Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) grafnet válasza dave0825 (#34000) üzenetére


grafnet
veterán

Akkor ez legalább fél siker!

Próbáld ki, hogy ha 50 % fölé töltött, hogy rádugod PC-re. Intéző látja-e?

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#34002) dave0825 válasza grafnet (#34001) üzenetére


dave0825
őstag

Most próbálom leszedni a belső sd-ről a cuccokat, de iszonyat lassú, %-ot nem is ír, csak futkozik a csík alul.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34003) dave0825


dave0825
őstag

Na, leszedtem a belső sd-ről, ami kell, viszont a rollback csomagot telepítve ugyanúgy bootloop van, és írja még, hogy nem megbízható a telefon, mert unlock-olva van. TWRP nincs, nem lép be. Gyári recovery.img-t kéne föltennem, de mivel nem tudom, melyik verzió van a telón, így ez baj. Huawei Multitool nem megy, nem ismeri föl a telót
Megpróbáljam szerintetek a rollback után lévő B131-et föltenni dload mappából? Nem lehet baj?

Más megoldást valaki, hogy tudnék egy alap, gyári rendszert föltenni?? :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34004) Sub-ZeRo válasza bimbula53 (#33995) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mit írjak a dns-hez?
Mi az FF?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34005) Sanki válasza Sub-ZeRo (#34004) üzenetére


Sanki
Topikgazda

FF= firmware finder.

(#34006) dave0825 válasza dave0825 (#34003) üzenetére


dave0825
őstag

Írom a fejleményeket, hátha valaki megszán, és segít. :( :F

Hangerő lefelével gépre dugva fastbootba belépett, így Huawei Multi-Tool kiírta, hogy B389 van rajt. Ebből van valakinek recovery.img-je, esetleg full ROM-ja? Teljes ROM jobb lenne, mert adb-vel nem tudok recovery-t föltenni, nem találja a telót az "adb devices" paranccsal.
dload mappából föltenném a full ROM-ot. Itt találtam B389-et, de nem vagyok benne biztos, hogy ez jó. Valaki meg tudná erősíteni?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34007) bimbula53 válasza Sub-ZeRo (#34004) üzenetére


bimbula53
tag

Olvasd el Lackooo84 #33730 -as h.sz.-t. Részletesen le írta mi az FF és mi köze a DNS -hez

(#34008) tusik


tusik
tag

Üdv.
Tudnátok ajánlani hivás rögzitőt, ami a kekszes rendszeren is menne?

(#34009) Lackooo84 válasza tusik (#34008) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

ACR.

The Truth is out there...

(#34010) tusik válasza Lackooo84 (#34009) üzenetére


tusik
tag

:R

(#34011) Samus


Samus
addikt

Visszajött a telefon a Telemaxtól. Akku gyenge és kijelző körben halvány sárga csík. Kedd délután zárás előtt egy órával jutottam Postára, az ügyintézőnek az első ilyen ügye volt, szóval lassan ment, de sikerült. Gyári dobozban minden tartozékkal küldtem. Ma reggel jött az SMS, hogy a csomagom a kézbesítőnél van, egy órakor már meg is jött. Az alaplap és a fém keret kivételével minden új. szépen ki is takarították a nyílásokat (másfél éves, azért került bele por...). Azt írták a munkalapra, hogy plexi karcos. Nincs is plexi rajta :D

Szoftverfrissítést is írtak, azt hittem felkerült rá az Oreo, de csak a stock B412 (ez is volt rajta), egy raklapnyi bloatware társaságában. győztem törölni őket. Ami meglepett, hogy angol nyelv volt beállítva. A másik meglepetés a Biztonsági mentés (beépített) visszaállítása közben fogadott. Még a nyelvet is visszaállította.

Apropó. A Galériából eltűnt a sötét háttér lehetősége. Hol lehet?

