Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Jim-X válasza gyeniko (#24080) üzenetére


Jim-X
őstag

270-300-rol nezzuk 65-t, eloszor nagyon nagynak tunt, aztan megszoktuk... Most mar azt mondom elferne a 75 is ;]

A játék az nem játék!

(#24102) gyeniko válasza Jim-X (#24101) üzenetére


gyeniko
őstag

:C

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24103) blakey válasza Jackie_Chan (#24100) üzenetére


blakey
titán

6 red flashes- backlight issue, bad main board, or power board or inverter boards- check standby volts on power board. "backlight on" volts should be 3-5v from main logic board then 24v to inverter
Háttérvilágítási probléma, rossz "main board" vagy hálózati probléma esetleg inverter. Nézd meg a készenléti feszültséget, 3-5V és 24V (inverter) között kell lennie. Lehet, hogy a táppal van gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24104) Lauda válasza Mankó (#24088) üzenetére


Lauda
félisten

En a magam reszerol a panan nem allitottam semmit, csak a szineket, tokeletesen fut rajta az sd is. A herzekkel volt gondom az elejen, mert kiterjesztve ment a gepen es rocogtek a 24p filmek. Ha fo kijelzokent ment, azzal megszunt a gond. Most megint kiterjesztve nezem, csak 60hz-en megy mint a monitor. De ez nem tv fuggo.

[ Szerkesztve ]

(#24105) cotagg


cotagg
tag

Sziasztok, bocs, tudom, hogy gyakran felmerül, de nem találom a választ. Mediamarktban vettem a TV-t alap garanciával, még nincs egy évesm vennék kiegészítő garanciát hozzá. Hol tehetem meg? Menjek be a Mediamarktba vagy máshol kell érdeklődnöm?

A központi szalonban látok két opciót is (http://www.kirakat.hu/arak/SONY/SONY-5-jotallas-BEWY502), de nem derül ki mi a különbség, ahogy az sem, hogy hogyan működik... Egyszerűen megrendelem és kész? Semmiféle sorozatszámot vagy számlát nem kér rendeléskor.

(#24106) Joshi válasza cotagg (#24105) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy tudom, hogy a vásárlást követő 3 hónap áll rendelkezésedre plusz garanciát vásárolni. Amikor én vettem a TV-et akkor mintha ezt mondták volna a Sony szalonban.

(#24107) Mankó válasza Jim-X (#24101) üzenetére


Mankó
veterán

Na ez megnyugtatónak hangzik, már csak a játék dolgot erősíthetné meg valaki.
Igaz nem látok most olyan hű de nagy akciót, ami 65 colban best buy lenne. Igaz a HX751-em már nem egy mai darab, de már csak olyanra cserélném, ami sokkal jobb képet ad és input lagban is jobb és nem kell 500-at rátennem a mostanira. (3d, smart, 4k nem érdekelnek.)

(#24108) Lauda válasza cotagg (#24105) üzenetére


Lauda
félisten

A media marktban mikor vettem a panat, azt mondta az elado, hogy ok fel even belul meg megkotik. Mivel mar ezen is tul vagy, esetleg hivd fel a sony szalont, vagy a masik lehetoseg, hogy egy olyan biztositonal, ahol biztositva van pl a lakasod, lehet kiegeszito biztositast kotni haztartasi dolgokra. Legutobb mikor az aegonnal kotottem lakasbiztositast, ott is volt erre lehetoseg.

(#24109) dh66e válasza gyeniko (#24098) üzenetére


dh66e
veterán

Igen ezek is hozzátartoznak az igazsághoz ennyire nem mentem volna bele csak a kolléga írta hogy megbánták már hogy abbahagyták a gyártást ami nem fedi a valóságot mert a ptv felhasználók bánták inkább.
(#24100) Jackie_Chan
Nekem ez -ha jól emlékszem- valamelyik fw frissítést követően jött elő.Csináltam egy gyári visszaállítást azóta kop kop.

[ Szerkesztve ]

(#24110) Joshi válasza dh66e (#24109) üzenetére


Joshi
titán

Senki nem tudja pontosan hogy mi az igazság, én még most is állítom hogy a plazma gyártásának leállítása elsősorban a 4K miatt történt. Szerintem mindenki azt hitte hogy a 4K néhány éven belül egyeduralkodó lesz, aztán nem lett. Még most is eladhatóak lennének FHD plazmák 50-70"-os méretben, ráadásul a plazma is fejlődött volna ez idő alatt ahogy szemmel láthatóan az LCD is fejlődik. De hát ezek csak tézisek maradnak. :D

(#24111) dh66e válasza Joshi (#24110) üzenetére


dh66e
veterán

A plazma gyártása veszteséges volt éveken keresztül.Sok szeg került a koporsójába az egyik a 4k,de lehetne sorolni elég sok érvet.

