Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) jokeph válasza koby11h (#17150) üzenetére


jokeph
nagyúr

És UEFI/GPT sem kell neki ? ;) ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17152) koby11h válasza jokeph (#17151) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nemtom, nem néztem meg, mert nem érdekel, de az oldalon erről nem írnak.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17153) Lenry válasza koby11h (#17150) üzenetére


Lenry
félisten

cserébe az így telepített OS nem kap majd updateket
(hogy ez pozitívum vagy negatívum, azt mindenki döntse el vérmérséklete szerint :D )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17154) E.Kaufmann válasza koby11h (#17150) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sz@rozzuk, de azért van már belőle warez? :W
Most telepítettem a hivatalos Win11-et hivatalos Win10 frissítésként, Indexes Microsoft linkről új laptopra, most arról megy egy Teams konferencia, na majd látjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17155) hcl válasza koby11h (#17150) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D :D :D

@Lenry : Ugyanakkor a Microsoft elkötelezett az IT biztonság mellett? :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17156) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Alzának küldhetek vissza gariztatni terméket Foxposton keresztül? Személyes átvételnél is kérne e-mail-t és telefonszámot. A matrica nyomtatás opció mire vonatkozik?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17157) hcl válasza E.Kaufmann (#17156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A matricanyomtatás arra vonatkozik, hogy a Fox nyomtatja a feladócímkét a küldeményre. A többit nem tudom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17158) koby11h válasza E.Kaufmann (#17156) üzenetére


koby11h
aktív tag

Simán, a lényeg, jól becsomagolva, dokumentálva, hogy jól becsomagoltad, számlamásolattal, ha elállás akkor kitöltött elállási nyilatkozattal amit szkennelve emailben is megküldesz Nekik.
Címezd ide (én még nem használtam, de elvileg ezért van):
Alza reklamációs osztály
Csak nem haragszanak meg :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17159) dingdongkng válasza koby11h (#17110) üzenetére


dingdongkng
tag

ÖÖÖ simán le kell tiltani device managerből és kész... 2 kattintás. Utána jó... 8850m-el vagyok így. Linux alatt ezt vagy tudja a driver vagy nem. Az a szerencse, hogy a váltható grafikát a linux kis túlzással semmilyen formában nem támogatja, szóval valóban, ha az a cél hogy az intel menjen akkor frankó minden.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#17160) hcl válasza dingdongkng (#17159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az a szerencse, hogy a váltható grafikát a linux kis túlzással semmilyen formában nem támogatja"
WTF :D
Mondjuk itthon van egy Nvidia-s meg egy Ati-s lapos, ezeken szépen megy... Anyámnál a Firepro is működik alatta... Kb. a 2010-es évek eleje óta nem volt bajom Nvidia dVGA driverrel sem.

Meg azért meglepő lehet, hogy milyen 3D szoftvereket szoktak Linuxon futtatni. Esetleg renderfarmot (meg a 3D ablakkezelőkön). Nem támogatja a vállalható grafikát :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17161) koby11h válasza dingdongkng (#17159) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mire eljutnék Windows alatt a Device Managerig már megfagyott.
Ha nincs net telepítés közben akkor is felrak valamit ugye, utána azt eltávolítom, eszközt letiltom. Aztán ahogy net-re kerül frissít és egy AMD driver után megfagy. Úgy, hogy közben le van tiltva az eszköz. USB-s boot pedrive-al, GPU memtest-el hibát dob. Ezért gondolom, hogy ott a hiba a GPU memória vagy a GPU.
Linux alatt fél éve megy hibátlanul, de csak az Intel GPU megy, rendszer memóriából kapott rammal. Már feladtam kb. 14 Windows telepítés után. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17162) dingdongkng válasza koby11h (#17161) üzenetére


dingdongkng
tag

Safe mode m8. Ez is egy olyan dolog ami a w2000 óta benne van a winben linux alatt meg kb 2 éve.

Lépések:
1. Safe mode.
2. DDU
3. Eszköz letiltása
4. Lélek nyugalma érdekében: https://www.minitool.com/news/disable-automatic-driver-updates-win-10-009.html
5. Reboot.

És mondom én kurvára támogatom az egész koncepciót. Nagyon fasza ötlet hogy PC-ink és Mac-jeink ne egy-egy cég kénye kedve szerint váljanak ewasté. Tetszik a testreszabhatósága és a nyíltsága. De a win INHERENSEN jobban kezeli a hardvereket.

