Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Shummo


Shummo
aktív tag

Új kellemetlenség jött elő. Ha gyorstárcsázást rakok modulként (NOVA ), akkor ha hívni akarok azt írja, hogy engedély megtagadva. Van ötletetek hogy ezt hol lehet engedélyezni? (Érdekesség, hogy amit még a régi telefonomon beállította, és most mentésből visszaállított az jól működik.)

(#8152) Jenka


Jenka
csendes tag

Aki használ novával TeslaUnread-et, nála a nemfogadott hívások számolásához mi van bekapcsolva? Mert a fenti részen nekem csak olyan van, ami hívással kapcsolatos, hogy névjegyek (a play aruházban a képen van olyan, hogy missed call, de nállam nincs olyan), de azt hiába kapcsolom be nem számolja a nemfogadott hívásokat. A lenti részen próbáltam, hogy bekapcsolom a tárcsázót, de ez sem segített.

(#8153) goop válasza Jenka (#8152) üzenetére


goop
őstag

Bugos, nekem is a névjegyekhez írkálja a nem fogadott hívásokat. :D

Más gondom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#8154) tyutyu20 válasza goop (#8153) üzenetére


tyutyu20
újonc

A Nova nálam is a névjegyzékekhez írja a nem fogadott hívások számát.

(#8155) espista válasza Shummo (#8151) üzenetére


espista
senior tag

Ez a probléma sajnos a nem gyári launchereknél fenn áll. A megoldásra még nem jött rá senki. :-(

Romani ite domum!

(#8156) goop válasza Shummo (#8151) üzenetére


goop
őstag

Én a névjegyet teszem ki, majd szerkesztés, és felfelé húzásra beállítod, hogy azonnal tárcsázzon.

(#8157) HGTimber


HGTimber
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy nem kéne pl. a Gmail, Hangouts ikonjának mutatnia az olvasatlan üezenetek számát? Egy ideje azt vettem észre, hogy nem jelzi se a Gmail, se a Hangouts, de asszem a Messenger ikonja sem jelzi. A gyári E-mail app viszont jelzi az olvasatlan üzenetek számát.

(#8158) Shummo válasza goop (#8156) üzenetére


Shummo
aktív tag

Pont felhúzásra akarom, de nem működik úgy se, és simán se. :(

(#8159) Jenka válasza goop (#8156) üzenetére


Jenka
csendes tag

Köszi, ez jó ötlet :)

Novánál a gyári email kliens számlálója másnál is villog?

[ Szerkesztve ]

(#8160) goop válasza Shummo (#8158) üzenetére


goop
őstag

Pedig működik. Igaz én frissítettem egyből 7.0 ra, előtte a hatoson nem néztem.
Jenka: Gyári helyett a gmail appot használom, az kevesebbet eszik, mert push elven megy.

[ Szerkesztve ]

(#8161) Sragi válasza HGTimber (#8157) üzenetére


Sragi
őstag

Nalam sem. Van számláló de nem lehet beallitani mindenre. Nalam facebook, gmail nem jelzi. Messenger viszont jó.

(#8162) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Viber-nél másnak sem lehet a zárképernyőn lévő értesítést letiltani?
Kipróbálná nekem valaki?
előre is :R

(#8163) Sragi válasza szatocs1981 (#8162) üzenetére


Sragi
őstag

Viber beallitasokban kell kikapcsolni.

(#8164) szatocs1981 válasza Sragi (#8163) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Bárhol, bármit kapcsolok, a zárképernyőn megjelenik az értesítés. :O

(#8165) lappy válasza szatocs1981 (#8164) üzenetére


lappy
őstag

A telefon kezelő felugró ablak onnan vedd ki.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8166) Sragi válasza szatocs1981 (#8164) üzenetére


Sragi
őstag

Ertesiteseknel vegyed ki a pipat az Uj üzenet elougro ablaka meg az utána levot is.

[ Szerkesztve ]

(#8167) Shummo válasza goop (#8160) üzenetére


Shummo
aktív tag

Na én így oldottam meg:

Macrodroidba csináltam egy olyan szabályt:
Üres Trigger > indítson hívást, és betallóztam a kért számot.

Majd az egyik ikon feltolásához társítottam ezt a szabályt. És igy gond nélkül indítja a hívást. (mondjuk gondolom ez igy energiaigényesebb is lett, mivel + 1 app került a képbe)

(#8168) szatocs1981 válasza lappy (#8165) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Ez volt az, köszi! :C

@Sragi: neked is kösz!

