Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Dwatti válasza Sawyer_ (#3000) üzenetére


Dwatti
addikt

(#3002) tomboy84 válasza zunga (#2997) üzenetére


tomboy84
tag

Én is két kártyával használom és nekem is gyengébb üzemidőt produkál mint itt másnak egy kártyával. Majd 9% körül is tegyél fel screenshotokat, kíváncsi vagyok, neked hogy bírta. Az én eredményem itt van: LINK

(#3003) mb9 válasza Sawyer_ (#3000) üzenetére


mb9
csendes tag

A gyengepontja inkább a hátlap karcállósága. Hivatalos források alapján kijelenthető, hogy a H8 is GG védelemmel rendelkezik. Úgy gondolom, hogyha 2 év alatt tudtál eléggé vigyázni előző telefonjaidra és a pár mikrokarc nem zavart, akkor ezzel sem lesz problémád.

(#3004) rozsi71 válasza Sawyer_ (#3000) üzenetére


rozsi71
tag

A hátuljára is van Nillkin üveg. Nekem elöl-hátul az van. Egész tűrhetően néz ki, annak ellenére, hogy nem ér ki a széléig.

(#3005) Sawyer_ válasza Dwatti (#3001) üzenetére


Sawyer_
tag

Hogy ha nem teljesen ér ki a széléig engem nem zavar, úgyis hátulról tokot teszek rá, különben nem sokáig maradna egyben :)

Az a lényeg, hogy illeszkedjen a kijelzőre rendesen, és ne hajoljon fel, ne legyen buborékos alatta.

(#3006) m1lan válasza Sawyer_ (#3000) üzenetére


m1lan
őstag

Olyan tokkal, ami takarja a kijelzőt. Szilikont én erre a gyönyörű telefonra nem tennék semmiképp, bár ez egyéni preferencia kérdése.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#3007) mantequilla válasza zunga (#2997) üzenetére


mantequilla
aktív tag

most keltem fel, úgyhogy lehet én nézek el valamit de jól látom, hogy 13 óra alatt 8%-ot merült és azt mondod rossz az üzemidő? :DD

(#3008) tomboy84 válasza mantequilla (#3007) üzenetére


tomboy84
tag

Az időpontot élvezve, lehet, hogy éjjel merült ennyit.

(#3009) zunga válasza tomboy84 (#3008) üzenetére


zunga
tag

Így van ejjel vettem le a töltőről, felkelt a gyerek, mondom nem hagyom rajta reggelig, sokan mondtátok, hogy nem jó sokáig rajta hagyni.

(#3010) miss_wolf


miss_wolf
csendes tag

Sziasztok.
Segítsetek, totál tanácstalan vagyok.
Pár napja szórakozik velem a kisdrágám. (OTA-n frissített B120 rom van rajta.)
Ritkán játszok, de volt rajta eleve az 'Asphalt Nitro' és párszor használtam. Pár napja azt csinálja hogy elindítom és szinte rögtön kilép magától az alkalmazás.
Most próbaképpen letöltöttem egy másik játékot és azzal is azt csinálja. Plants vs Zombie

Miért van ez?

(#3011) peanar válasza miss_wolf (#3010) üzenetére


peanar
senior tag

Szia.
Én első sorban azt ajánlanám, hogy töltsd le a teljes b120 romot és tedd fel frissítésként (porterocka fórumtás gyönyörűen össze írta, hogy hogyan kell/lehet). Ha frissítésként teszed fel nem jár adatvesztéssel, persze az ördög nem alszik, így természetesen ha csinálsz egy biztonsági mentést az sd-re vagy sz.gépre, azzal nem teszel rosszat ;) Ha netán ez sem segítene, akkor lépj be recoverybe (ez már adatvesztéssel jár, gyalul mindent így a képeket, vagy amit meg szeretnél őrizni mentsd le!) és csinálj egy full wipeot, ez mindent töröl a telefonodról így újra be kell laknod. Fontos, ha csinálsz biztonsági mentést, akkor a rendszer beállításokat ne állítsd vissza, mert úgy könnyen vissza kaphatod a valamilyen oknál fogva valami össze akadt romodat.

