Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) Pötyi válasza qnadam (#12249) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezek szerint más is szeretett éjszaka bevásárolni járni, nem csak én.

:DDD

QNX is cool!

(#12252) koby11h válasza Pötyi (#12251) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hajnali 6, alig van valaki, áru friss,, nyugi van. Több mint 10 éve ezt játszom.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12253) bambano válasza koby11h (#12252) üzenetére


bambano
titán

nincs is olyan szám az órán :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12254) Syl válasza bambano (#12253) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert a te órád ilyen? ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12255) Moleman válasza qnadam (#12249) üzenetére


Moleman
addikt

& #12251 Pötyi
Ú, igen, a régi szép emlékek. Diákkoromban Kispestről csővázas hátizsákkal bicikliztem éjjel 3-kor a fogarasi vagy erzsébeti teszkóba nagybevásárolni. :C

Reggel 6 viszont az én órámon sincs. :D

(#12256) Kisgépkezelő válasza Moleman (#12255) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én diákkoromban mindig egy tálca sörön könyökölve tekertem haza a Tescóból és lábbal fékeztem mint az ovisok. :D

(#12257) koby11h válasza Kisgépkezelő (#12256) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csomagtartó, három tálca, rendes kontrafék. Sokkal célravezetőbb!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12258) bambano válasza Syl (#12254) üzenetére


bambano
titán

úgy felkelni, hogy hatkor már boltban lehess, az nem normális :)
rendes kocka lefekszik 3-4 óra körül és alszik délig.
rendesen nevelt főnök ezt tolerálja :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12259) Kisgépkezelő válasza koby11h (#12257) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha vettünk volna egy cangát amire ráfér három tálca sör, hogy marad pénzünk három tálca sörre? ;]

(#12260) Top cat válasza Kisgépkezelő (#12259) üzenetére


Top cat
őstag

Nem tudsz bringát lopni? ;]

(#12261) koby11h válasza Kisgépkezelő (#12259) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én magamnak raktam össze használt darabokból így bringa is lett és sör is. :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12262) F.E.K.. válasza koby11h (#12261) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Használt sör? :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#12263) koby11h válasza F.E.K.. (#12262) üzenetére


koby11h
aktív tag

:DD remélhetőleg olyat sosem kóstolunk!
Pl Dumb és Dumber :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12264) hcl válasza bambano (#12258) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Weheheh ha reggeli fények kellenek egy képhez, akkor néha fél ötre kell kint lenni a pusztában/hegytetőn/stb. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#12265) qnadam válasza koby11h (#12252) üzenetére


qnadam
veterán

áh, olyan sokáig nem szívesen maradok fenn

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12266) qnadam válasza hcl (#12264) üzenetére


qnadam
veterán

jó, volt már hogy napkeltés sup túrára tatára éjjel háromkor indultunk, arra az egy órára már igazán kár volt lefeküdni aludni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12267) bambano válasza hcl (#12264) üzenetére


bambano
titán

nem kellenek :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12268) Syl válasza bambano (#12258) üzenetére


Syl
nagyúr

Öreg vagyok én már rendes kockának :B Rendetlennek meg pláne...
Tízkor lebukik a fejem, cserébe vasárnap reggel is hatkor ébredek, óra nélkül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12269) koby11h válasza Syl (#12268) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szintén, de sajnos 5 órakor...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12270) hcl válasza bambano (#12267) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Deeee, nekem igen :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#12271) KROK640 válasza fatpingvin (#12223) üzenetére


