Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Töltés teszt recond:
12V/55Ah akku
1,8-1,9A
15,13V

Nincs sipolás...szerencsére
Töltő alja meleg üzemmeleg.

[ Szerkesztve ]

(#952) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Kész:
13,72V
0,2A
Töltő langyos lehűlt.

(#953) fusion33 válasza Kiscupák (#950) üzenetére


fusion33
újonc

A lidlben volt 1.500Ft-ért amikor a töltő is volt akcióban, vettem egyet de egy barátom megvette tőlem.
OLX-en 2.000Ft.

(#954) Kiscupák válasza fusion33 (#953) üzenetére


Kiscupák
újonc

Ua., mint amit linkeltem, legalábbis hasonló.

(#955) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Ctek 5.0 eddigi tapasztalat:
Régi akkuk ill. valószínű cellazárlatosnál ill. mélykisütöttnél megtölti, de hibát nem jelez. Egyedül a cicergő nagyfrekis hang az ami hallható ilyen akkuknál.
Normál jó akkunál kocsiban töltve kint ilyen időben (4.led viágít) 14,5V-al tölt. Feltöltött állapotban (7) 13,7V tartja a feszt. Csatit levéve 13,1V. És a töltő töltés közben nem cicereg.

[ Szerkesztve ]

(#956) Gabex.ex válasza Gabex.ex (#952) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Csak a folytatás kedvéért:
Délutánra 11,81V-ra esett vissza a fesz. Egy cella nem pezsgett recond módban de mégis megtöltötte (fentebb képek). Ez az akku már nem életképes 2 év 3 hónapot bírt (startR+) persze gari után ):

(#957) Gabex.ex válasza fusion33 (#937) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Fetis kft oldalán a csíptetős jóval olcsóbb és átalakítható.

(#958) fusion33 válasza Gabex.ex (#957) üzenetére


fusion33
újonc

Kösz az infót de már van egy csavarszemes ledes amit adtak hozzá ingyen, inkább az utastérben szem előtt lévő állapotjelzés miatt tennék rá szivargyújtó csatlakozót nem azért mert azon akarom rendszeresen tölteni de még várok mert ha a beszerelhetőt akcióba tennék azon is látnám az akku állapotát.

(#959) esox2


esox2
tag

Sziasztok! Egy 100Ah kapacitású munka akkumulátor töltéséhez melyiket javasolnátok a két Carstel közül:
Carstel-150B
vagy Carstel 8A

[ Szerkesztve ]

(#960) peti85


peti85
senior tag

Ma visszavittem az Aldiba a töltőt, szó nélkül visszaadták az árát, nem is kérdezték mi a baja. Ezt szeretem ezekben az üzletekben (Aldi/Lidl), nincs bevizsgálás/elküldjük a szerviznek,... Rossz, akkor itt a pénzed!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#961) fusion33 válasza esox2 (#959) üzenetére


fusion33
újonc

A Carstel 8A "villáskulcs" -al jelölt savrétegződést megszüntető javító módja szimpatikus.

(#962) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Extol 4A ha valaki keresné...

http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/extol_premium_intelligens_akku_tolto_4a_dc_12v6v_8897300

Bár a carstel dupláját tudja ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#963) honvéd44 válasza Gabex.ex (#962) üzenetére


honvéd44
újonc

Ez így nem igaz. Tegyél be légyszíves egy linket ahol a 8A Carstel ára nem több mint 12000. Másrészt, akinek max 80ah akkuja van, a 4A Extol, több mint elég.

(#964) Gabex.ex válasza honvéd44 (#963) üzenetére


Gabex.ex
újonc

bocs kicsivel több...persze a 4A is megtölti, csak több idő alatt.

(#965) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok. Mindenki figyelmébe ajánlom. http://www.testbeste.ch/tcs/testbericht/auto-batterieladegeraete :F A holland ismerősöm azt jelezte vissza, hogy 56 ah semmi hang- 3ah valami kicsi zaj. Itt is köszönet fusion33 a felvételért. Hát igen én sem ilyet hallottam a faternál. Valóban ez egyértelmű hibára utal. És még egy, kutatva a netten több érdekes hibát írnak le a ctek-röl. Egyre egyértelműbbnek tűnik,a név varázslata. Bár a tudás sem kevés. Lassan utol érik ,hacsak nem már meg is történt.

(#966) Gabex.ex válasza zsozso710711 (#965) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Hol lehet meghallgatni hibás ctek hangot?

