Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) --ka válasza E.Kaufmann (#17400) üzenetére


--ka
senior tag

F.E.K házában jobban mutat a meghajtó, anélkül tényleg juk (sic! - for E.Kaufmann only) van.
...én bekötném, ha van a lapon FDD. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#17402) F.E.K.. válasza --ka (#17401) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Már az optikai meghajtót se igen használom, nem hogy a floppy-t. (most így hirtelen nem is tudom van-e egyáltalán helye még a lapon ;))

@E.Kaufmann A sima fedlap nem fér el rendesen, süllyesztve van a helye.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17403) hcl válasza bambano (#17396) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyen rosszul vezetsz? :D ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17404) BiP válasza --ka (#17401) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez a juk mi? A yuck, azaz fúj ?

(#17405) --ka válasza BiP (#17404) üzenetére


--ka
senior tag

Nézd meg E. Kaufmann aláírását! :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#17406) E.Kaufmann válasza --ka (#17405) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ugyehogyugye :DDD ha nem vigyázok, még bekerülök a magyar nyelvtörténelem lapjaira :DD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17407) BiP válasza --ka (#17405) üzenetére


BiP
nagyúr

:W
Azt hittem írt valamit, azért van neki dedikálva.
lyuk-kal meg nem bírtam összerakni a mondatot. De közben leesett. A miért is, és a jelentés is.

(#17408) bambano válasza hcl (#17403) üzenetére


bambano
titán

a jobb1-ből sokszor nem derül ki, hogy szerencsés elbaltázás vagy szándékos profizmus volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17409) KROK640 válasza hcl (#17393) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi. Nekem így tetszik ahogy van, de mire gondolsz a rácsozás alatt?
(egyébként a képen nem látszik, az elején van egy hosszú kék led csík, az funkcionált már powerledként és HDD ledként is, látványos nagyon, csak kikötöttem, mert zavart ha aludni akartam és a gép meg ment)

jokeph #17392 : Na ugye, hogy ugye :D
Többen megakarták már venni, de nem adtam. Na meg irreálisan alacsony árakat dobáltak rá, egy ilyen részletességű cucc nem 2ft.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17410) KROK640 válasza bambano (#17394) üzenetére


KROK640
veterán

ízlések és pofonok. Tizen X éve készült, valami "durván látványos" külsőt akartam. Felmerült egy Halloweenos téma is, de nagyon szezonális lett volna, illetve egy erősen Quakes jellegű elképzelés is, de végül maradtunk a halálfejes kiborgos tematikánál.
A célt egyébként elérte, rövid ideig a tuning Athlon XP-m is lakott benne, ami találkozókkor nem csak az órajel emeléssel de a házzal is hamar a figyelem középpontjába került.

Sőt, ha valaki először van nálam, és meglátja, rendszerint tesz valami (99%-ban pozitív) megjegyzést rá.

Egyébként láttam ennél menőbb házakat is (pl sok éve egy elképesztően állat steampunkos megoldást) de nekem ez eléggé megfelel, és a modding még nem megy a használhatóság rovására. (láttam olyan megoldásokat, ahol eléggé igen, vagy látszott, hogy ebben sem fog félkonfigot cserélni. Pl egyszer volt egy Barton átlátszó házban, és halak úszkáltak benne... )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17411) KROK640 válasza F.E.K.. (#17397) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen jó megoldás. Igazi Proturer masina :D
Amúgy mint az oldalán lévő grafika olyan stílusban egy időben felbukkantak darazsat ábrázoló gépház oldal festések is, azokról tudtam, hogy egész komoly órajel emelés van bennük :D (egy CPU tuning klub volt)

Azért szép 6 mag 12 szál, 3.46GHZ, 48GB RAM... Bár már a proci sem mai darab, 10 éves kb.

(és mit keres egy stilizált egy 1952-es Hudson Hornet matrica a gyerek ágyán? :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17412) hcl válasza KROK640 (#17410) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rácsból lehajlítani az előlapot :)

" látszott, hogy ebben sem fog félkonfigot cserélni."
Nem is azért készülnek, mint ahogy a durván custom amcsi autók sem. Kiállítási darabok.