(#8169) Sragi válasza szatocs1981 (#8168) üzenetére


Sragi
őstag

Szívesen :)
Egyébként tarkón b@sznam aki ezt kitalalta. Marmint ok villanjon fel de ne ez legyen alapból beallitva.

(#8170) Jenka válasza goop (#8160) üzenetére


Jenka
csendes tag

Köszi, azt is kipróbálom, most beállítottam az outlook levelező kliensét.

[ Szerkesztve ]

(#8171) AlrightSir válasza Mátésum (#8137) üzenetére


AlrightSir
tag

Szerintem sokunknak ugyanez volt a dilemmája. Itt van pár dolog, amit kisilabizáltam a netről:

Kamera: Mondhatjuk, hogy a OP3/T egyetlen gyenge pontja a kamera, sötétben döcögős, szemcsés, habár ott a HQ mód, az mozgó tárgy/élőlény esetén nem jó. Low light esetén gyereket, kutyát fotózni nehezebb, mert az OIS miatt nagyobb a záridő, így bemozdul a téma. A sima jpeg-eken van egy Samsung S7-hez hasonló élesítés, ami van akinek bejön, van akinek nem. Páran panaszkodtak arra, hogy nehezen találja a fókuszt. Tud 4K-t, igen, de a fókusz megállás nélkül ugrál felvétel közben, ami ha szeretsz videózni, akkor kifejezetten ellene szól. A Honor 8 szép képeket csinál (javult Nougat után), tucatnyi fényképezési mód van benne, rossz fényviszonyok között kifejezetten jobb, viszont nincs benne OIS, így fixen kell tartanod a kamerát közben. "Csak" 1080p 60fps-t tud. EIS mindkettőben van, OP3/T-nél a stabilizáció csak bizonyos felbontásnál (4K, 1080p 60fps) aktív (elvileg ez egy bug).

Zene: Mindkettő jó. Az OP3/T hangosabb egy fokkal, de a pocketnow-os audiotesztje szerint a 3T alapból belenyúl a zenébe, és itt-ott megdobja a frekiket, hogy jobban szóljon. Ha nagy audio freak vagy akkor ez lehet probléma. Ha viszont kihangosítva akarod a zenét hallgatni, a OP3T hangszórója jobb.

Akksi: Mindkettő ugyanazt tudja körülbelül, habár a OP3/T topikjában gyakrabban előjönnek akksimerüléses problémák, de a Dash Charge nagyon jó.

Design: Teljesen szubjektív, ha tokot raksz rá úgyis mindegy, ha meg nem, akkor szerintem ugyanolyan sérülékenyek, a Honor az üveg miatt, a OP3/T az üveg+fém miatt. Tokkal méretbeli probléma lehet a OP3/T esetén, de ha volt 5,5-ös telefonod, akkor nem lesz baj.

Kontrák még:
OnePlus 3T: Oldalsó állapot csúszka, ujjlenyomat-olvasó elöl, nagyobb kijelző, AMOLED, fém ház, testreszabható kapacitív billentyűk, több gesture opció (dupla koppos felébresztés), játékban gyorsabb

Honor 8: Ujjlenyomat-olvasó hátul, programozható, kisebb kijelző, kisebb méret, IPS panel, egyedi design, infra, microSD kártya támogatás, magyar support

Árban körülbelül ugyanott vannak, így tényleg a személyes preferencia számít. Tulajdonképpen nem dönthető el egyértelműen, hogy melyik a jobb. Itt akkor van baj, mint nálam, ha a OP3T designja sokkal jobban bejön, de a kamera nagyon fontos, hogy normális legyen, így őrlődtem jó sokáig a kettő között. :P

[ Szerkesztve ]

(#8172) goop válasza Shummo (#8167) üzenetére


goop
őstag

Nekem csúsztatás, gyors tárcsázás, névjegy kiválasztás.

(#8173) Becksman


Becksman
őstag

Ma fizettem ki teljesen a Honor 6om. Nagyon gondolkozok, hogy hűséghoszabbítással ezt a telot rendelném meg holnap. ( ma már nem még van pár kérdésem aminek válasszának tudtában döntök. )
1:
A telefonra kapható már elő és hátlap fólia? (ami teljesen jó rá. Honor 6om hátlapja karcos lett a szilikon tok miatt, ehez is akarok tokot, de már fóliázom alul). Valaki linkelne hozzá valót?!
2:
Aki T-nél veszi a készüléket az a legfrissebb 6.0.1-el kapja? ?B131?
3:
Olvastam ezt a villódzást az új romnál. Mi ez a hiba?

