Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Jenka válasza newman8929 (#8348) üzenetére


Jenka
csendes tag

Nálam is 7.92GB

(#8352) fdisk válasza newman8929 (#8348) üzenetére


fdisk
őstag

Igen.
Azért kíváncsi lennék, hogy ténylegesen mekkora helyet foglal el az os .
Mert ez a 8 giga a rendszer számára fenntartott hely, szerintem.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#8353) newman8929 válasza Jenka (#8351) üzenetére


newman8929
tag

Köszönöm. Nem sok ez egy kicsit?! 🤔😱

(#8354) Jenka válasza newman8929 (#8353) üzenetére


Jenka
csendes tag

Amikor először megláttam engem is kivert a víz, de aztán el is felejtettem. És most feltépted a sebeket :O
:)

[ Szerkesztve ]

(#8355) newman8929 válasza Jenka (#8354) üzenetére


newman8929
tag

Jajj, ne haragudj. 😮🙂

(#8356) Snike


Snike
aktív tag

Valaki tudja, hogyan tudnék a telefonnal részletében teljes felbontású képet készíteni apró dolgokról?
Pl.: egy bélyeget szeretnék lefényképezni, úgy hogy a kép részletei is látszodjanak? (nagyítás nélkül)

Sajnos nem találtam erre lehetőséget a telefonban, illetve volt egy hasonló lehetőség:
tegyem az újjam a kivánt részletre opció, de az 10-ből 10x homályos foltos képet csinált, hiába állítottam a fokuszt... :(

PS5, mert az jó! :)

(#8357) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
valaki esetleg váltott Oneplus 3-ról ?
ha igen tudna véleményt mondani ? megérte neki cserélni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#8358) Halo


Halo
senior tag

Üdv!
összetört Moto X után... rátaláltam a Honor 8-ra, és most pedig nézem, nagyjából egy árban van a P9-cel...

Mostakkorkéremszépen... Melyiket is? :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8359) Mátésum válasza DaWehun (#8349) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia. Egyelőre nem látja a telefonom a 360-at. Letöltöttem az orosz honlapról, de ebben a könyvtárban nem teljesen ugyanaz van, mint a gyári letöltés esetében. A csomagból csak az update app-ot kell bemásolni a dload mappába, vagy a Meta-inf könyvtárat, és minden mást is? Illetve, akkor ez az orosz lap megbízható? Bocs a sok kérdésért, de mivel nem volt olcsó telefon, nem akarok nagyon mellényúlni már az elején. A B131 simán ment a német forrásból, úgyhogy eddig minden frankó.

Köszi!!!

(#8360) V.T. válasza Cry0 (#8357) üzenetére


V.T.
aktív tag

Én arról váltottam. Nálam kamerában és aksiban sokkal jobb volt a honor8 mint a 1+3.
Hangszóróban gyengébb kicsit. Én a méret miatt váltottam mert nekem túl nagy volt a OnePlus.
Közben a Honor-t is lecseréltem S7 Edge-re. Ez is sokkal gyengébb aksiban mint a Honor. Kezdem megbánni kicsit. Még varátkozom vele.

(#8361) Mátésum válasza Mátésum (#8359) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Valaki erre? Viszket a kezem, hogy belevessem magam a telefon megismerésébe, ezért vagyok ilyen türelmetlen, bocs mindenkitől. Van, aki ezen keresztül frissített? Vagy várjak, amíg Hicare felajánlja (a türelem mondjuk most nem könnyű)?

(#8362) atosan válasza Halo (#8358) üzenetére


atosan
addikt

Honor 8 olcsóbb, mikor még csak kacsintgattam rá, kb 3 hete, akkor ilyen 30-40 ezer külömbség volt a kettő között. Ráadásul + 1 giga ram a Honor javára.

Maine coon

(#8363) zzola válasza Mátésum (#8361) üzenetére


zzola
félisten

Van még a Huawei firmware finder, azzal is le tudod tölteni a 360-at...

(#8364) Mátésum válasza zzola (#8363) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi. Ezt is megnézem. De akkor, amit letöltöttem az összefoglaló lapról, onnan is csak az update app-ot kell felmásolni, ugye?

(#8365) Surplus válasza Mátésum (#8361) üzenetére


Surplus
tag

A Firmware Finder-rel letélteni, sd kàrtyàn a dload mappàba bemàsolni. Frissités elétt célszerü egy FR-t csinàlni. Ja és a 6-osrol lementett dolgok simàn telepithetök. A névjegyeken és képeken kivül màst nem célszerü visszatenni. Az programok ujratelepitése a playrol a legjobb.

(#8366) Mátésum válasza Surplus (#8365) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szuper, köszi. jön le

(#8367) flack


flack
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeket szeretném kérni. Választás előtt állok 4 modell között. Huawei P9, Honor 8, Samsung Galaxy S7, iPhone SE.

Az Apple-t alapból kizárom, nem szeretem a termékeiket, túl zárt az iOS számomra. Marad a 3 androidos csúcskészülék.