Ha már ez a téma eszembe jutott hogy mit szoptam a Fujitsu amiloval. (Innen). Szóval annak a gépnek volt egy olyan baja, hogy szar volt benne a wifi kártya. Ez még ugye bocsánatos bűn lenne. Csak egyrészt a gép legmélyén volt a wlan kártya, másrészt olyan módon volt szar, hogy működött látszott az OS számára, rá is lehetett kapcsolódni hálózatokra, mondjuk egy weblapot be is tudott tölteni, és utána meg semmi. Dehát nincs itt gond, volt elfekvőben egy USB-s donglem. Igen csak a rohadék a beépített wlan kártyát preferálta linux alatt, és mindig azzal kapcsolódott automatikusan. Oké, semmi gond, tiltsuk le. Mint a device managerben 2 kattintással. Felmegyek a fórumokra, "persze csak tiltsam le a driverét". Igen csak ezzel éppen az USB-s hw driverjét is letiltottam, gondolom hasonló IC-t használt azonos volt a driverje. Na itt állt meg a mutatvány linux alatt. (Akkor legalább is). Az akkor egy megugorhatatlan akadály volt, hogy 2 azonos drivert használó eszköz közül az egyiket letiltani...

@hcl - Nem tudom legyen. A macbook kapcsán, le volt írva, hogy a 340m kapcsolhatósága nem megy, és sosem fog menni. Igen a driverekkel játszhattam, hogy az intel menjen vagy a 340m, de úgy mint a másik 2 OS alatt, hogy akkor vált ha kell neki, így nem lehetett. Lehet ez a 340m valami sajátossága. De ezt már megszoktam. Minden vashulladékon megy csak az enyémen nem :D :(

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#17163) Lenry válasza dingdongkng (#17159) üzenetére


Lenry
félisten

Az a szerencse, hogy a váltható grafikát a linux kis túlzással semmilyen formában nem támogatja

ha nem számítjuk a PRIME-ot, a Bumblebeet meg az xrun-t, akkor tényleg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17164) hcl válasza dingdongkng (#17162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Linuxban safe mode kb. a 90-es évek óta van... (Meg mi az a safe mode? Rescue shell? Elindítod egy régebbi kernellel?)

"De a win INHERENSEN jobban kezeli a hardvereket."
Hát amire nem ad ki drivert a gyártó, csak Windowsra, azt hogy kezelje?

"Felmegyek a fórumokra, "persze csak tiltsam le a driverét". Igen csak ezzel éppen az USB-s hw driverjét is letiltottam,"
Akkor ott rossz módszert mondtak. Gondolom a kernelmodult tiltatták le, nem az eszközt :D (ifconfig hálókártyaneve down megoldja)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17165) dingdongkng válasza hcl (#17164) üzenetére


dingdongkng
tag

Olyan safe mode ami "vga" módban indította volna az OS-t szerintem nem volt. Anno volt pár gép ami olyan volt, hogy boot után nem volt kép, csak színes négyzetek, és szintén ubuntu fórumokat olvasgattam a VGA mode boot után, de semmit sem találtam.

Direkt leírtam hogy mi volt a konkrét eset, a hw keresésről. A WLAN kártya kapcsán napokig szoptam 2011 fele tuti nem lehetett megoldani. Persze ez is egy olyan dolog hogy MÁR nem tudom letesztelni. Ha a dell 5470 trackpointjára valaki tud okosat mondani, hajlandó vagyok újra megpróbálkozni a dologgal. Ezzel arra akarok rávilágítani, hogy az a tapasztalatom, a linux-al, hogy:

a, mindenkinek kiváló, csak nekem szar mindig minden. -> ezt mondjuk magyarázhatjuk azzal, hogy hülye vagyok az OS-hez

b, az a tapasztalatom, hogy a jelen gondjai kapcsán olyan nagyon solid tanácsot nem szoktam kapni, a múlt problémáira pedig annál inkább. Mármint most ez a dell trackpoint idegesít. És amikor 2-3-4 év múlva ez a gép sem lesz meg, hallgathatok kiváló tanácsokat azzal kapcsolatban, hogy "nem, nem az tök faszán működött". És akkor az én szavam van az övé ellen, hogy valójában lófaszt.
De mindegy majd egyszer talán...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#17166) hcl válasza dingdongkng (#17165) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A safe mode nem ezt jelenti, csak Windowson (bár nekem az van, hogy ha nem bootol, akkor jóeséllyel nem bootol safe-be sem... pl. ha nem jó a storage driver, akkor sehogyan nem bootol be, mert nem találja a boot eszközt a kernel indulása után) :D . Amúgy van framebuffer kernelparaméter.

