Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17501) koby11h válasza E.Kaufmann (#17500) üzenetére


koby11h
aktív tag

:B Már ha Te is arra gondolsz amire én...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17502) hobizoli válasza KROK640 (#17492) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

isminek a Asrock B85M-HDS R2.0, i3-4160, 2x4GB DDR3-1600 megallt 22k-bol
120-a SSD hozza 9-10k ujan szoval 32k

masik haziko+tap is jart hozza a 70k-ert?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#17503) koby11h


koby11h
aktív tag

Én 18-22 között adtam el MSI /GByte H81M-eket i3-4150/4160-al és 4/8GB memóriával. Vitték mint a cukrot. 240-es Transcend SSD-t 5-6-ért vettem. A 30-32ezer reális ha csak félgépről beszélünk.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17504) KROK640 válasza opr (#17494) üzenetére


KROK640
veterán

Nyilván nyertem az ügyön, de ezt most marhára nem így látom. Pláne, hogy kvázi a leendő apósomról van szó, szóval nem jön épp jól, hogy "ebben sem lehet rá számítani", rossz pontokat szereztem.
Lehet, hogy többet nem bhasztat a gépes gondokkal, de csak hátrébb vagyok ezzel, megítélésében. Nem egy túl kellemes ember (erősen hasonlít a mi kis falunkból a Nelly apjára, a szomszéd falu kocsmárosára Leventére)
Az elmaradt anyagi haszonról inkább nem is nyilatkozok.

qnadam : keresem a pozitívumot...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17505) F.E.K.. válasza KROK640 (#17504) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Elmaradt haszon? Lehet, hogy még azért is kapnál, elvégre mi az, hogy lehúzod a leendő apóst...

Szerintem inkább örülj, hogy ebből most kimaradtál...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17506) BiP válasza KROK640 (#17504) üzenetére


BiP
nagyúr

"ebben sem lehet rá számítani"
Ingyen kellett volna neki, tegnapra, és még fafejű is volt, ment a saját feje után, és persze szarul jött ki belőle, amit (még) nem lát, de nem is fogja beismerni sose.
Ennek fényében érdemes komolyan venni, hogy nála milyen feltételekkel tudod elérni azt, hogy úgy érezze, számíthat rád.
Lesz még alkalom, amikor bizonyíthatsz, de ha ugyanígy áll hozzá ezután is, akkor nem baj, hogy kimaradtál.

Anyám ilyen, azonnal kell neki, és ha nem ugrok neki azonnal (mindegy, hogy nekem miért nem alkalmas, bármilyen körülmény csak kifogás), akkor jön a "megoldom máshogy" drámai mondat, és előre tudod, hogy az neki se lenne jó, rosszul járna, (vagy sose lenne elintézve) úgyhogy fogösszeszorítva mégis ugrasz, mert nem akarsz neki rosszat.
De egyre gyakrabban hagyom, hadd oldja meg akkor ő maga.

OFF: Nelli apja: na, az egy ripacs. Nem kellemetlen alak, inkább csak kellemetlenkedő, vagy még inkább ciki alak csak, nagy a szája, nem veszélyes. Vagy legalábbis mindig előadják, hogy "jaj, az apám", aztán jön egy hiteltelen odaszólogatós húsgolyó. Ott anyuka kezében van a póráz.

[ Szerkesztve ]

(#17507) hobizoli válasza KROK640 (#17504) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tuti arra jatszott, hogy ajiba odaadhatnad neki az i3-t :DDD

több drón kell ;P

(#17508) KROK640 válasza Silverboy (#17497) üzenetére


KROK640
veterán

Jajja, eléggé durva árréssel dolgozott aki vitte. tetejében 2021-ben már netezni sem veszünk gépet 4GB RAMmal, maximum retrozni. De ugye itt határozottan NEM az a cél.
SSD jó pont, de azt én is tudtam volna szerezni, akár a 16GB RAM mellé is.

