Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) Silverboy válasza Syl (#12796) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Duron/Athlon nem ma volt, jó kis SIS meg SDRAM vagy DDR, ha mind a két pár memoria benne volt akkor nem ment, még a gyártó fel is hívta a figyelmet, vagy SD vagy DDR200 max 1GB! :DDD

#12797 fatpingvin
Ilyen kedve volt, 16.000 rupi volt akkoriban körübelül, egy normális Asus vagy Abit meg 25től indult, emlékeim szerint (nem vagyok tévedhetetlen és csalhat az emlékezetem, kezeld fentartásokkal :B )

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#12802) hcl válasza Silverboy (#12801) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

P1 lapból olyanom volt, amiben 32 bites SIMM + SDRAM
Olyanom is, amiben 9 bites SIMM + 32 bites SIMM :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12803) fatpingvin válasza hcl (#12802) üzenetére


fatpingvin
őstag

jaj bammeg ismerős...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12804) --ka válasza hcl (#12802) üzenetére


--ka
senior tag

"Olyanom is, amiben 9 bites SIMM + 32 bites SIMM"

Ilyen volt az első lapom, benne DX2-66 CPU-val, VLB-vel - C&T VGA 1MB + 256 video cache, 4MB RAM, 420 MB WD HDD.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12805) Syl válasza fatpingvin (#12797) üzenetére


Syl
nagyúr

Passz. Annyi biztos, hogy mindegyik ilyen alaplapos ismerősnél jelentkezett. Írtam mindnek BIOS tutorialt, hogy vissza tudja állítani a paramétereket :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12806) hcl válasza --ka (#12804) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++

@Syl : Na az volt akkor gagyi lap :D Nem is hallottam ilyet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12807) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Én még a SIPP modulból is csináltam SIMM modult (mert olcsóbb volt)

Be is lehetett nyomkodni a SIPP modult a SIMM foglalatba, de volt mikor kirepültek belőle. (a rugalmas érintkezők miatt)

Emiatt leforrasztottam a csapokat, de még igy is vastagabb volt a modul, ezért belekellett verni a foglalatba fogóval vagy kalapáccsal :)

Még a 286-386-os korszakban...

Én még XP-vel kezdtem (az IBM vonalon...)

Ui:

Természetesen a műtét után a SIMM modul lötyögött volna a foglalatban.

Tehát egyirányú átalakítás volt.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12808) Silverboy válasza Syl (#12805) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Jellegzetes feature volt, tegyük hozzá.
#12802 hcl
Ahh ilyen 486os időkre visszarévedni nem tudok, K6/III-al kezdtem :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#12809) qnadam válasza fatpingvin (#12792) üzenetére


qnadam
veterán

nekem volt valami szutyok alaplapom is, aminél az ide csati körül se volt keret, gondolom spórolási célból.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12810) qnadam válasza Syl (#12805) üzenetére


qnadam
veterán

nincs olyan memóriám, mint Hobizolinak, de abban egészen biztos vagyok, hogy volt itthon ilyen k7s5a. de ha agyonvernek se tudom megmondani, hogy kinek milyen gépe volt az :) mindenesetre a biost nem felejtette el.

a laptophoz van usb lan, de wifin használom, 5-600 mbps így is megvan.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12811) E.Kaufmann válasza Silverboy (#12808) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én se 486-os időkben kezdtem, de arra volt pénz :DDD
Én még próbáltam DOS alatt 486-oson MP3-at lejátszani, 80-as winyóra Win95-öt tuszakolni, HGA monitoron képet és videóklippet lejátszani QuckTime for Windows-zal (Népszabi CD-ről floppy-ra másolt Daylight előzetes), meg hasonló emberiség elleni bűntettek :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12812) Syl válasza qnadam (#12810) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azt írtam, hogy a világ összes K7S5A alaplapja ilyen volt! Csak azt, hogy volt pár ismerősömnek ilyen típussal gépe szerelve és mindegyik kehés volt. Ennyi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12813) fatpingvin válasza qnadam (#12809) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja olyanom nekem is van, egy Geode-s alaplap, csak a blank pin jelzi hogy merre micsoda... mondjuk az inkább egy embedded eszköz szval nem rovom fel neki

