Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Tippeket kérnék, hogy hogyan is lenne érdemes beállítani a készülékem mozgásjavítását, mert néha picike szellemképes, utánhúzást látok, illetve minimális vibrálást, ami szerintem az élességgel vagy képi zavarszűrőkkel lehet kapcsolatban!

Ti hogy állítottátok be a készüléketeket?

Mindjárt F1, kíváncsi leszek hogy teljesít a kis X8509C-em...

:C

[ Szerkesztve ]

(#24052) blakey válasza PrinceHerceg (#24051) üzenetére


blakey
titán

Motionflow tiszta és ahhoz képest kell beállítani a háttérvilágítást, legalábbis szerintem a Tiszta teljesen jól teljesít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24053) zonusz


zonusz
tag

Valaki leírná, hogy az egyes jelölések mit takarnak? X, XD, SD, DS. Én nem igazán tudok kiigazodni, még az árak alapján sem.
Köszönöm.

(#24054) ateszm válasza blakey (#24052) üzenetére


ateszm
senior tag

Ez a 55"756hoz is igaz lehet?

(#24055) blakey válasza ateszm (#24054) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24056) krx21 válasza blakey (#24044) üzenetére


krx21
nagyúr

+1

Én erre a ZD9 -re leszek kíváncsi... Van valahol infó hány szegmens van a tv-ben?

[ Szerkesztve ]

(#24057) Joshi válasza krx21 (#24056) üzenetére


Joshi
titán

Másfél milláért LCD TV? :B ;]

(#24058) krx21 válasza Joshi (#24057) üzenetére


krx21
nagyúr

Nézzük meg mit tud... Nem mondtam, hogy meg is veszem...

(#24059) Lauda válasza Partz (#24046) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, nem azt jelenti. Mindenhol kivalora ertekeltek a kontrasztjat, a szinvisszaadasat, kepminoseget. Kulon-kulon ertekelik a kepminoseget, felepitest, ar-ertekaranyt stb stb es ezek osszessege adja a vegso ertekelest.

Epp az elso tulajdonsagok miatt gondolkodtam el az 55W805C es az 50DS630E kozott, de meg a mai napig dilemmaban vagyok. Vegulis megrendeltem a panasonicot, mert ennek mar lattam a kepet, legalabbis a kicsinek. Sajnos nem tudom ehhez kepest milyen a sony kepe. Pedig ha meg annal is jobb, akkor hajlanek a sony fele. Igazibol olvasgatva a topikban rengeteg hibat is olvasni, taphiba, teve cserek, fagyasok, ja es hogy pattognak a tevek :Y , szoval nem valami bizalomgerjeszto. Persze az is igaz, hogy akinek jo a teveje, az nem fogja beirogatni, hogy jo a tevem.

A756/805 kozott csak a 3D a kulonbseg? 20 ezer forint. Most megint elgondolkodtam melyiket vegyem, komolyam agyverzest kapok ettol. :W :DDD :DDD

Ja most a panara 5 ev gyari gar is van.

[ Szerkesztve ]

(#24060) ateszm válasza Lauda (#24059) üzenetére


ateszm
senior tag

Vedd meg mindkettőt(mint én) s problem megoldva...:))

(#24061) Lauda válasza ateszm (#24060) üzenetére


Lauda
félisten

:Y Neked van mindkettobol? :C

(#24062) Joshi válasza Lauda (#24059) üzenetére


Joshi
titán

Most nem azért, de a Pana 50"-os míg a Sony 55"-os, ha az ár fontos de a méret nem annyira akkor mindenképpen a Pana. Mondom ezt Sony tulajként.

(#24063) Lauda válasza Joshi (#24062) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fontos az ara, amugy is kb egy arban vannak az azonos meretuek. ;)

Amugy nezzetek meg a full hd teveteken ezt a demot pl, valami brutalis. Szoval ha jon is 4k-s anyag, par evig siman kiszolgaljak meg ezek az embert. Gyonyoru kepuk van, ha normalis forrast kap. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#24064) Lauda válasza Lauda (#24063) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy a masik, a focis: Panasonic - Barcelona Football (new version) :Y

Ebbol is latszik, hogy meg ezek a mai tevek sincsenek kihajtva, mert hulladek a forras hozza legtobbszor.

