Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) KROK640 válasza bambano (#12142) üzenetére


KROK640
veterán

Uh, ez elég utópiának hangzik :D
Ellettem volna ott is egy darabig

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12152) qqcqqc válasza KROK640 (#12150) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem van egy Sony BWU-100A Blu-Ray, IDE csatolós, még működik, csak már nincs lap hozzá. Most vadászok valami külső usb-s házat, amibe be tudnám üzemelni. De már senkinek nincs ilyen háza, pár éve kikoptak. MAjd kinyitnak a bolha piacok, akkor kinézek, hátha valamelyik árusnál kallódik egy.

(#12153) Lenry válasza KROK640 (#12150) üzenetére


Lenry
félisten

van egy 16/10/40-es Plextorom, a hosszúpuska. IDE-s, úgyhogy csak dísz, de egész biztos vagyok benne, hogy ma is tökéletesen működne, az legalábbis biztos, hogy CD írást soha nem rontottam el vele.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12154) qnadam válasza qqcqqc (#12152) üzenetére


qnadam
veterán

ide - sata - usb? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12155) bambano válasza qqcqqc (#12152) üzenetére


bambano
titán

árulnak pcie-ata interfészt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12156) bLaCkDoGoNe válasza Lenry (#12148) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azaz :K
Az eredeti természetesen (mint általában mindig) itt is jobb, de baromira bírom, ahogy Galla kimondja, hogy "cccuccccc" :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12157) qqcqqc válasza qnadam (#12154) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem elegánsabb a doboz.

Bambano:
Ott a tápellátás lenne probléma, egy ide eszköz miatt nem dugnék a moduláris táppa egy harisnyázott 3 tápcsatis kábelt, meg az a fránya IDE kábel.... elállná a levegő útját, amilyen széles.

[ Szerkesztve ]

(#12158) qnadam válasza qqcqqc (#12157) üzenetére


qnadam
veterán

kerek kábel?

én is dobozra gondoltam, ha rövidebb a drive, lehet hogy befér a satás dobozba a sata-pata adapter is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12159) hcl válasza koby11h (#12141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most miért, nem lesz vashiányotok.

@bambano : De az nem lakóingatlan volt :D

@qqcqqc : USB-s IDE ház elég óccón van, meg IDE-SATA/SATA-IDE átalakító is :) Nekem is van még USB-IDE winyórackem, csak nekem is kell :)
Kerek IDE kábelt évekig árultam, örültem, hogy elvitték. :D

@qnadam ötlete is jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12160) KROK640 válasza Lenry (#12153) üzenetére


KROK640
veterán

Ah, a jóöreg hosszúpuska. Találkoztam már vele, a Plextorok amúgyis kedveltek voltak írók terén. (te jó ég, emlékszem még tisztén arra a napra, mikor a DVD írók ára 100K alá ment és gyakorlatilag pezsgőt bontottunk, akkoriban egy CD író is 40K hufot kóstált, de már láttuk, valami nagy dolog jön ... )

Na, most csak poénból írtam egy DVD-t, és az eddigi legkorosabb íróm csont nélkül vette az akadályt (a nero kevésbé, konkrétan nem sikerült elindítanom sem, sok trükközés után sem, végül CD Burner XP segített).
Szerintem én sem rontottam el ezzel a drive-al soha egy lemezt sem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12161) KROK640 válasza qqcqqc (#12152) üzenetére


KROK640
veterán

IDE Blueray író?
Na ilyenről sem hallottam még ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12162) Pötyi


Pötyi
őstag

Amikor a legutolsó gépemet raktam össze, én is tettem bele satás DVD-t, de van egy kis baj: akkoriban, abban a pár évben satásból csak és kizárólag fekete előlapos optikai egységet tartott minden nagyker. Cserélhető előlapot persze nem adtak. Kicsit hülyén néz ki a bézs színű házban.

Nincs véletlenül valakinek egy felesleges, elfekvő satás dvd író-olvasója kifejezetten bézs színű előlappal? Nem, nem, ne is tukmáljátok, nem fogadom el ingyen, némi sört adok érte.

Viszont van egy ilyen hülye mániám, hogy felső kategóriás márkabuzi vagyok, nekem csak Sony/NEC/Optiarc, Pioneer, Plextor, Teac, vagy Panasonic lenne jó.

Samsung, LG, Lite-On nem tetszik.

QNX is cool!

