Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) fusion33 válasza nootropil (#450) üzenetére


fusion33
újonc

Annyi pénzért amibe az Akkukraft kerül lehetne rajta csavarszemes csatlakozó.

(#452) fusion33 válasza graczani (#448) üzenetére


fusion33
újonc

Eddig egyetlen intelligens akkumulátortöltővel volt rossz tapasztalatom: GUDE GAB 5A.
Pár perc után feltöltöttre váltott, utána a Lidl Iltimate Speed LCD-t rárakva az meg töltött majdnem 1 órát.

(#453) steve brown válasza fusion33 (#452) üzenetére


steve brown
csendes tag

Az LCD-s Utimate Speed töltő sem tökéletes, ennek is van hibája. Pl. kevésbé lemerült akkut ha fel akarsz tölteni, vagy csak feltenni szinten tartásra. A készülék bekapcsolását követően elvégez egy tesztet úgy, hogy ad rá valamennyi töltőáramot is. Ekkor a kevésbé, vagy le sem merült akku feszültsége felugrik 15V-ra, ami azt jelenti hogy teljesen kikapcsolja a töltőt. Ugyanis van minden Utimate Speed töltőben egy 15V-os biztonsági korlát, ahol is standby üzemmódba helyezi a töltőt.
Tehát, ha fel akarsz tenni egy jobb akkut tölteni, meríteni kell belőle, másképp állandóna kikapcsolja a feszültségkorlát. :W
A másik kevésbé jelentős hiba, hogy 80mA a csepptöltése. Ez akkor probléma, ha kisebb kiszerelt akkut töltünk vele, de a legnagyobb probléma pl. robogó akku töltésnél jelentkezik, hiszen a 80mA-s csepptöltés egy 4Ah-as akkunak több mint sok.
Viszont egy sok elektronikai kütyüvel felszerelt autónál, ahol beszerelt akkut töltünk vagy szinten tartunk megfelelő lehet, ugyanis az elektronika alapból felzabál 30-40mA-t, és így még mindig marag 40mA az akku töltésének fenntartására.

Szoval tuti megoldás nincs. :N

(#454) fusion33 válasza steve brown (#453) üzenetére


fusion33
újonc

Nem arra gondoltam, hogy a Lidl Ultimate Speed LCD tökéletes, hanem a Gude mennyire nem az, hogy 2 perc után az írta ki, hogy fel van töltve mikor más töltő még 1órát töltötte azután és mindegy, hogy az carstel vagy Ultimate. Megjött a CTEK most azt tesztelem.

(#455) fusion33


fusion33
újonc

Ma megjött a CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett változat, elég régóta tölti az akkumulátort a 4. led állásban.

[ Szerkesztve ]

(#456) fusion33


fusion33
újonc

Még mindíg a 4.ABSORPTION (elnyelés) módban dolgozik a CTEK használati szerint max 8 óra amíg itt lehet és még a RECOND módot el sem érte ami 2 vagy 6 óra.

(#457) fusion33


fusion33
újonc

CTEK MXS 5.0 4. módban órák óta:

(#458) fusion33


fusion33
újonc

Az az érdekes, hogy nem egy lemerült akkumulátor hanem egy rendszeresen naponta használt intelligens töltővel: Carstel/Ultimate Speed LCD karbantartott akkumulátor. Ekkora különbség lenne a klón és a CTEK között?

(#459) fusion33


fusion33
újonc

Végre átlépett és már a 6. RECOND módban dolgozik.

(#460) honvéd44 válasza fusion33 (#457) üzenetére


honvéd44
újonc

Nagyon elegáns, mutatós darab a CTEK, valszeg a tud is. Használd egészséggel!