[ Szerkesztve ]

(#24065) PrinceHerceg válasza Lauda (#24064) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Majd ha 10-bites anyagok is lesznek végre! :B

(#24066) ateszm válasza Lauda (#24061) üzenetére


ateszm
senior tag

yepp 50DS630, 55"756C

(#24067) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Amúgy de jófejek, hogy visszaadják a sima átmenetet, az új Z szériában!

Igen csak eltudnám viselni az X szériában is, egy frissítést követően!

;)

(#24068) Lauda válasza ateszm (#24066) üzenetére


Lauda
félisten

Es mi roluk a velemenyed? Melyiknek tunik szebbnek a kepe? ;)

(#24069) Joshi válasza Lauda (#24063) üzenetére


Joshi
titán

Erre meg azt mondom hogy közel 300k sok egy FHD TV-ért, a Sony 55x8509C 330k-ért jó vétel volt amikor akció volt. Egyik haveromat rá is tudtam beszélni a vételre. :D

(#24070) Lauda válasza Joshi (#24069) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem mindegy ki mit vesz. :) En azt latom, hogy meg a full hd tevek sincsenek kihajtva, mert nincs hozza megfelelo forras. Torrent/bluray vonalon sem, nemhogy teveadasok tekinteteben. ;) Kicsit nekem ez olyan, mint hogy uszni meg nem tudok, de keressunk hosszabb medencet esete. :D Ez a 4k jelenleg egy marketing maszlag szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24071) Joshi válasza Lauda (#24070) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem meg 4k anyagot nézz meg 4k kijelzőn. ;)

ui.: aztán ott van a HDR és H.265 aminek számtalan előnye van, na ezeket egy FHD TV soha nem fog támogatni. :D De az utóbbi néhány hozzászólásod másról sem szól, mint hogy a 4k tök felesleges. Én meg pont az ellenkezőjét állítom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24072) blakey válasza Joshi (#24071) üzenetére


blakey
titán

A h265 felbontástól független, az egy tömörítési forma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24073) Joshi válasza blakey (#24072) üzenetére


Joshi
titán

És szerinted a FHD TV-ék támogatni fogják? Mert szerintem nem. Azért nem mert elsősorban nem a felbontás a lényeg ennél a codeknél. Link. Ennyi erővel a Divx is maradhatott volna felbontás növelése mellett mint codek.

A jelenlegi PC konfigom így boldogul a HEVC-el hardveres gyorsítás nélkül. :B

[ Szerkesztve ]

(#24074) Lauda válasza Joshi (#24071) üzenetére


Lauda
félisten

Epp ez a lenyeg, hogy gyakorlatilag nincs 4k-s forras. :) De reszemrol ezt le is zartam. ;)

(#24075) antistati


antistati
tag

Már egy ideje járogatok TV-ket nézni, továbbra is a Sony nálam a favorit, de nem is a márka hanem méret az érdekes 55" nekem már most is előrelépés a jelenlegi 42" képest, de egy 65" mellett az 55" is eltörpül:-)

65" és 55" Sony FHD TV

55" és 65" Sony UHD TV

Amikor ezeket látom egymás mellett 65" akarok venni:-)

(#24076) Joshi válasza Lauda (#24074) üzenetére


Joshi
titán

Hivatalosan van 4k forrás, az más kérdés hogy még nincs feltörve ezáltal nincs Warez. :B

(#24077) Partz válasza Joshi (#24057) üzenetére


Partz
senior tag

Én is azt mondom várjuk ki, az első képek alapján ami bemutatón készült brutál kontrasztja van. Fényerőben messzi veri az oledeket, ennek ellenére oled párti vagyok, de ez akkor is ígéretesnek tűnik.


ZD9

Lauda
Ez az aminek kiváló a kontrasztja, az oledek és a plazmák mellett. A 8-as széria messzi van ettől akármit írnak a tesztek. Színvisszaadás akkor jó ha szemből nézed, szóval vannak kompromisszumok, ez a tapasztalat. Folytathatnám, de nem lebeszélni szeretnélek róla, mert ismétlem lcd viszonylatban jó vételnek számít.

antistati
Sokan azt nézik, hogy 55-65" közti különbség szinte semmi. Viszont ha a kép felületét nézzük majdnem 1,5x akkora a 65"-os, ez érződik az árakon.