PH-n sok ilyenről volt cikk, de legjobban a kőtömbbe rakott 386 tetszett. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17413) Lenry válasza hcl (#17412) üzenetére


Lenry
félisten

a kőtömbbe rakott 386

az aztán az őskövület :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17414) koby11h válasza hcl (#17412) üzenetére


koby11h
aktív tag

Excalibur 386? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17415) hcl válasza Lenry (#17413) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ne'

Emmegamásik @KROK640

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17416) F.E.K.. válasza KROK640 (#17411) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem mai a gép, de számomra elegendő (egy 8Gb-os 570 van még benne). Újabb játékokkal úgysem játszom ;)

A matrica pedig: verdák rajzfilm! :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17417) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Manager admint kér a userének, Postgres telepítésre kell.
Ticket?
Ad fel.
Jön a ticket, userre írok, hogy akkor. Gépre be, mondom akkor hol a telepítő.
Ja, ő azt hitte, hogy adunk admin jelszót, mert amúgy fogalma nincs, mit kéne csinálni a pgsql-el. Meramúltkorkapott.
Hát mondom, nem tőlem.

Később kiderül, hogy már fent van a Postgres, csak be kéne konfigolni, és elfelejtették az admin jelszót :D Mi meg csak a gépen vagyunk adminok, azt nem tudjuk, hogy fél éve mit írtak be...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17418) koby11h válasza hcl (#17417) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezen nálunk is mindig kibuknak. Megoldja Ő csak adjak admin jelszót... aha, otthon a gatyádon a derékszíjat, azt megoldhatod!
Ha még pattog is, akkor először a helyi IT hagyja jóvá, majd utána telepítem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17419) hcl válasza koby11h (#17418) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#17420) BiP válasza hcl (#17415) üzenetére


BiP
nagyúr

mondjuk ez a kőtömbös akkor lenne igazán jó, ha nem egy alkatrész ihlette installáció lenne, hanem működőképes konfig lenne.

(#17421) hcl válasza BiP (#17420) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nnna ja

Mutogatni való hater díszpinty

(#17422) Diabolis válasza hcl (#17417) üzenetére


Diabolis
tag

Admin kolléga a minap:
- Most miért félted a jelszavad, az enyémet is tudja mindenki évek óta!

Anyád....

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#17423) BiP válasza Diabolis (#17422) üzenetére


BiP
nagyúr

Most miért félted a feleséged?
Az egyémet is dugja mindenki évek óta....

Ilyenkor le kell tiltani a usert a p*csába. Jogosulatlan használat, logokban biztos visszakövethető, hogy 2 külön helyről volt belépve. SOX megszegés, fraud alert, bármit rá lehet húzni, ha nagyon nyavajogna.

[ Szerkesztve ]

(#17424) hcl válasza Diabolis (#17422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Céges szabályzatot is tudják? :D

Szoktam mondani, hogy ne akarja tudni a jelszavam senki, mert akkor mondom, mi lesz a mai meló... :DDD
Amúgy mi sem vagyunk adminok, csak van hozzáférésünk ahhoz a felülethez, ami admin jelszavakat generál a gépekre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17425) bambano


bambano
titán

P.E. szerint a facebook leállás poszt traumás stresszt okozott...

aaaaaaaaargh :DD :O :C

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17426) BiP válasza bambano (#17425) üzenetére


BiP
nagyúr

Ki az a P.E.?
Izgalmasak a rébuszok, csak nem mindig megy át az üzenet.

(#17427) bambano válasza BiP (#17426) üzenetére


bambano
titán

Pottyondy Edina nevű youtuber. erősen vitriolos, piszkosul nem pc videókban véleményezi a közéletet. szerintem vinnyogva röhögős.
ez a szóvicce azon alapszik, hogy a facebook közlemény is poszt...
nem linkelem, mert politika.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17428) hcl válasza bambano (#17427) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaaajjj :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17429) KROK640 válasza hcl (#17415) üzenetére


KROK640
veterán

Kőből faragott PC no comment.
Igen, a halas PC erősen hasonló vagy ugyanilyen volt, csak egy Barton volt benne.

Volt egy frankó steampunk ház is, ami még "gőzt" (nem gőz volt) is tudott eregetni valahogy, nekem az volt a kedvencem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17430) KROK640 válasza F.E.K.. (#17416) üzenetére


KROK640
veterán

Bőven jó az, 6 mag 12 szál (nekem is annyi van) 3.47GHZ (nekem a base clock 2.90GHZ), 48GB RAM (nekem 16 van), és a VGAd is jobb mint ami nekem van.
Na de mennyi winyó került bele? :DD

Aha, tényleg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17431) KROK640 válasza BiP (#17426) üzenetére


KROK640
veterán

:C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17432) hobizoli válasza KROK640 (#17431) üzenetére


hobizoli
nagyúr

és mi van a vezérgéppel? megjött közben?

több drón kell ;P

(#17433) F.E.K.. válasza KROK640 (#17430) üzenetére


F.E.K..
senior tag

2x500 Gb ssd és 3x500Gb hdd van benne. A nagyobb tárhely a szerveren van, igaz az most csak 12Tb, de már érik pár hdd vásárlása bele...

