Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Hoorus válasza ricszol (#7246) üzenetére


Hoorus
őstag

Ha felnyitni is csak ujjlenyomattal tudod a telefont, akkor igazából van jelentősége? Vagy oda szoktad adni a zasszonnak, h nyomogassa? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7252) ricszol


ricszol
csendes tag

Ott követem el a hibát hogy asszony játszik rajta néha, és volt már belőle esemény xd

(#7253) PeteePeti válasza ricszol (#7248) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én már csináltam benne témát! Sikerült fekete alapot adni a beállítások menünek is! Szal lehet vele kreálni! :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7254) Hoorus válasza PeteePeti (#7253) üzenetére


Hoorus
őstag

Ezt ki tudnád fejteni bővebben? Hogy sikerült feketére változtatnod a menüt? 😃

(#7255) Dwatti válasza Hoorus (#7254) üzenetére


Dwatti
addikt

Legegyszerűbb módja az Emui dark téma :)
Vagy iOS dark majd ikonoknak vissza az emui 5 és voala.... Sima gyári téma kézelővel megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#7256) Geree válasza ricszol (#7246) üzenetére


Geree
senior tag

azt valóban nem látom én sem...viszont nem hiányzik, mert sose használtam a funkciót - kihívás volt megtalálni is :)

a friend in need is a friend indeed

(#7257) Dwatti


Dwatti
addikt

Dark téma (iOS Dark )

[ Szerkesztve ]

(#7258) Dwatti


Dwatti
addikt

Emui 5 Dark téma

(#7259) legenda007 válasza Dwatti (#7258) üzenetére


legenda007
aktív tag

a linkjeid nem jók, azt irja virust kaptam

(#7260) Dwatti válasza legenda007 (#7259) üzenetére


Dwatti
addikt

Az érdekes lenne, gondolom a letöltő linkre gondolsz . Ne telefonról töltsd le és használj reklám blokkolót!
De itt van közvetlen link az Emui5 Dark-hoz (telon és Pc-n is BitDefender van nekem! Reklám szűrőnek meg uBlock Origin .)

[ Szerkesztve ]

(#7261) peanar válasza leslieearth (#7244) üzenetére


peanar
senior tag

Mindhárom működik, az előbb teszteltem.
Módszer 1: a képernyőzár stílusát lehet gyorsan és egyszerűen meg változtani
Módszer 2: Táma alkalmazás megnyitásánál a Testreszabás-ra kattintva a képernyőzár stílusa, zárképernyő és főképernyő háttere, valamint az ikonok változtathatóak meg
Módszer 3: tetszőleges kép megnyitása után pár "gombnyomással" egyszerűen és gyorsan megváltoztatható a zárképernyő és főképernyő háttere.

Nem olyan bonyolult ez ;)

(#7247) Jenka

Ikonpakk cserével megoldható, eltüntethetőek a neked batárnak tűnő ikonok.

(#7262) Sanki válasza Szilva88 (#7233) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Fülhallgató topikból, illetve ezekkel nekem is van személyes tapasztalatom, ajánlott mind a kettő:
Xiaomi Piston Basic ($6 körül)
Piston Hybrid ($18 körül)

(#7263) mm89


mm89
őstag

Senki nem rootolt még nougatot?
Vagy csak én akadtam el ennyire?
Próbálom data wipe nélkül megúszni, de mostmár akkor is megcsinálom, ha törölni kell.
A gond az hogy hiába rakok fel akármilyen twrp-t, egyszerűen nem tud csinálni semmit. az internal sotrage-t nem látja. Nem tudom törölni a data partíciót, se flashelni su zipet.
Még csak fél napja buktam el a rootot, de már megőrülök a reklámoktól :D

Egyébként szerintem a MM értesítési panel szebb volt. Itt olyan rondák a kék ikonok...
Az értesítések működése viszont tetszik (nexuson is ilyen volt, kiterjeszthető), meg végre lehet a képernyőzáron is eltüntetni az értesítést feloldás nélkül.
A rajzolás funkció másnál is eltűnt? (bár eddig nem is működött nálam :D )

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7264) szendo777 válasza ricszol (#7252) üzenetére


szendo777
tag

Létre tudsz hozni másik felhasználót, és akkor nem tud a tiedbe belépni, de tudja használni. :) Nekem is így van, a két fiamtól is féltenem kell. :)

Honor 10 kék

(#7265) atosan válasza mm89 (#7263) üzenetére


atosan
addikt

Újabb romoknál lehet olyan, hogy ideiglenes root. Annyit jelent, hogy rootolja a készüléket, egészen az újraindításig, onnantól elveszik a root.