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12814) E.Kaufmann válasza Syl (#12812) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fiatalok voltunk, hülyék voltunk, minden szart megvettünk, nem kell mentegetőzni :DDD
Amúgy amikor kutakodtam régebben a lap után, kiderült, hogy Mercury márkaneve alatt is kijött az adott lap, ez is jelzi, milyen minőségi cucc volt :D
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12815) F.E.K.. válasza E.Kaufmann (#12811) üzenetére


F.E.K..
senior tag

AMD 386dx40, 20Mb ram, dma tuningolva... és dos alatt lejátszható volt az mp3. Mondjuk a bitrate-ról (de szép nyelvi torszülött lett ez így) ne essék szó persze. Igaz, egy kis hűtőventilátor (borda nem, csak a ventilátor) kellet a procira hogy menjen, de sebaj.

210Mb-os hdd-vel kezdtem, és amikor mellé került egy 80-as... onnnatól azon voltak .ace-ben a játékok tárolva ;)

Trindent 8900-as vga-val kezdtem, negyed Mb ramja volt, az utódnak már fél megabyte... a cirrus logic-nak ami utánna jött már 1MB ramja volt, és az már vesa-local bus-ra volr rakva. A következő cirrus logic meg megkapta az erről leforraszott ramokat, így félelmetes 2MB rammal tombolhatott a vga :DDD

Jó volt, mert ott kellett érteni a géphez, azon tanultam meg az alapokat, mit hová és miért építesz be, mi mire való, ramot hogy kezeled dos alatt (valami 625Kbyte szabad alapmemóriám volt a csúcsom egérrel, cd meghajtóval és hangkártyával + DosNavigátor).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#12816) --ka válasza E.Kaufmann (#12814) üzenetére


--ka
senior tag

... és még az is lehet, hogy PC Patrner néven is megjelent. Talán ők voltak mögötte az OEM-ek.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12817) qnadam válasza E.Kaufmann (#12814) üzenetére


qnadam
veterán

Fiatalok voltunk, hülyék voltunk, minden szart megvettünk

volt meta márkájú alaplapom. igazából nem is az volt a baj hogy meta, hanem a szarszemétszarszutyok kt133a chipset... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12818) Kisgépkezelő válasza fatpingvin (#12800) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Volt akkoriban egy integrált wifis ITX lapom, úgyhogy költözésnél gondoltam ideiglenesen jóvanazúgy. Majd körbezsinegezem a szobát késöbb. Már lassan 4 éve húzódik a dolog (vagy pont hogy nem húzódik;]) pedig még falat se kéne hozzá fúrni.
Hogy egy korábbi hozzászólást idézzek: "Nincs annál stabilabb, bebetonozottabb dolog, mint egy ideiglenes megoldás."

(#12819) Top cat válasza Syl (#12812) üzenetére


Top cat
őstag

Már korábban írtam, hogy én is találkoztam ilyen BIOS elfelejtő ECS-el. Az is K7-es volt.

De azért volt ilyen szenilis, mert nem volt rajta az elem foglalat. :DDD
Hogy gyárilag ilyen volt, vagy utólag szedték le, az már nem fog kiderülni.

(#12820) E.Kaufmann válasza qnadam (#12817) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk szerintem az AMD megítélését a VIA húzta vissza :W
Általában nem örülök, ha nincs konkurencia, de a 3rd party chipset gyártókat nem nagyon sírom vissza...
Igaz, P3 idején az intel se nagyon brillírozott, a tuningolt, már akkor jó öreg BX szó szerint vitt mindent :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12821) fatpingvin válasza Kisgépkezelő (#12818) üzenetére


fatpingvin
őstag

"there is nothing more permanent than a temporary solution that works"

nyugi az én routerem is ilyen... "majdcsakegyszer átköltöztetem egy normális célhardverre"... aha, három éve szutyok Realtek ethernet vezérlők amiket mindig valami fájdalmasan low-end proci kezel. nem véletlenül nem csináltam meg rajta a VPN-t

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12822) --ka válasza E.Kaufmann (#12820) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, Inteléknél a BX440 legendájához először az 815T nőtt fel, de már nem tudott elterjedni olyan mértékben.
Azért a 945 és 965 második revíziója beérte népszerűségben, szerintem...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12823) hcl válasza ElektrikusDE (#12807) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem SIP nem került a kezembe, de hozzá való forrasztható lábak igen :D

"Még a 286-386-os korszakban...
Én még XP-vel kezdtem (az IBM vonalon...)"
A 286 is IBM PC volt :D XP-vel tehát folytattad.

