Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) KROK640 válasza hcl (#16085) üzenetére


KROK640
veterán

Az a baj, hogy nagyon köves a víz, túl sokra nem mennék vele. Pár éve ajánlottak valami spéci mágneses szűrőt, akkor volt 60 sokezer plusz beépítés, minden franccal együtt 80-90 lett volna a vége. Akkor ... most tuti, hogy 100+ lenne a történet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16102) KROK640 válasza MasterDeeJay (#16091) üzenetére


KROK640
veterán

nem kell rá feltétlenül Win10, ha nem haragszol rá...
De azért 1GB RAM meg 160GB HDD már tényleg a használhatatlan kategória netezni is :( (emlékszem rá mikor 1GB RAMmal meg 1 mag 2 szál 1600MHZ-el 533-as FSBn 512KB L2-vel még kifejezetten gamer gép lehetett volna, nemhogy netezni ideális ... Szomorú, hogy a webböngészés gépigénye is így növekszik :( )

Oh, ilyet én is láttam, hogy a gépházon ilyen-olyan gyengébb dolgok voltak, aztán szerencsére belül sokkal jobb volt a helyzet :)
De a saját gépházam is ilyen, rajta van a cimke elöl, hogy POWERED BY AMD PHENOM, aztán Phenom 9500 helyett I5 10400F van benne. A különbséget szerintem nem kell ecseteljem a Phenom kb mint a te kínai procid, a 10400F meg egy mai modern középkategóriás CPU. 13 év van a két CPU között...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16103) KROK640 válasza bambano (#16100) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos olyan gyorsan nyomja le a webkam, hogy csak éppen látni h volt valami, de élvezni nem lehet :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16104) hcl válasza KROK640 (#16102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"De azért 1GB RAM meg 160GB HDD már tényleg a használhatatlan kategória netezni is :("
Amúgy ezért leginkább az utóbbi évek webes cuccai felelősek. 1GB RAM-ban egy normális OS simán elvan.
Viszont egy csomó mindenre jó egy ilyen kis gép, főleg ha keveset eszik. Csak ilyesmire keveseknek kell.
(BTW a háttértár mérete netezéshez mindegy :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16105) KROK640 válasza hcl (#16104) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ezt írtam lentebb is, hogy durva, hogy a webes cuccok igényei hogy megugrottak az elmúlt években.
csomó mindenre?? én két dologra tudnám elképzelni :
vagy torrentezni (ahhoz a kevés háttértár pont nem optimális) vagy gyerekeknek mindenféle régebbi offline (akár Rosetta Stone 2) oktató programot futtatni.
Esetleg retro gamelni valakinek, de a VGA miatt úgysem tudná 1600-as HT-s Northwoodra és 1GB RAMra való játékoknál kihasználni. (arról nem is beszélve, hogy ami játék támogatja a második szálat, annak már az 1600-as NW órajel bőven kevés lehet)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16106) GEIL válasza KROK640 (#16105) üzenetére


GEIL
addikt

Ez így van.....netezős gépigény is érezhetően nőtt....weboldalak közötti normál manőverezés, 2-3 lap egyszerre megnyitása és ide-oda lépegetésre az aláírásomban lévő 3. (leggyengébb konfig) már épphogy elegendő.
C2D 2 mag 2 szál már nem acélos...DDR2 se a csúcs, de legalább 8 Gb dual ch.....
Quadro Fx1800 még bírná, SSD jó hogy van (az ér benne a legtöbbet)...win10 naprakészen.....hát igencsak érezni a másik 2 géphez képest hogy többet "gondolkozik".
De ha betölt, akkor minden oké...youtube, online filmezés, online rádió, családi képek nézegetése, munka....erre van használva...sajnálnám "kidobni" mert elketyeg még...
de 20 ezret ér cakk pakk XD

De "netezős" gépre is legalább a középső konfigomat merném mondani....na ott már nem kell "kompromisszum"...az kb pörög ahogy elvárom. cakk pakk egy 100-ast se ér.

A legerősebb gépem meg még nekem is "új élmény", hogy szinte egyből történik ha akarok valamit XD....de megszokható :D :C de 200 ezer feletti értéken illik így menni neki.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#16107) koby11h


koby11h
aktív tag

"Egy friss kutatás szerint viszont aki online seggfej, az a való életben is az." - 24.hu
Ehhez kellett kutatás? :F

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16108) E.Kaufmann válasza bambano (#16100) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazi, vagy csak a K2-esben elszabadult egy kémia demonstráció?

koby11h: A tudomány a bizonyítékoknak hisz :D , viszont akkor itt hiába próbálnám megkedvelni stílusa ellenére a (khm, moderálva)-t, való életben is ... ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16109) hcl válasza KROK640 (#16105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- vezérelni valamit (ez máris végtelen számú alkalmazás)
- mailszerver
- otthoni szerver
- információs kijelző meghajtó PC-je
Meg még kismillió olyan alkalmazás, ahol valami kis cumót kell futtatni, és felesleges valami erőművet odarakni. Nem kell a sima SOHO alkalmazásoknál leragadni, Windowsnál meg pláne nem. 1GB RAM-mal azért elvan egy gép, ha nem parazolod az erőforrást.
(De a home szerverem is egy i3-330M, visszafogva 1.4Ghz-re, 1GB RAM-mal.)

