Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Dwatti válasza Becksman (#8750) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem kb 20 nap volt. Addig vegyél Nilkin frosted tokot itthon ahhoz kapsz előlapra fóliát addig jó lesz amíg ide nem ér.

Jó ez egyenes is, de ha arc edget akarsz akkor külön külön vedd úgy sincs 5000 :)

[ Szerkesztve ]

(#8752) Sanki válasza Becksman (#8750) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Minimum 3 hét, főleg, hogy most lett vége az ünnepeknek náluk.

(#8753) Becksman válasza Dwatti (#8751) üzenetére


Becksman
őstag

Van rajta üvegfóliám + ezt vettem:
[link]

Mikor megjött rakattam rá üvegfóliát. Csak a hátlapra sehol sincs pedig már 10 helyen néztem már kb.

Plusz van gyári tokom is , csak azt nem szeretném használni, amíg nincs a hátlapon fólia mert félek az alá kerülő porszemektől. (ezek ugyebár könnyedén karcolják a hátlapot)

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8754) Dwatti válasza Becksman (#8753) üzenetére


Dwatti
addikt

Akkor van tokod meg üvegfóliád is akkor simán el leszel 3 hétig amig az ebayeröl megjön a hátlapi üveg :)

(#8755) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Sziasztok!
A most kapható H8 Dual a Telekomnál tényleg független? Egy telekomos ès egy telenoros kártyával használnám. Köszönöm!

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#8756) nrg_52 válasza Becksman (#8753) üzenetére


nrg_52
addikt

2 honapja van meg, de egy karc nincs meg rajta... De honorshop.hu-n talalsz hatlapvedo nillkin uveget aranyaron.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#8757) zzola válasza Becksman (#8746) üzenetére


zzola
félisten

Elmész egy autó fóliáshoz kb. 1000 HUF-ért lefóliázza a készülék hátulját...

(#8758) dokee78 válasza AngeloDivina (#8755) üzenetére


dokee78
félisten

Mind független

(#8759) Becksman válasza nrg_52 (#8756) üzenetére


Becksman
őstag

Aha most látom már ott is van, 5990 elég sok...
Mobilászon 5990ért a szállítással együtt van. 5000 az alapár mivel van egy 1000ftos engedményem. Majd még kigondolom.

Dwatti:
Lényegében ahogy néztem a leszállítást leszámítva 1000ft a difi.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8760) cozmo válasza nrg_52 (#8734) üzenetére


cozmo
őstag

Változó, 106.000-120.000-ig adják a "himi-humi gsm"-ék. Kérdés mennyire Magyar régiós? Valamint mennyire lehet magyar régióssá tenni szoftveresen, ha mégsem lenne az?

(#8735) -ZsoLi-: Hol vetted és mennyiért mérték? Jöhet privátba bolt címe, hogy ne reklámozzunk ;]

(#8719) erre valaki? :U

BTW első hsz-be is mehetne egy "Mire kell figyelni vásárlásnál" rovat ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8761) -ZsoLi- válasza cozmo (#8760) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Tegnap dunakeszi euronics 125huf, utolsó kék volt☺

(#8762) nrg_52 válasza cozmo (#8760) üzenetére


nrg_52
addikt

Firstphone akciozza a feketet, 124900. Naluk biztos nem kell vigyazni semmivel, hivatalos forgalmazok.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#8763) t_a_m_a_s válasza -ZsoLi- (#8761) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Srácok, ezzel a telefonra fólia, fóliára tok, tokra mittudoménmivel mit akartok elérni? Hol használjátok a telefont hogy ennyire kell védeni? Nekem eddig egyik okostelefonomon sem volt semmilyen fólia az előlapján (a hátlapon meg pláne). Az aktuális telóm megkapta a Nillkin tokot, azt heló. Átlagos használat mellett eddig egyik sem szenvedett semmilyen sérülést. Mitől kell védeni a tök tudja milyen karcálló üveget?

No offense, de szerintem csak elcsúfítja a telefont ez a sok fiszfasz.

