Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Kiscupák válasza p300 (#550) üzenetére


Kiscupák
újonc

Talán túl le van merülve az akksid. Az ALDI-s nem indul el 10,5 V alatti feszültség esetén.

(#552) fusion33 válasza p300 (#549) üzenetére


fusion33
újonc

www.fetis.hu 19.900Ft ingyenes házhozszállítás+ajándék csavarszemes ledes indikátor

(#553) fusion33 válasza Kiscupák (#542) üzenetére


fusion33
újonc

Ha nem a CTEK összeszerelését végző/felügyelő szakembert kérdeztél akkor nem kompetens emberrel beszéltél. Nem kell a hőmérsékletet pontosan mérni csak annyit, hogy a hőmérséklet 5C alatt van vagy felette. CTEK működése szabadalommal védett, másolni csak a fizikai alkatrészeit tudják a szoftverét nem, ezért tudnak a klónjai kevesebbet, mert a klónra írnak egy programot de az nem az eredeti azért tölt még nekem a CTEK az Lidl Ultimate Speed LCD után több mint egyórát.

[ Szerkesztve ]

(#554) Kiscupák válasza fusion33 (#553) üzenetére


Kiscupák
újonc

Hidd el, hogy olyan emberrel beszéltem, aki a LEGkompetensebb a kérdésben. Tehát az információ pontos. A klónok nem biztos, hogy másolni akarják a CTEK-et az utolsó hajszálig. Lehet önálló ötlete egy-egy gyártónak, amely nem biztos, hogy rossz ötlet, mégha a CTEK máshogy is csinálja. Ezért van az, hogy a klónok közül némelyik egész jóra sikerült. Például az Akkukraft. Vagy a Carstel is 9 lépésben tölt, tehát nem ALDI és LIDL töltő szint. A CTEK kétségtelenül a legrégebben foglalkozik az ilyen típusú töltőkkel, de ne feledd, hogy nemrég még a CTEK töltők is csak 4 fokozatban töltöttek, egészen sokáig, mikor már a piacon voltak réges rég 9 lépésben töltő töltők, tehát ha úgy tetszik, akkor a CTEK "másolta" ezeket a töltőket. Persze nem így van, a CTEK tudástárában is ott volt a 9 lépésben töltő töltő, de nem dobták piacra a 3,6 A-es verzióban sokáig. Ezt váltotta le a 4.2 vagy 4.3 és most az 5.0, ami már tudja a 8 fokozatot. De más processzorral vezérelt töltők már évekkel ezelőtt 9 fokozatban töltöttek, mikor a CTEK még csak 4 fokozatot tudott. Ezzel nem akarom leminősíteni, mert nem kell és nem is szolgált rá, de tény, hogy lépniük kellett, ha a versenyt akarták tartani.

[ Szerkesztve ]

(#555) fusion33 válasza Kiscupák (#554) üzenetére


fusion33
újonc

Ha tényleg a legkompetensebb emberrel beszéltél, akkor azt nem értem miért engem kérdezték a CTEK-ről privátban 10 alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#556) Kiscupák válasza fusion33 (#555) üzenetére


Kiscupák
újonc

Mert ma sikerült olyan emberrel beszélnem, aki rendkívül sok új infót adott a CTEK-ről. És nem 10 alkalommal kérdeztelek privátban, hanem 12-szer, ha már erről infót adtál a public-ban. Csak a pontosság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#557) fusion33 válasza Kiscupák (#556) üzenetére


fusion33
újonc

10 volt az mert kétszer a carstelről kérdeztél nem a ctekről. Csak a pontosság kedvéért. Nem vagyok benne biztos, hogy az akkukraft klón.

[ Szerkesztve ]

(#558) Kiscupák válasza fusion33 (#557) üzenetére


Kiscupák
újonc

Az utolsó mondatodat kifejtenéd bővebben?

(#559) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok. Úgy gondolom én is,minta az előttem író.--Nem mindenki akarja utánozni a ctek-et. Egy klón használatija......Figyelemmel a 4-es hópihére---1.2A--töl. 120A-ig.. Nem minden klón tudja. Tehát valóban,különböznek a szoftverek is..