KROK640
veterán

Mikor bejött ez az utcán is viseljünk maszkot dolog, még hidegebb idő volt, ami számomra bevezetett egy extra kényelmetlenséget/veszély faktort : nevezetesen ugye szemüveges vagyok, ráadásul mivel elég rossz a szemem sajnos, ezért ugye állandóan viselnem kell. Amikor hidegebb volt az idő, akkor a maszk hordásakor a kipárolgó pára (kilégzés stb) nem tud elvezetődni, és a lehűlt szemüvegen kicsapódik a pára és szépen elhomályosítja a képet, kb mint valami rettentően durva köd, vagy a teljesen bepárásodott ablak amire rajzolni lehet. Ugyanez volt, ha bemegyek boltba/meló helyre, de akkor mivel a szemüveg felmelegszik, elmúlik a pára róla, csak 1-2 percet kell várnom.
Na most az utcán azonban nem melegszik fel, emiatt hiába törölgetem, vissza párásodik rögtön; aminek az az eredménye, hogy gyakorlatilag vakon közlekedek. Ebben külön extra veszélyforrás, hogy én ugyan tudom, hogy nem látok semmit, de a többi ember teljes értékűen látóként kezel engem, ami időnként veszélyes szituációkba sodor. Pl volt már hogy hajszál híján elcsapott autó/biciklis futár stb.
Épp ezért, ahol nincsenek emberek előfordul, hogy én is lehúzom és ha valaki 4-5 méteres távolságra ér tőlem akkor húzom fel a maszkot. Ennek ellenére egy hónap alatt önjelölt "házmester"ek háromszor figyelmeztettek, hogy állandóan hordani kéne a maszkot. Ugyanezek nem mernek szólni egy bizonyos népcsoport tagjainak, akik 3-4-5-6 fős körökben állukon a maszkkal vidáman dumálgatnak, olyan nagy ember sűrűségű területen mint buszvégállomás, vasútállomás, a város főtere stb. Pedig egyikük sem szemüveges.

Ha ősszel is kell majd szabadég alatt a maszk (nagyon remélem, hogy nem!) akkor szerintem átállok a kontakt lencsére (amúgyis filózok rajta), mert nem csinálok végig még egy ilyen időszakot mint az elmúlt bő 1 hónap volt.

Nyilván ez teljesen más eset, mint nagy általában az embereké, akik kitalálják, hogy ő nem hord maszkot, mert ő megmondja, hogy neki nem kell.

De vajon ismerősöm, aki vírus tagadó, annak ellenére, hogy feltehetően át is esett rajta. Most februárban ugyanis volt egy nagyon csúnya tüdőgyulladása, de azt mondja, hogy nem covid volt, mert az nem is létezik, csak sima tüdőgyuszi volt, mert hát ebben az évszakban bárkivel megeshet ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12272) KROK640 válasza hcl (#12233) üzenetére


KROK640
veterán

Na most jön az, hogy holnaptól a buszvezetők védelmében megszűnik sz első ajtós felszállás a buszokon. A távolságiakon is. Tehát a buszsofőrnél nem tudsz jegyet venni, így marad az online és a jegypénztár.
Ezutóbira térnék ki most : ugye nem mindenkinek van bankszámlája, esetleg mobilnetje stb. szóval annak marad a jegypénztár. Ez Debrecenben pl úgy néz ki, hogy 2-3 jegykiadó pénztár egy nagyjából 40-50nm-es váróban. Na most, simán eltudom képzelni, hogy főleg reggel és délutáni csúcs időszakban ez a váró tele lesz, ideges, siető, jegyet akaró emberekkel. Sok-sok ember kis zárt területen. Plusz így nem a buszvezetőnek, hanem a jegykiadó embernek lesz még több kontaktja mint eddig 1-1 sofőrnek lett volna. Milyen remek ötlet ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12273) hcl válasza KROK640 (#12272) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sőt, van, ahol jegypénztár sincs, pláne pl. vasárnap.
Igazán lehetett volna valami alternatív lehetőség, meg mondjuk miért nincs még kártyás fizetés a buszokon? A terminál mehetne a hátsó ajtóhoz is...

A szemüveg nálam is gond, de amúgy normálisabb (orrcsíptetős) maszkban előrébb húzva a szemüveget egész jól látok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12274) fatpingvin válasza bambano (#12242) üzenetére


fatpingvin
őstag

az első részét jól látod, nyilván input nélkül elég nehéz szimulációt készíteni.

a második részére annyit tudok mondani hogy leszállhatnál a magas lóról ha egy olyan témára reagálsz amihez láthatóan nem csak nem értesz de a hozzá kapcsolódó rövid leírást se tudtad értelmezni.

egyrészt a modell használhatósága és az input paraméterek becslése két külön kérdéskör, a járványterjedési predikcióknak valóban az egyik legnagyobb akadálya az hogy baromi keveset tudunk ezekről a kérdésekről, de ha figyelmesen és értően elolvastad volna azt amire nagy mellénnyel reagáltál akkor egyértelműen kiderült volna számodra hogy jelen esetben nem a valós terjedés minél pontosabb szimulációja a lényeg hanem annak a megjelenítése hogy az egyes paraméterek _változása_ hogyan befolyásolja a terjedés dinamikáját. ehhez pedig nem szükséges ismerni a pontos számadatokat (komplex rendszerben amúgy is tudjuk (már aki) hogy átlagértékekkel számolni gyakran erősen félrevisz) csak azt hogy az egyes különbségek az emberi viselkedésben milyen paramétereket fognak változtatni és milyen irányba.

q.e.d.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12275) Vampyr válasza KROK640 (#12271) üzenetére


Vampyr
csendes tag

Szemüvegesként egy tanács: a maszkot húzd fel az orrnyergedre és a felső részen is szorosan záródjon (simuljon az arcodra). Ha a kifújt levegő nem felül távozik, szinte teljesen megszűnik a párásodás.