(#461) fusion33


fusion33
újonc

4. módban 14,6-al dolgozott gondolom a hideg miatt emelte a használatiban lévő 14,4 helyett. Most a 6. RECOND módban 15,7-el tölt ami megfelel a használatiban foglatnak viszont halkan sípol a CTEK ebben a módban

(#462) fusion33


fusion33
újonc

6. RECON mód 15,7V halk de jól hallható sípoló hang a töltőből, cellák enyhén pezsegnek.

Használati szerint: "A regenerálás során a feszültség növekszik, hogy az akkumulátorban kontrolláltan fejlődjön a gáz. A gáz elkeveredik az akkumulátorsavval, és növeli az akkumulátor energiáját."

[ Szerkesztve ]

(#463) fusion33


fusion33
újonc

Még mindíg megy a 6. REGENERÁLÁS program. A CTEK töltő folyamatosan 1 óra 30 perce halkan sípol a cellákat enyhén pezsegteti. A használati szerint évente egyszer ajánlott lefuttatni a 6. RECOND programot.

(#464) fusion33


fusion33
újonc

CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett verzió tapasztalat:
Mielőtt megvettem attól féltem, hogy fölöslegesen adtam ki 20.000 Ft-ot, mivel már van Lidl Ultimate Speed LCD töltőm, meg egy Carstel 2A (carstelt el fogom adni mert már a CTEK-en van csavarszemes csatlakozó) de a tegnapi nap óta azon a véleményen vagyok, hogy ha sokáig üzemel akkor megérte a CTEK az árát.
A 6. recond mód hasznos, irányítottan dolgozik, évente 1 alkalommal ajánlja a használati meg mélykisülés vagyis lemerülés után. Ha nem választom ki a 6. recond módot akkor ezen programon átlép a töltő csak kiválasztva végzi. 6. recond módban levettem a cellákat gázképződés miatt, ha nem lett volna kiválasztva nem képződött volna számottevő gáz. Mivel ez már a továbbfejlesztett hőmérsékletkompenzálós kivitel, hidegben 15V-al tölt 14,4V helyett, de véleményem szerint ez kell is ha hideg van ahhoz, hogy teljesen és hatékonyan feltöltse az akkumulátort. Sokáig azt gondoltam, hogy jó töltő a CTEK de piszok drága nem biztos, hogy megéri megvenni ha 5.500-ért lehet venni pl:Lidl UL Speed LCD töltőt. Röviden megéri az árát, mindenkinek ajánlom ha tud előbb vagy utóbb fektessen be egybe nem fog csalódni.

(#465) honvéd44 válasza fusion33 (#464) üzenetére


honvéd44
újonc

Tény, hogy jó ideje,teljes generációváltás zajlik az akkumulátoroknál, és ez kihat a akkutöltőkre is. A gyártók új és még újabb ötletekkel, technológiával, anyagokkal igyekeznek, minél tartósabb, megbízhatóbb, kevés odafigyelést igénylő energiatárolókat építeni. Természetes, hogy a töltőberendezéseknek ezzel lépést kell tartani, nincs más út, a számítástechnika pedig tálcán kínálja a lehetőséget a fejlesztéshez, ami persze jelentős árfelhajtó hatású. Itt tartunk most. Az alap megvan, közel azonos képességű töltőkről beszélhetünk, ami pedig a töltők "csomagolását" illeti, a gyártó igényessége és a megcélzott ár a döntő ebben is. Abban bízhatunk, hogy talán, olcsóbbak lesznek amint telítődik a piac.