(#24112) Joshi válasza dh66e (#24111) üzenetére


Joshi
titán

Igen, talán a fő ok mint szeg a koporsóban az OLED volt, valószínű hogy ettől parázott be a Pana. Ettől függetlenül a Pana VT szériát még tovább lehetett volna vinni, de kár ezen agyalni úgy is mind1.

(#24113) Jackie_Chan válasza dh66e (#24109) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi a választ megpróbálkozom vele.
Nincs valami olyan lehetőség,hogy a beállitásokat elmentsem pendrivera és utána onnan visszatölteni?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24114) Jim-X válasza Joshi (#24112) üzenetére


Jim-X
őstag

Ha megerte volna plazmat gyartani, akkor meg most is menne a piac. Semmi mas nem szamit, csak a profit. Ha pedig az LCD es (majd) az OLED tobbet hoz, akkor nincs mese a plazma halalra volt itelve. :K :W

A játék az nem játék!

(#24115) KoVee84


KoVee84
senior tag

Kérdeznék :B

Adott egy 50W755C, kiexportálom a TV-ről a csatornalistát, megmókolom a progival, de képtelen vagyok visszaimportálni a TV-re. CI kártyát kivettem, routert lekapcsoltam, de így is mindig csak annyit ír, hogy importálási hiba... Mit csinálok rosszul?

Köszi :R

(#24116) gyeniko válasza Jim-X (#24114) üzenetére


gyeniko
őstag

Ennyi!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24117) PrinceHerceg válasza dh66e (#24096) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szerintem meg inkább azért, mert kinyírta az LCD piac, és nem maradt tér a fejlesztére, pedig előbb vagy utóbb mindent tökélyre lehet feljeszteni, csak idő és guba kérdése az egész! :K

(#24118) gyeniko válasza PrinceHerceg (#24117) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha te lennél a 3 utolsó plazma gyártó egyikének tulajdonosa (nagy részvényese), utasítottad volna-e a menedzsmentet arra, hogy az általunk is ismert (a korábbi hozzászólásokban már leírt) adatok ellenére további forrásokat öljenek a plazma technológia fejlesztésére? Gondolom, hogy nem. :N

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24119) PrinceHerceg válasza gyeniko (#24118) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jelen süllyedő hajó állapotban már persze, hogy nem, de ha idejében felmérik a potenciált sokkal többre vihette volna a technológia szvsz! :K

(#24120) Jim-X válasza PrinceHerceg (#24117) üzenetére


Jim-X
őstag

Magasan tojnak ra, hogy hova lehet fejleszteni. Veszi a nep? Nem? Rolo le, gepsor allj...
Bevetel-kiadas, ha a bevetel fele billen a merleg (ha lehet minel jobban) akkor tokmindegy, hogy derekszogben hajlitott kijelzovel, vagy egymillio gigahertz-es kepfrissitessel erik el... A lenyeg, hogy doljon a le :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#24121) gyeniko válasza PrinceHerceg (#24119) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem sokkal "kevésbé göröngyös út" az LCD fejlesztése, mint a plazmáé, természetes, hogy nem ezt erőltetik. Ezek a cégek sok 10 évvel ezelőtt hagytak fel a világ megváltásával és a karitatív gyakorlattal, mert ez az ifjú titánokra és kezdő vállalkozásokra jellemző csak.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24122) PrinceHerceg válasza Jim-X (#24120) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#24123) dh66e válasza PrinceHerceg (#24117) üzenetére


dh66e
veterán

Az lcd egy sokkal simulékonyabb technológia nagyobb felhasználási területtel és kevesebb korláttal mint a plazma így ezen polemizálni felesleges.
A saját reménytelen vállalkozásodba is addig öntenéd a pénzt amíg nem marad semmid sem?

(#24124) krx21 válasza dh66e (#24123) üzenetére


krx21
nagyúr

Attól függ milyen korláttra gondolsz... Látnod kellett volna az arcomon a kifejezést, mikor egy Panasonic VT30-as plazma helyére beállítottam az akkori csúcs Samsung D8000-es lcd-t... :K
A plazma halála nem volt más mint üzlet. Egyszerűen sokkal kevesebb profitot lehetett rajta realizálni, mert drágább volt gyártani... Az előnyök és hátrányok megint más tészta...

(#24125) paci88


paci88
tag

Xbox one-hoz melyik tv ajánlott? 50"

(#24126) Joshi válasza paci88 (#24125) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi erővel kérdezhetted volna azt is, hogy a jelenlegi ülőgarnitúrádhoz milyen TV passzolna. ;]

(#24127) Lauda


Lauda
félisten

Skacok, nem sony tv, hanem panasonic :D , csak itt nagy a forgalom, talan nem lesz harag, ha megkerdezem.