"az a tapasztalatom, hogy a jelen gondjai kapcsán olyan nagyon solid tanácsot nem szoktam kapni, a múlt problémáira pedig annál inkább."
Nem tudom, ha most látom a kérdést, akkor most tudok válaszolni.

"Persze ez is egy olyan dolog hogy MÁR nem tudom letesztelni. "
Ha van laptopod wifivel, akkor le tudod. (OK, nem árt hozzá az azonos chipes USB stick sem.)
A Döll taccspad is a gyártó f*ssága, azt azért nem lehet elvárni, hogy valaki valahol mindig összedobjon egy kernelmodult ingyen mindenhez.

BTW az is jó, amikor a Windows köp egy ilyet :
"WU_E_WU_DISABLED 0x8024002E Access to an unmanaged server is not allowed"
Nem pont erre, de az ilyen hibákra is olyan jó solid válaszokat lehet kapni, mint az állat. Ja, semmilyet :D (Windows update hiba ez a konkrét.)
(Azt veszem észre, hogy Windowson nem sok esély van megtudni a problémák okát.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17168) Tim82 válasza hcl (#17160) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk itthon van egy Nvidia-s meg egy Ati-s lapos, ezeken szépen megy...

Gondolom, az ATI-s lapos a T400-ad. Kérlek, oszd meg a titkot, hogy azon hogyan oldottad meg Linux alatt (futó oprendszer alatt váltva, nem BIOS-ban) a Radeon HD3470 és az Intel 4500MHD közötti váltást.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17169) koby11h válasza dingdongkng (#17162) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt ez is, fagyott.
A tapasztalat ez volt: Ha Windows 7/8.1/10-ben bárhogy ott volt az eszköz - letiltva, nem letiltva, net nélkül, nettel - akkor boot közben-60 másodperc működés után (tetszőleges időpontban) fagyott.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17170) hcl válasza Tim82 (#17168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem váltok :D Félreolvastam :B , és azt hittem, a "vállalható" grafikát nem támogatja. (Így is reagáltam a 17160-ban :D ) Annyiban viszont megy a dolog, hogy BIOS-ban átkapcsolom, és megy amelyik be van állítva.
Illetve úgyis fixen az Ati-n van. :)
Abban igaza van, hogy a válthatót nem támogatja, ez igaz, és gáz. (Az is, hogy sehol egy normális driver ehhez vagy 10 éve.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17171) freemanone válasza Tim82 (#17168) üzenetére


freemanone
őstag

Az még windows alatt is horror show.... csak az összecsomagolt driverrel működtek ezek jól. Annó én is inkább fixen az ATI kártyát használtam hasonló notiban. Tudom jobban merül vele, de annyira gyenge az az intel lassító amúgyis, hogy megér annyi akku időt.

(#17172) hcl válasza freemanone (#17171) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Reméltem, hogy javult a dolog, mert 6-8 éve még arról szóltak a cikkek, hogy mindenhogyan bugos :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17173) opr


opr
veterán

Fuuu gyerekek, de felbasztam magam a laptop piacon mar megint.
Haver felhiv, hogy a jo oreg (5 eves) Fujitsu A514 zsanerja az orok vadaszmezokre tavozott, konkretan kitort a gephazbol, segitsek mar. Nyilvan surgos, meg ingyen, de ez esetunkben semmi gond, NEKI gondolkodas nelkul barmikor, barmit, az a nagyon ritka fajta igazi barat az arc, akire mindig lehet szamitani (ha akarna se lennek hajlando elfogadni semmit).
Mondta, hogy kb £1000 a lelektani hatar, uj gepet szeretne, lehetoleg valami olyat, ami minosegibb.
Belevetettem magam a piacba, mondom ez egyszeru lesz, a keret is jo, az igenyek is egyszeruek (hw kb mindegy, 5 eves i3+8gb ram+ssd-vel meg 5 evig siman ellenne, ha a zsaner nem doglik bele), akkuido se szamit annyira, meg a kijelzo is belefer, ha csak ilyen 250 nites fos, csak a billentyuzet legyen fasza, meg a keszulekhaz nagyon strapabiro.
Azt mar En adtam magamban hozza, hogy ennyiert nem ajanlunk, csak ha:
- Konnyen szerelheto
- Fem a keszulekhaz ES a zsaner is
- Halk/normalis hutese van, lehetoleg minimalis terheles mellett legyen kussba
- Type C toltes elony
- Egyaltalan, szerelheto, tehat memoriamodulokbol ketto van es mindketto cserelheto, akku cserelheto, es mindez hazilag is.
- Azert lehetoleg csak kapjon mar valami normalis ~400nit koruli FHD ips kijelzot (ezt vegul el kellett engednem :().

