Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) TaRka94


TaRka94
senior tag

Csináltam email címes regisztrációt, így már sikerült aktiválni. Köszi srácok :R

(#24002) petfoto válasza TaRka94 (#23997) üzenetére


petfoto
tag

Szerintem Simple Ügyfélszolgálat(segítőkészek nagyon) , aztán addig nem teszik le a telefont, amíg nem látszik aktívnak a digitális kártyád.

(#24003) FroggyT


FroggyT
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék.... Ma reggel OTA szólt, hogy van frissítés, nagy naivan útjára indítottam a procedúrát, azóta csak az eRecovery indul el bekapcsoláskor. A wifis restore nem megy ( Getting package info failed), úgyhogy ezzel befejezettnek tekintettem a szívatást, innen már rajtam múik majd, hogy merre megy a dolog.

Gondoltam esetleg SD kártyáról rápakolok egy full gyári romot a 3 gombos megoldással, ekkor kezdtem nézegetni, hogy melyik verziójú telefonom is van. A telefont USBvel ráakasztottam a gépemre a mostani állapotában. Ki-be kapcsolgatás közben FRD L19-ként hivatkozott rá, de a gyári doboz tele van kínai betűkkel, leírás is kínai, és FRD-AL10 van ráírva az adatoknál (puremobile.hu-tól származik, írták ők is, hogy ázsiai modell)
De a lényeg: akkor most L10 vagy L19-el kellene próbálkozzak hogy megszabaduljak az eRecoverytől? Ezekből melyik verzióval mehetek tutira ha fogalmam sincs mi volt a legutóbbi működő verzió? Milyen megbízható forrásból szerezhetem be egyáltalán a gyári FWt? (gyári support honlapon csak USA verziót találtam elsőre, mondjuk nem kerestem még igazán erősen...)
Előre is köszi az építő jellegű hozzászólásokat.

(#24004) Sanki válasza FroggyT (#24003) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Amennyiben Ázsiai modell, úgy azt kell rátenni, a számítógép mikor írja ki, hogy FRD-L19-ed van? Amikor megvetted, akkor bontatlan telefon volt?
Amúgy rebrand lehetséges, hogy másik régiós telefont csinálsz belőle, de ugye nem az a gyári állapot.

(#24005) Caranita válasza FroggyT (#24003) üzenetére


Caranita
aktív tag

Használtan vetted?

Szerintem ezt már valaki rebrandingolta, és vhogy félre ment az OTA.

(#24006) FroggyT válasza Sanki (#24004) üzenetére


FroggyT
csendes tag

Bontva volt már a doboz úgy emlékszem. A FRD L19-et pedig most írta ki, amíg az eRecoveryvel próbálkoztam, korábban lehet hogy írta, de nem tűnt fel, nem figyeltem.
A webshopnak van saját szervize, ők biztos meg tudják csinálni, az idő és ár más kérdés. De ha van lehetőség elkerülni, hogy pár hétre lestoppolják a telefont egy szimpla OTA elbaltázás miatt, akkor azért megpróbálkoznék vele. A gari ezzel nyilván ugrik, de ha egyszer megint jól működik majd, én az életben nem frissítem még egyszer.

(#24007) Quqesz válasza FroggyT (#24006) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Te vetted direktben a puremobiltól? Ha igen, akkor ők mókoltak fel vmit, szal gariban kötelességük javítani. Hivatkozz az ota frissítésre, mert nem szabadott volna hibának lennie.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#24008) FroggyT válasza Quqesz (#24007) üzenetére


FroggyT
csendes tag

Úgy van, tőlük vettem közvetlenül. Nem is félek attól, hogy a szerviz nem hozza rendbe. De jobban örülnék, ha nem kellene heteket várni, míg megcsinálják.

