Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) RAiN91 válasza zsozso710711 (#1199) üzenetére


RAiN91
őstag

Leírásban azt írja, hogy motor akksi töltésére is jó. Nekem autóhoz és motorhoz is kellene, de gondolom motorban zselés van, akkor még sem jó hozzá? (Yuasa akku)

(#1202) crissprivat válasza RAiN91 (#1201) üzenetére


crissprivat
senior tag

Gondolod,hogy zselés van,vagy tudod. Nem mind1.
Amúgy meg rá van írva az akkura a tipusa. Nem kell ezt bebonyolítani.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1203) Bönde


Bönde
csendes tag

Mi a különbség a zselés és savas töltés között? Melyiket hogy tölti?

(#1204) crissprivat válasza Bönde (#1203) üzenetére


crissprivat
senior tag

A zseléset nagyobb feszültséggel 14,7V -al. A savast 0,3V -al kevesebbel. Persze az újabb töltök rendelkeznek hömérséklet érzékelövel is és az szerint pontosan tudja adagolni a feszültséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1205) Bönde válasza crissprivat (#1204) üzenetére


Bönde
csendes tag

Köszi! Én egy AGM akksit teleltetnék át egy ULG 3.8 B1 töltővel. A 3 szimbólum (Motor, autó, hópihe) közül melyiket válasszam? Én a motor szimbólumra gondolok, mert ez egy 8,5 Ah motorakksi. A használati nem tér ki külön a zselés vagy savas témára.

[ Szerkesztve ]

(#1206) crissprivat válasza Bönde (#1205) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,természetesen a "motor" szimbólumot válaszd. Az való a kicsi Ah akksikhoz. Ezeket kb 0,8A áramerösségel tölti.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1207) Bönde válasza crissprivat (#1206) üzenetére


Bönde
csendes tag

Ebben az esetben mindegy hogy ez egy zselés akksi, amit mint írtad 14,7V-al kell tölteni? Nem mértem még hogy mekkora feszültséggel tölt, de ha tegyük fel egy savas akksit töltenék, és ezzel a 0.3V-al nagyobb feszültséggel tölti, akkor az árt a savas akksinak?

(#1208) crissprivat válasza Bönde (#1207) üzenetére


crissprivat
senior tag

Motor akksinál nem tudom hogyan működik pontosan,nem akarok hülyeséget írni.
Savasat is lehet 14,7V al tölteni,csak hideg időben. 5 celsius alatt ajánlják a gyártók.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1209) K Norbi válasza crissprivat (#1208) üzenetére


K Norbi
addikt

Lehívtam a haveromat, neki a régi Mxs 5.0 töltője van, rátettük az autómra mind a két töltőt 30 percre
Az övé 14,45V állt! Az enyém 14.65-14.68V között ingázott :F :(( fuu de ideges lettem! Hőmérséklet kompenzáció? közel 14.7V?? pfff fos.. Akkor az autómnak a generátora is 14,7V ig fog tölteni mert hidegebb van kint?? KIZÁRT! ez egy akkora hülyeség! Ezt a töltőt eladom mint a szél. Ctek Mxs-5.0 Test and Charge fogok venni, a régi hópihés.. a vezetéke vastag. És nincs benne hőmérséklet kompenzáció...

[ Szerkesztve ]

(#1210) crissprivat válasza K Norbi (#1209) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hányas fokozatban mértétek és kb hány fok volt ott?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1211) K Norbi válasza crissprivat (#1210) üzenetére


K Norbi
addikt

Sima autó töltés, 12 fok simán volt 13h fele. Szerintem +20 fokba is ennyit mutatna. Jövőhéten megrendelem a másikat. Mire Tavasz lesz a túltöltés fogja kinyírni az akksit! télen 14,8V veretné?? Mint visszaolvastam?! Na köszönöm én abból nem kérek. [link] Fluke műszerrel mérte!
De mikor jobb idők voltak nyár vége fele akkor is volt simán 12.60V csak akkor azt hittem hogy a régi multim tuti nem pontos! Nem a faszt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1212) crissprivat válasza K Norbi (#1211) üzenetére


crissprivat
senior tag

Másra nem tudom fogni,csak a hőmérséklet végett emelhetett rajta. De sajnos a pontos működési elvét sehol nem találtam.
Holnap lemérem az enyémet. Csinálok róla fotót is.
Az ú töltőd ha meglesz,kérjük az értékelést :)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1213) K Norbi válasza crissprivat (#1212) üzenetére


K Norbi
addikt

No azt megköszönném! :R Mindenképp írok róla! A mostanit elviszik 13 ezer ért. Kár hogy a régebbi mxs 5.0 nem kapható. De ctek 5.0 Test and Charge is jó lesz, utána néztem nincs benne hőmérséklet kiegyenlítés.
Nekem 1 a lényeg minden körülmények közt 14,4V legyen a feszültség. :)
Masszívabb a rajta vezeték, kíváncsi leszek a súlyára is.
Én sokallom a 14.68V ot, emelje a hideg miatt de ez sok szerintem, még ha max 14.55V ig emelné.

