Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) Somatom válasza zerodot (#41200) üzenetére


Somatom
veterán

A kártyást miért blokkolja? Ahogy a kártyásra hibaüzenetet dob, úgy a bejövő utalásra, a váltásra, a pénzfelvétre, a kártyás vásárlásra, vagy bármely más szolgáltatására is dobhat. A pénz visszakerül a munkáltatómhoz, én meg septiben nyithatnék itthon Eurós bankszámlát, telefonálgathatnék a pénzügyre és vihetném a fehér csokit a pénzügyes csajszinak (azt szereti :) ). Nagyon jól van ez így, hogy a fizetésem független a Revoluttól. Ahhoz bizalom kéne, amit pont az ilyen húzásai miatt bukik el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41202) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
Magyar bankból utalnának nekem.
Most használnám ezt a funkciót először.
Az összefoglalóban nem találom szájbarágósan mit kell pontosan megadni.
Referenciaszámot ill. számlaszámot kéne gondolom megadni, ezeket hol találom az app-ban?
Köszi előre is

(#41203) UberMutant válasza pilu01 (#41202) üzenetére


UberMutant
őstag

szia, ne szivasd az utalót, nagyon sokba fog neki kerülni az utalás (litván számlára menne forint).
keress más megoldást.

(#41204) pilu01 válasza UberMutant (#41203) üzenetére


pilu01
senior tag

Értem, köszönöm

(#41205) peetie1 válasza Somatom (#41201) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ezzel én is így vagyok, szép és jó a revolut, metal csomagom is van, de a fizumat az tuti hogy nem bíznám rájuk, akármiben is kapom...

(#41206) zerodot válasza Somatom (#41201) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az a ;] nem hiába volt ott a végén, értsed a viccet... :DDD

Pont azért írtam, mert annyira gyakran hangoztatod h milyen megbízhatatlan a revo, és bármilyen kisebb-nagyobb hibánál felháborodsz :DDD

(#41207) Somatom válasza zerodot (#41206) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább az legyen, hogy senki se bízzon meg bennük, minthogy bárki szarba kerüljön azért, mert megbízott bennük.
Nem a hiba miatt vagyok felháborodva, hanem a kommunikációja miatt. Amiatt, hogy a kommunikációjukból egyáltalán nem derül ki, hogy meddig tart a hiba, vagy, hogy mi a teendőm. Amit javasolnak, az nevetséges. A hiba lehet váratlan, de a kommunikációjuk szándékos.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41208) zsola400 válasza pilu01 (#41202) üzenetére


zsola400
aktív tag

Fizetési hivatkozással kérheted, ha mindenképp a Revora szertnéd kérni a pénzt, ezt kártyával lehet kifizetni, ingyenes de van valami limit talán 100e ft amit így lehet kérni.

(#41209) Somatom válasza zerodot (#41206) üzenetére


Somatom
veterán

Kíváncsiságból átváltottam Forintra, majd hozzáadás. "Viccesek a fijjug."

Szerk.: Hopp, megvan! App hiba (Android). Valószínűleg beragadt a hibaüzenet. Leállítás, gyorsítótár törlés után megy a hozzáadás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41210) hard74 válasza Somatom (#41195) üzenetére


hard74
senior tag

Tegnap nálam is ezt játszotta.Töröltem az app gyorsítótárát,és megjavult.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#41211) Somatom válasza hard74 (#41210) üzenetére


Somatom
veterán

Legalább kiderült, hogy mivel kell ilyenkor próbálkozni.
Hívtam az Erste -t, 8 Euro lett volna 500 Euro Sepa átküldése.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41212) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Most már biztos: havonta két alkalommal, összesen legfeljebb negyvenezer forint értékben díjmentesen lehet készpénzt átvenni kártyás fizetés esetén kereskedőktől - feltéve persze, ha a boltok is bevezetik a szolgáltatást, amire ma még alig akad példa itthon. Ám emellett egy másik fontos területen is döntés született: a QR-kódos azonnali fizetések és a fizetési kérelmek nem csak tranzakciós illetéktől lettek mentesek a közelmúltban, hanem a minap megszavazott törvénymódosítás értelmében ingyenesek, banki díj- és költségmentesek lesznek.