(#466) fusion33 válasza honvéd44 (#465) üzenetére


fusion33
újonc

"Közel azonos képességű töltőkről beszélhetünk" ez csak a másolat-másolat között igaz a CTEK-el nincsen azonos szinten a másolat, de még közel se. Mivel megvan a CTEK és az UL Speed LCD nekem nem véleményem van hanem tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#467) honvéd44 válasza fusion33 (#466) üzenetére


honvéd44
újonc

A CTEK ebből kivonandó, kétségkívül etalon, régi gyártó, sok év tapasztalat, minőség. Öt év garanciát ad a termékeire, etc. Ebben nincs vita. Az előző hszben a trendet próbáltam felvázolni. Ennyi. Az Extol töltőm nincs a CTEK szintjén, de mégis szeretnék benne hinni, ragyogóan helyrehozta a lemerült, többéves akksimat, és még most is rajta lóg. Bár a teljesen feltöltött, zöld led ég, időnként halk kattanással rátölt, 13.7v.-ig /multiméterrel mérve/, majd néhány másodperc és újabb kattanás után leejti 12.9v, kb. 10 perc és ismétel, mintegy pulzáló töltéssel szinten tartást végez, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#468) fusion33 válasza honvéd44 (#467) üzenetére


fusion33
újonc

Ebben egyetértünk, azért még az OPTIMATE 6-ról ha lenne valakinek szívesen olvasnék tapasztalatot, mert még a CTEK-től is drágább.

(#469) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Aldiban volt még töltő.Jó,hogy kijelzős.Ha más töltő is felviszi 14,5V fölé a töltést akkor lehet,hogy ezekkel sincs gond?Nem vettem az itt olvasottak miatt,várom,hogy legyen a Lidl-ben US.

(#470) steve brown válasza Harkovz (#469) üzenetére


steve brown
csendes tag

Az aldis az más tészta, "hagyományos" töltési módban is felviszi a feszültséget 15V fölé. A Ctek és a többi olyan készülék amik rendelkeznek recond funkcióval, csak ebben az esetben viszik fel a feszültséget 14.4V fölé, "hagyományos" töltési módban optimális esetben nem megy feljebb a töltőfeszültség 14.4V-nál.

(#471) zsozso710711


zsozso710711
újonc

SZIASZTOK. Tegnap vásároltam ALDI-s töltőt. MD 13323 -SZ. TÖKÉLETES 14.4V MAX 14.7V MAX. Ma már többet teszteltem. Igaz 12v-os aksin. Az egyik 4ah a másik 54ah. Tökéletesen működik,és vált fentartora. Mindenkinek ajánlom........................................ :C :C TÍPUS FONTOS:::: :C MD13323

[ Szerkesztve ]

(#472) graczani válasza zsozso710711 (#471) üzenetére


graczani
újonc

Magyar forintban mennyi volt?

(#473) fusion33


fusion33
újonc

CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett változat az utolsó 8. módba nem ment még be. Van valaki akinek igen?
Használati szerint a 7. mód: "10 nap. A töltési ciklus újraindul ha a feszültség lecsökken."
akkor várhatok 10 napot mire a 8. módba átmegy?

(#474) nootropil válasza fusion33 (#473) üzenetére


nootropil
csendes tag

Nem kell várnod semmire .. jelenleg "csurig" van töltve az akkumlátorod. A 8-s pulse inkább csak karbantartó.. én még sosem láttam ilyet a sajátomon már amíg működött :)

[ Szerkesztve ]

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#475) boogie84 válasza fusion33 (#473) üzenetére


boogie84
veterán

Nálam is csak eddig ment, én sem láttam még a 8. ikont.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#476) fusion33 válasza boogie84 (#475) üzenetére


fusion33
újonc

Kösz a gyors reagálást, sejtettem, hogy így lesz szerintem a 8. mód csak sok napig nem használt akkumulátornál aktiválódna.Az gondoltam, hogy fel van töltődve, a zöld lámpa az akku ikonon egyértelmű.

