Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) mumtaz válasza Sragi (#7047) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ha HiCare-ben a Szolgáltatásoknál rábökök a "Rendszerfrissítés korai próba" pontra, ott felajánlja a 360-at és frissítené is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#7052) DaWehun válasza vakqaag (#7048) üzenetére


DaWehun
tag

örülök, hogy ilyen okos vagy, de itt konkrétan az a szánalmas, hogy pár telefonon kívül senkinek nem jött meg még a B131 sem nem,hogy a nougat. Telekomos telefonokon kívül nincs más, nekik is azért van mert így kapták, vagy max olyan aki saját magának rakta fel, de azért ne mondd nekem azt légyszíves, hogy ez a normális, hogy neked kell felraknod egy szar frissítést!? azért ne vicceljünk már...

...

(#7053) mantequilla


mantequilla
aktív tag

En tuti hogy nem rakom fel a 7.0-at. Ami jo azt nem kell lecserelni

(#7054) zzola válasza vakqaag (#7048) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem te komoly tévhitben élsz! Itt én vagyok az ügyfél, aki fizetett, nem is keveset! Alap az az elvárás, hogy az elérhető legfrissebb fejlesztés legyen a készülékemen! Engem nem érdekel, hogy kiadtak 5000 embernek tesztelésre egy frissítést, de elvárom, hogy egy novemberi-decemberi frissítés magától rákerüljön január vége felé a készülékemre!
Ráadásul-mint fentebb említettem is- a hihonor és a huawei magyar nyelvű oldalain nincsen letölthető fw...

(#7055) mumtaz válasza mumtaz (#7051) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na az a vicc, hogy ahogy HiCare-ben rányomtam az említett pontra, hogy megnézzem, majd kiléptem belőle, majd mentem a sima frissítésre, már ott is felajánlotta a b360-at.

Lehet, hogy ez még mindig nem stabil verzió, csak a HiCare-ben ezzel bekapcsolom, hogy a bétákat is feldobja frissítésként? Csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#7056) natë


natë
nagyúr

Sokkal pörgősebb az emui 5, faxa lett!

(#7057) peanar


peanar
senior tag

Akinél jelentkezik a szoftveres lezárás után ujjlenyomattal való feloldáskor az az ominózus "pin"kód kérés, az kukázza ki az utólagos screen off alkalmazást és tegye ki a gyári ikont, ugyanis az android 7-be újra vissza került :D
A gyári képernyőlezáró ikonnál már öröm és boldogság....szóval nem kell egyből hangot emelve morogni ;)

[ Szerkesztve ]

(#7058) JoeCockBill válasza peanar (#7057) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

azt se nova gesztushoz, se az okosgombhoz nem tudom hozzárendelni
ja de, előbbihez mégis :)

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7059) vakqaag


vakqaag
tag

Bocs,úgy tünik nem volt még samusungotok... ugyanez megy ott is... nem minden regio kapja meg a legújabbat,volt ott is regen olyan hogy már 2-3 verzazióval odébb volt a friss mint ami itthon elérhető volt,és jött az odinos trükk... nem tudom ez miert vált ki ekkora felháborodást. szolgáltató függő h ő mivel adja ki.
De mindegy nem veszekedni akarok es szarra offolni a topicot,csak tessék ebbe is belegondolni.
Danke

(#7060) Sanki


Sanki
Topikgazda

Megkérnék mindenkit, hogy higgadjon le, illetve, hogy a fórum alapelveit tartsátok be.
Mindenki meg fogja kapni előbb vagy utóbb a frissítéseket, ezzel nem érkezik meg hamarabb.
Aki pedig nem szeretne várni, annak több lehetősége is van felrakni az új romot.
Megértéseteket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7061) dokee78 válasza Dwatti (#7019) üzenetére


dokee78
félisten

Tényleg ott van,én meg egész nap nyomogatom a rendszer frissítést.