@Silverboy : Nem volt az sokkal előtte, egy 5 év.

@qnadam : Korai integrált 486-okon, ISA winyóvezérlőkön nem volt jellemző a keret.

@E.Kaufmann : MP3 ment 486-on, a leggyengébbeken is. DOS alatt persze, Windows már túl sokat evett.

@--ka : 815-öt szerettem, jók voltak azok a lapok. VIA-ba több RAM ment, de akkoriban úgysem volt senkinek annyi, viszont az Intel gyorsabban kezelte.
Meg voltak azok a 815 alapú Compaq / HP lapok, amikben ment minden SD modul, ami másban hibásnak tűnt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12824) BiP válasza hcl (#12823) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem az IBM XT-re gondolt. És a 286, 386-osok meg már AT-286 volt.

#12811 E.Kaufmann : HGA? Én csak CGA-ról (4szín) meg EGA-ról (16) hallottam. Ill. volt még a Hercules, ami mono volt (talán 4 szürkeárnyalat), cserébe sokkal nagyobb felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#12825) qnadam válasza BiP (#12824) üzenetére


qnadam
veterán

hga = hercules

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12826) tope válasza qnadam (#12825) üzenetére


tope
addikt

Horganyzott acél az (HGA) ;]

(#12827) hcl válasza BiP (#12824) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PC gyűjtófogalom. Az XT is XT volt, az ős PC volt a PC szigorúan véve, meg a PCjr.

A mono VGA volt még csodálatos :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12828) E.Kaufmann válasza qnadam (#12825) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pontosan :R , a QT meg tudott diether-elni Win3.1 alatt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12829) Syl válasza E.Kaufmann (#12814) üzenetére


Syl
nagyúr

> Fiatalok voltunk, hülyék voltunk, minden szart megvettünk

Amennyi pénzünk volt, nem csoda, hogy sz*rt vettünk :DDD

Egyébként az első PC-m, egy 386SX volt 93 januárjában. És abban az időben még nem láttam olyat az árlistákon, hogy ilyen "alaplap", olyan "cpu", "táp", "ház". Processzor alaplappal együtt ment, ismeretlen gyártótól. Ugyanígy a ház táppal jött, tök tudja milyen gyártó.
Hirdetés 1993. januári Chip Magazinból: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12830) hcl válasza Syl (#12829) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig volt már akkor is külön lap+ilyesmi, de a 486 érára vált szokásossá, hogy vettél amit akartál. Rengeteget sefteltünk 386 cuccokkal, azelőtt kevéssé :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12831) bLaCkDoGoNe válasza hcl (#12827) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, monó VGA.
1992-ben kaptam az első PC-met, egy 386SX/40 képében 2MB RAM-mal, 512KB-os OAK-77 VGA kártyával, kisfloppyval, HDD nélkül. Megtámogatva egy Samsung 14"-os mono VGA monitorral. :) A Zool-ban nem tudtam megcsinálni valami zongorás részt, mert hiába írták le a PC guruban (vagy a bánat tudja már, hogy hol), hogy milyen sorrendben kell a színes billentyűkön ugrálni, persze nem tudtam, hogy melyik billentyűhöz tartozik az adott szín. :D

A gép megkapását követő 2-3 év múlva jött a demoscene korszak, persze mi is alapítottunk csapatot, ahol a többiek kitalálták, hogy én jól rajzolok, legyek én a grafikus. Mono VGA-n. :) Nem kell mondanom, hogy nem nagyon lett a dologból semmi. Egy release-ünk volt, de azt is más színezte helyettem. :D

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12832) Lenry válasza Syl (#12829) üzenetére


Lenry
félisten

bjutiful
mennyi volt egy átlagfizu 93-ban?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12833) hcl válasza bLaCkDoGoNe (#12831) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is volt vele dolgom, meg Hercules volt még annál is jobb :D

@Lenry : 95 körül kapott apám 25 ezret per hó, az nem számított rossznak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12834) --ka válasza hcl (#12830) üzenetére


--ka
senior tag

A 486-os éra végén, a Pentium korszak elején is megszokott volt a napi áron történő értékesítés.
Megtörtént; egyik nap vettem boltban 8MB RAM-ot és leadtam a rendelésem más cuccokra.
Két nap múlva bementem a megérkezett áruért, a boltos látásból ismert már és megkérdezte, hogy mi van a 8MB RAM-mal, mert visszavenné dupla áron, mert épp nincs sehol egy darab sem. Azonnal eladtam. 1 hét múlva rendeződtek az árak és újra normál áron vettem 8MB-ot.
'94-'95, kegyetlen idők voltak...