(#24078) blakey válasza Joshi (#24073) üzenetére


blakey
titán

Személy szerint egyáltalán nem érdekel, hogy egy tv belső lejátszója mit támogat, de semeddig sem tart a speckók közé tenni, gyártókon múlik, hogy beteszik-e vagy sem. Ha nem érted, hogy miért jött létre a h265 akkor nincs miről beszélni. Ha a hardver támogatja akkor minden további nélkül benne lesz, felbontástól független, az összes hardverben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24079) Mankó válasza antistati (#24075) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem 55-ös van 2,70-es néző távolsághoz, de ez a 65-ös óriási az 55-höz képest. Teljesen elbizonytalanodtam, annak ellenére, hogy a néző távolság megkövetelné. Játékra (xbox one) is használjuk, arra meg főleg óriási 2.7-re, szerintem a 65 col kútba esik. Akinek 65 col van, milyen messziről nézi? Tapasztalat, esetleg játékkal is?
Másrészt viszont nem is találok nagyon olyan modellt fhd-ba 700k alatt, ami most best buy lenne. 60 colos Sony meg nincs. :(
Nagyon úgy tűnik ki kell várnom azt a 2 évet, ami még a gariból van, addigra talán elérhető közelségűvé válik az oled, vagy kitudja mi lesz akkorra a tuti.

(#24080) gyeniko válasza Mankó (#24079) üzenetére


gyeniko
őstag

Hálóban ágyból 300 cm-ről nézzük a 65"-t, a 270 cm sem volna probléma. Igaz, hogy az SD adás már "büntet" ilyen távolságból. Másik helyiségben 330 cm-ről nézzük a 75"-t, teljesen OK.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24081) Mankó válasza gyeniko (#24080) üzenetére


Mankó
veterán

330-ról a 75 colt, na az már tényleg meredek.
Milyen tipusokról van szó különben?

(#24082) Lauda válasza Joshi (#24076) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha nem is akarod erteni, ugy nem fog menni. :N ;) Ez az 50db lemez a forras? Es a tobbi? Normalis teve adas sincs, meg full hd-ban sem, mert a savszel miatt le van tekerve a minoseg. Ami nem 4k bika bitrataval az meg rosszabbul fog kinezni a 4k kijelzon, mint a full hd-n, de ezert is irtam, hogy mindenki maga tudja mit vesz, csak ne ilyen ervekkel tamasszuk ala ha lehet. :) Warez kerdes: szerintem ez a fontos, mert megkockaztatom, hogy mindenki onnan szedi a filmeket, persze kivetelek mindig vannak. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#24083) PrinceHerceg válasza Lauda (#24082) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Térjük észre, ma már szerintem nincs olyan ember aki ne varezolna... ;)

(#24084) gyeniko válasza Mankó (#24081) üzenetére


gyeniko
őstag

Samu UE65H6470 és UE75H6400. A nagyobb TV elé gördül egy 109" vászon is, természetesen ez is 330 cm-re van a szemünktől és jó matériával lélegzetelállító a kép. Persze, ehhez különlegesen éles üveg optika kell, a jól ismert és népszerű műanyag optikás vetítőkkel ilyen közelről "homályzóna" a kép.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24085) ateszm válasza Lauda (#24068) üzenetére


ateszm
senior tag

Lehet elfogult vagyok,de a Pana képi világa közelebb áll hozzám. Nincs olyan érzés,mintha diafilmet néznék,nem pixelesedik úgy az SD... persze ez az 5col miatt is lehet.Nézési távolság kb ugyanaz. Hozzáteszem FHD tartalom mellett gyönyörű a képe a Sonynak (igaz a mobilomon is az :) ),de sajnos nem folyamatos valamiért... :(

(#24086) Lauda válasza ateszm (#24085) üzenetére


Lauda
félisten

En is ezert vagyok tanacstalan, mert ugye a panasonicot latom milyen, a sonyt viszont nem tudom milyen lenne es ugye izlesek es pofonok kinek mi tetszik. ;) A panasonicon hibatlan az sd tartalom is, ezt en is megerositem, oszinten szolva nagyon kellemes meglepetes volt, mikor meglattam. Nincs semmi pixelesedes, akadozas, szeteses stb. ;) Nyilvan a minoseg meglatszik azert, de nincsenek kepi problemak.

