Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) Lenry válasza KROK640 (#12700) üzenetére


Lenry
félisten

Gép valóban nem adott képet. Akkor másik kábel, nézzük DVI helyett VGA? Kép akkor sincs.

éééés ezen a ponton azért nem mondtad, hogy "Tibikém, én ezzel nem tudok most mit baszni, holnap ebéd után hozd át és kezdek vele valamit"... ?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12702) hcl válasza KROK640 (#12700) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem tudtam megállapítani (mert ledek nem voltak bekötve) hogy tulajdonképp bootol-e a cucc vagy sem?"
Akkor miért nem kötötted be?

" majd akkor ő meg jön segíteni és le van bartelezve ... "
Eh, szóval ingyen volt ;)

"Ekkorra már eléggé az alaplapra terelődött a gyanúm. Ki is akartam dobni azzal a nyakamból a dolgot"
Ezt azzal is lehetett volna, hogy mész aludni, vagy ha 11-kor jön oda, akkor azzal, hogy HOLNAP. ESETLEG.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12703) opr válasza KROK640 (#12700) üzenetére


opr
veterán

Ehhez kísértetiesen hasonló hibával szoptunk anno napokat haverral, mire kiderült, hogy...
Be volt ragadva a reset gomb :W.

A másik, ami simán lehet, az az, hogy az egyik memória (vagy memslot) teljesen megadta magát.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12704) KROK640 válasza Lenry (#12701) üzenetére


KROK640
veterán

nem Tibi, hanem Miki (van Tibi is, de ő egy másik karakter, vele még nem volt gond. Erről jut eszembe, Tivadar aztán azóta se fizetett, holnap rá is kérdezek, hogy ugye tudja, hogy 5-e épp egy hete múlt el??? - és nem, nem kenyérre kell, de azért kell a régi gépem ára )

Amúgy olyan vagyok, hogy ilyenkor látom a kihívást a dologban, és nekiállok agyalni, tesztelni, megoldani. Valahogy elkap a gépszíj és nem nyugszok míg rá nem jövök mi a baj. És szerintem ezt sajnos elég sokan kihasználják. Tulajdonképpen most is ez a hatás volt kihasználva/kihasználódva.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12705) KROK640 válasza hcl (#12702) üzenetére


KROK640
veterán

Mert könnyebb volt fülelni, mint alaplapi kézikönyv nélkül nekiállni szenvedni vele. (joh, nagyából ugyanaz mindnél, de akkor is)

jah, szóval egyelőre ingyen volt.

Amúgy magam sem gondoltam, hogy eddig fog tartani, tényleg úgy vboltam vele, hogy 10 perc alatt felmérem a helyzet súlyosságát, aztán viszlát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12706) KROK640 válasza opr (#12703) üzenetére


KROK640
veterán

beragadó reset... az is szép ...
Itt a legdurvább része a történetnek mégis az volt, hogy eljutottunk arra a pontra mikor a gépházon belül (és maga a gépház is) teljesen ki lett cserélve (a régi gép) majd a monitor is, és mégsem volt kép.
Amúgy sem nagyon értem, tehát akkor az FX6300 az rotyola... eddig vili, de közben a jelek szerint az előző gépnek 1st gen I3-nak is elment az egyik ramja vagy ram slotja.
Mondtam neki, hogy mivel ez az első működő felállás, ne nyúljon hozzá (VGA is marad, meg minden). Másik oldalról persze félek tőle h hozzányúlkál, mert biztos hatalmas élmény lehet 2021-ben 2GB RAM + (250GB) HDD társaságában akár csak netezni is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12707) hobizoli válasza KROK640 (#12706) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az ilyen mukikat sosem ertem

nekem is van simi, egy 2gen i3-s gepen keccsol szinten 2GB-l es HDD-vel a mai napig, es sir hogy aaaa neki erre nincs penze, meg deegydoglassuszarezmar

lenne ra ammo amugy, de havi 30-40k-t nem sajnal pl cigire....