(#560) zsozso710711 válasza fusion33 (#536) üzenetére


zsozso710711
újonc

Szia nem biztos így igaz állítás. Ugyanis míg a ctek 4-lépésben 100 százalékig tölt.Majd ugy lép tóvább. Addig egy klón 90-95százalékig tölt,és itt már átkapcsol fenntartóra így kíméletesen tölt a végén 100-ig ,Aztán figyel,mint a ctek. Más a tervezett vezérlése.

(#561) fusion33 válasza Kiscupák (#558) üzenetére


fusion33
újonc

A kínaiak mindent lemásolnak, klónoznak. A klónok általában olcsók, mivel nem került a kifejlesztésük pénzbe még ha valahol drágábban is adják. Az akkukraft már ránézésre is és műszakilag, tudásilag nem illik bele a képbe, kakuktojás. Jó a minősége, jobb a tudása mint a klónoknak (auto xs, Ultimate speed).
Sok az információ róla a www.globalstone.hu oldalon a klónokról nincsen ennyi és ilyen részletes infó. Nem "boldog-boldogtalan" árulja mindenhol mindenféle név alatt pl: Carstel/Extol/Biltema.

[ Szerkesztve ]

(#562) Kiscupák válasza fusion33 (#561) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ja, már értem, hogy mire is céloztál az Akkukraft-tal kapcsolatban
Arra lennék még kiváncsi, hogyha minden Carstel töltő "csal" lefelé a töltési A-rel (többen mérték ezt), akkor a Te 2 A-esed hány amperrel tölt valójában? Mérted?

(#563) zsozso710711 válasza fusion33 (#561) üzenetére


zsozso710711
újonc

Sziasztok. Az akfukraft nem másolat????? Nehid!! A többi csak vezérlés kérdése.

(#564) Kiscupák válasza zsozso710711 (#563) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ez egy Bosch C3 fényképe. Hogy jön ez most ide?

(#565) zsozso710711


zsozso710711
újonc

HELLÓ. Egyik hozzá szoló írta.----. A klónok általában olcsók, mivel nem került a kifejlesztésük pénzbe még ha valahol drágábban is adják. Az akkukraft már ránézésre is és műszakilag, tudásilag nem illik bele a képbe, kakuktojás. Jó a minősége, jobb a tudása mint a klónoknak (auto xs, Ultimate speed). -------------Ez egy Bosch C3 fényképe. IGEN. Mert ez nem klón. Mint a akkukraft ?! -Hát igy kerül ide.

(#566) Kiscupák válasza zsozso710711 (#565) üzenetére


Kiscupák
újonc

Nehéz téged követni... Most akkor igazat adsz vagy cáfolod fusion33 véleményét?

(#567) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok. Kérdeznék a következő,töltőkről Carstel/Extol/Biltema.... Ha a tőltés elindult lehete modositani,vagy végigmegy a program. Ezt nem írja a használati a netten. Azt viszont igen jól, ha jó az aksi a 9-lépésböl csak 6 mégy végbe. 5-6-7 lépés nem . És a 9 lépés teljesen igaz. Ja egy fontos kimásoltam a netröl--- :Y -Mélyen lemerült akkumulátor – szulfátmente
-
sítési folyamat jelzés. Amennyiben az akkumu
-
látor feszültsége a 10,5 V-os szint alatti, és nincs
elegendő kapacitása ahhoz, hogy a töltőáramot
felvegye, a töltő, az akkumulátor működésének
megújítása végett teljesen automatikusan
egészen 17 V-ig emeli a kimenő feszültséget.
Amennyiben az akkumulátor 2 órán belül
nem regenerálódik, a folyamat befejeződik, és
kigyullad a hibajelzés. Ilyen esetben az a legva
-
lószínűbb, hogy az akkumulátort ki kell cserélni---------- :O De vigyázat a 17V-ot nem minden jármű tűri. AKSI KI ebben a lépésben. :O

(#568) fusion33 válasza zsozso710711 (#565) üzenetére


fusion33
újonc

Nem sikerült letöltenem az Akkukraft és a Bosch C3 használatiját, ezek nélkül nem tudok biztosat, hogy a az Akkukraft a Bosch C3 másolata-e.