@koby11h : A lényeg, hogy bizonyított, megkutatott - eddig is mondogatták sokan (én is), hogy a neten a hülyék/trollok eddig is köztünk jártak, csak nem kerültek nagy nyilvánosság elé, sokan nem hitték el.

És ON :
HR-es sztorik idiótákról :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16110) E.Kaufmann válasza hcl (#16109) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazad lenne, ha nem lehetne mobiltöltőről (is, bár tisztességesebb tápot érdemelnek) működő kis fogyasztású SBC-ket is ilyesmire befogni, mert inkább árampazarlás, mint értelmes felhasználás. Még egy Netbook is már az a kategória, pláne hogy még a kis kerregője is megy 24/7-ben (, de nem arra terveztek), amit én már nem szívesen használnék ilyesmire.
Egy RasPi2-esen ment egy ideig a LibreElec SMB megosztással nálam mint mini "NAS" Jelenleg nem használom, de igény volna rá újra, valami OwnCloud vagy hasonló szolgáltatással.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16111) hcl válasza E.Kaufmann (#16110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valóban, bár ha megvan már egy ilyen gép (mert maradt régről), akkor egy RasPi árából elég jó ideig megvan az áramszámla. Nem mellesleg néha előny a saját kijelző és billentyűzet, esetleges VGA kimenet, saját akku, ami áthidal egy áramszünet, stb.
A lényeg az, hogy elég sok olyan alkalmazás van, amire jók régi gépek, nem feltétlenül kuka csak azért, mert nem elég már netezni sem. A részleteken lehet vitatkozni :)

"Még egy Netbook is már az a kategória, pláne hogy még a kis kerregője is megy 24/7-ben"
Nemtom, nekem van monitoring a home szerveren, annak a ventije néha elindul kb. 2000-es fordulaton, majd megáll, mert visszahűti a procit 41 fokra. (42-nél kapcsol be.) Hallani nem hallom, pedig itt van 1 méterre.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16112) E.Kaufmann válasza hcl (#16111) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem 8 centi alatti ventikhez sosem volt bizodalmam, de még a 8 cm-et is gyanakvással és csak rendes golyós csapággyal, akkor viszont nem halk :D (Delta féle uborkaszeletelő ;] )
Én mondjuk 5-ért vettem használtan tokostul, bordástúl a Pi2-őt vagy két éve, annyit megért.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16113) hcl válasza E.Kaufmann (#16112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyiért én is megvettem volna! :D Egyszer volt ebay-en akcióban 5-ért, leütöttem, ahogy megláttam, majd pár hét múlva jött egy levél, hogy bannolták a csalót, és visszautalták a lóvét :D
Most lehetne egy egymagos Atom-os netbook homeszerverem kb. bagóért, de miután már vagy másfél éve itt pörög a T410 szervernek, mindegy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16114) koby11h válasza hcl (#16109) üzenetére


koby11h
aktív tag

"She was just meowing." :W
Kidobnám mint macskát...

szerk: a kábítószeres duma is mekkora: "he accidentally inhaled it." :C

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16115) koby11h válasza koby11h (#16114) üzenetére


koby11h
aktív tag

"one member of staff accusing another of witchcraft"

Szóval ott sem normálisak az emberek!
Én nem mennék HR-esnek, van saját bajom, nem kell a másé is...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16116) E.Kaufmann válasza koby11h (#16115) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szegény Sarah. :(

Lyuk a falon, ötletes ;]

Sajttolvaj, két családú srác, özvegyi segély :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16117) qnadam válasza koby11h (#16114) üzenetére


qnadam
veterán

az emberek jelentős részének teljesen hibás elképzelése van a szólásszabadságról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16118) koby11h


koby11h
aktív tag

igen, a rágalmazás, becsületsértés, verbális zaklatás és hasonló fogalmak pedig ismeretlenek

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16119) hcl válasza koby11h (#16114) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk is volt ilyen pár csaj pár hellyel ezelőtt, akik néha nyávogtak, de az vicces volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16120) Diabolis


Diabolis
tag

Jelszófelejtős User jelzi, hogy lejárt az AD jelszava, mennem kell frissíteni. Megyek.