Vagy jobbat tudok, mindent csinálj a fentiekben leírtak alapján, csak akkor márt tedd fel a B131 romot (legújabb kiadás), pár hozzászólással feljebb megosztottam egy letöltési linket.
Természetesen csak akkor tedd fel a belinkelt romot, ha FRD-L09 telefonnal rendelkezel.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Soltee válasza Sawyer_ (#3000) üzenetére


Soltee
tag

Úgy érzem le kell írnom a tapasztalatom, mert itt már mást sem olvasok mint ilyen fólia, amolyan szilikontok.
Én amióta GG van nem használok semmit. Az 1-esnél azért voltak karcok, de a 2-estől már nem észrevehető.
A honor 8 nekem megjelenés óta meg van és semmilyen védelem nincs rajta. Nem mondom, hogy nem vigyázok valamennyire rá, de zsebben hordom, esett már le. Nem nagyon nézem hova teszem le, stb... csak használom.
Ma megnéztem nagyító műszer alatt kíváncsiságból és SEMMIYEN karc nincs rajta, se elöl, se hátul.

Annyira nem is értem miért is kell így becsomagolni a telefont. Értem én, hogy vigyáznak rá, de ha lesz is rajta pár mikro karc, amit talán nagyító alatt lehet csak látni, megéri ez a sok hűhó gyakorlatilag a semmiért?

(#3013) Dwatti válasza Soltee (#3012) üzenetére


Dwatti
addikt

Első GG üveges telefonom amely nagy port kavart mert elsőnek ütés és törés állónak állították be az a Motorola defy + volt. 2 hónapos volt amikor leejtettem a járdán - illetve kiverték a kezemből véletlenül, darabokra tört a kijelzője !
2. telefonom alma 4S elöl hátul üveg, kirántottam a zsebemből, hátulja berepedt elöl több karc is lett rajta.
Azóta én nem bízok az üvegvédelmében :)
Nemrég posztoltam ezt a képet Honor 8 zsebben hordva : ( kell az a védelem ! - mert nem vagyunk egyformák)

[ Szerkesztve ]

(#3014) dokee78 válasza Dwatti (#3013) üzenetére


dokee78
félisten

Persze jogos.
Viszont itt valami éles hegyes tárgy is lehetett a zsebben,kulcs vagy hasonló.
Mert ez biztos nem egy szösz karcolta meg.

Azt hiszem én rendelek egy Nilkin fóliát amit korábban linkeltél+ kötök hétfőn a Telekomnál egy készülék biztosítást.

Ezt a 3 hónap kijelző garanciát hol tudom aktiválni vagy ellenőrizni,hogy aktív-e?

[ Szerkesztve ]

(#3015) Sawyer_ válasza Soltee (#3012) üzenetére


Sawyer_
tag

Köszönöm, ez is hasznos volt. Alapvetően én sem szeretek se üveget, se fóliát tenni rá, mert mindkettő rontja a tapintási érzetet és a képminőséget is. De ez tényleg egyéni ízlés kérdése, legszívesebben én semmit nem tennék a telefonra.

De egy kemény vagy szilkon tok, az sajnos nekem mindenképpen kell, mert a korábbi telefonjaimat is párszor pofára ejtettem és kellett a tok ahhoz, hogy ne törjön ripityára a kijelző minden egyes alkalommal. (Sajnos 1x a tok sem segített).... Ilyen szempontból a Honor 8 még kényesebb.

Más kérdés: Kamera jó képeket lő? Infra működik sok eszközzel?