(#8764) zzola: Én is ezt várom az ebayról. Addig vettem rá egy gagyi szilikont a sarki gsm-ben :)

(#8765) AngeloDivina: Pár nap használat után: csúszik mint állat! Gyárilag nincs rajta fólia. A többit majd a szakik.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#8764) zzola válasza t_a_m_a_s (#8763) üzenetére


zzola
félisten

A leesés/koccanás ellen kell védeni. Én maximum a kemény Nillkint tenném rá, de mivel elég szép látványt nyújt a készülékház, vétek lenne eltakarni...

(#8765) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan lejár a T-s előfizetés és vennék egy H8-at. P8-at váltaná elsődlegesen a dual sim miatt. Azért erre gondoltam, mert a P8 szinte hibátlan minden téren és mivel"rokonok" bízom benne hogy a H8 is hozza azt a szintet. (Na meg a H8 szebb mint a P9. 😁) Tudom hogy a H8 fejlettebb mindenben, de engem az érdekelne, hogy vannak e típus hibái? (Az összefoglalóban nem találtam a készülékről pro és kontra részt.) Ha megveszem mire figyeljek? Mennyire koszolódik ha fehéret veszek vagy legyen inkább a kék. Mennyire csúszik? Rendeljek már most rá egy átlátszós szilikon tokot? Van rá egyáltalán? Újonnan van rajta fólia? Rendeljek azt is? Szívesen fogadok pár tanácsot! 😁
Köszönöm!

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#8766) Aryon87 válasza t_a_m_a_s (#8763) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha majd leejted a telefont, es ripityara torik, es a szerviznel majd kb a telefon arat kell kifizetned, akkor majd megerted :)
Nem mindenki keres 200-300 ezreket..

AngeloD: erdemes a telefont mar tokba, foliaba burkolni. Gyonyoru, de kenyes

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8767) t_a_m_a_s válasza Aryon87 (#8766) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Leejtéskor mit vég a Nillkin ALÁ rakott fólia? ;)
Nem akarok megbántani ezzel senkit, csak leírtam a véleményem. Persze, én irodában dolgozom, ott kevesebb veszélynek van kitéve (igaz, itthon meg van egy 5,5 meg egy 1,5 éves veszélyforrás...), de nekem még egyik telefonom sem esett akkorát hogy gazdasági totálkár legyen a vége. Ezért tartom feleslegesnek a túlzott védelmet.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8768) berek21 válasza t_a_m_a_s (#8767) üzenetére


berek21
senior tag

Ha szilikon tokba teszed a telót, akkor majd idővel észreveszed, hogy a finom por bejut alá. Elég komoly rendet tud vágni az üveg hátlapon. Ezért kell a fólia.

LG Velvet eladó!

(#8769) Aryon87 válasza t_a_m_a_s (#8767) üzenetére


Aryon87
félisten

Csak egy példa más gyártó telefonjával: katonai szabvány, bitang összeszerelés, a kijelző is edzettebb üvegből van. Törésteszteken is jól szerepelt.
Egy tagnak sikerült úgy ejtenie a telefont, hogy a kijelzője ripityára tőrt. Ha jól emlékszem kb 60k volt a javítása..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8770) t_a_m_a_s válasza Aryon87 (#8769) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én vállalom ezt a kockázatot, azért sem fóliázok, mert így szép :)

Nekem tizenéve céges a telefonom, mindig is munkaeszközként, használati tárgyként tekintettem rá... Ettől lehet, hogy rosszul vagyok összerakva ;)

Más: Asszem te linkeltél a minap sok mobilos fotót. Azokat a pro fotó móddal lőtted, esetleg utómunkázol rajta? Én tegnap tesztelgettem a kamerát, szép, napos időben az egyszerű mód, sőt még az előlapi kamera is brutál... Nekem a fényképező mindig fontos szerepet játszik a döntésnél, mert hiába van tükrös gépem, sokszor csak ez van kéznél. Ez most eléggé felülmúlta a várakozásaimat.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8771) Aryon87 válasza t_a_m_a_s (#8770) üzenetére


Aryon87
félisten

Semmi utómunka (nem is értek hozzá) nincs rajta, full automata. HDR van bekapcsolva mikor fotózok, ezt még a G4 ideje alatt tanultam meg. G5-el fejlődtem fel annyira, hogy úgy látom, az OIS hiánya se jelent már akadályt nekem, bár azért erősebben oda kell figyelnem még rá, nagyon érzékeny az optika. Igaz, ezt kompenzálja a gyors kameraszoftver.
A végeredmény engem is meglepett, nem gondoltam hogy ennyire jó a kamerája.

