Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16901) opr válasza Tim82 (#16898) üzenetére


opr
veterán

Oh, igen igen, jogos! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16902) opr válasza frescho (#16899) üzenetére


opr
veterán

Természetesen, eszembe nem jutna mást feltételezni, mint puszta mélyről jövő, zsigeri jószándékot! :R

;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16903) radio11 válasza koby11h (#16897) üzenetére


radio11
tag

https://prohardver.hu/tema/re_d1rect_nagy_hulyetkapokazaproktol_topik/hsz_83478-83478.html

(#16904) bambano


bambano
titán

anno, 95-96 környékén: bejön a helyi menő csávó irc-re, elkezdte verni a nyálát. mondtuk neki, hogy nem jó ez így. erre elkezdett pattogni, hogy mondjuk meg az ip címünket, majd lesz meglepetés!
mondtam, hogy 127.0.0.1
és tényleg lett meglepetés. három óra múlva jött vissza a figura súlyos anyázásokkal, hogy újra kellett telepítenie a gépét...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16905) BiP válasza bambano (#16904) üzenetére


BiP
nagyúr

:C classic
De mondjuk akkor tényleg volt valami a tarsolyában, hogy ki tudott nyírni egy gépet.
Kár, hogy abban a tarsolyban nem a tudás volt :)

(#16906) bambano válasza bambano (#16904) üzenetére


bambano
titán

szintén irc, ugyanezen időszak.
figura (normálisan) segítséget kér, hogy nem tud valamit megcsinálni a linuxán. kolléga felajánlja, hogy segít. figura ad neki usernevet, jelszót.
majd megkérdezi, hogy mondjam a root jelszót?
mire a válasz: szerinted még tudod? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16907) hcl válasza BiP (#16905) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megkapja az eszközt, és meg tudja nyomni a gombot - az nem tudás :D Ez a különbség a betanított munkás, és a szakember között.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16908) bambano válasza BiP (#16905) üzenetére


bambano
titán

a classic az volt, hogy inetd-ben a samba portokra fel lehetett rakni egy szkriptet, ami bejövő smb támadás esetén automatikusan visszatámad.
én csak nyugisan irceltem, mégis gyakran hullottak az emberek.
meg az is volt, hogy modemes időszakban egy csomó nem szabványos modemmel irceltek.
beírtad, hogy +++ATH ircre, és jó sokan kiléptek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16909) Lenry válasza Top cat (#16900) üzenetére


Lenry
félisten

Az örökös bajnokot úgysem fogjuk tudni legyőzni: a usert

Kapcsolódó sztori, hogy pont a héten kellett újratelepíteni egy VM-et, mert a usernek sikerült valahogy kiadnia egy chmod -R 777 / parancsot chmod -R 777 * helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16910) hcl válasza Lenry (#16909) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én ezt rm -mel csináltam :D rm -rf /opt/valami helyett rm -rf /opt /valami lett.
...vissza tudtam tenni backupból a /opt-ot, nem lett belőle baj :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16911) bambano válasza Lenry (#16909) üzenetére


bambano
titán

kicsi, sárga és baromira veszélyes, mi az?
kiskacsa root jelszóval.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16912) opr válasza bambano (#16911) üzenetére


opr
veterán

*root kiskacsa. :P

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16913) frescho válasza Lenry (#16909) üzenetére


frescho
addikt

újratelepíteni? Tudom-tudom, a mentés a gyengék fegyvere.

https://frescho.hu

(#16914) F.E.K.. válasza frescho (#16913) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Meg a teszt és fejlesztői rendszerek is... az igazán bátrak csakis a produktív rendszereken nyomják a deploy-t :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#16915) hcl válasza F.E.K.. (#16914) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, néha még baromi nagy IT cégeknél sincs tesztrendszer :D Update kötelező, ha kiesés van miatta, a te felelősséged :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16916) Lenry válasza frescho (#16913) üzenetére