(#7062) PeteePeti válasza JoeCockBill (#7058) üzenetére


PeteePeti
őstag

De hozzá tudod! Nekem is Nova van!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7063) zzola válasza vakqaag (#7059) üzenetére


zzola
félisten

Azonos régióról és független készülékekről beszélünk....és igen, volt Samsungom is...

(#7064) kicsigal válasza peanar (#7057) üzenetére


kicsigal
csendes tag

Köszi, nem vettem észre.

(#7065) Hoorus válasza peanar (#7057) üzenetére


Hoorus
őstag

Hol találom pontosan ezt a lehetöseget? Eddig még nem szurta ki a szemem 😀

(#7066) JoeCockBill válasza PeteePeti (#7062) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen közben rájöttem. így már egy fokkal kevésbé gáz :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7067) Nick no.1 válasza Hoorus (#7065) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Hosszan nyomd a főképernyőt,és alul minialkalmazások,képernyőzár ,kihelyezed a képernyőre.

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#7068) Gabbbb válasza peanar (#7057) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nova launchernél is működik?

[ Szerkesztve ]

(#7069) DaWehun válasza vakqaag (#7059) üzenetére


DaWehun
tag

sony-m is volt és még lg is volt a családban, egyik sem csúcsmodell volt és mégis megérkeztek mindig a frissítések. sőt mondok jobbat! honor 6 volt most a 8-as előtt és arra is megérkezett még a legutolsó update is napra pontosan akkor amikor kiadták!

de még ennél is jobbat tudok! a b120 is időben jött meg, de azóta meg semmi. na erre valami jó indokot tudsz?

[ Szerkesztve ]

...

(#7070) Hoorus válasza Gabbbb (#7068) üzenetére


Hoorus
őstag

Sajnos nálam nem..

(#7072) ORCA58 válasza peanar (#7057) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezek szerint nem hiba, hanem következetesség, hogy nem szeret együttműködni idegen "screen off" alkalmazással.

(#7073) vakqaag


vakqaag
tag

balazs0102:Köszönöm végre vki érti amit mondok. :R :R :R

(#7074) DaWehun


DaWehun
tag

mindenki érti amit mondasz, csak éppenséggel pont te nem érted meg azt amit mi akarunk mondani, illetve ami zavar minket.

részemről innentől off, nem vitázom olyannal aki a másikat akarja beállítani hülyének holott pont neki nincs igaza.

[ Szerkesztve ]

...

(#7075) gabeunit


gabeunit
tag

Na akkor a beszámolóm a Nyugatról.
A rendszer sokkalta gyorsabbnak tűnik, ha lehet ilyet mondani.
A osztott képernyő iszonyat király egy kis nyomkodassal azt is élérem, hogy a YouTube mellett teljesen tudjam használni a telefont.( Felül egy kis kék csík lesz.)
Problémát még nem észleltem a futattassa alatt.
A rákkal nem tudom mit csinál, ha csinál valamit (lehet hogy csak placebo :D) de gyorsan és jól vált az appok közt erősítsetek meg abban, hogy ebben egy tanuló algoritmus van igaz?
Az app menüt kipróbáltam, hát nekem nem jött be. Maradok a bevaltnal.
Az assistant néha alohozza azt, ha megkérem tőle játszom le valami számot a telefonommal, de azt csak a Google musiccal sok esetben csak netes keresés. Nem lehet beállítani, hogy a gyárin játsza le nekem és mindig, mint anno Cortana?
Illetve tudtok egy olyan sitetot vagy appot ami mutatja milyen appok vannak akcióban? Egy ilyen jó nagy lista kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#7076) peanar válasza ORCA58 (#7072) üzenetére


