Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Blaise válasza taxy88 (#3799) üzenetére


Blaise
veterán

Gyakorlatilag nulla akció :(

(#3802) viharkabat válasza Blaise (#3801) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ez nagyjából logikus. Ha egy valag pénzzel támogatnám a VB-t, akkor azt nem azért tenném, hogy közben akciós áron adjak el tévét, hanem azért, hogy drágáért is el tudjam adni.
Csak, hogy lássuk az érme másik oldalát is: mivel általában leszarom, hogy ki mit és hogy reklámoz, ezért vsz nem vennék tévét, ami csak a rajta lévő négy betű miatt drága :) Kurvára mindegy, hogy mit seftel a Fifával.

[ Szerkesztve ]

(#3803) Peat;) válasza luciferc (#3774) üzenetére


Peat;)
veterán

Nézd ha nem érted nem is akarod érteni szerintem. Világos mint a vakablak hogy a tv gyártók olyan szolgáltatást kell hogy nyújtsanak médialejátszás címén ami mellé a másik általuk gyártott terméket is értékesíteni tudják, mint komolyabb médialejátszók, vagy blu ray lejászó. Ezért nem támogatnak pl. ISO-t, illetve azért nem updatelik egy idő után a tv-ket (és így a video codecet sem) hogy ezzel is ösztönözzenek az új típus megvásárlására.

Egy célchip meg arra szolgál többek között hogy software oldalon sokkal kevesebb dolgot kelljen bűvészkedni. A milyen asztali médialejátszót topikban egyébként a hozzá értőbbek biztos elmondják technikai oldalát. A külön chip, külön áramkör, jelzavarok nélkül, stabil és folyamatosan karbantartott software, széleskörű formátumtámogatás már funkcionálisan is olyan többletet mutat fel számomra, hogy tényleg érdektelen a kérdéskörbe való komolyabb belemélyedés. De ott olyan szakik vannak akik két típus között is megmondják a differenciát :)

A panelban sokszor igazad van sajnos, én is ezért kérdeztem hogy sonynál mennyivel kell osztani a marketing szöveget a hz tekintetében, nem válaszoltak de ahogy nézem legalább kettővel.

(#3804) m3gtr válasza Peat;) (#3803) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nem kell osztani semmit az a Hz nem a valós csak a motion flow-ra vonatkozik ami rajt van világosan a dobozon is, és ha egy kicsit utána néz az ember ott van a neten a leírásban is.
Pl- MotionFlow XR200,400,800

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#3805) Peat;) válasza m3gtr (#3804) üzenetére


Peat;)
veterán

Dobozom nincs, a sony oldalán meg dicsérték magukat ahogy a többi gyártó is, de konkrétum nem hangzott el hogy miként tudnám összemérni a motionflow értékeket mással. Az xr200-ast én kb 100hz-es tv-nek fogom fel, aztán vagy rosszul teszem vagy nem.

(#3806) m3gtr válasza Peat;) (#3805) üzenetére


m3gtr
senior tag

Az xR800 az 200Hz az biztos. Sztm a xr200 az 50Hz a 400 az 100Hz így lehet valójában.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#3807) nightshadow válasza viharkabat (#3802) üzenetére


nightshadow
veterán

vsz nem vennék tévét, ami csak a rajta lévő négy betű miatt drága

Ha összehasonlítod az idei Sony modellek árait a 2014-es Samsung tévék áraival, akkor sok esetben a Sony olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#3808) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

A KDL42W650/655 modellről mit gondoltok?
Most 150 rugóért lehet kapni a MM-ban.

Kb. ennyit szánnék rá, méretben ideális, extra elvárásaim nincsenek, 3D és smart funkciók sem érdekelnek, én csak filmeket néznék rajta, meg Forma 1-et.

(#3809) Peat;) válasza m3gtr (#3806) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszönöm, így ha sony mellett döntök akkor Xr400-ast keresgélek. Annyi azért kell.

(#3810) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik idei 50"-os típus /kb.:300 000-ig/
alkalmas az alábbi felhasználásra:

- PS4
- Bluray filmek
- 3D Bluray filmek

Esetleg a 42 és 50" között, nincs egy köztes méret ami elfogadható árkategória lehet?

Köszönöm!

(#3811) nightshadow válasza Faresz29 (#3810) üzenetére


nightshadow
veterán

47W805A [link]

(#3812) Faresz29 válasza nightshadow (#3811) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszi!

