666) üzenetére


#42813184
törölt tag

Köszi az infót lehet tényleg jobb lenne egy billentyűzet.csak kérdés kompatibilis-e a tv-mel?

(#42669) a2d2 válasza Anonymus23 (#42667) üzenetére


a2d2
addikt

Ez tuti jó lesz. Csak nekem 5m-es kellene :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42670) ahurak válasza mjani1172 (#42662) üzenetére


ahurak
csendes tag

Hello,
Én most vetten 1 hete ilyen TV-t az emag-on. Az LG6950 volt a másik jelölt de ez most olcsó volt.
Csak általánosságban tudok róla írni. Egy 11 éves 100cm-es sony tv-t cseréltem le így komoly összehasonlítási alapom nincs. Boltokban nézegettem előtte a képét de ott majd minden TV-nek jó képe van. Nem a bitek alapján választottam. Egy nem túl világos szobában használva szertintem szép képe van. A kép beállításait tekergettem de nem volt nagy hiba amit korrigálni kellett volna. Ha lenne egy kalibrációs beállítás lista azt kipróbálnám
Az android tv-s szoftvert erősen szokni kell. Kicsit lassú, a távirányítója logikátlan A média lejátszót az Archos player-el használva egész jól működik. Az nem tetszik hogy a hangot vagy az optikai kiemenetre küldi vagy a tv-re és manuálisan kell állíatani az andriod menüben. A digitális TV csatornák rendezése sok türelmet kíván de találtam hozzá PC-s szoftvert azzal még kipróbálom.
Ha van konkrét kérdésed megpróbálok válaszolni.
üdv.A

(#42671) Anonymus23 válasza a2d2 (#42669) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt csak 2.0-ban láttam, de ez is 18 Gbitps elvileg.
CLUB3D HDMI 2.0

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42672) mjani1172 válasza ahurak (#42670) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Kösz a választ, nekem is ilyen van de nem látok itt a forumban senkit rajtam kívül azért kérdeztem. Én a neten találtam egy kalibrácíós listát, az szerint megcsináltam egész jó (nekem ) :)

(#42673) gtome válasza K Norbi (#42655) üzenetére


gtome
csendes tag

Nekem tegnap hozta futár 49xf8505-öt, szépen becsomagolva, csak sajna találtam két pixel hibát (fekete). Valaki edigitalnal próbálkozott már ilyen miatt cseréltetni? Tudtommal nem kéne, hogy cseréljék két hibás pixel miatt, de hátha (egyik kicsit kellemetlen helyen van).

Kábeles témához abszolút nem értve kérdezném, hogy ehhez a típushoz érdemes a 2.1-es HDMI kábelt megvenni, mert TV specifikációnál 2.0-s HDMI csatlakozó van feltüntetve?

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#42674) pinnacle válasza looser (#42658) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Speciális lehetőségek - Mozgásnál van. Mozgást teszi folyamatossá. 24p filmeknél lehet jobb kikapcsolni, vagy True Cinemara állítani.
Tegnap megpróbáltam a feleségegemnek bizonyítani, hogy a fakulás ellenére jobb a TV. Tudnátok ajánlani valamilyen jó beállítást TV nézésre, mert nem sikerült meggyőzni.

gtome 14 napig indoklás nélkül elállhatsz. Hív fel őket, hogy cserélni szeretnél.

(#42675) Makika15


Makika15
csendes tag

Sziasztok!

A vinyó miért megy kikapcsolt tv állapotban is? 55X8507C

Egész éjjel pörgeti a vinyót a tv, van más gyártótól is a családba tv, de azoknál ha kikapcs, a vinyó is leáll..

Ötletek?