peanar
senior tag

Igen, vagy gyári vagy semmi ;)
Hasonló anomália fellelhető volt az mm romban is (de mivel senki nem szidta, így sokaknak fel sem tűnt ;) ) csak ott a gyári képernyő "kikapcsgomb" hiánya miatt még rosszabb volt a helyzet.
Az android 6-ban akkor jelentkezett (volna) ez a jelenség, ha mondjuk egy okos órával szerettük volna feloldani a képernyő zárat és a gyári szoftveres kikapcs lehetőség hiánya miatt egy utólagos appal kapcsoltuk ki a kijelzőt. Bekapcsolás után ekkor is kérte a pinya koládát, azaz a pin kódot :D
A fizikai power gomb megnyomásakor viszont android 6-nál is működött.
Szóval mindenkinek üzenem hogy nó para, működik az :D

Szerintem felesleges egymással csatázni, aki türelmetlen, adott egy rém egyszerű lehetőség a B360 rom elérésére, viszont ha nem akar élni vele, akkor meg várjon türelmesen hogy megjöjjön a "jövendő mondó".
Az meg hogy mi volt a samu, sony, lg és társai háza táján...kit érdekel, nekünk h8 telefonunk van, így a huawei/honor által felkínált lehetőségekkel kell élnünk....és valljuk be, azért azokból nincs hiány :N

Ez kb olyan, hogy rohadjon meg a win10 hogy "ő" dönti el, mikor akar frissíteni, pedig milyen sokba kerül (bár igaz, sokan szeretnek ott kalózosdit játszani), de mint ahogy ott, így a honor bácsinál is megvannak a kiskapuk...tessék ennek örülni!
De aki továbbra is szarozza a telefont, attol negyen áron bármikor átveszem :DD

(#7077) szendo777 válasza peanar (#7076) üzenetére


szendo777
tag

Szerintem nálad a pont, ebben minden benne volt. :) :C :R

Honor 10 kék

(#7078) szendo777


szendo777
tag

Más, az akkumulátor fogyasztás részleteknél nálam az androidrendszer és az android rendszer fogyaszt 25 és 23 százalékot, eléggé merül tőle. Nálatok is így van?

Honor 10 kék

(#7079) legenda007 válasza szendo777 (#7078) üzenetére


legenda007
aktív tag

Nekem 16 és 5 %, nem vettem észre hogy jobban merülne.

(#7080) clon válasza peanar (#7076) üzenetére


clon
aktív tag

Bocs, de nem a B360 amiről igazából szó van (ami Beta verzió nem fix), hanem a B131-ről ami fix hibajavítás és annak már nem 1-2 hetes a kiadási dátuma mégis OTA-n nem jön. A manuális felrakás nincsen benne a felhasználói kézikönyvbe, sőt idézném ha szabad:
OTA frissítések
Új rendszerfrissítés megjelenésekor a készülék a legfrissebb verzió letöltésére és telepítésére kéri Önt. A gyors és biztonságos frissítés érdekében válassza az OTA frissítést.

A win10 pedig ha ledarál 1-2GB adatmennyiséget valakinek mobilon 1 frissítés miatt és még csak nem is jelzi mikor csinálja csak mikor végzett akkor kicsit már más a helyzet, nem mindenkinek korlátlan a mobilnet vagy cég...

[ Szerkesztve ]

(#7082) DaWehun válasza nrg_52 (#7081) üzenetére


DaWehun
tag

tán OTA-n demo verzió jön? vagy, hogy kell értelmezni ezt a full szoftvert? kérlek fejtsd ki bővebben!

...

(#7083) Dwatti


Dwatti
addikt

Minden Oprendszernél van egy kiadás előtti verzió. RC vagy RP stb. Sok esetben 100%-ban megegyezik a kiadásra szánt véglegessel de aki jelentkezik a Teszt programba jelen esetben Hicare-ban az előbb megkapja, így az esetleges egyedi hibákat ,egyedi user által felrakott alkalmazás ütközéseket amit előre nem láthatnak.
OTA letöltési akadályokat, bugokat tudják a visszajelzések alapján javítani. Ha hibákat észlenek akkor leállítják és a hivatalosban már javítva érkezik.
Almánál ez a kör sokszor kimaradt és a hivatalost foltozgatták folyamatosan kiadás után akár már másnap.