(#967) zsozso710711 válasza Gabex.ex (#966) üzenetére


zsozso710711
újonc

Szia Szépen kérni Tőle-fusion33

(#968) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Hali . A bemásolt linkben a győztes töltő MD13323--ALDI-s is ilyen. :C . De a ctek azért lett a sokadik merte melegedett. Nem igazi a németem Jól értelmezem :F . Köszi a segítséget előre is :R . A cím: http://www.testbeste.ch/tcs/testbericht/auto-batterieladegeraete

(#969) Gabex.ex válasza zsozso710711 (#967) üzenetére


Gabex.ex
újonc

ok. kössz a tippet :)

(#970) Gabex.ex válasza Gabex.ex (#938) üzenetére


Gabex.ex
újonc

elkelt

(#971) Gabex.ex válasza Gabex.ex (#914) üzenetére


Gabex.ex
újonc

...ez is

(#972) Gabex.ex


Gabex.ex
újonc

Carstel 8A itt kapható:
http://neoalkatresz.hu/termek_oldal/htmls/?cikkkod=T01.80.028+%2AFO

(#973) peti85


peti85
senior tag

Megéri az Optimate 6 a +5000 Ft-ot a CTEK-el szemben? Itt elég jó áron van.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#974) Gabex.ex válasza peti85 (#973) üzenetére


Gabex.ex
újonc

Ha ez a töltő-karbantartó típus akkor igen, bár viszonyitási alapom nincs mert csak opt2-m volt de az tette a dolgát. Bár úgy látom a tél elmúltával mindenhol csökkentek az árak, és tényleg ott a legolcsóbb. Ha megvennéd írj tesztet, hogy kocsiban tényleg nem emeli meg a feszt meg stb.... A cétek mellett még annyi szól h a töltési folyamat ránézéssel látható meg vízmentes csatija is van (+ledes is) és sok kiegészítő van hozzá. És ingyenes szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#975) fusion33 válasza peti85 (#973) üzenetére


fusion33
újonc

Az Optimate 6 on is követhető a töltési folyamat és tud gépkocsiból kivett szulfátosodott akkumulátornál 22V regenerációt és ennél is hosszú évek fejlesztése van a töltőben, a képen az optimate 4 ig vannak az elődök:

[ Szerkesztve ]

(#976) thon73 válasza Kiscupák (#946) üzenetére


thon73
tag

Én azt hiszem, hogy valami pont ilyesmit kerestem. ((De mivel a töltéshez annyit értek, hogy ráteszem a töltőt, meg leveszem, ha kész - ezért inkább kérdezek.))

Egy barátom (aki egészségi okok miatt nem tudja kiszedni az akksit) autóját kellene tölteni oly módon, hogy a töltő (meg persze az akksi) fixen bent van a kocsiban.

Az autót nagyon ritkán használják, és nagyon rövid távra. Ráadásul Ford, aminek van valami rejtett fogyasztása - állítólag (szervíz) - de szerintem lehet, hogy csak az állást nem bírja hetekig. Szóval az lenne jó, hogy a garázsba beállva egyből bedugja a konnektorba, ha pedig menni kell, akkor kihúzza, és megy.

Ezek szerint ez megoldható?
Milyen töltőt és milyen akksit kellene beszerezni hozzá? Előre is köszönöm, mert óriási segítség.

(#977) Brogyi válasza thon73 (#976) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha valamilyen állandó terhelése van akkor teljesen mindegy milyen akksit vesz. Ebben az esetben csak csak az az út járható amit találtatok. Garázsba be, tötő rádug. Az itt leírtak alapján ár szerint a következőket javasolnám.
Akkukraft/Extool/Carstel (Nekem a kis zöld magyar a favoritom.)
CTEK
Optimate 6

Ahogy belenéztem az Optimate 6 egy gyögyszem, de nagyon drága. Az én személyiségem nem engedné meg, hogy megvegyem. :D

Az elejére visszatérve. Természetesen létezik olyan akksi is ami kibír akár 1 évet is töltés nélkül, de ez nem opció ma már a sok elektronikus kütyü miatt (riasztó/rádió/központi egység...).

(#978) thon73 válasza Brogyi (#977) üzenetére


thon73
tag

Nagyon köszönöm!

A "kis zöld magyar-t" hogyan keressem meg? (Mondjuk google-n, hogy mibe kerül vagy legalább hol lehet kapni.)
Megveszem.
Veszek egy bármilyen (az enyémben pl. Varta van) megfelelő méretű gondozásmentes akksit.
Veszek egy 15A-es biztosítékot.
Majd berakom az akksit, bekötöm; rákötöm a töltőt, csipeszeket levágva, fixen; úgy hogy a + szálra rakok egy 15A-es biztosítékot.
Valahogy beszervezem a töltőt az utastérbe, rádugok egy hosszabbítót.
És kész?