(#42676) a2d2 válasza Makika15 (#42675) üzenetére


a2d2
addikt

Gondolom mert androidnál igazából csak a képernyőt kapcsolod le ha nem hosszan nyomod a kikapcsolás gombot. (Viszont pl tudsz csinálni Kodi vagy SPMC alatt folyamatosan elérhető médiatár megosztást ami másik eszközről bármikor elérhető).
Mondjuk rakhattak volna rá egy olyan portot is ami lekapcsol a képernyővel együtt is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42677) Makika15 válasza a2d2 (#42676) üzenetére


Makika15
csendes tag

Ha hosszan nyomom a kikapcsot, akkor csak újraindul a tv sajnos...

(#42678) a2d2 válasza Makika15 (#42677) üzenetére


a2d2
addikt

Ja értem, azt hittem akkor csinálja a teljes lekapcsolást.
Na mindenesetre engem is érdekel a megoldás ha lesz mert gondolkozok hogy rendelek hozzá ilyen 1000Ft-os ambilight ledsort kipróbálni hogy milyen.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42679) Makika15 válasza a2d2 (#42678) üzenetére


Makika15
csendes tag

Én már próbáltam mindent, kerestem a menüben vmiféle eszköz leválasztást, de sehol semmi.

Csak idegesítő, mert most került át a nappaliból a hálóba a cucc és ott külső vinyózunk, és ha véletlenül bealszunk, akkor egy idő utána tv magától lekapcs, de a rohadt hdd nem, és idegesítő éjjel arra kelni, h pörgeti mint a barom..
Samu, LG ott ez vhogy megvan oldva...

(#42680) pinnacle válasza Makika15 (#42679) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet ez Android probléma. 3 Androidos média lejátszóm van, egyiknél sem áll le a vinyó a box-al együtt. Illetve pontosabban a saját tápos, kapcsolós, külső házban lévő HDD-vel van gond. Nem is hallottam még olyan külső házról, amivel működne. Amin nincs kapcsoló az leáll, illetve a nem saját tápos vinyók is leállnak. Neked milyen van?

(#42681) Makika15 válasza pinnacle (#42680) üzenetére


Makika15
csendes tag

Én csak 2feles külsőket használok, USB3 mindegyik, van egy WD 2tb, egy 1tb Maxtor és egy 500as Toshiba.

Mindegyiknél ugyan azt csinálja, ha kikapcsolom a tv-t akkor leáll a vinyó ugyan, de kb 10mp-re, utána újra felpörög ég rajta a led és aztán újra leáll és ez ismétlődik folyamatosan.

(#42682) Anonymus23 válasza Makika15 (#42681) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nincs a TV-n olyan funkció, hogy kikapcsolt állapotban is tudj pl telefont tölteni, ezért kap áramot az USB aljzat? Alaplapoknál lehet ezeket ki/be kapcsolni, függően, hogy akarod-e használni, hátha itt is van ilyen. :F

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42683) memphis88


memphis88
csendes tag

Üdv. A 9005 és 8505 tulajokat vagy hozzáértőket kérdezném. Milyen hangformátumokat képes lejátszani a tv ha külső merevlemezről nézném a filmeket DD, Dolby Atmos, TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Surround, DTS HD... ?? Köszönöm!!

(#42684) Makika15 válasza Anonymus23 (#42682) üzenetére


Makika15
csendes tag

Néztem, de nem találtam ilyet sajnos.

(#42685) lumpika válasza Makika15 (#42675) üzenetére


lumpika
tag

Én úgy vettem észre ha a recent appok közül van olyan ami használja(ta) a vinyót akkor készenlétben is pörgeti. Ha viszont a home hosszan-nal kilövök mindent és kikapcsolom a tvt akkor egy idő után kikapcsol a winyó is(xe8505)
Nekem sztem Kodi v xplore fért hozzá azért nem kapcsolt ki.próbáljátok ki!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#42686) Makika15 válasza lumpika (#42685) üzenetére


Makika15
csendes tag

Köszi, kipróbáltam, de ugyan az! Kodit is letöröltem, home hosszan-nal kilöttem mindent, tv kikapcs és ugyan úgy pörgeti a vinyót sajnos.