Ha sikerül, akkor holnap lesznek éjszakai képek is manuális módban, természetesen állvánnyal :) Azt hiszem újra meg fogok lepődni majd..

Előző témára reagálva, valóban így szép a telefon, nekem csak egy átlátszó szilikontok lesz rajta + üvegfólia a kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8772) #95687424 válasza Hoorus (#8748) üzenetére


#95687424
törölt tag

szerintem jelzi a 4g+t, nekem annó a Honor 6 jelezte, ha be volt kapcsolva a Cat.6 LTE

Honor 8nál a vivőcsoportosítást kell bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#8773) bsebi


bsebi
csendes újonc

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, akiknek már a nugát van fent, annak az ujjlenyomat olvasós feloldás után még mindig kéri a négy jegyű kódot is, vagy van már arra megoldás? Ez tart még vissza hogy feltegyem a hetest.

Mellesleg nekem sem jött a b131 ota a 120-ra. Meguntam és tegnap felraktam három gombossal és most már mutatta a b360-at. Nem értem ezt a frissítést miért nem lehet egy-két hónapos időintervallumon belül minden készülékre eljuttatni?! Kösz a fórumnak az eddigi sok segítséget is a Honoromhoz

(#8774) spider80 válasza bsebi (#8773) üzenetére


spider80
őstag

én b131-re raktam a b360-at,egyszer sem kérte a 4 jegyű kódot,ha ujjlenyomattal oldom fel.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#8775) gery2123 válasza bsebi (#8773) üzenetére


gery2123
őstag

Én alapból azzal kezdtem, de nekem nincs vele gondom, pedig nova launcher szanálok duppla koppos lezárással és úgy se kér kódod. Úgyhogy nyugodtan tedd fel szerintem a 7.0 ha csak ez tart vissza.

-- PSN_ID: GerY2123

(#8776) Sanki válasza cozmo (#8760) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Régiók:
FRD-AL00 >>> China version (?) (32 GB)
FRD-AL10 >>> China version with 4GB Ram + 64 GB Rom

FRD-AL09 >>> EU version 32 GB
FRD-AL19 >>> EU version 64 GB

FRD-AL04 >>> US version 32 GB
FRD-AL14 >>> US version 64 GB

Forrás: XDA

Ha igény van rá, akkor bele kerülhet az összefoglalóba.

(#8777) Sanki válasza AngeloDivina (#8765) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Eddig nincsenek feltárt típushibái (inkább 1-2 szoftveres apróság van, amiket javítanak).
Én mindenképp gyári garanciásat vennék, nem pedig valami kisbolti helyi garanciásat (ami ki tudja honnan van).
Nem fog a fehér koszolódni, mivel nem az a réteg van legfelül. Eléggé csúszós.
Nincs hozzá semmilyen fólia vagy tok alapból, érdemes hozzá rendelni, üvegfóliából a nillkin h+ pro ajánlott, tokból pedig olvass vissza néhány hsz-t, linkeltem négy félét is.

(#8778) atosan válasza Sanki (#8776) üzenetére


atosan
addikt

Szerintem mehetne bele.