Én: Jelentkezzél ki. *megteszi, ha már itt vagyok ezt-azt intézek a gépén*. Most kérlek jelentkezzél be.
JU: *nem jó a jelszó* De pedig ez a jelszavam.
Én: De látod, hogy nem.
JU: Honnan látnám??
Én: Onnan, hogy nem enged be.
JU: De reggel még beengedett!!
Én: Ez azt bizonyítja, hogy az eltelt 20 percben (7:50 volt) elfelejtetted a jelszavad.
JU: De én ezzel léptem be reggel!!
Én: Mint látjuk, nem.
JU: De igen!!!
*ez még háromszor, majd félretúrtam, beírtam neki a jó jelszót amire 25 napja változtattam meg (fel van írva :D ), és otthagytam a vérbe*

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#16121) koby11h válasza hcl (#16119) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az lehet vicces, sőt erotikus is, de ha pl. én csinálnám akkor már ijesztő lenne! :K
Nagyon ember/helyzet függő... de rendszeresen csinálva normálisnak nem nevezném!

Most értem a végére ebéd időben. Nem semmi esetek! Együtt tudok érezni a HR-esekkel, de akkor sem szeretem Őket.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16122) koby11h válasza Diabolis (#16120) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ugyan ez!!! Tegnap kértem user M365 jelszavát gép újratelepítéshez. Szerinted jót adott meg? Nem hát, azt adta meg amit 5 éve a céghez jövetelekor kapott, de azóta ötször Neki is kellett változtatnia, fél éve pedig én változtattam, mert akkor sem tudta!
A jelszó azóta is az, amit áprilisban adtam: Jegyezdmeg21
:W :W :W

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16123) E.Kaufmann válasza koby11h (#16122) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És mi is a cím? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16124) hcl válasza koby11h (#16121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez jópofa volt :) (Említett nőneműek is jófélék voltak... :D )

@Diabolis : Au :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16125) koby11h


koby11h
aktív tag

Nem lennék az IT helyében:
21 GB banki adatot törölt bosszúból a volt dolgozó

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16126) koby11h válasza E.Kaufmann (#16123) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nana! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16127) E.Kaufmann válasza koby11h (#16125) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Volt mentés és 10000 USD? Naggyon olcsóak vagyunk :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16128) BiP válasza koby11h (#16121) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja. Én is végigrágtam magam. Előtte már akartam egyet anyázni, hogy a HR-esnél lustább, magát felsőbbrendűnek hitt állatfaj nincs, és hogy most is az átlagusert fogják fikázni, de aztán elég érdekes, és meghökkentő sztorik voltak. (kommentben is volt pár jó)

(#16129) bLaCkDoGoNe válasza hcl (#16109) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hú, nagyon meredek sztorik vannak itt. Mondjuk az első rögtön magasra tette a lécet, nehéz is volt megugrani a többinek. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16130) hcl válasza koby11h (#16125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, nem volt backup? :D Akkor én sem :D (Ja, de, volt.)
Amúgy az is érdekes lesz, amikor megkérdezik, hogy mindhez kellett-e hozzáférésének lennie... :D

@BiP : Valószínűleg ezek ugyanazok a userek, akik miatt az IT is fogja a fejét :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16131) hcl válasza E.Kaufmann (#16127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Leesett közben.
Van olyan backup plan valamelyik szolgáltatónál, aminél valami minimális díja van a cuccnak, de amikor vissza akarsz állítani, az drááága :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16132) Lenry válasza koby11h (#16125) üzenetére


Lenry
félisten

bénák.
egy ismerősöm mesélt egy olyan sztorit, ahol az IT vezetőt elővigyázatosságból úgy menesztették, hogy "Tibi be tudnál jönni légyszíves?" és mire Tibi elsétált a CEO irodájáig, minden hozzáférése blokkolva lett. minden.

ha felelősen gondolkodó cégvezető vagy, ezt csak így szabad.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16133) hcl válasza Lenry (#16132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az IT fejeseknek nem is szokott különösebb admin hozzáférése lenni nagyobb cégeknél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16134) koby11h válasza Lenry (#16132) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ahol dolgozom cégeknél, ott mindenhol max. 10 perces ablak van arra, hogy AD, M365, ERP, CRM jelszavakat letiltsuk, átirányításokat elvégezzük.
Amikor kijön a HR-ről már rendszerint ott kell várnom a gépe mellett. Szar meló ez a része.
Volt, hogy együtt kajáltunk, és én már tudtam, hogy ahogy végett megy a HR_re én meg a gépéért...

hcl: egyik helyemen az IT vezetőnek annyit sikerült kisírnia 3 év alatt, hogy local admin, de AD-ben semmi extra joga nincs, a szerverekhez nem fér hozzá, szerver szobába csak felügyelettel megy be, kulcsa sincs hozzá...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16135) Lenry válasza hcl (#16133) üzenetére