[ Szerkesztve ]

(#1214) K Norbi


K Norbi
addikt

Kemény a kis dög [link] AGM üzemmódba tol neki 15.0V és 5 Ampert! 57 Perctől kezd beállni 14,7V ra

(#1215) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Ma csináltam egy kis mérést,pontosabban multiméterrel végigkövettem,hogy a CTEK MXS 5.0 kis töltö hogyan is,milyen feszültségekkel tölti az akkut. Nálam egy 90Ah akksival kellett foglalkoznia. Kb. 10-15 perces idöközönként fényképeztem le a töltési folyamatot. Az elsö fotó az akku aktuális feszültségét mutatja,az utolsó pedig kb.1óra pihenés a töltés utáni feszültséget. Az még fog lejebb is menni,olyan 12,7V -nál szokott töltés után megállapodni. Az olyan 95-100% körüli érték. Megközelítöleg 6 óra alatt jutott el a 7. fokozatig a töltön. A fotókat egymás alá,idösorrendben rakom fel. Felbontás 480x270 pixel.

[moderálva]

Remélem nem zavar így senkit ez a képrengeteg. Esetleg Dropbox linket is megadhatok,ha úgy jobb lenne.

[ Módosította: Qru ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1216) K Norbi válasza crissprivat (#1215) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi a sok képet! :C :C Nem értem az enyém miért engedi akkor 14.68V ig is..

(#1217) crissprivat válasza K Norbi (#1216) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nincs mit. Azt még elfelejtettem,hogy ahol tölttem a garázsban,ott +18Celsius volt. Csak a pontosság végett.
Azt nem tudom,hogy nálad miért csinálhatta azt. Nem volt tökig fullra töltve az akksi amin próbáltátok?
Próbáld meg nem 100% -os akkun is tesztelni a töltöt. Ha még nálad van.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1218) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Mivel hetente egyszer használom az autót amint lehűlt a motor máris ráteszem a 44Ah-s Banner aksira a MXS5-öt. Nálam is 14.69-14.70 között kezdi a töltést. Elképzelhető hogy azért mert az aksi jól feltöltött állapotban van. Ha rajta van egy napig akkor általában 13.7 körüli értéket mutat.

(#1219) K Norbi válasza crissprivat (#1217) üzenetére


K Norbi
addikt

Rendben megnézem mindenképp :) De ha jól emlékszem volt már rátéve 12.58V nál és akkor is szökött fel a feszültség. Pár nap múlva megnézem.

(#1218) OldAkita Elképzelhető hogy azért veri neki oda jobban, de ennek semmi érelmét nem látom, a régi Ctek 14,5V nál állt a tegnap, az enyém 14.65-68 al indított. Ma meg is rendeltem az új szerzeményt. Kedden érkezik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1220) crissprivat válasza OldAkita (#1218) üzenetére


crissprivat
senior tag

És a tiéd a régebbi,vagy az új mxs 5.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1221) OldAkita válasza crissprivat (#1220) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Azt hiszem az újabb.

(#1222) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Üdv!
Kivettem a kocsi akksit - mert picit nehezen indít reggelente - és felhoztam a céghez. Ráraktam a frissen vásárolt Aldis töltőt és kb. 20 perc elteltével azt írja, hogy fel is van töltve. Először mért, ingadozott a Volt érték, majd CHArge-olt, s most beállt 12,8 V-ra és nem is villog a status-bar, csak a zöld LED. Tehát a leírás alapján készen van a feltöltéssel. Ez most akkor valós lehet??? 20 perc alatt fel van töltve az akksim? Nemrég egy Lidl-ben vásárolt töltővel csináltam ugyanezt, akkor rajta volt 2 napig (nem tudom a valóságban mennyi ideig töltötte), de nem éreztem combosabbnak az akksit akkor sem. Lehet, hogy más a baj?
Köszönöm!

