Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) gban válasza Dany007 (#2150) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem az ilyen eseteknél mindig az a legkézenfekvőbb megoldás hogy jobb is ha nem veszem meg mert valami nem frankó.
Csak ezzel tudom magyarázni, hogy nem akarnak személyes átvételt semmi szín alatt.
Vagyis szerintem az ilyen apró erősen átverésgyanús, így vagy úgy - vagy nincs is áru, vagy van valami nyűgje.

Postázást nem vállalok.

(#2152) raczger válasza Dany007 (#2150) üzenetére


raczger
őstag

A fő problémám az volt, hogy úgymond nem volt képes egy vevőnek odaígérni a telefont. Van aki árulni szereti a cuccait, van aki eladni, én az utóbbiaktól szoktam vásárolni :)

(#2151) gban: Én is így vagyok vele, ha valakinek furcsa a stílusa, akkor már nagyon gyanús, aztán inkább nem veszek tőle semmit. Tavaly futottam bele egy csalóba, de elég hamar lebukott, Egy nem olcsó objektívet akartam venni, aztán az a gerinctelen persze személyes találkozót nem akart, majd internetről letöltött képet küldött a termékről. Szívattam egy ideig emailben, aztán leírtam, hogy mással szórakozzon, de inkább senkivel. El kellett volna játszani, hogy küldje el utánvéttel, aztán a postás előtt kibontani fizetés előtt a cuccot :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2153) horush válasza raczger (#2152) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk odaígérgetni én sem szeretek termékeket. Nem egyszer mondták már vissza az utolsó pillanatban, amikor más már rég elvitte volna a cuccot. :U Egyszer meg 1 hétre félre raktam egy VGA-t valakinek, miközben hárman érdeklődtek, egy közülük házhoz is jött volna, nekem meg így be kellett mennem Pestre, és még egy órát váratott is az ember, merthogy dugó volt. Amúgy ez is milyen kifogás már. Pesten hétköznap délután mindig dugó van. Miért nem indult előbb?

(#2154) raczger válasza horush (#2153) üzenetére


raczger
őstag

Na de azért úgy sem jó nekiindulni a nagyvilágnak, hogy tudod vagy megveszed, vagy mire odaérsz már eladta másnak. Aki nem tudja 2-3 napig félretenni az árút, attól nem is szándékozom semmit sem venni.

A hozzászólásodról eszembe jutott egy régebbi sztori. Kb 5 éve, hogy kinéztem egy PC-s hangfalat a hardveraprón. Zsír új, időpont, helyszín megbeszélve. Odaértem 5-10 perccel korábban, szóval vártam. Mikor már 10 perc után sehol senki hát felhívom, hogy merre jár. Azt mondta pár perc és ott lesz. Fél óra késés után újra felhívom. Megint mondja, hogy nemsokára odaér. Több mint 1 óra után újra felhívom, azt mondta menjek be az utcába (2 perc séta) és ott a számtech üzletben lesz (szerintem legalább fél órája ott volt, vagy végig).

Előhozza a cuccot, tényleg zsír új (azt mondta garancia van rá, de számlát, vagy valami papírt nem adott), aztán azt mondta, hát ez most igazából nem 15k (ennyiért beszéltem meg vele, nem is alkudtam), hanem felment az ára 18k-ra, de amiért 1 órát vártam odaadja a megbeszélt áron. pufff.... :W

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2155) Dany007 válasza raczger (#2154) üzenetére


Dany007
veterán

" hanem felment az ára 18k-ra, de amiért 1 órát vártam odaadja a megbeszélt áron. pufff..."