Ha ez így működik, akkor egy pont öt éves kínlódás végére tettünk pontot. Képzeld el egy olyan ember csalódását, akinek sofőrt is úgy kell megkérnie - és nem indul az autó. Hálásan köszönöm!
((Már csak egyet nem értek: az autót több szervíz átnézte, többször. Ez miért nem jutott egyiknek sem az eszébe? Amikor az ötlet felmerült, azt mondták: lehetetlen. Utána két órás googliba került, hogy ide jussak. Itt meg két perc alatt megoldódni látszik. Tényleg nagyon köszönöm! Na, jó ez off, de tényleg nagyon örülök. :R ))

(#979) p300 válasza thon73 (#978) üzenetére


p300
tag

Helló!
Itt árulják:
http://globalstone.hu/?modul=oldal&tartalom=1118853

[ Szerkesztve ]

(#980) miska17


miska17
tag

Ma délután használtam az AKKUKRAFT töltőmet,reggelre lemerült 44Ah
akksin,hópehely szimbolummal. Elég hamar életre keltette.
Sajna időhiány miatt nem méricskéltem,majd legközelebb; mindenesetre meggyőzött.

(#981) nootropil válasza thon73 (#976) üzenetére


nootropil
csendes tag

Akukkraft Itt található nagyon gyors a postázás, vagy CTEK MXS 5.0

Ctek mxs 5.0 , Akkukraft, bimmer e92 325i,

(#982) p300


p300
tag

Üdv Mindenkinek!
Nem hagyott a dolog a "recond" móddal kapcsolatban, hogy le kell e venni a sarut az akkuról vagy nem.Kárt tesz e a kocsi elektronikájában..?Beszéltem a Fétis eladóval és azt mondta nem kell lekötni az akkut maradhat rajta a saru.Így utólag szerintem is az akku a nagyobb feszt elnyeli és az elektronikát nem érinti.Vélemény??

(#983) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek OptiMate6 töltője? Meg tudná nézni nekem, hogy TM180 vagy TM181 típusú-e. Az érdekelne ,hogy mi a különbség a kettő között és, hogy lehet-e vele tölteni 9Ah-s robogó akksit is.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#984) Brogyi válasza kisbalazs83 (#983) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak a hálózati dugó változik. Neked 180 a nyerő ha nem akarsz adaptert használni.

(#985) honvéd44 válasza p300 (#982) üzenetére


honvéd44
újonc

A "recond" mód, ismételt kondicionálást, vagy másként fogalmazva, az akkumulátor energiatároló képességének megújítását jelenti. Ebben a ciklusban bármi megtörténhet, mivel egyáltalán nem kíméletesen, sőt, mondhatni durván beavatkozunk a kémiába. / Láttam szétrobbant akkumulátort, ronda látvány./ Természetesen nem minden akksi pokolgép. De mi az a 20 másodperc ami a saruk levételéhez kell? Másrészt, iparszerűen, csak járműből kiszerelten és gyúlékony anyagoktól távol végzik az akkumulátorok felújítását. Vajon miért? Döntse el mindenki maga.

(#986) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Most gondolkodok, hogy Ctek MXS 5.0 vagy Optimate 6-ot vegyek. A Ctek-hez az írják 1,2Ah - 110Ah akkumulátorok töltésére alkalmas az Optimate 6 15-240Ah. A kép szerint viszont tud tölteni 0.4Amp-al is az Optimate 6 és az akkumulátorok töltésére meg azt mondják, hogy maximum a kapacitás 1/10-ed részével szabad tölteni. Ebből annak kellene következnie, hogy 4Ah akkumulátortól használható. A használatija is ennek mond ellent, mert így kezdődik: "Automata töltő és tesztműszer 12V-s ólom-savas, 15Ah és 240Ah közötti kapacitású akkumulátorokhoz" Utána viszont: A töltőáram értékei 0,4-5,0A közé esnek az ellenőrző áramkör, ampmatic™ adatai alapján (lásd. 4.1 a következőkben). Ezt csak én nem értem? Most akkor az 1/10 nem igaz amit mindenhol írnak vagy az Optimate-nél van elírás? Miért írják a töltőjükre, hogy csak 15Ah akksitól használható, ha használható lenne 4Ah-tól? Így elveszítenek egy bizonyos vásárló réteget.