Hat, beszaras, de alig van ilyen gep. Meg ha kitoljuk £1500-ra, akkor is. ThinkPad T/P szeria? Ne nevettess, forrasztott az egyik ram. Megint mondom, a ThinkPad T es P szeriaban! Maaaaaargit, nooooormaaaaalis?!!!!
Dell nevetseges, meg a precision is olyan otvar belul, hogy az nem igaz, muanyag fos kivul-belul. A precision. Hat el lehet menni a bus f@szba. Mekkora otvar tre fost gyart mar ujabban mindenki arany arban is. :W

Eskuszom, amint jon europaba a frame.work, nyitok egy pezsgot.

Vegul egy EliteBook 845 g8 lett az ajanlott, mert £200-al olcsobb a Ryzen 5, mint az i5 (£950 vs 1150), amugy meg ugyanaz a TB kivetelevel, amit a budos eletben nem fog ugyse hasznalni soha, cserebe meg jobb az akkuideje az AMD-s verzionak, de sokkal. De ranezesre mar ez se AZ a fem haz, mint regen volt. :(

Esetleg ha valakinek van otlete, amit kihagytam es erdemes megnezni, ne tartsa magaban, de reszemrol feladtam. Plane, hogy ami meg esetleg jo lenne, az vagy csak agyament idiota konfiguracioban van, vagy sehogy nincs es nem is lehet tudni mikor lesz megint.

Letezik meg amugy barmilyen laptop, aminek fasza magnezium mereviteses bitang haza van, jo billentyuzettel, jo kijelzovel, £1000 korul?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17174) Syl válasza opr (#17173) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem lenne kulcsfontosságú a szerelhetőség, akkor az M1-es MacBook Air-nek nincs párja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17175) E.Kaufmann válasza opr (#17173) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én feladtam a szerelhetőséget, 3gen hat magos ryzen5, 16GByte RAM, 500GByte SSD fém(es) ház, USB-C töltés, ha nem esik szét, csak bírja 5 évig a szoftvereket.
Asus Zenbook br 400e JMF a mysoft-nál Win10Pro-val. Fürge és Furmarkkal kicsit éhezve 60 fok felé nem nagyon ment és nem zajolt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17176) opr válasza Syl (#17174) üzenetére


opr
veterán

Semmilyen szempontbol nem jo neki a mac, wines gep kell. En is gondoltam ra, de aztan vegiggondoltam, es csak a szopas lenne vele neki. Plusz nem az a fajta ember, aki ugy szereti boviteni/karbantartani a cuccait, hogy kidobja es vesz masikat. :D
Emiatt nagyon nem is szereti az apple cuccokat. Volt neki regen, de nagyon baszta az ideg, hogy barmi picit is elromlik benne es kuka az egesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17177) opr válasza opr (#17176) üzenetére


opr
veterán

ui.: Csak megneztem az air-t jobban is, ne vicceljunk mar. Dragabb az alap m1, mint a valasztott EliteBook, es nagyon nem egy szint a ket gep, maximum csak akkor, ha valaki barmi aron ragaszkodni akar az almahoz. Amiben jobb az alma az a kijelzo meg az akkuido, es... Ennyi. Minden masban, de minden masban minden szempontbol jobb a HP.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17178) Lenry válasza opr (#17177) üzenetére


Lenry
félisten

azért az M1 tényleg nagyon gyors

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17179) Syl válasza opr (#17177) üzenetére