A k...va anyját az ilyennek. Ott helyben kellett volna pofánb...ni! :((

(#2156) Jorus válasza raczger (#2154) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyrészt arcátlan dolog megvárakoztatni valakit, pláne nem szokás előre megbeszélt árat megváltoztatni az átadáskor. Plusz még értelmes sem volt a beszólásának, ha odaadta a megbeszélt áron. Vajon mire akart ezzel kilyukadni? :)

Ehhez még az szokott hasonló, amikor nagyritkán meghirdetek vmit, az érdeklődő lealkudja az ár 15-20%-át, majd amikor találkozunk, közli, hogy nála nincs a megbeszélt X Ft, csak X-Y, ahol Y további 10-15%-nyi engedményt jelentene. :) Merthogy mittomén honnan jött vagy hova megy, és buszjegyre kell, meg ilyenek. Egy ilyet megkérdeztem, hogy ez így be szokott jönni? Aszongya ja, az esetek többségében igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2157) Dany007 válasza Jorus (#2156) üzenetére


Dany007
veterán

Na az is egy köcsögség! Ilyenkor mondanám neki azt, hogy okés akkor csá! Azt otthagyni a p..ba.

(#2158) bullseye válasza Jorus (#2156) üzenetére


bullseye
addikt

Már nem emlékszem mit vettem/adtam volna, de egyszer megbeszéltem valakivel, hogy a Móriczon találkozunk, Mekdonáld előtt. Szépen időben elindultam, odaértem, várakoztam, várakoztam, de semmi. Kezdtem ideges lenni. Majd egy idő után rájöttem, hogy a Blahára jöttem, ismeretlen okból...

Felhívtam a srácot, hazudtam valami közepesen hihetetlent, szerencsére megvárt, meglett az üzlet. De tanultam a dologból, most már csak a ház melletti térre megyek le üzletelni, azt még talán nem rontom el.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2159) raczger válasza Jorus (#2156) üzenetére


raczger
őstag

Azért az se gyenge, helyszínen ilyesmi dolgokra sosem illik alkudni szerintem, max akkor, ha nem a megbeszéltek szerint van valami (rosszabb állapotban van az áru, vagy ilyesmi). Remélem nem adtad neki oda annyiért.

Velem egyszer játszották el, de az nem volt annyira durva, 4500-ért hirdettem a ramot, nem alkudott és helyszínen azt mondta, hogy csak 4000 van nála, mondom jóvan, jó lesz (legalább odajött a munkahelyemig).

Most egy újabb sztori jutott az eszembe, hát ez nem volt túl kellemes emlék, mert 14 éves voltam akkor. Adatkábelt akartam venni, bementem a népligetre (agglomerációból, laza 2 óra utazás), legalább fél órával korábban odaértem, de az sem telt el eseménytelenül. Az aluljáróban először el akarták venni a telefonomat, mondtam nem adom, aztán utánam indultak 5-en (a tudjukik), rohantam fel, át a 2*3 sávoson körülnézés nélkül... szerencsére nem ütöttek el, de ezek a férgek tovább már nem mertek jönni, beültem a buszpályaudvarra, oda sem merészkedtek, volt biztonsági őr.
Lassan megjött az eladó, odamentem, keresi a kábelt, azt mondja úgy néz ki, elfelejtette elhozni. Elmondtam neki azért, hogy mi történt velem, hátha megsajnál, mondtam neki ezek után az lenne a korrekt, ha a megbeszélt pénzért ő állná a postát, végül +500-ért kipostázta...
Ezek után pár évig egyedül be sem merészkedtem a csodálatos fővárosunkba...
Természetesen ezt az adatkábelt is a hardveraprón találtam.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2160) zolee5016


zolee5016
őstag

Tudom tudom...nem épp idevaaló...de lehet nemsokára ide is (HA) betalál Sanyi
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2161) Dany007 válasza zolee5016 (#2160) üzenetére


Dany007
veterán

Háh :D szakadok! :D Nagyon jó! Ez is valami nigériai csalás? :D Mert hogy google fordító az biztos. Vagy valami IQ 40 az illető... Kész.
Azért aki egy ilyen hirdetés elolvasása után felhívja az illetőt az bőven meg is érdemli hogy átverjék. Jó, mondjuk talán az idős embereket nem sorolnám ide... De no... azért ez nagyon beteg hirdetés lett.

