Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Lauda válasza K Norbi (#24298) üzenetére


Lauda
félisten

Muszaj volt kiagyalnom ezt, feltem, hogy megserul a tv vagy a derekam mikozben tornazok vele, igy ezerszer egyszerubb. Arra kellett figyelnem nagyon, hogy mikor lehuzod a karton rola, nem igazan tamasztja semmi, igy felo, hogy eldol. :)

blakey Nehez amugy igen, mert mas az indulo ar. Az eb alatt azert voltak olyan durva arak, mert a meglevo akciora akciozott ra a MM es az is csak a keszletre vonatkozott. A pana tv-m 150 rol volt 130 korul es ebbol jott le a 15/18??% meg, igy lett 109990. Egy 250 ezres tv-nel ez ugye nagysagrendekkel nagyobb arcsokkenes. A TX-50DS630E 220 ezer online, az eb alatt 165-ert arultak.

dh66e Holnap intezem. ;) De nem csereltetem, elallok tole, ugy nez ki ez ennyit tud. :(

[ Szerkesztve ]

(#24302) K Norbi válasza dh66e (#24300) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak majd nehogy meglepődjünk mikor írni fogja hogy Sony-t leveri képminőségre. ;]

Kíváncsi leszek rá, mi lesz a véleménye, lesz összehasonlítási alapja.
Mint nekem volt az LG vel.

[ Szerkesztve ]

(#24303) Lauda válasza K Norbi (#24302) üzenetére


Lauda
félisten

A kepminosege szerintem nagyon jo, persze a konkurenciaet meg nem lattam itthoni korulmenyek kozott. Peldaul azt is most vettem eszre, mikor a 2 tv egyszerre volt bekotve, hogy a nagynak sokkal reszletesebb a kepe. Az okozta, hogy van egy opcio a kepelessegre, a nagynak az alapbeallitasa olyan volt, mint a kicsinek maxon, szoval mindig tanul valamit az ember, kivancsi leszek en is ra. ;) ;)

(#24304) K Norbi válasza Lauda (#24303) üzenetére


K Norbi
addikt

Mindenképp érdekel a tapasztalatod képminőség szempontjából.
Panasonics mindig is ott volt a nagyok közt. :K

(#24306) Lauda válasza blakey (#24290) üzenetére


Lauda
félisten

Vegulis akkor mi a kulonbseg a 805/808 kozott?

Mindketto fekete, ez nekem jo, a talpa a 805-nek kromszinu, a 808-nak pedig fekete? Annyira jok a kepek az oldalakon, hogy sosem jossz ra a titokra. :U

(#24307) blakey válasza Lauda (#24306) üzenetére


blakey
titán

Talán a 809-asnak fústszínű króm a talpa. De az tírtad, hogy neked mindegy milyen a talpa. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24308) Lauda válasza blakey (#24307) üzenetére


Lauda
félisten

A kozpontiszalonban nezem es ott csak az a ketto van amit irtam. Felhivtam a mm-ot, azt mondtak ez a ketto tok ugyan az, csak a 805 az a MM-ban kaphato (marmint a webaruhazakon kivul), a 808 euronics-os, de a ket tv minden paramterben egyforma.

Vegulis mindegy, csak most elgondolkodtam rajta. :)

K Norbi Na szuper, koszi! :C :D

[ Szerkesztve ]

(#24309) K Norbi válasza blakey (#24307) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt ezt írják [link] [link]
Youtube [link]

[ Szerkesztve ]

(#24310) blakey válasza Lauda (#24308) üzenetére


blakey
titán

Oké, de valami apró különbség biztos van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24311) Lauda válasza blakey (#24310) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar en sem tudom ezek utan. :( Felhivnam oket, ha nem vasarnap lenne. Asszem foglalok valamelyikbol es holnap beszelek veluk, gondolom az nem okoz nekik problemat, ha modositja az ember a tipust.

K Norbi Koszi a videot! Akkor a 808 a fustos talpu, nekem a masik jobban tetszik igy elsore, bar tok mindegy, csak ne legyenek gomolyfelhok, ezt meg ugy se tudom elore.

Vasarnap ugy sem irnak vissza, majd holnap. :K

[ Szerkesztve ]

(#24312) K Norbi válasza Lauda (#24311) üzenetére


K Norbi
addikt

Dobj egy e-mail-t a Sony központi szalonnak és megírják :K Ez a legbiztosabb.
Vagy felhívod őket.