(Ja, az asztali gépen a ram triple channel, 6 aljzat :D )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17434) Diabolis


Diabolis
tag

Telefonos support, ismeretlen laptop beazonosítási kísérlete:
- És van rajta valamilyen matrica, vagy felirat?
- Van! Az van ráírva, hogy tóthgen.
- Hogy mi van ráírva?
- Mondom, tóth gen!! Betűzzem?

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#17435) opr válasza Diabolis (#17434) üzenetére


opr
veterán

Ez az intel 10th gen akarna lenni? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17436) koby11h válasza Diabolis (#17434) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mit jelent az ismeretlen laptop?
Valaki ott hagyta? El kell fogadni mint adományt és hazavinni... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17437) F.E.K.. válasza koby11h (#17436) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ó, egy "nyűgös" ügyfélnél (levelezési gondjai voltak, végül már engem is odarángattak a desktopos kollégák erősítésnek, hogy NEM a levelező szerverrel, hanem a gépével van valami gond) zajlott le ez a párbeszéd pár éve:

- Jó, ez a notebook céges, vagy az öné?
- Azt nem tudom..

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17438) Diabolis válasza opr (#17435) üzenetére


Diabolis
tag

Neked lehet, hogy hamarabb leesett mint nekem :D

@koby11h : Én kérek elnézést a pongyola megfogalmazásért, de ugye sejtetted, hogy mire gondolok? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#17439) qnadam válasza F.E.K.. (#17437) üzenetére


qnadam
veterán

gyorsan rá kell csapni egy leltári számot, és a cégé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17440) E.Kaufmann válasza qnadam (#17439) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

-CGA monitor?
-Nem, az enyém ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17441) koby11h válasza F.E.K.. (#17437) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem ez a menjek oda egy pl. vendég laptopjához és segítsek Neki a halálom...

- Megnézem, mondom nincs elég tárhely a C:-n, az a baja. Akkor mit csináljon? Nagyobb tárhelyet kell bele vennie vagy valamit ami már nem szükséges mentenie kell külső tárhelyre és törölni kell a C:-ről. Ezt én meg tudom csinálni? Kifelé: Sajnálom, de nem, mivel nincs szerződésünk az eszközre. Belül: meg b@zdmeg, letörlöm mindenedet és akkor lesz helyed...

- Oktatást fog tartani a cégnek, hozott projektort, de nem tudja összerakni, mert ezt igazából nem Ő szokta csinálni. Megcsinálom, beállítom, próba, ok. Nagyon örül Neki, ha van kedvem vegyek részt én is az előadáson nyugodtan, fizetős, de Ő ezt most megengedi grátisz. Kifelé: Sajnálom, de nem itt dolgozom és a munkakörömhöz kapcsolódó feladatokat kell elvégeznem. Belül: te akarsz oktatni? Mikor 3 kábelt nem tudtál bedugni és 10 perc magyarázat után sem érted mi micsoda a saját laptopodon? Semmit nem akarok hallani ami belőled kijön...

- Oktatást fog tartani a cégnek és van egy BT hangszórója, amit használna, de nem jön ki rajta hang. Igazából még sosem jött ki, már nézte pár szakember, de mindig a laptop halk hangjával kénytelen dolgozni... Megnéztem, a hangfal párosítva, de kimeneti eszköznek nem áll be alapból, viszont ha kiválasztom akkor szépen szól. Hatalmas öröm, hú de jó, már vagy háromszor próbálták, de most végre szól! Kifelé: Örülök, hogy segíthettem, további jó munkát! Belül: Ezt egy google kereséssel megtaláltad volna magadnak, a "kollégákat" meg akik eddig próbáltak segíteni csókoltatom!

- Nem tud csatlakozni a wifihez és az előadásához ami tartana a dolgozóknak ahhoz net kell.
Melyik wifit próbálja? A Guest-et? A papírján az szerepel? Igen, azért az van odaírva, mert amit kapott jelszó az ahhoz való. Igen, a másik a céges laptopoknak van, Önnek nem lesz rá szüksége. Nem, mindkettő ugyan olyan sebességű, csak az több belső erőforráshoz enged hozzáférést. Azokra Önnek nem lesz szüksége. Biztosan nem! Kifelé: Ok, értem, Önnek mindenhez kell hozzáférés az előadásához, de maradjunk annyiban, hogy ha majd valami nem megy akkor szóljon a hölgynek, Ő szól nekem és megnézzük, de biztosan nem a céges belső hálózat kell hozzá.
Belül: ehhez az egy nyamvadt 10 diás ppt-hez mi kellett volna, a fájl szerver, a NAS-ok, az AD szerver, a mail szerver vagy mi a halál? Egoista pics@ vagy...

