Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) KROK640 válasza DJGABI (#17539) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, hogy boltos-e, ez nem derült ki a történetől, de szerintem nem az. (elvileg apuka kollégája, és az nagyon nem számtech vonulat)

Kaptam képet a gépről, tényleg sima általános gép.

szerk : éltünk már együtt nem volt rossz, sőt, de néha bonyolultak a dolgok. Amúgy néha nem is baj, ha az embernek van egy kis tere (ettől nem szeretjük egymást kevésbé). Egyébként lesz még együttélés.

Jokeph : (nem tudom megvan-e az only fools and horsesből a nagyapa, de az ő stílusában képzeld el) : ugyan már Jokeph... mégis ... Miféle fekete leves? Ilyen későn már nem kávézom...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17552) KROK640 válasza Lenry (#17542) üzenetére


KROK640
veterán

Lenry : Köszi :) Igen, erre én is gondoltam, ezért mondtam neki, hogy mindká csatlakozót fényképezze le, és mutassa meg a boltosnak. De most nézem h az utolsó három (olyan fajta) között is lehet különbség? Sima VGA tüskés monitort kellene átalakítani.

Ez a monitor :

és ide kellene bedugni : (nem a legjobb kép, szóltam neki, holnap lesz olyan amin látszik az egész)

Ezzel kapcsolatban így, van valami extra tudnivaló?

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17553) hobizoli válasza KROK640 (#17552) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy DVI-DSUB adapter kell hozza, mert a fullos DVI-n kint van az analog jel is

több drón kell ;P

(#17554) KROK640 válasza hobizoli (#17553) üzenetére


KROK640
veterán

"DVI-DSUB adapter " akkor ezt meg is írom neki. Biztos, ami biztos

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17555) opr válasza KROK640 (#17554) üzenetére


opr
veterán

Azt is írd le neki, hogy a sima filléres szar kell, nehogy rásózzanak 30k-ért egy aktív cuccot, ami amúgy dvi-d - d-sub közé kell és rendesen átkódolja a jelet. Anno egyik ismerősöm így baszták át a boltban, nem voltam boldog. Még jó, hogy nem bontotta fel, így kis veszekedés után visszavették és adtak egy sima passzív analóg szart 1000ft-ért (ami akkoriban szintén simán dupla ár volt, de úgy voltam vele, hogy leszarom, jobb, mint a 30k...)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17556) hobizoli válasza KROK640 (#17554) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

egy ilyesmi urtechnika kell neki

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#17557) bambano válasza Lenry (#17542) üzenetére


bambano
titán

"bele se fog menni az analóg jelet továbbító 4 pin helyének híján": nyugodj meg, az ilyenek simán beledugják :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17558) E.Kaufmann válasza hobizoli (#17556) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Erről jut eszembe, hogy annó Mac-hez kellett miniDisplay-bármi más értelmes átalakító és a kutyabazárban kaptam is egy egyszerre HDMi,D-Sub és DVI végű egyben aktívat valami kemény ötezerért, mondjuk fél év után kitört a HDMI, de DVI-on használtuk tovább :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17559) BiP válasza KROK640 (#17552) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerencsére ebbe bármilyen átalakító belemegy,szóval a legolcsóbb elég.

Azért az a baszott nagy MADE IN CHINA felirat olyan szép :) Ez már megérte a 70e-et :)

OFF: ez már nőügyes téma, de nekem is furcsa, hogy az apjával él együtt, másik faluban és nem veled. Biztos megvan az oka, de a lényeg úgyis az, hogy nektek épp így a jó.
(néha jól jön, ha az embernek van egy kis tere. Nálunk épp az vita tárgya, hogy a szabadnapomon mennyi mindent intézzek el vs. végre hadd pihenjek/számítógépezzek nyugodtan)

[ Szerkesztve ]

(#17560) DJGABI válasza BiP (#17559) üzenetére


DJGABI
addikt

én is pont azt akartam kiemelni :DDD annyira igénytelen... ahhoz képest hogy főleg házakkal foglalkoznak.

aztán 10k egy alap házuk. hát annyiért Zalmant vettem
szerk: ja, bocs jár hozzá 450-es táp

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17561) F.E.K.. válasza KROK640 (#17534) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Tudom hogy kötekedés, de azért a hdd adatokra erősen rákérdeznék, mert ha simán "beszámította", akkor jó eséllyel vitte vele a rajta lévő adatokat is.

Nagy összegben merek fogadni, hogy legalább a böngésző tele van elmentett azonosítókkal/jelszavakkal, és persze a gépen egyéb privát tartalom is lehet (pl. képek).

Ezeket nem biztos, hogy más kezébe akarták adni...