Koszonom a velemenyedet! ;) :B

(#24087) K Norbi válasza antistati (#24075) üzenetére


K Norbi
addikt

(#24088) Mankó válasza ateszm (#24085) üzenetére


Mankó
veterán

Az lehet beállítás, forrás hiba is. Én is sokat játszadoztam a beállításokkal, amíg számomra megfelelő lett, persze még mindig lehetne jobb és jobb.

(#24089) Joshi válasza Partz (#24077) üzenetére


Joshi
titán

Én nem azt mondtam hogy gagyi TV lesz, hanem a túlárazottságára utaltam. Mire az új technológiák átkerülnek a középkategóriába sok-sok év fog eltelni.

(#24082) Lauda Te nem akarod érteni. :( Addig nem lesz letölthető 4K anyag amíg fel nem törik a 4K Blu-Ray másolásvédelmét, addig marad a 4K-ra masterelt sima Blu-Ray. Nem tudom honnan veszed hogy rosszabbul néz ki egy anyag FHD-én mint 4K TV-én, ezek a TV-ék már nagyon jó minőségben konvertálnak 4K-ra. A 4K TV adás hazánkban csak álom, már az összes csatornának HD-nak kellene lennie, de még azok között is vannak gyenge minőségűek. Sajnos sávszélesség spórolás megy.

(#24090) Partz válasza Joshi (#24089) üzenetére


Partz
senior tag

Pont az ára ami viszonylag kedvezőnek számít, valamivel az idei Lg oled tévék alá lőtték be azonos méret mellet és még van pár hónap megjelenésig, addig ez tovább szokott csökkenni. Idővel meg csúszik le a középkategória felé ahogy mondtad, de így elsőre nem rossz ez.

Szeptember végére már ígértek összehasonlító teszteket az Lg oled tévéivel szemben. Amennyiben valóban javítanak a képminőségen indokolt az ár, kíváncsian várjuk.

(#24091) Joshi válasza Partz (#24090) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted ér egy TV 1-1,5millió Ft-ot? Ami ma jónak számít az 1-2 éven belül elavult lesz, márpedig TV-ét nem 1-2 évre vesz az ember. Én azt értem hogy van aki megteheti a milliós nagyságrendű vásárlást úgy hogy meg sem karcolja a kiadás, de azért egy ilyen TV legyen is jó ha már ennyibe kerül. De azért az se véletlen hogy az utóbbi években mindig az LG OLED-je nyeri a "Legjobb TV" címet az USA-ban.

(#24092) ateszm válasza Mankó (#24088) üzenetére


ateszm
senior tag

Forrás hiba,hogy a panán meg jó? Akkor az utóbbi. Mindenesetre nem adom fel,tekergetem még,de szerintem lassan mindent megnéztem. Marad ez ilyen "ricegős" fajta... :(

(#24091) Joshi Egy dolgot magyarázz el,bár lehet már volt róla szó. Ha ilyen költséges az oled gyártása,akkor miért nem plazmát gyártanak, fejlesztenek inkább újra?

[ Szerkesztve ]

(#24093) Tegla80 válasza ateszm (#24092) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Mindig is ilyennek lattad vagy ez csak ugy jott kozben?Uccso fw frissites utan csinaltal e gyari beallitasok visszaallitasat?
Lehet nem valtozik,de En meglepnem mert nalam w8b nel volt,h egy fw frisites utan lett roppant tragya,majd a gyari visszaall utan ismet a regi.
Szval ha nem volt azota es belefer az eletedbe akkor mentsd le a csatilistat,fotozd ki az ilyen-olyan beallitasaid,h meglegyenek es inditsd ujra a tv-t. Hatha....

Sony® & PlayStation®

(#24094) ateszm válasza Tegla80 (#24093) üzenetére


ateszm
senior tag

FW updte megvolt, hard reset nem. Csatlist nincs,hdmi stb van. Megnézem nemsokára,koszi. Am előtte is ilyen volt de lehet nem ennyire.