(#2162) bullseye válasza zolee5016 (#2160) üzenetére


bullseye
addikt

Lehet, hogy fel kéne hívni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2163) zolee5016 válasza bullseye (#2162) üzenetére


zolee5016
őstag

Komoly program kell?? :D

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2164) Yutani válasza zolee5016 (#2160) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hú srácok, ez már tényleg a legalja! :Y

#tarcsad

(#2165) Traxx válasza bullseye (#2162) üzenetére


Traxx
őstag

Pár napja olvastam valahol, hogy felhívták ezt a Sanyit, és kint volt az oldalon a telefonbeszélgetés felvétele is...hát, meredek volt :K Sajna a linket nem találom, lehet másik gépről nyitottam meg...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2166) gban válasza zolee5016 (#2160) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt a telszáma, a kép egy 30 éves amerikai képnek néz ki szerintem.
De hogy nem mai, és nem magyarországi, arra fogadni mernék.
Itt a "neve" is ott van :)) már ha létezik az illető.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2167) zolee5016 válasza gban (#2166) üzenetére


zolee5016
őstag

Vazz..énmeg alig mertem berakni a hirdetését a telszám miatt
Na mire betalál a PH-ra esetleg..már azt is tudjuk mit eszik,iszik,hol lakik,kivel k'fél,és mikor cserél alsógatyát...
Ja meg komoly programokat tud telepíteni ;] :DDD

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2168) kenwood3


kenwood3
őstag

Nagyon durván el vannak szállva az árak, néhány embernél megint. :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#2169) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Na ez is üt:

- küldve az Atari Portfoliomról

(#2170) Timocicu válasza Krisszer (#2169) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Nem semmi, tud a srác ... :W :W

Minősíti is Önmagát .. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2171) gban válasza Krisszer (#2169) üzenetére


gban
Közösségépítő

Átírta.
Orijás :DDD :DDD :C

Postázást nem vállalok.

(#2172) Timocicu válasza gban (#2171) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Még jobb. :DD

Az ilyenek hol voltak az iskolában, azalatt a jó néhány év alatt, ami ugye jó esetben, minimum 8 év ... :U ??

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2173) lezso6 válasza Timocicu (#2172) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott voltak, 8 évet, 5 első, 3 második.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2174) Timocicu válasza lezso6 (#2173) üzenetére


Timocicu
aktív tag

:DD Ez eszembe sem jutott . :C

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2175) Yutani válasza lezso6 (#2173) üzenetére


Yutani
nagyúr

Cigány hazajön az iskolából és megkérdi az apját:
- Hát ídesapám! Olvasásból azírt vagyok jeles, mert cigány vagyok?
- Nem kisfiam! Az azért van, mert jól olvasol.
Másnap hazajön a gyerek és azt kérdezi:
- Hát ídesapám! Nyelvtanból azírt vagyok jeles, mert cigány vagyok?
- Nem kisfiam, az azért van, mert jó vagy nyelvtanból.
Harmadnap hazajön a gyerek és azt kérdezi:
- Hát ídesapám! Az, hogy nekem 20 centis f@szom van, az osztálytársaimnak meg csak 5, az azírt van, mert cigány vagyok?
- Nem édes fiam, az azért van, mert a többiek 9 évesek, te meg 16!

#tarcsad

(#2176) horush


horush
addikt

Egy ilyen hsz-t kaptam:

"Szia
meg van még a MSI NX7300GS-TD256E videókártyád?
100.000 Ft / db áron megveszem, ha tökéletesen működik
Üdv : [név]"

Random, 0 hsz-es, 200 napos újonctól. Vajon csak szórakozik, vagy így próbál bepalizni egy-két nem túl értelmes felhasználót?

[ Szerkesztve ]

(#2177) horush válasza horush (#2176) üzenetére


horush
addikt

Ezt nem láttam mondjuk, szóval lehet, hogy komolyan érdeklődik. Mondjuk azt nem tudom, hogy miért írt ezzel rám, mert sosem volt ilyen VGA-m.