(#12163) qnadam válasza Pötyi (#12162) üzenetére


qnadam
veterán

valahol talán fetreng egy toshiba dvd-olvasó, azt megkeressem?
nevermind, valószínűleg az még pata

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12164) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nekem a Blu-Ray mindíg kedves lesz, de nem azért, amiért másnak. Az előző munkahelyemen a kisfőnököm egy Blu-Ray író miatt veszett össze a nagyfőnökkel, lépett le, majd ezáltal hagyott nekem nagyobb szabadságot fokot a cégnél :DDD . Én kértem ugyan az írót, de nem gondoltam, ekkora láncreakciót érek el vele :DDD , pedig akkor már nem egy ökör ára volt hanem már bőven 50e alatt volt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12165) pn4hvq válasza Lenry (#12149) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Azóta milyen az élet asszony nélkül (mert feltételezem, válóok volt)? :D

(#12166) hcl válasza Pötyi (#12162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeknek a fele valamelyik alsókategóriás márka átcímkézése ;)
Nem próbáltad lefóliázni bézsre? Nem nehéz levenni, általában a meghajtót sem kell szétszedni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12167) Lenry válasza Pötyi (#12162) üzenetére


Lenry
félisten

van két bézs meghajtóm, egy Sony NEC Optiarc AD-7200S és egy Pioneer DVR-215, de szerintem azért nincsenek gépbe szerelve, mert már bizonytalanul működnek.
viszont milyen a mostani íród? ha ezek közül valamelyik testvérmodellje, akkor elég nagy az esélye, hogy át lehet az előlapot pattintani ezekről, akkor meg szívesen odaadom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12168) E.Kaufmann válasza Lenry (#12167) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

-Van ugyanez bézsben is?
-Nem, csak nálunk kapható :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12169) koby11h válasza E.Kaufmann (#12168) üzenetére


koby11h
aktív tag

:D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12170) Josi válasza Pötyi (#12162) üzenetére


Josi
aktív tag

Nekem van bebe :D :D
De nem eladó. :(
Egyébként első CD íróm egy külső SCSI Yamaha volt, potom 150 ezer + áfa áron, valamikor 98-ban
Az is megvan, csak valahol a gyári dobozában.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12171) hcl válasza Josi (#12170) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem egy 8-12x Philips CD olvasó volt az első ODD-m, az is megvan, kb. ugyanabban a gépben, amiben használtam - és olvas, igaz pl. újraírhatót gyárilag sem tud.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12172) Top cat válasza KROK640 (#12161) üzenetére


Top cat
őstag

Blue ray? ;]

Na ha már nosztalgiázunk. Nekem az első optikaim egy LITE-ON IT LTN-483L volt. Na amit ez nem olvasott be, azt semmi. Sajnos már nem működik.

A második egy Philips CD RW 800 Series volt. Olcsó volt a Tescoban. :D

A harmadik, amikor már elfogadható áron voltak a DVD RW-k, egy Nec ND4571A volt.

(#12173) hcl válasza Top cat (#12172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És Blu-ray -nek írják, nem blue-nak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12174) Top cat válasza hcl (#12173) üzenetére


Top cat
őstag

Tudom. Azért írtam kérdőjellel. :D

(#12175) hcl válasza Top cat (#12174) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az emberek nagy része nem tudja jól leírni ezt sem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12176) Top cat válasza hcl (#12175) üzenetére


Top cat
őstag

Te is jelen vagy a "hülyétkapokazapróktól" topikban. Nem kellene ezen meglepődnöd. :D

(#12177) hcl válasza Top cat (#12176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lepődök...

Mutogatni való hater díszpinty

(#12178) KROK640 válasza Pötyi (#12162) üzenetére


KROK640
veterán

Na, nekem meg évekig fordítva volt, és a fekete házban volt a bézs előlapos író.
AZ enyém LG volt, de már régen eladtam.

Egyébként szerintem nem márka szerint kellene válogass már ilyesmit, hanem hogy működik-e vagy sem?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12179) KROK640 válasza Top cat (#12172) üzenetére


KROK640
veterán

Sokat írok angolul egy Blu után nekem reflexből odakerül az e...
Az első meghajtóm egy 32×-es Sony CD olvasó volt, és csak azt olvasta be amihez kedve volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12180) Moleman válasza Top cat (#12172) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem az első egy Samsung SCR-2030 volt menő lefittyenő előlappal. :D

Utána beálltam a sorba, mindig az aktuális megfizethető bézs LG IDE CD olvasó, CD író, DVD olvasó, később DVD író volt. A mostaniban is fekete LG árválkodik. :D

(#12181) Top cat válasza Moleman (#12180) üzenetére


Top cat
őstag

Lefittyenő előlap, úgy érted rúgó tartja az előlapot, amit a tálca lök ki? a Philips is ilyen.
Kicsit meglepődtem amikor először kinyílt. :)

Volt még a Pioneer féle slot in megoldás, ahol tálca sem volt, csak egy résen keresztül lehetett etetni.