(#42687) gtome válasza pinnacle (#42674) üzenetére


gtome
csendes tag

Felhívtam őket, hölgy mondta, hogy igen cserélik, megnézte, hogy Ezred utcában van is raktáron, ha oda vissza tudom vinni, kapom is a másikat.

Gyorsan kocsiba, elmenni TV-ért, szépen visszacsomagolni, el az Ezred utcába, majd ott közli az úriember, hogy sajnos Sony TV-kre nincs pixel garancia, csak talán LG-re és Samsungra. Kérdeztem, hogy hány pixelhiba ami belefér még, azt mondta Class 5-ös tehát 1 millió pixelenként 5. (az 4k tévénél ha jól számolok 41)
Arra a kérdésre, hogy ez mind rendben van, de akkor telefonos kisasszony miért mond butaságokat azt mondta, hogy sajnos akik ott ülnek ezeket nem tudják.

14 napos elállás természetesen él, azzal tisztában vagyok, de ha nem találok jobbat, akkor inkább megtartom ezt. Megvárom a pénteket aztán meglátom mi lesz.

Az egésszel nem lenne semmi gondom, ha nem kerül ez közel két órámba és 40km autózásba.

(Mondjuk az zavarna ha személyesen vennék egy TV-t, amire nincs 14 nap elállás, otthon találnék benne 38 pixel hibát és nem számítana hibás teljesítésnek. Tudom bontsam ki a boltban...)

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#42688) salapp válasza gtome (#42673) üzenetére


salapp
addikt

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42689) Anonymus23 válasza salapp (#42688) üzenetére


Anonymus23
veterán

De Ő ha jól vettem ki cseréltetni akarta, az meg nem elállás kategória, mert elállás esetén beviszed, visszaadják a zsét.
Én neten rendeltem, áruházi átvétellel, de még mindig semmi hír az átvehetőségről, de erre is él a 14 nap jogszabály szerint. Arra nem látok esélyt, hogy a boltban, amikor átveszem, akkor ki tudjam próbálni, mert szerintem ott helyben meglincselnének a többiek, mivel csak a környezetemben tudok 5-6 embert, aki így rendelt mint én.

;) - The Power of the Light Side

(#42690) gtome válasza Anonymus23 (#42689) üzenetére


gtome
csendes tag

Így van, arra is él, ha neten rendelted.

Én arra írtam, hogy ha bemegyek boltba, megtetszik, megveszem, akkor kellemetlen, ha van benne 35 rossz pixel. És arra sem látok reális esélyt, hogy ott bekapcsolom, kérek hozzá wifi kódot, hogy le tudjak futtatni egy pixel tesztet...

Ha jól értettem te is ilyen TV-t rendeltél és ehhez néztél ki HDMI 2.1-es kábelt. A leírás szerinti 2.0-s csatlakozó tudja kezelni azt?

[ Szerkesztve ]

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#42691) vlevi válasza Makika15 (#42681) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van a TV beállításainál energia takarékos mód, azt be lehet kapcsolni, és akkor leállítja a külső HDD-t.
A baj csak az, hogy ilyenkor a TV fényerejét is visszább veszi, az pedig már nem olyan nagyon jó :(
Nekem is pörgeti még a kikapcsolás után egy ideig, de aztán abbamarad. Nem tudom, hogy időben mennyi időnek kell eltelni, és az is lehet, hogy mindezt nem a TV, hanem a külső HDD ház vezérlőszoftvere állítja le. Szerintem a TV az még pörgetné.

