Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) TODI1111


TODI1111
addikt

Szerintetek miért nem telepíti a flashfire az xposedet? Root van. Mindent a leírás szerint csinálok de néhány perc múlva simán újraindul a készülék de az xposed nem települ.

(#18552) #86973952 válasza Stauffenberg (#18549) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szintén, és jó áron hozzá lehet jutni.

Amivel nagyon rossz tapasztalatom volt, az pl. a Gepard.

(#18553) debcamp válasza diegho (#18547) üzenetére


debcamp
aktív tag

Aug-Szept óta van rajta, ez az első a G4en. Tökéletes a mai napig. Nillkin 9H

+1 Stauffenberg

[ Szerkesztve ]

(#18554) #86973952


#86973952
törölt tag

Aki vett már erre Nillkin super frosted tokot; vastagabb, mint amennyire a kamera kiáll a házból?

Egyik képen úgy látom igen, de mivel "döntött", nem egyértelmű számomra.

(#18555) Tomtotom válasza diegho (#18547) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Nillkin, nekem a többi csak ideig-óráig volt jó. Van itthon egy Sony z2, azon már 1,5éve fent van, és semmi baja, illetve egy mégis, a 1,5éves használat után egy folton lekopott az újlenyomat taszító réteg, és ott nehezebb letisztítani:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#18556) kentucky válasza diegho (#18547) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem Nillking 9H üvegfólia volt két hónapig kb., de rosszul raktam fel és a széleken levegős maradt. November óta Nuglas üvegfóliát használok, és nagyon elégedett vagyok vele, ezt is bátran ajánlom.

porterocka: Én is szemezek vele, lehet, hogy rendelek jövő héten aquaból.

[ Szerkesztve ]

(#18557) Stauffenberg válasza #18001664 (#18550) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van miért szidni a Facebook appot, mert tényleg feleslegesen erőforrás igényes. Egy gyengébb készüléket könnyen megfektet, sok ismerősömnek az a dilemmája, hogy szeretne normálisan Facebookozni mobilon (nem Lite, nem böngészős változattal), de ha fent van, akkor szenved a telefon tőle.

Gyanítom a G4 üzemidejébe is jobban beleharapna, ha rendszeresen használnám, de amikor csak a háttérben ment és nem bolygattam nem sok vizet zavart. Biztos megevett vagy 200 MB RAM-ot, de ez a G4-nek meg sem kottyant. Ahol csak 1-2 GB RAM van ott már ez gond lehet.

(#18558) lalyoska


lalyoska
tag

Sziaszok!
holnap végre átvehetem bőr hátlappal a G4-esem :)
Viszont sos kérdésem lenne?
Előfizetéses NANO simem van csak, azza fogom tudni használni??
Ha nem, mit tegyek?
Köszi!

(#18559) Viktor0610 válasza lalyoska (#18558) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A készülék micro SIM-kártyával megy.
Adaptert kell vegyél vagy cseréltess kártyát micro méretűre.

Samsung Galaxy A54

(#18560) lalyoska válasza Viktor0610 (#18559) üzenetére


lalyoska
tag

Azt tudom, hogy micro simes. De pl. normál simes telefonba is bele tudtam tenni a nano simet, felismerte.
Az LG G4-nél ez nem fog menni??

[ Szerkesztve ]

(#18561) kocsij válasza Pőze (#18537) üzenetére


kocsij
tag

Na most járok 3 óra kijelzőidőnél és 56%-n van az akksi. Eddig nagyon jó ez a Telekomos V20D

Galaxy S23 Ultra

(#18562) debcamp válasza lalyoska (#18558) üzenetére


debcamp
aktív tag

Szolgáltató ingyen cseréli. Nem vesződnék más megoldással. Ha pénzt kérnek érte, ne dőlj be...

(#18563) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Remélem nem nagyon off a téma, de mutatnék itt is néhány mai nap folyamán készült képet. :B Mintha javult volna valamicskét a zajszűrő algoritmus 6.0-val, aztán lehet, hogy csak beképzelem...

(#18564) Viktor0610 válasza lalyoska (#18560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajj, ne már.... :U

Nyilván, ha mákod van ügyes vagy, el tudod úgy helyezni a kártyát, hogy felismerje, de tényleg olyan drága lenne egy adapter? :P

Samsung Galaxy A54

(#18565) Stauffenberg válasza Viktor0610 (#18564) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"de tényleg olyan drága lenne egy adapter?"