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12835) Syl válasza Lenry (#12832) üzenetére


Syl
nagyúr

'93-ban én nettó 16 körül kaptam, ami nem volt se nem jó, se nem rossz pénz. Asszony egészégügyben nettó 10 körül kapott akkor.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12836) hcl válasza --ka (#12834) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De gyakoribb volt, hogy ja, fizess még rá :D
Mi nem tudtunk ilyen szinten venni új cuccokat, a környéken sem volt PC bolt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12837) --ka válasza hcl (#12836) üzenetére


--ka
senior tag

Érdekes, de itt, Miskolcon bőven volt vállalkozó kedv ezen a téren, mindig volt 4-5 üzlet, meg 3-4 kisebb vállalkozás "háznál" (cégtábla kint volt, szóval "full legál" of course :D ), ahol tudtam vásárolni.
Talán - ha a covid el nem vitte őket, meg a webes kereskedelem elterjedése - mára is maradt 3-4 cég, huszonéves múlttal.

...persze egyszeri eset volt a fenti, de megesett. Sokáig őriztem a három nyugtát (vásárlás-eladás-vásárlás), lehet még megvan valamelyik iratrendezőben.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12838) Lenry válasza Syl (#12835) üzenetére


Lenry
félisten

ehhez az infóhoz viszonyítva már-már barátinak mondhatók a mai VGA árak :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12839) jokeph válasza --ka (#12822) üzenetére


jokeph
nagyúr

BX440 forever. :D
815 nem adott számottevően kihasználható extrát (sőt kevesebb ramot kezelt 768 MB vs 512 MB - nem mintha anno ez nagy érvágás lett volna, de akkor iss), 915 szintén nem volt bitang előrelépés az áttokozott s478-as Prescott CPU-kkal, a 945 az már valami volt, ebbe már mentek a korai C2D-k. :K
965 teljesen okés volt, 975 max fanatikusoknak, a következő jó és méltán népszerű a G31/P35/G41/P43 és P45 csokor volt szerintem.
G41,P35/43/45-öt tettem el lezsírozva, többségében DDR3 ramos változatokat. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12840) --ka válasza jokeph (#12839) üzenetére


--ka
senior tag

"815 nem adott számottevően kihasználható extrát"

...ezért emlegettem fel a 815T-t; a Tualatin fájóan későn jött ahhoz, hogy a BX legendáját elhomályosítsa, és ahogy írtad, nem is volt egyértelmű a fejlődés minden szempontból.
Osztom azok véleményét, akik szerint az Intel nagyot hibázott, hogy a Pentium 4-re tett a Tualatin-nal szemben. Magánvélemény, tévedhetek.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12841) bLaCkDoGoNe válasza hcl (#12833) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Herculest csak ismerősnél láttam, méghozzá gyönyörű fekete-narancssárgát. :)
A felbontása nagyon tetszett, gyönyörű tűéles képe volt az én Samsungomhoz képest.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12842) ElektrikusDE válasza jokeph (#12839) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"G41,P35/43/45-öt tettem el lezsírozva, többségében DDR3 ramos változatokat."

Lezsírozva?

ASUS P5Q Deluxe (P45, DDR2) az "új" alaplapom, nincs is semmi gond vele, most is mindenre alkalmas! (legalábbis nálam) :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12843) jokeph válasza --ka (#12840) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azóta az Intel is belátta, hogy a Netburst fejlődési zsákutca volt javarészt. :D
A HT-t azért átemelték az első Core i szériába (s1366 és a többi azóta is).
AMD ugyanígy járt az FX Piledriver/Bulldozer-el. :U

#12842ElektrikusDE:
Igen, félgépként lecsomagolva, CPU-val és rammal.
Érkezik hamarosan 3 db X3360-as XEON, így már az összesbe az lesz. :K
SATA SSD legacy W10x64 PRO-val beköt és már repülnek is a szekerek.