[ Szerkesztve ]

(#569) honvéd44 válasza zsozso710711 (#567) üzenetére


honvéd44
újonc

Extol 4A töltőmről tudok írni. Ismételt csatlakozáskor, amennyiben a töltést úgy szakítom meg, hogy a töltőt az akkumulátorról is leválasztom néhány másodpercre, minden olyan program választható, amely nem automatikus. Az Extol és minden "okos" töltő interaktív, az akku és a töltő között a kapcsolat kétirányú is lehet. Például, a csatlakozás első néhány másodpercében nem indul el a töltés azonnal, infót vesz a cuccról, milyen típus, milyen állapot, stb. és csak ez után indul a töltés, olyan karakterisztikával, amely az akku pillanatnyi állapotának megfelel. Az én akksim 10.4 voltig lemerült, tehát értelemszerű, hogy lekapcsoltam az autóról. Ekkor a kulcs led égett kb. 45 percig, a normál töltés csak ez után jött. Közel másfél nap alatt töltötte fel 100%-ra. Ami még érdekes lehet. A regeneráló töltés 14.8 volton történt, nem tolta 15 volt fölé, lehetséges, hogy az akku állapota nem indokolta a nagyobb feszt.

[ Szerkesztve ]

(#570) Brogyi válasza fusion33 (#568) üzenetére


Brogyi
senior tag

A software biztosan nem másolat.

(#571) p300 válasza fusion33 (#546) üzenetére


p300
tag

A recond módot miért is használtad?Holnapra itt az enyém is onnan amit javasoltál.

(#572) fusion33 válasza Brogyi (#570) üzenetére


fusion33
újonc

Véleményed szerint miért tölt a Ultimate Speed LCD után több mint egy órát a CTEK MXS 5.0? Ez olyan meglepetés volt számomra, azóta is gondolkodom rajta.

(#573) fusion33 válasza p300 (#571) üzenetére


fusion33
újonc

A RECOND módot évente 1 alkalommal ajánlja és ha lemerült az akkumulátor utána is. Az évi 1 alkalom miatt meg amióta meg van az akksi (7éve) 3 alkalommal merült le annyira, hogy nem tudott indítani, szóval ráfért. Javaslom éjszakára ráternni vagy olyan időpontban amikor órák hosszat rajta lehet. Ha recond módban halkan sípol azon ne lepődj meg. Cellakupakot ki kell lazítani mert megpezsegteti a recond módban.

[ Szerkesztve ]

(#574) p300 válasza Kiscupák (#551) üzenetére


p300
tag

Áram szünet után..nem indul.

(#575) p300 válasza fusion33 (#573) üzenetére


p300
tag

Banner UniBull 69 Ah és zárt rendszerű, de van azon szellőző nem elég neki?

(#576) fusion33 válasza p300 (#575) üzenetére


fusion33
újonc

Csak arról a típusú akksiról kell levenni a cellakupakot amiről le tudod, ha zárt akkor nem kell levenni.

(#577) honvéd44 válasza fusion33 (#561) üzenetére


honvéd44
újonc

Szeretném leszögezni, az Extol ismert cseh gyártó, kb. két éve számos eszközt használok Extol néven, minden gond nélkül. A töltőjük príma, hogy klón vagy sem nem érdekel, ki törődik vele, tegye azt amiért vettem. Ennyi. Jó ideje fikázod a "klónokat", de Te sem aranyért vetted a tied.

(#578) fusion33 válasza fusion33 (#576) üzenetére


fusion33
újonc

Ha lejárt a 2 év akkor már fel lehet a tetején a fóliát melegíteni hajszárítóval és le lehet venni, egy műanyag sín is elzárja a cellakupakokat de azt is fell lehet feszíteni, de csak a 2 év garancia után nehogy elvesszen a garancia.

