Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Snike


Snike
aktív tag

Reggelre írt nekem is a Huwei Hungary (Face-n és emailen is jeleztem nekik, hogy semmilyen frissítés nem érkezett a 120-as verzió óta), hogy próbáljam meg a HiCare-t frissíteni, illetve gyári beállításokat lőjem vissza, hogy aktuális frissítést én is megkapjam.

Este meglesem (de nincs sok reményem, mert a telefon nem jelezett magától). :(

PS5, mert az jó! :)

(#7652) zzola válasza Snike (#7651) üzenetére


zzola
félisten

Nekem már 2x is írtak...jó hülyének nézik az embert! xD

"Tisztelt Zoltán!

Javasoljuk a HiCare alkalmazás frissítését és a telefon Beállításaiban a helyi frissítések követését, esetleg a készülék gyári adatainak visszaállítását a következőképp:

Amennyiben ezek a lépések nem segítenek a gyári beaállítások visszaállítását javasoljuk egy biztonsági mentés kíséretében. Ez a következőképp érhető el:

A gyári beállítások visszaállításánl felhívjuk figyelmét adatai mentésére, mivel minden személyes adat törlődik a készülékről,
(beleértve a fiókinformációkat, a rendszer- és alkalmazásbeállításokat, illetve a letöltött applikációkat).

I.

Adatai mentésére és visszaállítására az alábbi adatátviteli szoftvert javasoljuk letölteni:
http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Az említett szoftvert mentheti közvetlenül a számítógépére vagy egy USB eszközre.

II.

Egy másik megoldás az adatai mentéséhez: Helyezzen a készülékébe egy SD-kártyát. További lépéseket a menüpontokat illetően az alábbiakban részletezzük:
Biztonsági mentés/ Új biztonsági mentés majd, jelölje ki a z összes menteni kívánt fájlt.
válassza ki a mentés elemet, majd adjon meg egy jelszót (a biztonsági mentés fájljait jelszavas védelemmel tudja titkosítani, így a mentett fájlok eléréséhez a
megadott jelszót kell majd beírnia).

Ezután kellene a gyári beállításokat visszaállítani: Beállítások - biztonsági mentés és visszaállítás - Gyári adatok visszaállítása

Az adatok visszaállítást a következő képpen tudja elvégezni:
Eszközök/Biztonsági mentés, majd válassza ki a visszaállítani kívánt adatokat.
A képernyőn megjelenő utasítások segítségével adja meg a jelszavát, válassza ki a visszaállítani kívánt adatokat, majd érintse meg a Visszaállítás lehetőséget.

További kérdés, észrevétel esetén várjuk szives jelentkezését.

Üdvözlettel,
Huawei Ügyfélszolgálat"

(#7653) atosan válasza glacious (#7650) üzenetére


atosan
addikt

Akkor ha jól értem, azzal nem tudom levédeni, csak megnyitni vele. Olyanra gondoltam, hogy pl a galériát csak az ujjlenyomatommal lehessen megnyitni. Azt hittem ilyenek is vannak benne, de akkor jól láttam, hogy mégsem. Köszi a választ :R

Maine coon

(#7654) spider80 válasza atosan (#7653) üzenetére


spider80
őstag

De van ilyen! Telefon kezelő app. azon belül jobbra húzod,és védett alkalmazások.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#7655) jatszo válasza atosan (#7653) üzenetére


jatszo
aktív tag

Telefonkezelőben alkalmazás zárolása.

(#7656) atosan válasza spider80 (#7654) üzenetére


atosan
addikt

No, így már más, köszi, Neked is jatszo :R

Maine coon

(#7657) keszi1991


keszi1991
tag

Sziasztok! Nekem még b120 van ahogy olvasom másoknak mér.mind megjött a b131, az h lehet h nekem még.nem?

(#7658) zzola válasza keszi1991 (#7657) üzenetére


zzola
félisten

Relax, nekem sem érkezett még meg!

(#7659) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Amúgy azt jól értem hogy ahelyett hogy felraknátok 3gombossal, inkább írogattok a huaweinek mindenhová? :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7660) DaWehun válasza JoeCockBill (#7659) üzenetére


DaWehun
tag

ha megtennéd, hogy kicsit visszaolvasol, azt megköszönnénk páran!

...