[ Szerkesztve ]

(#3016) Dwatti válasza dokee78 (#3014) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha a járdán ejted le ahol apró kavicsok is vannak na az már elégé veszélyes a kijelzőnek, sima járólapot esetleg még túl élhet , de a sarkok akkor is sérülékenyebbek. Van az a helyzet amikor nem figyelünk oda és zsebre vágjuk és ott van egy kulcscsomó . Nekem előfordult,hogy táskába raktam ami később leborult az asztalról és kiesett a telo... annyit nem ront a védelem rajta ,hogy ne rakjak rá .

Kijelző garancia aktív ha van hivatalos garancia papírod-számlád , azzal csak akkor kell foglalkozni ha cserélni kell. Honor Magyarország fb oldalán szóba került volt aki beküldte a telot mégsem cserélték mert állítólag olyan drasztikus sérülés volt rajta ezért elutasították a cserét -de honor hu ígérte mégis segítenek a problémán- végkifejletet nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3017) arkone válasza Soltee (#3012) üzenetére


arkone
aktív tag

A por ellen semmilyen üveg nem véd. Belekerül zsebedbe, ujjadra és úgy húzod az üveget, akkor bizony lesz rajta karc.

(A szikés és a kulcsos üveg teszt kamu. Nyilván az nem fogja karcolni. Nem véletlen, hogy a tesztek során nem mernek port szórni rá és úgy húzni az üvegen, mert rommá karcolna bármilyen hiper szupernek hírdetett védőüveget és Gorilla glasst it.)

(#3018) Dwatti


Dwatti
addikt

Most ismét egy akció !
2 év - Gyári garancia
Ingyenes kiszállítás
Szinek : Black ,White. Blue,

[ Szerkesztve ]

(#3019) Sanki


Sanki
Topikgazda

A google chrome-ba eddig új lap megnyitásakor lent volt 1 sáv és benne voltak a könyvjelzők ikon/menü, az most eltűnt. Ez másnak is ilyen vagy csak valami hiba került a gépezetbe? Másik telefonomon ugyanúgy ott van még. :U

(#3020) Jocco99 válasza mantequilla (#2990) üzenetére


Jocco99
csendes tag

(#2990) mantequilla

Mobileoutfitters Hungary a cég ami a westendben van. Én Honor 7-re rakattam ilyen fóliát, előttem is villás kulccsal verte a saját telefonját :). :R

(#3021) mantequilla válasza Jocco99 (#3020) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Igen ez az köszönöm. Te hogy vagy megelégedve vele? Te is mernéd villás kulccsal ütni a telefonod? Ha ez működik akkor jó lenne a h8-ra mert tiszta üveg ugye.

(#3022) mjani1172 válasza Dwatti (#3013) üzenetére


mjani1172
addikt

+1
Mikor a defy megjelent,egy barátom a lakáskulccsal demonstrálta nekem hogy mit tud.Azóta röhögünk ha eszünkbe jut.

(#3023) Jocco99 válasza mantequilla (#3021) üzenetére


Jocco99
csendes tag

Maga a termék szuper amit felraknak, birná a villás kulcsot, de a belső alkatrészek tönkre mehetnek, ezt ők mondták. Én egyébként leszedettem, mert full body foliázást igértek, de nem védte az egész telefont, így a 9000 ft- os árat sokaltam.

(#3024) #86973952 válasza dokee78 (#3014) üzenetére


#86973952
törölt tag

HiCare -ben meg lehet nézni, hogy jelöli -e. Regisztrálás után.

Egyébként a vásárlás napjától 3 hónap, tehát addig aktív. Korábban betettem ide a hozzászólások közé a vállalási feltételeket.

----

A másik hozzászólásra. Azt el tudom képzelni, hogy komoly behatásra nem fogják cserélni. Az extra garancia lényege a véletlen sérülés. HA valakinek eldeformálódik a telefonja, mert földhöz vágta, azt nagy valószínűséggel elutasítják.

Szerk.:
ITT az extra garancia vállalási feltétel.