Sokszor az élet velem olyan mint a tippmix pályafutásom :
Életemben hatszor tippmixeltem, ebből háromszor nem tudtam feladni a postán ilyen-olyan okokból, mind a három szelvény nyert volna, és az a szelvény pedig amiket feladtam mind a három veszített (vegyesen időben). Akkor azt gondoltam, jó, eléggé egyértelmű a sors üzenete. Ez 10 éve volt., azóta semmiféle szerencsejátéknak a közelébe se megyek. Akkor szomorkodtam, hogy ilyen peches is csak én lehetek, de másik oldalról hosszútávon jól jártam (gondolom én). Lehet, hogy itt is így lesz, csak ez most fájt.

Én mind a hármat elfogadnám :D A második egy Impala '59-ből, ami különösen kedves nekem. (nem mintha a '47-es Chevy Fleetline nem jöhetne :P )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17509) KROK640 válasza DJGABI (#17498) üzenetére


KROK640
veterán

Hát igen, de lehetett sejteni, hogy nem valami modern cucc lesz. Azt mondjuk nem tudom milyen Win van rajta, eddig 7-est használt az öreg.

Megkérdzetem bartánőmet, hogy és brand gép?
KROK : és brand gép?
Ő : He??
KROK : Márkás előre összerakott gép?
Ő : nem, rendes gép...

Szóval ez egyelőre még titok, hogy brand vagy sem :D

Az SFF tápot meg ne is mondd, bajlódtam már brand gépekkel, és nem csipázom őket. Ahogy fogalmaztam is régebben a laptop és az asztali gépek hátrányait egyesíti.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17510) KROK640 válasza hobizoli (#17502) üzenetére


KROK640
veterán

"masik haziko+tap is jart hozza a 70k-ert?"

Ezt nem lesz egyszerű kideríteni : ugyanis majd még jön és "beszereli", de ez azon a szinten a kábelek bedugdosásától kezdve az alaplap házbaszereléséig bármit jelenthet :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17511) E.Kaufmann válasza KROK640 (#17509) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Voltak még a P2-P3 időkben jó kis nem szabványos SFF Compaq gépek, egy venti volt a hűtőborda és a táp között, csendes volt és ismerősi körömben használták "szervergépnek". Szóval van mikor megéri eltérni a méjnsztrímtől. Igaz a mai midi towerekben annyira nagy szükség nem lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17512) hcl válasza E.Kaufmann (#17511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az SFF cuccok nem szabványosak. Különben jó lenne az.
Most nekem is SFF félig brand gép a virtuálhost, a tápját én javítottam, de ha behal, lehet az lesz a vége, hogy normál táp lesz kivezetve belőle hátul.

Mondjuk egy brand géphez jó eséllyel kapsz majd tápot, de nem annyiért, mint egy szabványost - ez a hátránya, az előnye meg a csendesség és a kis méret, meg hogy tartós amúgy a gép.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17513) szebe válasza KROK640 (#17510) üzenetére


szebe
őstag

Esetleg megjelenhetnél a beszereléskor "segíteni", érezze már kicsit magát kellemetlenül mindenki ;]

Ugye múltkor volt téma (talán pont veled), hogy ennyiért 6-7. gen brandet kapni...

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#17514) bambano válasza KROK640 (#17508) üzenetére


bambano
titán

"azóta semmiféle szerencsejátéknak a közelébe se megyek.": a te ügyfélköröd nem szerencsejáték?

;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17515) BiP válasza bambano (#17514) üzenetére


BiP
nagyúr

Az nem "szerencse", előre lehet tudni, hogy bukó :)
Szóval inkább mazochizmus a helyes szó ;]

(#17516) Silverboy válasza KROK640 (#17508) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Csak a "Bomb" ;)