Én meg az adaptert nem értem. Az adapterért el kell menni és meg kell vásárolni. Pontosan ugyanekkora erőfeszítés a szolgáltatótól új SIM-et kérni, kiveszi a fiókból, aktiválja és az egész lezavarható pár perc alatt, mint egy vásárlás.

(#18566) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok, hol lehet beállítani azt hogy a kamerának ne legyen hangja ha fenyképezek?

(#18567) Viktor0610 válasza Stauffenberg (#18565) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam ez azért sarkalatos kérdés, mert a céges kártyát elég bonyolult kicserélni.
Arról nem is beszélve, ha van egy nano SIM-kártyám és mindenféle adapterem, nem kell kártyát cserélnem, ha más telefonba költözöm.

Tudom, nem az a szokványos, ha az ember sűrűn költözik egyik készülékből a másikba, de én már csak egy ilyen nem szokványos gyerek vagyok. :)

Jó, akkor kiegészítek.
Adapter vagy SIM-kártya csere. Megpróbálni elhelyezni a nano SIM-et semmiképp'. Beleragad a SIM-tartóba, aztán gó szerviz. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18568) TODI1111 válasza TODI1111 (#18551) üzenetére


TODI1111
addikt

Megoldodott. Február 3-án frissült a Flashfire és ezek szerint ez a verzió nem működik megfelelően. Letöröltem és letöltöttem egy régebbi verziót amivel elsőre sikerült a telepítés.

(#18569) neo_xperia válasza fr3ntzen (#18545) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Érdekes ez a ram használat statisztika :ha a beállításoknál a Memória menüpontnál megnézem akárhogy ;3-6 óra, 1 nap mindig azt írja hogy felhasznált ram 2gb,szabad 791 mb. Ha viszont a fejlesztői opciók/futó szolgáltatások alatt nézem ott 1,1-1,3 gb a szabad ram, változóan. Valahogy az utóbbinak jobban hiszek.

nyesix: csak ha néma üzemmódban fotózol akkor nincs hang. Máshogy nem némitható.

[ Szerkesztve ]

(#18570) leslien válasza Viktor0610 (#18567) üzenetére


leslien
nagyúr

nálam is alap tartozék az adapter.... :D na meg attól függ h mikor cserélt vki sim kártyát mert az sem adják olyan könnyen....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#18571) Stauffenberg válasza Viktor0610 (#18567) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A céges tényleg bonyolultabb, céges előfizetésnél minden létező ügyintézés bonyolultabb úgy nagyjából tizenhatszor, mint lakossági előfizetésnél. De aki teheti és nem költözik néhány havonta egyik telefonból a másikba, annak bőven elég csak kérni egy új SIM-et a szolgáltatótól.

Persze nem akarom senki kedvét elvenni az adaptertől, aki akar, adapterezzen. Megígérem, hogy engem aztán nem fog zavarni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18572) Nikaré válasza nyesix (#18566) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia! Néma üzemmódban nincs hangja.

(#18573) Bontógojó válasza Viktor0610 (#18567) üzenetére


Bontógojó
csendes tag

Én is adapterezem :) 735lumiáról jöttem(ami ugye nano simes)G4re,ezer forint volt az átalakító,eszembe sem jutott hogy kártyát cseréltessek,hiszen így bármikor bármilyen készülékbe használható simkártyám van.

(#18574) Bornie127 válasza kocsij (#18561) üzenetére


Bornie127
senior tag

Mennyi appod van fent? Miket használsz a legtöbb ideig? Értem ezalatt, email, facebook, böngészés.
Most 70%on vagyok 2h kijelzőidő, én non stop böngészek, meg valamennyi face+ pár email.

(#18575) Bornie127 válasza Viktor0610 (#18567) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nem tudom a vodánál meg a telenornál, hogy megy, de a telekomnál adtak nekünk, igaz szóltunk, h mikro simünk van. (Nem g4-be)

(#18576) DonMaster válasza neo_xperia (#18569) üzenetére


DonMaster
addikt

futo alakalmazások köztöt a perpillanatban lévö szabadot irja amég a memoriánál meg a 3orán belül szabad volt memoriát,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#18577) #18001664 válasza Stauffenberg (#18557) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nyílván közel sem tökéletes app de közel sem "írtsd le azonnal" app. Lássuk be ha egy telón a FB gondot okoz akkor a Storeban lévő alkalmazások 80%-a is gondot fog okozni az adott telefonon. Nem is említve azokat amik folyamatos szinkronnal futnak push funkcióval. Messenger, Viber,ChaON, Hangouts és egyéb hasonló jellegű programok. Sajnos az Android esetén igenis sokat számít a memória és a chipset, ha már ennyire optimalizálatlan a rendszer. Túl sok androidot futtató eszköz van, millió más és más paraméterrel, lehetetlen is elvárni, hogy olyan szuperül menjen minden mint iOS esetén ahol van kb. 9 féle telefon,amiből már vagy 2 nem is támogatott egy ideje, meg van vagy 4-5 tablet. Ennyi eszközre sokkal egyszerűbb mindent rendesen megírni!