A Recond módhoz hozzászólva. Kb. 1éve kölcsönkértem a munkatársamtól a Ctek MXS 5-öt és Recond módban használtam. Az akksit bekötve hagytam, mivel azt írják nem kell kikötni és minden rendben is volt. Auto Corolla, akksi Exide 64Ah (most 3,5éves). Ma is kölcsönkértem, mivel főként kis távokat megyek csak a városba (akksin 12.35Voltot mértem az ~70%os) +a Ctek használatija is azt írja évente ajánlott egy Recond. Szóval most is éppen Recond módban tölt a garázsban és ezért is kezdtem el utána olvasni, mert szeretnék venni egyet, hogy ne kelljen kölcsönkérni és akkor már jó legyen a 9Ah-s robogó akksihoz is. Akkor miért nem veszem meg a Ctek-et és min gondolkodok? Valaki írta itt a fórumon, hogy vannak hibás meg sípoló Ctek darabok plusz az Optimate 6-ről sok jót hallani. Ezt a videót se teljesen értem mit akar, de az Optimate-t mutatja, hogy jobb:
videó

Tudom ez csak egy töltő :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#987) Brogyi válasza kisbalazs83 (#986) üzenetére


Brogyi
senior tag

A CTEK, és az Optimate6 nagyon jó, és drága töltők.
Röviden leírom miért fizetsz többet az Optimate 6-ért, és eldöntöd megéri-e neked az a többlet.
Semmi gombja nincs. Tehát a te kezdben egyetlen döntés van. Akarsz tölteni, vagy nem.
Az akku kiszerelt állapotában van még nagy különbség. A döglött akksikat nagyobb százalékban hozza vissza.
A desulfátor feature nem csak reklám fogás. Működik. Mi több az Optimate 6 egész jó, de mint mondottam nem nekem nem való. :D

Gyanítom a kis akksit se 5A-rel tölti, mert nem engedi a progamja. 5A- nál egy 4Ah-ás akksi feszültség emelkedési sebessége nagy, és ezért fogja csökkenteni a töltőáramot, de ilyen műszaki baromságokkal te nem foglalkozz. Az az Optimate 6 dolga.
Azért meg méregetném mit is tud.

Egyébként megeszem a sapkám ha 5A-rel tölti a kis akksikat. Még 1x mondom ez csak azért találgatás, mert én soha nem fogok venni.

Ampmatic charge control: adjusts current to suit any battery size (3 to 240Ah)

Ennek jobban hiszek.

Robogóhoz pedig túlzás ilyet venni. Akármit is csinálok 1,5 szezon, és új akksi, pedig elhiheted nálam minden rendben van.

(#988) kisbalazs83 válasza Brogyi (#987) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Köszi!
Nem csak robogóhoz, hanem autóhoz és robogóhoz is lenne. Az Optimate 6-ból van olyan változat ahol a középső alsó leden (AMPS) 0.4 van és van olyan változat amelyiken 1-es. Melyik lehet az újabb verzió?

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#989) zsozso710711


zsozso710711
újonc

Sziasztok . Válaszokat kaptam. - FW: MXS 5.0 Advanced charging with temperature compensation

A Ctek akkumulátor töltők forgalmazását Magyarországon a Pet-Roll Parts Kft. látja el.
Megkeresése így jutott el hozzánk, most megpróbálok Önnek kielégítő válaszokat adni:
1.
Az MXS 5.0 töltő nem tartalmaz mozgó alkatrészeket, tehát alapvetően hang nélkül működik, előfordulhat azonban, hogy működés közben némi interferencia lép fel, ez járhat kisebb hanghatásokkal.
2.
Az akkumulátor a teljes töltési idő alatt bekötve maradhat, mikroprocesszor vezérlésének köszönhetően az MXS 5.0 nem fog kárt okozni az akkumulátorban.

Remélem válaszaim segítenek Önnek, további kérdés esetén is forduljon hozzánk bizalommal.

Üdvözlettel,

Key Account Manage

Hungary - Nagyon korrekt cég. Hamar válaszoltak.-

[ Szerkesztve ]

(#990) Brogyi válasza kisbalazs83 (#988) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem határozottan a 0.4A-es tűnik újnak. Az oldalukon is a 0.4A-es szerepel, de még a leírásban is.
Ha megvetted akkor részletes beszámolót kérünk ide. Ha közel laksz akkor jó idő estén átugrok hozzád, de ezt ne vedd 100%-ra.

(#991) Kiscupák válasza zsozso710711 (#989) üzenetére


Kiscupák
újonc

Szia!

Nem akarok kötözködni, de kértél engedélyt a cégtől, hogy közzétedd a MAGÁN levelezéseteket a nyilvánosság előtt? Mert ha nem, nem biztos, hogy jogilag helyesen jártál el...