(#7661) Hoorus


Hoorus
őstag

Basszus tegyétek már fel manuálisan 3 gombos módszerrel és 2 perc alatt meglesz Nektek is a B131.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7662) keszi1991 válasza Hoorus (#7661) üzenetére


keszi1991
tag

Egy átlag felhasználó nehogy már fejlesztői szinten kelljen frissitse a telefonját.amikor 2év támogatás van rá, mellesleg én nem.akarom megokolni, meg olyanokat csinálni amirol azt se tudom h épp most mit tehetek tönkre, garancia vesztés stb..

(#7663) Hoorus válasza keszi1991 (#7662) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem egy átlag felhasználó is gond nélkül meg tudná csinálni az összefoglaló figyelmes elolvasását követően.. :)

(#7664) Sragi válasza keszi1991 (#7662) üzenetére


Sragi
őstag

Garancia vesztes nincs e miatt :)
Viszont ha már van hivatalos támogatás (elvileg) akkor ne nekem keljen mókolni :)

(#7665) JoeCockBill válasza keszi1991 (#7662) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Ez azért nagyon messze van a fejlesztői szinttől, ez sima gyári módszer.

(#7660) DaWehun: megtettem, szóval igen :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7666) clon válasza JoeCockBill (#7659) üzenetére


clon
aktív tag

Igen. Ugyanis neked is leírom a 3 dolgot
1. Nem az a probléma, hogy nem tudnánk felrakni hanem az, hogy a Honor 8 esetén is nagy dirrel-durral beharangozták a 2 éves frissítést folyamatos, rendszeres, stb szavakkal de ezek szerint kimarad 1 fontos dolog a mondatból MANUÁLISAN.
2. Honor 8 Felhasználói útmutató:
A telefon frissítése
Ha a legfrissebb verzióra frissíti telefonja rendszerét, megnövelheti annak teljesítményét.
OTA frissítések
Új rendszerfrissítés megjelenésekor a készülék a legfrissebb verzió letöltésére és telepítésére
kéri Önt. A gyors és biztonságos frissítés érdekében válassza az OTA frissítést.
3. 6 hete van frissítés és a telefonra nem jött OTA-n csak "egyeseknek" és a a support küld a magyar Honor oldalra töltsd le onnan azt ami ott nincsen.

Értem miért nem érted, csak ezek szerint te nem érted, hogy a fórumon jelen levők ugyan tudnak a B'+'-es frissítésről de aki nem jár Honor 8 fórumokba az csak az OTA frissítést használja. Mivel 6 hete van frissítés és ez biztonsági frissítés is, tehát 6 hete OTA nélkül van egy csomó telefon aminek ismert hibája van. Abban az esetben ha ilyenkor történik egy "esemény" és kár éri a telefon tulajdonosát amiatt, hogy 6 hete kiadott frissítést nem jelezte a telefonja OTA-n akkor kié lesz az érdem vagyis a kár...
El lehet ezt bagatelizálni, csak egy felsőbb kategóriának mondott telefon esetén talán nem csak szlogenek szintjén kell(ene) a szolgáltatásokat adni.

Lényegében a manuális felrakás miatt tesznek rá nagy ívben a gyártók a frissítésekre OTA-n.

(#7667) Cannabis7 válasza JoeCockBill (#7665) üzenetére


Cannabis7
senior tag

belső memóriáról abszolút nem lehet megcsinálni? Mert én nem használok sd kártyát, csak ezért meg nem akarok venni, mégha filléres is manapság

(#7668) gianone


gianone
őstag

Egyébként meg még csak 3 gombos sem kell, mert az a forced eljárás. Huawei normál esetben a szervizmenüből való frissítést ajánlja a ROM-ok leírásában. Na az atán se nem mókolás, se nem fejlesztő. Rámásolod a fájlt a telóra, és pár tapizás után frissíted.
Egyébként én értem a problémát és felháborodást, de abból nem lesz ROM. Várni tuti nem várnék.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7669) zzola válasza JoeCockBill (#7659) üzenetére


zzola
félisten

Jól! De ha adsz egy official magyar linket az update file-ra, akkor felteszem...

(#7670) DaWehun válasza JoeCockBill (#7665) üzenetére


DaWehun
tag

szomorú ha csak ennyi jön le nektek ebből, hogy "írogatunk a huaweinek mindenhova"

[ Szerkesztve ]

...