Valami hiba nincs ezzel a telefonnal? (sajnos az eddigi telóim sose voltak hibátlanok. Xperia mini a kijelző vibrált, Xperia sp-n az alsó sávba volt valami szennyeződés, Honor 6nak alul sárgás a kijelző.) Remélem nem választok félre.

Előre is köszönöm szépen aki segít nekem.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8174) Yager01 válasza goop (#8156) üzenetére


Yager01
senior tag

Azt meg hogy?

(#8175) DaWehun válasza soniq (#8146) üzenetére


DaWehun
tag

(#8148) clon köszi mindkettőtöknek, így már ment, csak valamiért ujjal nem igazán tudtam belőni ezt. :D

...

(#8176) Sragi válasza Becksman (#8173) üzenetére


Sragi
őstag

Azért az xperia mini meg sp nem éppen egy kategoria ezzel :) Marmint régen sem voltak éppen flag shipek.
Valaki b131-el kapta legutóbb T-nel.

[ Szerkesztve ]

(#8177) Becksman válasza Sragi (#8176) üzenetére


Becksman
őstag

Nyilván igaz. De azok se 10-20 ezres telok voltak. A honor 6ba a kijelzősárgulás eléggé csalódást keltett.. De már itt nincs ez a probléma igaz?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8178) Sragi válasza Becksman (#8177) üzenetére


Sragi
őstag

Regi Honorokrol nem tudok velemenyt mondani. Viszont G2-ről valtottam. H8 nagyon minőségi minden téren szerintem :)

(#8179) Dwatti válasza Becksman (#8173) üzenetére


Dwatti
addikt

Itt ha előlapi üveget rendelsz kapsz hozzá egy hátlapi fóliát. De van ott hátlapi üveg is.
A Villódzás nugát bug illetve alig észrevehető az állapotsávban óra térerő akku ikonok képernyő bekapcsolása esetén villannak egyet mint egy menü effekt. nem zavaró. (van akinek fel sem tűnt )

Eddig tapasztalt hibák :
Némelyik 2 simmel használt készüléknél hívás dobálás (álltában voda kártyával )
Néhány Bluetooth kihangosítóknál kompatibilitás probléma.
Kijelző védőüveg nem takar teljes széllességben a lekerekítés miatt kb - 1 - 2 mm
Kijelző autófényerőre panaszkodnak néhányan van amikor leveszi a fényerőt és nem áll vissza.
Magas SAR érték 2 sim esetében - ( mobiltelefon-sugárzás)
Készülékház csúszós -törékeny (Tok és védőüveg ajánlott )
Természetesen előfordult néhány egyedi általában szoftver hiba. Itt a fórum keresőbe beírod hibák és ott olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#8180) goop válasza Yager01 (#8174) üzenetére


goop
őstag

Nova launcher.

(#8181) DaWehun válasza Becksman (#8173) üzenetére


DaWehun
tag

Én is Honor 6-ról váltottam, igaz az csak 1 évig volt nálam, de bajom nekem sosem volt vele. Én teljesen megvagyok elégedve a 8-assal, frissítések után már a kamerára sem tudok panaszkodni. Bőven megéri az árát. Kijelzősárgulásról még senki nem írt, a villanás hiba amit írtál pedig több mint valószínű, hogy orvoslásra kerül egy következő Nougat updateben, mert Nougat előtt senkinek nem volt ilyenje, annyira nem kell komolyan venni. Fóliákat lehet kapni, de mivel a kijelző széle kerekítve van tökéleteset nem fogsz találni. Hátlapvédő fóliát már láttam edigitalnál, gondolom ott nincs mit elcseszni, bár a kerekítés hátul is megtalálható.
Egyébként jelenleg nem tudunk, legalábbis én nem tudok szériahibáról ami lenne. Kiadás után volt, hogy kamera pöttyöződött, de szoftveresen meg tudták oldani a javítását, így már az sincs senkinél.

*Dwatti megelőzött, azt hiszem mindent leírt Ő, amit én kifelejtettem! :)

[ Szerkesztve ]

...

(#8182) Becksman válasza DaWehun (#8181) üzenetére


Becksman
őstag

Gyárilag a hátlapon nincs az imei számozott fólia? Honor 6on volt.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8183) goop válasza Becksman (#8182) üzenetére


goop
őstag

De van, 2 imeivel.