(#1223) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Én is vettem az Aldis kis toltőből. Később tesztelem. Viszont a nagy ami húsz ezer volt elfogyott mire oda értem. Valaki vett abból? Jó lehet ha így elvitték. Ha lett volna valószínűleg vettem volna abból is.

(#1224) crissprivat válasza Imike_80 (#1222) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Miért ne tölthetné fel 20 perc alatt,ha csak minimális feszültséget vesztett az utolsó töltés óta. Plussz írod,hogy ki volt szerelve a kocsiból. Úgy még gyorsabban tölthet,ha érzékeli ezt. Az,hogy nehezen indít reggelente,nem muszáj az akku hibájának lenni.
Ha nagyon nyöszörögve indul,nézesd át a kocsidat.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1225) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, ilyen töltőnél , AUTO XS CPL-2054 le kell venni az akkusarukat, köszi

(#1226) Brogyi válasza Imike_80 (#1222) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az első kérdésem az lenne hány éves az akksid? Szerintem a nyöszörgés, és a rövid töltésiidő a szulfátosodás jele. Nagy belső ellenállása lehet. Az ALdi/Lidl töltőkre panaszkodók zöme öreg akksira teszik rá. Nem képes újjá varázsolni.
Neked is is mint mindenkinek felajánlom, hogy ránézek. Persze csak ha fővárosi vagy. :D
Ha tévedk akkor írj privit, és megbeszéljük.

(#1227) crissprivat válasza pimmi (#1225) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Nem kell levenni. Nyugodtan töltheted akkor is vele,ha nincs lekötve. Az ilyen mikroprocesszor által vezérelt elektronikus töltöknek ez az egyik jó tulajdonsága. Amúgy nem kell tartani a túltöltéstöl sem,mivel automatikusan átvált csepptöltésre. Akár hetekig rajta maradhat.
De ajánlom,hogy a használatit lapozd át és tájékozódj,mielött használni fogod. Legalább az ikonokkal légy tisztában,hogy mit is jelentenek.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1228) pimmi válasza crissprivat (#1227) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, persze ez egyértelmű
még annyi hogy az utastérvilágítás megy ha nyitva a motortér, az nem gáz? lekapcsolni ilyenkor nemlehet

[ Szerkesztve ]

(#1229) crissprivat válasza pimmi (#1228) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát az lenne a legjobb,ha valahogy megoldanád,hogy ne világítson. Jobb,ha töltés közben nincs fogyasztó. Esetleg ha lehajtod a kapotát és valami résen megoldani a töltő kábelezését?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1230) pimmi válasza crissprivat (#1229) üzenetére


pimmi
senior tag

sajna ma reggelre teljesen lemerült, nem inditott, ma akartam az aldis töltőt megvenni amit kérdeztem, a belső világitást megoldottam, de nem tudtam elmenni, van itthon egy ilyen töltő elkis h 1134 [link] ezt most rátettem, az akku 2 éves de mindennap kb 5 km megyek csak, szoval kinyirja ez. ezt a töltőt most sarulevéttel tettem rá, ez is mehet simán, és ez a töltő jo?, vagy vegyek inkább amit akartam? egyébként az akku dugói le vannak ragasztva, matricával, ezeket nem kell kicsavarni? köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1231) poczabence


poczabence
tag

Hello Srácok!

Érdemes várni, hogy újra kapható legyen az aldiban az MD13323 verziójú töltő, vagy megvehető a mostani CPL verzió is? Robogó akkumulátor téli csepptöltésére használnám a leginkább.

Köszi a választ!

(#1232) Brogyi válasza pimmi (#1230) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 2 év az kamaszkor. Az 5km nem sok, de mutatja, hogy gyanús a generátor+szabályozó kombó is. Az Aldi/Lidl töltő nem képes regenerálni. Viszont ha minden este ráteszed igen jót tesz neki. Voltmérővel ellenőrizni kellene a töltést. Nem szabad visszaesnie a feszültségnek ha lassan nyomod a gázt. Még fényszoróval se! A 14-14,4V sávban kell lennie a max. feszültségnek terheléstől függetlenül. Ha Ford akkor állítólag több. Ezt nem tudom megerősíteni, de biztos igaz. A mindennapos használat jó, a rövid úton való használat persze nem egészséges. Biztos beruházás neked egy mostani procis töltő. Az én favoritom a "kis zöld" :D . Egész egyszerűen neked minden este rá kell tenned hidegben, és annak a töltőnek egész jó a hatásfoka.
Ha nem zárlatos az akksid akkor az még jó, de biztos legyél abban hogy az autó töltés rendszere jól múködik.
Kis pénzzel annak az akksinak még sok éve kell hogy legyen. Ja , a dugók. Vigyázz a régi töltővel, mert lehet, hogy nincs benne szabályozás. A zárt rendszerű akksidat túltöltheti. Ha az a dugó le van ragasztva akkor ne piszkáld. Röviden ennyi jutott eszembe. A többiek majd még kiegészítenek, mert látom értelmes emberek is járnak ide. :R

