Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#347) szagnes69 válasza jeka (#346) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Teljes mértékben egyet értek veled. A tévének nagyon szép a képe, nekem a kezelése is egyszerű, ha tudná az mkv-t játszani, akkor jobban versenyhelyzetben tudna lenni.
A kérdésedre nem igazán tudom a választ, bár szerintem nem változik a minőség, de csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Összehasonlítottam a médialejátszóval lejátszott filmeket a PC-ről serviioval lejátszott filmekkel. Nagyon sok filmet teljesen egyformán játszottam le serviioról és DUNE-ről (ez a médialejátszónk). Azzal a kis trükkel, a pause-val kellet csak segíteni. Ezek általában kisebb bitrátájú filmek voltak. Aminél gondom volt az a 3D-s filmek vagy a 2D-s 1080p-s filmek esete, de ott sem a képminőséggel volt baj, hanem azzal, hogy szaggatott a film. Az Avatár 3D mkv (25 GB) fájl sokszor elérte a 33 MB/s annál voltak gondok, ezt az értéket egyébként a DUNE mutatta nekem. Ez gyakran megállt, és egy picit áthallásosabb volt, mint a DUNE-ről.
A másik fórumon javasolták, hogy egy értéket állítsak át a servvio-n, de nekem akkor sem lett jobb. Szerintem a hálózatunknál van gond, mert van ahol wifin megy át a film.
Az mkv-s fájlok egyébként nem egy az bluray minőségűek. Az igazi egy bluray lejátszón lejátszott bluray film lenne, de nekünk nincs ilyen. Szívesen kipróbálnám a tv-t egy ilyen filmmel, mert ahogy a fórumokon olvastam az sokkal jobb, mint az mkv-s változat, az a fullhd minőség 3D-ben is.
Az alábbi link arra a fórumra utal, ahonnan én is kaptam az információkat. Ott starline a nevem. Ott le van az is írva, hogy milyen értéket és hol kell átállítani a jobb lejátszás érdekben. Hátha tudnának válaszolni a kérdéseidre, illetve olvass vissza sok hasznos dologról is írnak. :)
[link]
Szia!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.