(#12276) KROK640 válasza fatpingvin (#12232) üzenetére


KROK640
veterán

"nyilván a legjobb az lenne a járvány szempontjából ha mindenki a seggén maradna és nem kontaktálnána" - igen. Új-Zéldandon pl megtudták oldani. hadsereg vitte az élelmiszereket, érintésmentes módon megoldva. 2 hetet kellene csak így kibírni. De akkor kuka kutya sétáltatás meg semmi ürüggyel ne lehessen kimozdulni.
Aki meg mégis kimászkál, az első körben az egy havi jövedelmének mondjuk a 50-75%-át fizesse ki büntetésre (akinek nincs igazolt jövedelme, annak meg valami húsbavágó összeg, mondjuk 50 ezer - a lényeg az enne, hogy elrettentő erejű legyen) második körben meg 30 nap elzárás.
persze tudom, ez nem hangzik korrekten, de lehet, hogy már túl lennénk az egészen... nagyon unom már ezt a vírust, meg a lezárásokat/korlátozásokat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12277) KROK640 válasza hcl (#12246) üzenetére


KROK640
veterán

Mondok jobbat : 12 és 14 óra között alig-alig vanak még egy Tesco extra méretű helyen is. Tök jól lehet haladni a bevásárlással. Bár most az utóbbi 2-3 hétben minth más is kezdené felfedezni ezt az időpontot mert egyre többen vannak, de alapvetően még mindig ez a legjobb időszak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12278) KROK640 válasza Syl (#12254) üzenetére


KROK640
veterán

Az enyém majdnem :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12279) hcl válasza Vampyr (#12275) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wehehehe, nekem sosem működik, csak kevésbé párásodik jó esetben :D
Illetve ami viszont működik : sz@r mosogatórongy maszk, két oldalt kb. teljesen nyitott, felül drótos. Utácra frankó, hiszen a fertőzésveszély minimális, viszont van rajtad.
A bolt/bármi zárt tér bejárata előtt fel az FFP2.

@KROK640 : 12 és 14 óra között dolgozom :D
Amikor műszakban voltam (3 nap meló, 3 nap szabad, 12 órázás) akkor is inkább a reggel jött be.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12280) KROK640 válasza hcl (#12273) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen, sok helyen nincs is jegypénztár. De pl hetente 1-2szer Debrecenben is olyan helyen szállok fel ahol nincs jegypénztár.
Terminál egy fokkal jobb ötlet lenne valóban, de akkor már egy komplett jegykiadó automata is kellene, hogy aki KPval érkezik az is érvényesülhessen.
Az igazi persze az lenne, ha emellé meg teljesen önvezető is lenne a busz, így nem kellene félteni a sofőrt :D

Próbálkoztam én is különféle megoldásokkal de egyik sem volt az igazi. Szóval csak remélem, hogy mire jön a hideg nem kell maszk sehová sem, mert ha igen, akkor állhatok át a kontaktlencsére...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12281) KROK640 válasza Vampyr (#12275) üzenetére


KROK640
veterán

Köszönöm tanácsod, próbáltam már úgyis vagy a maszk nem tökéletes vagy nem tudom mi, kevesebb ugyan a pára, de van, ráadásként már lefelé nézéskor le is eshet a szemüveg valamiért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12282) Grg válasza KROK640 (#12276) üzenetére


Grg
tag

Aha, és azért mert egy szigeten működik, akkor máshol is működni fog...
Szvsz volt/van olyan ország ahol ilyesmi szigor volt, még sincsenek túl semmin....
Persze a sokmilió vírusszakértő országában mindenki, sosem lehet jó semmi sem.
Lehet hogy te kibírsz két hetet a monitor előtt kockulva de nem mindnki egyforma