[ Szerkesztve ]

(#7084) natë


natë
nagyúr

Komolyan már sírok, milyen okos hsz-ek keletkeznek az update óta :DDD

A hicare-ben mindenki elfogadja, hogy korai kiadást telepít, annak minden hibájával.
Ha OTA-n nem jön a rom, ott van másik 2 flashelési lehetőség, semmi különbség nincs, persze meg kell mozdítani magunkat hozzá, legalább agyban.
Semmi nem kötelező, akinel jó a MM maradjon azon a stabil nugátig.

[ Szerkesztve ]

(#7085) DaWehun válasza Dwatti (#7083) üzenetére


DaWehun
tag

ezzel én is tisztában vagyok, köszi! :) nrg_52 válasza viszont annál jobban érdekelne, hogy szerinte OTA-n milyen frissítés kerül ki.

(#7084) Mozzarella én erre már nem tudok mit írni, inkább nem is teszem. lehet nem tudom magam jól kifejezni vagy néhány ember itt tényleg küszködik a szövegértelmezéssel. hagyjuk is ezt az egészet.... fárasztó és nevetséges.

[ Szerkesztve ]

...

(#7086) peanar válasza clon (#7080) üzenetére


peanar
senior tag

A családban 2 honor 8 van, egyikre sem jött ota-n a b131. Az enyémre már rég, kb a megjelenése napjaiban felkerült manuálisan a rom, a feleségemére ma este dobtam fel a b131 romot, mert őt is érdekelte a b360.

A win10-nél én számítógépre gondoltam, belepiszkálás nélkül pont az a baj, hogy nem kérdez rá, nem figyelmeztet, hanem önhatalmulag frissít. Párszor megszívatott (míg egyszer betelt a pohár), hogy a munkából haza indulva kikapcsoltam a laptopom, jobban mondva volna mert elkezdett frissíteni, mert éppenséggel a nagyságos asszony így látta jónal :)

Egy szó mint száz, az én véleményem az hogy emberek vagyunk, kreatívak így ilyen kis problémákat simán át tudunk hidalni ;) de ebbe (az hogy emberek vagyunk) az is benne van, hogy különbözően vélekedhetünk dolgokról :K
Ennyi többet másodszor,nincs tovább, nem szólj szám, nem fáj szemem :D

[ Szerkesztve ]

(#7087) szendo777 válasza legenda007 (#7079) üzenetére


szendo777
tag

Újraindítottam, azóta lassan kúsznak le a százalékok, remélem csak beragadt valami. :)

Honor 10 kék

(#7088) legenda007 válasza szendo777 (#7087) üzenetére


legenda007
aktív tag

Frissités után én csináltam fr is.

(#7089) natë válasza szendo777 (#7087) üzenetére


natë
nagyúr

Ne foglalkozz vele, nugát sajátosság, a Nexusokon is ilyen.

(#7090) nrg_52 válasza DaWehun (#7082) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem arrol van szo, hogy demo verzio jonne ki, nyilvan ugyanazt kapod otan is, en csak arra celoztam, hogy frissits ra egy meglevo oprendszerre, egy masikat meg telepits fel nullarol es nezd meg melyik lesz stabilabb.😊 Az elobbi esetben benne van a hibalehetoseg.Es ez ugyanugy igaz telefonra is, szamitogepre is. En mar tobbszor futottam bele anomaliakba mindket platformon, igy a frissitgetest nem nagyon szeretem es ha lehet el is kerulom.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#7091) dunc válasza peanar (#7057) üzenetére


dunc
nagyúr

Hol találom pontosan?

(#7092) Dwatti válasza legenda007 (#7088) üzenetére


Dwatti
addikt

Ajánlott is.