Az ára jónak tűnik...
Ez már idei modell?
PA paneles? Passziv 3D-t látok, lehet, hogy jobb lenne az aktiv...
Ez hány Hz-es?

Köszi!

(#3813) nismoka válasza Faresz29 (#3812) üzenetére


nismoka
addikt

Tavalyi
IPS panel
Passzív 3D
XR400 (100Hz)

[ Szerkesztve ]

(#3814) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Nekem új modell kellene nem IPS!

(#3815) nightshadow válasza Faresz29 (#3812) üzenetére


nightshadow
veterán

Tavalyi kifutó modell, IPS paneles, passzív 3D-s, 100Hz-es.

Ha idei, 100Hz-es, aktív 3D-t szeretnél, akkor 50W805[link], ebből nincsen 47-es.

[ Szerkesztve ]

(#3816) nismoka válasza Faresz29 (#3814) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor 50W805B kell neked.

(#3817) Faresz29 válasza nismoka (#3816) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszi!

828/829 miben különbözik? Talán valós 200Hz-esek?
Lehet, hogy túl nagy jelentősége nincs is...

(#3818) nismoka válasza Faresz29 (#3817) üzenetére


nismoka
addikt

Azok XR800, de nincsen túl nagy jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#3819) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Érdekes az ára az 50W805B-nek...
Hivatalos Sony 309 e. máshol 289 e.!!!
A viszonteladóknál nem ugyanaz a garancia mint a hivatalos Sonynál?

(#3820) nismoka válasza Faresz29 (#3819) üzenetére


nismoka
addikt

Küldtem privit.

(#3821) P@ppaJoe válasza nismoka (#3820) üzenetére

Ennek a kérdésnek a válasza Engem is érdekelne. Köszi.

(#3822) nismoka válasza P@ppaJoe (#3821) üzenetére


nismoka
addikt

Akik nem hivatalosan szerzik be és árulják azok nem magyar sony garanciát adnak.

(#3823) Z(o)zz


Z(o)zz
tag

Kicsit ugyan megkésve, de megírom az újonnan vásárolt SONY 50W805B tévével kapcsolatos első tapasztalataimat:

Először is, SONY szalonban vettem 309.000Ft-ért és vettem rá 15.000-ért + 3év SONY jótállást így 5évig "nyugodt" lehetek, de ha mégis hamarabb eladnám így könnyebb lesz elpasszolni :)
A tévé nagyon könnyű, dobozzal+minden tartozékkal együtt is ~ 20Kg, egyedül vittem fel negyedikre. Maga a készülék jól be van csomagolva, sarka védve vastag/erős bubis fóliával. Tartozékok kipakolása után a talpat könnyen fel lehet helyezni (egyedül is) és nekem speciel nagyon tetszik egy a kicsi, keskeny fém talp. Ugyan ebből lehet egyébként megcsinálni a fali tartót is mivel a hátulja a tévének nem sík, de ezt majd meglátja mindenki aki mégis falra tenné. Tetszett a külső táp is és, hogy ilyen vékony kábel megy a tévéhez, olyan mint egy laptopé. Első bekapcsolás után a szokás kalibrálási feladatok jöttek (nyelv, dátum, wifi, stb... értelemszerű) Én plazmát használtam már vagy 8éve folyamatosan így egyből feltűnt a hagyományos tévéadás (T-home) gyengébb minősége ugyanis ez plazmán kevésbé volt feltűnő. A LED-en jobban látszott az, hogy pl. nem HD adás, szemcsésebb volt a kép és kissé zavaró főleg a mozgásoknál . Némi állítgatás után jobb lett a helyzet (kép üzemmód / kontraszt, stb...) de azért a plazmán jobb volt a kép hagyományos tévéadásnál. Amivel még meg kell majd barátkoznom az a látószög. 180° az meg van ami azt jelenti még nagyon oldalról is látni a képet viszont nem olyan minőségbe mint ha szemből nézném (halványabb a kép, fakóbbak színek, stb ezt látni kell nem tudom leírni) ebbe tisztába is voltam, csak sokszor számítógép székből pillantok a tévére és az oldalt van, de ez legyen egyéni szoc. probléma.
Következő próba a PS4 volt. Megfelelő beállítás mellett(játék mód + kis állítás) gyönyörű / színes / tűéles kép van. Itt mutatkozott meg leginkább, hogy miért is jó ez a tévé. HD anyagoknál, legyen az játék vagy film szép kép van. Filmeket az előre programozott "Mozi" üzemmódba használtam (szintén kis állítás után) ami megint nagyon meggyőző volt.
A 3D-t a hozzá adott (2db) szemüveggel próbáltam ki. Egyébkén a 3 kapható modell közül ez a legolcsóbb és egyben a legpuritánabb is, majd lehet beszerzek pár jobb modellt. Magával a 3D képpel meg voltam elégedve, hasonló mint amit eddig plazmán tapasztaltam. Egyébként a Samsung kajadobálós promóját futtattam, akinek van 3D-je az nézze meg nagyon jó és ezzel demonstrálni is jól lehet a 3D-t a vendégeknek :)
Letisztult, átlátható menürendszere van, könnyedén lehet Wifi kapcsolattal telefontról youtube videót vagy saját képet nézni, esetleg netezni. Dizájnos alul a kis led fény ami világít a tévén alul, és különböző üzemmódok esetén változtatja a színét. A keret körbe szálra csiszolt sötétszürke alumínium ami szintén gyönyörű és minőségi hatást kelt. A távirányító is jó minőségű, gombok kézre állnak, átlátható.