(#24009) bimbula53 válasza Quqesz (#23978) üzenetére


bimbula53
tag

Xpro fóliát nem szabad venni!!!
2db sima fóliát vettem tőlük: 1db fehér H8-ra, 1db kék H8-ra. Mind a kettőt az üzletben rakták fel. A kékre tökéletesen illeszkedik. A fehéren levegős lett körbe. Ez után fúlós fehér szélű fólia következett (üveg ként hirdetik). Ezt is az üzletben rakták fel. 2 hét után bal felső saroknál betört. az ujjlenyomatot gyűjti, karcokat szintén begyűjtötte. Reklamáltam. Közölték Ők nem cserélik, mondván a telefon le eshetett. Garancia nincs rá!
Nem ismerik el a minőségi hibát! Mind ez 4990,- Ft -ért. 3 hónap után mind a 4 sarka törött.
Tehát drágán vettem rossz minőséget, amit jónak hirdetett üveg fóliának adtak el!
Ezek után csak javasolni tudom, hogy a Céget el kell felejteni. Ha valóban jó minőséget árulna akkor rövid garanciát is merne vállalni.

(#24010) istnag válasza bimbula53 (#24009) üzenetére


istnag
addikt

Szerinted melyik bolt vállal neked garanciát egy fóliára? :U

(#24011) Caranita válasza bimbula53 (#24009) üzenetére


Caranita
aktív tag

Erre nincs garancia...

(#24012) Pjotr válasza Cunaja (#23979) üzenetére


Pjotr
senior tag

Milyen február. Április... Mondjuk nekem az is jó, nem tervezek másik telefont, bevált, tavaly volt vagy 10 típusom egész évben, most 1.

(#24013) nrg_52 válasza bimbula53 (#24009) üzenetére


nrg_52
addikt

Meg magamnak vettem ilyen uveget a galaxy alphara, kb 2 evet birt ki, mig ossze nem tort egy ejteskor. Nalam meg egy uveg sem tort el magatol. Nemhogy xpro, a leggagyibb 1dodos alis sz@r se. Ettol fuggetlenul nem vennek megegyszer, de csakis azert, mert lehet joval olcsobban is jo minosegu uveget venni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#24014) Quqesz válasza bimbula53 (#24009) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos nálam fél év után került le az első fólia, bubi sehol(boltban rakták fel), a sok karc meg a használat miatt lett. A második is bubimentes.....ujjlenyomatot azt tudja gyűjteni, de melyik nem...szóval nekem eddig bevált. Üveget nem próbáltam, más telefonon szoptam már vele...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#24015) lbence válasza bimbula53 (#24009) üzenetére


lbence
aktív tag

Nem csak garancia van, hanem ha már alapból szar volt a fólia, akkor a kellékszavatossági jogokat is lehet gyakorolni. Persze nehéz érvényesíteni, ha betörik az üvegfólia, mivel azt okozhatta leejtés is. Egyébként ezt a színes szélű Xpro fóliát hónapok óta nem lehet kapni a Honor 8-ra, állítólag sok volt velük a gond, mobilboltos ismerős mondta.
Erre gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24016) bimbula53 válasza istnag (#24010) üzenetére


bimbula53
tag

Szerinted így van jól? Veszek 5000,- ért 1 minőségi terméknek hirdetett terméket ami 2 hét után selejtes lesz. Ez természetes? Nem lehet minőségi hibás? Egyébként nincs türelmem a fogyasztó védelemhez fordulni.
Már meg emésztettem. Csak a véleményemet írtam le.

(#24017) bimbula53 válasza lbence (#24015) üzenetére


bimbula53
tag

Igen, erről van szó. Nem volt leejtve (ejtés esetén nem reklamálnék). Feltételezem a minőségi hibát.

[ Szerkesztve ]

(#24018) Sanki válasza bimbula53 (#24017) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem ez a fólia megfeszülhetett és mivel nem tapad fel ezért elrepedt a másik pedig tényleg a silány minőség (ezért kell ajánlott terméket venni).

(#24019) anonymus89


anonymus89
addikt

Ha venni szeretnétek Type-C kábelt akkor az ajánlott Blitzwolf BW-TC5 -ös még olcsóbb pár forinttal.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24020) TaRka94


TaRka94
senior tag

Srácok, tegnap visszatöltöttem a pénzt simple kártyáról, még nem érkezett meg. Több nap kell ennek?

(#24021) ADAM1337 válasza anonymus89 (#24019) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ajánlott márka. :K

(#24022) istnag válasza TaRka94 (#24020) üzenetére


istnag
addikt

Az egyenleget nézted vagy az sms-t várod?