Lenry
félisten

nem volt mit menteni, egy pár napja felhúzott Debian, rajta egy Apache meg egy nodejs, ennyi az egész
direkt ezért kapta a VM-et a kolléga, hogy ezt csessze szét, majd ha lesz rajta értelmezhető tartalom, akkor lesz backup is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16917) frescho válasza Lenry (#16916) üzenetére


frescho
addikt

Ismerős a dolog. Ezek szoktak úgy maradni és a tesztelésre kapott cuccal a kedves fejlesztő valami csillagrombolót kiszolgálni. Persze az ember azt hiszsi, hogy 2core, 4GB RAM-ra mit lehet tenni. Mondjuk a szabályozót, amit egy jó kis berepüléssel egyetlen protontorpedóval lő szét a gaz Murphy. :DDD

Ingyen kellene témára: Az is ide sorolható amikor ajándék nyihahánál reklamálnak, hogy miért csak 120-as SSD van benne, meg egy Celeron 8G memóriával (Valami P4-et váltott, szóval kb. csak 8x gyorsabb.) De reklamálni azt tudnak!

https://frescho.hu

(#16918) hcl válasza frescho (#16917) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2 mag és 4GB RAM elvisz egy pár ezer emberes site-t mint szoftvertelepítő kiszolgáló :D
(Mondjuk nem asztali gép, és nem Windows. Power-en is volt ilyen, de volt x86 szerver is ennyivel még előző melóhelyen ilyen feladatra.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16919) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kellett telepítenem egy gépet mezei windózzal. Magamnak csak angol van, mert éppen olyat sikerült leszedni valamikor, ha épp win kell, elvagyok.
Feltelepítem, az illető magyart akarna gondolom, akkor display language Hungarian.
A Start menüben csak a fele maradt angol. Máshol azért nagyjából sikerült neki. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#16920) KROK640 válasza koby11h (#16890) üzenetére


KROK640
veterán

Szintén

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16921) opr válasza hcl (#16919) üzenetére


opr
veterán

Wtf, ezek szerint van különbség régió szerint a winek között? Azt hittem, csak az alapból benne lévő nyelvi csomag meg default lokalizáció a különbség, de ha van net, telepítés közben ezt úgyis meg tudod változtatni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16922) hcl válasza opr (#16921) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A halál se tudja, csak azon röhögök, hogy ez a jó OS, hogy egy nyelvváltás nem megy le rajta rendesen, ami aztán nem hackelés, a gyártó tette bele :D

Most kipróbáltam, hogy a virtuál Win10 alatt kicseréltem az IDE vezérlőt Virtio-ra, mert feltűnt, hogy az nem kcisit gyorsabb. Kékhalálozott inaccessible boot device-al. Most várom, hogy visszrakva IDE-re elindul-e végre, vagy másoljam vissza a snapshot :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16923) opr válasza hcl (#16922) üzenetére


opr
veterán

A Windows sose volt jó OS (mondjuk szerintem a linux meg a mac se az, de ez más téma), szerintem ezt senki nem állította róla. Olyan, mint az a szerszám, ami mindenre IS való. Az olyan nem lesz igazán jó semmire. De az átlagembernek mégis jó ötlet lehet olyat venni. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16924) hcl válasza opr (#16923) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A MS határozottan azt állítja, hogy jó... :D Meg az elkért lóvé is azt igazolja, hogy szerintük jó :D (Meg a "nem jó" meg a "trágyadomb" között is van pár fokozat ;] )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16925) KROK640 válasza BiP (#16891) üzenetére


KROK640
veterán

UC2-t sosem szerettem a Total commander nem tudta kezelni, se keresni benne se semmi :(
Igazából csak azt láttam, hogy rosszabb mintha bármi mást használnék.
Az ilyen LHA, ARJ, TAR és társai nekem nagyon hamar kivesztek, (1999ben még egy rakás tömörítő progi volt a gépemen 2001-re meg RAR és ZIP aztán ennyi), az ACE, PKZIP, 7z és társai valamivel tovább bírták, de hamar egyeduralkodó lett a ZIP és a RAR. Manapság meg leginkább a ZIP.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16926) opr válasza hcl (#16924) üzenetére


opr
veterán

Az MS nyilván azt állítja, hogy jó. Mi mást mondana? :D
Amúgy meg arra, amire való, arra jó az. Egyszerű, újabban átlaguser szinten nagyon megbízható, nem fagy, nem baszakszik, használni egyszerű, mi kell még?
Szerintem a trágyadomb túlzás. Jó, utoljára "jó" Windows a win7 volt szerintem, azóta inkább számomra is muszáj, mint jó, de végülis működik, a számomra fontos programok futnak rajta szépen (ellenben bármilyen más OS-el :P), szóval nah, jó az.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16927) KROK640 válasza koby11h (#16897) üzenetére