(#2178) lezso6 válasza horush (#2177) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno egy hasonló kategóriás (x1050) kártyát ingyen adtam valakinek, szóval nem hiszem, hogy szórakozik. 500Ft-nál többet nem ér egy ilyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2179) föccer válasza horush (#2177) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerntem simán elképzelhető.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2180) Krisszer válasza lezso6 (#2173) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Mégjobb:8 év első osztály :)

- küldve az Atari Portfoliomról

(#2181) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Árulok egy X10 mini pro-t.
Olcsó, a kínálat legaljára van belőve, lefotózva, stb stb.

Annyi kérdést anno a 40 ezerért eladott S Advance, meg a cca.60 körül elpasszolt ProBookomra nem kaptam. És ennyibe szalonállapotot várnak. Meg kérdem Én, 5000 ft-ból hova alkudoznak? Mondjuk 5 érdeklődőből 3 nem is méltatott válaszra... :U

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2182) föccer


föccer
nagyúr

Napi sírvarögős smily :D

Eladó egy iszonyatosan jó paraméterekkel rendelkező pc, házzal együtt, igazi gamereknek javaslom! Totális erőmű!
Intel Core i5-3550 3,3 GHz processzor
8 GB DDR3 1600 MHz Corsair
ATI RADEON HD 7950 3GB GDDR5 Sapphire
ASUS Sabertooth Z77
Thermaltake gamer ház!
Plusz ehhez a hozzá való házat is adom.
A gép teljes egészében brilliánsan működik, semmi hangja nincs. Én magam pakoltam össze mikor meg vettem. Komoly érdeklődők jelentkezését várom rá!
Az alkatrészek egyenként nem vehetők meg, csak egybe adom el.
Az ok amiért eladom az az, mert laptopot szeretnék vásárolni. Nincs már szükségem PC-re
Érdeklődni email:
tel:
Irányár: 250000 Ft!
Csak komoly érdeklődőknek. Brutál a gép!

üdv, föccer

ááá, átírta 160000re az árat. Így már nem is annyira poénos :S

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2183) gban válasza föccer (#2182) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos kitörölte a mailt meg a telszámot, az ilyenekre mindig rákeresek ;]
De már csak 160, na hapi 90-et esik, 2 nap és én kapok lét hogy elhozom :DDD

mod: látom, te is kiszúrtad a csökkenést.
De, így is poénos, használt cuccot venni ismeretlentől, 160-ért, garról, egyebekről szó nincs....

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2184) Timocicu válasza föccer (#2182) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Azért ez így is elég kacagtató! :C :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2185) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy gyerek FX-4100 procit árul 26k-ért. Ugyanott, ahol 17k-ért is lehet ugyanilyen procit kapni (ugye most a Hardverapróról beszélünk), de az IPONban ugyanennyiért vadi új, dobozos FX-4300-at is kapni, mi újabb típus és minden tekintetben gyorsabb.

Nem tudom, mit vár az ilyen? Hogy majd jól elkapkodják a cuccát? Tényleg nem értem... :D

#tarcsad

(#2186) zolee5016 válasza Yutani (#2185) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem tudom, mit vár az ilyen?
Palimadarat :DDD

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2187) gban válasza zolee5016 (#2186) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos van sok olyan hirdető is, aki ha tudná hogy hülyeséget írt ki, utánanézne, és módosítaná az árat.
Ők mondjuk annyiban azért hibáztak hogy nem néztek utána az árnak a hirdetés feladása előtt.
Meg van a másik kategória, aki úgy áll hozzá, hogy ennyiért vettem, ennyiért is adom el / a bótba is ennyi mé adjam én óccsóbban.
Kíváncsi lennék utóbbi kategóriára, amikor az újonnan vett, most 15 éves autóját próbálja meg eladni ;]