egyszer fejben osszesaccoltam, hogy napi doboz cigike, hetvegi talca sörike meg a KV automata etetese egy havi 70k-ban tuti benne van neki
az egy evben 850k
3 honapig egy evben csak erre keres

az E5-1620v3 + X99-K9 + 4x4GB Corsair DDR4-3000 CL15, DeepCool Gamma Archer kuler meg kijott szumma 54k-bol :K
akinek ezt osszeraktam, most koronavirus utani felepulesi szakaszban van, es majd meglatja mi legyen
nabravo... :U

lehet oda se adom mar neki :DDD

több drón kell ;P

(#12708) KROK640 válasza hobizoli (#12707) üzenetére


KROK640
veterán

Na mondjuk ez pontosan(!) ilyen figura. Cigije mindig van, sörikére és kv automatára is telik, közben meg sír, hogy kevés a gép...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12709) hcl válasza KROK640 (#12705) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alaplapi kézikönyv a gyártó honlapján van ;)

@hobizoli : Ennyi, most akkor vagy vegyen rendes cuccot, vagy ne rinyáljon :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12710) F.E.K.. válasza KROK640 (#12706) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"eljutottunk arra a pontra mikor a gépházon belül (és maga a gépház is) teljesen ki lett cserélve (a régi gép) majd a monitor is, és mégsem volt kép."

A táp nem volt cserélve...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#12711) koby11h válasza KROK640 (#12700) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha nekem este 11-kor valaki kopogtat, akkor az alábbi esetek játszódhatnak le:

A: csinos, fiatal hölgy selyem hálóingben, hogy van-e itthon valami piám, mert szakított a pasijával. Ez esetben Igen! valamit a hálóingén van egy kis borfolt, ha leveszi szívesen kimosom és addig jöjjön be és várja meg nyugodtan!

B: tanácstalan fiatalember kezében egy köteg 100 EUR-ossal. Igen, most értem haza, mert a dupla maratont futottam és igen én hagytam el a 100 EUR-s köteget. Tudja mindig viszek magammal egy kis zsebpénzt, kitudja... persze köszönöm, hogy megtalálta és viszlát, legközelebb! Járjon nyitott szemmel, hátha egyszer szerencséje lesz!

C: egy bíboros a kezében egyházmegyéje aranykincseivel, rejtsem el mert üldözik a muzulmánok. Hát persze Atyám, hagyja csak itt a kincseket, vigyázok rájuk. Igen, ezek nélkül a vackok nélkül majd gyorsabban fog futni, hátha így nem kapják el!

Minden egyéb esetben szó nélkül ráb@szom az ajtót!!!

D: kimaradt, ha pedig Lölö vagy egy ismert politikus az akkor megkérem fáradjon be, majd amikor átlépi a küszöböt akkor orrba vágom és aztán b@szom rá az ajtót. Olyanba üsse az orrát amihez van köze!!!

Ha pedig valaki gépet akar javíttatni írjon, hívjon és megbeszéljük mi a baja, mikor hozza át, mennyit kérek érte és mikorra lesz kész.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12712) bambano válasza koby11h (#12711) üzenetére


bambano
titán

[link] :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12713) jokeph válasza bambano (#12712) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C :DD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12714) hcl válasza koby11h (#12711) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#12715) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jön a user, hogy kéne valami.
Elkezdjük mókolni, szívunk
Ilyet szól, hogy nem ér rá, mert neki is gyűlnek a levelei, amikre válaszolnia kéne.
WTF
Inkább nem kérdeztem meg, hogy amikor nekünk nem válaszolnak, akkor miért nem ilyen fontos :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12716) KROK640 válasza F.E.K.. (#12710) üzenetére


KROK640
veterán

Igaz, erre nem tértem ki, de a régi gépnek volt egy saját tápja (meg eleve gépházban volt) szóval de, a táp is cserélve volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12717) Syl válasza KROK640 (#12716) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor csak egy megoldás maradt: a probléma forrása ..... te vagy ;] Nem értesz hozzá :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12718) BiP válasza KROK640 (#12700) üzenetére


BiP
nagyúr

hogy 30 ezer (mert ezt minimum annyiért vállaltam volna be)
Mégis sikerült ingyen :)

#12702 hcl : " majd akkor ő meg jön segíteni és le van bartelezve ... "
Eh, szóval ingyen volt

Ha ugyanolyan mentalitással jönnek segíteni, mint amilyen a fizetési hajlandóság a környéken, akkor bizony ingyen.

#12706 KROK640 : worst case scenario: szar táp, ami időközben még kinyírt ezt azt.
szerk: most olvasom, tápcsere is volt. Hát, akkor nincs ötletem. (persze ettől még lehet, hogy első körben kinyírt ezt azt, utána meg már hiába cserélted a tápot :) )

[ Szerkesztve ]

(#12719) BiP válasza hobizoli (#12707) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert az csak napi egy ezres, alig szívok pár szálat, stb.
Tálca sörike: de hát néha csak kell bulizni.
napi 2kv, ami drága, de szar: Azért nehogy egy kávét ne engedhessek meg magamnak.