(ugye hogy jobb most már hogy kimaradsz belőle? Mondjuk esélyes, hogy pár nap múlva (amint lesz dvi->dsub átalakító) találkozol a géppel, No bootable device found üzenet kíséretében (még rosszabb esetben bebootol valakinek a windows-a, benne szintén privát adatokkal, láttam már ilyet szervizes koromban behozott "új" gépen...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17562) hcl válasza KROK640 (#17549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Nbase egy bolt, akik árultak "sajátmárkás" összerakott gépeket is, szóval nem annyira brand gép az (vagy inkább semennyire), hogy érjen 70-et :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17563) Lenry válasza BiP (#17559) üzenetére


Lenry
félisten

Nálunk épp az vita tárgya, hogy a szabadnapomon mennyi mindent intézzek el vs. végre hadd pihenjek/számítógépezzek nyugodtan

nem az asszony miatt, de ugyanezen okból államtitoknak számít, hogy mikor megyek szabira. faszkivan azzal, hogy "gyere már segíteni egy kicsit, úgyis ráérsz". nyilván azért veszek ki szabadságot, hogy dolgozzak...
hasonló okból szorgalmazom a garázs építését, mert "láttam otthon van mindkét autó, szabin vagy?"

akkor már inkább bemegyek az irodába, emiatt van még meg 20 napom az idei 24-ből

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17564) koby11h válasza F.E.K.. (#17561) üzenetére


koby11h
aktív tag

De még mennyit... nem győzöm ismerősöknek magyarázni, hogy nem adunk el hdd-t írás felületteszt nélkül vagy legalább egy teljes formázás kell!
És én is kaptam már úgy hdd-t, hogy boltból vették használtan és tele volt személyes anyagokkal - az előző tulajdonoséval! Agybaj a köbön...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17565) hcl válasza Lenry (#17563) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nekem ez egyszerű, asszony dolgozik akkor is, ha szabin van, dolgokat én szoktam intézni, és amúgy sem szeretem, ha van valami elintézetlen, szóval előbb megoldom, aztán pihi.

Az ilyen ugráltatósakat meg értelmezni se tudom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17566) koby11h válasza Lenry (#17563) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is titkolom, főleg a tágabb család előtt. Kocsit asszony elviszi, garázs becsukva, elöl reluxa beállítva...
Mindig mindenkinek van valami olyankor.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17567) Syl válasza Lenry (#17563) üzenetére


Syl
nagyúr

El kell költözni az ország másik végébe és problem solved. Nekem bejött :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17568) Silverboy válasza Lenry (#17563) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Látom online vagy tudnál segíteni?" "Telefon: Bocsi, hogy zavarlak, tudnál segíteni?"
Sosem nyitok ajtót szabimon, ott a "család", max akkor nyitok ajtót, ha tudom, hogy hozzám jönnek, és várok valakit. Azt az évi 23 napot, hagyják meg nekem, meg a gondolataimnak :DDD.

Amióta minden játékkliensbe van GhostMode azóta, cseszettül örülök, telefonon csak a család érhet el meg a közvetlen felsővezetőm... facebook chat always off... Így nyugodtan van gőzkieresztő nap... ha valami fontos és felnézek megnézem (Vibr,Massenger) másik az, hogy lenyitom a terepasztalt... és ciccentek egy jó sör(öket)t, de akkor zen üzzemód bekapcs, és eltűntem félnapokra/napokra.

Annyi inger éri az embert, naponta mint 30 éve 1 hónap alatt... sokkal nyugodtabb vagyok, és sokkal jobb a kedvem is (depresszív jellemem van)... meg van magamra időm :).

Nem vagyok egyedül legalább :DDD ezzel.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#17569) hcl válasza Syl (#17567) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Városi lét velejárója, hogy senkit nem ismerek, és senki nem ismer :D Pécsen ismertek, de egy akkora helyen nyugodtan van az ember anélkül, hogy bárkivel összefutna. Itt meg már esélye nincs a személyes zaklatóknak.
Fb chat már régóta off (de üzenetekre válaszolok), ám helyben úgysem keres senki... :D Telefont alapból nem szeretem, azt már kb. mindenki tudja, hogy ne hívjon fel. Meg ismerősi kör nagy része bölcsész, szóval én nem szoktam tőlük kérni semmit (amikor 10 éve költöztem, akkor segítettek pakolni).

De ez, hogy fú ha otthon vagy akkor csinálj neki valamit, ez már az agyrém kategóriája.