ááá dehogyis baj, szerintem az itt lévő fórumozókat már névről ismerik. ;]

Én is a 808C akartam venni, de a Mediaba nem volt csak 805C De ezzel a krómmal se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#24313) blakey válasza Lauda (#24311) üzenetére


blakey
titán

Felesleges, a 805C biztos, hogy fényes króm a 808C meg fülstős:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24314) K Norbi válasza Lauda (#24311) üzenetére


K Norbi
addikt

Megtaláltam az e-mailt amit írtam annó az Euronicsnak 808C füstös króm színű a talpa ez 100%
Mert azt kajtattam, minden áron olyat akartam :DDD

(#24313) blakey :K

(#24315) Lauda mivel náluk abból nem is lehet. De tényleg érdekes hogy a Mediaba miért nincs a 808C ből?

[ Szerkesztve ]

(#24315) Lauda válasza blakey (#24313) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszonom szepen!

K Norbi Azok alapjan amit a mm-os elado mondott, nem csoda hogy nem volt ott ilyen, mivel naluk abbol nem is lehet. ;]

Euronicsban van 250-ert, mondjuk a kepek itt se jok, raadasul egyiken ezust a keret, masikon fekete, a talpat meg hagyjuk is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24316) K Norbi válasza Lauda (#24315) üzenetére


K Norbi
addikt

Találtam egy hirdetést hát a 809C is füstös króm a talp. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24317) Lauda válasza K Norbi (#24316) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Szamomra ez mar kovethetetlen, a kollega osszefoglalojaban ez fenyes talppal szerepel. Es akkor meg van 807 is. :DDD :DDD Eszerint azok az ezust keretuek.

A 805 egy biztos pont, fekete kava, krom talp. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24318) headhunter válasza Lauda (#24315) üzenetére


headhunter
addikt

246.900Ft-ért + 5"? [link]

Holnap, lehet visszamegy 279.990Ft-ra.

"KDL-55W809C Full HD Televízió Android TV-vel 2016.07.18.-2016.07.31. között akcióban bruttó 246.900.-Ft."

(#24319) blakey válasza headhunter (#24318) üzenetére


blakey
titán

Ha tényleg ma van vége az akciónak akkor én rendelnék egyet és holnap vissza mondanám, ha máshol lesz egy jobb akció, mindegy, hogy melyiket választja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24320) Lauda válasza headhunter (#24318) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem en is a nagyot. :) Igazibol eleg az 50-es, a panabol mar latom mekkora, inkabb azon izgulok, hogy ne karacsonyfa legyen. :) Lefoglalok egyet valamelyikbol, max torlom, ha lesz jobb.

(#24321) K Norbi válasza headhunter (#24318) üzenetére


K Norbi
addikt

Ennyiért gondolkodás nélkül 55 öst vennék :K

(#24322) ateszm válasza Lauda (#24320) üzenetére


ateszm
senior tag

55öst csak ha tényleg makulátlan tartalommal hajtod ugyanazon nézési távolságból,mint az 50-est.

(#24323) Lauda válasza ateszm (#24322) üzenetére


Lauda
félisten

En is ugy vettem eszre, hogy a filmek minosege sokkal jobban eszreveheto az 50 collon, igaz annak 60%-al nagyobb a felulete, mint a 40 collose. A bluray persze tukor azon is, viszont ami nem az, annal nagyon eszrevenni. Tokeletesen nezheto, csak hat latszik, hogy nem az igazi. Gondolom 55-nel megjobban esik a minoseg, hiszen ott meg +20%novekedes tortenik. Eleg lesz az 50-es is, mondjuk igy indultam a 40-nel is. :) :)

Az 50W8xx szeria az mind VA paneles?

[ Szerkesztve ]

(#24324) Mankó válasza Lauda (#24323) üzenetére


Mankó
veterán

Milyen messziről nézed?
Én amikor a 32est cseréltem, akkor 40esbe gondolkodtam és 55 colos lett. :) És nem bántuk meg.
Mi 2.7-2.8-ról nézzük és 65-ösben gondolkodok 3 év után. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24325) Tegla80 válasza Lauda (#24323) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem pont eleg most az 50" fhd-bol az atlag embernek.......azt majd johet a 4k 65+" tol par ev mulva.....

Sony® & PlayStation®

(#24326) Lauda válasza Mankó (#24324) üzenetére


Lauda
félisten

2.5m kb, de nezhetnem messzebrol is csak igy kenyelmes.