És ilyen apró kifogásokból összejön szépen a havi 70, de ha azt egyben kéne kiadni, húzná a száját rendesen.
A matek meg nem megy, így az az érv, hogy 1 hónap alatt ez a zsebében maradna, nem megy át a buksiba. A lényeg, hogy mindenki más a hibás, meg lehessen panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#12720) koby11h válasza BiP (#12719) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja ismerősöm szintén így működik. Nettó 280-at keres, és hó végén tőlem kér kölcsön 10ezret. Ok, albérlet, amit ketten fizetnek, haza is jár, diákhitel havi 30.
De én meg két gyermeket nevelek, segítem édesanyámat, van kocsim is amit tankolok, teszek is félre hátha már lehet menni nyaralni. Kétszer adtam Neki, visszaadta fizu után. Harmadszorra kapott egy A5-ös füzetet, írja fel mit vesz cigi, energiaital, pia, kávé és a hó végén adja össze. Most hó fele van és 23000-nél tart! Talán megérti. Nem kell abbahagyni, de vagy csökkentse normális keretek közé vagy ne kunyizzon.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12721) KROK640 válasza koby11h (#12711) üzenetére


KROK640
veterán

Ez jópofa :D

Bár az A lehetőséghnél mág ha történetesen történik is valami extra, nem léesz túl hossúéletű a kapcsolat megfigyeléseim szerint. Az ilyen szakítás után gyorsan kikötünk más karjában nem szokott hosszúéletű lenni

Amúgy nem szoktam áthozatni a gépet, jobb szeretek helyszínre menni több okból is.

Közben annyi történés/haladás van, hogy ez a drága jó ember csak átrakta az 1050Ti-t a régi gépébe ( = tehát hozzányúlt kérésem ellenére!) és mint kiderült memóriákat is próbálgatott a kimaradt 16GBnyin felül, de a jelek szerint csak 2GB-os modult kezel a régi lapja, és abból is csak az egyik slot jó. így van most 2GB RAMmal HDD-vel és 4GB-os VGAval xD
Akkor ez történhetett elvileg : Az FX6300-nak megadzta magát az alaplapja, miközben az előző gépénél is pont akkor ment el egy RAM slot. Érdekes egybeesés, az a durva az ilyen kombinált hibáknál, hogy rengeteg szívást tudnak okozni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12722) vince


vince
őstag

Én csak annyit tennék hozzá a napi diskurzushoz, hogy a barter szóban nincs L betű :P

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12723) opr válasza KROK640 (#12721) üzenetére


opr
veterán

Kozben eszembejutott meg egy, ami szivas volt, ez raadasul sajat volt, rengeteg szivas utan sikerult kiderivalni mi van, amire vegul szo szerint az akkor ~5 eves lanyom "vilagitott ra".
Roviden annyi volt a dolog, hogy minden mukodott, de megis semmi. Mazlim volt, havernak volt egy ~ugyanolyan gepe, de legalabbis minden csereszavatos volt (jo oreg AM2/AM3/AM3+ idoszak, de faszan lehetett varialni mindent a barmivel :DDD).
Gepeket/alkatreszeket varialva az volt, hogy alaplapgyanu. Aztan osszeraktam az asztalon is, ugy meg mukodik, hiba nelkul. Wtf... Aztan berakom a gephazba, mukodik egy napig, aztan nem. Asztalon megint jo. Wtf. Ok, akkor gephaz lesz, atszerelem bele a haver gepet kivancsisagbol, tokeletes minden. W.T.F.
Mondom jo, szarok ra, visszarakom a sajat gepet bele, aztan beviszem a meloba, ott vannak profibb muszerek, amikkel ki lehet merni a mivant, mert ennek mostmar akkor is utanajarok, ha beledoglok. Aztan lanyom segiteni akart, ugyhogy O pattintgatott ossze dolgokat, amikor meg az anyazos hazban osszedugos resz jott, tartotta az elemlampat es belevilagitott.
Egyszer csak megkerdezi, hogy "Apa, miert ilyen furcsa a feny ott?"
Nezek, hogy wtf, mirol beszel.
Hat, abbol a szogbol pont latszott mivan, ha ugy vilagitottal oda.