(#18578) ftb01


ftb01
tag

Üdv,

Azt lehet valahogyan állítani, hogy amikor hívnak akkor ne kelljen elhúzni az elfogad vagy elutasít karikákat, hanem csak rákoppintani?

Első droidos telóm, szóval van hova fejlődni :)

Tudnátok adni linket, bőr hátlaphoz és qi töltés matricához?

Köszi előre is :)

I’ve got the chance I have to try

(#18579) Aryon87 válasza ftb01 (#18578) üzenetére


Aryon87
félisten

Beerkezo hivasnal ha fogadni akarod, egyszerubb ha fuledhez emeled, es a telefon azt erzekelve automatikusan felveszi. Ha jol tudom akkor az elutasitasnal eleg csak kijelzovel lefele elforditani, es akkor vagy kinyomja, vagy nemitja a hivast. Ezt nem probaltam.

Ha nem gyari hatlap es tolto kell, akkor az aliexpressen/ebayon millio talalt van ra ha keresest hasznalod:)
A tobbiek majd adnak javaslatokat, en nem hasznalok ilyeneket.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18580) MaxxDamage válasza BigBlackDog (#18563) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megfejtés: "Kőszeg--> Jézus Szíve Templom" :B ;] :P ??
Jó képek lettek, szín és kontraszt is megfelelő!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18581) Roland861010 válasza MaxxDamage (#18580) üzenetére


Roland861010
addikt

Nektek a Tmobilos 20d óta nem melegszik jobban a készülék, sima chrome mellett szabályosan izzik a telefon,oké hogy jobban bírja az aksi de azt a melegedést nem értem.Igaz nem volt gyalulás hanem 20c-re húztam rá!

(#18582) SharpSA válasza #18001664 (#18577) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak az a probléma, hogy a FB és a Messenger is ott van az akku statisztikában 4-8%-kal akkor is, ha nem használom és merül is a készülék, míg a többi program meg sem jelenik. Csak a FB-ot töröltem le és azóta ha nem használom a készüléket, szinte vízszintes vonal a nyugalmi fogyasztás. Jó nekem böngészőben is. Persze nem a Chromeban beállítva az értesítést, mert az ugyanúgy, ha nem jobban zabál... Beállítottam a leveles értesítést, így ami fontosabb dolog lehet, arról tudni fogok.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#18583) Quqesz válasza SharpSA (#18582) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Dettó. Nekem nem jött be az fb app,bár nem is lógok rajta, így a böngetőben kényelmesebb(bár így is szidom, mikor belassul meg ide-oda ugrál)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#18584) SharpSA válasza Quqesz (#18583) üzenetére


SharpSA
veterán

Meg amikor az appban néztem valamit és a vissza gombra az egész elejére ugrik, tehát nem oda, ahol éppen voltam előtte. Na akkor zártam be a programot...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#18585) Viktor0610 válasza Quqesz (#18583) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"belassul meg ide-oda ugrál"
Ugyanazt a böngészős Facebookot használjuk? :D

Nálam semmi ilyen nem volt.

Samsung Galaxy A54

(#18586) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Sziasztok!

MM-n hogyan tudom növelni a telefonnak a hangerejét, mind hangszórón mind fejhallgatón?
Nagyon hiányzik a Viper4Android...de sajnos MM-n nincsen root...:(

(#18587) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

5 ora akku hasznalat es 100%-on az akksi.

Üdv Szabi

(#18588) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Valami baj lehet a proxi szenzorommal. Hivasnal ha a fulemnel van a telefon es elemelem tole...nem eled fel a kjelzo. Duplakoppos feloldasnal szinten ez van. Neha reagal neha nem. Lezaras duplakoppal mindig mukodik. Mi a baja?

