Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) mm89 válasza #04331520 (#8744) üzenetére


mm89
őstag

Én próbálkoztam már vele, sikerült is felrakni és bootolni a twrp-t, de nem tudja még kezelni a titkosított partíciót amit a nougat hoz, így át kellene formázni a data partíciót meg flashelni valami zipet ami alakít még rajta. Én ezt nem akartam, így visszamentem b130 ra.
[link]
[link]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8802) Sragi válasza t_a_m_a_s (#8763) üzenetére


Sragi
őstag

Én sem igazán értem. :U G2 igaz műanyag volt és nem full üveg de szilikon tokon kivül soha nem raktam mást rá. Pedig forgácsolóként dolgozom. A vaspor és a finom por sokkal veszélyesebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8803) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Találkozott valaki olyannal, hogy a 7es android új alkalmazás listáját használom, és nem minden app látszik benne (konkrétan még csak a Swiftkey-t nem találom, mert mást annyira nem is kerestem). Ha viszont használom a Swiftkey-t, akkor be tudok menni a beállításaiba. Igazából nem nagy gond, mert már mindent beállítottam, de érdekes volt. Illetve, eddig nem jöttem rá, hogy miért, de a googel naptár értesítői sem jelennek meg, ezt még keresem, miért, de ha valakinél ez előfordult és megoldódott a gond, leírhatná, hogyan.
Még egy kérdés: autós, szélvédőre tehető tartó valakinek van jó ötlet, Amit most használok, alul is tartja a telefont, így a jack aljzat el van takarva, ami nekem nagyon fontos. Láttam ilyen mágneses megoldásokat, csak azt meg nem tudom, hogy a nillkin tok alá egyáltalán befér-e, illetve, hogy mennyire stabil.
Köszi!

(#8804) Dwatti válasza Mátésum (#8803) üzenetére


Dwatti
addikt

Én ezt az autós tartót használom már pár éve ,most a Honorhoz is.
Edigital Smart Lime DH02 univerzális autós tartó

[ Szerkesztve ]

(#8805) Mátésum válasza Dwatti (#8804) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi. És állítva sem esik ki belőle?

(#8806) Dwatti válasza Mátésum (#8805) üzenetére


Dwatti
addikt

Nem ,olyan volt hogy előre bukott a tartó hirtelen fékezéskor a telo nem esett ki, de már 3 éves...

(#8807) szendo777 válasza cozmo (#8789) üzenetére


szendo777
tag

Ne írjunk le hülyeségeket, főleg hogy már többször is le lett írva: A Telenornál kapható Honor 8 készülékek FÜGGETLENEK, és 432-e Cust verzióval rendelkeznek. Nekem is ez van ezért ez eléggé biztos. :)

Honor 10 kék

(#8808) Mátésum válasza Dwatti (#8806) üzenetére


Mátésum
aktív tag

köszi!

(#8809) Jenka válasza Mátésum (#8803) üzenetére


Jenka
csendes tag

Én ezt használom 2 éve, nagyon stabilan fogja a telefont, és a tappancsa még sosem engedte el a szélvédőt (csak ha akartam :) )

(#8810) cozmo válasza Sanki (#8790) üzenetére


cozmo
őstag

Nekem Lajoska azt mondta telenyomorban. ""Azt kötelességem megjegyezni, hogy a készülék csak telenor kártyákkal használható"
És erre azt mondtam. Köszönöm akkor nem kérem viszlát.

Lehet olyan, hogy szervizmenü alapján független és mégsem megy idegen szolgáltató kártyájával? :F

(#8794) Aryon87: Szerviz menüben mit ír neked? "független, de valami hálózatzárral rendelkezik" Ez eléggé ellentmondásos azt sem tudja mit beszélt :F

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8811) #95687424 válasza cozmo (#8810) üzenetére


#95687424
törölt tag

Nem lehet, tutira független!

(#8812) cozmo válasza #95687424 (#8811) üzenetére


cozmo
őstag

hmm akkor lehet becsattogok egybe és ... mit nézzek a szervizmenüben? Esetleg egy telenornál vásárolt készülék tulaja tudna képet feldobni erről? És hogy hogy lehet a szervizmenübe lépni?
Előre is kösz!

