Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) KROK640 válasza hcl (#16790) üzenetére


KROK640
veterán

Orvos? Tök úgy beszélsz mint barátnőm.
A lényeg, hogy kitalálta h vizesruházzam (magamtól is volt ennyi eszem) meg van rá krémem is (átmeetileg jól hat de csak pár percre max), aztán ha nem múlik el eddigre, akkor baleseti. Semmi kedvem sincs egész nap egy korházban ücsörögni, hogy egy 1 perc alatt elvégezhető vizsgálatot megvárjak. (mondjuk eddig tényleg nem úgy néz ki mint ami magától elakar múlni :( )

Igen, ezért sem nevezzük meg Opr-el a mi kis falunkat :) Illetve neki ex falu már.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16802) KROK640 válasza GEIL (#16791) üzenetére


KROK640
veterán

Nem vagyunk bizony. Szerintem sok autónak sokkal jobban néz ki ezüstön (netán fehéren) az alufelni mint feketén.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16803) KROK640 válasza Top cat (#16794) üzenetére


KROK640
veterán

Aztán meglepődtél volna, ha félóra múlva visszamegy, hogy elkérje az órabérét amiért felszedte neked :D

(anno még általános iskolás koromban voltunk a sulival krumplit szedni, napokig szedni kellett felfelé zsákokba. Eleinte buli volt, hogy jajj de jó nincs tanítás ezért, de egy idő után kicsit sem bántam, hogy pénzt is kapunk érte, sőt a végefelé már alig vártam, hogy újra legyen tanítás.

Később aztán nyári munkában szedtem hagymát (szegény akkori barátnőm egy napot bírt ki xD ), vödröztem, címereztem, törtem mákot, szedtem paprikát, paradicsomot, és káposztáztam is ősszel... BRRRR.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16804) hcl válasza KROK640 (#16801) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, én elmentem a balesetire, mondták, hogy jól tettem, mert ha el is múlik hónapok alatt, akkor sem lett volna tökéletes.
Mondjuk gipszelni nem, de egy felcsatolható sín viszont muszáj lett volna rá.
Szóval nem mondott hülyeséget a doki, időben is jobban jártál volna egy fél nap kórházzal :)

"ha félóra múlva visszamegy, hogy elkérje az órabérét "
Attól a Top Cat-től, akinél ott van a "hidd el" bot, és zabos? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16805) BiP válasza KROK640 (#16801) üzenetére


BiP
nagyúr

Orvos? Tök úgy beszélsz mint barátnőm.
Talán mert igazuk van? :)
Amúgy a férfiak hajlamosak az utolsó utáni pillanatig halogatni az orvoshoz menést.
Hogy ennek az az oka, hogy gyerekkorunk óta arra vagyunk kondicionálva, hogy "katonadolog", "fiúk nem sírnak" vagy magunkat hecceljük, hogy "kemény vagyok", vagy csak simán leszarjuk, nem tudom. A nők meg ugye alapból aggódósabbak, többet törődnek magukkal. És doki szempontból jól is teszik, tovább is élnek.

Ettől függetlenül én is utálok dokihoz menni, mert a folyamat 99%-a ablakon kidobott idő azért az 1%-ért. Mondjuk ez nem a gyógyítás, hanem a rendszer hibája.

#16803 KROK640 : sőt a végefelé már alig vártam, hogy újra legyen tanítás.
Lehet, hogy pont ez volt a lényeg. És még a krumpli is le volt szedve :)

(#16806) GEIL válasza KROK640 (#16802) üzenetére


GEIL
addikt

Alufelni az bármilyen színben lehet....ebben egyetértek....rosszul fogalmaztam.
Acélfelnire gondoltam a feketét :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#16807) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én : Valahogy le kellene menteni azt a 200GB-os virtuálgépet, de a Vmware nem enged USB eszközt használni, a backup winyót meg nem akarom betenni a hostba, macera. Áthúzom hálón, pár óra alatt biztos átér.

