Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) daniel2121 válasza viharkabat (#3950) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azzal hogyne lehetne,én is azzal használom.

(#3952) pity-putty


pity-putty
tag

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi kérdésben.

Adott egy SONY 55HX750-es LCD TV.
3D blu-ray lemez lejátszásánál azt a problémát véltem felfedzni, hogy a megjelenítés nem folyamatos, van benne némi darabosság.
Ezek akkor igazán zavarók, amikor a képen pásztázó mozgás látható, vagyis a kamera balról-jobbra vagy jobbról-balra mutat be valamit.
Ekkor nagyon szaggatott a megjelenítés.
Ha a TV-n kikapcsolom a 3D megjelenítést, és 2D-ben játszom le ugyanezt, akkor ez a probléma nem áll fenn, szép folyamatos a megjelenítés.

Próbáltam 2 különböző Blu-ray lejátszóval, és 2 különböző HDMI kábellel, de az eredmény ugyanaz.

Egy Panasonic 50ST50-es plazmán is lecsekkoltam (ugyanez a lemez, kábel, blu-ray lejátszó), és ott tökéletesen folyamatos a 3D megjelenítés is.

Vajon mi lehet a probléma, beállításokkal meg lehet szüntetni ezt a szaggatást?
Ha nem, akkor garanciálisan javítani tudják ezt a problémát?

(#3953) enterlaci válasza pity-putty (#3952) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nekem ugyanilyen a lejátszás (HX751) BD3D filmeknél csak én pc-ről power dvd-vel 24Hz-en (24p) játszom le a filmeket, ami persze nem az igazi mert nem biztos hogy megvan a 23,976fps. Ha jól értem, akkor Te asztali lejátszóval nézted és azt gondolom, hogy szemet szúrt neked is a 3D-s filmek és az lcd tv sajátossága, együttvéve. Gondolom próbáltál különböző Motionflow beállítást, de nem tűnt el a jelenség teljesen :)
A plazmák máshogy működnek, ott azért simább a megjelenítés, de amúgy a sima 2D-s filmeknél is leginkább a vízszintes svenkelés közben is észre lehet venni ezt a recegést. Megoldásként is jó lenne talán a 60p-s filmrögzítés/lejátszás - de ilyen egyenlőre csak a Hobbit Smaug pusztasága készült el és tudomásom szerint csak moziban volt ez a verzió.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3954) pity-putty válasza enterlaci (#3953) üzenetére


pity-putty
tag

Jól értem? Ezzel együtt kell élni?
Komolyan ilyen szinten van a 3D technika? 2D-ben semmilyen akadást nem tapasztaltam ugyanennél az anyagnál.

(#3955) nismoka válasza pity-putty (#3954) üzenetére


nismoka
addikt

A 3D lassan elsorvad... Most a 4k van nyomatva.

(#3956) enterlaci válasza pity-putty (#3954) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hát persze elég szubjektív, hogy mennyire akadozik a kép, de valóban nem fogsz sima képet kapni vízszintes svenkelésnél 3d-ben lcd tv-kel.
Javaslom, hogy nézz át még a 3D-s meg a HD-s topikokba, ott vannak szakik ezekben a témákban.
...és ha netalán találsz rá valami megoldást, nekem is szólj! :D

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3957) m3gtr válasza nismoka (#3955) üzenetére


m3gtr
senior tag

Az összes 4K-s tévé 3D-s

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#3958) Doma88


Doma88
tag

Olvastam a W905-tel kapcsolatban, hogy elég kicsi a betekintési szöge. Ez csak a vízszintes szögre vonatkozik vagy a függőlegesre is? Azért fontos mert a TV-t ágyból nézném és attól tartok hogy így a kép felső része már nem olyan lenne mint az alatta lévő. Vagy erre nem vonatkozik a betekintési szög? :D

(#3959) viharkabat válasza viharkabat (#3946) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Erre valaki tulaj tudna okosat? Köszi!

a 2013-as modelleknél a le-fel csatornaváltogatást be lehet állítani úgy (ugye lehet!?:) ), hogy egyből váltson, ne pedig egy kisablakos megjelenítés mellett lássam a csatornák neveit?

(#3960) enterlaci válasza viharkabat (#3959) üzenetére


enterlaci
senior tag

Az analógot biztos hogy lehet! :K

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3961) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Valaki azt meg tudja mondani, hogy itthon miért nem forgalmazzák a 42w828-at?
Esetleg azért, mert ugyanazt tudja, mint a 42w829 csak 20k-val olcsóbban?

(#3962) nismoka válasza m3gtr (#3957) üzenetére


nismoka
addikt

Az oké hogy tudják, de már nincs központban a 3D és nem igazán fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#3963) nismoka válasza kopee1980 (#3961) üzenetére


nismoka
addikt

W828+ÁFA = W829 ;)

(#3964) humax válasza nismoka (#3963) üzenetére


humax
senior tag

egy ismerosemnek kell

egy sony tv

1) 42 vagy 40 ben
2) forgato talpa legyen
3) valodi 100 hz
full hd meg sima sd adas nezesre
:R

[ Módosította: radi8tor ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#3965) Blaise válasza humax (#3964) üzenetére


Blaise
veterán

Forgatható talpas Sony szerintem nem létezik.