Ez a lényeg:

Megjegyzés:

1. Ez a Huawei Extra tagsági szolgáltatás csak azon felhasználók számára érhetők el, akik
készülékeiket az alábbi országok egyikében vásárolták: Egyesült Királyság, Franciaország,
Németország, Olaszország, Spanyolország, Hollandia, Belgium, Portugália, Svájc,
Írország, Svédország, Finnország, Dánia, Norvégia, Cseh Köztársaság, Szlovákia,
Lengyelország, Magyarország, Románia, Moldova, Szerbia, Horvátország, Görögország,
Bulgária, Ausztria, Litvánia, Lettország, Észtország, Ciprus, Macedónia és Szlovénia.

2. A képernyő véletlen sérülésére vonatkozó irányelv nem vonatkozik a képernyő szándékos
károsítására.

3. Az irányelv igénybe vételére jogosultaknak be kell mutatniuk a vásárlási bizonylatot. Ez
az irányelv csak három hónapig érvényes a vásárlás napjától számítva (a vásárlási bizonylat
alapján).

[ Szerkesztve ]

(#3025) mantequilla


mantequilla
aktív tag

A huawei fióknak van bármiféle értlme? Még nem regisztráltam.

(#3026) Dwatti


Dwatti
addikt

(#3027) Corsa02 válasza Dwatti (#3026) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm...igen kompaktul és jól összerakottnak tűnik, így közepesen laikusként :)

The Truth Is Out There --->

(#3028) #77081088 válasza Dwatti (#3026) üzenetére


#77081088
törölt tag

Mi is volt a szerelés lényege?
Valamit levett a displayrol,de nem vágom hogy miért? Mit javított ezzel?

(#3029) #86973952 válasza #77081088 (#3028) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ők csak azt szokták megmutatni hogy lehet szétszedni a telefont. Majd újra összerakni.

(#3030) peterson1190 válasza #77081088 (#3028) üzenetére


peterson1190
tag

Csak egy friss adag ragasztócsík volt, hogy visszatapadjon a kijelző rendesen.

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#3031) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

A B131 jönni fog OTA-n is?

köszi

(#3032) szendo777


szendo777
tag

Már a Telenornál is lehet kapni. :))

Honor 10 kék

(#3033) #86973952 válasza szendo777 (#3032) üzenetére


#86973952
törölt tag

Már volt róla szó, lassan mindenhova bekúszik a Honor. :)

A blogomban lévő összefoglalóban már bent van, csak a fejlécben még nem lett lefrissítve.

Szerk.:
Rövidesen a fejlécben lévő összefoglaló is frissítve lesz. Bővebb hivatalos partneri listával és az extra garanciával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#3034) zunga


zunga
tag

Azért mára megnyugodtam. Jelenleg 38 óra használati idővel, 4 órás SoT-val, 35% a töltöttségi szint.

(#3035) mantequilla válasza Dwatti (#3026) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nekem szerelés szempontjából a P9 jobban tetszik. Az csak csavarozva van az alján aztán simán szétszeded, nem kell a ragasztóval szenvedni. Illetve van az akksi alatt ilyen szalag amit ha kihúzol könnyebben kijön. Azt még megpróbálnám otthon kicserélni, ezt már nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#3036) szendo777 válasza #86973952 (#3033) üzenetére


szendo777
tag

Bocs, nem láttam, csak megörültem hogy így hamarosan én is gazdája lehetek egy példánynak. :R

Honor 10 kék

(#3037) #86973952 válasza szendo777 (#3036) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tudom, azért szóltam. :)

(#3038) espista


espista
senior tag

A szerviz menüs frissítés is wipe-ol mindent, mint a 3 gombos?

Romani ite domum!

(#3039) peanar válasza espista (#3038) üzenetére


peanar
senior tag

Nem, de egy mentés sohasem árt.

(#3040) Potrien válasza Dwatti (#3026) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszi a linket!
Na most döntöttem el végérvényesen,hogy nem ilyen telefont veszünk az asszonypajtásnak.
Undorító,kritikán aluli a szerelhetősége, elmennek a fenébe.
Aztán, ha nem sikerül egyben szétszedni, a szervizeléskor, akkor én mint user fizessek ,hátlapért, vagy kijelzőért :F
Mint az új samuk, azok is ilyen vacak ragasztottak mind!

