Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) qnadam válasza BiP (#12100) üzenetére


qnadam
veterán

az mpc-hc legnagyobb baja, hogy már 3 éve hozzá se nyúltak.
ja hogy clsid forkolta... akkor de :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12102) hcl válasza qnadam (#12099) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Autóban, de telefon játssza le - nem néztem utána, de az mp3 az, amit mostanra minden lejátszik, azért lett ez még régebben :) Azóta meg nem faragtam rajta.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12103) DJGABI válasza KROK640 (#12091) üzenetére


DJGABI
addikt

VLC iszonyat bloat lett az évek során. Belassult meg minden, jó persze most már SSD-vel, erős géppel kb tökmindegy. MPC telepítő most nézem 15 MB szemben a VLC 40 MB-jével, ami mai világban megint csak fingreszelés, de azért na. MPC-t picit szokni kellett, meg talán pár fícsör hiányzik belőle, melóban pl jól jött már párszor a kivágás funkció VLC-ben. De volt már pár videó, amit csak az MPC vitt.

Képnézegetőből SSD nélküli gépen itt melóban én is ImageGlass-t használok. Vagy ahogy írták fentebb a hagyományos W7 nézegető. Bár most nézem Irfan azért jóval gyorsabban indul még ennél is. Csak az meg mappán belüli lapozásnál meg akar jeleníteni PDF-eket, szöveg fájlokat is... Ehh, gondolom csak beállítás kérdése.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#12104) koby11h


koby11h
aktív tag

IrfanView azért nem keverendő az alap képnézőkkel :)
Jpeg veszteségmentes körbevágás, forgatás, djvu kezelés és multipage tif, szegély hozzáadása, EXIF kezelés, színkorrekciók, batch funkciók, adott méretű kép készítése (pl. ha csak bizonyos MB tölthető fel)...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12105) DJGABI válasza koby11h (#12104) üzenetére


DJGABI
addikt

Persze, használtam is, batch konvertálás/átméretezés is iszonyat jó cucc benn.

Azon lepődtem meg, hogy még így is Irfan kb egyből indul hidegen is, Imageglass 3-30mp között tölt be HDD-s laptopon. Ja meg görgőre nem zoomol Irfan :DDD nyilván ez megint csak paraméterezés kérdése

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#12106) Syl válasza DJGABI (#12103) üzenetére


Syl
nagyúr

> MPC telepítő most nézem 15 MB szemben a VLC 40 MB-jével

Ez nem lehet azért, mert az MPC win only, a VLC meg platformfüggetlen, gyakorlatilag mint az android, egy mosógépen is elfutna?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12107) DJGABI válasza Syl (#12106) üzenetére


DJGABI
addikt

Passz, simán lehet.

Mondjuk a szokások is változnak, anno még a 3.5"-os telón is kb első dolgom volt ha nem is VLC-t, de MX Player-t telepíteni droidra, szerintem egy ideje már nem töltöm le, mert egyszerűen nem is másolgatok telóra filmetek, másrészt a gyári lejátszók is már kb mindent visznek...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#12108) Rimuru válasza DJGABI (#12107) üzenetére


Rimuru
veterán

Androidos vlcben pl van nsf(+ftp+smb) support ez nagy kiralysag (szerintem).
Nem tudok mas foss videolejatszorol ami ilyesmit tudna.

Vigyázat, csalok!

(#12109) E.Kaufmann válasza Rimuru (#12108) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kodi?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12110) hcl válasza Syl (#12106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan szinten platformfüggetlen, hogy kb. mindent tartalmaz, nem használ külső codeceket (a Classic-ot nem tudom). Úgy viszont nem az, hogy akármin lefut, mert külön van fordítva minden OS-re.

Azon röhögtem, hogy a Disney DVD-ket mi játszotta le jól? Az mplayer.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12111) Rimuru válasza E.Kaufmann (#12109) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha mar bloatsagrol volt szo akkor a kodi sokkal nagyobb bloat mint a vlc. :DDD De egyebkent nem nagyon ismerem (foleg nem androidon, szoval lehet tudja :F).

Vigyázat, csalok!

(#12112) Syl válasza hcl (#12110) üzenetére


Syl
nagyúr

> Úgy viszont nem az, hogy akármin lefut, mert külön van fordítva minden OS-re.

Nyilván nem arra gondoltam, hogy egyazon bináris megy mindenen, hanem, hogy van winre, linuxra, macre, androidra, iosre stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12113) E.Kaufmann válasza Rimuru (#12111) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az SMB miatt írtam, azt tudja Droidon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12114) Syl válasza E.Kaufmann (#12113) üzenetére


Syl
nagyúr

iOS-en is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12115) E.Kaufmann válasza Syl (#12114) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

OK, csak a kérdező hetero volt ;] . Na jó, egy időben nekem is bejöttek az almás cuccok, de a nagy sziphonos hájppal majd a nagymester halálával már négyzetes csökkent az érdeklődésem az almák iránt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12116) Top cat válasza qnadam (#12081) üzenetére


Top cat
őstag

Pontosan ugyanígy vagyok velük én is. Irfanview, vlc Brrrr. :D Nagy tudásúak, de a kezelőfelülete mindkettőnek nagyon nem jön be. Videó lejátszásra, a Potplayer-t használom már régóta.

salaud. iguana
Köszi a tippeket. Találtam egy másik jónak ígérkezőt. Nomacs.