KROK640
veterán

Erről öcsém jut eszembe :D és a főiskolás számtech óra. Dos-t vették, és meg kellett formázni egy általuk vitt 1.44-es floppy lemezt. Öcsém azonban hatalmas rutinnal format C-t tolt, persze quick-et, és mire rájött, hogy nem a floppyt formázza, a gépén már nem is volt semmi :D A számtech óra hátralévő részét látványos füzetbe jegyzeteléssel töltötte, miközben hozzá sem ért a géphez.
Visítottam mikor elmesélte xD

(egyébként még korábban középsuliban nagy hobbi volt nekünk is 1-1 lassabb gépen vagy szemetesebb oprendszeren a különféle szivatásoktól kezdve a laza format c benyomása, egyfajta jelzés tisztelt rendszergazdinak, hogy lesse már meg a gépet (Amatőr rendszergazdink volt, simán kijátszottuk) és persze játszott a \con \con meg a gépet végtelen ciklusba küldő autoexec.batok és indítópultos scriptek létrehozása, illetve egy idő után az én iskolai gépemen csak én tudtam létezni, mivel én voltam a rendszergazda a többiek meg olyan korlátolt userek, hogy inkább senki nem akart odaülni (pl net sem volt ha más ült oda).

Amit lehetett mi is az iskolai gépen próbáltunk ki, legalább a rendszergazdi keményen megdolgozott a fizujáért. ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16928) KROK640 válasza bambano (#16911) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, ez Debreceni klasszikus :P az ezredforduló környékén a fél város IT-s arcai fújták ezt a viccet. :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16929) hcl válasza opr (#16926) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem trágyadomb, mert hatékonytalan, tákolmány, és az sem iagz, hogy problémamentes :D Használni egyszerű (?) - a legtöbb usernek mindegy, úgyis csak addg jut, hogy nem ért hozzá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16930) qnadam válasza KROK640 (#16925) üzenetére


qnadam
veterán

az arj nagyjából akkor kezdett kiveszni, amikor a rar terjedni kezdett :) a zip meg annyira elterjedt volt, hogy köszöni szépen, még mindig él. sok kicsi képet meg videót én is zippelek küldés előtt 0 tömörítéssel, gyors is, és biztos, hogy a túloldalon ki tudják bontani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16931) qnadam válasza hcl (#16929) üzenetére


qnadam
veterán

amire használom, arra jó és stabil. amire nem használom, az meg nem érdekel :D
mondjuk az előző fájlszerverem is asztali windowson ment :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16932) opr válasza hcl (#16929) üzenetére


opr
veterán

Na, ez az, ami szerintem mindegyik másikra IS igaz. Ezért mondom, hogy fos, fos, de végülis, jó az. Jobb nincs, csak olyan, ahol más a kompromisszum. De nem akarom elölről kezdeni megint, hagyjuk inkább. A win7+debian dualboot rendszeremet szerettem eddig magasan a legjobban, de sajnos elmúltak már azok az idők.
Mármint win oldalon, linuxot meg újabban nem használok, mert eddig is főleg melóra volt, most meg win+devkiten bsd alapú rendszer a szitu, úgyhogy ez van, ezt kell szeretni. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16933) KROK640 válasza hcl (#16919) üzenetére


KROK640
veterán

Ferenc barátom... már írtam róla. (csak nem ilyen vonatkozásban).

Jó pár éve mikor még én voltam a rendszergazdája (most is én vagyok, csak már Pesten lakik, szóval a support is olyan, pláne mióta kijött a füst a gpépéből, persze megvette volna azt a gépet amit Tivadar jól nem fizetett ki - erről jut eszembe lassan erről is írhatok megint egy szösszenetet) akkor vett egy új igencsak belépő szintű gépet. (valami bitang alacsony órajelű 2 magos belépő szintű CPU, talán 1GB RAM, meg valami 256-os GS LE VGA, és 250GB körüli HDD - ez 2011-ben volt, összehasonlításképp nekem akkor volt Phenom 9500, 2GB RAM, HD3870X2, 1TB HDD és mindezt 2009ben vettem)