(#12283) hcl válasza KROK640 (#12280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, a jelen helyzetben egy kártyaterminál nem túl nagy elvárás, mondjuk az elmúlt 10-20 évben már meg lehetett volna oldani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12284) bambano válasza fatpingvin (#12274) üzenetére


bambano
titán

valójában mi indokolja a személyeskedésedet, ha pontosan ugyanazt írtad, mint én, csak sokkal több betűvel? :P

ha saccpermiatyánkról átírod lidércnyomás/négyzetméterre a bemenő paramétereket, akkor azt fogod megtudni, hogy egy ilyen változás esetén hogyan változik a kimenet. annak a bizonyítása, hogy a valóság egybevág-e a bemenő paraméterekkel, a valóság változása egybevág-e a bemenő paraméterek változásával, nem történik meg (mert jelenlegi tudásunkkal ez lehetetlen), tehát azt kijelentheted, hogy elméletben így meg úgy változik, gyakorlatban meg a franc tudja.

nem a modell elméleti használhatóságát kritizáltam, hanem a gyakorlatit. nagyjából nulla szinten szignifikáns bemenő paraméterek esetén a kimeneted se lesz jobb. ezt nem csak neked írom, mert te lehet, hogy tudtad. a többieknek írom, akik nem értik, hogy miről vitázunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12285) Lenry válasza hcl (#12283) üzenetére


Lenry
félisten

én nagyon várom már, hogy a magyar közlekedési vállalatok fejeseit valaki kivigye osztálykirándulni Londonba.

az Oysternél egyszerűbb, értelmesebb, jobban működő rendszert még nem láttam.
minden járművön NFC terminál, odaérinted a bármilyen kompatibilis eszközödet, bumm, vettél egy vonaljegyet, mehetsz. a napi harmadik vonaljegyed után már csak érinteni kell, de pénzt nem von le, mert elérted a napijegy árát, onnantól úgy számolja, hogy azt vettél.

a metróban fel és leszálláskor is érintesz, a két állomás közti táv alapján számláz majd valamikor éjjel, mert addig összeadogatja hányszor metróztál aznap, ott is van valami maximum, ami fölött már nem fizetsz.

ha nincs bankkártyád, nagyjából bármely sarki boltban veszel egy Oyster kártyát, feltöltöd aztán mehetsz, amíg el nem fogy a pénzed (meg egy kicsit tovább is, legalábbis én már jártam úgy hogy felszálltam a buszra, érintéskor kinyomtatott egy cetlit, amire rá volt írva, hogy "elfogyott a kredited, úgyhogy ezt az utad meghiteleztük, majd a következő feltöltésből levonjuk")

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12286) Moleman válasza Lenry (#12285) üzenetére


Moleman
addikt

Ez mekkora jó. Pár éve én még megszopattam magam, valami délnyugati nagyon külvárosból mentünk be vonattal, és napijegy helyett valahogy sima vonaljegyet sikerült venni a belvárosig, ezért ott venni kellett még egy napijegyet kb ugyanannyiért a helyi mozgáshoz, és hogy vissza tudjunk jutni a kocsihoz. :D

(#12287) hcl válasza Lenry (#12285) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi...

@bambano : OK, de ezzel bármilyen modellezést negligálsz. A gyakorlat meg azt mutatja, hogy egy jó modell azért működik, ha jól felmért adatokat adnak be neki. Járványmodellezésre meg jelenleg nincs jobb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12288) KROK640 válasza Lenry (#12285) üzenetére


KROK640
veterán

"a metróban fel és leszálláskor is érintesz, a két állomás közti táv alapján számláz majd valamikor éjjel, mert addig összeadogatja hányszor metróztál aznap, ott is van valami maximum, ami fölött már nem fizetsz." Ez Isztambulban is így van :D Pedig az mennyire keletebbre van mint BP ...

Egyébként nem tudom az út hitelezés itt mennyire működne, de szerintem sokan inkább eldobálnák a kártyát és vennének másikat vcagy kb sosem töltenék fel, csak fizetni ne kelljen.
Attól eltekintve nagyon tetszetős a rendszer amit leírtál.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12289) hobizoli válasza KROK640 (#12288) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt majd vitezy hujeur kitalal vmi ennel 2x urtechnikabbat 5x dragabban, amit egy-masfel evtizedig implementalnak

afkorz elso nap osszedol, ahogy minden amitogepes rendszer szokott itt manapsag

több drón kell ;P

(#12290) Lenry válasza KROK640 (#12288) üzenetére


Lenry
félisten

5 font volt a kártya, amikor az enyémet vettem, ez betétdíj, visszaválthatod a kártyát, ha már nem kell, akkor visszakapod az 5 fontodat.
az ilyen meghitelezett jegyek árát ebből vonják le.
de ugye minden NFC-s bankkártya is használható az Oyster rendszerben Oyster-kártyaként, szóval azt nem tudom hogy mi van, ha a bankkártyádon nincs pénz, azt nem "próbáltam" :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12291) hcl válasza hobizoli (#12289) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kitalálva ki volt már, nem is egy. Jó sok pénzt el is loptak vele :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12292) Syl válasza hcl (#12291) üzenetére