https://www.portfolio.hu/bank/20221209/megszavaztak-jon-a-bolti-ingyenes-keszpenzfelvetel-es-ket-uj-meglepetessel-is-kedveskedik-a-kormany-584354

Innentől akkor megnő a QR-kód használhatósága.... értelme... és gondolom terjedni is fog még inkább...

bár van itt egy kis érdekesség:

"Jelenleg csak néhány bank nyújt QR-kódos fizetési lehetőséget ügyfeleinek, és csak néhány olyan megoldás létezik, amely fizikai vagy online QR-kódos bolti azonnali fizetési megoldást tesz lehetővé. Ám ezek bankspecifikus megoldások, melyekre úgy tudjuk, hogy egyáltalán nem vonatkozik sem az illetékmentesség, sem a banki díjmentesség. Ez csak az új, egységes QR-sztenderdre épülő megoldásokra lesz majd igaz."

[ Szerkesztve ]

(#41213) Krethx válasza Somatom (#41201) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam pár éve volt ilyen egyszer. Simán topup-oltam APay-el vagy GPay-el vagy Curve.
A másik megoldás Web-en keresztül. De itt nem a pénzbekérőre koncolok. (Bár az is egy megoldás.) Rányomsz a profil képedre ott pedig a felhasználónevedre. (@neved) Ott lesz egy link: revolut.me/tefelhasználóneved
Utalás is érkezik nekem és azzal egyszer sem volt gond.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#41214) Gallmix válasza Somatom (#41201) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem lenne egyszerűbb rákérdezni, hogy "helló van egy ilyen problémám...." főleg ha váltások miatt prémiumod is van pl.

Másik forintos feltöltés, más funkció sem megy? az app frissítve van? Gyorsítótár törölve (akár rejtett)

közben olvasom megoldódott, szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#41215) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
a páromnak elromlott a telefonja, ezért egy régi készüléken próbált bejelentkezni, sikertelenül. Azt írja, hogy a telefon és/vagy a PIN kód nem megfelelő (a PIN kód megfelelő). Állítása szerint, korábban szelfit kért a rendszer (nem tudta, hogy miért, ezért nem küldött...). Már nem kéri a bejelentkezési próbálkozásoknál, csak hibaüzenet van, semmi egyéb lehetőség kapcsolatfelvételre. OK, hiba volt. De most mit tud tenni?!

[ Szerkesztve ]

(#41216) Somatom válasza Gallmix (#41214) üzenetére


Somatom
veterán

Azóta írtam (írtuk) ezt a gyorsítótár törlős megoldást.
Azóta tapasztaltam még egy furcsaságot. Zen -ről húztam át Forintot, kártyával. Check ablak, Zenen jóváhagytam, de utána a Continue -ra nem reagált, Zenen pedig függőben maradt a tranzakció. Vártam, vártam, de semmi változás. Aztán Cancel.
-Megszakítja a feltöltést?
-Igen.
Abban a pillanatban megjelent az összeg a Ft zsebben. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41217) Krethx válasza st6969 (#41215) üzenetére


Krethx
aktív tag

Selfit biztonsági okokból kéri. Összehasonlítja a már beküldöttel. Ez is egy biztonság hogy idegenek ne tudjanak belépni. Csak a jogos tulajdonos.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#41218) st6969 válasza Krethx (#41217) üzenetére


st6969
őstag

Értem, ez világos, elmondtam neki is, most már küldené, de most meg már nem kéri a belépési próbálkozáskor. Csak a hibaüzenet jön, hogy "a telefon és/vagy a PIN kód nem megfelelő".
Mit lehet tenni?