(#579) fusion33 válasza honvéd44 (#577) üzenetére


fusion33
újonc

Nagyon tévedsz mert nem "fikázom a klónokat" hanem leírom a tapasztalatokat mivel 3 töltőt tudok összehasonlítani: CTEK MXS 5.0 továbbfejlesztett, Lidl Ultimate Speed LCD, Carstel 2A. Sokan hasznosnak tartják ezeket a tapasztalatokat, rendszeresen kérdeznek privátban is. Nem tartom rossz töltőnek a Carstel/Extol/Biltema néven forgalmazott töltőket, nem értem mi a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#580) #92852736 válasza fusion33 (#568) üzenetére


#92852736
törölt tag

Kérésedre az AKKUKRAFT akkumulátortöltő magyar nyelvű használati-kezelési útmutatója:

[link]

Nem a Bosch C3 klónja a termék.

[ Szerkesztve ]

(#581) p300 válasza fusion33 (#578) üzenetére


p300
tag

Garancia?? 7.éves..

(#582) fusion33 válasza p300 (#581) üzenetére


fusion33
újonc

Nem írtad hány éves. Az enyém is 7.

(#583) fusion33 válasza #92852736 (#580) üzenetére


fusion33
újonc

Köszi, én azt mondtam, hogy a tudása, ára, minősége alapján nem valószínű, hogy másolat.

[ Szerkesztve ]

(#584) #92852736 válasza fusion33 (#583) üzenetére


#92852736
törölt tag

zsozso710711-nak üzentem, csak nem akartam azt az egy mondatot új hozzászólásként írni zsozso710711-ra kattintva válaszként. Így is eljut a címzetthez.

(#585) p300 válasza fusion33 (#498) üzenetére


p300
tag

Honnan szedted az 5.8 A-t?? 5 A tud csak nem?
(#486) fusion33
2. LÉPÉS SOFT START/LÁGY ÍNDÍTÁS (5,8 A 12,6V-ig)
Teszteli, hogy az akkumulátor tudja-e fogadni a töltést. A töltés csak akkor kezdődik el, ha az akkumulátor OK.

(#586) fusion33 válasza p300 (#585) üzenetére


fusion33
újonc

Csatoltam a használati utasítást lefényképezve nézd vissza abban van. 530 nál van.

[ Szerkesztve ]

(#587) p300 válasza fusion33 (#586) üzenetére


p300
tag

Ok észrevettem, a régebbi leírásban 5 A van.Ezt amit bemásoltál a töltővel kaptad??

(#588) fusion33 válasza p300 (#585) üzenetére


fusion33
újonc

Amúgy a GUDE GAB 5A nem 5A-rel tölt az csak a neve, hogy 5A a használatijában benn van, hogy maximum 3.2 A-rel tölt kicsit becsapós? Amúgy 1 perces töltőnek hívom mert amelyik példány nekem volt 1 perc után váltott készre.

(#589) fusion33 válasza p300 (#587) üzenetére


fusion33
újonc

Persze a továbbfejlesztetté.

(#590) p300 válasza fusion33 (#589) üzenetére


p300
tag

Próbáltam letölteni a használatit, de csak a régit találom.Nincs újról linked?

(#591) fusion33 válasza p300 (#590) üzenetére


fusion33
újonc

Szerintem képesek még a számokat is "elfordítani" mert az angol használatiban 5A van.
http://www.ctek.com/Archive/ProductManualPdf/MXS%205.0_EN.pdf
Nem csodálkozom mert nem biztos, hogy műszaki szakember volt aki a fordítást végezte, az angolban helyesen van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#592) honvéd44 válasza zsozso710711 (#563) üzenetére


honvéd44
újonc

Valóban érdekes összevetés, Bosch C3 vs Akkukraft. A tokozat, tartóelem, név kivételével mint két tojás.
Melyik az eredeti és melyik a másolat? Azt gondolom, mindkettő eredeti és másolat is egyben.
Megmagyarázom. A hardver-szoftver kombó fejlesztése, idő és pénzigényes dolog és vannak cégek akik értenek hozzá, mert ez a szakmájuk. És vannak cégek akik megveszik az előbbiek termékeit, mert nem éri meg nekik fenntartani külön osztályt, inkább megveszik a kész szoftvert. Ezen kívül ismerünk un. generikus licencet, amelyiken már nincs szabadalmi oltalom, mert lejárt, vagy a tulajdonosnak nem éri meg újabb évekre fenntartani a védelmet. És itt jön a kérdésem, vajon miért van épp most a piacon ilyen sokféle gyártótól, minimális eltéréssel közel azonos árú, na jó, 4-6-8 ezer forint különbséggel
-azonos képességű- ha nagyon kiélezzük- egyforma szoftverrel gyártott akkutöltő?-

[ Szerkesztve ]

(#593) p300 válasza fusion33 (#591) üzenetére


p300
tag

Köszi szerintem is ez a jó, sokalltam az 5.8A-t lehet a 0 helyett 8 - ütött..