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8813) -ZsoLi- válasza cozmo (#8812) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Szerintem próbálj bele egy más kártyát és egyből kiderül.

(#8814) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Ma rakatam fel egy xprotectoros üveget, pár mm-el kisebb mint a kijelző. A nillkin is ilyen??

(#8815) Aryon87 válasza cozmo (#8810) üzenetére


Aryon87
félisten

"simlock default" szoveg volt nalam a szervizmenuben.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8816) cozmo válasza -ZsoLi- (#8813) üzenetére


cozmo
őstag

Ez eléggé Mission Impossible, mert még nem vettem meg a Honor 8-at. :))

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8817) Musaka válasza szendo777 (#8807) üzenetére


Musaka
senior tag

A T mobilos is független. Telenor és Tmobil kártyával használom.

(#8818) nrg_52 válasza -ZsoLi- (#8814) üzenetére


nrg_52
addikt

Mindegyik kissebb lesz a lekerekites miatt. Egy kepet ha mellekelnel rola felteve, megkoszonnem, szemeztem ezzel a tipussal, csak nem talaltam infot, hogy nez ki rajta.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#8819) cozmo válasza szendo777 (#8807) üzenetére


cozmo
őstag

Hop hop! Cust rom van rajta, tehát a telenyomor belenyúlt? Ergo később kapja meg a sw frissítéseket mint a gyári független?! Ha megkapja egyáltalán? Akkor véletlenül sem veszem ott. Köszi.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8820) Sanki válasza cozmo (#8810) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Egyik kollégának is ugyanezt mondták, a szervizmenü mégis függetlennek írja és tesztelte is másik sim kártyával és működött.

(#8814) -ZsoLi-: hány mm széles a fólia?

(#8819) cozmo: telekomos illetve mindegyik másik telefonon is (amit itthon veszel) ugyanaz a C432-es rom van, semmi extra telekomos alkalmazás nem volt az enyémen.

[ Szerkesztve ]

(#8821) mumtaz válasza cozmo (#8819) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nem arra gondolt. A régióra. C432. Magyarországon mindegyik az. Nincs rajta szolgáltatós baromság, csak a gyári BW-k. De nagy részük rootolás nélkül uninstallálható.

Nálunk csak a Vodafone nem forgalmazza a készüléket. Máshol mindenhol ugyanaz a szoftver van rajtuk. Mármint verzióként. A Telenoros B131 ugyanaz, mint a Telekomos, vagy a Media Marktos.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#8822) Dwatti válasza -ZsoLi- (#8814) üzenetére


Dwatti
addikt

A Nilkin üvegfólia ilyen

(#8823) mm89 válasza cozmo (#8819) üzenetére


mm89
őstag

De most komolyan: fejezd már be légyszi :D
Az összes Honor 8 független. Nem ez az első eset, hogy a szolgálatónál dolgozó pultosok nem tudják mit árulnak. Annó a Motorola Defy-t vettem a vodánál, amikor mondta a csaj hogy adjam a simet, mert neki kell betenni én odaadtam a telenoros (vagy pannon?) kártyámat ő meg nem akarta berakni, mondván "nem lesz jó bele". Nagynehezen meggyőztem, berakta és működött :Y :DDD
Tehát nyugodtan rakasd bele a kártyádat majd rácsodálkozik..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8824) jeni válasza mm89 (#8823) üzenetére


jeni
félisten

az a gond,hogy elvileg alapból utasításban kapták meg,hogy más szolgáltatós kártyát nem tehetnek be a saját szolgáltató készülékbe. vannak akik ezt komolyan veszik és nem lehet meggyőzni az eladókat vagyis az értékesítőket. saját tapasztalat.
talán ha elfordítják a fejüket,akkor kitudod próbálni ily módon.