@Silverboy : Nekem nem az ingerek mennyisége a baj, inkább az, hogy minden macerásabb, mindig, annál, mint aminek lennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17570) jokeph válasza KROK640 (#17551) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát,nem a kávéra gondoltam. :D
#17552KROK640: mekkora mázli, hogy DVI-I van rajta, ahogy írták a filléres átalakító kell hozzá. :K

GF3TI200 128 MB: a retro topikba bedobtam 2 képet. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17571) KROK640 válasza opr (#17555) üzenetére


KROK640
veterán

A lányát okítom, apukával nem beszélek, ez ügyben. Szóval barátnőmnek mondtam h mi kell.
Hobbizoli köszi, ezt így egy az egybe belinkeltem barátnőmnek, hogy ilyet vegyen :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17572) dingdongkng válasza bambano (#17408) üzenetére


dingdongkng
tag

Azért röviden de. Ha félnek melletted az nem jó semiképp. Aki jól vezet amellett pályán sem félsz. Aki ült tényleg jól vezető ember mellett az vágja...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#17573) F.E.K.. válasza Lenry (#17563) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"akkor már inkább bemegyek az irodába, emiatt van még meg 20 napom az idei 24-ből"

Emelek: hátravan még idén 14 nap... a 33-ból :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17574) vince válasza F.E.K.. (#17573) üzenetére


vince
őstag

Én pont annyit voltam szabin az idén, mint te, nekem 17 napom van még a 36-ból (29 nap alapszabadság és 7 nap gyerekek után járó pótszabadság).

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17575) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

No lássuk, ki mennyi "láblógatást" halmozott fel még év végére? :DD :DD :DD :DD
(részemről azért maradt ennyi, mert kissé el voltam havazva idén, plusz eleve sok a HO is)

Eddig vince nyert :C

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17576) Silverboy válasza F.E.K.. (#17575) üzenetére


Silverboy
aktív tag

15/23 :DD És november végéig hajtás van, nem tudok elmenni ;]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#17577) BiP válasza vince (#17574) üzenetére


BiP
nagyúr

+7? >=3 gyerek van, vagy idén született az első (2+5nap) ? Mondjuk többesszámként írtad, úgyhogy gondolom első opció.

Nekem 28+4, meg tavalyról áthoztam 12 napot. Úgyhogy még van 20napom. Az év első felében komoly project volt, gyakorlatilag nem mehettünk szabira se 1-2 napnál hosszabban.

(#17578) KROK640 válasza F.E.K.. (#17561) üzenetére


KROK640
veterán

Na, utána kérdeztem, elvileg a HDD is belekerült. Csak úgy ahogy volt. Azt nem tudom, hogy az SSD-n van-e rendszer, de remélhetőleg igen, akkor elvileg nem lehet túl nagy baj. (HAHHAHAA)

Egyébként van egy ehhez hasonló, de ennél is meredekebb storym : 2016-ban történt, egy Debreceni használt alkatrészekkel foglalkozó boltból akkor egy havercsajnak HDD-t. Elég régi gépe volt ( C2D, 4GB RAM stb ) szóval egy 160GB-os HDD elég volt bele. vettünk egy ilyet használtan. Hazavittük és amikor beraktam neki (mármint a gépbe) :D, akkor legnagyobb meglepetésre bebootolt róla egy Win XP :Y De ez mind nincs semmi, mert egy cégnek rajta voltak a céges adatai, könyvelés, a weboldalukra az admin jelszó stb. Csak így lazán egy használtan eladott winyón.
Végül nem csináltunk semmit, csak leformáztuk. De most eladhattuk volna a konkurenciának is akár (egyikünk sem ilyen) vagy csak szivathattuk volna a céget; vagy megkeresni a cégvezetőt, hogy a rendszergazda így adta le a HDD-t, netalán belekeverni a boltot is, hogy mégis hogy volt ez a HDD tesztelve, ha így kikerült a vevőhöz???
Lehetett volna nagy balhé, de sima format ment, és használta inkább a winyót (mellesleg jól lehajtott winyó volt, mert eg évig sem bírta).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17579) KROK640 válasza jokeph (#17570) üzenetére


KROK640
veterán

Egyszer ettem a kínaiban egy sötétbarna levest, amiben volt bor és sajt is... akkor csak is az lehet :D

Na, barátnő is örül, hogy filléres lesz az átalakító :D

Ok, majd megtekintem. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17580) vince válasza BiP (#17577) üzenetére


vince
őstag

3 gyerekünk van :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17581) KROK640 válasza F.E.K.. (#17575) üzenetére


KROK640
veterán

Cipruson tuti veszítettem volna, ott ugyanis végig : 0/0
nem volt olyan, hogy szabadság. Heti egy nap nem kellett dolgozni, de azt nem is fizették. Tehát klasszikus értelemben, nem volt szabadság.
(volt olyan, hogy 41 napot húztam le folyamatosan)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17582) BiP válasza KROK640 (#17579) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt hittem, már megvette.