(#24327) Lauda válasza Tegla80 (#24325) üzenetére


Lauda
félisten

En amugy pont ezt gondolom. Most ugy vagyok vele, legyen egy ekkora jo tv-m, aztan majd par ev alatt alakulnak a dolgok.

Foglaltam kozben egy 50W805C-t a kozpontiban. Tanakodtam a mm es ekozott, de nagyon jokat irtatok a topikban a sony hozzaallasarol. Azt gondolom, hogy gondok eseten kozvetlen a sonyval konnyebb beszelni, mint kozvetiton keresztul. Rosszabbul szerintem biztos nem jarok igy. Ha sikerul kifogni egy jo tv-t (ha nem majd cserelgetem), akkor kesobb veszek hozza sony biztonsagot is. Olvastam, hogy az osszekarcolt kijelzonel is adtak uj tv-t.

Igy legalabb tudom azt is, milyen a pana, nincs bennem az, hogy azt kellett volna valasztani. Bar a kepminosege most is azt mondom, hogy nagyon jo, csak hat a pamacsok es az sem tetszik, hogy olyan a kava mint a balaton. Bar nem tudom a sony-e milyen, de azt irtatok fem, szoval girbe-gurba nem nagyon lehet.

Koszonom szepen mindenkinek itt es privatban is, nagyon sokat segitettek nekem! ;) ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#24328) blakey válasza Lauda (#24327) üzenetére


blakey
titán

Hullámos a pana kávája? Nem fém?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24329) K Norbi válasza Lauda (#24327) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen teljes egészbe alumínium ezen még én is meglepődtem :K

Olvastam, hogy az összekarcolt kijelzőnél is adtak új tv-t.
Igen nekem is van benne, Igaz telefonnak a vakujával kell nagyon keresni hogy megleld, igaz kicsik 2 helyen találtam én is benne.
Egyébként csak a teló vakujával lehet észrevenni.

(#24324) Mankó
(#24325) Tegla80

Következő tv-m 55" vagy a feletti lesz. :K
Nekem mondjuk a tv 3.8 Méterre van, fért volna.

B-L-A-C-K figyelmeztettet hogy ez lesz. De nem hittem neki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24330) blakey válasza K Norbi (#24329) üzenetére


blakey
titán

Minden kijelzőn vannak mikrokarcok, akkor számít "valódi karcnak" ha normál használat mellett is észrevehető. Egy mikrokarcot a szervízben nem vesznek észre ráadásul nagyobb az esélye annak, hogy több lesz vagy mélyebb, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24331) dualcore válasza K Norbi (#24329) üzenetére


dualcore
őstag

Én 32-ről váltottam 49-re, és 50-re, de a köv. min. 55-60 lesz és Triluminos. Táv, 3m. :K

[ Szerkesztve ]

(#24332) ateszm válasza Lauda (#24327) üzenetére


ateszm
senior tag

Megnyugodhatsz, tetszeni fog a Sony, bár ezt már írtam itt is és priviben is. Az okos funkciója KODI-val meg megeszi reggelire a Panát! (nem képminőségre)! :))

(#24333) K Norbi válasza blakey (#24330) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, gondoltam én hogy nehéz azért egy ekkora tv-t becsomagolni meg a gyártósoron is szerleni hogy ne legyen benne semmilyen mikro karc, nem foglalkoztam vele mert nem látható.

(#24331) dualcore Úgy úgy! csak felfele :D

(#24334) Lauda válasza blakey (#24328) üzenetére


Lauda
félisten

Muanyag az ezust resz es a fekete hatlap is. Valami borzalmas, a teteje meg hagyjan., az alja ijeszto neki. Probaltam lefotozni, de nem tudott raelesiteni a gep, mert az esustos reszen nem talalt normalis fokuszt, gondoltam levideozom a masikkal, de aztan nem foglalkoztam vele, visszacsomagoltam. Megnezem azert hatha lett ertekelheto kep.