(#41219) Oliverda válasza Gallmix (#41212) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez az a topik, ami nem vonatkozik a Revolutra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41220) Noxy válasza st6969 (#41215) üzenetére


Noxy
veterán

Próbáld meg a Revolut app-t törölni, majd újra felrakni. A szelfi meg kötelező.
2 hete állítottam be a tartaléktelefonon szelfivel.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#41221) Gallmix válasza Oliverda (#41219) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jelenleg.
(viszont itt vki azt írta, hogy a nemzetközi sztenderdet használja a revolut - akkor csak az azonnali fizetés a híja... vagyis idő kérdése)

[ Szerkesztve ]

(#41222) st6969 válasza Noxy (#41220) üzenetére


st6969
őstag

Köszi. Lehet, hogy akkor inkább hanyagoljuk 1 hétig a Revolutot, mert utána meg megkapja az új telefonját. Az meg nehogy gyanús legyen, hogy ennyi idő után megint "új" készülék van...

(#41223) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Egyik barátom gift-ként küldött nekem pénzt revoluton, jött is az értesítés, megnéztem a kis forgó kártyát, küldtem neki köszönő gif-et, viszont pénz az sehol :F
Nála azt írja az állapotra, hogy függőben. Én a gifteknél csak annyit látok hogy küldött egyet, de rákattintani nemtudok, hogy elfogadjam vagy valami.
Mit rontottam el és hogy lehetne megoldani? :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#41224) tewe79


tewe79
újonc

Helló a fiam forint alapú <18 kártyájaval fog tudni külföldön euróban fizetni?
Köszi

(#41225) tatararpad válasza Somatom (#41211) üzenetére


tatararpad
őstag

SEPA utalásnak nem a belföldi forint utalás díjával kell megegyeznie? Ez elég drágának tűnik.

(#41226) Somatom válasza tatararpad (#41225) üzenetére


Somatom
veterán

Kinézem belőlük, hogy a belföldi is ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41227) vnorbi válasza tatararpad (#41225) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor egyezik a SEPA utalás díja a belföldi forint utalás díjával, ha forintból utalunk eurót, és a bankunkra bízzuk a devizaváltást a nekik tetsző árfolyamon.

Ha devizaszámláról euróból indítunk SEPA utalást, ott nincs ez a kötelezettség tudtommal, bár az én bankomnál az is olcsóbb lett, amikor életbe lépett az EU-s szabály (alacsonyabb lett a minimum díj, és nem számolnak fel díjat a SEPA utalások fogadásáért azóta).

(#41229) okoska74 válasza tewe79 (#41224) üzenetére


okoska74
senior tag

Szerintem nem. A lányom sem tudott dollárért vásárolni a neten.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#41230) viktorhu válasza Gallmix (#41221) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem nemzetközi szerintem, az MNB választott egy szabványt (amit a magyar bankok se nagyon követnek), ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#41231) s912


s912
aktív tag

Sziasztok.

Kártyás feltöltéskor (HUF) van limit? Vagy csak a beállított, napi kártya limit?

(#41232) sifarr válasza vnorbi (#41227) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha devizaszámláról euróból indítunk SEPA utalást, ott nincs ez a kötelezettség tudtommal, ... (mármint hogy egyezik a SEPA utalás díja a belföldi forint utalás díjával)
Ennél egy kicsit bonyolultabb vagy árnyaltabb a helyzet. És alapvetően a bankon múlik, hogy az ügyfél számára kedvező vagy kedvezőtlen megoldást kínál.
Forintszámla esetén teljesen igaz, amit írsz. Az eurós devizaszámla esetében viszont két lehetőség valamelyikét kínálhatják a bankok.
1. Önálló eurós devizaszámla. Ebben az esetben nincs meghatározható forint átutalási díj meghatározva, amivel megegyezhetne a SEPA díja. Így a devizaszámla díjcsomagjában tetszőleges díj határozható meg a SEPA-utalásra. Önálló lehet akkor is a devizaszámla, ha az ügyfélnek forintszámlája is van a banknál.
2. A bank számlacsomagot kínál, amelynek része a forintszámla és mellé az ügyfél igényelhet eurós devizaszámlát is (ha akar). Ebben az esetben közös díjcsomagról, kondíciós listáról beszélhetünk. Mivel a csomag része a forintszámla, annak pedig meg van határozva a belföldi, forintutalások díja, van viszonyítási alap, ezért itt a devizaszámláról az eurós utalás díja meg kell egyezzen a forintos díjakkal.
Az 1-es esetre példa a Rafi Gold 2.0, amelynél az esetleges devizaszámla nem kapcsolt a forintszámlához. A forintszámláról díjmentes a SEPA utalás, viszont van konverziós díj (+ az átváltás költsége). A Rafi eurós devizaszámláról a SEPA utalásnak pedig saját díja van.
A 2-es esetre példa a CIB. Minden számlacsomagja tartalmazza a devizaszámlák hozzáférhetőségét és díjrendszerét. A CIB-él így az eurós SEPA utalás díja minden esetben megegyezik a forintos díjakkal. Ha díjmentesen utalsz forintot, akkor eurót is díjmentesen utalhatsz.