Lenry
félisten

lehet, hogy annyira nem volt nagy fejes, a sztori ezt a részét nem részletezték

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16136) hcl válasza Lenry (#16135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért

@koby11h : A gépe mellett? Jelszót tiltani akárhonnan lehet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16137) koby11h válasza hcl (#16136) üzenetére


koby11h
aktív tag

Elhozni a gépét, jelszava akkor már rég nincs... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#16138) bambano válasza E.Kaufmann (#16108) üzenetére


bambano
titán

igazi volt, a térről lövöldöztek fel kb.15 percig egy rendesebb műsort.
mondjuk ha a k2-ben lett volna történet, azt a publikus webkamera nem látja.
ha találgatnom kellene, azt mondanám, hogy gólyatábori esemény volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16139) bambano válasza Lenry (#16132) üzenetére


bambano
titán

egyik nagy magyar cégnél exchange-et migráltak és az utolsó 1-2 nagyonfontos usert nem tudták áttolni, mert mindig használták.
egyszer megunták, az üzemeltetési vezető berontott a nagyfőnök irodájába, közölte vele, hogy most kilépsz mindenből, és utána kezeket fel!
amikor megtörtént, ment a telefon a rendszergarázdáknak, hogy most :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16140) hobizoli válasza KROK640 (#16102) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy tenyleg, par eve is a 8GB volt as minimum, de ma mar 16GB alatt ossze nem raknek semmit
8GB meg megeszik egy web is, de 16-t egyelore meg a gamerek se nagyon szoktak

meloban is a 8GB-s RAM-s gepeket is ujra kell inditgatni max 2 naponta, mert "bekesselt" RAM miatt 6.7-7.2GB-t hasznal a gep, ujrainditas utan meg 3.2-3.5GB-t
a 4GB-s regebbi, az meg mint vmi fatengelyes i-nullás, az amikor ujra van inditva is 3GB korul van es villog a HDD LED-e


:DDD

több drón kell ;P

(#16141) qnadam válasza hobizoli (#16140) üzenetére


qnadam
veterán

én meg azt hittem, hogy a ram arra való, hogy dolgok legyenek benne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16142) hcl válasza qnadam (#16141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak nem mindegy, hogy az OS maga tölti meg, vagy a hasznos dolgok :)
Egy Windows megtölt maga 3-3.5GB-ot. (32 bites kevesebbet valamivel.)
Egy KDE-s Ubuntu elvan 1GB alatt (de az ugye egy fullextra ablakkezelő). Egy fapadosabb Debian 300-350MB, mondjuk egy Xfce-vel, ami a WinXP asztalának a szintje kb. Gnome shell-el sem fogyaszt igazán többet, az viszont már nem fapad. (Ezek 64 bites esetek.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16143) hobizoli válasza qnadam (#16141) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, csak az vmiert sosem jo, ha "tele" van, vagy a kozeli az allapot :U

több drón kell ;P

(#16144) qnadam válasza hobizoli (#16143) üzenetére


qnadam
veterán

cache-eljen bele dolgokat, aztán ha kell másra, majd kiszórja szépen. 8 gb ramos laptopomon hetes uptime-ok mellett se okoz ez gondot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16145) Syl válasza hcl (#16142) üzenetére


Syl
nagyúr

Windows becache-eli fél környéket és mégis, ha indítasz egy alkalmazást, jön a röcögés. Ugyanazt az alkalmazást indítod Linuxon (pl. LibreOffice, Firefox), sokkal gyorsabban betölt.
szerk. Mac-en ugyanez. Érezhetően lassabban indulnak el az appok, mint Linuxon.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16146) quailstorm válasza hcl (#16142) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XFCE azért lényegesen többet tud egy szénnémoddolt XP asztalnál is.
Plusz XFCE tud kompozitálást és akkor nincs tearing.

Az biztos, hogy a Windows 10 nagyon sokat előtölt, de nagyon sok a senki által nem használt háttérfolyamat is, többnyire az UWP baromságok. YourPhone meg Cortana...

[ Szerkesztve ]

(#16147) hobizoli válasza qnadam (#16144) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ha 16GB-l is megnezned ugyanezt, akkor feltunne, hogy jééé, mintha jobban venne a lapot.... :DDD

több drón kell ;P

(#16148) qnadam válasza hobizoli (#16147) üzenetére


qnadam
veterán

az asztali gépemben 16 gb ram van (és ugyanolyan ssd), egészen kicsi a különbség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16149) hcl válasza quailstorm (#16146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tud, ha akar, nekem tök alaptelepítés van fent.
Mondjuk helyből kb. minden Linux felület jobb annyiban, hogy van Always on top, amit a MS még soha nem csinált meg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16150) hobizoli válasza qnadam (#16148) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ugyanazt a konfigot nezd meg :DDD

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.