(#3966) nismoka válasza viharkabat (#3959) üzenetére


nismoka
addikt

Igen lehet, digitálisnál is és analógnál is. Options gomb / gyors csatorna váltás.

humax: Nincsen idei modell forgatható talpal. Csak 2013-as pld KDL-42W805A

[ Szerkesztve ]

(#3967) nightshadow válasza humax (#3964) üzenetére


nightshadow
veterán

42W805A [link]

[ Szerkesztve ]

(#3968) humax válasza nismoka (#3966) üzenetére


humax
senior tag

ha jol tudum
SONY KDL-42W805A
az egy valodi 100 HZ, Passiv 3d, ips Panel?

kepe nagyon le marad a SONY KDL-42W805B tol? HD meg sd kep
:R

[ Módosította: radi8tor ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#3969) nismoka válasza humax (#3968) üzenetére


nismoka
addikt

A feketéje gyengébb.

(#3970) humax válasza nismoka (#3969) üzenetére


humax
senior tag

koszonom
de Samsung F6500 VAGY Lg 660A VAGY Sony 42W805A?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#3971) m3gtr válasza humax (#3970) üzenetére


m3gtr
senior tag

Durva ilyent kérdezni egy Sony topicban. Meg amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#3972) nismoka válasza humax (#3970) üzenetére


nismoka
addikt

Hyundai....

(#3974) BossBoss válasza humax (#3970) üzenetére


BossBoss
őstag

A három tv közül a képminőségben W8-as a legjobb. Teszteltem eleget mind a hármat.

(#3975) ptya válasza BossBoss (#3974) üzenetére


ptya
tag

Sziasztok!

W650 és W705 között mi a nagy különbség pontosan? Az 50e difi csak jelent valamit :)
650 van 0THM-el, de türelemmel tudok várni egy hasonlóra 705-höz is, ha van annyival jobb, hogy megérje.
Néztem sony oldalán a részleteket, de szembetűnő specifikumot nem igen láttam. Talán HDMI és USB slotok száma.
Köszi szépen :R

(#3976) nismoka válasza ptya (#3975) üzenetére


nismoka
addikt

(#3977) ptya válasza nismoka (#3976) üzenetére


ptya
tag

Köszi szépen! Tehát, akkor tulajdonképpen ízlés és pénztárca kérdése. Szerintem marad a 650 :R

(#3978) hun005a


hun005a
tag

Van már valakinek 42w705 ?
Valami élménybeszámolóval jöhetne:)
Persze a műszaki paraméterek nem érdekelnek mert az mindenhol le van írva csak úgy egyáltalán az összbenyomás.

(#3979) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Sziasztok !

Egy Sony 55W805A típusú készülékem van amivel megvagyok elégedve.
Egy észrevételem van ami nem tudom,hogy normális dolog-e !?
Ha a fekete káván húzgálom az ujjam vagy a kézfejem olyan érzés mintha feszültség alatt lenne. Nem ráz de más a tapintása áram alatt és más ha ki van húzva a konnektorból. Nehéz leírni ezt az érzést,olyan mintha tapadna vagy enyhén rezegne a fém káva. Megnéztem a Média Márkban ezt a típust csak kisebb méretben és azoknál nem tapasztaltam ezt a jelenséget pedig azok is áram alatt voltak. Van valakinek hasonló tapasztalata akinek ilyen TV-je van ?? Normális ez a jelenség ?

[ Szerkesztve ]

(#3980) krx21 válasza schmidtgabi (#3979) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudom... Földelés rendben van? Próbáld ki, hogy megfordítod a dugót...

(#3981) labeda válasza schmidtgabi (#3979) üzenetére


labeda
aktív tag

+ 1, csak ez 32W650.

[ Szerkesztve ]

(#3982) headhunter


headhunter
addikt

Sony TV-nél, mennyire használható a beépített DVB-S2-es tuner?

(#3983) DopeBob


DopeBob
addikt

kdl-48w585

Sziasztok, errol a tvrol tud valaki valamit? Nem talalok rola tesztet sehol...

MZ/X

(#3984) zsírsámán válasza DopeBob (#3983) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ez engem is érdekelne! Itt a topkban sem nagyon esett róla még szó.

(#3985) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,
agyalás van egy Sony Led TV-n , azt nem tudom, várjak-e a VB-re lehet akkor akciós lesz, esetleg tudnátok más típust mondani ami jobb mint ez a kiszemelt. Nézegettem még Philipset, de ebben a méretben (a helyiség adottságai lévén nem lehet nagyobb) és kategóriában jóval drágább.
???

(#3986) lukirobi


lukirobi
tag

Azért EZ elég jó áron van, csak mire ideérne, sajna sokkal több lenne az ára..

