Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Jackie_Chan válasza Joshi (#24150) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:) Nem tényleg az RTL Klub,de nem is az a lényeg,hogy mi hanem az,hogy az igéretek ellenére SOSEM sikerült megoldaniuk ezt a dolgot. Pixel csúsztatás ide,fehér mosás oda.....

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24152) Buckey válasza K Norbi (#24145) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, hogy gyorsabb, de nekem eddig is gyors volt, ugyanis minden animációt 0,5 értékre állítottam (telefonon és táblagépen is így van).

(#24153) Joshi válasza Jackie_Chan (#24151) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is volt plazmám tudom miről beszélsz, csak egy kicsit csipkelődtem. ;] :R

(#24154) K Norbi válasza Buckey (#24152) üzenetére


K Norbi
addikt

Szintén :D [link] valamit lehet máshol még mókolni?

[ Szerkesztve ]

(#24155) Jackie_Chan válasza Joshi (#24153) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ok. Nem is vettem sértésnek. :) Ha már itt tartunk anno a Privát Gold-al nyomultam. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24156) Buckey válasza K Norbi (#24154) üzenetére


Buckey
senior tag

Tudtommal mást nem érdemes. A többi az alkalmazások fejlesztésekor jön jól.
Esetleg még a tevékenységek törlése és a háttérfolyamat korlátozás az, ami gyengébb készülékeken segíteni szokott.
De ahogy észrevettem, ez a tv nem olyan gyenge, hogy ezzel kelljen szórakozni. Mivel az animációk gyorsan, fagyás nélkül lefutnak 0,5-ös szorzón, így más teendő nincs is.
Jó móka az animációkat 1 fölé vinni, illetve a Képernyőfrissítések megjelenítését bepipálni. :DD Aki nem tudja, tuti rohan a szervízbe a telefonnal/tv-vel. :DD

(#24157) yanna válasza yanna (#24138) üzenetére


yanna
őstag

Most látom, hogy eredetileg rosszul linkeltem, de mindegy is, szinte biztos, hogy az Ablakok 10 hibája.

(#24158) K Norbi válasza Jackie_Chan (#24155) üzenetére


K Norbi
addikt

Az meg milyen dokumentum csatorna? ;]

(#24156) Buckey Akkor a többihez nem nyúlok. "egyenlőre" ;]

(#24159) cotagg válasza K Norbi (#24154) üzenetére


cotagg
tag

Meg tudnátok mondani mikor volt szó ezekről a fejlesztői beállításokról? Keresgéltem visszafelé a fórumban, de nem lelem.

(#24160) K Norbi válasza cotagg (#24159) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem az a mi titkunk! :D :D csak viccelek.
Fejlesztői beállításokról sose volt szó fórumon.
Telón tableten főleg ha samsung akkor kötelező Névjegy Build száma 7 szer rákoppintol és előjön a fejlesztői beállítás. [link] Aztán rajz és Ablakanimáció 0.5x Áttűnésanimáció 0.5x Animátor idő 0.5x
És akkor gyorsabb lesz a tv itt ott. Mobilok meg főleg.
Én az S5 öt mikor visszaállítottam 1.0x agyfaszt kaptam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24161) Jim-X válasza K Norbi (#24158) üzenetére


Jim-X
őstag

Tudtam, hogy elokerulsz, ha valamilyen dokumentum csatornarol van szo :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#24162) cotagg válasza K Norbi (#24160) üzenetére


cotagg
tag

Köszi, tesztelem! :R

(#24163) hefa888


hefa888
csendes tag

Frissítettétek a TV t? Visszajelzés?

[ Szerkesztve ]

(#24164) Jackie_Chan válasza K Norbi (#24158) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Azóta már megszünt,de főleg az "emberi kapcsolatokról" szólt. ;]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24165) K Norbi válasza Jim-X (#24161) üzenetére


K Norbi
addikt

#24164) Jackie_Chan
#24161) Jim-X ;] ;]
wehehe szeretem a dokumentum filmeket jó hatással van rám. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#24166) cotagg válasza hefa888 (#24163) üzenetére


cotagg
tag

Én egy este alatt semmi változást nem láttam (KDL-50W755C). Rosszabb nem lett, az is valami. :)

(#24167) KoVee84


KoVee84
senior tag

Help needed valaki? :F

(#24168) blakey válasza hefa888 (#24163) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp jobb lett a távkapcsolat, jobban reagál, menü fagyás nem jelentkezik, jobb, mint volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24169) headhunter válasza KoVee84 (#24115) üzenetére


headhunter
addikt

Csatornalista szerkesztő program verziószám?