(#7671) JoeCockBill válasza Cannabis7 (#7667) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

De, a 3 gombos működik belső memóriából is

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7672) Cannabis7 válasza JoeCockBill (#7671) üzenetére


Cannabis7
senior tag

oh remek, köszönöm, akkor ma fel is teszem.
MIntha azt olvastam volna, hogy csak kártyáról, vagy az a szervízmenüsre igaz?

(#7673) Sragi válasza Cannabis7 (#7672) üzenetére


Sragi
őstag

Lehet belsőbol is :)
3 gombossal.

(#7674) hedges


hedges
csendes tag

Üdv!

Kicsit kilógok a sorból, mert nekem Honor V8-asom van, de hátha megtalálom a szükséges infókat itt is :)

(#7675) Sragi válasza hedges (#7674) üzenetére


Sragi
őstag

Talán annyira nem különbözik szoftveresen :)
Üdv!

(#7676) DaWehun


DaWehun
tag

Nougaton csak nálam nem megy a Hangerő fel + power gombos wipe menü?

...

(#7677) FrankMonzano válasza gianone (#7668) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Vissza tudom így tenni a 6.0 verziót ezzel a memóriába másolós módszerrel?

(#7678) gianone válasza FrankMonzano (#7677) üzenetére


gianone
őstag

Nem hinném, ahhoz rollback szokott kelleni.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7679) #95687424 válasza FrankMonzano (#7677) üzenetére


#95687424
törölt tag

Rollback csak három gombossal megy, project menubol nem!

(#7680) FrankMonzano válasza #95687424 (#7679) üzenetére


FrankMonzano
őstag

3 gombos módszert hol találok? Az összefoglalóban? Bocs, csak telóról vagyok.

(#7681) Sragi válasza FrankMonzano (#7680) üzenetére


Sragi
őstag

Ott van igen :)

(#7682) FrankMonzano válasza Sragi (#7681) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Köszi. Nekem kissé magas :D. Lehet megvárom a végleges nougatot, ha az is ilyen sz*r lesz, majd megpróbálkozok vele. Nem is értem, minek raktam fel a korai próba verziót. A 6.0 gyönyörűen hasított.

[ Szerkesztve ]

(#7683) Dwatti válasza FrankMonzano (#7682) üzenetére


Dwatti
addikt

Mi a baj a nugátal? Nekem ugyan olyan gördülékenyen mi t az MM volt. Egyedül a helyinformációk kapcsolatára nem tetszik

(#7684) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Én is Nougat-on vagyok már és csináltam egy factory resetet is.
Van egy Garmin Vivoactive hr órám és az lenne a problémám, hogy olyan mintha időközönként leálítaná az óra szoftverét a connectet, hiába van bekapcsolva , hogy képernyő lezárás után ne zárja be a programot.
Vagy esetleg a blouetotth kapcsolatot szünteti meg ?
Ha valakinek van/volt hasonló problémája. az irja már meg , hogy mi lehet a gond...
Köszi

(#7685) DaWehun


DaWehun
tag

Felraktam a Nougatot. Hát 2 óra alatt sikerült teljesen olyanra belakni a telefont mint ami MM-en volt. Full wipe előtte és utána. Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Mindent elsőre megtaláltam és be tudtam állítani. Nincs problémám a háttérben futó alkalmazásokkal, nem tudom akinek ezzel van baja, mit nem talált meg, de konkrétan jobban be lehet állítani, hogy mi fusson és mi nem, mint MM-en. Folyamatosan 2.8-2.9giga ram elérhető és hibátlanul fut minden laggmentesen. Tökéletes!

[ Szerkesztve ]

...

(#7686) Sragi válasza Tocika (#7684) üzenetére


Sragi
őstag

Védetté van téve az óra alkalmazasa?

(#7687) Tocika válasza Sragi (#7686) üzenetére


Tocika
aktív tag

Ha a védett alatt azt érted, hogy az akkumulátor beállításainál a "bezárás a képernyő zárolása után" ki van kapcsolva a kis kapcsoló akkor igen.
De amúgy a 4.1 es emuin emlékszem ilyenre , hogy védett alkalmazás , de ezen nem találok ilyet :)

(#7688) DaWehun válasza Tocika (#7687) üzenetére


DaWehun
tag

a kettő ugyan az, nem engedi bezárni a képernyő zárolása után ergo, védetté van téve, hogy ne lőjje ki a háttérből. nem egyértelmű? vagy én értek félre valamit ennyire? :)

...