BiP
Az ACDSee-vel én is így vagyok. Talán az 5-öst használtam utoljára. Az se tegnap volt. :D
Pont úgy járt mint a Nero. A kezdetben jó programot, telenyomták mindenféle szarsággal.

Tecső letöltésre meg ott van ez a módszer.
Megnyitod a videót. A böngésző címsávban átírod a https://www.youtube.com/-ot
https://www.youtu10.com/-ra és enter.

(#12117) Tim82 válasza Rimuru (#12111) üzenetére


Tim82
nagyúr

NFS-t, SMB-t biztosan tud a Kodi bármelyik platformon lévő változata. Szerintem FTP-t is, csak azt sose használtam. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12118) qnadam válasza Tim82 (#12117) üzenetére


qnadam
veterán

tud ftp-t is, használom :) az sftp-vel viszont vannak bajok sajnos.
mondjuk a kodi nem is igazán arra van kitalálva, hogy telefonon használjuk.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12119) BiP válasza Top cat (#12116) üzenetére


BiP
nagyúr

Nero-nál szerencsére rájöttek erre, és szétválasztották a Burning ROM-ot meg a mindenegyben Suite-ot, úgyhogy a CD író rész az elfogadható.
már ha érint még valakit egyáltalán :) Nem emlékszem, mikor írtam utoljára lemezt.

(#12120) Moleman válasza BiP (#12119) üzenetére


Moleman
addikt

Mikor összeraktam az asztali gépem, vettem bele egy SATA DVD írót, mert csak őskori PATA optikai meghajtók voltak itthon, és hát azért csak jó, ha van. Becsavaroztam a házba, de a kábeleket már rá se dugtam, azóta se volt benne lemez. :D

(#12121) BiP válasza Moleman (#12120) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen. Itthon már csak egy polcon heverő Lenovo T420-asban van optikai meghajtó utolsó mohikánként. Időnként felmerül, hogy ha ezt eladjuk, vegyünk-e usb-s DVD írót. Valahogy mindig a nem-re jutunk.
Ennek ellenére, amikor kb. 5 éve desktop házat cseréltem, nem volt egyszerű olyat találni, amiben nincs elöl semmilyen 5 1/4-es hely.

(#12122) Moleman válasza BiP (#12121) üzenetére


Moleman
addikt

Igazából teljesen logikátlan volt nekem is megvenni ezt, mert már volt egy bontott laptop ODD-m, amihez van egy kis sata-usb kábelem, még akkor vettem, mikor HDD került a helyére. Nyilván macera, meg sérülékeny, de működött, mikor kellett.

(#12123) bambano válasza Moleman (#12120) üzenetére


bambano
titán

egy pár napja kellett széttúrnom a lakás raktár jellegű részét pata cd meghajtó után... nehezen, de lett :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12124) Top cat válasza bambano (#12123) üzenetére


Top cat
őstag

És olvassa is a lemezeket? Mert sajnos ezek idővel elkezdenek vakulni.

(#12125) Pötyi válasza bambano (#12123) üzenetére


Pötyi
őstag

Az igazi informatikusnak az _egész_ lakása raktár.

:DDD

QNX is cool!

(#12126) bambano válasza Top cat (#12124) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, mert a problémát sikerült cdrom nélkül megoldani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12127) bambano válasza Pötyi (#12125) üzenetére


bambano
titán

én is így tudtam, de mindig megy róla a vita... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12128) Moleman válasza Pötyi (#12125) üzenetére


Moleman
addikt

Addig jó, míg csak IT cuccokat raktározol, aránylag kis helyen elfér. Én a tavalyi költözésem előtt éveken keresztül őrizgettem egy zárhidat és négy komplett fényszórót szivacsostól-dobozostól, mondván, hogy jó lesz még valamire. :D

(#12129) hcl válasza Moleman (#12122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is ez van, bár a T400-ban is van CD.

Amúgy a CD meghajtók elég időtállók, a DVD-k nem.

@E.Kaufmann : Én inkább elviselem az Apple hülyeségeit a hosszú supportért cserébe, miuán alig van már normális telefon, amire lenne hosszabb távon Lineage :( Samu S6/S7-re még kb. van, aztán cső.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12130) koby11h válasza Pötyi (#12125) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezt magyarázom én is minden hétvégén!!! De egyeseknél van ez a takarítási mánia... "ami a földön van a szemét".
Könyörgöm hová rakjak nyomtatókat, gépházakat, a múltkor egy 12U rack is volt otthon...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12131) hcl válasza koby11h (#12130) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ki is dobálhatod a ruhásszekrényeiket... Cipőiket... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12132) wintikek válasza hcl (#12131) üzenetére


wintikek
tag

Nő cipőjét megpróbálni kidobni. Nem féled a halált? :))