Szóval tisztelet a Telemaxnak, nem tököltek vele. A Telenoron keresztül két hét lett volna ugyanez. Egy extra forintomba sem került. Csak most nem merem használni az edzett üveghez járó folyadékot...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34012) Sanki válasza Samus (#34011) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Volt sötét háttér a galériában? :D

Nem csak a téma volt sötét?

(#34013) Samus válasza Sanki (#34012) üzenetére


Samus
addikt

Bakker, a téma. Ezt felejtettem el felrakni :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34014) Szabacs


Szabacs
tag

Névjegyenként be lehet állítani, hogy melyik SIM hívja a számot alapértelmezettként?

(#34015) 1stVikman válasza Szabacs (#34014) üzenetére


1stVikman
senior tag

Én eddig nem találtam ilyen beállítást, pedig párszor hasznát vettem volna.

(#34016) fant0mi válasza Szabacs (#34014) üzenetére


fant0mi
addikt

Nincs ilyen.
Annyi segitseg van a dologban, hogy tarcsazaskor amikor kerdezi, hogy melyik simrol hivjon, akkor megjeloli, hogy legutobb melyikrol tarcsaztad. De olyan kenyelmi opcio nincs, amit keresel. Esetleg masik 3rdparty dialer app tudhatja.

(#34017) Lackooo84 válasza Szabacs (#34014) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tényleg ennyire nehéz rábökni alul a 2 sim gomb közül valamelyikre híváskor? :)

The Truth is out there...

(#34018) Szabacs válasza Lackooo84 (#34017) üzenetére


Szabacs
tag

Nem nehéz, de mennyivel egyszerűbb lenne. És azt sem hiszem, hogy olyan túl bonyolult lenne megcsinálni.

(#34019) rosejbli válasza Lackooo84 (#34017) üzenetére


rosejbli
senior tag

Nem az, de pl windows phone-n nagyon jó volt, hogy minden névhez be lehet állítani, hogy 1., 2., vagy mindig kérdezzen rá. Egész egyszerűen nem kell észben tartani, hogy például céges ügyfeleket csak céges számoról hívjam és nem tudtál véletlenül sem félrenyomni.

(#34020) antal750 válasza Szabacs (#34014) üzenetére


antal750
aktív tag

Szerintem nézd meg a True phone pro alkalmazást.. Ott bármelyik névjegyhez belehet állítani, hogy melyik sim hívja. Csak ráböksz a névjegyre megkérdezi hogy melyikkel hívjon, megjegyezteted vele.. A következő híváskor már névjegy nyom és ő autómatikusan hív.. 😀Én ezt használom csípem is. 😀😀

(#34021) mlaci01


mlaci01
tag

Sziasztok,
521-ről szeretnék frissíteni, az alábbi két csomag közül melyiket kellene feltennem ?
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3109/g1699/v179007/f1/full/update.zip

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3109/g1699/v179007/f1/full/FRD-L09_hw_eu/update_full_FRD-L09_hw_eu.zip

Köszi

(#34022) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok!

Honor8 B521-en ki-be kapcsolható a gyorstöltés funkció,mint mondjuk Samsungoknál?
Ha igen hol van ez az opció?

Üdv.István

(#34023) rosejbli válasza mistvan68 (#34022) üzenetére


rosejbli
senior tag

Szoftveresen szerintem nem lehet, viszont ha egyszerűen nem a gyári töltőfejjel használod, hanem egy sima 5v 1a-el, akkor meg is van oldva.

(#34024) Sanki válasza mistvan68 (#34022) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem lehet kikapcsopni.

(#34025) Coempi


Coempi
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék Tőletek. Előbb-utóbb lecserélném szeretett H8-omat. Jelenleg a Mate 20-szal szemezem (nem a Pro), illetve a Mate 10 Pro mennyire jó választás így 2019. elején? Igazából a Huawei és Honor márka szimpatikus, a többi annyira nem jön szóba.
Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#34026) rosejbli válasza Coempi (#34025) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ha még tudsz várni nyárig sztem ne cseréld le, akkor jönnek ki az új variánsok, amikből lehet választani, illetve le is nyomják majd az árakat.
Egyébként nyilván az újabbat érdemes venni, arra tovább van szoftveres támogatás és tovább lesz alkatrész is.