Syl
nagyúr

Akarod mondani
- 50 fonttal drágább az Air
- 400 nit 2560x1600 kijelző vs 250 nit 1920x1080
- 8 giga cpu-ba integrált memóriával lazán tud olyanokat művelni, amikkel az x86 még 16 gigával sem boldogul
15-18 órás akkuidő
- az M1 processzor reggelire eszi bármelyik x86-ot, úgy hogy még csak nem is böfizik utána ;)
- ja, és az Air teljesen fanless!
Persze papíron a HP mindenben is jobb...
De nem kenyerem az alma tukmálása, csak egy javaslat volt. Te kértél tippet 1000 fontig.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17180) qnadam válasza Syl (#17179) üzenetére


qnadam
veterán

én se vagyok almás, de az m1 procis gépeknél azért meginogtam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17181) bambano válasza DJGABI (#17139) üzenetére


bambano
titán

ezt tényleg konkrétan pont tőlem kérdezed?
egyébként már rég "frissítettem" 11-esre.
igazából erre a gépre (mivel tavaly karácsonyi vásárlás), már 11-et raktam fel.

természetesen debian 11-et.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17182) opr válasza Syl (#17179) üzenetére


opr
veterán

Jo, hogy a szinet nem emelted ki. :DDD
De akkor:
- Kijelzo: Valoban, ossze se lehet hasonlitani
- Gyorsasag: Pont mindegy. 5 evvel ezelotti i3 + sata ssd + 8gb ram doszteleg volt neki. Mint irtam, meg bo 5 evig eleg is lenne valszeg.
- Akkuido: Valoban.
- Fanless: Nem szamit, az EliteBook ventije se kapcsol be, csak terheles eseten, es ott is halk, tehat latok ra eselyt, hogy nala, ahogy O hasznalja, kb havonta egyszer lesz aktiv a venti, amig frissul.

Cserebe:
- mac OS
- Minden programot, amit megvett, dobhat a kukaba (ez jo par szaz font minusz lenne neki... Van alternativa, de azert annyival nem jobb a mac, illetve amikor bekerulesi arral szamolgatunk, ezt is belevesszuk, igy nem £50 a kulonbseg, hanem £550)
- Minden szokast, amit kialakitott, dobhat a kukaba - Nem eros infoban az arc, ez hatalmas szenvedes lenne neki :(
- Konzumer kategoria, es minden, ami ezzel jar
- Abszolut javithatatlan, egy karcot is csak ugy tudsz rajta javitani, hogy eldobod es veszel ujat, ez meg hosszutavra kell es fizikailag nyuzva lesz
- HP-hoz kepest kalap szar billentyuzet
- Kisebb kijelzo (bar nem tudom mennyivel kisebb)
- Kevesbe merev gephaz (taskaban, motorozas kozben, a sok limlom kozott azert erik csavaro erohatasok a gepet, ezt birnia kell, az air nagyon nem erre van kitalalva)
- nincs normalis usb (napi szinten hasznal pendrive-ot)
- nincs hdmi (~1-2 hetente ra van dugva nem okos TV/monitorra)
- nincs sd olvaso
- akku ok, uj koraban jobb, nezzuk ezt meg 6 evvel kesobb, amikor a HP kap egy uj akkut
- nem, nem fog magaval hordani hatvan tyukbeles mutyurt, hogy hozza egy £300-as laptop funkcionalitasat (plusz mennyi is egy ertekelheto almas dokkolo felara?)

Szoval, persze, ertem En, de abszolut nem jatszik az air, legalabbis ebben a kontextusban konkretan eselye nincs.
Plusz soha nem ajanlanek olyan laptopot, amibe nem tudsz beledugni egy pendrive-ot vagy hdmi-t atalakito nelkul (meg a csak displayportos notik is kiesnek nalam emiatt). Lehet az barmennyi, lehet azon barmilyen logo, egyszeruen nem.

Szoval win alapon, ha tud barki arban jobbat, a fentire, mint az EliteBook, johet, mert nagyon orulnek neki, nagyon huzom ra a szam, hogy nem talaltam jobban. :(

Amugy persze, mas szituban siman el tudok kepzelni olyat, hogy nyerjen az air. Meg nekem is tetszik, bar annyira korlatozna, hogy meg nem vennem, de latom, miert szereti a nep. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17183) hcl válasza opr (#17173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen Lenovot néztél? WTF forrasztott RAM.
Asszem a 480-ban nem, de a 470-ben sem. (Jó, ezeket használtan, ha az opció.)
T14?