#17512 hcl
Dell midtowerek vannak évszázadok óta nálunk, 1-2 tápcserén kívül nem igen történt más :B, azt is még 3+2 gariidőbe, Dell szaki hozta vitte 5perc. Viszont 2-3-4-5-6-7-8xxx -al csereszabatos a táp, 15-20K garival:))illetve van egy microsff nah az amilyen pici olyan brutál erős kiadás, kapott egy SSD-t és hasít mint a gömbvillám (6gen még)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#17517) koby11h válasza bambano (#17514) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem!!!, mert a szerencsejátéknál van esélyed nyerni, minimális esély, de van. ;]
Nem beszólás akar lenni, én is szívatom magam néha...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17518) hobizoli válasza szebe (#17513) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy pont ezt szamolgattam, hogy 70k-ert egy 7-8gen i3 is kijon 16GB RAM -l a HA-rol :DDD
es annak egy HD/4K video lenyomasa is menne csuklobol

de akar s1200-s Peniutm Gold 6405 technika is
egy H410 vagy H510-s HDMI-s deszka, meg a 2x8GB DDR4 72-73k korul kijon novicsento ujba

FB, web, YT, HD/4K video siman menne vele


akar meg a HA-rol is ossze lehet halaszni 65-70k-bol ezt:
20-21k a HA-n egy ilyen CPU most [link]
22-24k egy HDMI-s alaplap hozza [link]
2x8GB DDR4-3000 meg 18-20k

es nem muzeumi 2gen, hanem a legujabbabb

több drón kell ;P

(#17519) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem a HP régi dx5150 (AMD alapú, döglött benne az alaplap, 12-14 púpos kondi 7-8 év után) gépei kivételével jó tapasztalataim vannak a brand gépekkel. IBM Thinkcentre, Dell Optiplex, HP is volt üzemeltetve. De nekem is inkább a torony kivitelűek jönnek be ATX táppal, rendes hűtéssel... az SFF nem tetszik, csak a mérete.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17520) Lenry válasza Pötyi (#17471) üzenetére


Lenry
félisten

vegyek?
4 autóm volt eddig, ebből egyet választottam én... a többi úgy jött :))

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17521) DJGABI válasza hobizoli (#17518) üzenetére


DJGABI
addikt

Dehát az csak egy szarfos Pentium (lol, azt hittem ezt a típusnevet a celeronccsal együtt megszüntették, mondjuk ayymd-nél is van még Athlon elvétve), ez meg i3!!!4!!négy Amúgy meg azt mondta nem ért hozzá, meg hát azonnal kellett. De ennél tényleg, szerintem még helyi marketplaccon is talált volna jobb vételt

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17522) hcl válasza Silverboy (#17516) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyobb cégeknél azért alap az egységes géppark + beszállítói szerződés + NBD.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17523) E.Kaufmann válasza DJGABI (#17521) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

sz@rfos Pentium mekkora királyság volt a 90-es években. Már izomból vitte az MPEG1-et (VideoCD), anélkül hogy szénné húzták volna :DDD, ja és MP3-t is lehetett már hallgatni másik program mellett. Na az volt az igazi multimédia, nem az agyontömörített max 8-10 FPS-es hangos GIF-es MultiMédiás CD-k.
Nekem még mindig ez jut eszembe róla: [link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17524) bambano válasza Lenry (#17520) üzenetére


bambano
titán

volt, amelyik úgy is ment :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17525) qnadam válasza hcl (#17522) üzenetére


qnadam
veterán

rendes nagy cégnél már nem is annyira érdekes az nbd gari, mert ha valami szétesik, akkor leveszik a polcról a tartalékot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17526) jokeph válasza KROK640 (#17492) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C :W
Valahogy sejtettem, hogy valami efféleség lesz...

70k-ért ez nem akart elmenni egyben úgy 1 éve (jó, ez csak félgép, de akkor is):
Core i5-6600K, Gigabyte GA-H170-HD3 DDR3 és 4*4 GB Crucial DDR3L 1600 CL11. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17527) hcl válasza qnadam (#17525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még érdekes. Nagy managga nem fog sokat várni arra hogy menjen a csillivilli lapos :D
Én dolgoztam olyan helyen, ahol nem volt túl nagy tartalék, de ha valami behalt, hamar jött a technikus, és javította (nagyrészt nem is szerelhettük a gépeket).
De ilyen esetek, hogy kávékáros billentyűzet meg ilyesmi miatt sem szólt a beszállító (Dell) egy szót sem, hiszen a cég amúgy globálban ezrével vette a gépeiket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17528) bambano válasza qnadam (#17525) üzenetére