Maine coon

(#8779) Sanki


Sanki
Topikgazda

Nos, aki még B120-on van, azok elvégezhetik az alábbi műveletet és tudnak frissíteni OTA-n keresztül B131-re.
0. Telepítés előtt kapcsoljuk be a beállításokban az ismeretlen források telepítésének engedélyezését.
1. Firmware finder letöltése és telepítése
2. Telepített alkalmazás megnyitása - jobb felső sarok 3 pötty katt - Settings - engedélyezzük az alábbi 3 pontot:
- Installation via system update: itt telepíteni kell 1 addont, amit letölt (megkérdezi, hogy letöltés vagy mégse), ha letöltötte kézzel kell telepíteni (meg fog jelenni az értesítési sávban, így arra csak rá kell bökni, ha kész a letöltés és telepíteni, ezért kellett engedélyezni az ismeretlen forrásokat), ha sikerült a telepítés az adott sor engedélyezve lesz
- View OTA updates
- Search based on locale
3. Firmware finderben katt a "GET FIRMWARE LIST" feliratra: ekkor megjelenik a telefonhoz az összes elérhető FULL és OTA frissítés. (Arra figyeljünk, hogy a megfelelő telefonhoz töltsük le, nekem FRD-L09 van beállítva, de a listában szerepel az FRD-L19 szoftverei is!)
4. Válasszuk ki a B131-es OTA vagy FULL szoftvert, katt rá, majd meg kell nyomni a megjelenő képen a "SEND FIRMWARE TO UPDATER" gombot.
5. A megjelenő képen pedig kövessük az alábbi utasításokat:
- Beállítások - Wi-Fi - arra a wifi-re, amelyre csatlakozva vagyunk hosszan kell kattintani - Hálózat módosítása - Speciális beállítások megjelenítése - Proxy-t kézi üzemmódba kapcsolni:
Proxy hosztnév: localhost
Proxy port: 8080
Ha ezt a két sort kitöltöttük, akkor Kapcsolódás gomb.
6. Ha sikeresen csatlakozott a a wifihez, akkor nincs más hátra, mint bemenni a Beállítások - Frissítések - és meg is fog jelenni a kiválasztott frissítés.

Képeket később tudok hozzá csatolni, én ugyanezt végigvittem és megjelent a frissítés.
Forrás: XDA

(#8780) peanar


peanar
senior tag

Sziasztok.
Aki a honorshop vagy mobilásznál (a kettő ugyanaz!) szeretne vásárolni, az előtte a keresőben keressen rá (hosszasan ecseteltem a velük való találkozásomat).
Én kétszer kerültem velük kapcsolatba, mindkétszer negatív élménnyel távoztam! A náluk kapható nillkin nem az igazi, koppintás vagy nem tudom, de egy régebbi telefonomra kínából vásárolt nillkin üvegfólia éveken keresztül hibátlanul tette a dolgát, a náluk vásárolt egy héten belül lejött a zsebembe. A minőség, a kettő közötti tapintás is ég és föld volt! A szóban forgó telefon egy honor6+ volt, amire a szintén nálunk vásárolt nillkin tok sem igazán passzolt. Bele lógott a ledbe, így a vakuval készült képek mind szürkék lettek mivel vissza verte a fényt a lencsékre.
Egy szó mint 100, háromszoros áron értékesítenek és minőségbeli problémák is vannak!
(Ez természetesen az én esetem, nem biztos hogy mindenki megszivja velük 😉 )
A névnek hogy honorshop ne dőljetek be, egyáltalán nem garancia a minőségre (mint a huawei/honor telefonok esetében).

Köszi azoknak, akik az msvii tokkal kapcsolatban válaszoltak😉

(#8781) zzola válasza Sanki (#8779) üzenetére


zzola
félisten

Működik! :) 582MB lenne a B131.

[ Szerkesztve ]

(#8782) #95687424


#95687424
törölt tag

nekem b120on sem volt probléma a fényerő szabályzással, kivéve akkor ha a Chromeot nyitom meg, akkor a maxot mindig leveszi 80%ra...

ez a hiba megmaradt nougat alatt is

már minden beállítást próbáltam, vki tud rá megoldást?

(#8783) Sanki válasza zzola (#8781) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Azt én is néztem, hogy az alkalmazás 284 MB-ot ír, a frissítő meg többet.
Egyelőre nem tudom miért.
Viszont én szerintem a FULL kiadást töltöm rá inkább.

zsolt92: automata fényerő engedélyezve van? Mert az szabályozza a fényerőt, ha be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#8784) Triton_TL válasza zzola (#8781) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Ha jól emlékszem nekem kb. ez méret volt

(#8785) zzola válasza Sanki (#8783) üzenetére


zzola
félisten

Gondolom ez a kicsomagolt méret...

(#8786) ORCA58 válasza bsebi (#8773) üzenetére


ORCA58
addikt

Miért kinél volt ilyen gond?
Csak akkor jelentkezett, ha a képernyő valamilyen külön telepített Screen off alkalmazással lett lezárva. Úgy tudom van benn "gyári" ikon is, így arra nincs is szükség.