(#8825) peanar válasza Mátésum (#8803) üzenetére


peanar
senior tag

Én egy Blitzwolf mágneses tartót szereltem be az autómba, igaz elsődlegesen egy másik telefon miatt, amit zenelejátszásra és navigálásra használok, de a honor 8-at is felteszem néha (ha rádiót hallgatok).
A mágnes egyik ellendarabja (fém lap) hibátlanul elfért a nillkin kemény tok alatt, így a h8-at is tökéletesen megtartja.
Mivel fixen beszereltem a tartót, így a leesés kizárva (nem tudom hogy hogyan viselkedne a szellőzőrácsra fogatva) viszont megmaradt a "dőlésszög" állítási lehetőség.... nekem nagyon bevált :)

(#8826) mm89 válasza jeni (#8824) üzenetére


mm89
őstag

"elvileg" :U

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#8827) cozmo válasza mm89 (#8823) üzenetére


cozmo
őstag

Először is mindenki nyugodjon le. Látom nem értitek. Azt elfogadom, hogy valóban független a telefon oké. Azt is hogy az eladónak utasításba adják, hogy nem mondhat mást.
Örüljünk neki akkor hogy független.
Azonban a szolgáltatós telefon szoftvere akkor is más időpontban, általában később vagy soha nem kapja meg a legújabb frissítést. Ez tapasztalat :(

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8828) arkone válasza cozmo (#8827) üzenetére


arkone
aktív tag

Telekomnál vett Honor 8 telefonomon b131 van (direkt nem frissítem b360-ra, ugye b131-re egyből jelzi már a frissítést).

Párom extreme digital-nál vásárolt Honor 8-ra csak b120 jött még csak.

[ Szerkesztve ]

(#8829) Matthu válasza arkone (#8828) üzenetére


Matthu
aktív tag

Én pénteken vettem át a Tnél és b120.

(#8830) Coempi válasza cozmo (#8827) üzenetére


Coempi
tag

Olvass vissza légy szíves, vagy nézd meg az összefoglalót, hogy a frissítés meddig tart, ha annyira fontos. Az enyém nem szolgáltatós, magától nem talált frissítést, meguntam, követtem a leírást és minden probléma nélkül feltettem a B360-at.

(#8831) szendo777 válasza cozmo (#8827) üzenetére


szendo777
tag

Ez az amit írtam neked, Cust432, vagyis nem szolgáltatós, nem különleges, hanem ez a független EU-s szolgáltató által nem változtatott készülék. :) Nem tudom jobban leírni. :DDD

Honor 10 kék

(#8832) cozmo válasza szendo777 (#8831) üzenetére


cozmo
őstag

Akkor ez kellemes meglepetés. Mert ez eddig más gyártók szolgáltatós telefonjainál nem így volt. Mármint hogy gyári független a régió kódjuk :O

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#8833) -ZsoLi- válasza cozmo (#8816) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Bemész a boltba és ott egyből vásárlásnál ha nem független otthagyod.

(#8834) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Xprotector

(#8835) Sanki válasza -ZsoLi- (#8834) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ez a tipikus 300Ft-os fólia, a nillkin ennél sokkal szélesebb.

(#8836) arkone válasza Sanki (#8835) üzenetére


arkone
aktív tag

És van is szép levegő réteg. :)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8837) Sanki válasza arkone (#8836) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Vagy ez, vagy az, a nillkin még mindig jobb szerintem.
Ismerősömnek legelsőnek ehhez hasonló fóliát rendeltem, amikor felraktuk siralmas volt a képernyőt nézni, megtörte a fólia a fényt és az oldalakon körben színes csík volt. Akkor inkább a levegő és majdnem végig ér a képernyőn.

Nekem nem ennyire levegős..

[ Szerkesztve ]

(#8838) mumtaz


mumtaz
senior tag

Frissítőt nem lehet tiltani. Ha csak kitörlöm a letöltött frissítő fájlokat, kérdés nélkül újra letölti. Aztán folyamatosan visít, hogy frissítene. Ha az engedélyeket vonom meg tőle, akkor meg azért képes bármelyik futó alkalmazás fölé engedélykéréseket dobálni.

Nem akarom megint 360-ra frissíteni. Mit csináljak, hogy békén hagyjon.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#8839) arkone válasza Sanki (#8837) üzenetére


arkone
aktív tag

Tegnap megállítottak bevásárló központban, hogy elmeséljék milyen jó a wowfixit.
Karcolgatta kulccsal, meg mondta, hogy szikével szokták még tesztelni.