(#1233) crissprivat válasza pimmi (#1230) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia. Ha jól látom a linkelt oldalon egy sima akkutöltő van. Ezzel én nem töltenék gondozásmentes akkut. Ezekben nincs semmi érzékelő. Ha túltöltöd vele az akkut,akár szét is repedhet a túlnyomás miatt. Mindenképp tartsd be a töltési időt,ne hagyd rajta tovább.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1234) pimmi válasza Brogyi (#1232) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, a töltés és egyebek jók, azt nézettem a nyáron, egy ignis 60 ezer km,
Az én favoritom a "kis zöld, na ezt nem értem
5km nem sok sajna nem , azt mondta egy akkus, aki nekem töltötte már tavaly, hogy ennyi idő alatt nem töltődik vissza hidegben
ok, és ez a töltő amit linkeltem, felejtsem el? és ezzel mehet saruval fent? köszi
ok ezt akkor felejtem , szerk

[ Szerkesztve ]

(#1235) crissprivat válasza pimmi (#1234) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szerintem igen,felecsd el. Szerezz be miden képp egy "okos" töltőt. A kis zöld alatt egy Akkukraft töltőt értett szerintem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1236) Imike_80 válasza Brogyi (#1226) üzenetére


Imike_80
aktív tag

@ (#1224) crissprivat: Köszi, lehet a kocsinak is van baja, de talán nincsen!

@ (#1226) Brogyi: Most néztem, 6 / 12. Először azt hittem, hogy 2012 júniusi, de elnéztem, pont frodítva, tehát valószínűleg 2006 12. havi. Szóval már nem fiatal. A pontos típusa: Daewoo 54551 Calcium MF Battery. Van egy betekintő ablak rajta, felette 3 szimbólummal. Zöld (OK), fekete(tölteni kell), fehér (cserélni kell). Nekem zöld az állapota.
Nem, semmi bajom az Aldis/Lidl-s töltővel. Nem is vártam tőle többet/csodát. Szerintem teszi a dolgát. Az akksim akkor lehet, hogy hamarosan kuka lesz? Elképzelhető. Picivel több, mint 3 éve van nálunk a kocsi. Szóval bármi előfordulhat. Csak, tavaly télen is kicsit nehezen tekerte, aztán egész nyáron tökéletes volt, ezért feltételeztem, hogy idén is csak ez lehet a baja. De megértem, s elfogadom, ha elfáradt. Megszolgálta az üzemidejét ;)
Nagyon köszönöm a felajánlást! Ezzel a kocsival nem megyünk Pestre. Csak helyben használjuk, meg ilyen 20-30 km-es távokra. Persze erre nagyon jó!
Köszönöm. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1237) pimmi


pimmi
senior tag

mindenkinek köszi, megvettem az aldist, már sül :K
idáig töltöttem a régivel, de most az aldis még csak a két kocnánál jár, pedig mikor mentem az aldiba forgatta mint állat........

[ Szerkesztve ]

(#1238) beryke


beryke
csendes tag

Sziasztok!Esetleg a most kapható ALDIS nagy töltőröl(auto xs md 16371),amit 19.990 ft-ért árulnak van-e valakinek tapasztalata róla?Vajon érdemes megvenni,éri-e az árát,vagy inkább hanyagoljam?Válaszaitokat köszi előre is! :U :U :U

(#1239) boogie84


boogie84
veterán

Jelentem pár nap után láttam 8. csepptöltés ikont zölden világítani. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1240) crissprivat válasza boogie84 (#1239) üzenetére


crissprivat
senior tag

Bizonyítékot akarunk :)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#1241) Harkovz válasza beryke (#1238) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én vettem abból is, szerintem megéri. Még nem teszteltem, de a könyve szerint korrekt cucc. Minden típusú akkuhoz jó. Tud regenerálást is. És 75A indító áramot ad ha kell.