(#24095) Joshi válasza ateszm (#24092) üzenetére


Joshi
titán

"Egy dolgot magyarázz el,bár lehet már volt róla szó. Ha ilyen költséges az oled gyártása,akkor miért nem plazmát gyártanak, fejlesztenek inkább újra?"
Nem hinném hogy az LG nagy selejt aránnyal gyártaná a WOLED-et, inkább arról van szó hogy kihasználják a lehetőséget, azaz jelenleg csak nekik van használható OLED technológiájuk. A plazma megszüntetése hiba volt ezt ma már tudja a Panasonic is, de azért az OLED jobb megoldás mint a plazma.

(#24096) dh66e válasza Joshi (#24095) üzenetére


dh66e
veterán

A plazma gyártása dög veszteséges volt azért szűnt meg.

(#24097) Partz válasza Joshi (#24091) üzenetére


Partz
senior tag

"Szerinted ér egy TV 1-1,5millió Ft-ot?"

Ha ez merül fel benned, akkor nem érted miről van szó.
Ezaz oled példa se tudom, hogy jön most ide, de kérdésedre a válasz.
A legjobb tévé cím választást is megismétlik, mint ahogy írtam. Itt már a ZD9 is indulni fog és HDR módba lesznek kalibrálva a készülékek.
Ezek ellenére oled párti vagyok, de néző pont kérdése az egész. Mint ahogy az egyes kategóriák amikre szavazni lehet.

(#24098) gyeniko válasza dh66e (#24096) üzenetére


gyeniko
őstag

Azontúl, hogy veszteséges volt, azért szűnt meg, mert a 4K-s plazma képernyőket minimum 60"-65" méretben lehetne csak előállítani (a cellák méretét nem tudják jobban lecsökkenteni), tehát nem lehetne kisebb mérteben is kiszolgálni a piacot. Ráadásul a plazma képernyű rendkívül értékeny a mechanikai hatásokra, hajlításra-nyomásra, a nagy képernyőkhöz nagy, nehéz, merev háznak kellene tartoznia. Ezen felül sokkal több energiát fogyasztanak, a fogyasztás lecsökkentése tovább drágította az egyébként is kényes és költséges termelést, egyúttal rontott is a kép minőségén.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#24099) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!

Valaki legyen kedves írjon nekem 1-2 szót a WD650 széria otthoni (LAN/WIFI) hálózati méádia lejátszási képességeiről!
Amúgy az, hogy ebben van hálózati csatlakozási lehtsőég, és "csak YouTube", megéri ezt választani az RD450 széria helyett?
Előre is köszönöm!

(#24100) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

55W829B tipusú tvm van,amit tavaly áprilisban vettem a Központi Sony szalontól neten keresztül 2020ig kiterjesztett garanciával..

Az alábbi hibákat tapasztaltam már többször is:
1. Pár óra működés után a távirányítóra nem reagál.Távirányító csere már történt és nem oldotta meg a problémát.(ezt már 2 hónapos korában csinálta,de volt olyan,hogy utána meg hetekig nem)
2.Távirányítóval történő kikapcsolás után nem kapcsol ki a készülék,hanem pirosan kezd el villogni a led és nem reagál semmire!
3.Ma bekapcsolás után a Home gombot megnyomtam és a kép elmegy és a piros Led villogni kezd. (6ot villan -szünet-6ot villan) és nem reagál semmire csak a 220ból való kihúzásra.
Utána újbóli bekapcsolásnál ugyan ez.
Újbóli áramtalanítás után meg üzemel.

A gond,hogy ezek a hibák időszakosak nem minden alkalommal jönnek elő.

Jeleztem a Sonynak aki a miskolci szervizhez irányított.Elvileg szerdán viszik el.
Az jutott eszembe,hogy mi van ha ott nem produkálja a hibát (amit jeleztem is a szerelőnek telefonon aki azt mondta,hogy akkor nem tud mit tenni csak ha ő is látja) és vissza hozzák úgy akkor ezt a "játékot" meddig kell játszani?
Egyáltalán mi lehet ez a hiba?

Szerk.: Közben ezt találtam. Mit jelent a 6 villanásos hiba?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.