(#8184) DaWehun válasza Becksman (#8182) üzenetére


DaWehun
tag

Nincs gyárilag a dobozban fólia, mint a 6-osnál, egy matrica van csak rajta a két imei számmal. Gyárilag egy fóliába van becsomagolva a telefon amiből ki tudod csúsztatni, de az nem ezt a célt szolgálja mint a kijelzővédő fólia vagy éppen a hátlapvédő.

...

(#8185) goop


goop
őstag

Helyesbítek, nem fólia, csak matrica. :D

(#8186) Yager01 válasza goop (#8180) üzenetére


Yager01
senior tag

Azt használom, de ilyen beállítás hogy húzásra a kitett névjegy ikon hívást indítson nics. Vagy vaksi vagyok

(#8187) atosan válasza Becksman (#8173) üzenetére


atosan
addikt

B131- re reagálva. T-nél vettem, kék, b131-el. Valószínű az lesz, amit már itt megvitattak, hagy a kék jobban fogy, mint a fehér,ezért későbbi gyártmány, így újabb szoft van rajta.

Maine coon

(#8188) Becksman válasza atosan (#8187) üzenetére


Becksman
őstag

Kéket akarok én is :)

Samsung A54 5G 8+256GB

(#8189) Mátésum válasza AlrightSir (#8171) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi a részletes írást. Lassan dönteni kell, de még mindig nem egyértelmű. Egyre inkább visszatérek az eredeti jelölthöz, az Iph.., ja nem :DD , a Honor 8-hoz. Nem hiszem, hogy mellényúlhatok ezzel a telefonnal.

(#8190) Yager01 válasza Becksman (#8188) üzenetére


Yager01
senior tag

Nekem van kék és fehér is ... A kék veszettebb ;)

(#8191) Sanki


Sanki
Topikgazda

Aki lekérte a BL nyitáshoz a kódot: új regisztrációt csinált vagy pedig a telefonon bejelentkezett e-mail címmel csinálta?

Én próbálok bejelentkezni a regisztált mail címemmel, de nem lép be, hibát dob... :W
A(z) www.hicloud.com oldal nem működik
A(z) www.hicloud.com túl sokszor irányította át.
Próbálkozzon a cookie-k törlésével.
ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

(#8192) atosan


atosan
addikt

Basszus, ez nagyon tetszik :DD

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#8193) goop válasza Yager01 (#8186) üzenetére


goop
őstag

Szétoffoljuk itt a topicot. :D
Tartod az ikonon az ujjad, majd szerkesztés és csúsztatás művelet. De ezt amúgy bármelyik ikonhoz társíthatod.

(#8194) Yager01 válasza goop (#8193) üzenetére


Yager01
senior tag

Ezt követően felünkön hogy "Válasszon műveletet" ahol "Nova" "Alkalmazások" "Parancsikonok".... Itt nincs olyan hogy csúsztatásra hívja a névjegyet :(

(#8195) goop válasza Yager01 (#8194) üzenetére


goop
őstag

Jaj már, parancs ikonok, gyors tárcsázás, névjegy kikeres és kész.
A csúsztatás parancshoz rendeled a gyorstárcsázást.

[ Szerkesztve ]

(#8196) Yager01 válasza goop (#8195) üzenetére


Yager01
senior tag

Akkor jól csináltam eddig is. Azért értetlenkedek mert itt valójában ugyanazt a műveletet futtatom csak csúsztatásra mint mikor klikk a gyorstárcsázás ikonra ...az üzenet ugyanaz "hozzáférés megtagadva" :W

(#8197) HGTimber válasza Sragi (#8161) üzenetére


HGTimber
tag

A Google appok nem jelzik ki, se a Gmail, se a Hangouts. :W De kár... A Messenger, ill. WhatsApp ikonja kiírja. Valószínű, hogy az Emui nem tudja. Apró dolog, de engem bosszant. :O

(#8198) goop válasza Yager01 (#8196) üzenetére


goop
őstag

Töröld le a novát, tedd újra, hátha. Nekem jó, asszony P8 lite telefonján is jó, szóval passz, nálad miért nem megy.

(#8199) Yager01 válasza goop (#8198) üzenetére


Yager01
senior tag

Sz.r az egész. Egyik készüléken sem megy. Se fehér, se kék . :(

(#8200) Sragi válasza HGTimber (#8197) üzenetére


Sragi
őstag

B131 van még fent a régi emui-val?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.