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2188) zolee5016 válasza gban (#2187) üzenetére


zolee5016
őstag

na igen...de most én pont az ellenpéldával szembesültem....
eladó cucc..csúcskategóriás procihűtő...ma is ,bár 3-4 éves....
Ráírok vinném..erre a válasza.:.okés postát is állom,és ha ma utalnám még - 2 k....(ugye igy meg már gyanús lehetne csalásért is) megnézem: 5 éve itt van rengeteg piros...belemegyek....lám 3 nap a cucc itt lapul,hiánytalan,tökéletes állapotú.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2189) cskamacska


cskamacska
addikt

Hogy pozitív példával is éljek ott az egész PC játék apró. Szóval most, hogy a kiadók az online platformok megkövetelésével sikeresen kinyírták a használt játék kereskedelmet, az apró is poros DVD tokok és karcos CD lemezek kínálgatása helyett, fölös aktivációs kulcsok, és neten tovakergethető platformfüggő "ajándékok" gyűjtőhelye lett.

Seftermestereink szépen rákészülnek a külföldi webshopok és játékplatformok magyar dobozos kiskeráraknál valamivel magasabb alapárak leárazásaira, és mikor beüt egy-egy harmad-, negyed-, tizedárú leértékelés, brazil/ukrán/orosz/amerikai IP-ről(regionális árazás miatt a miénkhez képest is akár töredék áron beszerezve) felvásárolják a boltot, időnként századárú(!) bundlizással megtarkítva, limitáltan ingyenes játékok lehalászásával feldobva, magyar kiskerek leárazásait kifogva, a beszerzett cumót jól a hardverapró nagyközönsége elé tárják, nagyon figyelve arra, hogy lehetőleg az árukat lassabban vesztő magyar dobozos játékok áránál épp egy paraszthajszállal legyenek olcsóbbak, esetleg annál is drágábbak, és akkor a külföldi árakra mutogatnak.

A gyakorlatba belekötni nem lehet, sőt, még ők tesznek szívességet, hogy olcsóbban juttatnak minket legális játékokhoz. :K

Épp most láttam egy jóembert aki hatalmas akcióban 3500 forintért árulja mától az ARMA III Steam kulcsokat. Véletlenül pont akkor, amikor a CDGalaxis 2000 forintos leértékelést tart a Steamen kulccsal aktiválható dobozos változatra. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2190) Yutani válasza cskamacska (#2189) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem pont ezzel nincs bajom. A legtöbbször számomra megfelelő áron kapom meg a játékokat, azaz legfeljebb 2000 Ft-ért, amit szívesen kiadok még egy-egy komolyabb darabra. Sokszor a Steam akciónál is olcsóbban kapom itt, és nem foglalkozom azzal, hogy ők mennyiért szerezték be, csak az számít, én mennyiért kapom.

Természetesen figyelem a Steam akciókat is, sokszor vásárolok ott. De csak magamnak, én nem kereskedem semmivel.

#tarcsad

(#2191) föccer válasza cskamacska (#2189) üzenetére


föccer
nagyúr

Szóval valahol, valamit olcsóbbban megvanni, majd azt a szabad piacon valamivel magasabb áron értékesíteni bűn és fertő? Tehát az egész kapitalista világgazdaság mehet a picsába?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2192) cskamacska válasza Yutani (#2190) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából nem olyan egyszerű a dolog.
Lehet szólni a népeknek hogy ingyen van a Pid Bundlestarson, meg lehet azonnal feltenni trade topikba és apróra is, hogy olcsón adom halihó.
Lehet szólni a népeknek hogy 5 dollár a fél EA katalógus Humblin, meg lehet azonnal feltenni Vaterára hogy a balekok megvegyék 15000 forintért, és még a vevők nyaljanak be tövig, hogy milyen olcsó volt.
Lehet szólni a népeknek hogy csak 2000 a CDGalaxisban az ARMA 3, meg lehet kirakni apróra azonnal a duplájáért, pluszban még megszívatva az esetleges külföldi magyarokat, mert régiókorlátos. :)
Na ezekből aztán bőven van aprón. :K

föccer: Mondjuk hogy konkrétan rákérdeztél, a jelenlegi berendezkedés önként és dalolva egyenesen oda tart. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2193) cskamacska válasza Yutani (#2190) üzenetére


cskamacska
addikt

Alig kattintok el az oldalról, ez jön szembe velem:

Dead Island Epidemic Beta Steam Gift!
A Fent említett játék eladó Gift formájában ezer forintos darabáron, jelenleg 4 darab van belőle! : ) A játék béta státuszban van még !: )
Csere esetleg szóbajöhet akár ráfizetéssel mindent meghallgatok! : )

Ingyenes béta változatról van szó, Eredeti Játékok topikban marékszámra dobálják őket. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2194) föccer válasza cskamacska (#2192) üzenetére


föccer
nagyúr

Okés, ezt elfogadom, mint axiómát. Mi a megoldás rá? Csere kereskedelem? Kommuna és tervgazdálkodás? Vagy szabadrablás?

Egy jó ideje egészen jól működik és bár néha vannak nagy pofára esések a sok telhetettlen miatt, de alapvetően a rendszer az nagyon jól működik. Csak sokan rosszra használják fel a hiányosságait.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2195) gban válasza föccer (#2194) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez már tök más téma, de azt nem nevezném hiányosságnak hogy még csak jelezni sem lehet hogy emberek, meg lehet tőle is venni de a boltban 3 év garral 20%-kal olcsóbb ez az alaplap / vga / bármi.
Tudom sokszor átbeszéltük, az az indok, hogy kontrollálhatatlanná válna az apró - de szerintem azért kivitelezhető lenne egyfajta "fogyasztóvédelem" engedélyezése.
Gondolok itt a magas ár mellett az átverésekre is, nem egyszer jeleztem időben hogy a találatok alapján nem frankó az adott apró, de bizonyíték hiányában nem távolították el a júzert, csak amikor 3 embert átvert nem kevéssel.
Szóval ha mindenféle komment nélkül be lehetne tenni pl. egy linket a félárú hivatalos beszerzési forrásról, mindenféle beszólás nélkül, az igen hamar elvenné a kedvét a gusztustalanul nyerészkedőknek.
Ugyanez a csalóknál, nem kell akkor kitenni feltételezések alapján, de a belinkelt bizonyítékok alapján (pl. a feltöltött "saját készítésű" fotók valódi forrása) a "vevő" (madár, áldozat, stb.) észbekaphatna, átgondolhatná, hogy valóban nem átverés-e a dolog.
Mindezek a becsületes eladóknak nem hiszem hogy kárt okoznának, de ez már nagyon off, és ezerszer átbeszélt történet.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2196) Yutani válasza gban (#2195) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt támogatnám, hogy ha valaki pofátlan áron árul valamit, ami olcsóbb üzletben, a linket komment nélkül be lehessen tenni. Mondjuk itt meg a nem valós árakon hirdető netshopok okoznának problémát...

#tarcsad

(#2197) gban


gban
Közösségépítő

A nap aprója, amolyan nyeletlen kés penge nélkül kategória:

cím:
Acer Aspire One Happy Ballon Carnival

ár: 15k

A lényeg:
Újszerű állapotú, fél évet használt gép.
6 cellás akksival, töltővel, magyar klavival, dobozában
Ram hdd és lcd nélkül.
Alaplaphibásan.

Vagyis itt nem egy netbook eladó hanem egy töltő, egy akku, egy bill meg némi burkolat...

Postázást nem vállalok.

(#2198) gban válasza Yutani (#2196) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tipikus példája amiről szó volt: hirdet valaki egy ilyet, 8-ért, "alig használtan".

Postázást nem vállalok.

(#2199) 800.henrik


800.henrik
senior tag

:W :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#2200) Yutani válasza 800.henrik (#2199) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt hívják apróhirdetés recyclingnek! :DDD

Egyébként nem értem, miért nem zárja le és nyit egy újat, ha másik cuccot akar eladni. Sokan lusták ehhez, azt vettem észre.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.