(#34027) rosejbli


rosejbli
senior tag

Ma megérkezett két tok, amit rendeltem.
Az egyik egy jó vastag tpu, aminek a hátulja ilyen szövetszerű anyagból van. Nagyon jó a kialakítása, az oldalán vannak rajta kis barázdák így stabilan lehet fogni. A hátulján mivel elég vastag ötletesen úgy oldották meg, hogy az ujjlenyomat olvasó körül folyamatosan mélyül.
A másik egy 360°-os. Ehhez van egy üveg is, mivel csak ezzel lehet felrakni, ezért nem tudtam rápróbálni. Elég vékonynak tűnik és maga a tok is merev, szóval nem igazán hiszem azt, hogy eséskor meg tudná védeni a telefont.

(#34028) Coempi válasza rosejbli (#34026) üzenetére


Coempi
tag

Köszi! Nem sürgős a váltás, és másra is kell a pénz.

(#34029) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Elég furcsa dolgot tapasztaltam a Honor 8-ammal tegnap. Telefon be volt kapcsolva, térerő is volt, mégsem tudtak hívni, mintha ki lettem volna kapcsolva, emaileket sem kaptam meg. Kb. 60%-on volt az akku. Gondoltam újraindítom, de már be sem tudott kapcsolni, mert kiírta, hogy teljesen lemerült az akksi.

Jártatok már így?

(#34030) Sanki válasza Vesporigo (#34029) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem volt esetleg hideg helyen a telefon?

(#34031) Vesporigo válasza Sanki (#34030) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nem, a szokásos helyen volt szobahőmérsékleten az asztalomon, hazafelé meg a zsebemben utazott a buszon, kint sem volt hideg. Nagyon érik az a szervíz...

(#34032) jatszo


jatszo
aktív tag

Sziasztok! Szervízbe szeretném küldeni a telót, mit kell visszaküldeni a telefonon kívül? 26-án jár le a garancia, remélem belefér még 😀. Postán csak kérem a dobozt, és küldöm? Köszi

(#34033) rosejbli válasza jatszo (#34032) üzenetére


rosejbli
senior tag

Postán adnak zacskót, ami ha jól emlékszem pukifóliás. Érdemes mellé rakni a számlát vagy garancijegyet, illetve ott a postán kell kitölteni egy a4es lapot.

(#34034) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Múltkor írtam párszor a gondommal, végül megoldódott.

Most B412-n vagyok, HiSuite-tal Oreóról visszajőve, Root, TWRP, Magisk van.

Az a gondom viszont, hogy a Magisk-ban a SafetyNet check csak úgy megy, ha az USB hibakeresés be van kapcsolva. Bekapcsolom, viszont visszalépek egyet a beállításokba, majd újra a Fejlesztőibe, és azt látom, hogy ki van kapcsolva. Akárhányszor lövöm be, kilép-visszalép után ki van kapcsolva, nem marad bent... Előző verzión ilyet nem láttam (B390valamennyin), ott folyamatosan be volt kapcsolva. Újraindítás után is ugyanez a gond.

Google-ben rákerestem, másoknak az okozta, hogy a Csak töltés mód volt bekapcsolva, viszont nekem nem az van, hanem rendesen MTP.
Mindenképp kéne a SafetyNet Check, mert csak úgy működik hibátlanul a Magisk Hide (OTP Smartbankhoz kell). SafetyNet Check hibával elindítottam a Smartbankot, fogadott is egyből az üzenet, hogy "feltört" a telefon (elbeszélgetnék az illetővel, aki ezt kitalálta náluk....), így nem használható. :W

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34035) Sanki válasza Vesporigo (#34031) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Akkor viszont érdemes lenne szervizbe küldeni, minél hamarabb, míg van garancia. :K