[link]

[link]

(#24170) paci88 válasza Joshi (#24137) üzenetére


paci88
tag

Grat :F

(#24171) Joshi válasza paci88 (#24170) üzenetére


Joshi
titán

Mert mit szeretnél hallani? Ha nem vetted volna észre rajtam kívül senki nem reagált a kérdésedre nem véletlenül. Nincs olyan TV ami konzolokhoz való elsősorban, de a W755 vagy W805 biztosan jó választás igaz előbbiben nincs 3D. Esetleg PC-és FPS játékoknál lenne lényeges az inputlag, de 50"-os TV-én nem szokás PC-vel játszani. De állítólag az elmúlt években megint egyre magasabb inputlagos TV-ék vannak, valamikor ez nem így volt. Konzolnál meg tökmind1 milyen inputlagod van, sokszor még a 60fps is ajándék.

ui.: elsősorban a TV nem játékra való, azért írtam hogy a lehető legjobbat vedd.

[ Szerkesztve ]

(#24172) Mankó válasza Joshi (#24171) üzenetére


Mankó
veterán

A w805 tényleg jó játékra, csak sehol nem láttam már eladót, semmilyen méretben.

(#24173) paci88 válasza Joshi (#24171) üzenetére


paci88
tag

Erre lettem volna kíváncsi mivel olvastam olyasmit hogy van olyan tv amelyiknél ez az input lag nagyobb és játékoknál ez hátrány, mivel nem vagyok egyáltalán jártas a témában ezért tettem fel a kérdést, de most legalább segítőkész voltál és ezt köszönöm. :R

(#24174) SipiBcs válasza Mankó (#24172) üzenetére


SipiBcs
őstag

MM-ben még akad 43-50-55 collban!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#24175) Mankó válasza SipiBcs (#24174) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem 65 colos kellene, kollégának még jó lehet.

(#24176) SipiBcs válasza Mankó (#24175) üzenetére


SipiBcs
őstag

65 colost w857-est tudok 399e-ért Békéscsabán.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#24177) Mankó válasza SipiBcs (#24176) üzenetére


Mankó
veterán

Az jó áron van. :) Kérdés, hogy mit mondanak a tipusra a többiek?
Én már jó rég kiestem a típus hibák és előnyök olvasgatásából, mióta megvettem a hx751-et.

(#24178) SipiBcs válasza Mankó (#24177) üzenetére


SipiBcs
őstag

A 2015-ös modellek között (számozás szerint) a legjobb FHD, efelett csak a 4K készülékek vannak!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#24179) antistati válasza SipiBcs (#24176) üzenetére


antistati
tag

Az tényleg jó ár! Új vagy használt az a 65w857?

[ Szerkesztve ]

(#24180) Joshi válasza antistati (#24179) üzenetére


Joshi
titán

3-5 éven belül ennyiért 4K-t kapsz HDR-el. ;)

(#24181) SipiBcs válasza antistati (#24179) üzenetére


SipiBcs
őstag

Holnap meglesem. Szerintem dobozos és kiállított is van egy-egy.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#24182) dh66e válasza Joshi (#24180) üzenetére


dh66e
veterán

addig ez pont bírja is. :B

(#24183) Tegla80 válasza paci88 (#24173) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
"Input lag database"
~30ms tol kepes az ember erzekelni a kesest,de van aki 60-80ms kesessel megaldott kijelzon sem erez semmit(ami mar ilyen keset eredmenyez. :U
Szoval mindenki azt vesz amit akar szeretne,de a 0-hoz kozelebbi szam a helyes es jo(bb) dontes sztem. ;)

Joshi
Konzollal is boven erezheto az input lag ha nem jo ebben a keszulek....
Plusz input lag a neve,szval nem ertem ezt a pc fetist e temaban mert szamit az sztem mindenhol ahol iranyitasz rajta valamit.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#24184) Joshi válasza dh66e (#24182) üzenetére


Joshi
titán

3-5 évente 400k TV-re? :Y :C :R
Akinek ennyi pénze van az már most is kiadhat 1millát egy normális TV-ért. :B

[ Szerkesztve ]

(#24185) blakey válasza Joshi (#24184) üzenetére


blakey
titán

Hiába ad ki annyi pénzt, 5 év múlva a felét sem fogja érni és a felét sem fogja tudni az akkor megjelenő tévékhez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24186) Joshi válasza blakey (#24185) üzenetére


Joshi
titán

És miért jobb ha 3-5 évente vesz egy TV-ét 400k-ért? Így legalább a jelenben mindig a legjobb TV-je van. Hozzáteszem FHD TV-ről beszélünk. :B

(#24187) blakey válasza Joshi (#24186) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinek az jó amit szeret, én 1,5-2 évente veszek 1-2 tv-t, hogy miért, mert szeretem kipróbálni őket, hogy mennyiért? Annyiért amennyiért megéri és nem nagy veszteség tovább adni. Tökmindegy, hogy milyen tv-ről beszélünk. :K

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24188) Joshi válasza blakey (#24187) üzenetére


Joshi
titán

Ja, hogy nem nagy veszteség továbbadni? Itt már csak az a kérdés kinek mi számít veszteségnek. ;]

(#24189) Peat76 válasza Joshi (#24184) üzenetére


Peat76
őstag

Én is 3-5 évente veszek tv-t 400k körül! Ez érdekel, kihasználom, szeretem az újdonságokat tv-k terén, *meg más 2 évente ad 300-at szaros mobilért, ezt viszont az egész család nézi és imádja! Kinek mi....