(#42692) pinnacle válasza gtome (#42687) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én is találtam egyet, de az lehet valami szennyeződés, mert nagyobb mint 1 pixel, inkább kettőnek látszódik. Lehet ha a helyszínen azt mondod, hogy akkor elállsz, kaptál volna egy másikat. Legfeljebb meggondolod magad amikor elkezdik kitölteni a papírokat. :) Így meg pláne, hogy eleve ezt a tájékoztatást kaptad. Mondjuk ez a pixel hiba talán akkor zavaró, ha monitornak használod. Lehet készletkisöprés volt, mert az enyém márciusi. Aki most vett 49XF8505-öt írja már be legyen szíves, milyet kapott. Egyébként nem tudom mi a jobb, az első szériából venni, vagy későbbiből, amiben már esetleg javítottak kisebb hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#42693) Anonymus23 válasza gtome (#42690) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kábelnél ez elsősorban a felhasznált anyagok minőségét (réz tisztasága, árnyékolás minősége, gyártás minősége, valódi aranyozás stb) jelenti, azaz lefelé kompatibilis, max felesleges lenne, de a 2.0-ás sem sokkal olcsóbb, semmint a 2.1-es. Mondjuk én nagykerben vásárolok ilyet (meg Aliról :DDD ), ott most jelenleg csak a 2.0-ás van ebből a CLUB3D-ből (3m-es 18 GBit-es 2.0 kábel ~4700 Ft, 1m-esben ~3200 Ft, a 2m-es 2.1-es pedig ~6900 Ft) Szóval van miből válogatni, max ha olyan, akkor bepróbálok egy 1m-est, ha jó, akkor minden OK, ha nem, akkor sem buktam túl sokat, jöhet a 2.1-es. De mivel így nagyker áron nem sok az eltérés, illetve hosszra is a duplája, akár az is jöhet azonnal.

;) - The Power of the Light Side

(#42694) gtome válasza pinnacle (#42692) üzenetére


gtome
csendes tag

Bepróbálkoztam az elállhatok-e szöveggel, mondta, hogy persze, ha itt a TV akkor kitölti a papírokat.

Azt a szervíz menüt, hogy tudom előhívni, amin látszik, hogy hány órát ment és mikori?

[ Szerkesztve ]

- "Mindig azt hittem, hogy maga megveti a pénzt (...) - Persze hogy megvetem, ha nincs! Ez az egyetlen méltó magatartás."

(#42695) salapp válasza Anonymus23 (#42689) üzenetére


salapp
addikt

Mindenre él, az átvétel módjától függetlenül, ahol a szerződéskötés távértékesítésben történt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42696) post


post
tag

Sziasztok!Én is kinéztem magamnak a 49"xf8505-öt.Az andoidot sokan szidják hogy fagy és laggol.A kérdésem hogy javítottak ezeken a problémákon?

(#42697) manager2220


manager2220
tag

sziasztok,

érdeklődnék, hogy akinek van 55XF9005-se annak mi a véleménye róla?
Sportra, filmezésre venném (letöltött és Netflix).

Eredetileg Samsung NU8002 volt a terv, de kiderült, hogy nem támogatja a DTS szabványt. Euronicsban a sample filmemnek nem is volt hagja :). Neten olvasom ezt is, azt is. Mi az igazság? :)

Még nem néztem meg élőben, milyen a betekintési szöge?

Köszi mindenkinek előre is.

(#42698) nismoka válasza manager2220 (#42697) üzenetére


nismoka
addikt

Az XF9005 jobb tv (Full Array Local Dimming miatt is) mint a nu8002, a samsung nem támogatja idén a DTS-t ezért nincs hang.

[ Szerkesztve ]

(#42699) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Nekem meg valahogy nem akar megérkezni az edigitálba, a BF-en rendelt 49XF8505.
Azóta csak ezt látom a személyes oldalon:

[ Szerkesztve ]

(#42700) manager2220 válasza nismoka (#42698) üzenetére


manager2220
tag

Köszi. Most nézem hülyén írtam. A sonyra értettem hogy tamogatja-e a DTS szabványt.

Illetve hogy milyen a betekintési szöge meg úgy általában az összkép.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.