Na rögtön jött a truváj, hogy neki nem XP kell, hanem Win7 mert az a menő és szép. Akkoriban amúgyis erősen ajánlottam a Win7-et, így ráállltam a dologra. Igen ám, de mivel akkoriban olaszul tanult, kitalálta, hogy neki OLASZ Win7 kell. Vagy olasz lesz a win7 vagy semmilyen ne legyen.
Felfegyverkeztem magamat a Francia Win7 telepítőmmel, elballagtam hozzá (két átszállás 40km), és természetesen ingyen (illletve egy telepítés közbeni vacsoráért + asszem a buszjegy áráért) feldobtam neki a Win7-et, amit nyomban le is olaszosítottam neki. (Első ránézésre) Remekül is sikerült, Ferenc boldog volt, mindenki örült, léptem haza.
4-5 nap múlva felhív Ferenc, hogy menjek már és csináljak már valamit, mert ez így szar nagyon. Persze ezzel kezdte így nem tudtam mi a baj, némi kérdezz-felelek után kiderült, hogy az a szar, hogy nem érti az olasz Windowst, és csináljam már meg neki magyarra. így hát ismét kimentem hozzájuk (két átszállás, 40km 1+ óra menetidő). Mire kiértem, kitalálta, hogy legyen angol a Windows, mert hát végülis azt is gyakorolnia kellene. Közöltem vele, hogy NEM. Magyar lesz, mert mégegyszer vissza nem jövök!!!
Az olasz Windows magyarításra került, javarészt ment a dolog, persze volt benne ami olasz volt, talán francia is, de a javarésze magyar.
Csakhogy Ferencünk imádta a "pályázati űrlapok"-tól kezdve az "árvíztűrő tükörfúrógép" fajta mappa címeket, és nagy lelkesen hozogatta is létre, a hasonszőrű file nevekkel együtt. Egyik nap a filerendszer úgy gondolta, hogy köszi elég volt, és letérdelt. Backup persze sehol. Azt sem tudta mi az.
Sok cucc elveszett, volt ami menthető volt. Utána kapott egy MAGYAR Win7-et, és közöltem vele, hogy amelyik file/mappa névben meglátok ékezetet azt magam törlöm, tök mindegy, hogy mi van benne.

Utána nem volt gond :) (az olasz nyelvvizsga azóta sincs meg, pedig nagyon lelkes volt akkoriban).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16934) KROK640 válasza qnadam (#16930) üzenetére


KROK640
veterán

jaja, azt én is így szoktam

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16935) bambano válasza opr (#16923) üzenetére


bambano
titán

előttem csak azok fikázzák a linuxot, akik üzemeltettek jobbat.
minimum vms-t :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16936) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A trükkre már nem emlékszem, de az volt a lényeg, hogy Operációs rendszerek gyakszin mutatta a kistanár, hogy kell terminálról mindenkit kivágni. Jött egy másik gyakszi, más tantárgy de pont Linux/Unix terminálban, gondoltam kipróbálom a parancsot. Működött ;] , egész csoportot kilökte a szerver :DD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16937) Syl válasza opr (#16923) üzenetére


Syl
nagyúr

> A Windows sose volt jó OS

Szerintem azért, mert eleve csak egy OS kiterjesztésnek készült, grafikus felület a DOS-hoz.
Persze utána hegesztettek alá valami kernelféleséget és NT néven kezdték árulni. Az már hasonlított operációs rendszerre, de mivel a grafikus mag a nyolcvanas évekből ered... Háááát, ezért olyan még ma is, amilyen.
Szerintem. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16938) BiP válasza KROK640 (#16925) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkoriban Windows Commander volt még szerintem :)
De amúgy kezelte, csak be kellett mappelni. (de valószínűleg nem ugyanolyan smooth módon, mint a zipet, az biztos).

#16923 opr : Ha ez a 3 mainstream OS kiesik, akkor melyik a jó? (AmigaOS-en és OS2-n kívül ? )
Amúgy jól írtad, olyan mindenes eszköz, de az átlagembernek épp ezért pont megfelel arra, amire használja. És mindig az egyszerű többség szava a döntő. (itt most nem jogi fogalom az egyszerű többség, hanem a többség, akik egyszerűek, mint a faék :) )

#16930 qnadam: Jaja, néha én is csak arra használom, hogy összefogjam a sok kicsi szart. És biztos lehetek benne, hogy a túloldalon is ki lehet csomagolni gond nélkül. HDD-n, pendrive-on így megmentem magam egy csomó szívástól.