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#24190) dh66e válasza Joshi (#24184) üzenetére


dh66e
veterán

Miért te tudod meddig fog menni a mostani tévéd?
Vagy arra gondoltál hogy várjon 3-5 évet és akkor majd jössz neki az újdonsággal hogy megint várjon 3-5 évet mert akkor majd jobbat kap ugyanannyiért?Ez még viccnek is rossz.
Azzal meg ne foglalkozz hogy ki mit engedhet meg magának.

[ Szerkesztve ]

(#24191) blakey válasza Joshi (#24188) üzenetére


blakey
titán

Miért, azt hiszed, hogy a 2 évvel ezelőtt vásárolt 4K TV 5 év múlva versenyképes lesz? Elárulom neked, hogy nem. A 2 évvel ezelőtt vásárolt 4K tv-k még most sem kapnak normális forrást, ráadásul utána lett véglegesítve a szabvány, az asztali 4K-s BD lejátszók idén kezdenek "hódítani", már ha venni fogják, mert a médialejátszók jobban terjednek. A 4K BD-t még nem "törték" fel, marad a "sufni 4K", vagy a Netflix, Youtube és tsai, de a régi, összegyűjtött filmek egyelőre maradnak FHD-ban.
Aki szeret kisérletezgetni, tesztelgetni az többnyire akkor veszi meg a cuccokat amikor jó áron kínálják, én annyiért veszek valamit amennyiért el is tudom adni, persze nem megjelenéskor veszem.
2 évvel ezelőtt sem, tavaly sem és idén sem vettem 4K-s tv-t, mert semmi értelme nem lenne és ez eddig be is bizonyosodott viszont jövőre vagy utána már talán lesz értelme, a most eladott 4K-s tv-k meg lehet, hogy mehetnek a "kukába".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24192) Joshi


Joshi
titán

A támadóknak all:
Többször leírtam itt a Sony topikban, hogy elsősorban nem filmre vettem a 4K TV-ét. A másik pedig hogy FHD-nál van Triluminos? Ha van akkor nem szóltam. :B

ui.. ja és nem 400k-ért vettem a 4K TV-ét hanem 350k-ért, és muszáj volt venni valamit ami sokkal jobb mint a konkurencia. Akkor ez bizonyult jó vételnek ami nem bántam meg. Nyilván 2 év után ennyi pénzért kaphattam volna egy 55"-os x8509C típust is, de nem lennék vele sokkal előrébb. :U

[ Szerkesztve ]

(#24193) dh66e válasza Joshi (#24192) üzenetére


dh66e
veterán

Esetleg tv adásokra? ;]

(#24194) Joshi válasza dh66e (#24193) üzenetére


Joshi
titán

Még egyet találhatsz. ;)

(#24195) blakey válasza Joshi (#24192) üzenetére


blakey
titán

FHD-nál van Triluminos?
Milyen kérdés, ott kezdődött a Triluminos, most hirtelen meg nem mondom,hogy melyik volt az első.
Itt egy példa
Mivel nem írtad, hogy jelenleg kapható-e vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24196) Joshi válasza blakey (#24195) üzenetére


Joshi
titán

Kapható? :U

(#24197) Joshi


Joshi
titán

A jelenlegi TV-ém egy Sony 49x8505b készülék amit 2014 decemberében vettem 350k-ért a Sony Központi Szalonban 2év garival amit nem hosszabbítottam meg. Tehát a gari 2016 decemberáig szól. Ez a TV jelen pillanatban mennyit ér? :U

ui.: természetesen pixelhibamentes és hibátlan, a bevilágítás átlagos. Érdekelne hogy mennyi a bukó 2-4év után egy ilyen TV esetén. :K

[ Szerkesztve ]

(#24198) Mankó válasza antistati (#24179) üzenetére


Mankó
veterán

Sanszos, hogy kiállitott darab.

Joshi: lehet tényleg ki kellene várnom a jelenlegi gari végét és akkor szétnézni a piacon. Csak most még kapnék is érte valamit, akkor már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#24199) Mankó válasza Joshi (#24197) üzenetére


Mankó
veterán

Én is azért cserélnék, mert félő, hogy már így is keveset kapnék az 55HX751-ért, hiába van rá még 2 év gar.
Valaki hozzáértő megmondhatná hozzávetőlegesen, hogy mit érhet! Persze hibátlan, mindene meg van.
Meg vagyok elégedve különben a képével, az input lag lehetne talán kisebb, de ez is csak érzésre.
Érdekes lenne 55-ről 65-re váltani, teljesen elfoglalná a szemközti falat és 2.70-ről már tényleg soknak találom.

(#24200) radi8tor válasza Joshi (#24197) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem jó, ha 120-ért el tudod adni. Nagyon lement az ára az új TV-knek. :(

Van beárazós topik, ott kérdezz rá.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.