[ Szerkesztve ]

(#24335) Lauda válasza K Norbi (#24329) üzenetére


Lauda
félisten

Kivancsi leszek! :R

Olyan karcra gondoltam, hogy a kislany osszekarcolta valamivel es kapott ujat, igaz nagy atfutasi idovel, de a lenyeg a vegkifejlet. Amugy a mm-ban is emlitette az elado, hogy a paltina csomagnal ha eldol a tv es betorik a kijelzo, cserelik a tv-t, szoval erdemes megkotni szerintem. Foleg itt a sonynal ahogy nezem 5 ezer forint a kulonbseg, en biztos a magasabbat kotom. Csak adja a sors, hogy ne valami szemetet kapjak. ;)

ateszm Ugy legyen, koszi neked is a tanacsokat! :K :R Nalam szerintem nem lesz kodi, a geprol kapja hdmi-n a biteket. :D

[ Szerkesztve ]

(#24336) ateszm válasza Lauda (#24335) üzenetére


ateszm
senior tag

Akkor már csak egy NAS vásárlás van hátra... :)

(#24337) blakey válasza Lauda (#24334) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, AS640 részben fém volt és semmi hullám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24338) Lauda


Lauda
félisten

Olvasgattam tesztet az 55w805-rol, az 50-es meretrol viszont nem talaltam. Amiket arrol irnak, azok nagyjabol igazak lehetnek erre is? :)

ateszm Sosem tudhatjuk mi lesz, egyelore elvagyok a gep+hdmi megoldassal. ;)

blakey Az, konkretan azt hittem rosszul latok. :( Nem talaltam jo kepet, mindig csak egy pici resz eles, kamerazni kellett volna, de en mar ki nem szedem. Borzalom az epitesi minosege szerintem. Pedig origi tv volt, semmi mokolas.

[ Szerkesztve ]

(#24339) petya2012 válasza Lauda (#24338) üzenetére


petya2012
őstag

helló

hol olvasgattad,tudnál linket??
köszi

(#24341) Lauda válasza petya2012 (#24339) üzenetére


Lauda
félisten

Hello, vihar van ,telorol vagyok sajna, googleben ird be a tipust sony kdl 55w805 review, 2 nagyobb oldal is tesztelte.

[ Szerkesztve ]

(#24342) no01ricsi


no01ricsi
tag

Sziasztok
Van egy 42W705B tvm, a problémám az lenne, hogy egy hét nyaralás után, amit hálózatról lehúzva töltött ez a kép fogad
A tv jobb 1/3 "csíkos" a kép
Mi okozhatja?
Előre is köszi a segítséget

PSN ID: PRicsi83

(#24343) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Szemezgetek egy az alábbi linken található 2 készülék valamelyikével. :U
-Érdeklődnék,hogy az alábbi linken szereplő 2 televízió mikori kiadású modell 2015 v 2016-os? :F

[link]

[link]

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24344) paci88 válasza Atesz 666 (#24343) üzenetére


paci88
tag

2015
Én most vettem egy 50w805c-t és nagyon elégedett vagyok vele

[ Szerkesztve ]

(#24345) Lauda


Lauda
félisten

Visszament 240-re az 50-es es 280-ra az 55-os a kozpontiban, kivancsi leszek meddig. :D

(#24346) Atesz 666 válasza paci88 (#24344) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Köszi a gyors választ.
-Akkor ezek utolsó darabok lehetnek,mert nekem kb 2 max 3 hónap múlva kellene valamelyik? :U
-Az áruk elég jó,kb ebben a ársávban gondolkodok.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24347) K Norbi válasza Lauda (#24345) üzenetére


K Norbi
addikt

Hétvégén szerintem ismét akció aug-7 olimpia nyitóünnepség, aug 21-ig fog tartani ez idő között tuti lesznek jó akciók.

(#24346) Atesz 666 Nem kifutó gyártják folyamatosan. :K
De ha venni akarsz és jó áron akkor Olimpia alatt vedd, a Media Markt lehet akcióz olyat csak nézünk.

[ Szerkesztve ]

(#24348) paci88 válasza Atesz 666 (#24346) üzenetére


paci88
tag

Én láttam egymás mellett a kettőt és a 805-nek jobb a képe mint a 756-nak szerintem. Én így választottam ki és akcióba vettem 212-ért, de az olimpiát szerintem is érdemes megvárni.

[ Szerkesztve ]

(#24349) Lauda válasza paci88 (#24348) üzenetére


Lauda
félisten

Erdekes, ezt mar olvastam a topikban. Valamiert nekem hihetetlennek tunik, hogy csak a 3d miatt lennenek ennyivel dragabbak a 8xx modellek, amikor a 3d gyakorlatilag hal ki. Ha a panel nem is mas (amit nem tudunk), akkor mas alatta a szoftver, de mar tobben is irtak, hogy jobb volt a kepe. :F

K Norbi Remelem mar nem akciozzak, sot, felmegy az ara 300-ra. ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24350) K Norbi válasza paci88 (#24348) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezért megköveznek a fórumon ;] ;]
De itt én is olvastam róla hogy van akik szerint jobb panellal szerelik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.