(#8787) Sanki válasza zzola (#8785) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Én is erre tippelek.

(#8788) Yager01


Yager01
senior tag

7 -es B360at minden probléma nélkül lehet rootolni? Gondolkodom rajta, hátha megoldaná a bluetooth kihangosító alatti két irányú rögzítést

(#8789) cozmo válasza nrg_52 (#8762) üzenetére


cozmo
őstag

Köszönöm a tippeket uraim
.
(#8761) -ZsoLi- : Majdnem elmentem tegnap az euronics-ba, de online csak a fekete volt akciós (Hogy a fenébe vehetted meg akciósan?) :/ Te meg elvitted az utolsót :D

(#8765) AngeloDivina: Leginkább arra figyelj, hogy pl. a telenyomornál a készülék hálózatfüggő! Tehát csak két telenyomor kártyával lehet használni. Ha nemekd jó a T-és, akkor no problemo. :K

(#8767) t_a_m_a_s: Van egy elmélet miszerint ha esik a telefon feszül az üveg és törhet. Viszont ha az üveg felületére van ragasztva egy minőségi üveg fólia, akkor az a kritikus (reccsenést okozó) feszültséget elvezetheti, felveheti. Várom a cáfolatokat.

(#8768) berek21: igen, a tok alá bejutó por az mindig gyilok.

(#8776) Sanki: Köszi :R Az is mehet az összefoglalóba, hogy mire kell figyelni vásárláskor ;) Használt és új esetében is. "Himi humi gsm" vs. Műszaki áruház...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8790) Sanki válasza cozmo (#8789) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Legutóbbi telenoros vásárló tesztelte a készüléket és független a szervizmenü alapján.

Bele rakom, viszont jöhetnek a tapasztalatok, hogy mire érdemes figyelni. Mindjárt én is össze szedem mire gondolok.

(#8791) AngeloDivina válasza Sanki (#8777) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Telekomtól lesz.

Cozmo, a Telekom oldalán függetlent írnak és itt is megerősítették ezt, de azért rákérdezek majd.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#8792) Sanki válasza AngeloDivina (#8791) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Az enyém telekomos és független.

(#8793) arkone válasza AngeloDivina (#8791) üzenetére


arkone
aktív tag

Én is Telekomnál vettem és Telenorral használom mindkét simet.

(#8794) Aryon87 válasza cozmo (#8789) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem is ezt mondták hogy független, de valami hálózatzárral rendelkezik, és hogy csak 2 telenoros kártyával megy. Azóta teszteltem egy Tmobilossal is, igaz már használaton kívűl van, de még érvényes, és nem vinnyogott érte hogy ismeretlen hálózatot észlelt, rendesen kiírta hogy Telekom..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8795) #95687424 válasza Sanki (#8783) üzenetére


#95687424
törölt tag

nem használom sosem, nappal mindig max fényerőn megy automata nélkül

na most gondoltam kipróbálom a nougat képernyő felvevő módjával rögzíteni videón hogy mi történik, erre most nem csinálja :D

[ Szerkesztve ]

(#8796) tdhenry válasza t_a_m_a_s (#8763) üzenetére


tdhenry
tag

Nekem nem egész 2 hónap után két barázda (nem karc) van a kijelzőn.
Egy fóliába csomagolt fém cucc elintézte... érdekes.

(#8797) kornel44


kornel44
csendes tag

Sziasztok

A Honor 8 nál tapasztalatok esetleg bevilagitast a kijelzőn???

[Sony Alpha 6000L][MacBook Pro 13" 2017][iPhone 7 32GB iOS 10.3][PlayStation™ 4][Samsung Smart 3D Full HD LED TV]

(#8798) spider80 válasza kornel44 (#8797) üzenetére


spider80
őstag

Én semmit. Meg hasonló panaszt sem olvastam itt senkitől.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#8799) tdhenry válasza Sanki (#8779) üzenetére


tdhenry
tag

Ez 8-szor bonyolultabb, és hosszabb, mint a 3 gombos.

(#8800) Sanki válasza kornel44 (#8797) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nincs bevilágítás.

tdhenry: legalább van miből válogatni. Amúgy semmivel sem bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.