Eredmény :
Android_build-flat.vmdk 22% 49GB 3,7MB/s 13:01:16 ET
:W :DDD
(Otthoni Vmware -ről másolom le a gépeket... :D Reggel indítottam el, akkor még 10MB/s fölött másolt :DDD :O )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16808) Syl válasza BiP (#16805) üzenetére


Syl
nagyúr

A krumplit nem leszedik, hanem fel :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16809) BiP válasza Syl (#16808) üzenetére


BiP
nagyúr

jogos.

(#16810) hcl válasza Syl (#16808) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KROK640 szőlője után nem csodálkozom semmin...! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16811) opr válasza Syl (#16808) üzenetére


opr
veterán

Mi van, ha dombteton van a krumplifold? Vagy meg jobb, csak par nm2, valami emelt helyen, es fel kell erte nyulni, hogy le tudd szedni? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16812) koby11h válasza Syl (#16808) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vagy mégis le :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16813) Lenry válasza koby11h (#16812) üzenetére


Lenry
félisten

itt a helyes igekötő a "ki-" :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16814) koby11h válasza Lenry (#16813) üzenetére


koby11h
aktív tag

:)
Mondanám, hogy a lényeg, hogy a krumpli ne maradjon a földben. De hát ugye van ahol meg már föld nélkül termesztik...
Szóval ki,be,le,fel, rá, alá, fölé, bele, át, keresztül... - megfelelő rész aláhúzandó!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16815) qnadam válasza koby11h (#16814) üzenetére


qnadam
veterán

betakarításra kerül

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16816) hcl válasza qnadam (#16815) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ha ki? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16817) koby11h válasza qnadam (#16815) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vagy ha lopják és eltakarításra? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16818) Syl válasza hcl (#16810) üzenetére


Syl
nagyúr

:C :))

szerk.
Lehet Krok nevében a 640 az a magasságára utal? 640 mm? :F
Úgy érthető, hogy létra kell a szőlőhöz...
:DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16819) bambano válasza Lenry (#16813) üzenetére


bambano
titán

a helyes kifejezés: a krumplit ássák, nem szedik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16820) hcl válasza bambano (#16819) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk nagyszülőknél mindig szedni mentünk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16821) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kérdés PC adok-veszek csoportban
"Valaki tud abban segíteni hogy olyankor mi van ha be kapcsolóm a régi gépünket és el kezd pigyogni PLS valaki segítsen"

Mutogatni való hater díszpinty

(#16822) bambano válasza hcl (#16820) üzenetére


bambano
titán

az a krumpli, amit megeszel, a krumpli növény gyökérgumója. vagyis föld alatt van, tehát ki kell ásni előbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16823) hcl válasza bambano (#16822) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ettől még Somogyban krumplit szednek :D (summon Agyturbina, hogy neki mi volt a krumpli begyűjtése?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16824) BiP válasza bambano (#16822) üzenetére


BiP
nagyúr

tehát ki kell ásni előbb.
Majd felszedni a kiásott krumplit. :)

(#16825) KROK640 válasza BiP (#16805) üzenetére


KROK640
veterán

Ebben lehet valami, de az a baj, hogy voltak már hasonló sérüléseim és CTRL+C CTRL+V az egész.
tulajdonképp csak akkor volt másabb mikor a felkarom eltört meg a kulcscsontom zúzódott, de akkor meg nem győztem visszajárni a kórházba :(
Egyik kései lakalommal emlékszem, reggel 8:30ra volt időpontom 9-től dolgoztam volna. 11:30kor úgy hívott fel a főnököm, hogy mégis hol vagyok már??? 13:00 után értem be taxival a melóhelyre... (mondjuk mai napig nem értem miért volt aznap olyan fontos dolgoznom, de na ... Ez a rossz ha nem a maga ura az ember (van tapasztalatom mindkáét oldalról) hogy ezek a hülye főnökök folyton elvárják, hogy az ember bejárjon dolgozni, történtektől függetlenül...
vagy táppénz alatt a "szia, ha jobban vagy gyere be a kilépő papírjaidért, közös megegyezést írtam" email, mert ehhez is volt már balszerencsém. Engem persze meg sem kérdezett csak ez így lazán... )