(#12182) Moleman válasza Top cat (#12181) üzenetére


Moleman
addikt

Bizony. :K

És nagyon rossz volt a biztonsági kiadó mechanizmusa, gemkapoccsal alig tudtam kituszkolni a felnőttfilmet, mikor elment az áram, és jöttek haza a szüleim. :DDD

(#12183) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Nekem ez volt az első CD olvasom:

[link]

Csak 553 MiB méretig tudta olvasni a lemezeket.

És nem vettem meg, csak béreltem.

Játékokkal együtt, hétvégenként kedvezménnyel. :))

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12184) KROK640 válasza Moleman (#12182) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem azok mindig a gépen voltak, jellemzően a Windows Systemben meg itt-ott.
De nekem volt h faterom mondta h szerezzek már be felnőtt filmet a gépre. Szóval előle nem kellett dugdosni a cuccot

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12185) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem egy talán Panasonic 2x olvasó volt (vagy Sony?). Külön vezérlő kártyával. Az első íratott lemezemet nem olvasta. Aznap eladtam és vettem egy Sonyt (vagy Panasonicot) ami már ide csatolós volt és olvasta rendesen.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12186) hcl válasza ElektrikusDE (#12183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wow, az azért caddy :D

@koby11h : Ja, meg a hangkártyás vezérlésű is jó volt ... "jó".

Mutogatni való hater díszpinty

(#12187) jokeph válasza koby11h (#12185) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az első CD olvasóm egy 52x-es LG volt 2000-ben. 1 év garral, 1 év 1 hónaposan kifeküdt, nem bírta a sok játékot (akkoriban gőzőm nem volt, hogy megoldható virtual rom-al is az efféle). :D
Az első CD íróm pedig egy 98'-as Matsushita (Panasonic) 4x-es író, buffer underrun védelem nélkül, újraírható lemezeket nem ismerte még.
Viszont nem rontottam vele lemezt sosem, ez egy SCSI kiadás volt, ADAPTEC AHA-2940 UW vezérlőkártyával került hozzám 5k-ért 2001-ben.
Azért volt csak 5k, mert az előző gazdája elbénázta az 50 pines csatin az 1. sz pin-t, és így működésképtelen volt - nem látta a vezérlőkártya. :(
Viszont a siker nem maradt el, az akkoi melóhelyemen a műszerész kollega megjavította 1 Liter páleszért. :D

#12188hcl: meglehet, de nekem sikerült azért. 1 éven keresztül min napi 4 órát tekerte az SC1/BW CD-ket. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12188) hcl válasza jokeph (#12187) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A GCR-85** kinyírhatatlan volt pedig, az volt "az" 52x LG olvasó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12189) ham_


ham_
tag

Régi "szép" idők... egy ideig 2 cd driveom volt, hogy a 2 cd-s filmeknél ne kelljen a közepén cd-t cserélni :) Ha jól emlékszem a zoom playerrel oldottam meg hogy automatikusan kezdje a másodikat. Na meg kellett valami cd-lassító software, mert amúgy baromi hangos volt :)

(#12190) koby11h válasza jokeph (#12187) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem az az egy olvasó volt ami nem jött be, utána volt 4x Sony vagy Pana, 8x IDE HP, majd 16x Sony, 24x Plextor egymás után 2 és végül NEC (talán 51xx már nem emlékszem), és a mostani NEC 7260S ami már 7-8 éve szolgál becsülettel. Mindegyik rendben volt, ha rontottam akkor az szemmel láthatóan lemez hiba volt. Pedig írtam vagy 4-4500 lemezt mióta telik íróra és lemezre.
A lemezekkel viszont nagyon válogatós voltam. Nem volt soha Arita vagy Eurodata pl., ahogy most sincs Esperanza "márkájú" lemezem.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12191) qnadam


qnadam
veterán

az első cd-olvasóm 4x volt, de fogalmam sincs milyen márka, arra emlékszem, hogy cd rippelésre nem volt alkalmas valamiért. az első író viszont már 24x-en tudott írni, lite-on volt, és soha egy darab lemezt nem sikerült vele elrontani. zseniálisan jó cucc volt.
húgom gépében meg valami cyberdrive nevű szörny volt az olvasó, specialitása volt, hogy a másolásvédett audio cd-ket is gyönyörűen tudta rippelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12192) bambano


bambano
titán

az első cd író, amit közelről láttam, az egyetemen egy külső dobozos nagy dög philips író volt, milliós tétel volt az ára.
amikor írtak vele, nem volt szabad a gép közelébe se menni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12193) BiP válasza Josi (#12170) üzenetére