Lenyeg a lenyeg a filleres, oreg, kinai fostalicska gephaz elvetemedett. Pont annyira, hogy ne lehessen rendesen latni, de annyira, hogy szepen az evek alatt meghajtsa annyira a lapot, hogy kontaktos lett benne valami. Ha viszont az asztalon raktam ossze, sima feluleten, akkor ugye nem nyuzta/hajlitotta szet semmi, tehat mukodott faszan.

Gephazcsere (ezuttal egy normalisabb egyedre) utan meg evekig tokeletesen mukodott, azota is szolgal egy havernal (vagy azota mar lehet szuleinel) egy 120gb-os ssd-vel mint netezos gep.

Amugy ez az az eset, amiota mar barmikor barkinek segitek gepet osszerakni, nem csak a tapon nem sporolunk, hanem ertelmes keretek kozott a gephazon sem, mert megtanultam, hogy nem csak az a kulonbseg, hogy mennyire szellozik meg mennyire szerelheto. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12724) KROK640 válasza BiP (#12718) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen... épp a minap számoltam össze, hogy a kintlévőségeim és az utóbbi időben történő "kedvezményeim" (és ezt még bele sem vettem) már lazán betakarnának egy ugyanilyen gép árát mint amit nemrég vettem (Asrock B560Pro4, 10400F, 16GB RAM, 4TB HDD), és ez egy idő után hiányozni fog a kaszsából.

Egyébként úgy fogalmaznék, hogy másnak, pláne ha messzire kell menni akkor tuti mondtam volna agy 30-at. vagy nem megyek olyannak aki nem tud fizetni. Itt ennek, hiába mondok 30-at, mint írtam csak az lett volna, hogy jön az egymás kerülgetése meg a szar érzés, n ekem, hogy fussak a pénzem után, neki, hogy meneküljön a tartozás elől. Ennek ellenére be léesz fogva segíteni, mert ha nem jön, akkor többet én sem fogok ráérni neki.

(a régi gép csak a régi géppel találkozott így ez a worst scenairio kizárható volt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12725) hcl válasza BiP (#12718) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :D Én már ilyet nem is várok.

Különben imádom ezeket a ghost errorokat.

@opr : Én ilyenből beleesett csavart szívtam, rövidzárta a PS/2-t, nem volt billzet, sem egér :D .
Mondjuk ilyet, hogy a ház miatti kontakthiba, még a legrosszabb Codegen/Mercury házak sem produkáltak, pedig ezekből lett 2D-s verzió is, amikor egy kollega ráállt :D

@KROK640 : "többet én sem fogok ráérni neki." - ezt betartottad már bármikor? ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12726) qnadam válasza KROK640 (#12724) üzenetére


qnadam
veterán

Na igen... épp a minap számoltam össze, hogy a kintlévőségeim és az utóbbi időben történő "kedvezményeim" (és ezt még bele sem vettem) már lazán betakarnának egy ugyanilyen gép árát mint amit nemrég vettem (Asrock B560Pro4, 10400F, 16GB RAM, 4TB HDD), és ez egy idő után hiányozni fog a kaszsából.

tekintheted úgy, hogy azt a pénzt a hobbidra költötted. a vasútmodellezés vagy az autóversenyzés sokkal drágább lenne ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12727) opr válasza hcl (#12725) üzenetére


opr
veterán

Ahhoz a hazhoz kepest, amiben ez volt, a Codegen/Mercury egyenesagi leszarmazottja a Lian Li felsokategoriajanak.
Asszem valami 1800ft volt ujonnan boltbol. Tobb volt benne a sorja, mint a menet csavaroknak. Hegesztes... Hat, szerintem egy palca eleg volt vagy 200 ilyen hazhoz, csoda, hogy nem hullott darabokra, mire hazabuszoztam vele. :DDD
A legdurvabb az, hogy mindezek ellenere evekig lakott benne a gep, mire megfeleloen eltekerte az alaplapot.

Beesett csavar is jol hangzik, lap tulelte a rovidzarat?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12728) hcl válasza opr (#12727) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor értem :D

Lap túlélte :D Könnyű eset volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12729) BiP válasza koby11h (#12720) üzenetére


BiP
nagyúr

Ügyes.
A nettó 280-ból elmegy mondjuk 80 az albi felére.
30 a diákhitel, marad 170 minden másra, kaja, ruha, buli, hobbi, utazás.
Mivel járvány van, utazás az kimerül a BKV bérletben (10e), ruhát most nagyon nem kell venni, bulizni nem lehet menni, szóval kajára, otthon művelhető hobbira, rezsire marad 160. És ez nem jön ki havonta?
Mester.