HP 845 G6, G7? Nem szeretem, de konzumernél jobb.

Meg ha nem szereti kidobni a cuccait, akkor kicserélni a törött részeket a Fusin. Olcsóbb.

Amúgy ennyit arról, amikor magyarázzák egy-egy topicban egyesek, hogy nem kell cserélhetőnek lennie az alkatrészeknek :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17184) koby11h


koby11h
aktív tag

Sziasztok!
Ti mit csinálnátok a helyemben?
Pasi elhozott egy Lenovo E460-at, hogy szar. Már fél éve kínlódnak vele, hol elindul 1 óra alatt, hol meg azonnal, néha meg sehogy. A gyereké volt, de fősulira kapott újat, ez meg maradt a szülőknél, de rossz az egész.
Megnéztem, a Windows omlott össze, ok: HDD hiba, 52% kondíció. Azt sem értem eddig hogy ment. Egy i3, 4GB, pocsék hdd, 1366x768, akksi 1+óra, de külsőre nem néz ki rosszul.
Mondtam Neki, hogy használt SSD, + 4GB esetleg, Windows-t újrarakom, meg tudom oldani kb. 10-11ezerből - 5-6 SSD, 3 RAM és 2 munkadíj mondjuk, kb.
Hogy még erre a szarra fizessen is? Hát azt már nem! Akkor kell a fenének!
Majd felállt és a gépet, töltőt otthagyva elment.
Utána hívtam, de nem vette fel. Felhívtam a lányát, elmondtam mi van, mondta, hogy majd beszél az apjával.
Most ott tartunk, hogy az öreg közölte, hogy kell a fenének egy ócska gép, még ha tákolva jó is lesz valameddig. Ha nekem jó így bármire akkor tartsam meg. De ez javítható, eladható... nem érdekli! Befejezte, neki elég a telefonja!
Nem mondom, hogy gazdagok, de nem is csórók. Pasit tudom, hogy utálja a számítógépeket, sofőr, semmit kötődése nincs hozzájuk. De most nem tudom mi van. A lánya sem mond mást. A pasin ott este látszott, hogy nagyon kiakadt a gépen, én meg olcsóbban nem tudok/akarok vele foglalkozni.
Szóval ott vagyok a géppel, elvileg "nekem adták", de nem merek hozzányúlni, mert mi van ha kitalálják, hogy adjam vissza... így sem jártam még.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17185) E.Kaufmann válasza koby11h (#17184) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy átadás-átvételi lemondó papírt nyomtass két példányban, írasd alá, laptopot javítsd ki és add el. Vagy beteszed egy félreeső sarokba és elfelejted.
Nekem meg a hivatásos sofőrökről van meg a véleményem, pláne ha buszsoför ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17186) hcl válasza koby11h (#17184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezzel nem szokott bajom lenni, ha így ott hagyja, használom egy darabig, aztán eladom, vagy odaadom valakinek, akinek jól jön. (Digitális oktatás idején segélyszervezetek nagyon tudtak örülni bárminek.)
Ha esetleg levél is van róla, hogy "kell a fenének", akár a lánya ír egy ilyet mailben, akkor mindegy.
Amúgy az egy tök használható gép lehet, ha nem HDD és nem Windows.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17187) koby11h válasza E.Kaufmann (#17185) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem buszsofőr, teherautóval árut szállít. Amúgy normális a Pasi, kb. velem egyidős, 52-53 éves, de nem ért ezekhez a dolgokhoz.

hcl: i3-6100u, feleségemé 6006u és 8GB, Evo 850 500GB és tökéletesen elég Neki. Elég ez szinte bármire ami otthoni, nem játék még Windows-al is. Ezért vagyok kiakadva, hogy 10-11 ezret sajnál rá.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17188) Syl válasza opr (#17182) üzenetére


Syl
nagyúr

> Cserebe...

Ezeket nem ártott volna megemlíteni a kérésedben ;) Mert ha azzal kezded, hogy win only, meg sd, hdmi stb., akkor eszembe sem jutott volna Airt ajánlani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17189) hcl válasza koby11h (#17187) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De 200-at telóra nem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17190) --ka válasza koby11h (#17184) üzenetére


--ka
senior tag

Ti mit csinálnátok a helyemben?