#16931 qnadam : Tudom, hogy ebben a topikban égő, de itthon a NAS-ra én is Wint tettem. Ezt ismerem a legjobban, ezzel tudtam a legegyszerűbben megoldani az asztali gépekkel/telefonokkal való kommunikációt.
2 gyerek mellett nincs időm egy gyors/hatékony linuxot bekonfigolni.

[ Szerkesztve ]

(#16939) Lenry válasza KROK640 (#16933) üzenetére


Lenry
félisten

közöltem vele, hogy amelyik file/mappa névben meglátok ékezetet azt magam törlöm, tök mindegy, hogy mi van benne.

ott valami teljesen más probléma volt, mert Win2000-től fölfelé (pontosabban NTFS fájlrendszeren) édesmindegy neki milyen ékezet van a fájlnevekeben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16940) hcl válasza qnadam (#16931) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @opr : Ezzel az a gond, hogy lehet, hogy lenne jobb is, csak az emberek elvannak inkább a posványban :D Elég csak olvasni, hogy kinek milyen kínjai vannak vele (nem is értem a nagy részét, egyszerűen egy normális rendszeren elő se fordulhatna). De ja, nincs jobb. Hát, így nem is lesz :DDD

@KROK640 : Kollégiumban voltak érdekes dolgok - holland, német, spanyol, orosz, kínai nyelvek :D Meg egyik volt melóhelyen a kínai vevő emberei. Na azoknak nyomtatót felvenni :D A kommunikáció alapból Notepad-ben folyt, mert a beszélt angoluk még a miénknél is rosszabb volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16941) Syl válasza Lenry (#16939) üzenetére


Syl
nagyúr

Én azért több éve jártam úgy, hogy Mac-en lementett ékezetes állománytól a Win7 lef*sta a bokáját. (De úgy tudom van pár speciális karakter is, amit a Mac kezel, a Win meg pánikol)
Azóta csak sima angol karaktereket használok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16942) E.Kaufmann válasza Syl (#16937) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a Win95 és az NT4.0 fejlesztése már eléggé párhuzamos volt, még ha az NT késett is egy évet, a Win32 API se DOS kiterjesztésnek indult, valamint régen volt olyan is, hogy DOSLinux, amit ha jól rémlik DOS alól indítottál. Szóval akkor a Linux is sz@r, mert beindul DOS alól is :P
Valóságban a DOS volt olyan primitív, hogy egy másik rendszer el tudta venni tőle a vezérlést menet közben. A WinMe esetén már alig volt már több szerepe a DOS-nak mint egy GRUB-nak vagy LILO-nak.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16943) Syl válasza E.Kaufmann (#16942) üzenetére


Syl
nagyúr

A windows akkor is sz*r, értem?! :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16944) qnadam válasza Syl (#16941) üzenetére


qnadam
veterán

+1, még mindig probléma az ékezet, ha mac is van a játékban, mindkét irányban.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16945) qnadam válasza hcl (#16940) üzenetére


qnadam
veterán

ha linuxot használnának ennyien, azzal lenne tele minden.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16946) E.Kaufmann válasza Syl (#16943) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt értem. A ReactOS jobb, mert ingyen sz@r :P

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16947) opr válasza hcl (#16940) üzenetére


opr
veterán

Ertem En, csak szerintem nem igaz. Linux is kepes olyan szintu baromsagokra, hogy ihaj. Amikor 5db teljesen azonos Dell SFF gepre, ugyanarrol a pendriverol, ugyanugy installalva 5 kulonbozo hibaval telepul fel pl az Ubuntu LTS, az egyiken hang nincs, a masikon a grafikus felulet fossa ossze magat, mert szarul ment fel a driver, a harmadikon nincs halokartya, a negyediken az audio halt meg, es valo igaz, az otodik tokeletes volt. Mire sikerult megoldani, hogy legyen 5 ugyanolyan funkcionalis gep, gyakorlatilag volt 5db teljesen kulonbozo vas, es mindegyiknel lehetett irogatni, hogy mi a differencia, hogy ha valami van, tudjunk rola. Jah, es elment vele harom nap, aminek azert lett volna jobb helye.