Jó, most szándékosan demagóg voltam a számolással, csak érzékeltetni akartam, hogy most csomó olyan dologra nem kell költeni, amire korábban kellett/lehetett.
És ha nincs család, akkor bizony ennyiből illene kijönni. (más még család mellett is megoldja ennyiből)

[ Szerkesztve ]

(#12730) Moleman válasza BiP (#12729) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet meséltem már, nekem az abszolút kedvencem az volt, mikor egy munkatárs tavaly hisztizni kezdett, mikor elhalasztották az éves fizetésemelést (nagyságrendileg nettó 370-ről 380-ra), hogy ő hogy fog így életben maradni. Az meg sem fordult a fejében, hogy pl ugyanúgy, ahogy az elmúlt 1 évben ugyanannyi pénzből. :DDD

(#12731) hobizoli válasza koby11h (#12720) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy ismi detto ez

melohelyen naponta 4-5 KV-t iszik automatabol, meg napi egy doboz cigi az atlaga, meg hetvegen (P-SZ-V) egy tálca dobozos sörike beugrik

szerintem egy havi 60-70k csak erre eltapsol, ami evente 7-800k

aztan -hogy on-topik is legyen- azon sir, hogy nincs penze a kb 10 eves PC-jet upgrade-lni egy csak fele annyi idosre se, meg a kocsijat is at kene tolni vhogy okosba' a muszakin....



es akkor meg mondja vki azt, hogy a koffein, a nikotin, meg az alkohol nem kabszerek, es nem okoznak fuggoseget... :U

több drón kell ;P

(#12732) KROK640 válasza BiP (#12719) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, igen, totál ismerem én is ezt a kategóriát. Annyival kiegészítve, hogy az ilyen esténként is megiszik sokszor 2-3 sört, "mert megérdemelem a nehéz nap után" elven.

Viszont van ennek egy másik oldala is, ha nem csak(!) a fizetéséből él akkor :
Egy időban anyám elkezdett vegzálni azzal (jó 10+ éve) hogy miért járok péntek és szombat is bulizni? ha nem mennék, akkor jujj milyen rohadt sok maradna a zsebemben, és milyen jó gazdag lennék.
Hát kipróbáltam és majdnem 2 hónapig sehová sem mentem. Szar volt nagyon, mert persze mehetnékem az volt. A tesztidőszak végén semmivel(!) sem volt a zsebemben több pénz mint előtte. Ennek pedig az volt az oka, hogy mivel nem kellett annyira a pénz, NEMet mondtam olyan fusikra, kis melókra és egyebekre, amiket korábban szemrebbenés nélkül elvállaltam, mert hogy kell a pénz.
De ez az emberek 90%-ánál nem áll fenn megfigyelésem szerint, mivel ők egyszerűen az alap fizuból verik el ezt a pénzt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12733) hcl válasza BiP (#12729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt én sem értem. Én 130-140 között fizetek az albira (asszony a lakáshitelt fizeti a felújítás alatt, az is kb. ennyi), de 300 nettóból simán marad.
...mondjuk nem veszek csillivilli cuccokat sem.

@KROK640 : Azám, nemet mondtál melókra, maradt szabadidőd. Vagy-vagy. A kipihentség is jó dolog.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12734) KROK640 válasza koby11h (#12720) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, de ismerős. Van egy Pesti haverom Z* (nem azonos Zoltánnal!) ő pont ilyen, csak netto 500+ ezerrel.
Ok, albérlet neki is, amit ő fizet, de : a napi 4-5kv jár, a napi 4-5 sör jár, a napi 1 doboz cigi lazán elmegy, a boltban úgy vásárol h amit meglát a polcon leveszi és viszi, nem nézi, hogy mennyibe kerül, megéri-e vagy sem; hetente 3-4szer kaját rendel; kell a korlátlan legnagyobb telefonos csomag, korlátlan nettel előfizu alapon, persze a legdrágább iPhone-al. Otthonra csakis a leggyorsabb internet csomag jöhet szóba, TVvel, telefonnal, mindennel is, holott napi 2-3 órát van otthon úgy, hogy nem alszik. Persze kell a házimozi is részletre, meg még 1-2 dolog hitelre. A legmeredekebb szokása pedig az, hogy mindenhová is taxival megy. Rendszeresen életvitelszerűen. Mostmár újabban áttért a Greengo/Mol Limora, de szerintem konkrétan belőle élnek. nem egy tömegközlekedős vagy sétálós tipus. De komolyan, 500 méterre is taxival megy.
Aztán legkésőbb 30-a körül komoly tétel neki 5000ft, hiába, 5-én van fizetés...
Én úgy megtudnám reformálni, a gazdasági oldalát, hogy még azzal együtt is havi 2 kilót tehetne le, hogy 50et meg nekem ad tanácsadói díjként.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12735) BiP válasza KROK640 (#12732) üzenetére