Jah, ennek ellenére aztán később is volt, hogy mezőgazdi munkákat végeztem nyaranta, igazéból sosem szerettem, még a legjobb társaságban is örökkévalóság egy nap is...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16826) KROK640 válasza GEIL (#16806) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem az acélfelnire is igaz.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16827) KROK640 válasza opr (#16811) üzenetére


KROK640
veterán

Nem értetek ti ehhez ... a krumplit MEGszedik :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16828) KROK640 válasza Syl (#16818) üzenetére


KROK640
veterán

A szőlő fel van futtatva az erkélyre a földtől. De több méteren át. Ha te azt eléred létra vagy szék nélkül, és leszeded akkor ingyen elviheted :)

Jobb képem most nincs, de szerintem erről is látható valamelyest az alapelv

A 640 meg teljesen másra utal :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16829) qnadam válasza KROK640 (#16825) üzenetére


qnadam
veterán

vagy táppénz alatt a "szia, ha jobban vagy gyere be a kilépő papírjaidért, közös megegyezést írtam" email, mert ehhez is volt már balszerencsém.

ahhoz elvileg a te beleegyezésed (és aláírásod) is kellene ám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16830) hcl válasza KROK640 (#16825) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ez a rossz ha nem a maga ura az ember (van tapasztalatom mindkáét oldalról) hogy ezek a hülye főnökök folyton elvárják, hogy az ember bejárjon dolgozni, történtektől függetlenül..."
Táppénzes papírral a kézben megnézném, hogyan akarja :D

Közöst meg írhat :D TP alatt a "ja, majd ha lejár a táp, bemegyek, csórkám".

Mutogatni való hater díszpinty

(#16831) KROK640 válasza qnadam (#16829) üzenetére


KROK640
veterán

Nos az egyik ilyen esetben ráadásul a táppénzt sem kaptam meg, 2 hónapnyi hitegetés után sem, közben persze kiderült, hogy bhasztak leadni a papírt h táppénzen vagyok, az OEP felé, szal az OEPen hiába kerestem a pénzt, vagy bármit. Az akkori barátnőm azt mondta, hogy munkaügyi bíróság, de 30 ezerért a franc se akart elmenni, pláne h közben a cég jogutód nélkül megszűnt (és rögtön alakult egy másik - még ott dolgoztam is, papíron vagy három cégnek dolgoztam egymás után), már amúgyis lépni akartam onnan, mert nagyon nem tetszett a légkör és a főnökség hozzáállása.

Saját pancserságukat bizonyítja az is, hogy - fogalmam sincs hogy hogyan - de elvileg az ügyfélkapu szerint, ezután még több mint 1 évig fizették a TB-met, így volt, hogy egyszerre dupla TB-m is volt. :D (hogy most BUG -e vagy tényleg így volt, ki tudja, de már nincs is jelentősége).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16832) KROK640 válasza hcl (#16830) üzenetére


KROK640
veterán

Ennyi eszem nyilván van, de lásd az iménti postom, ez sem életbiztosítás.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16833) jokeph válasza KROK640 (#16828) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
640: Kbyte-ra ? ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16834) hcl válasza KROK640 (#16832) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a leírtak alapján nem csak 30 ezret kaptál volna... :D Bejelent tudtod nélkül az új céghez, nem jelentette le a tápot, stb., ezeket szeretik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16835) BiP válasza hcl (#16834) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak a macera. Végülis így, hogy a TB-t meg csak elcseszték, nem járt rosszul sem, mert addig is ketyegett neki. Majd nyugdíjbamenetelnél (tudom, mi már a munkahelyről a sírba megyünk) számítani fog.