(#18589) hard74 válasza RAYBOMB (#18588) üzenetére


hard74
senior tag

Fólia vagy üveg van rajta?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#18590) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Üvegfolia. Gyakran csinalja ezt. De meg azt is megmerem kockaztatni h a hideglevego is ratesz. De lehet ez az en hulyesegem

(#18591) #18001664


#18001664
törölt tag

Tudom unalmas már az üzemidő téma de ezt inkább a "FB app meríti az akksit" kijelentésekhez tenném hozzá!
Minden nap 5 óra feletti SOT-ot érek el telepített ( használom is ) FB, Messenger appal, tegnap is több mint 5 és fél óra SOT volt. Kérdem én a böngészőből fészbukolókat, nekik mennyivel több? Ugye-ugye... Ja és nem vagyok FB fanatista, nem fizetett reklám de még csak FB alkalmazott sem vagyok.

(#18592) ftb01 válasza Aryon87 (#18579) üzenetére


ftb01
tag

Köszi, ez a fülhez emelés tényleg jó :)

I’ve got the chance I have to try

(#18593) MartOOn válasza RAYBOMB (#18590) üzenetére


MartOOn
addikt

Uvegfolia rajta van a szenzoron? Ha igen kalibrald ujra es jo lesz. Keress ra itt a forumban hogyan kell.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#18594) zack válasza ftb01 (#18592) üzenetére


zack
nagyúr

Ennek a fülhöz emelős dolognak a beállítása merre van?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18595) #82729984 válasza #18001664 (#18591) üzenetére


#82729984
törölt tag

A kérdés az, hogy mennyit használod naponta az fb és tsai appokat?

Ugyanis ezekkel nem akkor van gond amikor használod, hanem amikor nem. Mert akkor is ezerrel szivják az akksidat.

Szóval ha te feltöltöd a telódat és nekiállsz órákat nyomogatni a facebookot akkor össze tudsz hozni egy f@sza SOT időt.
Ha viszont pl. csak napi fél órát használod akkor azzal fogsz szembesülni hogy a telefon készenléti ideje durván lerövidül. Ugyanis ezek futnak a háttérben tovább és szivják az akksit függetlenül attól hogy nem is használod...

És itt jön be a különbség a böngészőhöz képest, ott ilyenkor nem rövidül az üzemidő.

Konkrét példa pl. a feleségem esete, ő rendszeresen panaszkodik arra piszok gyorsan merül a telója, például hogy feltölti teljesen a telefonját (samsung a3), majd eltelik 1-2 óra és merül a telefonja 10%-ot anélkül hogy használta volna. És az akkuhasználatból az látszik hogy bizony a facebook app meriti a telefont, sőt az a sz@r amikor bekapcsolja a wifit egyből feldob vagy 50 értesítést hogy ki irt/mi történt az elmúlt napban függetlenül attól hogy pl. a laptopján már megnézte azokat...

Én már javasoltam neki a böngészős facebookot (én igy használom és nincs probléma), csak ott meg az üzenetek nem jelennek meg, nem lehet csetelni, ezért nem alternativa neki.

(#18596) TODI1111 válasza zack (#18594) üzenetére


TODI1111
addikt

Tárcsázó--jobb felül 3 pötty - - hívás beállítások

(#18597) Gyugyu1987 válasza zack (#18594) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Menü - hívás beállítások - alsó részen

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#18598) miquci válasza BigBlackDog (#18563) üzenetére


miquci
tag

ÜdvŰ!Privátban leírtam a tippem a képekről.

(#18599) zack válasza TODI1111 (#18596) üzenetére


zack
nagyúr

Ilyen nekem nincs, mert ExDialer-t használok. :)
A menüben viszont megtaláltam, be is van kapcsolva, csak eddig sosem használtam.
Pontosan hogy is működik ez? Csak bejövő hívásnál fülhöz emelésnél felveszi, majd ha elveszem, akkor bontja?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18600) DonMaster válasza zack (#18599) üzenetére


DonMaster
addikt

felvezsed bejövönél akor fogadja
és ennyi, nem bontja ha elveszed a füledtöl, az elég epic lenne , és nem lenen jo feature,
mivel ha tezsem azt egy értetlen ügyfélle bezsélsz családtagal töknyolc tuti volt ilyen hogy már anynira untad a dumáját hogy inkább elemelted a föledtül hgoy ne oylan hangosan. :) és ha ekkor letenné, akkro bunko parasztnak lennél titulálva, közben meg nem is, nah szoval ezért jo ha elvételkor nem rakja le, viszont bekapcs gomb megnyomására lelehet rakni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.