Mondtam, hogy veszek belőle, ha rászórsz homokot és elkezded dörzsölni. Mondta az nincs most, de az ellen is ellenálló. Mondom én addig nem veszek. :)

A másik, ami miatt távolságtartó vagyok ezzel kapcsolatban, hogy miért lenne ellenállóbb a törés ellen egy ilyen löttytől?

Lehet jó, de enyémen nem próbálnám ki csak úgy, ha írunk egy szerződést, hogy ha mégis baja esik, adnak egy új telefont. :D De attól tartok ilyet senki nem fog bevállalni.

(#8840) -ZsoLi- válasza Sanki (#8835) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Nillkin már úton addig jó lesz.

(#8841) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Használ valaki gyári szilikon tokot?? Megér 3000ft-ot?
https://www.speedshop.hu/termekek/4003471/honor-8-gyari-szilikon-hatlap-tok-atlatszo.html

(#8842) zzola válasza mumtaz (#8838) üzenetére


zzola
félisten

A frissítő app adatait töröld, majd kényszerített leállás, majd kapcsold ki az auto frissítést...

(#8843) szabokos válasza peanar (#8742) üzenetére


szabokos
csendes tag

Szia!

Nekem ilyen van: [link]
Néhány kép:

[ Szerkesztve ]

(#8844) Dwatti válasza arkone (#8836) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem is levegős volt, de megtakarítottam lcd tisztítóval és egy papírlappal (jegyzettömb lap ) ami kevesebbé szakad alányúltam kb 2-3 mm-.t és körbe húztam a szélén majd amikor kihúztam rásimítottam , így a levegős rész a felére vékonyodott. A folyadék sokat segített a műveletben.

(#8845) AngeloDivina válasza -ZsoLi- (#8841) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

P9Lite-on és P8-on használtam és szerintem megérte.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#8846) arkone válasza -ZsoLi- (#8841) üzenetére


arkone
aktív tag

Az itt látható linkekben nilkin szilikon tok van. Nagyon jól néz ki benne a telefon. Védi valamennyire, de nem csúnyítja el. A jag-et és az usb type-c csatlakozót pedig szépen levédi, így ha nem használod, addig nem megy bele por.

A gyári is kb. ilyen, csak drágább.

[ Szerkesztve ]

(#8847) peanar válasza arkone (#8839) üzenetére


peanar
senior tag

Én a Crystalusiont próbáltam, egyharmad áron van az általad belinkelthez képest.
Honor 6+-on használtam (ami szintén elől hátul üveg), miután a szilikon tok alatt össze karcolódott. Természetesen ütés, illetve karc tesztnek nem vetettem alá, de a víznek (a kijelzőre csepegtettem egy kis vizet és míg egy másik telefonon, amin nillkin üvegfólia volt "szétterült" és lefújás után nyomot hagyott a víz, addig a bekent h6+on szó szerint legurult a víz és semmi nyoma nem maradt) , zsírosodásnak (kevésbé maradt rajta az ujjlenyomat) valóban ellenállt.

(#8843) szabokos
Köszönöm.

(#8848) Jenka válasza peanar (#8847) üzenetére


Jenka
csendes tag

Én is gondolkoztam, hogy kipróbálok valami ilyesmit, de még nem mertem, mindig várom, hogy valaki bátrabb kipróbálja és megossza itt a tapasztalatait :P Valahol azt olvastam, hogy pár hét alatt lekopik, bár ez használattól is függ biztosan. Nagyon jó lenne, ha működne, mert ezt a telefont telibe lehetne kenni vele, bár félő, hogy akkor még csúszósabb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#8849) Sanki válasza arkone (#8839) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nálam ennyire levegős a nillkin fólia. Képek.

Nem tudom mennyire lehet tartós egy ilyen folyadékos védelem, szerintem pár hónapnál tovább nemigen bírja, ha naponta rakod többször zsebre.

Más: jelentem a korábban kiírt frissítési módszer (proxy és hoszt beállítás) működik, már fent is van a B131, a B360 pedig jelez. :))

(#8850) -ZsoLi- válasza arkone (#8846) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Ismerem a nillkint csak sokára jön meg😕

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.