bambano
titán

de ez max. pc-re igaz, meg olyan dolgokra, amiket helyileg szervizelhetsz. az nbd akkor is jó, ha a javítást is elvégzik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17529) qnadam válasza bambano (#17528) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván, de eddig pórias pécékről volt szó meg egységes gépparkról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17530) qnadam válasza hcl (#17527) üzenetére


qnadam
veterán

az oké, de ha polcról kap másik vasat, az gyorsabb, mintha a szervizest kell megvárni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17531) Top cat válasza hcl (#17464) üzenetére


Top cat
őstag

Fehéret szerintem se, de ha piszkos lesz veszünk másikat. :DDD

(#17532) hcl válasza qnadam (#17530) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlenül. Egy zörgős venti miatt nem cseréljük az egész gépet mondjuk. :) Meg aztán adatok költöztetése, stb., bizonyos esetekben még az sem működik, hogy átteszed a háttértárat (mert vagy nem nyúlhatsz bele, vagy nem működne a titkosítás miatt).
És nem is biztos, hogy van polc, meg ugyanolyan gép...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17533) Pötyi válasza hcl (#17532) üzenetére


Pötyi
őstag

Ennyi. Visszajutunk 1970-be. Szerverre kell dolgozni vékonyklienssel és akkor nincs adatvesztés ha elpusztul a kis helyi gép és ráadásul simán cserélhető.

QNX is cool!

(#17534) KROK640 válasza hobizoli (#17518) üzenetére


KROK640
veterán

Na, folytatódik az eset, mostmár jóval többet is tudok :

Szóval a gép egy NBase nevű brand konfig. 70-ért jött, és az "összerakás" a bekötést jelentette volna, amit végül az illető kirázott a nyakából és barátnőmnek kellett megtenni.
csakhogy a VGA bemenetes monitorhoz DVI VGA-s (gyanítom integrált) kimenet van. így ez momentán átalakító nélkül (ami természetesen 70-ért nem járt) nincs hozzá. Persze mondta az illető h új monitor vásárlásban is szívesen segít. Itt jöttem én, mondtam barátnőmnek, hogy NEM, veszünk átalakítót.
Aztán agyaltunk, mert a faternak persze sürgős lenne a gép... Mondom barátnőmnek, hogy ha ott lennék lenne egy megoldás, de tegye meg ő : vegye ki a régi gépből a VGA-t és ha lehet rakja be az újba, bekötjük arra a monitort és mindenki örül.
Hát az nem jó, mert egyrészt az új gépet nem kéne szétszedni (nem szabad az eladó szerint!) másrészt egyébként régi gép nincs meg, mert be lett számítva! :Y

Tehát úgy jött 70-ért a 2nd gen I3 4GB RAMmal, 120GB SSDvel brand gépként, hogy az Athlon X2, 3GB RAMostól, VGA-stól, HDD(?)-stől házastól, tápostól még be is lett számolva.
Kérdezem, hogy és akkor a HDD vagy az adatok? Hát... az lehet, hogy bele lett szerelve, vagy át lett másolva, nem tudni, és monitor híján most ugye megnézni sem lehet (mert szétszedni nem szabad).
na, ott tart most a történet h holnap barátnőm vesz egy átalakítót.

Én pedig finoman határolódok elfelé, pedig tuti, hogy ha más nem barátnőm hozzám rohan majd, amikor rájön, hogy oprendszer sincs rajta, (mert ezekután nem lennék meglepve, és magyarázat lenne arra a gép bekötés már miért nem fért bele). Az tuti, hogy emberünk rájött, hogy madarat fogott, és igyekszik ki is használni a helyzetet.
Ha valaki, ő biztosan nyert ezen a körön.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17535) koby11h válasza Pötyi (#17533) üzenetére


koby11h
aktív tag

HO, BYOD, AWS és nincs is miről beszélni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17536) hcl válasza KROK640 (#17534) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