(#477) boogie84 válasza fusion33 (#476) üzenetére


boogie84
veterán

Már a 4. led felvillanásánál is 80%-on van az akku, akkor már használható. Motor akksinál én most télen megvárom a zöldet, de autó akkunál nem sok kedvem van... Inkább autókázom. (mx5) :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#478) peti85 válasza zsozso710711 (#471) üzenetére


peti85
senior tag

Melyik módban próbáltad? A Normál autó ikonosat? Ott én 14,7V-ot mértem. A télivel pedig 15V-ot.
Te 14,4V vagy 14,7V-ot? :F

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#479) zsozso710711 válasza peti85 (#478) üzenetére


zsozso710711
újonc

Én motoros-autós 14.4v---- hópihe 14.7v-. mértem. A multi métered milyen? Mindegy is. Az enyémben bízok. Az óta még egy 6AH 12V-OS AKSIN IS TESZT!!!!!! SIKERES Király! :C :C ;] ;] ;]

(#480) Harkovz válasza zsozso710711 (#479) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Ennek a kijelzője folyamatosan világít vagy csak ha megnyomod a gombot?

(#481) peti85 válasza zsozso710711 (#479) üzenetére


peti85
senior tag

A töltő kijelzőjén is ugyan azok az értékek voltak, mint amit multiméterrel mértél? Mert nekem igen. Amúgy nem alja kategória a multiméter, de nem is extra. Mastech MY 64

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#482) zsozso710711 válasza Harkovz (#480) üzenetére


zsozso710711
újonc

Folyamatosan világít A TÍPUS FONTOS MD 13323- :C :C ----- A másik fajtából tavaly 3-vittem vissza MD 2054 ------ NA AZ FIKA :(( AZ UTOLSÓ EGYÉBKÉNT 2- HÓNAPOT BÍRT. SZERINTEM VALAMI SELEJT SZÉRIA VOLT.

(#483) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok a kérdésem. A CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett verzió fel engedi a feszt 15v fölé is,és az aksi az autóban beszerelve tölthető.Akkor az olcsóbb töltőktől,miért fél mindenki,ha egyébként megfelelnek. Csupán a presztizs? A névtelenség. Persze a pontosság--DE -0.01V ELTÉRÉS VAGY AKÁR A DUPLÁJA olyan jelentős. :DD Szerintem jelentősebb a hőmérséklet . ;] :Y

(#484) fusion33 válasza zsozso710711 (#483) üzenetére


fusion33
újonc

A CTEK MXS 5.0 nem felengedi hanem az alacsony hőmérséklet miatt mivel van benne hőmérséklet kompenzáló (ATC) szándékosan felemeli, kompenzálja a hideget, mert hidegben magasabb feszültség kell a hatékony töltéshez de melegben nem emeli fel egyes olcsóbb töltőkkel szemben. Nem mindegy, hogy hidegben tölt 15V-al egy töltő vagy mindíg. Nyáron káros a 15V pláne hosszabb ideig.

Hivatalos leírás: "ATC - Automata Hőmérséklet Kompenzáció - hőmérséklettől függően szabályozza a töltés intenzitását, a maximális töltöttségi szint elérése érdekében."

[ Szerkesztve ]

(#485) fusion33 válasza zsozso710711 (#483) üzenetére


fusion33
újonc

CTEK MXS 5.0 továbbfej csak az általam kiválasztott AUTO és RECOND módban töltött 15 V felett használati utasítása a recond módra 15,8 V és 1,8A ír elő. Amikor nem a 6. RECOND módban töltött akkor a hideg miatt 14,4V-ot emelte 14,6V-ra. A 6. RECOND módot csak akkor használja ha én kiválasztom amúgy nem.