Maine coon

(#7266) leslieearth válasza peanar (#7261) üzenetére


leslieearth
tag

hát ez az, a "módszer 3" nekem csak asztal hátterét engedi változtatni, a zárképernyőét nem. galériában a képnél - továbbiak - beállítás mint - és itt már csak annyi van, hogy háttérkép - nova háttérkép - kapcsolat fotója.
de lényeg a lényeg, az a kép van ott, amit szeretnék, és szvsz ez a mm-ban egyszerűbb volt

(#7267) sompetike válasza Szilva88 (#7233) üzenetére


sompetike
aktív tag

Rha T750i...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#7268) mm89 válasza atosan (#7265) üzenetére


mm89
őstag

Ideiglenesen azzal is meglennék, úgyse szoktam sűrűn újraindítani, csak ha muszáj, de itt most jelenleg semmit nem tudok tenni recoveryben és ez fáj...
Értem én, hogy a nougattal érkező fájlszintű titkosítás miatt kell a data wipe (bár megjegyzem a nexus 5 ön nem kellett), de egyáltalán nem tudom mountolni, se wipeolni a data partíciót :(

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7269) Dwatti válasza leslieearth (#7266) üzenetére


Dwatti
addikt

Módszer 3: Beállítás mint > A Háttérképre kattintva lépj tovább....


Ha nem müködik nálad akkor az nem a rendszer hanem a Nova hibája !

[ Szerkesztve ]

(#7270) atosan válasza mm89 (#7268) üzenetére


atosan
addikt

Az pont elég, hogy belépsz a recoba, ahoz ugye először kikapcsol az op rendszer, ennyi elég is az ideiglenes root elvesztéséhez. Ki kell várni, míg kidolgozzák az xda srácok a megoldást.

Maine coon

(#7271) arkone válasza Dwatti (#7212) üzenetére


arkone
aktív tag

Nekem is jobban tetszik az emui 4.1-es alkalmazás váltás. Nekem Honor 8 előtt Nexus 5 volt, azon olyan, mint emui 5-ön és egyáltalán nem kényelmes nekem. :(

(#7272) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

P9-re jött már újabb update a 360 óta!

[ Szerkesztve ]

(#7273) Szilva88 válasza Sanki (#7262) üzenetére


Szilva88
csendes tag

Köszi!
Valaki azért elárulná, milyen rajta fülessel a zene és a telefonálás? Ezt nem véletlenül kérdem, eddig szinte minden telefonnal befürödtem, mert nem kérdeztem rá előtte. Nem tudom, miért nem válaszol senki...

(#7274) mm89 válasza atosan (#7270) üzenetére


mm89
őstag

Ezen agyalok most, hogy
1. Rollback
2. türelem
Nehéz döntés...
Na amíg ezt írtam, csak sikerült a datát törölnöm, úgyhogy mostmár legalább elbukta amim eddig volt.. f@sza.
De nem értem, hogy tudta törölni, amikor minden twrp -s művelet után kaptam az errort, hogynem lehet mountolni a data partíciót..

További érdekesség, hogy mostmár tudja mountolni a datát a twrp..

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7275) Sanki válasza Szilva88 (#7273) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Én a pistonnal szoktam használni, azzal nekem megfelel, nincs vele problémám.

(#7276) Dwatti válasza arkone (#7271) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem is jobb és áttekinthetőbb volt.