[ Szerkesztve ]

Sony 55w805+ps4+xone

(#3987) nightshadow válasza ANDROID??? (#3985) üzenetére


nightshadow
veterán

A 42W655 mindössze 3cm-rel szélesebb, viszont 20k-val olcsóbb: [link]

(#3988) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Előttem szóló kérdését felelevenítve nem tudtok valamit a kdl-48w585-ről? Olcsóbb, mint más sony hasonló méretben, mégsem láttam itt ajánlásokat. :R

(#3989) DopeBob válasza zsírsámán (#3988) üzenetére


DopeBob
addikt

:K és nem is kicsivel. Szerintem ez valami nagyon új modell lehet, külföldi oldalakon sem nagyon találtam tesztet, pedig ha képminősége rendben van, már veszem is. 3D meg egyéb huncutságok úgysem érdekelnek. :B

MZ/X

(#3990) pzstm válasza lukirobi (#3986) üzenetére


pzstm
titán

Alakul ez a 4K-s ár :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3991) radi8tor válasza lukirobi (#3986) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy kerül a vörös menyasszony a vízbe? :)

Valóban csábító ár. :K

⭐ Stella

(#3992) lukirobi válasza pzstm (#3990) üzenetére


lukirobi
tag

Az az igazság, hogy ami most van tv-m, az bőven kielégíti minden igényemet,de egy 5-6 év múlva egy esetleges ps5 mellé, amikor már tartalom is lesz bőven, egy 65-70" UHD alá tuti nem adom, és figyelve az árakat, szerintem annyiért tudom majd megvenni, mint a mostani sony-mat :)

Sony 55w805+ps4+xone

(#3993) krx21 válasza pzstm (#3990) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de még mindig nincs mit nézni rajta, kivéve a fotókat... Nekem ez fájna ez egészben a legjobban...

(#3992) lukirobi: Így vagyok vele én is...

[ Szerkesztve ]

(#3994) pzstm válasza lukirobi (#3992) üzenetére


pzstm
titán

no igen.

Én pici lakásban lakok jelenleg, anno közel 4 éve 32"-os TV-t vettem, most pont befér kicentizve az 50"-os. Szóval Xbox (valamire) (nálunk nem olyan egyértelmű ;] :P ) majd sokadik generációs 4k-s maisnát veszek, addigra lesz rá film is és kis apróságokat javítanak rajta majd :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3995) yanna válasza nismoka (#3976) üzenetére


yanna
őstag

S tuner lemaradt.

hun005a: Pénteken vettem 32"-t. Nekem nagyon bejön, ezért is ezt vettem, sajna nagyobb nem férne el. Szerintem nagyságrenddel jobb a képe, mint a tesómék Samujának (5500). Nem vagyok "vájt szemű" én tökéletesnek mondanám. Ami nem tetszik, hogy szinte mindent csak menüből lehet állítani (pl. kikapcsolás időzítő, képformátum).

headhunter, zsírsámán: Remélem Digi jóvoltából hamarosan tudható lesz.

(#3996) viharkabat válasza yanna (#3995) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Van 655-ös verzió is, ebbe már belerakták az S-tunert. Gondolom ez az upgrade-elt modell.

(#3997) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.
Egy Sony KDL-42W655A TV-t néztem ki magamnak 150 ezres kategóriában. Főként sorozat és filmnézésre lenne használva, de az esetleges Forma1 és fociműsorok, illetve a géppel összekötve játék miatt nagyon fontos lenne a jó válaszidő és az alacsony input lag is. Ezek tekintetében érdemes egy ilyenre beruházni abban az árkategóriában, ahol ugyancsak alternatíva egy LG 42LA660S vagy egy Samsung UE40F6500? A három közül melyik lenne a legalkalmasabb erre a célra?
Köszi,
hazazs

(#3998) pFEFErohni válasza wattafaka (#3997) üzenetére


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

50w805 és 50w829 közt csak a 400vs800hz a különbség!? Mindkettő panel 100hz? Jól gondolom hogy ez nem ér meg 30k difit?! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#3999) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Na elhoztam egy 42w655-öst, egyelőre analóg kábelen, rögzített műsorokon tesztelgetem.

A panel egész jó, homogén, nem foltos, a fekete rendben van.Sajnos a betekintési szög nem az igazi.
A hang korrekt, se nem doboz, se nem cérna és jók az állítási lehetőségek.
Menü szép, dizájnos, tetszik

Amit nem találok: csatornarendezést sehonnan se tudtam előbányászni. Hangoláskor felajánlott valamit, akkor átugrottam, azóta semmi. HELP!

A különböző formátumok közötti váltás nem megy automatikusan, nincs is ilyen. Sőt, normálban körbe kerettel mutatna mindent. Ez az analóg jel miatt van? Bár HDMI-n keresztüli DVD-nél is ugyanezt csinálja. Mindent ki kell zoomolni. Ez nem tetszik :(

És csak 3 db képüzemmódom van (élénk, normál, egyéni) ezt már pár hete egy kiállított darab kapcsán is észleltem, és most sem tudok előbányászni pl. cinemat. Hmmm??????

(#4000) pzstm


pzstm
titán

50W829-es masina átvéve, hazaérkezett. Hamarosan kicsomagolom és beüzemelem :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.