(#486) fusion33


fusion33
újonc

CTEK MXS 5.0 továbbfej auto mód:
1. LÉPÉS DESULPHATION/SZULFÁTLANÍTÁS (15,8V) – (alacsony feszültségnél)
A pulzáló feszültség eltávolítja a szulfátréteget az akkumulátor vezető ólomlemezeiről, ezzel visszaállítja az akkumulátor kapacitását.
2. LÉPÉS SOFT START/LÁGY ÍNDÍTÁS (5,8 A 12,6V-ig)
Teszteli, hogy az akkumulátor tudja-e fogadni a töltést. A töltés csak akkor kezdődik el, ha az akkumulátor OK.
3. LÉPÉS BULK/FELDUZZASZTÁS (Feszültség növelése 14,4V-ra 5A)
Töltés maximális áramerősséggel az akkumulátor kapacitásának kb. 80 %-áig.
4. LÉPÉS ABSORPTION/ELNYELÉS (14,4V meredeken eső áramerősség)
Töltés meredeken csökkenő áramerősséggel az akkumulátor 100 %-os kapacitásának maximalizálásához.
5. LÉPÉS ANALYSE/ELEMZÉS (Ellenőrzi, hogy a feszültség 12V alá csökken-e)
Teszteli, hogy az akkumulátor tartja-e a töltést. A töltést meg nem tartó akkumulátorokat lehet, hogy le kell cserélni.
6. LÉPÉS RECOND/REGENERÁLÁS (Max 15,8v 1,8A) - (csak kiválasztva működik)
A mélykisütött akkumulátorok helyreállító funkciója.
7. LÉPÉS FLOAT/LEBEGTETÉS (13,6V 5A)
A lépés az akkumulátor feszültségét a maximális szinten tartja a folyamatos feszültségtöltéssel.
8. LÉPÉS PULSE/IMPULZUS (12,7-14,4V 5-2,5A) - (csak sokáig nem használt akkumulátornál működik)
Az akkumulátor 95-100 %-os kapacitását tartja fenn. A töltés-felügyelő figyeli az akkumulátor feszültségét, és egy impulzust ad, ha az akkumulátort újra teljesen fel kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#487) Brogyi válasza zsozso710711 (#483) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tetszik a kérdésed. :D
A CTEK-ben az a ATC jó dolog. Ez tény.

(#488) Harkovz válasza zsozso710711 (#482) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Akkor lehet mégis beújítok egyet.

(#489) graczani


graczani
újonc

Én is gondolkodom még ,mert félek az ALDI által forgalmazottól.Meg el is fogyott felénk.

(#490) fusion33


fusion33
újonc

Még a CTEK is tud fejlődni saját magához képest ezzel az ATC-vel. Itt van egy nagyon jó írás a hőmérsékletet is említi, hogy hiába autózott hosszú úton a hideg miatt mégsem tudta a generátor teljesen feltölteni az akkumulátort, biztos nem hőmérséklet szabályozós volt.
Cikk: http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=10049

(#491) honvéd44 válasza Brogyi (#487) üzenetére


honvéd44
újonc

Az ATC az Extol esetében egy hópihe ikon, nem automata, választható. Ekkor 14.7 v. a max. töltési feszültség. A tájékoztató, +5 c fok alatt javasolja használni, ingadozó, vagy +5 c fok fölött a standard töltést, ami max. 14.4 volt.

(#492) fusion33


fusion33
újonc

"Csoda" történt, eddig amint levettem a töltőt az akkumulátorról gyorsan esett a feszültség, 12,7V-ról reggelre12.3-12.4V-ra, ezt betudtam az indításgátlónak, rádióerősítőnek, hidegnek, 7éves akksinak, most viszont tegnap este mért 12,7V-ot ma reggelig megtartotta, reggel is 12,7V-ot mértem.
Biztosan a CTEK RECOND módja tette rendbe az akkumulátort, szerepet játszott a vásárlásban a RECOND mód, úgy látszik tényleg jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#493) Kiscupák válasza fusion33 (#492) üzenetére


Kiscupák
újonc

Még az lenne érdekes, hogy a Carstel/Extol hibajavító üzemmódja (villáskulcs jel) vajon hasonlókat művel-e az akksival, mint a CTEK RECOND módja, vagy az csak "parasztvakításnak" van rajta. A 4A-es verzióban nem lehet manuálisan kiválasztani a villáskulcs jelhez tartozó üzemmódot, a 8A verzióban már manuálisan is lehet abban a módban tölteni (javítani) az akkut. Kérdés, hogy valóban mit is csinál abban az üzemmódban az akkutöltő. Akinek van erre vonatkozó infója, kérem ossza meg.