...majd jön KROK és megmondja! Kiváló üzleti modellje van mindenre, is! ;]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#17191) E.Kaufmann válasza hcl (#17189) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na meg teherautóra annyiból mit vesz? Wunderbaum-ot? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17192) hcl válasza E.Kaufmann (#17191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LED sort.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17193) GEIL válasza koby11h (#17184) üzenetére


GEIL
addikt

Ha nincs róla papír, hogy átadta javításra....akkor nem tudja igazolni hogy az övé.
Használd te vagy add el.
Ha visszamegy érte, akkor küldd el.... :C :R :C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#17194) Armagedown válasza hcl (#17189) üzenetére


Armagedown
őstag

A telefonnal meg a kocsival lehet flexelni, egy laptoppal meg nem :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17195) opr válasza Syl (#17188) üzenetére


opr
veterán

Jogos. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17196) Pötyi válasza hcl (#17192) üzenetére


Pötyi
őstag

Az indiai kamion smafu a japppánhoz képest!

:DDD

QNX is cool!

(#17197) opr válasza hcl (#17183) üzenetére


opr
veterán

T14s, T14s gen2, T14 gen2, T15 gen2, P14s, P14s gen2, P15s, P15s gen2. Intel, AMD verzio, tok mindegy, minimum az egyik ram forrasztott, ezek kozul 1-2-ben csak forrasztott ram van, sokban meg a wifi kartya is forrasztott (mondjuk ez annyira nem zavar, sose volt meg olyan, hogy a wifi kartyam haljon meg, de akkor is szarjanak sunt).
Es ez azert b@sz fel, mert nem az van, hogy az olcso verzioban forrasztott, de dragabban van olyan, hogy nem. Es ezek business/workstation felsopolcos laptopok elvileg. Muanyag hazban (ok, belul van merevites, de ha nezel szetszedos videokat, sokszor ok, hogy mondjuk fem a zsaner, de a muanyagba van belecsavarozva).

Szoval ez a ThinkPad mar nagyon nem az a ThinkPad, ezek az En szememben mar gyakorlatilag csak tularazott konzumer fosok igy. Csak azt nem ertem, hogy ha mar ezek is csak tularazott konzumer fosok, akkor mi a tokomnek venne barki ilyet? Vegye meg az ugyanolyan fos minosegu konzumert felaron, ugyanugy nagyon maximum 4-6 evet fog birni. :(

Hasznalt gep sajnos nem jatszik, olyat akar, amiben meg nincs kilometer, hatha meg tovabb birja. Tenyleg ez az egyik legfontosabb szempont, hogy megveszi, es sokaig tudja hasznalni, minimalis karbantartassal (akkucsere, hutocsere, ujrapasztazas, ilyesmi, ha kell).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17198) Csepy válasza E.Kaufmann (#17156) üzenetére


Csepy
senior tag

Alzának csakis postán keresztül, és teljesen INGYENES, mert az alzának van visszáru szerződése a postával. Ne fizess ingyenes szolgáltatásért! Ne légy a saját ellenséged!

Regards: Csepy

(#17199) BiP válasza koby11h (#17187) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor az emberben ott motoszkál, hogy megcsinálom neki, aztán a képe alá dugom, hogy nesze, 11e-ből használható gépet lehetett csinálni, ég és föld.
Csak ez ugye rizikós, mert ha akkor találja ki, hogy ja, így már kell, add neki vissza a gépét, akkor félő, hogy fizetni viszont nem akar majd akkor sem. Ingyen meg... hát sok lenne a tanulópénzből.

Na mindegy. Szerintem a lányán keresztül tudod intézni, a fickó tipikus fafejű, reménytelen eset. (IT szempontból értem, amúgy _LEHET_ hogy normális).
Szóval a lánya lehet, hogy puhítható, hogy megcsináld neki vagy hogy leokézza, hogy odaadta neked.

(#17200) koby11h válasza BiP (#17199) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is itt tartok, már írtam pár sort a lányának, hogy mi mennyiért megoldható, mire lenne elég... várok egy hetet, aztán rákérdezek és meglátjuk mi lesz.
Az zavar, hogy ez többet ér mint ami egy év alatt ilyen dolgokkal eddig összejött, bármikor. Ahogy mondani szokták, normális embernek nincs ilyen szerencséje. :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.