quad-core CPU-val használható még most is az összes s775-ös szekér, SATA SSD-t meg 8 GB ramot bele azt go. GTX 750ti szintű VGA-val mehet a kocagémerkedés iss.
3,74 GHZ-re húzott X3360-as XEON mellett én R9 380-as Radeont használtam anno, ez kb. GTX 1050ti-nek felel meg. Nyilván nem hajcsa'ki maxra, de fel lehet minden grafikus részt tolni maxra. :D
Tavaly jutottam el arra a szomorú felismerésre, hogy a C2D biza már kevés tud lenni böngészésre is. :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12844) hcl válasza --ka (#12837) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miskolcon hányan laknak? :D Ott meg laktak jóindulattal ötezren, úgy lett város.

@--ka : " az Intel nagyot hibázott, hogy a Pentium 4-re tett a Tualatin-nal szemben" - de az nem vagy-vagy volt... csak egy elhibázott fejlesztési irány :D

@jokeph : A fene tudja, böngészésre elég a C2D (a Q meg főleg). Sok RAM, SSD legyen. Procilimites nálam, de noti proci, órajel sem sok, és minden más van benne rendesen. Anyámnál a 3GHz-es E8400 nem szenved böngészővel. A Win10 viszont tényleg lassú ezeken, nemrég kellett - így értem, miért hiszik azt sokan, hogy a Core2 kevés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12845) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem a 90-es évekről és az ezredfordulóról ezek jutnak mindig eszembe:

Mindet jumperelni az a 90-es évek. És az AMD procikhoz a lesarkazás védő az a 2000-es évek eleje... de a fiókban még most is van minden :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12846) hcl válasza koby11h (#12845) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igggen :D
Kis doboz jumper van, de máshoz is hasznos. Saját Arduino fejlesztőeszközön külső táp/USB között váltáshoz jumpert tettem, stb :) ESP8266 fejlesztőboardon is van... :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12847) BiP válasza hcl (#12844) üzenetére


BiP
nagyúr

"Anyámnál a 3GHz-es E8400 nem szenved böngészővel."
Ha nem nyit facebookot, akkor lehet. Viszont az a kék rettenet baromi sok erőforrást felzabál.

(#12848) hcl válasza BiP (#12847) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz. Ő nem nyit (abban a gépben csak 4GB RAM +SSD van), de én a T400-on nyitok (az szintén C2D, de lassabb, viszont 8GB RAM+SSD), és azt valahogyan nem eszi annyira, értsd, az tök használható mellette is. Mondjuk ezeken azért olyan OS is van, ami 3-400MB-ot eszik magában, szóval RAM marad elég.
Az van, hogy a Face valószínűleg megnézi, milyen gyors a gép... A T430-on vissza kell venni annak a böngészőszálnak a prioritását, ami a Fb., mert különben a háttérben is elvesz minden erőforrást. nice 20, meg kis állítgatás az I/O ütemezőn, és nyugton marad :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12849) BiP válasza qnadam (#12825) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, így oké. Nálunk a hercules az hercules volt, soha senkit nem hallottam HGA-nak hívni :)
De ez az én hiányosságom.
Nálunk a suliban voltak, szintén narancs verzió. Meg havernak. Csodálkoztam is, mennyivel jobb felbontása volt, mint másik ismerős CGA-ja, hiába nem volt színes.
Meg szerintem a mi első gépünket is azzal vettük (de akkor lövésem sem volt az egészről), csak annyit, hogy ennek nagyon nem így kéne kinéznie. Főleg annyi pénzért, amennyiért apámék vették. (Pestre mentünk fel érte, és anno volt 120e Ft, ami akkor egy vagyon volt. ('93 környéke). Főleg, hogy messze nem voltunk gazdagok). Aztán a panaszra kicserélték egy vga-ra, és úgy már azért használhatóbb volt.
Meg pár évvel később volt olyan,hogy tizenévesen felbuszoztunk Pestre a Ready-be, mert ott annyival jobb áron volt, mint otthon Zalaegerszegen. Azért ma ez igencsak bátor húzás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12850) hcl válasza BiP (#12849) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hercules az 720*350 volt. Elég jó volt, ahhoz képest, hogy 320*240-ben is tök szép képeket lehetett.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.