(#16836) hcl válasza BiP (#16835) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És az ilyen alakok nyugodtan tolhatják tovább a kib*ást az alkalmazottaikkal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16837) Syl válasza BiP (#16835) üzenetére


Syl
nagyúr

Már ha rendesen be volt jelentve. Amit a hazai kisvállalkozók nagyon nem szeretnek. Hivatalosan minimálbér (vagy inkább csak havi 40 óra, de a heti 5 órára is már van teljes EB), a többit majd zsebbe... :U

hcl
Pontosan. Az ilyen férgek azért nyomhatják év(tized)ek óta ezeket a sz*rokat, mert a kisember nem megy utána. "30 ezerért a franc se akart elmenni"

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16838) koby11h válasza Syl (#16837) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én el szoktam! És másnak is el kellene...
És a 30000 Ft nekem marad 30000 Ft, de Neki fel tud szaladni párszázas tételre, főleg, ha nem egyedi eset... volt már ilyen tapasztalat családon belül.
Nem vagyok túl elnéző, ha engem érint. Ha valami szabály, akkor tartsuk be!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16839) Syl válasza koby11h (#16838) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon helyes! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16840) hcl válasza koby11h (#16838) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

30 + költségek + kártérítés ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16841) Diabolis


Diabolis
tag

Ingyen (oké, fizetésért), tegnapra:

Kérném a tisztelt Nagyérdemű segítségét, hogy lehet 32GB adatot kiírni 10 perc alatt. Nehezítés: DVD-re.
Nehezítés 2: Vannak benne 6GB méretű tömbök is (ergo benéz még egy TC tömörít/darabol) :D
JA, egy perc már eltelt :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#16842) hcl válasza Diabolis (#16841) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Blu-Ray? :D

(Vagy filccel ráírod az üres lemezre a cucc nevét, és átadod :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16843) Diabolis válasza hcl (#16842) üzenetére


Diabolis
tag

Csak és szigorúan DVD, mind a 4,7GB. Ami csak cirka 4,4 ha írni akarsz rá :D
Nem, sajna rajta kell lennie. Itt toporognak, hogy indulnának vele. Jah, ez van. Nem mint ha nem lennék bent (ingyen) már 06:30 körül, nekik most jut eszükbe lejönni. De mondták, hogy amíg nincs kész, kávéznak.... Megmutattam nekik merre van az üzemorvos, mivel krva sok kávét meg fognak inni :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#16844) --ka válasza Diabolis (#16843) üzenetére


--ka
senior tag

Miért nem pendrive?
Olcsóbb lenne, mint annyi kávé! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#16845) hcl válasza Diabolis (#16843) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aaaargh
:D

Hálózaton elérhetővé tenni? Vagy át kell adni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#16846) Top cat válasza KROK640 (#16803) üzenetére


Top cat
őstag

Jöhet, kap majd órabért. :DDD

Ha 20 perccel később érek oda, már csak a nyomát találtam volna.

Diabolis
8 DVD-re. ;] Van még a ki használ optikai lemezt? :D

[ Szerkesztve ]

(#16847) koby11h válasza Diabolis (#16843) üzenetére


koby11h
aktív tag

Winrar, darabolás, kötetnagyság DVD+R méret és kiírni 8 lemezre.
A 10 perccel nem tudok mit kezdeni, ahhoz már időgép is kellene.
De lélekben veled vagyunk! :K

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16848) Pötyi válasza Diabolis (#16843) üzenetére


Pötyi
őstag

Aaah! Miért nem FTP, vagy hordozható vinyó? Adjak a paripának egy 32 gégás pinadrájvot ajándékba?!?

QNX is cool!

(#16849) BiP válasza Diabolis (#16843) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd ha ők leolvassák 10 perc alatt az egészet, akkor Te felírod nekik szívesen 10perc alatt :)
Jó fejek. Reggel nem jutott volna eszükbe. Amúgy ma, a pendrive-ok korában ekkora adatmennyiségnél DVD-vel vesződni már-már egyfajta perverzió.
Ha meg ügyfélnél akarta hagyni, azért akart DVD-t, a 8 lemez árából már majdnem kijön egy ekkora pendrive. 2-3ezer forint. Ennyit csak benyel a project büdzséje.

(#16850) opr válasza BiP (#16849) üzenetére


opr
veterán

Akkor/azert szoktak a mai napig lemezt hasznalni, mert az vegleges, maximum hozzairni tudsz (de ha le van zarva rendesen, meg azt sem), a file-okat modositani nem, es nem is szoftveres a vedelem, tehat meghackelni se nagyon lehet. Persze kerdes, hogy esetunkben ennek mennyi ertelme volt, de ez mar csak ilyen. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.