De esélyes, hogy ígyis-úgyis menned kell, mert ha csak be lett téve a HDD a vadiúj (?) SSD mellé (ami végülis a legjobb opció), nem biztos, hogy rendszer van azon az SSD-n.
Tekintve hogy az összeszereléssel sem akart bajlódni, gondolom a telepítésre sem fordított energiát.

[ Szerkesztve ]

(#17583) E.Kaufmann válasza KROK640 (#17578) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg gyűjteni szoktam a céges HDD-ket (nem otthon ;] ). Volt hogy a fiók alja kiszakadt, mert annyi winyó volt már benne :D, de megfogta egy másik fiók.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17584) hcl válasza F.E.K.. (#17575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 4 napos a munkahét már év évégig :D

@KROK640 : Az szép :D

Ahol dolgoztam nagyonrégen, ott javították a Blackberry-ket (mondjuk az európai gyártás is ott volt).
Érdekes adatokkal volt tele némelyik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17585) E.Kaufmann válasza hcl (#17584) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A legérdekesebb, amivel én találkoztam használt HDD-n egy működő DukeNukem telepítés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17586) koby11h válasza hcl (#17584) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ismerős is mesélte, hogy boltjába visszajött a hölgy, mert a javításra leadott laptopján véletlenül maradt néhány nyaralási fotó.
Mondjuk úgy, hogy nem a hétköznapi értelembe vett strandra járt nyaralni... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17587) hcl válasza koby11h (#17586) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Höhö. Pár melóhellyel ezelőtt a servicedesk-et vágták meg nem kicsit, mert egy távozó csaj gépén talált képeket publicba' kitették egy felnőtt oldalra :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17588) koby11h válasza hcl (#17587) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is találtam már ilyesmit, megnéztem, mert nem vagyok szent, de utána töröltem...
De kirakni bárhová??? Az már szerintem bunkóság.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17589) dingdongkng válasza KROK640 (#17578) üzenetére


dingdongkng
tag

Mondjuk mindennel együtt lehet érdemes lett volna őket erről informálni, mivelhogy a kezdeti sokkon túl változtathattak volna a policyjaikon, a hardwarek selejtezése kapcsán....

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#17590) PH 5.5 válasza koby11h (#17588) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem ezek jöttek szembe egy osztrák céges vinyóról:

[kép] [kép]

Valami amerikai partnercég ültetvénye.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#17591) koby11h válasza PH 5.5 (#17590) üzenetére


koby11h
aktív tag

Még a látványa is bódító... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17592) BiP válasza PH 5.5 (#17590) üzenetére


BiP
nagyúr

Kizárólag orvosi célra. :)

(#17593) hcl válasza koby11h (#17588) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt a sd-s csókának voltak hülyék. Volt belőle büntetőügy, bár nem sok következménnyel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17594) Lenry válasza F.E.K.. (#17573) üzenetére


Lenry
félisten

33-14 az csak 19.
így még mindig én vezetek :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17595) PH 5.5 válasza hcl (#17593) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Beletrafáltál, az összes termékükön ott díszeleg a "non medical" felirat :)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#17596) Pötyi válasza Lenry (#17594) üzenetére


Pötyi
őstag

Nekem az egy gyerek után járó pótszabival 39 nap... :DDD

QNX is cool!

(#17597) hcl válasza PH 5.5 (#17590) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Allergia kizáró ok ha melóra jelentkezel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17598) Csepy válasza PH 5.5 (#17590) üzenetére


Csepy
senior tag

Egyszer ügyfél (20-22 év körüli nagyon dekoratív csaj) leadta a 64GB iPhone SE-jét adatmentésre, mert bedobta a kádba és az nem igazán tolerálta. Na, az tele volt a csajról készült, illetve önmaga által elkövetett meztelen fotóval és egy halom aktus közben készült fotóval és videóval és szinte csak azokkal.
Mikor jött az adataiért, simán a "ruha alá láttam".

Regards: Csepy

(#17599) E.Kaufmann válasza Csepy (#17598) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az volt a borravaló :D
Nem lehet, hogy hivatásos volt?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17600) PH 5.5 válasza E.Kaufmann (#17599) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Igen, van ez a típusú ügyfél, ránézésre tudni lehet már, hogy ilyen jellegű tartalmak vannak a kütyüjén. Van olyan is, aki előre közli, és hozzáteszi, hogy nyugodtan nézzem meg, szinte elvárja. Hivatásos is előfordult, ott volt a teljes "portfoliója".
Mondjuk célirányosan soha nem kutatok ilyesmik után, de néha óhatatlanul szembejön.
Ebben a szakmában nagyon fontos a bizalom, ezt nem könnyű kiérdemelni, viszont annál könnyebb elveszteni.
Mellesleg a leginkább arcpirító böngészőelőzményekkel egyházi személyek gépén találkoztam. Semmi komoly, semmi törvénytelen, de azért na...

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.