Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) Cs1csó válasza hcl (#87698) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magam sem tudom pontosan mit kellene csinálni, de a legnagyobb gyanúm, hogy TÚL nagy a vízfej és a befolyt pénz nem jut le a tényleges munkavégzőknek. Egyfajta komoly profitorientált céggé kellene alakítani és elzavarni aki csak pasziánszozik az irodájában havi 800k-ért, aki meg hóban-fagyban-kánikulában-esőben hordja a levelet pedig jobban megbecsülni.

(#87702) hcl válasza Cs1csó (#87701) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Egyfajta komoly profitorientált céggé kellene alakítani"
Azt is az ügyfelek szívnák be. Egy normálisan működő állami szolgáltatónál nem érdekel, hogy veszteséges, amíg nem borzalmasan az, mivel azért van, hogy az állampolgároknak jó legyen, és azért fizetjük az adót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87703) Chaser válasza hcl (#87702) üzenetére


Chaser
titán

a posta állami még?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87705) Chaser válasza Cs1csó (#87704) üzenetére


Chaser
titán

:R mondjuk kb lényegtelen is
nekem nagy zűrjeim nem voltak velük
nyilván hely függő is hogy mennek a dolgok, olyat pl egyiknél sem láttam hogy hamarabb bezár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87706) hcl válasza Chaser (#87703) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Részben. Amiből működik, az állami lóvé. És a béremelés is vicces dolog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#87707) Chaser válasza hcl (#87706) üzenetére


Chaser
titán

a cikkből azért elég egyértelműen kiderül, hogy nem kell a postásoknak brüsszelben tüntetniük
tényleg vicces de inkább szomorú

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87708) hcl válasza Chaser (#87707) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg hogy hülyének akartak nézni minket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#87709) Chaser válasza hcl (#87708) üzenetére


Chaser
titán

ááá dehogy ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87710) BiP válasza hcl (#87708) üzenetére


BiP
nagyúr

a hülye szavazó a jó szavazó...

(#87711) KROK640


KROK640
veterán

Helyben Eladó (hibás) Vega64 / Aurus 1080ti
Adva van két kártya, amit nem ismer fel a gép, de ő vissza nem veszi. Semmiféle garancia, doboz semmi nicns hozzájuk. Mindössze 350 ezer ft...
Ennyire nagy már a baj???

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87712) KROK640 válasza hcl (#87685) üzenetére


KROK640
veterán

csak valahol bosszantó, hogy amikor otthon vagyok sem csenget, csak bedobja az értesítőt és már teker is tovább. Aztán aznap esélyem sincs átvenni*, múltkor nekiálltam üldözni, de próbálj meg elkapni valakit gyalog, úgy, hogy ő biciklivel van és van 40-50 méter előnye, és nem akar észrevenni.

* Mert ugye zárás előtt 10 perccel beviharzok a cucc még ak ézbesítőnél van. írtam, volt olyan hogy elviekben "hazavitte" (pénzről volt szó) és majd hétfőn adta le. Ez nekem minimum is aggályos. (ha egyszer így lelép a nyugdíjjakkal, akkor Ausztráliában van mire rájönnek, hogy keresni kell... )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87713) KROK640 válasza Ciccuka (#87691) üzenetére


KROK640
veterán

Haveromnak is pont ilyen van, és ugyanígy fehér. Olyan gyönyörű mintha most hozta volna ki a szalonból. Már ezeknek is kezd komoly értéke lenni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87714) KROK640 válasza hcl (#87694) üzenetére


KROK640
veterán

" más leveleinek hozzám bedobálásával" - az előző kézbesítő csinálta ezt, hogy 32 A, B, C, D, E, F ... na akkor ő tök össze-vissza bedobálta a leveleket és ment tovább. Mi meg a szomszédokkal cserélgettük egymás között a leveleinket. Közösségépítő volt, de aztán egy idő után unalmas is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87715) KROK640 válasza Cs1csó (#87695) üzenetére


KROK640
veterán

Nálunk falusi postán van naptár, matchbox, csoki minden vacak. Meg két azaz kettő darab ablak. Ehhez képest mindig sorsjegyet tukmálnának az emberre, de megjegyzem akkor is megkérdezi, mikor 5-en állnak mögöttem.
Egyszer találtam egy sorsjegyet ami csak annyi volt, hogy viszanyeri az árát (700ft), bevittem a psotára, hogy kérem visszaa sorsjegyárát. Aza győzködés ami ott lement, hogy inkább vegyek még egy sorsjegyet mert az milyen jó lesz... végül csak megkaptam az árát és így talált 700ft volt... eszemben sem lett volna mégegyet venn, még úgysem hogy kvázi "ingyen" lett volna.
5-6 éve rájöttem mikor kell postára menni ha nem akarok várakozni egyáltalán, mostanában inkább olyankor járok ha tehetem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#87716) , válasza BiP (#87661) üzenetére


,
addikt

Nem sok köze van a Postának az MPL-hez? Ezt hogy érted?