(#12133) Moleman válasza koby11h (#12130) üzenetére


Moleman
addikt

Az én P4-em a franciágy ágyneműtartójában van, az asszony régi gépháza a szekrény tetején szemeteszsákban, de már elhatároztam, hogy 4.gen i5 médiaszerver lesz belőle, ha kipusztul a 9 éves laptopom és/vagy ő lecseréli a mostani konfigját valami újabbra. :D

Ruhákat nem veszünk, home office for life. :DDD De épp most bővítettem a ruhásszekrényt egy újabb Archer C7-tel, mi routereket tartunk ott. :D

(#12134) hcl válasza wintikek (#12132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha kidobálja a cuccaid, minek élni? :DD :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#12135) koby11h válasza hcl (#12131) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem szoktam bemenni a gardróbjába (nem szekrény, be lehet lépni, apáca rácsos 75cm-es ajtaja van!), nem hogy még ott turkáljak is :)
Egyszer voltam bent, amikor a szekrények szélére csináltam led-es világítást :)
Kidobni meg főleg nem mernék onnan semmit... ahogy wintikek írta! :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12136) hcl válasza koby11h (#12135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Külön gardrób? Nálunk az "hálószoba" néven fut. :DD

Mutogatni való hater díszpinty

(#12137) koby11h válasza hcl (#12136) üzenetére


koby11h
aktív tag

⁸A hálószobából nyílik. Neki ez volt a vágya, nekem egy kis műhely. Az egyik összejött :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12138) hcl válasza koby11h (#12137) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg sem lepődök, hogy melyik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12139) KROK640 válasza BiP (#12100) üzenetére


KROK640
veterán

Majd lehet ránézek, de ahogy mondtad a VLC sem rossz.

ACDSee-ből ha csak a nézés a lényeg akkora 3.0 még verhetetelen; teletömve sok mindennel a 11-es van, de mai gépen már az is pokoli gyors.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12140) KROK640 válasza DJGABI (#12105) üzenetére


KROK640
veterán

"batch konvertálás/átméretezés is iszonyat jó cucc benn." - ezeket az ACDSee 11 is tudja. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12141) koby11h válasza hcl (#12138) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bosszúból a konyhában is szoktam szerelni. :) Tavaly mondjuk egy rugót vett ki a készülő brassóiból így volt kicsi balhé, de nem zavart, mert meg lett végre az a nyamvadt rugó!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12142) bambano válasza Moleman (#12128) üzenetére


bambano
titán

te azt hiszed, hogy ilyen apróságokkal, mint egy zárhíd, felkerülsz a térképre a témában? :P :P
meg egy pc házzal...

sose felejtem el, jó rég, amikor először beléptem a szerverház ügyfélfogadójába, kb. mint terminátornak a motorolaj raktár :) használt szerverekkel kereskedtek. egy ilyen nagyobb nappali vagy két összenyitott hálószoba méretű teret képzeljetek el, olyan 10 méter körüli hosszabb fallal. A fal végig volt rakva ibm szerverrel. Ha nem volt ott 300 darab, egy se. Meg egy kis polc, rajta vagy 60-80 xeon proci, fél mázsa ram, egy kisebb furgonra való diszk, stb. ahh régi szép idők... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12143) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Fenti diskurzushoz ajánlott irodalom Galla Miklós "Szépségem titka" estjéből "A cucc" című rész, akinek esetleg kimaradt volna. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12144) BiP válasza koby11h (#12141) üzenetére


BiP
nagyúr

és utána napokig ezen rugózott :)

(#12145) koby11h válasza BiP (#12144) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hetekig! És szó szerint! :DD

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12146) KROK640 válasza BiP (#12119) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, én amúgy még néha használom. van ODD még ebben a gépemben is (AROCK B560M PRO4, I5 10400F, 16GB RAM, 6TB HDD)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12147) bambano válasza KROK640 (#12146) üzenetére


bambano
titán

nemrég találtam rá az m-disc-re, elkezdtem agyalni azon, hogy nekem is kell ilyen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12148) Lenry válasza bLaCkDoGoNe (#12143) üzenetére


Lenry
félisten

aka: George Carlin - Stuff

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12149) Lenry válasza Moleman (#12128) üzenetére


Lenry
félisten

3 teljes szett fényszóró van a Passathoz a gyerekszobában.
gyerekem még nincs. Passatom van.

egyszer vettem jó áron egy szép lökhárítót meg egy hatos kéziváltót, azt már valamiért nem engedte az asszony a házba... :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12150) KROK640 válasza KROK640 (#12146) üzenetére


KROK640
veterán

jah igen, és majd elfelejtettem : ezt a LG HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0-t még 2014 januárjában vettem, hogy legyen egy fekete előlapos SATA DVD íróm. Ezzel egyébként ez a legrégebbi ODD-m, pontosítok a leghosszabb ideje szolgálatban lévő ODD-m, de állítom, hogy a legjobb kondiban lévő is, ugyanis régen egy év alatt többet használtam őket mint most ezt a 7 év alatt ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.