(#7277) natë válasza FrankMonzano (#7272) üzenetére


natë
nagyúr

Aha, ez meg Honor 8 ;]

(#7278) zzola válasza FrankMonzano (#7272) üzenetére


zzola
félisten

Tudunk róla, olvastuk... :)

(#7279) szendo777 válasza Szilva88 (#7273) üzenetére


szendo777
tag

Nekem gyári samsung fülessel tökéletes, de nem tudni mennyire vagy igényes és vájtfülű. :)

Honor 10 kék

(#7280) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Nekem így néz ki a téma! :D



[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7281) soniq válasza Szilva88 (#7273) üzenetére


soniq
tag

Szerintem a G4-nél jobban szól,hangosabb is,dinamikusabb is.Sony ex110lp,és xb50-es füleseket használok.

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#7282) lenovomen válasza arkone (#7271) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Nekem sem tetszik. Undorító, nem kényelmes és nehezen átlátható. Írtam a fejlesztőknek, jó lenne egy nézet váltó funkció, mint Lg telefonokban is.

[ Szerkesztve ]

(#7283) mm89


mm89
őstag

Mivel nem sikerült rootolni a nougatot, ráadásul az egésznapos erőlködés közben sikerült teljesen hazavágni a rendszert, még billentyűzet sem volt, és a fejlesztői beállítások sem indultak el, ráadásul minden crashelt.
A lényeg, hogy leteszteltem a ROLLBACK folyamatot, tehát ha valaki szeretne visszamenni B360-ról B131-re, akkor így tegye:
Szendo777 linkelte a hivatalos rollback menetet:
[link]

1. A telefonon stock recoverynek kell lennie. Nem gond, ha 6-os android verzióhoz tartozik, így a legegyszerűbb ha az összefoglalóban leírt módszerrel SRKTOOL segítségével rakunk fel stock recoveryt. Az összefoglalóban ugye TWRP van leírva, de ugyanott megtaláljuk majd a programban a stock 6.0 recoveryt.

2. A rollback leírás szerint zárt bootloaderrel kell csinálni a folyamatot, de működik nyitottal is, a felkerülő B131 végül úgyis lezárja.

3. Rollback package:
- Letöltjük a fenti linkről az FRD-L09 Rollback Package -et (vagy ha már ide raktam, akkor rögtön innen :D )
- Kicsomagoljuk a tömörített állományt és a benne található dload mappát felmásoljuk egy micro sd-re. Nem a telefon belső tárhelyére!
- A 3 gombos módszerrel telepítjük: Telefon kikapcsolt állapotban berakjuk az sd kártyát. Hangerő Le + Hangerő Fel + Power gombot addig nyomjuk amíg a telefon ki nem írja hogy bootol, majd magától elkezdi telepíteni a csomagot. Gyorsan kész lesz vele és újraindul. (B300 végű szoftververzió lesz látható a beállításokban)

4. B131 rom telepítése
- FRD-L09C432B131 letölt.
- Kicsomagol
- dload mappa az sd kártyára. (ne legyen más dload mappa rajta, a mappában ne legyen más fájl!)
- 3 gombos módszer. Ezúttal kicsit tovább tart.

Ha mindent jól csináltunk, akkor egy tiszta B131 rom fogad minket.

Én erre még feldobtam egy twrp-t és a rootot, majd a délelőtt lementett nandroid backupot. Így este 11-re visszakaptam a délelőtt 11 órási állapotot, pedig volt néhány nyugtalan percem.

A leírásban a linkek javítva, elnézést kérek a figyelmetlenségemért. Akinek a teljes angol leírás vagy az L19 -es szoftver kellene, az a fentebb említett Szendo777 linkjén megtalálja!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7284) Sanki válasza mm89 (#7283) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Azért arra mindenki ügyeljen, hogy a telefonjának a megfelelőt töltse le. Tehát akinek FRD-L09-es telefonja van (32gb) az azt töltse le, ne az L19-est.

(#7285) domperke válasza mm89 (#7283) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Működik belső tárhellyel is most próbáltam illetve tértem én is vissza.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#7286) Brumi˘ válasza Sanki (#7284) üzenetére


Brumi˘
addikt

Teljesen mindegy, mindkettő fog menni midkét verzióval.

szerk.: nekem 64es van L09 312 és 360 ment fel rá és még mindig látja a 64gb-t.