Csutortokon hozom haza az 50 collos tv-met es egyedul fogom kicsomagolni. Nincs esetleg tippetek mi a legkimeletesebb modja? Gondolom osszeallitani a talpat, majd kiemelni a tv-t es mindjart arra felallitani, nem tudom ez sikerulni fog-e. :Y Ti hogy csinaltatok? ;)

Masik lehetoseg, hogy kiemelem, lefektetem (hatara/pofara??) sima feluletre, ra a talp es ugy fealallitani? Elvileg ettol sem lehet baja, csak szallitani nem lehet fekve, gondolom a zotykolodes miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24128) paci88 válasza Joshi (#24126) üzenetére


paci88
tag

Nyílván nem erre gondoltam hanem arra, hogy melyik tv-n lenne élvezhető a játék, de azért köszi :))

(#24129) blakey válasza Lauda (#24127) üzenetére


blakey
titán

Van topikja, ott kérdezd, nem is értem, hogy miért itt, esetleg még az általános topikba elférne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24130) yanna válasza blakey (#24129) üzenetére


yanna
őstag

Első mondatában a válasz. ;)

(#24131) Lauda válasza blakey (#24129) üzenetére


Lauda
félisten

22-en irtam az lcd-s topikba, azota nem irtak ra, a pana topik pedig meg halottabb. Tenyleg nehez rajta atugranod, ha mar nem segitesz? Attettem offba.

[ Szerkesztve ]

(#24132) PrinceHerceg válasza dh66e (#24123) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az emberek anno azért nem vették a plazmát, mert féltek a beégéstől, mint kezdeti gyerekbajtól, holott idővel egész jól kiküszöbölték a problémát, de a tévhit sajna benne maradt a népben, továbbá az LCD piac is aláásta, mert ha valami szarabb kaparnia kell, hogy piacot szerezzen magának.

Szóval én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha rendes pályát futott volna be a technológia, ma lehet, hogy nem LCD-t sasolnánk... ;)

[ Szerkesztve ]

(#24133) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.
Megjött az OTA frissítés a w808c-re. Kb. 40 percet molyolt, mire végre újraindult. :U
Majd kiderül, milyen újdonságok lesznek. :DD
Az is lehet, hogy jobb volt, mint lett! :U
Majd tesztelem, ha végre újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#24134) cotagg válasza Lauda (#24127) üzenetére


cotagg
tag

Szia, Panasonic tv-khez adott quick setup guide-ban szokott lenni leírás, hogy hogyan szereld össze a talpat, hogyan csatold a tv-hez és hogyan állítsad talpra. Ha pofára kell fektetned, akkor legyen akkora asztalod, amire ráfér a TV és a káva nem lóg túl rajta, plusz tegyél alá valami plédet, így valahogy:

http://www.manualslib.com/manual/416033/Panasonic-Tc-L55dt50.html?page=9#manual

50-es TV-t egyedül rögtön rátenni a talpra szerintem elég necces. Én nem kockáztatnám, hogy a talpból kiálló fémalkatrészekkel valahogy összekaristoljam a TV-t, vagy mondjuk mellérakjam...

[ Szerkesztve ]

(#24135) cotagg válasza cotagg (#24105) üzenetére


cotagg
tag

Nos, megvan a válasz az utólagos kibővített garanciára, ha esetleg mást is érinetene majd. +3 garancia vehető a készülékhez 365 napon belül. 2 opció van jelenleg:

• BEWY502  19 990 Ft 5 évre szóló normál gyári jótállás
• BCCY502   24 900 Ft 5 évre szóló baleset biztosítással kiegészített gyári jótállás

A Sony központi szalonból rendeltem meg, e-mailben le lehet kommunkálni az egészet, szkennelt számla és garancialevél kell hozzá. Nagyon készségesek és gyorsan voltak.

(#24136) blakey válasza Lauda (#24131) üzenetére


blakey
titán

Nemrég vetted a 40"-ost, hasonlóan járj el ezzel is.
A megfelelő helyen kérdezz, várj türelemmel, valaki segíteni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24137) Joshi válasza paci88 (#24128) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod? :D A lehető legjobb TV-én. ;]

(#24138) yanna


yanna
őstag

Windows 10, és Sony TV problémám van képernyő tükrözéssel
Talán tud valaki segíteni, mert én nem jövök rá a hibára.