(#7689) glacious válasza Tocika (#7687) üzenetére


glacious
addikt

Szerk.: ezt nem válasznak szántam :(

Megmondom őszintén, hogy jobb lenne a nougat, ha a felbontás állítása működne. Nem tudok hozzászokni a játékok szaggatásához.

[ Szerkesztve ]

(#7690) Tocika válasza DaWehun (#7688) üzenetére


Tocika
aktív tag

Szerintem is ugyan az a kettő csak 4.1 alatt úgy volt, hogy védett alkalmazások....

(#7691) DaWehun válasza Tocika (#7690) üzenetére


DaWehun
tag

Most már nem!:D Csak a név változott, ez nem hinném, hogy annyira jelentős dolog.

Egyébként, hogy az eredeti kérdésedre is reagáljak, próbáld meg állítani az engedélyeket az apphoz, de mivel még nem volt ilyen problémám és nincs is ilyen bluetoothos dolgom a telefonhoz nem tudom mi lehet. Ha az app hozzá van adva a kivételekhez akkor nem hinném, hogy azzal lehet a probléma. Bluetoothnál is nézd meg hátha lehet állítani valamit + ott is nézd meg hátha van valami engedélyre szoruló cucc. Többet nem tudok mondani sajnos, de szerintem valahogy össze lehet hozni.

*Az is lehet, hogy maga az app nincs még nougatra optimalizálva, de ez csak egy felvetés.

[ Szerkesztve ]

...

(#7692) FrankMonzano válasza Dwatti (#7683) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Az, hogy nálam érezhetően lassabb, mint az előző verzió. Nekem nem jött be :).

(#7693) Jenka válasza JoeCockBill (#7634) üzenetére


Jenka
csendes tag

Segítenél, hol találom ezt a gyári megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#7694) JoeCockBill válasza Jenka (#7693) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

fejlesztői lehetőségek (Amennyiben nincs ilyen a beállítások menü alján, akkor lépj be a A telefonról menübe, majd addig bökdösd a build számot, amíg ki nem írja, hogy "Fejlesztő vagy". Ezután megjelenik a Fejlesztési lehetőségek menüpont.) -> legkeskenyebb szélesség

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7695) Sragi válasza Tocika (#7687) üzenetére


Sragi
őstag

Erre gondoltam :)

(#7696) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Nem hiszitek hol sikerült megakadnom a frissítést illetőleg.
Amikor fel akarom másolni a fájlt a telefonra, a felénél megakad a másolás.
Telefonon van hely elég, cisnáltam gyári visszaállítást, próbáltam total commanderrel, mert a windowsos intézővel régebben voltak hasonló tapasztalatim, de az se volt képes felmásolni.
Az írja, hogy az eszköz nem válaszol, nincs csatlakoztatva, pedig ne mszakad meg a kapcsolat, valami más baja lehet.
Szerintetek?

(#7697) Jenka válasza JoeCockBill (#7694) üzenetére


Jenka
csendes tag

Köszi :)

Cannabis7:
Nem egy asztali gép előlapi usb-jébe van bedugva? Ha igen, próbáld a gép hátuljába dugni.

[ Szerkesztve ]

(#7698) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Ha zsebemben van, baromi hangosan csörög a telefon. Ha kint van asztalon, akkor olyan hangerővel csörög, ahogyan én azt beállítottam. Hogyan tudom ezt beállítani, hogy ne legyen hangos, ha a zsebemben csörög?

Kis infó:

- Én telefonom Telekomos, most jelezte a b131-es frissítést.
- Barátnőmé Extreme digitalos, Neki nem jelezte. Még mindig b120 van. Hicare-ben sem a korai frissítésnél.

(#7699) Jenka válasza arkone (#7698) üzenetére


Jenka
csendes tag

Tárcsázóban kapcsold ki a zseb módot.

(#7700) arkone válasza Jenka (#7699) üzenetére


arkone
aktív tag

Na ott sosem kerestem volna. Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.