Nemreg ismerosnek pakoltunk fel egy debiant, mondvan jo az neki, ugyse installal semmit, csak netezik meg filmet nez (ennek megfeleloek voltak a jogosultsagai is termeszetesen). Jo is volt, kb egy honapig, aztan osszefosta magat a hulye GNOME a semmitol, mehettunk megoldani, azzal is elment egy nap (azota jo, ujabb hulyesege meg nem volt, nagyon remelem, most par evig fogja birni). Szoval persze, amig serverre akarod hasznalni, tokeletes. Es igen, En is latok rengeteg olyan linuxot, ami desktopkent van hasznalva, nem poweruser altal, es jol mukodik. De kozel se az a mennybol a megvalto, aminek itt be van allitva, pont ugyanugy tele van megmagyarazhatatlan baromsagokkal, meg pont ugyanugy a legvaratlanabb modokon eltorik, mint a win meg a mac.

Szoval tovabbra se azt mondom, hogy van a linuxnal jobb. Azt mondom, hogy az is pont ugyanolyan fos, mint a win meg a mac, csak mashogy. De ha hirtelen lenne neki egy 20.000szer akkora felhasznaloi bazisa, ezzel atvenne a mainstream OS szerepet, es ugyanazokbol az abszolut egysegsugaru userekbol allna a felhasznaloi bazis, ugyanugy tele lenne minden azzal, hogy a linux szar.

Jelenleg szerintem univerzalisan jo OS konkretan nem letezik. Es jelenleg alapfelhasznalasra, basztatas meg poweruserkedes nelkul jo a win. Illetve nem jo, csak a tobbi sem az, tehat ugyis mindegy, akkor inkabb hasznaljon olyat Bela, amit ismer es nem panikol, hogy mashol van az X meg masok az ikonok.

Most a fentiekre lehet jonni, hogy biztos mi nem ertunk hozza, meg biztos a pendrive volt szar, meg biztos mi basztunk el valamit a debiannal is meg minden, de az van, hogy meg ha ez igaz is, akkor is tok mindegy, mert ha mar ahhoz is vilaglatott ubersenior szakembernek kell lenni, hogy installolj es vegigkattintgass egy egysegsugaru user OS-t, akkor visszatertunk oda, hogy nagyon nem tudja kivaltani a win-fele next-next-finisht. Ami igen, szar lesz, meg a vilag osszes felesleges baromsag hatterfolyamata futni fog, de futni fog. Az is igaz, hogy ennel komolyabb dologra viszont csak akkor van win, ha nagyon muszaj, mert amint melyebbre akarsz menni, mint az, hogy next-next-finish, egy borzalmas katyvalek feneketlen kut kaosz faszsag az egesz, utalom. Linuxnal legalabb rendesen bele tudok nezni, ki tudom talalni, meg tudom oldani, nem tippelgetni kell, hogy az a Qrva gomb azt csinalta-e, amit akarok, es megcsinalta-e, mert latom, hogy igen vagy nem, meg nem is hulye gombokat kell nyomogatni.

Szoval, tl;dr: Igen, mind szar, csak mashogy, de egysegsugaru otthoni usernek net+film kombora reszemrol tovabbra is az ajanlott a win.

De mindegy, reszemrol ez volt az utolso, innentol elengedem, ezerszer megfogadtam mar, hogy hivokkel nem vitatkozok, mert nincs semmi ertelme. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16948) quailstorm válasza opr (#16947) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ne az Ubuntuhoz mérd, nekem csak hasonló tapasztalatom van vele, főleg a Gnome/Unity vonalon. Pár óra alatt kinyírom.

Most csak pár projecthez muszáj, de a Linux Mint XFCE az bevált. (X2Go-t használok, és alighanem azzal nyírom ki az Ubuntu-Gnome-ot is).

(#16949) E.Kaufmann válasza opr (#16947) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A legnagyobb gond azzal van, hogy senkiháziak (és webprogramozók ;] ) kezébe került a popszakma...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16950) Syl válasza E.Kaufmann (#16946) üzenetére


Syl
nagyúr

Látodlátod?! Értedteeztet ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.