Mindezt úgy, hogy semmi közöm hozzájuk, nem akarok sem oroszul, sem angolul beszélgetni senkivel, nem akarok munkavédelmi előadáson részt venni... és ha valamit meg elállítok akkor én basztam el mindent ami nem jó a gépükön évek óta...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17442) koby11h válasza koby11h (#17441) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja ezt ki is hagytam:
Kisfőnök odahozza nekem az egyik vendége laptopját délután 14 órakor, hogy úgy néz ki elszállt a Windows, csináljam már meg, mert már kétszer próbálták helyreállítani de mindig lefagy.
Mondom nem fogom, mivel ez nem céges laptop, nem része a szerződésnek, és ha egy picit is érti a dolgát a cége IT-je akkor nem is tudnám, mert le van jelszavazva.
Ne azt mondogassam, hogy nem része a szerződésnek mert az része a szerződésnek amit Ő mond. Bocs, de nem, az része a szerződésnek ami le van benne írva. Idegen laptop nincs leírva, de ha van 5 perced megmutatom miért nem csinálom meg. Szerencsére az övéknél is nagyobb cég, korrekt IT-vel így BIOS: jelszókérés, Boot menü: jelszókérés. Na mondom akkor itt a vége, mert az Ő IT-jük korlátozza a hozzáférést, így pedig ha akarnám sem tudnám. Tehát hazaviszi, leadja és Ők megcsinálják. De vigasztaljon a dolog, hogy Ők sem tudnák a Te laptopodat megcsinálni, ugyan ezért.
Belül pedig: a saját időddel szórakozz b@szod!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17443) E.Kaufmann válasza koby11h (#17442) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én mondjuk nem mernék ilyet mondani, hogy nincs a szerződésben, még akkor se ha tényleg, hanem próbálnék egyből a technikai okokra hivatkozni, úgy talán kevésbé rossz pont, de biztos csak az én gyávaságom :).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17444) 4Grider válasza E.Kaufmann (#17443) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg több bónuszt kapsz, mint ő.
Nekem negyed éves bónuszom feleződött attól, hogy a tulajdonos lakására nem ugrottam el munkaidő után hálózati eszközt cserélni.

(#17445) koby11h válasza E.Kaufmann (#17443) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vele mertem... :) Ő olyan volt, én meg már akkor ilyen. Idővel benőtt a fejem lágya, de hangsúlyozom csak vele és még vagy két emberrel szemben. Kénytelen voltam, különben a kocsiját is én mostam volna le...

Máskor én sem nagyon szoktam, csak ha pl. olyat kérnek amiben semmi IT nincs és más dolgom is lenne - pl. segíteni kivinni a kukát, úgy, hogy két férfi dolgozójuk meg ott kávézik 10 perce 5 méterre.

Vagy ha valamit Ők is meg tudnának, csak kirúgták aki eddig csinálta (pl. 2008-2009 leépítések) és munkaerő hiány. "Bocs, ha nem tudjátok hogyan kell szívesen megmutatom, vagy keresek hozzá oktatóanyagot, de ez nem az én feladatköröm. Ezt xy csinálta eddig, azt, hogy most nálatok kinek kellene, azt kérdezzétek meg a főnökötöktől, mert ezt meg én nem tudom. De szóljatok nyugodtan, ha valahol elakadnátok!"

Igen van szerződésünk, segítünk is mindenben ahol tudunk, de mindenre IS :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17446) koby11h válasza 4Grider (#17444) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is volt ilyen, csúnyán is néztek rám, de más dolgom volt. Bónusz vagy túlóra amúgy sincs, lecsúsztatni nem lehet. Akkor mire verjem magam... buksi simire?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17447) E.Kaufmann válasza 4Grider (#17444) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:DD ja, hátbaveregetést, esetleg olyan kártyát, amit alig akartak elfogadni, mert nem ismerték a pénztárosok :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17448) hcl válasza Diabolis (#17434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LÖL

@F.E.K. : A sajátját nem ismeri meg, az kemény :D

@E.Kaufmann : Ha nincs rá, akkor nincs rá...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17449) BiP válasza 4Grider (#17444) üzenetére


BiP
nagyúr

Feleségét nem kellett megdugni a bónuszért? Most komolyan.
Milyen már. A bónusznak is "illene" olyan feltételeken múlnia, ami előre le van fixálva, írva.
Az ilyen főnöktől mentsen az ég.

(#17450) F.E.K.. válasza hcl (#17448) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Á, zavaros fickó volt, alkalmazott, de saját cégeket is intézett... inkább kimaradtam a dologból ezután...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.