(#24023) Fecogame válasza anonymus89 (#24019) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem feltétlenül olcsóbb, de ugyanúgy remek minőséget ad az uGreen :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24024) TaRka94 válasza istnag (#24022) üzenetére


TaRka94
senior tag

Egyenleget néztem, smst nem kapok.
Megint megnéztem, megjött :D

[ Szerkesztve ]

(#24025) Pjotr válasza bimbula53 (#24017) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nekem is tört le a sarka az üvegnek, nem fekszik fel teljesen, azért van.

(#24026) SpeedyG


SpeedyG
tag

Sziasztok!

Tegnap megkaptam a kék villámot :)
Most B131 van rajta, felajánlotta, hogy B36-ra frissítene. Mehet? Vagy maradjon, amivel kaptam?

Láma kérdés, de Win-ről jöttem "vissza", nem vagyok még képben.

(#24027) Sragi válasza SpeedyG (#24026) üzenetére


Sragi
őstag

Üzem időt romlani fog Nougat alatt :)

(#24028) SpeedyG válasza Sragi (#24027) üzenetére


SpeedyG
tag

Akkor ne? Mennyivel lesz rosszabb? Köszi!

(#24029) Sragi válasza SpeedyG (#24028) üzenetére


Sragi
őstag

Passz. Nehéz megmondani. Van akinek nem változott nekem rosszabb lett.
Persze mindenkinek kevesebb lett valamivel.
Számszerűsitve nekem B131-en megvolt 3-4 óra SOT simán.
Most meg jó ha 2-2,5..
De ez user függő is meg ezer más dolog befolyásolja. De mind itt, de külföldi fórumon is egyértelműen romlást olvasni.

(#24030) Sanki válasza Sragi (#24029) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nálam 5-6 óráról csökkent 4-5 órára.

(#24031) west76 válasza SpeedyG (#24028) üzenetére


west76
aktív tag

Nyugodtan frissítsd, nem jelentős a változás. Vannak itt megrögzött változás ellenesek :) bocs fiúk, lányok, de én szeretek előre haladni az állandó múltban élés helyett

(#24032) Sragi válasza west76 (#24031) üzenetére


Sragi
őstag

En is szeretek haladni előre de sajnos nem lett jobb a Nougat annyival :)
Főleg akku idő teren.
Sanki : Azert is írtam, hogy user es körülmény függő. De neked is csökkent a MM-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#24033) west76 válasza Sragi (#24032) üzenetére


west76
aktív tag

Viszont a SOT nem minden, konkrétan nekem az ég világon semmit nem jelent. Nekem az a fontos, hogy reggeltől lefekvésig bírja és ezt tudja a régi rendszerrel is meg az újjal is :) Amúgy a SOT azért sem mérvadó, mert vannak helyzetek, amikor nem a kijelző adja a fő fogyasztást. Ha pl. gyenge térerős helyen van a telefon, akkor a hálózatkeresés sokkal jobban fogja meríteni az akksit, mint a kijelző. Na mindegy számomra ez a SOT csak virtuális pöts méregetésnek felel meg :D

(#24034) Sanki válasza Sragi (#24032) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ja persze, csökkent, ezt nem is vitatom. :)

(#24035) ctibor válasza Sanki (#24034) üzenetére


ctibor
senior tag

Én arra kérnék szépen őszinte tapasztalatokat, hogy aki Nugátról visszament MM-re, B131-re, annak megérte-e a rollback üzemidő szempontból. Konkrétan: visszakapta-e a korábbi, hosszabb üzemidőt, vagy a Nugát ROM felrakása után már semmiképp sem lesz a készülék a "régi", tehát felesleges végigcsinálni a rollback folyamatot.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#24036) Sanki válasza ctibor (#24035) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Aki visszament az visszakapta, a visszajelzések alapján.

(#24037) glacious válasza ctibor (#24035) üzenetére


glacious
addikt

Ebből a szempontból megérte, de sokáig nem bírtam azzal az értesítési panellal.

(#24038) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Tudom, hogy nagyon béna kérdések, és igazán kiguglizhatnám magamnak a megfejtést, de pontosan mi a Honor 8 Dual SIM Dual Active variánsának a típusszáma, és frissülni fog-e még rajta az Android? Köszi a segítséget a nagyon lámának! :R

(#24039) glacious válasza ergoGnomik (#24038) üzenetére


glacious
addikt

Mind az. L09 a 32GB-os és L19 a 64GB-os tárhellyel rendelkező és 4GB operatív memóríával ellátott európai változat.
Elméletben lesz főverziófrissítés még jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#24040) Sragi válasza west76 (#24033) üzenetére


Sragi
őstag

Nekem sem az.
De nálam az a szomorú, hogy hálózat keresés nem létezik mivel a térerő mindig kiváló.
Sajnos nekem nincs meg a reggeltől estig kibirja.. MM allat (B131) megvolt.