NBase az ilyen félbrand... Egy bolt saját cucc, nem?
Brand gép azért ott kezdődik, hogy valami gyártó van mögötte :D

Kb. 80-ért az a gép elég durva... Akkor is sok lenne, ha Dell/Lenovo/HP vas lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17537) hcl válasza Pötyi (#17533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vékonyklienst nem cipelheti magával a managger :D Amúgy a mostani "mindent a felhőbe" divattal a céges gépek is kb. vékonyklienssé válnak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17538) koby11h válasza KROK640 (#17534) üzenetére


koby11h
aktív tag

Új csaj? Csak gondoltam megemlítem mint lehetséges B tervet... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17539) DJGABI válasza KROK640 (#17534) üzenetére


DJGABI
addikt

"Az tuti, hogy emberünk rájött, hogy madarat fogott, és igyekszik ki is használni a helyzetet.
Ha valaki, ő biztosan nyert ezen a körön."

Én ezt már az elején megmondtam volna. Egyedül a bóttos járt jól itt. Mondjuk lehet szerencséje lesz az öregnek és egy előző belakott w7 telepítés fogadja :)

Az az nbase valami márka? Szerintem csak a ház lesz az, sima alkatrészekből lehet össze vadászva a bele. Ilyen 10 éves procinál (+lap +táp) mondjuk... Azon se csodálkoztam volna ha kapu garancia van csak

Szerk: barátnő hhogy nem nálad lakik?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#17540) jokeph válasza KROK640 (#17534) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt eskü, fájt végigolvasnom... :W
És láthatóan, mostan jön majd a feketleves.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17541) Syl válasza hcl (#17536) üzenetére


Syl
nagyúr

Éppen ilyen régebbi brand gépeket nézegetek, kellene egy secondary gép (Linuxszal). Dell/Hp/Lenovo 6gen i5 masinák 60-70 ezerért mennek. Szuper mini kiszerelés és ráakasztom a monitor mögé a MacMini mellé :B
De ez a Krok-féle *brand gép beszámítással 70-ért... :Y Ha kettővel osztja az ember, az is durván túlárazott lenne!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17542) Lenry válasza KROK640 (#17534) üzenetére


Lenry
félisten

mielőtt elszalad a boltba, kérjél tőle egy fotót arról a DVI aljzatról

ha integrált, akkor 99%, hogy DVI-D lesz, amihez hiába veszitek meg a kommersz átalakítót, bele se fog menni az analóg jelet továbbító 4 pin helyének híján, lásd DVI-I csatlakozó, utóbbi alakítható (könnyen) át analóggá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17543) hcl válasza Syl (#17541) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tiny PC-t 60-ért kapni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#17544) Syl válasza hcl (#17543) üzenetére


Syl
nagyúr

Pl. HP EliteDesk 800 G2 :K (oké, ez aprós ár, de boltból, áfás számlával is bőven 100 alatt van)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17545) quailstorm válasza Lenry (#17542) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HD2000 még simán tudott analógot, nekem van Sandy, Ivy, Skylake gép, ebből kettő brand (Lenovo meg Dell), és mindegyiken van D-SUB out.
Szóval meglepődnék, ha egyáltalán nem lenne. (mármint DVI-I formában sem lenne)

[ Szerkesztve ]

(#17546) hcl válasza Syl (#17544) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Faja! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#17547) Lenry válasza quailstorm (#17545) üzenetére


Lenry
félisten

amikkel én találkoztam, azokon sosem volt DVI-I, de lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17548) quailstorm válasza Lenry (#17547) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én sem találkoztam olyannal. Mindig 1 D-SUB + 1 valami más: Displayport, HDMI, vagy DVI-D.

(#17549) KROK640 válasza hcl (#17536) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom h bolt-e az illető (madárfogó) vagy magánszemély, de a vastagon fogó ceruza az azért megvan nem gyengén.
E mögött nincs? N bázisú :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17550) KROK640 válasza koby11h (#17538) üzenetére


KROK640
veterán

Áh, már megszoktam :D
Különben is remekül főz, és amúgyis szeretem, szal ez annyira nem játszik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.