(#24139) dh66e válasza krx21 (#24124) üzenetére


dh66e
veterán

"A plazma halála nem volt más mint üzlet."
Ennyi. :K

(#24132) PrinceHerceg
Elfogadom az érveidet,de ezek az okfejtések csak a magunk szórakoztatására jók másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#24140) Lauda válasza cotagg (#24134) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Most hogy irtad, atfutottam a masik tv kezelesijet, de abban csak azt irjak, hogy hogyan szereld fel a tv-re a talpat, hogy a tv hol legyen ekozben , arrol semmi. :B :( Koszonom az otletet, gondolom akkor attol nem lesz baja, ha kiemelem es valami sima dologra lefektetem. Az etkezo asztal eleg sima ehhez, majd valamit teritek ra. Kozben privatban is kaptam tippet, abbol kiindulva van egy kemeny agybetet szivacsom, lehet arra fektetem ra, a ketto kozul valamelyik mukodni fog.

Attol nem karosodhat a tv, hogy az asztalra allitom, lefektetem, majd a talp felszerelese utan felallitom? A kicsi is ugy hajlott mint az allat, gondolom ez megjobban fog, ezert felek kicsit tole. :B :)

(#24136) blakey Igazibol nem ertem most a reakciodat. Eddig mindig tok segitokesz voltal. Most nem tok mindegy a marka? Irhattam volna, hogy ha veszek egy 50-es sony braviat, azt hogy csomagoljam ki, akkor nincs ez. De en ugy tartottam korrektnek, hogy megirom, ez nem sony tv ami jon. :F ;)

cotagg Akkor sikerult megkotni, orulok neki. Latod ott 1 evet hagynak, ezek szerint tobbet, mint mas ertekesitohelyeken. :K :R

A balesetesre nekem azt is mondtak a MM-ban, hogy ha eldol a tv es pofara esik, arra is fizet. Persze az igazsag odaat van, szoval csak ovatosan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24141) blakey válasza yanna (#24138) üzenetére


blakey
titán

Így próbálod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24142) Joshi válasza yanna (#24138) üzenetére


Joshi
titán

Milyen videokártyáról van szó?

(#24143) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Erre tudna valaki válaszolni? Igazából az érdekel, hogy mennyire alkalmas a tv saját lejátszója a LAN-on lévő anyagok lejátszására, vagy inkább érdemes-e valami normálisabb media playert venni mellé (mert ebben az esetben az olcsóbb modell a nyerő).
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#24144) dh66e válasza Lauda (#24127) üzenetére


dh66e
veterán

Sima ügy.
Kibontod állítva és szépen kicsúsztatod egy szőnyegen vagy ágyon pofával lefelé fordítod a talpat felszereled a sarkainál megfogod átlósan és a helyére teszed.
Az 55" tévém nem bánta mikor vettem később a falra is egyedül raktam fel.

(#24145) K Norbi válasza Buckey (#24133) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is ma toltam fel, de pentről 13 perc volt cakk pakk, menü gyorsabb kicsit, mást nem vettem észre eddig.

[ Szerkesztve ]

(#24146) Lauda válasza dh66e (#24144) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom neked is! :) Igy mar nem lesz gond ugy erzem. Holnap berendezkedem, hogy csutortokon mar egybol akcioba tudjak lepni. :D :D Az egybol a talpara allitom nagyon kockazatos, mert ha nem talal bele az ember, hamar ossze lehet karistolni a tv-t. :DDD

Koszi mindenkinek, hasznositom a kapott otleteket! :B ;)

dh66e Rendben, ugy lesz!

Koszonom, tenyleg sokat segitettetek! :K :B

[ Szerkesztve ]

(#24147) dh66e válasza Lauda (#24146) üzenetére


dh66e
veterán

A talpat fektetve szereled csak ezután viszed a helyére.

(#24148) Jackie_Chan válasza PrinceHerceg (#24132) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

"#24132:Az emberek anno azért nem vették a plazmát, mert féltek a beégéstől, mint kezdeti gyerekbajtól, holott idővel egész jól kiküszöbölték a problémát..."

Sajnos ez nem igaz. Tapasztalatból mondom mint ST50 és G30 tulajdonos,hogy nem sikerült kiküszöbölniük.
Mind két tvmben szépen beleégett az RTL Klub jel.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24149) yanna válasza blakey (#24141) üzenetére


yanna
őstag

Igen. A műveletközpontban is a csatlakoztatva szerepel, a TV elsötétül, hang átmegy, kép nem.

(#24142) Joshi: HD4600

(#24150) Joshi válasza Jackie_Chan (#24148) üzenetére


Joshi
titán

"Mind két tvmben szépen beleégett az RTL Klub jel."
Na ne füllentsünk kérem, inkább a Spice Platinum HD. :DD ;]

(#24149) yanna nem esett le hogy te a WiDi-vel akarod összehozni. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.