(#24041) tgabor94


tgabor94
csendes tag

Sziasztok! Én voltam aki a napokban sokat panaszkodott hogy a B394 óta valami durván ébren tartja a telefont. Mióta nem kapcsolgatom a wifit/mobilnetet, hanem lehetőség szerint próbálom bekapcsolva tartani őket, érdekes módon nem merül tétlen állapotban, mint a Titanic. Viszont azt is észrevettem, és lehet inkább ez a ludas, hogy a helyinformációt akár az értesítési sávban, akár a beállításokban hiába kapcsolom ki, néhány órán belül visszakapcsolódik. Ez mitől lehet? Vagy van valami külön beállítás hogy X idő után visszakapcsol?

(#24042) TaRka94 válasza tgabor94 (#24041) üzenetére


TaRka94
senior tag

Kamera kapcsolja be ha belemész a kamerába.
Úgy hagyom most estére a wifit akkor :D amúgy ha lekapcsoltam csak 3gre a mobiladatot tehát hogy csak 3gn legyen akkor volt hogy csak 2%ot merült éjszaka.

[ Szerkesztve ]

(#24043) west76 válasza TaRka94 (#24042) üzenetére


west76
aktív tag

Nekem éjszaka általában nem merül, sőt legtöbbször kb 70-80%-al több lesz az akksi töltöttsége estéről-reggelre. :) Próbáljátok ki, sokkal nyugodtabb az élet :D

(#24044) lbence válasza tgabor94 (#24041) üzenetére


lbence
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy lehet hogy azért merül, mert vmi szinkronizálni szeretne, de nem tud a net nélkül, de nem vagyok ebben biztos, úgyhogy nem is írtam.
Szuper, hogy megoldódott.

(#24045) ctibor válasza Sanki (#24036) üzenetére


ctibor
senior tag

Sanki, glacious: köszönöm!

(Nejem visszasírja a korábbi jó üzemidőt, ezért töprengek, hogy esetleg meg kellene csinálnom neki a rollbacket.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#24046) Bass


Bass
addikt

Nézzetek szét az appok között mert nálam semmi baja az utolsó frissítés óta pedig fr-t sem stoktam csinálni. Éjjel nem merül 1%-t sem. Ha pl 22:00-kor feltöltődik reggel hatig marad(akkor ébredek) a 100%

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#24047) fant0mi válasza Bass (#24046) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem ejszaka orankent 1%-ot esik. Nem kapcsolgatok semmit sem ki. B394.

(#24048) Cunaja


Cunaja
addikt

Akku merülésére!
[Root hozzáféréssel]
[Root nélkül]
A hozzászólásom után lévő bejegyzéseket is olvassátok el.
A normális merülés éjszaka, maximum 2%. Ha ez változik, az egyik legnagyobb oka, hogy a térerő ingadozik. A többit a progi megmutatja.
Lefekvés előtt érdemes kikapcsolni a telefont és 1 perc múlva be, csodát foktok látni. A sima újraindítás nem elég.
Az összes beragadó alkalmazás bezár.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#24049) Cunaja válasza Cunaja (#24048) üzenetére


Cunaja
addikt

Lejárt a szerk. Idő!
Helyesbítek, a P9 fórumán írjátok be a keresőbe(asztali nézet jobb felső sarok)Wakelock, és az összes hozzászólást listázza.
Elég sok minden lehet, ami ébresztgeti a telót állandóan. Természetesen ez a jelenség, rendesen akku fogyasztó.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#24050) Sanki válasza Cunaja (#24049) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Köszi a tippet, én mai nap megpróbálom majd átolvasni a topikot a wakelock-ra keresve.
Nekem amúgy éjszaka általában olyan 2-4% körül merül.
Mondjuk most elég jól bírta az akku: kb 23 órája volt töltve, van benne 5 óra 30 SOT és még van 19% benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.