(#87717) berek21


berek21
senior tag

Olyan kis cuki. ;]

LG Velvet eladó!

(#87718) Chaser válasza KROK640 (#87711) üzenetére


Chaser
titán

ha ezeket valaki megveszi meg is érdemli erősen ( :

nekem az erős hogy hazavitte a tag a zsetont, tudtommal nem lehet olyat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87719) BiP válasza KROK640 (#87712) üzenetére


BiP
nagyúr

A legjobb az, amikor a kézbesítő magával se viszi a cuccot, csak az értesítővel indul útnak. Esélyed sincs átvenni (hiszen nincs mit), ezért be se csönget. Még akkor sem, ha látványosan otthon vagy (pl. nyitva a garázskapu).
És eszmélsz, jó, ezt elintézed még ma, majd jön a "csak holnaptól vehető át". Nem számít, hogy a cucc el sem hagyta a postát, nekik kell +1 nap a leltározásra, vagy hogy a postás a nap végén visszahozta az el sem vitt cuccot.
Talán erről a +1-ről leszoktak az el sem vitt cuccok esetén, nem tudom.

(#87720) BiP válasza , (#87716) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyan, mint régen a máv személyszállítás (máv-start) és a fuvarozás (máv-cargo). Bár magas szinten, papíron 1 cég, 1 közös tulaj (állam) de mégis külön üzletág, külön vezetés, külön büdzsé, külön prioritások, stb.
És míg az MPL hozza az elvárhatót, a posta meg nem.

(#87721) BiP válasza berek21 (#87717) üzenetére


BiP
nagyúr

Számomra is Feltételes Előnyökkel.
Egy Gyöngyszem!

Mit ért azalatt, hogy kinőtte a család? Megszületett az első gyerek? Vagy még csak terhes az asszony, de pocakosan már nem tud beülni az ültetett kasztniba?

[ Szerkesztve ]

(#87722) Chaser válasza BiP (#87721) üzenetére


Chaser
titán

lehet csak meghízott az ombre ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87723) hcl válasza KROK640 (#87712) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahol csak meg kell állnia, a következő címénél... :D
Nincs bringád? :D

A cucc hazavivése szerintem is gáz.

Más leveleinek bedobálása meg szerintük nem jogsértő. WTF.

Ne bacc, sorsjegy, ami nyert? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#87724) Chaser válasza hcl (#87723) üzenetére


Chaser
titán

lehet tényleg nem jogsértő ha "félremegy" a levél
biztos berakták a "munkahelyi ártalom" nevű rekeszbe ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87725) hcl válasza Chaser (#87724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem itt vágtak, hogy valami olyannak a végrehajtói cuccai jöttek, aki sosem lakott ott, és a főbérlőm már bejegyeztetett rá egy átirányítást is.
Tehát személyes adatot odatol nekem a posta, és azzal nincs gond :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#87726) opr válasza berek21 (#87717) üzenetére


opr
veterán

Ez ilyen olcsónak tűnő, aztán tali eldugott parkolónál, ahol szarrávernek, vagy utalj előre foglalót / teljes vételárat és eltűnünk hirdetés, vagy csak nem tud írni, és ezeknek tényleg lement ennyire az ára? Még motorhibásat se láttam 1,5 misi körül már évek óta...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#87727) szebe válasza BiP (#87719) üzenetére


szebe
őstag

Talán erről a +1-ről leszoktak az el sem vitt cuccok esetén, nem tudom.

Nem tudom milyen csillagállás kell hozzá, hogy az értesítőn szerepeljen a "tárgynapon átvehető" státusz. Ritkán, de volt hozzá szerencsém, lehet lottót is kellett volna rakni aznap

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#87728) Cs1csó válasza Chaser (#87718) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipikus esete ennek a kérdésnek az aktualitásához: "vajon miért nem terjed el a Wankel motor tömegesen?"
Olyan mint a plazma tévé jó jó de amúgy xar.

[ Szerkesztve ]

(#87729) berek21 válasza opr (#87726) üzenetére


berek21
senior tag

Ha felmész a HaHu-ra, láthatod hogy ez plafon közelben van. Borzasztó nehezen lehet a motorhoz kurrens alkatrészeket szerezni, és ha van is horror pénzért. Sajnos hozzáértő szaki is igen kevés van nálunk. :(

LG Velvet eladó!