(#1242) pimmi


pimmi
senior tag

Xs -el kapcsolatban, olvastam hogy rosszul mér, teszteltem, multiméter metex, és egy gagyi, mindkettőnél csupán 0.1 az eltérés, nem igazán melegszik, szinte hideg, kb 8 órát volt fent, ekkor full lett az akku, 14.2-14.4 körül volt ekkor. mit nézzek még meg?

(#1243) zsozso710711 válasza pimmi (#1242) üzenetére


zsozso710711
újonc

szia. KIS TERHELÉSNÉL ,MÉRTED? MIKOR KÉSZET MUTAT MÉRTED,? Nagyon is túl szalad a fesz. De a blog elején megtalálsz róla mindent. Csak nyitott savas aku hoz jó.

(#1244) pimmi válasza zsozso710711 (#1243) üzenetére


pimmi
senior tag

ahhoz vettem, gondozásmentes savas, de nekem nem szalad túl, egyébként amit mondasz a blog elején az 4 éves írás, nem biztos hogy ennek is ugyanaz a programja, nekem nem volt lemerülve csak épp annyira hogy nyekergett de nem indult, ezt kb 8 órát töltötte, ekkorra let full, és ekkor mértem, de közben is többször, és 0.1 volt az eltérés, ez egy ilyennél simán jó, nem fegyvert gyártottak, szerintem nem rossz ez a töltő.

(#1245) pimmi


pimmi
senior tag

Megtaláltam a szabadalmi bejelentést WO2012073194 A1 a CPL-2054 akkumulátor töltő, amely részletesen ismerteti, hogy a működést
[CPL-2054 ]

(#1246) jakab andrás


jakab andrás
csendes tag

Sziasztok !

Egy kis segítség kellene az alábbiakkal kapcsolatban. Vettem egy Lidls Ultimate Speed ulg 3.8 b1 tőltőt. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a tőltőt használhatom-e télen a szabadban akár -10 C -nál, vagy semmiképp sem. A leírásában azt írják ugyan, hogy kizárólag beltéri használatra és a műszaki adatoknál a működési tartománya is 0-40 C, viszont a töltőn van egy hópihe jelzés, amit a hidegben lehetne használni.

(#1247) Brogyi válasza jakab andrás (#1246) üzenetére


Brogyi
senior tag

A kommersz/olcsó félvezető 0°C-tól indul. A -10°C az military/katonai/drága kivitel. Szóval kizárt, hogy működjön, de te majd kipróbálod, és majd megírod, hogy hülyeséget írok itten. :D
A szakmai része pedig annyi, hogy az IC-k egész egyszerűen befagynak, mert nagyon pici áramok rohangálnak benne amit a hideg még csökkent.
A hópihe a hideg akksira vonatkozik nem pedig a hideg töltőre.
Akkor mit lehet tenni?
A meleg szobába tárolt töltőddel kisétálsz a hideg garázsba, és megtolod hópihével. Van egy kis esélyed, hogy a saját melege a dobozon belül életben tartja. Ezt csak a 4A-es autós üzemmód mellett tudom elképzelni. Te meg majd kipróbálod, és itt beírhatod mit tapasztaltál.

[ Szerkesztve ]

(#1248) pimmi válasza Brogyi (#1247) üzenetére


pimmi
senior tag

Hát én nem értek ehhez, de az aldis használati ezt írja:
A készülék csak száraz, védett környezetben használható, -5 és +40 °C környezetihőmérséklet
tartományban.

és
Speciális, (hópihe) töltőprogram a 14 – 120 Ah kapacitású gépjármű akkumulátorokhoz 0 °C hőmérséklet
alatti töltés esetére. A megnövelt töltőfeszültség és az igen magas töltőáram (3,8 A) hatékony töltést biztosít.

viszont amit nem értek hogy a normálhoz ezt írja, akkor ez miben különbözik a hópihéstől?:
A 14 – 120 Ah óra közötti normál 12 voltos gépjármű akkumulátorok töltésére alkalmas.
A megnövelt töltőáramnak (3,8 A) köszönhetően hatékony töltést biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#1249) K Norbi válasza boogie84 (#1239) üzenetére


K Norbi
addikt

pics or didn't happen.. :))

(#1250) Brogyi válasza pimmi (#1248) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem kell túlbonyolítani. Egyszerűen a "hópihe" magasabb feszültséggel tólt. Ennyi nem több. Néhány gyártó az AGM-hez kapcsolja. Erre azt mondom mit mond az akksi gyártója. Megengedi-e az extra feszültséggel való toltést. Ha hideg van a plusz feszültség kell, és itt a pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.