BiP
nagyúr

vááá, nekem is SCSI Yamaha volt az első CD íróm (igaz, belső), 4x-es, én a szomszédomról vettem használtan 100ezerért (ő 200ért vette 1-2 évvel előtte),
ami akkor brutál pénz volt (ez is olyan 97-98 körül volt), főleg középiskolás diákként, de abban bíztam, hogy majd CD írásból visszatermelem az árát. (akkoriban kb. 600-1000Ft volt egy CD írás, ami rohamosan kezdett zuhanni, ahogy egyre több embernek lett írója)
Hát, nekem annyira nem pörgött fel ez a biznisz, úgyhogy ez méretes bukó volt.

[ Szerkesztve ]

(#12194) jokeph válasza koby11h (#12190) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eurodata CD eszméletlen pocsék volt. 5-öt írtam belőle, 2 full kuka, 2 részlegesen lett olvasható, 1 maradt meg végig olvasható kapásból 1 év után.

SONY, TDK, Verbatim (volt vagy 4-5 féle színben, vékonytokos, a tok félig áttetesző volt és a CD-vel egyező színű) és Philips CD-t használtam legtöbbször, a TDK és a Verbatim vált be legjobban.

DVD-ből a zöld ARITA csapnivaló volt, a rózsaszínű és a kék viszont nagyon jó volt. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#12195) koby11h válasza bambano (#12192) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is ilyen írót láttam először életemben, külső házas SCSI Philips-et.
Akkor 2000 volt egy Kodak lemez és 1500-ért írták rá a 650 MB-ot. Mi meg három HDD-n (540,120,80) vittük az anyagot és csak pislogtunk amikor átrakták egy dupla magas 5.25-ös SCSI 1 GB-os HDD-re!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12196) Top cat válasza ElektrikusDE (#12183) üzenetére


Top cat
őstag

Na ez a fajta CD drive nekem kimaradt.

hcl
A caddy-s meghajtók se nagyon terjedtek el.

(#12197) E.Kaufmann válasza Top cat (#12196) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig nem lett volna hülyeség a caddy, csak egyrészt gondolom a költségek, másrészt a közös szabvány hiánya, harmadrész a magas írási/olvasási sebességek támogatásának nehézségei is betehettek neki.
Én láttam olyan ismerősnél, aki 20+ éves hanganyagokat őrizgetett jó állapotban, kilukadt Philips CD-ket, legalább is a hordozó pöttyökben kirohadt :( . A DVD-nek meg ugyan középen volt a hordozó réteg, de az a ragasztott szendvicsszerkezet se volt valami stabil sok lemeznél.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12198) Pötyi válasza Josi (#12170) üzenetére


Pötyi
őstag

(Nekem is megvan a SCSI Yamaha. Ugyanúgy, mint neked, a gyári dobozában.)

:DDD

QNX is cool!

(#12199) bambano válasza koby11h (#12195) üzenetére


bambano
titán

van itthon 800 megás dupla magas scsi diszk :)
dolgoztam vaxon olyan diszkkel, nem tudom, milyen csatolója volt, hogy nagyjából egy méter hosszú volt, kb. 40x40 centi keresztmetszetű, 1 gigás és két garnitúra fej volt benne.
meg régebben volt itthon 170 megás(!) esdi vezérlős dupla magas 5.25-ös diszk :)

a nagyobb vaxokban volt 1-2 gigás dssi diszk, az maga volt a csúcs. egy diszket három gépre lehetett rákötni és megoldotta maga az osztott hozzáféréseket. mint manapság egy storage iscsi-vel meg cluster filerendszerrel.

nekem a saját cuccaimban már nem volt 5.25-ös hdd, csak 3.5-ös. meg xt-m se volt, 286-os turbo at-vel kezdtem a saját pénzem gépre elcseszni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12200) qqcqqc válasza hcl (#12159) üzenetére


qqcqqc
őstag

Vinyórack az van, de abba nem tudok beletuszkolni egy optikai meghajtót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.