(#7093) lenovomen válasza szendo777 (#7009) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Nem lövi ki az alkalmazásokat. Messenger és egyéb azonnali üzenetküldő alkalmazások futnak a háttérben. Fogyasztva ezzel az akkumulátoromat. Másik rendszerben ha alkalmazás szalagon kilőttem kényszerített leállítást is csinált. Ez nem.

(#7094) Sanki válasza dunc (#7091) üzenetére


Sanki
Topikgazda

7067. hsz

"Hosszan nyomd a főképernyőt,és alul minialkalmazások,képernyőzár ,kihelyezed a képernyőre."

(#7095) DaWehun válasza nrg_52 (#7090) üzenetére


DaWehun
tag

Ez így van, és az is ki lett tárgyalva párszor már itt, hogy wipe előtte utána sokat segít azon, hogy tiszta alapokra kerüljön rá az új rendszer. Viszont amilyen környezetben írtad kicsit furán jött le, hogy OTA-ról szerinted nem lehet normális rendszert "futtatni". Honor6-osomon is OTAról lett szedve végig mindnen amíg megvolt és ott is volt friss rendszer android 5ről 6ra, wipe-al és tökéletesen futott mindenféle botlás és bug nélkül. Én soha nem mókoltam egyetlen telefonomat sem, mert nem volt szükség rá, ezt sem fogom elkezdeni. Abban nagyobb hibalehetőséget látok, hogy hozzányúlok és elrontok valamit mint, hogy egy teljesen tiszta gyári szoftvert rárakjak automatikusan. Ez az én véleményem.

*Nyilván vannak azok a nextgen userek akiknek nem tart semeddig újrarakni egy komplett telefon oprendszert, de ezt egy átlagfelhasználó nem tudja megcsinálni és felteszem az 40-50éves korosztály sem akinél pl. nem egy ilyen telefont láttam már. Viszont ha nem jön rá hivatalos úton frissítés akkor ők el vannak felejtve? Őket nem érintik majd azon a biztonsági rések amiket 1-1 frissítés javít? Ezért fura számomra 1-2 ember felfogása, akik azt állítják, hogy ne sírjak amiért nem jön, inkább rakjam fel magamnak. Annyira hülye hozzáállás ez... Ki akarnak oktatni valamiről amiben egyáltalán nincs igazuk és utána még én vagyok a hülye amiért nem értek egyet velük és próbálom elmagyarázni a dolog lényegét.

[ Szerkesztve ]

...

(#7096) Dwatti


Dwatti
addikt

Ma reggel lőttem pár fotót még a frissítés előtt
Majd kíváncsi leszek hasonló körülmények között lesz e észrevehető változás :)
De én megvagyok elégedve a kamerával.
képek

(#7097) szendo777 válasza legenda007 (#7088) üzenetére


szendo777
tag

Én is csináltam, igaz az alkalmazásokat, adatokat mentésből raktam vissza. :)

Honor 10 kék

(#7098) lenovomen válasza lenovomen (#7093) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Mit kell beállítani ahhoz, hogy egy alkalmazás bezárásakor autómatikusan törlődjön a ramból?

(#7099) szendo777 válasza lenovomen (#7093) üzenetére


szendo777
tag

Én úgy látom hogy leállítja ha nem védett. :)

Honor 10 kék

(#7100) DaWehun válasza Dwatti (#7096) üzenetére


DaWehun
tag

Én nekem már b120 és b131 között is feltűnt mintha lenne egy kis minőség javulás vagy lehet az újabb kiadású telefon miatt volt, ezt nem tudom. viszont nougaton a raw opció rengeteget fog dobni egy-egy hozzáértő kezében és ez hatalmas plusz így, hogy belerakták. nagyon jó döntés volt! én már az elejétől kezdve ebben gondolkodtam, hogy majd egy frissítéssel bekerült és lám be is jött.

*egyébként tetszenek a képek is, szép, hangulatosak lettek!

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.