Hirtelen ennyi. Összességében elégedett vagyok a tévével és azzal a szolgáltatással valamint minőséggel amit nyújt. Filmnézéshez és játékhoz (PS / XBOX) szerintem jó választás.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#3824) Z(o)zz válasza Z(o)zz (#3823) üzenetére


Z(o)zz
tag

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#3825) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Úgy látom a Sony elkezdte az elfogadható felé terelni az idei árakat és 20-30ezreket csökkentett az indulókhoz képest. Korábban már nézegettem a 40w605-öst, most megint ránéztem a MM-ban ha már arra jártam.
Két dolog tűnt fel:
Egyik, hogy "lapostévéhez" mérten szokatlanul vaskos és ormótlan oldalról. Pláne, hogy a többi Sony modell tényleg szép vékony. Ezt nem értem, de ezzel még el lehet lenni.
A másik rosszabb: kipróbáltam a nálam lévő pendrivevot, vajon milyen a lejátszója. Hát, ömlesztve tölt be mindent (többszáz jpeg volt, persze nálam mappákba rendezve) ész nélkül, semmi mappastruktúra. Hiába keresgéltem, az eladó se tudott segíteni. Ha valaki tud erre megoldást, írja le, mert ez így roppant gáz, gyakorlatilag hasznavehetetlen ez a funkció. A mellette kiállított tavaliy w805-ös ugyanazzal a pendrive-val simán a mappáknál kezdte, lehetett lépegetni, szóval normálisan, ahogy azt az ember elképzeli. Remélem csak véletlenül ment félre valami.

(#3826) nismoka válasza viharkabat (#3825) üzenetére


nismoka
addikt

Holnap megnézem jobban a W605-öt hogy tudja-e a mappába rendezést, a W705-töl felfele tudják azt már néztem. azért vastagabb a 605 mert direkt ledes.

[ Szerkesztve ]

(#3827) nismoka válasza Z(o)zz (#3824) üzenetére


nismoka
addikt

Gratula, jó válsztás! A kis kék átlátszó öntapadós védő csikot majd azért vedd le a sony emblémáról! ;)

(#3828) viharkabat válasza nismoka (#3826) üzenetére


viharkabat
aktív tag

azért vastagabb a 605 mert direkt ledes.

Ez mit jelent a gyakorlatban? (azon túl, hogy vaskosabb) Képminőségben?

(#3829) nismoka válasza viharkabat (#3828) üzenetére


nismoka
addikt

Nem a széleken van a LED (edge led) hanem az LCD panel mögött van pár LED csík. Képminöségben nem sokat zavar, mert a sony edge led-esben is foltmentesebb mint pld a samu. ;)

(#3830) viharkabat válasza nismoka (#3829) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Rákerestem, és jól emlékeztem: itt azt írják, hogy ez is edge.

http://www.kozpontiszalon.hu/termekek/sony/sonykdl40w605b.html

(#3831) nismoka válasza viharkabat (#3830) üzenetére


nismoka
addikt

Rosszul irják.

(#3832) nismoka válasza viharkabat (#3830) üzenetére


nismoka
addikt

Bizonyíték, nem igéret! ;) [Teszt]
''Turning our attention to the 40W605B’s picture features, it uses a full HD panel illuminated by a direct LED lighting system.''