(#34036) skyrush7 válasza gabikiraly2 (#33640) üzenetére


skyrush7
aktív tag

8 ezerből megúszható AliExpressről rendelt akksival, és +5 ezer munkadíj a GSM boltban.
Június vége óta szolgál, határozottan tovább bírja, mint a két éves korábbi akksi, egyedül a gyorstöltésnél nincs meg az 50% fél óra alatt, de még mindig sokkal gyorsabb mintha egy hagyományos 5V2A töltővel tölteném. (kíváncsiságból teszteltem, ég és föld, szóval azért fogja a gyorsat)

(#34037) skyrush7 válasza dave0825 (#34034) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Próbáld meg rádugni gépre, és párosítsd össze ADB-vel. Nekem is rendszeresen kikapcsolt, de USB-vel rádugva a gépre, és utána bekapcsolva, majd ADB-nek engedélyez, gond nélkül ment.

Amúgy safetynet check-kel nekem sosem volt gondom Magisk-nál, B412, OmniROM Pie, most B562 gond nélkül fut a SmartBank, mobilfizetés se hisztizett még.

[ Szerkesztve ]

(#34038) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Próbálok biztonsági mentést csinálni a Honor 8-on lévő dolgaimról, csatlakoztattam a szgéphez, megnyitom a HiSuitot, rányomok a Mentés gombra a Start lapon, de ezt írja ki: "A biztonsági mentés alkalmazás fut a készüléken. Zárja be majd próbálkozzon újra."
Beállítások\Speciális beállítások\Biztonsági mentés és visszaállítás\Adatok biztonsági mentése menüben már kikapcsoltam a biztonsági mentést a telefonon, mégis ugyanazt az üzenetet dobálja fel HiSuite. Van ötletetek, hogyan vehetném rá a biztonsági mentésre?

(#34039) rosejbli válasza Vesporigo (#34038) üzenetére


rosejbli
senior tag

Kikapcs-bekapcs volt már?

(#34040) Vesporigo válasza rosejbli (#34039) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Persze, gépet is, telefont is újraindítottam, de makacsul dobálta fel az említett üzenetet. Aztán sok "Újra"-gomb nyomkodás után egyszer csak engedte. Fene se érti...

(#34041) Energie X


Energie X
őstag

B416 frissítés most mászik fel a telefonomra. 227 Mb
- 2018 decemberi google biztonsági frissítés
- Eltávolítja a HiGame alkalmazást: A továbbiakban játékok a google playről
- Eltávolítja a News Republic alkalmazást: Ha kell visszatelepíthető google playből

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34042) rosejbli válasza Energie X (#34041) üzenetére


rosejbli
senior tag

Otán jött vagy ff-el?

[ Szerkesztve ]

(#34043) Micsurin válasza rosejbli (#34042) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tippre FF, anyámét csekkoltam de semmit nem dob neki fel 412-re.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34044) Samus válasza Micsurin (#34043) üzenetére


Samus
addikt

OTA, nekem is megjelent. Fel is rakom.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34045) Micsurin válasza Samus (#34044) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Wao... a végén még jön az 562 is OTA-n? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34046) Energie X válasza rosejbli (#34042) üzenetére


Energie X
őstag

OTA-n kaptam

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34047) Samus válasza Micsurin (#34045) üzenetére


Samus
addikt

Én még 412-n voltam. Azóta sem raktam fel a PC-s alkalmazást...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34048) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hol érdemes akkut cseréltetni? És mennyibe fáj?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34049) Micsurin válasza 7Heads Drago (#34048) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Fixity pl, egészen jó munkát adnak ki általában a kezükből. Kint vannak az árak is elv.
Vagy márkaszerviz ~35-40k. Ha vered az asztalt, hogy nem kell kijelző csere akkor kevesebb.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34050) roller


roller
csendes tag

Sziasztok!
Ha valakit hívok, annak a neve automatikusan bekerül az üzenetekhez, azon belül ha kiválasztom az új üzenet lehetőséget. Tudom valahogy ezt a listát törölni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.