(#87730) opr válasza berek21 (#87729) üzenetére


opr
veterán

Wow, nagyon durva! Akkor most van az a pillanat, amikor be kell szerezni egy nem szet-streetracer-ezett, gyari allapotu peldanyt, ami tokeletesen mukodik, es elrakni a picsaba. Akkut lehuzni, par (3-6) havonta visszatenni es menni vele egy kort, evente megadni neki a kotelezo torodest, meg motorfelujitashoz valo alkatreszbol felvasarolni annyit, amennyibol ketszer is meg lehet csinalni az egeszet.
Ezt megjatszod, aztan 30-50 ev mulva a semmibol kicsapod az asztalra, hogy nesztek, itt van, tokeletes, gyari potalkatreszekkel, vegyetek-vigyetek, es soha nem lesz gondja az unokanak semmivel. :DDD

ui.: Ez valami Magyar sajatossag lehet, Angliaban (ahol hiresen olcso a hasznalt auto) mar annyira felment az aruk, hogy egy szep, megkimelt, keves km-es, tenyleg garazsban tartott peldany ara 4,5 millio ft korul mozog. Es nagyon keves van, az egesz orszagban van 39 elado, amibol 15-20 egy budi, egy fos, egy draga csalodas legjobb esetben is.
Megneztem, Nemetorszagban is inkabb 15.000 euro korul mennek a szebbek, vagy felette, tehat 5,5 misi minimum. 60 darab van elado, ebbol nagyon maximum 15 az, amit erdemes is megnezni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#87731) hcl válasza szebe (#87727) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan, hogy ki se vitték, csak az értesítőt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87732) Cs1csó válasza hcl (#87731) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk a "tesók" már a posta autóbejáratánál elállják a kocsi útját, hogy ami jár nekik azt ott és azonnal megkapják még reggel mikor indulna a kocsi. Amilyen kaotikus és trükköző a posta vagy az alkalmazottai meg is értem őket.

[ Szerkesztve ]

(#87733) hcl válasza Cs1csó (#87732) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez olyan, mint időre menni dolgozni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87734) Cs1csó válasza hcl (#87733) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy megértem őket ők ebből élnek, és ha már jár akkor jár, és igen szeretnének minél hamarabb hozzájutni.
Az már más kérdés, hogy ideje lenne valami megoldás kitalálni, hogy a bakkártya használat ne legyen évente akár 10k HUF vagy több és akkor úgymond rá lehetne őket kényszeríteni, hogy ott vegyék fel az ilyen pénzeket de ameddig nem lesz úgymond "szociális" bankkártya tehát ahol mondjuk akkor van csak költséged ha elhagyod a kártyát vagy ha személyesen akarsz pénzt felvenni akkor úgymond ingyenes lenne és akkor véget lehetne venni ennek a szerintem áldatlan állapotnak.

(#87735) hcl válasza Cs1csó (#87734) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az már más kérdés, hogy ideje lenne valami megoldás kitalálni, hogy a bakkártya használat ne legyen évente akár 10k HUF"
Átmész olyan csomagba, ahol nem annyi.

"és akkor véget lehetne venni ennek a szerintem áldatlan állapotnak."
Nem, az egész kultúrkör nem olyan, hogy képesek lennének használni. Olyan környékekről beszélünk, ahol az egész településen nincs ATM, de bank sincs a közelben sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87736) Ciccuka válasza KROK640 (#87713) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rossz látni azt, hogy ilyen (amúgy gyönyörű) autók az enyészetté válnak.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#87737) Ciccuka válasza KROK640 (#87715) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeket szoktam nézni, így legalább nem én vesztek a sorjegyen. :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#87738) BiP válasza Ciccuka (#87737) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaj de jó, hogy ezt az idegesítő hangú fazont se ismerem.

(#87739) BiP válasza szebe (#87727) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is volt már ilyen, de csak ilyen "előfordult már", azért nem tudtam, mennyire általános gyakorlat, vagy valóban megfelelő csillagállás kell hozzá.

(#87740) Ciccuka válasza BiP (#87738) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából én se, de ez a kapargatás nagyon bejött neki úgy tűnik.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#87741) hcl válasza Ciccuka (#87740) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi a halál ez :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87742) envagyok


envagyok
veterán

120000-ért valaki?
"Gainward GTS 450 1GB GDDR5 128bit videó kártya eladó !"
Helyben :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#87743) Syl válasza Cs1csó (#87734) üzenetére


Syl
nagyúr

Az egész családtámogatási rendszert át kellene alakítani adójóváírásra és problem solved :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87744) Top cat válasza envagyok (#87742) üzenetére


Top cat
őstag

Jó kártya ez, 12K-ért. :D

#87743 Syl
Abból nagy lázadás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#87745) Cs1csó válasza Syl (#87743) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel kisegítenéd azt ahol egy kereső van mondjuk minimálbéren vagy közmunkán. Elméletileg jó de gyakorlatilag tovább nyomorítaná a szegényeket.

(#87746) hcl válasza Cs1csó (#87745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A mostani is nyomorítja, mert mindennek felment az ára.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87747) Top cat válasza Cs1csó (#87745) üzenetére


Top cat
őstag

A nyomort nem lehet úgy csökkenteni, hogy szaporítjuk a szegények számát.

(#87748) koby11h válasza Top cat (#87747) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, a túl gazdagok számát kellene csökkenteni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#87749) Top cat válasza koby11h (#87748) üzenetére


Top cat
őstag

Azt sem ártana. :D

(#87750) Cs1csó válasza Top cat (#87747) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 koby11h OTT a pont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.