(#992) kisbalazs83 válasza Brogyi (#990) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Másokat is érdekel a dolog: [link] A gyártó részéről azért ez nem volt korrekt dolog. Legalább adtak volna neki más nevet, mondjuk Optimate 6.1, de ugye akkor nem futna ki a 15-240Ah-s verzió és a nyakukon maradna. A Verzió2 ami használható 3Ah - 240Ah akksikhoz. Az egyik webshopot felhívtam és náluk 1-es felirat van az AMPS alsó leden. Szóval érdeklődni kell vásárlás előtt.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#993) p300 válasza zsozso710711 (#989) üzenetére


p300
tag

Hali!Nem helyes megfogalmazás!
"nem fog kárt okozni az akkumulátorban"Én személy szerint nem attól tartottam, hogy az akkuban tesz kárt..hanem a kocsi elektronikában.És erre most sem adott választ kitért a válasz elől !! :N

(#994) Brogyi válasza kisbalazs83 (#992) üzenetére


Brogyi
senior tag

No, várj csak. Az én olvasatomban Techmate csak a hálózati oldalra válaszolt nem pedig arra amit kérdeztél.
Tehát semmi összefüggés nincs a kettő között (talán tévedek). A kettes vezió 100-240V-ig tudja fogadni a hálózati feszültséget.
Az egyes pedig csak 220-240V-ot tud. Ennek abszolút semmi köze az ampmatic-hoz. Mintha te nem ezt értenéd. Tévedek?
A TM-181 US 100-240V. Szóval ez lenne az újabb. Nem is lepődök meg.
A TM-180 EU 220-240V.
Igazíts ki ha rosszul értem. Aha, a mosolygó akksi logo a széles bemeneti feszültség tartományos darab.
Kíváncsi vagyok te mit olvastál ki az üzenetből.

[ Szerkesztve ]

(#995) Brogyi válasza Brogyi (#994) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezt teljesen zavaros. Ezen a képen az alja 1A, de a bemenet széles. :W

(#996) kisbalazs83 válasza Brogyi (#995) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ez az :) Zavaros az egész. Nem vagyok jó angolból, de a kérdező "is" az után érdeklődik (2013-ban, azaz 2 évvel ezelőtt), hogy miért van valahol 3Ah to 240Ah és valahol pedig 15Ah to 240Ah-nek írva és honnan lehet felismerni a 3Ah to 240Ah-s változatot. Az Optimate válasza pedig ellentmond a dobozról található képekkel és leírásokkal.
Szerintem annyi helyen gyártják már, hogy azt se tudják melyik milyen. Legalábbis nekem ez jött le eddig.

Ezen az oldalon (szerintem hivatalos) OptiMate 6 azt írja 3 to 240Ah és a 0.4 felirat van az alsó AMPS leden.

Az weboldalon alul letölthető pdf-ben is a 0.4-esről van kép és a TM180 verzió mert a 2. oldalon jobb oldalt írja, hogy TM180.
Erről az oldalról a CONTACT-BUY-ra utána a TECMATE-INT.COM Europe & UK-ra kattintva eljutunk ide: http://tecmate.com/ itt pedig a legfrissebb 2015 katalógusban TM181-nek írja a 3-240Ah-snak reklámozott verziót és ugye az európai katalógus.

Na erre mit mondasz? :)

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#997) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#996) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nem jól írtam. Az a 2015 katalógus US-re vonatkozik...
Itt meg szintén azt írja 3 – 240Ah és a képen pedig 1-es van az AMPS alsó leden.
Én ezt már nem értem :W és mind a két oldal hivatalos gyártói weboldal.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#998) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#997) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Distributors – Europe
HUNGARY -Dover Kft őket kedden meginterjúvolom :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#999) Brogyi válasza kisbalazs83 (#996) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem a következő van. USA-ban 110V van. Ebből van keveredés. A 181-es US változat 100-240V-ig.
Persze ez jó EU-ba is, de nekünk a 180-ast hozzák 220-240V-tal.
Neked az alsó LED-re kell figyelned, hogy 0,4A-es legyen, és 0,5V-tól induljon. Majd írd meg mire jutottál.

(#1000) zsozso710711 válasza p300 (#993) üzenetére


zsozso710711
újonc

Szia. Szerintem adott választ. 2.
Az akkumulátor a teljes töltési idő alatt bekötve maradhat, mikroprocesszor vezérlésének köszönhetően az MXS 5.0 nem fog kárt okozni az akkumulátorban. A - :F BEKÖTVE MARADHAT - egyértelmű. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.