(#3833) viharkabat válasza nismoka (#3832) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ok, én elhittem neked is :) Igazán ha egy teszt meg egy forgalmazói termékleírás között kéne választanom, az utóbbit gondolnám hitelesebbnek. mert elvileg csak átveszi a gyári specifikációt.

De jobban érdekel a médialejátszó, mert ha annyit tud amit láttam, akkor azon nálam elbukik.

(#3834) nismoka válasza viharkabat (#3833) üzenetére


nismoka
addikt

Holnap kivesézem neked és beszámolok. ;)

(#3835) m3gtr válasza viharkabat (#3833) üzenetére


m3gtr
senior tag

Akkor miért nem veszel egy média lejátszót ami mindent lejátszik. A tévébe épített lejátszok amúgy sem jók sok mindenre. Amit le tud játszani ahhoz meg nem kell ilyen tévé mert attól még nem lesz jó minőség és ez nem a tévé hibája.

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#3836) ezanickem


ezanickem
tag

Sziasztok!

150e most a MM-ban a KDL42W650/655, rohanjak megvenni?

(#3837) BossBoss válasza ezanickem (#3836) üzenetére


BossBoss
őstag

Az jó ár! Múlt héten még 169999 Huf volt. :)

(#3838) P@ppaJoe válasza Z(o)zz (#3823) üzenetére

Jó kis teszt. Köszi. :DD
HD sportműsoroknál milyen a mozgásmegjelenítés?

(#3839) viharkabat válasza m3gtr (#3835) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nem kell, hogy mindent lejátsszon, alapvetően tévézésre kéne. De vannak képeim, amiket szívesen néznék a tévén, és ha már ilyet tud akkor szerintem nem nagy elvárás, hogy ehhez ne kelljen külön eszközre költenem azért, hogy ezt kényelmesen meg tudjam tenni.

(#3840) nismoka válasza viharkabat (#3839) üzenetére


nismoka
addikt

Test in progress.. ;)
Tudja a mappába rendezést, options gomb, mappanézet kiválasztása, ennyi. Amatőr volt aki mutatta neked... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3841) viharkabat válasza nismoka (#3840) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Köszi!!! Végülis ez a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

(#3842) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony reportedly dropping OLED TVs to focus on 4K LCD [link]

(#3843) ezanickem válasza BossBoss (#3837) üzenetére


ezanickem
tag

Akkor a hétvégén megveszem. Remélem nem lövök mellé ár érték arányban. Bár már egy ideje nézegetem és ez tűnt eddig is a befutónak.

(#3844) mufi


mufi
senior tag

SONY KDL-32W706B LED vásárlásán gondolkodom. Mit szóltok hozzá? Max 32"-es Tv jöhet szóba, kb ilyen árfekvésben. Van ennyiért esetleg jobb TV?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#3845) BossBoss


BossBoss
őstag

Srácok! A PVR funkció működik a Sony tv-el UPC media kártyaval? Valamiért az rémlik, hogy csak a szabadon fogható (T-s tuner) csatornákat tud felvenni. Valakinek tapasztalat? :)

(#3846) nightshadow


nightshadow
veterán

Veszteséges a Sony, és idén is az marad [link]

(#3847) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek egy idei modellt vásárolni KDL50W829B.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet a TV-t falra rögzíteni? Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Köszi.

(#3848) Z(o)zz válasza Faresz29 (#3847) üzenetére


Z(o)zz
tag

Hi,

Én most vettem egy 50W805B-t. Lehet falra tenni csak nem a szokásos módon. A tévéhez járó fém talpból lehet csinálni hozzá tartót mivel a hátulja nem egyenes, de ehhez minden tartozékot adnak.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#3849) Faresz29 válasza Z(o)zz (#3848) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszi!

Említetted, hogy PS4-et is kötöttél hozzá.
Milyenek a színek, milyen a kép minősége játékok alatt?

Én is vettem egy PS4-et, de sajnos a régi Samsung LCD nagyon gyenge minőséget produkál!!
Még a világos jeleneteknél elmegy, de sötétebb helyeken pl. az Outlast-nál, mozgás közben teljesen homályosodik a kép, mintha után húzás is lenne! Szóval már nagyon nem az igazi...

(#3850) m3gtr válasza BossBoss (#3845) üzenetére


m3gtr
senior tag

A PVR az magára a készülékre vonatkozik, ha van a tévének ilyen funkciója akkor működik ha nincs nem. Barátod google.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.