Syl
nagyúr

És itt a lényeg. Nálunk semmi sem azért készül, hogy működjön, hogy szolgálja a pógárt, hanem hogy a "mocskok" minél több milliárdot el tudjanak lopni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12293) BiP válasza Lenry (#12285) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nagyon korrekt.

De amúgy a felvetés onnan indult, hogy aki gyakorlatilag rendszerenkívüli, és csak KP-vel él, az meg van lőve a mostani helyzetben.

Mert ha van bankkártyád, meg beregisztrálsz adott appokba, akkor itt is viszonylag kényelmes, (nyilván nem annyira, mint az említett példa), de ha valaki bankkártya-tagadó, akkor nehéz a dolga a modern rendszerekkel. (nyilván egy zsákfaluban jól működik a csak készpénzes életmód, a 21.században már (szerintem) önszivatás.

(#12294) KROK640 válasza Lenry (#12290) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez így tényleg remek megoldás :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12295) KROK640 válasza BiP (#12293) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, pontosan innen indult a feltevés. Az Oyster módszerrel mondjuk ez is meglenne oldva.
Egyébként tavaly az app is érte a pénzéd, pl én kicsiny falumat ki sem tudtam választani mint célállomást, de barátnőm mondta, hogy az a megállóhely sincs benne, ahol ő szállna le rendszeresen. (gondolom azóta ezt már csak javították... vagy ki tudja).

Ami a kártyát illeti : mióta 15Kra emelték a limititet, azóta még kevésbé tartom biztonágosnak. Hiszen ha nálad a kártyád, akkor nálad az összes pénzed, (a spórolt is), míg ha KPvel élsz, akkor elég csak elviszel 1-2000ftot és legfeljebb ha elhagyod bumm 1-2 ezer... de nem 15 ezer mint a kártyánál.
Sőt, van kártyám, 7-8 ezer körül szoktam vásárolgatni, de nem emlékszem rá, hogy mikor kért tőlem utoljára pin-t, pedig volt olyan amikor szerintem 24 órán belül megvolt a 15K+ költés...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12296) hobizoli válasza KROK640 (#12295) üzenetére


hobizoli
nagyúr

15k manapsag egy rendes bevasarlasra sem eleg
a kartya letilthato
a kp-bol netto 2 perc alatt vasarol be Gazsi viszkit a dohanyboltban

több drón kell ;P

(#12297) Moleman válasza KROK640 (#12295) üzenetére


Moleman
addikt

Alkalmanként 15k a határ. Többször fizettem fél órán belül 10-14 ezret lidliben és aldiban egymás után, akkor sem kér kódot.
Én kifejezetten örülök neki, hogy nem kell folyton PIN kódozni, soha nem hagytam el semmimet, ha mégis ellopnák, felhívom a bankot, és letiltatom. Nem élhetek rettegésben amiatt, hogy 1 millió Ft a hitelkerete a kártyának. :)
A betéti kártya viszont sosincs nálam, és a folyószámlán sincs soha 5000 Ft-nál több pénz szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#12298) elessar válasza KROK640 (#12271) üzenetére


elessar
tag

Szemüveg páramentesítő spray
Működik!

[ Szerkesztve ]

(#12299) KROK640 válasza Moleman (#12297) üzenetére


KROK640
veterán

Nem mintha elhagytam volna valaha,akár ezt akár telefont de, na ...
Ismerősökhagynak el telefont, iratokat, bankkártyát ... Nekem még szerencsére egyik sem volt. De attól még aggódok, főleg ezt olvasva. Ha kellően kis vásárlásokat tol, akkor 20-30 ezeret is levehet mire letiltatom a kártyát. :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12300) KROK640 válasza elessar (#12298) üzenetére


KROK640
veterán

Köszönöm.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.