[ Szerkesztve ]

(#7287) Sanki válasza Brumi˘ (#7286) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Viszont jobb rá odafigyelni, ezért mindig a saját verziót telepítsük inkább. Főleg akinek a 64GB-os van, nehogy utána 32GB-ot lásson csak.

(#7288) szendo777 válasza Sanki (#7287) üzenetére


szendo777
tag

Érdemes lenne M89 leírását beletenni az összefoglalóba, nagyon hasznos. :)

Honor 10 kék

(#7289) mm89 válasza domperke (#7285) üzenetére


mm89
őstag

Én nem tudtam belsővel próbálni sem mert annyira kifeküdt a rendszer hogy másolni sem tudtam rá.
De akkor megy belsőről is, ezt jó tudni!
Amíg van stock recovery és egy sd kártya addig nem lehet baj!
Baj akkor van ha custom recovery lett felrakva, de nem indul, így nem tudunk bootloader (fastboot) módba bootolni, anélkül meg nem lesz stock recovery.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7290) peanar válasza mm89 (#7289) üzenetére


peanar
senior tag

Ha twrp marad fent és valaki hasonló cipőben járnak, az sem "nagy" probléma. A power+hangerő gomb komboval be lehet lépni recoverybe (twrp), onnan meg fastbootba (twrp beállításain belül van erre lehetőség). Fastbootba már adb vagy srk toolal vissza lehet rakni a gyári recoveryt. Utána már mehet sd-ről a 3 gombos telepítés 😉

(#7291) mckay válasza szendo777 (#7227) üzenetére


mckay
aktív tag

No, meglett az 5GHz. Igaz, hagynom kellett a 139. csatornát, váltottam a routerek a 36. csatornára. Ne is kérdezték, fogalmam sincs.

(Talán az a baja, hogy nincs benne SIM, s így nem tudja eldönteni, hogy melyik országban van, s így csak olyan csatornát enged látni, ami tuti nem törvénytelen?)

A lényeg: köszi!
😀

(#7292) mm89 válasza peanar (#7290) üzenetére


mm89
őstag

Igen így értettem én is, hogy csak akkor van baj, ha se twrp, de stock recovery.
Kár hogy billentyű kombinációval nem lehet bootloader módba tenni.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7293) Szilva88 válasza lenovomen (#7282) üzenetére


Szilva88
csendes tag

Köszi mindenkinek!
Van egy csomó, amúgy erős, de audio-ban gyenge telefon...nem akarok egy olyan hibát, hogy jó a kamera, szoftver stb, csak sajna pont az audio sz.r.

(#7294) szendo777


szendo777
tag

Arra esetleg van tippetek hogy a navigációs sávot mivel lehetne eltüntetni úgy mint a P7-ben vagy a Honor 6-ban volt? :)

Honor 10 kék

(#7295) Sanki válasza Brumi˘ (#7286) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Akkor ezek szerint ennél a telefonnál mindegy. Azért kezeltem így, mert előző telefonomnál nem volt mindegy, hogy most melyik romot teszed rá.

(#7288) szendo777: rajta vagyok, már csinálom.

(#7296) leslieearth válasza Dwatti (#7269) üzenetére


leslieearth
tag

nekem ugyanez így néz ki:

(#7297) Dwatti válasza leslieearth (#7296) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha a jobb felső pipára kattintasz....akkor kell bejönnie az általam mutatott képnek (menünek )

[ Szerkesztve ]

(#7298) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

7.0 alatt valaki használ energiatakarékos módot? Van érezhető különbség, illetve lassabb lesz a teló?

(#7299) Bennyboy


Bennyboy
őstag

én is felraktam a 131-et mert magától nem ajánlotta fel. Utána már rögtön elérhetővé vált hicare-ben a nugát.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#7300) ricszol


ricszol
csendes tag

Én használom és van érezhető különbség, viszont lassulást nem vettem észre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.