(#41233) vnorbi válasza sifarr (#41232) üzenetére


vnorbi
aktív tag

OTP-nél van számlacsomagom, amihez kérhető eurós devizaszámla is. Nem kötelező elem, és ez a devizaszámla csak ehhez a csomaghoz kérhető. Ez alapján a 2-es csoportba tartozik az eset.

A forint számláról a forint utalás díjmentes. A forint számláról a SEPA utalás díjmentes (de az alkalmazott devizaárfolyamban van 1% felár a középhez képest). Az eurós devizaszámlához a számlacsomag hirdetménye a havi számlavezetési díjat tartalmazza, minden más díj tekintetében az általános devizaszámlájukhoz tartozó hirdetményre hivatkoznak, amiben nem díjmentes a SEPA utalás, és a valóságban is így van, a csomag devizaszámlájáról SEPA utalást nem tudok díjmentesen indítani.

Nem gyakori, hogy onnan utalnék eurót, de majd utánanézek annak, amit írtál, hátha jogos lenne erre egy reklamációt írni.

(#41234) tatararpad válasza vnorbi (#41233) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem Smart Devizaszámla van és a díjjegyzéke szerint a SEPA eurós utalás 0,2% max. 6000 Ft, vagyis annyi mint a belföldi forint, viszont a litván Revolut számláról már utaltam erre a devizaszámlára eurót és nem került 5,9 euróba a fogadása, konkrétan semmi díjat nem vont le. Namost mivel a webkártya díját is egybe terhelték mert egész évben elfelejtették, kinézem belőlük hogy majd egyszer bepótolják, de a lényeg hogy ha van forintszámla különbséget elvileg nem tehetnének a kettő díja között, ahogy sifarr is írta.

[ Szerkesztve ]

(#41235) vnorbi válasza sifarr (#41232) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Van benne valami, mert valójában a devizaszámláról indított SEPA utalás az általános hirdetmény szerint drágább, mint amennyit tőlem levontak, amit eddig azért nem feszegettem, mert ugye olcsóbb volt, mint szerintem kellett volna lennie. A levont díj egyezik azzal, mint a forint számláról a forint utalás díja ugyanannáll a számlacsomagnál, csak későbbi szerződéskötéssel. Ezt vagy kétszer megpróbálták a forint számlámnál is az évek során (egyszercsak elkezdtek díjat felszámolni a forint utalásokért, mint a később kötött szerződéseknél, amit aztán reklamáció után visszacsináltak). Szóval lehet, hogy úgy lenne szándék szerint, ahogy írod, csak mivel a devizaszámlával kapcsolatban nem reklamáltam, az úgy maradt: stimmel hogy a forint számlacsomag forint utalásával számolnak, csak nem a nyitás szerinti kondíciók vannak rá beállítva, hanem ugyanannak a számlacsomagnak egy későbbi változata (háromféle érvényes kondíciós lista van aszerint, hogy mikor lett nyitva a számla, és ha jól tippelem, a devizaszámlámon a későbbi nyitás szerinti árazás van).

Köszi a felvilágosítást!

Befejeztem az offolást.