A Huawei (Xiaomi, Honor) termékeit szeretem, mindig jót alkotnak jó áron, ráadásul az EMUI és MIUI felület is évről évre jobb. Kérdésem, hogy a Honor 8 és a P9 közül szerintetek melyik lenne a jobb választás? Néztem rengeteg tesztet viszont átlalában a jobb ár miatt hozták ki jobb választásnak a Honort. Aki esetleg használta már mindkettőt milyen érveket és ellenérveket tud felhozni a két teló mellett/ellen?

Illetve most több tesztet is néztem, és írták, hogy az S7-et nagyon eltalálták, illetve a kamerájáról is jókat írnak(tesztek alapján mintha részletgazdagabb lenne a Huawei megoldásánál), amellett, hogy a hardver is erősebb mint a Huawei modelljeiben. Ellenben az ujjlenyomatolvasó hagy némi kívánni valót maga után.
Ha ezek közül kéne választani(ár mindegy), tapasztalattok alpján Ti mit mondanátok?

Szívem a Huawei vagy Honor felé húzna (bár a kettő közül nagyon nagy dilemma hogy melyik lenne), viszont annyira kiforrott már a TouchWiz felület is és annyira erős a Samsung hardveresen, hogy akár még arra is eshet a választás, ha tényleg jobb teljesítményt nyújt mint az említett másik két készülék.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

U.i.: a másik két telefon topicjában is feltettem a kérdést, hogy teljes képet kapjak. Mivel munkáltatómnál kell válasszak majd ezen készülékek közül, így az ár nem számít, csak a tények, hogy melyik a legjobb választás és esetleg miért az? (2 évre kötelezem el magam a választott modell mellet)

(#8368) zzola válasza flack (#8367) üzenetére


zzola
félisten

Ha van pénz, vedd az s7-et. Ha jobb ár / értékű készüléket keresel, akkor legyen a Honor / Huawei...szerintem.

(#8369) Mátésum válasza Surplus (#8365) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Lejött a Firmware Finderrel is (ha jól sejtem, ugyanaz). A kérdésem ugyanaz: csak az update app-ot másoljam át, vagy teljes tartalmát a letöltött file-nak (Meta Inf könyvtár, full_ma.. tag file). Előre is köszönöm.

(#8370) Sanki


Sanki
Topikgazda

Akik kérdezték az orosz oldal megbízhatóságát:jelzem, hogy ugyanaz az orosz oldal és a google playen található firmware finder... :)
Forrás: XDA

(#8371) Mátésum válasza Sanki (#8370) üzenetére


Mátésum
aktív tag

És ez jót jelent, vagy rosszat vajon?

(#8372) atosan válasza flack (#8367) üzenetére


atosan
addikt

S7 picivel magasabb kategória, mint a Honor 8, logikus, hogy erősebbnek kell lennie. P9 és Honor 8 közül én az utóbbit választanám.
(Xiaominak semmi köze a Huaweihez, teljesen független különálló cég.)

Maine coon

(#8373) keszi1991 válasza atosan (#8372) üzenetére


keszi1991
tag

Ezek szerint mindenki letudja tölteni a firmware findert a telojéra csak én nem?!??

(#8374) Sanki válasza Mátésum (#8371) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem megbízható, mivel a hicare oldalakra mutat és onnan tölti le a fájlokat.

(#8373) keszi1991: telefonról telepítsd, ne asztali gépről küldd rá.

(#8375) keszi1991 válasza Sanki (#8374) üzenetére


keszi1991
tag

Telefonon nem tudom letölteni, az áruházban megtalálom, de azt irja nem kompatibilis az eszközzel, és nem lehet letölteni! Miért ez van számitogépre is?

(#8376) Sragi válasza keszi1991 (#8375) üzenetére


Sragi
őstag

Van.
De amúgy egy megbízható helyről pl
Apkmirror
Szedd le az apk fajlt ha fent van.

(#8377) Sanki válasza keszi1991 (#8375) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem úgy, hanem ugye be lehet lépni asztalin is a google playre, majd ott indítod a telepítést a telefonodra. (Amúgy van gépre is firmware finder, nekem most fut).

Megnézem ki tudom-e menteni az apk-t neked.

(#8378) Mátésum válasza Sanki (#8374) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi. Én gépre tettem, oda töltöttem le az update zip-et. Amit nemrég kérdeztem, esetleg tudsz válaszolni? Csak az update app kell, vagy a többi cucc is a zip-ből? Előre is köszi!

(#8379) keszi1991 válasza Sanki (#8377) üzenetére


keszi1991
tag

Kösziii

(#8380) Sanki válasza Mátésum (#8378) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Idézet az összefoglalóból:

- 3 gombos módszer:
Ez a művelet SD kártyáról és belső memóriából is elvégezhető. A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő update.app-vel másold át az SD kártya gyökerébe:
dload/update.app --> SD kártya/dload/update.app
3 gombos módszerrel elindítod a telefont (volume +, volume -, power gomb, egyszerre nyomva, amíg elő nem jön a frissítő menü - nem a recovery menü). Innentől automatikusan elindul a frissítés. Installál, újraindítja a telefont, frissít és kész is van.