(#3041) Sanki válasza Potrien (#3040) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Miért kéne szétszedni?

(#3042) Potrien válasza Sanki (#3041) üzenetére


Potrien
senior tag

Figyelj,szerintem ezt soha nem lehet tudni.
Mondjuk behal ahangszóró,vagy a jack dugó, vagy kh-s lesz valamilyik gomb.
Amikor már lejár a garancia utána horror lesz a javítása.
Nem egy két évre terveztünk a telefonnal.
Kijelző nem baj,ha ragasztott, mert azt ugyis csak akkor szerelik ki ha gáz van vele.
De hogy a hátlapot ilyen cumi levenni!
Szerintem aki minden nap ezt csinálja annak is tele a hócipője vele.
Igy is megoldhatták volna szerintem! [link]
Érdemes megnézni Xiaomiék is hogyan csinálták meg, pedig az fele ennyibe se kerül! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3043) mb9 válasza Potrien (#3040) üzenetére


mb9
csendes tag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#3044) ctibor válasza espista (#3038) üzenetére


ctibor
senior tag

A 3 gombos sem töröl ki semmit. Most tettem fel így a B131-et és minden adat, beállítás megmaradt.

(Előtte csináltam backupot, de szerencsére feleslegesen -- bár az tényleg soha nem árt...)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#3045) clon válasza Potrien (#3042) üzenetére


clon
aktív tag

Hello! Amit hoztál hátlap levétel szempontból nem releváns, mert műanyagot nem lehet összevetni üveggel.
A csavarozás azért nem megvalósítható a H8 esetében mert üveget nem csavaroznak, ugyanis akkor több vele a garanciáztatás a csavar környéki töréssel, repedéssel mechanikai behatás nélkül is.
A másik módszer a bütykös-pattintós ami üveg esetén nagyjából a szerelés helyett a cserével egyenlő minden alkalommal ami megint költség a gyártónak.

(#3046) Potrien válasza clon (#3045) üzenetére


Potrien
senior tag

Nem vitatkozni akarok,de itt egy szintén üveg hátlap (iphone 4s)
[link]
Nekem is van ilyen telefonom, a hátlap levétele teljesen korrekt!
Igy is meg lehetett volna csinálni például!
(a xiaomi amugy fém, müanyag hibrid hátlap!)

(#3047) espista válasza peanar (#3039) üzenetére


espista
senior tag

Köszi! Frissült is a B120 B131-re.
@ctibor: Nekem is az rémlett, de az összefoglaló mást ír.

Romani ite domum!

(#3048) Sanki válasza Potrien (#3046) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ha meg olyan lett volna, akkor lehet mással lenne a baj, mindenkinek úgyse tetszhet minden részlet. Biztos megvan az oka, hogy miért lett ilyen.
Ha pedig valaki szét akarja szedni, akkor előtte szánja rá az időt, hogy hogyan kell és nem lehet baj. 1-2 telefont én is úgy szedtem szét, hogy előtte megnéztem 2-3 videót és nem volt gond.

(#3049) #86973952 válasza Potrien (#3046) üzenetére


#86973952
törölt tag

Miért nem vesztek olyan telefont, amire 3 év garancia van? Akkor nem kell tökölni a házi javítással. 3 év alatt meg úgyis ki fognak futni a mostani csúcs SoC -k is.

Egyébként ezt is baromi könnyű szétszedni. Én anno tök laikusként is melegítettem le üveg hátlapot. Persze ha nem oké tovább kell lépni, sok telefon van, valamelyik biztos megfelel majd.

espista:
Jól emlékeztél, úgy volt írva korábban.

[ Szerkesztve ]

(#3050) Potrien válasza #86973952 (#3049) üzenetére


Potrien
senior tag

Igen köszönöm a választ ,így fogunk tenni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.