(#41236) vnorbi válasza tatararpad (#41234) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az enyém is Smart, 2012-es nyitással, amivel még díjmentes a forint utalás, és így díjmentes lehetne a SEPA utalás a devizaszámláról is, de helyette a 0,2% van, amit írsz. Az 5,9 eurós fogadási díj a díjjegyzék szerint valami általános díj a hirdetményből, de a SEPA utalás fogadása díjmentes ott is, nálam is. A díjjegyzék inkább egy kivonat a legrosszabb esetekről (például nem teljesíted a díjmentes számlavezetés feltételét...), a tényleges díjak a hirdetményből derülnek ki a konkrét körülmények figyelembevételével.

(#41237) Gallmix válasza s912 (#41231) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Van de az kezdő regisztrációnál is elvileg több száz ezer. Később idő és használat kapcsán meg milliós, vagy felette is lehet, konkrétumot viszont nem fogsz megtudni és mindenkinek egyedibb valószínűleg.

#41230 viktorhu
Akkor majd idővel kiderül. Az jól látszik, hogy digitális csatornák felé terelik a készpénzforgalom helyett a dolgokat.

(#41238) Somatom válasza Gallmix (#41237) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Ha mondjuk 200 Eurót szeretnék az Erste devizaszámlámról átteni a Raffi devizaszámlámra, akkor a Sepa utalásnál olcsóbb és gyorsabb, ha ATM -ből kiveszem az Eurot és a Raffi pénztárában befizetem. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41239) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
A Revolut ennyire rosszul váltja az Eurot, vagy valamit hibásan csinálok?
Gondoltam váltok egy kicsit, legyen a számlán az is.
428 foritra jönnem ki a EU.
De pénteken is 421 körül volt még( tudom, hogy hétvégén többe kerül)
A valutaváltóknál 419 körüli árakat látok.

(#41240) kovisoft válasza cdl (#41239) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem most 419,82 Ft-ot kérne egy euróért.

(#41241) gyalu 1 válasza cdl (#41239) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nálam 424 forint 1 euro a hétvégi felárral együtt. Melyik valutaváltónál láttál 419-ért? Az exclusive Change 433,17-ért adja. (Ne a vételi árfolyamot nézd, hanem az eladásit)

(#41242) gyalu 1 válasza kovisoft (#41240) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nálam is, csak erre még jön a hétvégi felár

(#41243) Noxy válasza cdl (#41239) üzenetére


Noxy
veterán

Az € számlánál válts, (vétel €) ne az eladás HUF Ft.-nál.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#41244) kovisoft válasza gyalu 1 (#41242) üzenetére


kovisoft
őstag

Igen, jogos, csak az árfolyamot néztem, de ha ténylegesen váltanék is, akkor még írja a 4,20 felárat.

(#41245) cdl válasza Noxy (#41243) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm, itt rontottam el.

[ Szerkesztve ]

(#41246) Blackmate


Blackmate
senior tag

Internetes vásárlásnál használtam a virtuális kártyámat. Forintban fizettem (SimplePay) és mégis EUR zsebből vont le. Volt elérhető összeg a HUF számlán is. Ilyenkor mit tudok tenni, hogy ne az EUR-ról vonja? Premium vagyok, ha ez számít.

(#41247) zsola400 válasza Blackmate (#41246) üzenetére


zsola400
aktív tag

Az € rakd széfbe akkor nem fér hozzá.

(#41248) ACE- válasza Blackmate (#41246) üzenetére


ACE-
addikt

Furcsa mert ilyenkor Ft-ban kéne vonnia, valami nem stimmel annál a tranzakciónál... Biztos hogy nem volt konverzió? Be tudod rakni a tranzakció adatait?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41249) Blackmate válasza zsola400 (#41247) üzenetére


Blackmate
senior tag

Köszi, eső után köpönyeg, a support is ezt javasolta. A harmadik emberrel beszélgetek, de úgy érzem a hiba nem az én "készülékemben" volt, mert 5 perccel a vásárlás előtt feltöltöttem a HUF számlát és mutatta is a rendelkezésre álló összeget, aminek bőven fedeznie kellett volna a vásárlást.

(#41250) ACE- válasza Blackmate (#41249) üzenetére


ACE-
addikt

Support-al beszéltél erről? Érdemes lenne megkérdezni őket mi lehet ez, mert elég rejtélyes az alapján amit leírtál.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.