(#8381) atosan válasza keszi1991 (#8375) üzenetére


atosan
addikt

Akkor az apk-t töltsd le az XDA-ról. (Nem tudom mi van ma az XDA-val, délután óta nem tudok rajta semmit megnyitni, ezért nem linkelem)

Maine coon

(#8382) Sanki válasza keszi1991 (#8379) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Töltsd le és jelezd, utána törlöm.

(#8383) Dwatti


Dwatti
addikt

Kamera 12 mp- en nem volt 16:9 méret arány mm alatt? Mert nugát alatt csak 4:3 van.

(#8384) Mátésum válasza Sanki (#8380) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Ezt én is olvastam, de a firmware finderrel letöltött zip-ben nincs dload mappa. Update app igen, illetve még egy mappa és egy file. Ezért kérdeztem többször, hogy elég-e az Update app másolása, vagy a többit is kell-e. Csináltam egy dload mappát a gyökér könyvtárban, oda teszem, gondolom az így jó.

(#8385) atosan válasza Dwatti (#8383) üzenetére


atosan
addikt

Nem volt ott sem.

Maine coon

(#8386) Sanki válasza Mátésum (#8384) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Neked kell létrehozni a mappát, amennyiben az nincs ott.

Ez mintha korábban valahol olvastam volna, de most az összefoglalóban nem találtam meg.. :O

(#8387) keszi1991 válasza Sanki (#8382) üzenetére


keszi1991
tag

Mentve köszi

(#8388) Mátésum válasza Sanki (#8386) üzenetére


Mátésum
aktív tag

:D igen, ezt én is megcsináltam. Már csak a file-okra vonatkozó kérdésemre nem kaptam választ (elég az update app?). Elég hamar sikerült a fórumban túl sok kérdést feltennem, és gondolom néhányan furán néznek erre, de még egyszer elnézést. Ha ezzel megleszek, befejezem. Már csak egy kérdésem van, de az ráér. Majd holnap :)

(#8389) ntomi0730 válasza dokee78 (#8302) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Marshmallow-nál hol lehet bekapcsolni, mert Én Veled ellentétbe pont ezt hiányolom, és nem találom... :)

(#8390) Sanki válasza Mátésum (#8388) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Elég az update.app.

- 3 gombos módszer:
Ez a művelet SD kártyáról és belső memóriából is elvégezhető. A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő update.app-vel másold át az SD kártya gyökerébe:
dload/update.app --> SD kártya/dload/update.app
3 gombos módszerrel elindítod a telefont (volume +, volume -, power gomb, egyszerre nyomva, amíg elő nem jön a frissítő menü - nem a recovery menü). Innentől automatikusan elindul a frissítés. Installál, újraindítja a telefont, frissít és kész is van.

(#8391) Mátésum válasza Sanki (#8390) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszönöm!

(#8392) Aryon87


Aryon87
félisten

Udv a csapatnak. Mai naptol hivatalosan is erositem a brigadot egy kek peldannyal, LG G5 csereutalvanyabol szuletett utod. Kisegito tarsa egy Xiaomi Mi5 :)
Meg uton vagyok vele haza, aztan kezdodik a belakasi ceremonia.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8393) Sanki válasza Aryon87 (#8392) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Üdv itt. :)

(#8391) Mátésum: szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#8394) Mátésum válasza Sanki (#8390) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Na, a sok kérdésem ellenére valami félrecsúszott. A 3 gombos módszerrel feltettem a B131-et. Most a letöltött B360-at megpróbáltam, és az install kezdetekor azt írja, hogy nem kompatibilis a letöltött csomag. Van ötlet, vagy akkor most már hagyjam inkább, és várjak, hátha jön hamar a Hicare-en?

(#8395) Sragi válasza Aryon87 (#8392) üzenetére


Sragi
őstag

Üdv! :)
G5 feladta a harcot?

(#8396) Sanki válasza Mátésum (#8394) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerviz menüből megpróbálod?

Valamelyik nap valaki írta, hogy ugyanígy nem tudja felrakni..

(#8397) Mátésum válasza Sanki (#8396) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Pont azon gondolkodtam, hogy megpróbálom a szerviz menüs megoldást, csak egy memóriakártyát kell előkeresnem.

(#8398) Sanki válasza Mátésum (#8397) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Megy belső memóriáról is. :)

(#8399) Aryon87 válasza Sragi (#8395) üzenetére


Aryon87
félisten

Eddig se volt kulonb, utolso probaval vittem szervizbe. Jol jottem ki a dologbol minden teren.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8400) Sanki válasza Aryon87 (#8399) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Én egy LG G2 cseregaranciával kaptam meg a Honor 8-at. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.