(#494) fusion33 válasza Kiscupák (#493) üzenetére


fusion33
újonc

Csak a nekem meglévő 3 töltővel kapcsolatban tudok érdemben nyilatkozni:
1. Carstel 2A (eladó)
2. Lidl UL Speed LCD,
3. CTEK MXS 5.0 továbbfejl.

Carstel/Extol 4-8A-ről nem tudok infót adni. Bármely tőltőnél amely tud RECOND módot ajánlott lelazítani vagy levenni a cellakupakokat ha lehet mert fokozott gázképződést okoz ez a mód.

[ Szerkesztve ]

(#495) honvéd44 válasza Kiscupák (#493) üzenetére


honvéd44
újonc

4A Extolt, vettem a napokban, 10.4 voltig lemerült Bosch akkuhoz, a villáskulcsikon kb. 45 percig világított, majd a töltő átváltott a normál töltésre. Egy nap múlva pedig a tele ikonhoz lépett, most is ott van, néha a fesz. felfut 13.7 voltra, de csak pár másodpercig. Eddig az a tapasztalatom, hogy a drágább, CTEK, stb. töltőktől annyiban tér el, hogy vannak szektorok amelyek nem választhatók, mert a töltő automatikusan az akku állapotát felmérve maga dönt. Tehát a kérdésedre a válasz: nem parasztvakítás a villáskulcsikon.

(#496) Brogyi válasza honvéd44 (#495) üzenetére


Brogyi
senior tag

Sajnálom, hogy nem követted végig, mert így még mindig nem összehasonlítható az Akkukraft-tal.

A hópihét meg vágom, de az ATC kényelmi szolgáltatás, és pontosabb. Csak arra kell figyelni, hogy a zárt doboz lassabban hűl. Az-az a hőtehetetlenséggel számolni kell. Ne érts félre egyik márka se a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#497) zsozso710711 válasza Brogyi (#496) üzenetére


zsozso710711
újonc

Sziasztok ma picit nyomoztam. A mai korszerű,autók Max 15.8V- csúcs feszt ki bírnak. Elvileg enyit még minden elektronika kibír.CTEK MXS 5.0 RECOND módban töltött 15 V felett használati utasítása a recond módra 15,8 V. A aksi a autóba szerelve tölthető. Vagyis ara jutottam,hogy az olcsóbb töltök tökéletesen megfelelnek. A fenntartó töltésre kapcsolás bármelyik töltőnél időben megtörténik. Meg sem közelíti a 15.8V-ot. A 14.4V- szinte mindegyik szabályoz- kapcsol. Szerintem átlagos felhasználónak,tokéletesen megfelelnek az olcsóbb töltők.

(#498) fusion33 válasza zsozso710711 (#497) üzenetére


fusion33
újonc

"Szerintem átlagos felhasználónak,tokéletesen megfelelnek az olcsóbb töltők."
Ez így nem állja meg a helyét mert ha figyelmesen végigolvasod az előző írásokat akkor rá fogol jönni, hogy nem lehet általánosítani és nem minden olcsóbb töltő megfelelő pl: GUDE GAB 5A, régebbi AUTO XS hiába modernek. Azért írják le a tapasztalatokat, hogy el lehessen kerülni bizonyos típusokat míg másokat érdemesebb választani.

[ Szerkesztve ]

(#499) DeFranco válasza fusion33 (#498) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valaki írja már le hogy mi a gond a régi autoxs töltőkkel, már itt is kérdeztem, de nem jött válasz

(#500) steve brown válasza DeFranco (#499) üzenetére


steve brown
csendes tag

Ha visszaolvasol megtudod, ne írjuk már le 66 milliószor... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.