BiP
nagyúr

De ugye ez teljesen más kategória, hiszen itt az igényekhez igazítottad a bevételt.

De legalább volt időd ilyen éjszakai ingyen melókat bevállalni, just for fun :) ;]

(#12736) Kisgépkezelő válasza Moleman (#12730) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Akárhogy számolom ha 370-ről 380-ra változik a nettó, az bizony nem fizetésemelés, hanem fizetéscsökkentés.

(#12737) Lenry válasza Kisgépkezelő (#12736) üzenetére


Lenry
félisten

mert?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12738) headhunter


headhunter
addikt

Profik, melyiket választanák? (Legjobb)

1. [link]
2. [link]
3. [link]

(#12739) opr válasza Lenry (#12737) üzenetére


opr
veterán

Inflacio + ez.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12740) Kisgépkezelő válasza Lenry (#12737) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát mert tavaly jóval többet ért 370 mint idén 380.

(#12741) bambano válasza koby11h (#12720) üzenetére


bambano
titán

a két gyereked mit szól, amikor egy szál lenge ruhába öltözött gizi áll éjjel 11-kor az ajtóban, majd te nekiállsz mosni rá?
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12742) KROK640 válasza opr (#12723) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ilyet sem pipáltam még, hogy a gépház legyen hibás.
A János féle távtartó nélküli szorulásig belecsavarjuk a házba az alaplapot történet után azt hittem mindent láttam a témában :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12743) hcl válasza KROK640 (#12742) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C És tényleg :D

Na jó, házhibának még a nem megfelelő távtartók+alaplaptálca vs. bővítőkártyák eset van, amikor állandóan kiesnek a kártyák. Meg nekem volt olyan házam, amibe aztán semmit nem csavaroztál bele (egyedi 286-os házba AT-s alaplap, aztán még egy... össze-vissza van vagdosva a K6-2-m háza hátul, borzalmas, nem lehet rögzíteni a kártyákat :D)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12744) koby11h válasza bambano (#12741) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyankor már szigorún alszanak! :) És csak alibiből mosnék, szóval nem jár zajjal...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12745) pn4hvq válasza koby11h (#12744) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A néni szája pedig úgyis foglalt lenne.... ;]

(#12746) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL
Most veszem vissza az Android fejlesztőrendszer RAM-ját.
Vmware tetején futó Ubuntu Server 16 + XFCE, adtam neki 7GB RAM-ot a 8-ból, meg persze mind a 4 procimagot a PhenomII-ből. A proci szokás szerint szinte mindig koppon ki van hajtva, de RAM-ból átlag 3,2GB használ, amikor fordít. Winyót nem szokta tekerni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#12747) hobizoli válasza KROK640 (#12742) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt unokatesom is megcsinalta az anti-talentum haverjaval, egy K7-s Duron technikaval

a videokartyat ugy raktak bele, hogy a derekszogu fulet egy kombinalt fogoval elhajlitottak vizszintesre
egyatalan nem talaltak furanak azt, hogy erre egyatalan szukseg volt, meg igy nem tudtak becsavarozni sem

bekapcsnal meg nyilvan se kep se hang volt a gep reakcioja, mert az aljan az osszes forrpont testen volt a hazon


:DDD

több drón kell ;P

(#12748) KROK640 válasza hobizoli (#12747) üzenetére


KROK640
veterán

Fuh vazzeg, ez ilyen János level :D

Gondolom a lap azonnal kuka lett, de nme lepődnék meg ha szegény VGA sem lett volna többé teljes értékű...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12749) Krogoth válasza hobizoli (#12747) üzenetére


Krogoth
senior tag

(#12750) koby11h válasza qnadam (#12695) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is tetszett a Parkoló. A Drága örökösök után Lengyel Ferenc jobb volt mint vártam!

E.Kaufmann : Köszi, hogy nem tetted :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.