(#594) nootropil válasza zsozso710711 (#565) üzenetére


nootropil
csendes tag

Zsozso ez tiszta X-files...

Idéznék magától Akkukraft nevű felhasznától a privátjaimból.. különben meg lehet kérdezni őt is .

" az Akkukraft nem igazán a "húzó" termékünk: mi leginkább pelletkazánokat, pelletkandallókat forgalmazunk és a hozzá való pellet tüzelőanyagot, illetve fabrikettet, ebben a 4 fajta termékkörben vagyunk Magyarországon piacvezetők 14 éve. Több vevőnk kérése az volt, hogy szünetmentes tápot tenne a pelletkazánja mellé, hogyha nincs áram, akkor is menjen a fűtés akkumulátorról inverterrel. Ehhez a rendszerhez kerestünk egy olcsó és magas tudású töltőt, amelynek a a töltési karakterisztikája (9 lépés) és a csepptöltése full profi legyen, hiszen az akkumulátorok életének 95 %-ában nincs áramszünet, de a töltő folyamatosan rajta van az akkun, készenlétben. Így "keltettük életre" az Akkukraftot, amely egy alap 4 fokozatú sima mezei töltőből nőtte ki magát olyanra, amilyen most. Továbbfejlesztettük, majd saját színben gyártattuk le (ez a világosszöld a cég színe) és utána a saját vevőinken kívül elkezdett terjedni a híre és elkezdett érdekelni autós és motoros vásárlókat is, így került ki a publikum elé a termék. A honlap nem akkumulátortöltőkre optimalizált, se nem webshop,"

Ennek alapján sztem nem C3 klón.. sőt

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#595) honvéd44 válasza nootropil (#594) üzenetére


honvéd44
újonc

Nootropil fenti hozzászólása igazolja az én verziómat, gondolom. Nincs jelentősége annak, hogy melyik gyártmány klón, melyik nem, mert mind az és egyik sem. A beépített elektronika minősége ami a döntő, és ebben lehet azoknak igazuk, akik a drágább, feltehetően tartósabb készüléket veszik meg.

(#596) #92852736 válasza honvéd44 (#592) üzenetére


#92852736
törölt tag

Minden típusú és márkájú töltőnek megvan a saját vevőköre, így a piacon lévő széles választék a vevőknek kedvez. Van olyan is, hogy a vevő nem tud dönteni, választani, a bőség zavara effektus lép fel. Ez most a helyzet. De ha valaki veszi a fáradságot és időt és végigböngészi a termékek tudását, ár-érték arányban megtalálja a neki leginkább szimpatikus töltőt. Aztán hazaviszi és tesztelés után meggyőződik arról, hogy jól választott-e. Van aki ilyenkor azt mondja, hogy például a két német áruházláncban vásárolt töltőnél többet vár tudásban vagy pontosságban vagy karakterisztikában, így visszaviszi és vesz egy magasabb árfekvésben lévő, de magasabb tudású töltőt. Ilyen egyszerű.

(#597) fusion33


fusion33
újonc

Itt egy videó a Carstel/Extol/Biltema/KS tools neveken forgalmazott akkumulátortöltőről:
https://www.youtube.com/watch?v=R3CeIKDZQZA
Amúgy nekem szimpatikus töltő, ha nagyobb lenne az akkumulátorom nem 60Ah hanem 80AH a 8A töltőt vettem volna de így jó az 5A CTEK.

[ Szerkesztve ]

(#598) fusion33


fusion33
újonc

(#599) honvéd44 válasza #92852736 (#596) üzenetére


honvéd44
újonc

Ott a pont!

(#600) Kiscupák válasza fusion33 (#597) üzenetére


Kiscupák
újonc

A 8A Carstel/Extol/Bitema/KS Tools-ról nem találtál videót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.